Dienos aktualija, Socialinė politika, Ekonominė politika

Algimantas Matulevičius. Netikiu, kad opozicija – už socialinį darvinizmą!

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gegužės 7 d. 6:59

21     

    

Algimantas Matulevičius. Netikiu, kad opozicija – už socialinį darvinizmą!

Pasakyti, kad gyvename kapitalizmo sąlygomis – tai nieko nepasakyti apie šių dienų ekonomiką, kurioje klasikiniai dėsniai jau seniai nebegalioja. Įvyko fundamentalių sąvokų transformacija, kuri verčia mūsų ekonominę sistemą apibrėžti kitaip. Tačiau aš  šiandien ne apie tai. Pateiksiu tik kelis pastebėjimus iš šių dienų aktualijų.

Dar metų pradžioje niekas negalėjo patikėti, kad pasaulinė pandemija sukels, ir taip staigiai, tokio masto ekonomikos nuosmukį. Sunku būti teisėju ir spręsti, kaip reikėjo teisingiau ar moraliau elgtis. Pirmas scenarijus, kuris ateina į galvą – kad reikėjo bandyti išsaugoti gyvybes įvedant itin griežtas saugumo priemones, galinčias pristabdyti koronaviruso plitimą. Antras scenarijus – bijantis pakenkti ekonomikai, viską riboti labai saikingai ir tiesiog leisti įvykti natūraliai atrankai, t.y. leisti išlikti stipriausiems, o silpnesniems netrukdyti išmirti. Skamba ciniškai, bet ne tokia jau maža dalis populiacijos pasisako būtent už antrąjį – socialinio darvinizmo – scenarijų. Man džiugu, kad Lietuvoje vis dėlto turime tokią valdančiąją daugumą, kuri pasirinko pirmąją galimybę. Taip, pradžioje ji buvo pasimetusi, nes, visų pirma, to nesitikėjo ir neturėjo atitinkamos patirties. Antra, tam nė viena valdžia nesiruošė. Ir dėl nepasiruošimo negalima kaltinti tik dabartinės valdžios, nes kalti visi. Bet juk taip pat nepasiruošusios buvo ir už Lietuvą žymiai turtingesnės valstybės. Ir vis dėlto po pirminių nesklandumų valdantieji sugebėjo susitelkti ir veikti gana sklandžiai.

Čia būtina pastebėti, kad opozicija nesitikėjo, jog valdantiesiems pasiseks susidoroti su dar neturėta užduotimi. Mūsų laimei, viskas, ko gero, pasisekė. Nežinau, ar dėl to opozicija liūdi ar ne, bet bent jau džiaugiantis ar padrąsinant valdžioje esančius, kai reikėjo priimti atsakingus ir rizikingus sprendimus, aš negirdėjau. Girdėjosi tik argumentais nepagrįstos priekabės. Ką bedarysi, jei opozicijoje yra tik tokio intelektinio ir moralinio lygio politikai, kuriems svarbiau – ne prisidėti prie žmonių gyvybių gelbėjimo, o rūpintis reitingais. Liūdna, ir tiek. Viena paguoda, kad gal didesnė dalis Lietuvos žmonių, atėjus laikui, tai teisingai įvertins.

Tačiau nebegali nutylėti, kai valdantieji, matydami, kokių žiaurių pasekmių sukėlė pandemija ekonomikai ir žmonių gyvenimams, imasi šią situaciją švelninti. Nes visiškai ją suvaldyti, apsieiti be neigiamų pasekmių tiesiog neįmanoma. Iš anksto turiu pasakyti, kad matau labai daug spragų šiose valstybės pastangose. Lenda mūsų valstybės bėdos, susiformavusios per visą atkurtos Nepriklausomybės laikotarpį. Pagrindinė iš jų – silpna, nepaslanki ar net netoliaregiška valstybės tarnyba, sugebanti ir gerus norus apipinti tokiomis biurokratinėmis kliūtimis, kad iš principo gera idėja tarp tų kliūčių tiesiog išnyksta. Būtent dėl to ir vėluojama su ekonomikos gelbėjimo priemonėmis. Ir bijau, kad net ne visi ministrai adekvačiai suvokia, koks pavojus iškilo – jau nekalbant apie tai, ar tą pavojų jie sugebės suvaldyti. Bet dar keisčiau atrodo opozicijos klyksmas dėl pagalbos patiems pažeidžiamiausiems visuomenės sluoksniams. Opozicija, kritikuodama valdančiuosius dėl vienkartinių išmokų pensininkams ir neįgaliesiems, ne tik pasirašė sau moralinį nuosprendį, bet ir pademonstravo visiškai neišmananti šiuolaikinės ekonomikos pagrindų.

Gyvename vartotojiškoje visuomenėje, kuo daugiau gyventojai išlaidauja, tuo ekonomikai geriau. O vos tik gyventojai pradeda nebegalėti pirkti, ekonomika kolapsuoja.Tie 200 € labai greitai sugrįš atgal, jau vien per 21% PVM (kurį, beje,  būtina mažinti nedelsiant). Manau, kad ko gero ekonomikai ir žmonėms būtų naudingiau, jeigu ši suma būtų ne 200, o ne mažiau 500€. Kodėl JAV D.Trumpo administracija išmokėjo kiekvienam amerikiečiui po 1200$? Atsakymas paprastas: tam, kad žmonės turėtų už ką pirkti ir grąžintų pinigus į apyvartą. Išvis pandemijos padariniams ekonomikoje gelbėti JAV paskyrė per 3 trilijonus $ – tai beveik 80% šalies biudžeto, kai JAV valstybės skola iki tol jau buvo per 17 trilijonų $. O mūsų opozicija tai vadina dar ir politine korupcija, įsivaizduojate? Tada pagal jų logiką net ir pandemijos suvaldymą reikėtų laikyti korupcijos atveju. O kalbant apie ekonomiką, tai nors man asmeniškai ši sistema, pagrįsta besaikiu vartojimu, ir yra atgrasi ir todėl ją būtina keisti, aš pripažįstu, kad šito greitai niekas nepadarys. Tada belieka vienintelis kelias – skatinti ekonomikos gyvastį, o tai galima padaryti tik skatinant vartojimą. Juk tai, ką padarė TS-LKD premjero Andriaus Kubiliaus vyriausybė 2009 m., sumažindama pensijas ir padidindama mokesčius, nepasiteisino. To pasekmė – didžiulė socialinė atskirtis, emigracija ir mažiausios algos ES. Niekaip nesuprantu to meto finansų ministrės Ingridos Šimonytės kritikos. Juk ji pati padidino valstybės skolą dvigubai, negana to, pasiskolino už tiesiog fantastiškas palūkanas, kurios siekia beveik 2 milijardus eurų. Ir dabar ji kritikuoja vyriausybę, padedančią išgyventi darbo netekusiems ir skurdžiausiai gyvenantiems. Jei dabar ji būtų premjerė, tai tikriausiai ir vėl pensininkams pensijas nurėžtų ir dar ir mokesčius padidintų – kad nepasirodytų maža. O jos šnekos apie 2008 metus, švelniai sakant, yra netiesos sakymas. Tuo metu premjero G.Kirkilo Vyriausybė buvo mažumos ir laikėsi tik konservatorių balsais. Ir būtent konservatoriai prieš rinkimus prisiūlė padidinti pensijas, o paskui, jų net nespėjus padidinti, gavo valdžią ir tada apkarpė esamas, nepadidintas. Be to, ponia Ingrida Šimonytė tuo metu buvo finansų viceministrė, bet man neteko girdėti jos atskiros nuomonės apie būtinybę ruoštis krizei. Nors tai detalės, bet, manau, svarbios.

Esminis dalykas, kurį turime suprasti net ir artėjant rinkimams, yra tas, kad be vartojimo skatinimo ekonomika neatsigaus. Taip pat ir be skolinimosi. Šiandien didelėje pasaulio dalyje veikia skolų sistema. Šią sistemą maitina vadinamosios išvestinės finansinės priemonės. Formuluojant labiau tiesmukiškai – maitina ne realūs, o virtualūs pinigai. Pačių grynųjų pinigų apyvartoje viso labo tėra apie 10–12%. Dabartiniai pinigai – kaip mokėjimo priemonė – nėra padengti nei auksu, nei kokiu kitu turtu. Todėl kol šiuos virtualius pinigus žmones ir verslas pripažįsta, naudokimės jais ir mes. Tokios yra žaidimo taisyklės. Manau, tai gerai supranta ir opozicija, tik jai reikia kaip nors save parodyti. Ir viskas, net blefavimas, daroma tik dėl reitingų. O jie reikalingi tam, kad išrinktų, nes valdžia – kaip narkotikas. Neatspariems dažnai išsivysto priklausomybė, kuri, kaip ir tas virusas, sunkiai gydoma.

Nors labai norėtųsi, kad šiuo mums visiems sunkiu laikotarpiu sugebėtume pakilti nors trupučiuką aukščiau už savo žemiausius instinktus – godumą, norą kitam perkąsti gerklę, pasiglemžti viską – net ir tai, kas nepriklauso. Suraskime savyje jėgų atjautos ir solidarumo jausmams sužadinti ir jiems puoselėti! Būkime nors šiek tiek verti tų gydytojų, savanorių, kurie šiandien pasaulyje, o ir mūsų Tėvynėje aukojasi dėl kitų.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tobulas straipsnis       2020-05-10 10:29

Pagarba A.Matuleviciui . Straipsnis vertas skaityti ir platinti , kaip sio laikotarpio maxima .

tiek       2020-05-8 21:04

Matulevičiau, o už ką  visais laikais pasisakė  ir dabar pasisako pramoninininkų konfederacija (ar federacija, bala žino kaip jūs ten prasivardžiuojat:)? Tikriausiai visą laiką kovojo už darbo žmonių reikalą , prieš atskirtį ,išnaudojimą , vnž. - griežti buvot prieš tą trisdešimtmetį vykdytą atgrąsią asocialią politiką išvijusią M I L I J O N Ą  darbingiausio amžiaus tautiečių  su visom pasekmėm jų šeimoms .Su tuo ir sveikinu patį ,brangus Lietuvos pilieti Matulevičiau. Kaip pats prisistatai - tos pramonininkų grupuotės kūrėjau.Tai dabar,sakai , pradedi stebėtis socialinio darvinizmo apraiškomis ? Anksčiau nei atskirties ,nei skurdo nesi pastebėjęs? Užjaučiu.

as manau       2020-05-8 20:15

as manau, kad opozicija yra tiesiog pries valdanciuosius, kad ir ka jie bedarytu. anukai tik taip supranta opozicijos role. nieko nepadarysi, politologiniu vadoveliu jie perskaite tik pirmuosius straipsnius o gal ir ju neskaite, bet kazka girdejo is lopatu ir valatku

Akivaizdu, nors neįtikėtina       2020-05-8 18:08

Kame reikalas? Tokie kieti vyrai rinkėjų lieka nepastebėti. Gal per retai publikuojasi, gal nepakankamai spaudžia televizijas, o gal dėl to, kad savos TV neturi?

ah1       2020-05-8 17:58

kaip tai negalioja kapitalizmo dėsniai?  dar ir kaip galioja - kapitalizme ekonomika vystosi stichiškai, gaivališkai, stambūs “suryja” smulkius ir periodiškai susikelia krizės, iš stebeilėsenos - panašiai kas 12 metų.
Taip “įkalė” in galvą TSRS laikų kap.politekonomikos dėstytojai ir taip yra realybėje.
Na o kad dabartiniai pinigai nėra niekuo pagrįsti tai tuo labiau yra galimybė patiems prisipausdinti niekuom nepagrįstų pinigų - kuom mes kitokie? - ir galimybė būti nepriklausomiems nuo jokių bankų, tik va išdrąskė IAE - o nebūtų išdrąskę tai visą Lietuvos ekonominį ūkį pastatę būtume “ant” elektros; ne euro/lito neftegzui,  gazpromui, ir tam apendecitiniam nebūtų, nei špygos taukuos net.

Įtariu, kad,       2020-05-8 16:53

stasys baigė nelietuvišką (greičiausiai rusišką) mokyklą. Jo visa rašyba, tipinės klaidos tą liudija. Žinoma, tame nebūtų nieko baisaus, jei jis nebūtų aiškiu provokatoriumi. Siūlau jo rašliavos visiškai nevertinti. Jei kelyje pastebim šūdą, tai jį peržengiame, neužkliudę, tiesa?

Tapkime signatarais politinės tautos naudai...       2020-05-8 9:26

  Piliečių kreipimasis į oligarchinei ,,valdomos demokratijos‘‘ santvarkai oponuojančių partijų vadovus

  Raginame esamai santvarkai oponuojančių  Centro, Kartų sąjungos ir Nacionalinio susivienijimo partijų vadovus kuo greičiau pradėti derybas bendro rinkiminio sąrašo klausimu. Esant abipusiam norui, prie šios gupės galėtų prisijungti dėl organizacinių problemų ir sistemos blokados daugelio deramai neįvertinti tautininkai. Esame įsitikinę, jog pavieniui šios jėgos spalį  neturi jokių  galimybių peržengti penkių procentų kartelės daugiamandatėje apygardoje.Politinei tautai priskirtinų rinkėjų, ko gero, beliko tik keliolika procentų. Daugumos smegenis jau ,,išplovė“ galingas propagandinių manipuliacijų mechanizmas, už pinigus plušantis liberalių grupinių interesų ir globalistinių sluoksnių naudai. Vertybiškų rinkėjų balsai neišvengiamai beveik tolygiai išsibarstys per šiai santvarkai oponuojančių partijų, bei, tokiomis subtiliai apsimetančių,  kitų partijų sąrašus. Kuklūs šios partinės trijulės žmogiškieji ir finansiniai ištekliai bus išeikvoti perniek,o samoningų rinkėjų  lūkesčiai patirs stiprų smūgį. Per Seimo rinkimus 2024 metais šalyje, greičiausiai, jau nebebus jėgų, galinčių organizuotai ginti politinės tautos, valstybingumo ir demokratijos likučius.
  Atstovaudami nykstančios politinės tautos interesus, geranoriškai prašome išvardintų partijų vadovus aktyviai veikti vienijant išsisklaidžiusius oligarchinės- nomenklatūrinės ,,demokratijos‘‘ oponentus. Raginame pasinaudoti telkiančia Sąjūdžio pradžios patirtimi. Pasirinkusiems rinkimuose individualaus kovotojo kelią, teks prisiimti atsakomybę už nuspėjamas liūdnas pasekmes tiek savo partijai, tiek valstybingumui ir demokratijai. .
  Manome, kad bendrą sąrašą galinčias sudaryti pajėgas turėtų susieti įsipareigojimas bendrai sudarytam kompleksinių politinių-ekonominių  reformų paketui.  Jo populiarinimui ir įgyvendinimui Seime dirbtų bendra frakcija, ten galinti atsirasti bendro sąrašo sėkmės rinkimuose atveju. Reformos   turėtų būti skirtos ,,valdomos demokratijos‘‘pakeitimui demokratine santvarka. Politine sistema, skirta tarnauti piliečių daugumos,  valstybingumo ir lietuvybės naudai, o ne savų  ir svetimų  galingųjų interesams tenkinti.Viena iš mums priimtinų  konkrečių reforminių idėjų yra bendras CP ir KS vadovų  antinomenklatūrinis siūlymas, jog politikai turėtų  būti išrenkami ne ilgesnei nei dviejų kadencijų trukmei iš eilės. Pavyzdys-  prezidento rinkimų įstatymo normos. Yra gerų  reforminių  idėjų Kauno forumo dokumentuose ir kitų organizacijų  siūlymuose.
  Palaikome idėją, kad   partijų  atstovų internetinių (skaipu) derybų  eigą  karantino salygomis galėtų stebėti 3-4 nepriekaištingos reputacijos visuomeniški žmonės, nesibolotiruosiantys šiuose rinkimuose.Tokios grupės dalyvavimas galėtų  būti privalomas visuose paminėtųjų  partijų  derybų etapuose, įskaitant ir derybas dėl vietų bendrame sąraše.
Bendro sąrašo formavimas ir pasiskirstymas vienmandatėmis apygardomis yra sunkus procesas, galintis sąlygoti ne tik sėkmę rinkimuose, bet ir bendro įtakingo politinio darinio susiformavimą ateityje. Tik šis nelengvas vienybės kelias, politinių reformų ir tautos bei valstybės išsaugojimo vardan, yra trapus šviesenės demokratų ateities garantas. Pavieniui jūsų partijos spalį neišvengiamai pralaimės šios vėžinės santvarkos, iš  šalies jau išgujusios milijoną žmonių, armadai. Svajojame apie oligarchinės ,,valdomos demokratijos“  santvarkos smaugvirvės pašalinimą nuo tautos ir valstybės kaklo.Todėl raginame Jus kilniai ir neatidėliojant rinktis vienintelį perspektyvų kelią-  Sąjūdžio vienybės ir nesiskaldymo kelią.
                                      2020.05. 01
P.S. Kiekvieną pilietį, pritariantį šiam raginimui, prašome kuo greičiau tapti šio teksto signataru, atsiunčiant savo vardą, pavardę ir nurodant miestą. Fizinių parašų po tekstu nebus.Adresas:  .(JavaScript must be enabled to view this email address)

Raimundas Gaižauskas (Vilnius), Mantas Janavičius (Vilnius),  Jonas Baltušis (Kaunas), Audronė Daubarienė (Raudondvaris), Algirdas Karčiauskas (Kaunas), Mindaugas Patackas (Kaunas), Stasys Narutavičius (Šiauliai), Elvyra Valiukaitė (Kaunas), Virginijus Partaukas (Klaipėda), Dionyzas Varkalis (Klaipėda), Rūta Zabielienė (Kaunas), Vilius Konstantinas Mikalajūnas (Kaunas), Nijolė Malakauskienė ( Šiauliai), Virginija Jurgilevičienė ( Klaipėda), Vida Stankūnienė (Šiauliai), Gediminas Sinevičius (Klaipėda), Bronislavas Deveikis (Kaunas), Romualdas Repšys (Vilnius)

stasys        2020-05-7 17:30

Tiesai ir NS rinkimų rezultatai nerūpi? 2020-05-7 15:19 >  Eilinė rinkiminė bla bla bla . NS partija susikūrė pavasarį o rudenį žiūrėk jau sumetą drapanas su kitais panašiais , netikinčiais jog jiems kada nors pavyks , kaip partijai , savarankiškai peržengti ta 5 procentu barjerą  pasitikėjimo visuomenėje . Ar Lietuvos visuomenei reikia tokiu jungtiniu-herojų  ? kurie bet kokia kaina siekia uzurpuoti sau ta teisę papulti į valdžią ir kuo gi jie skirtųsi nuo tu valdžioje esančiu jungtiniu- valstiečiu kuriems tauta davė pasitikėjimo šansą o šiandiena aniems tenka palankumą  pirkti skolintais eurais ?  Kol kas visuomenė nieko kito negirdi tik kalbas apie būtinybę pakinkyti nukaršusias neoliberalizmo ir globalizmo kumeles kad butu kam traukti tą tautinį Lietuvos vežimą . Viena pasaka gena kita o visuomenė vis laukia tai kada gi tie išrinktieji subręs savo pasiryžimu imti ir peržengti ..ta velnio slenkstį . Kaip nuo savęs pridėsiu , Lietuvai reikia ne valdančiu –gelbėtoju o tikros opozicinės partijos kuri geba te tik filosofinėmis sąvokomis žmonių protus drumsti , bet ir realiai operuoti Lietuvos problemomis ir joms siūlomais sprendimais . Be reikalo čia taip virkauja Algirdas Sąjudietis realus gyvenimas rodo tos karūnos greitai susiras kitus partinius partnerius ..kurie jau turės kuo paremti jų kišenėse švilpaujančius vėjus . Toks tas realus gyvenimas ..tik obuoliauti į svetima sodą einant reikia kompanijos .

Gabrielė       2020-05-7 15:49

šaunuoliai, kad talpinate tokius prasmingus straispnius. Perskaičiau ir pamaniau, kad yra dar padorių žmonių Lietuvoje. Deja mūsų rinkėjai ne tuos pasirenka

Tiesai ir NS rinkimų rezultatai nerūpi?       2020-05-7 15:19

Kodėl NS renkasi krachą spalį? 
Mūsų Lietuvos deimančiukų tekstą, raginantį patriotines partijas nedelsiant tartis dėl bendro sąrašo rinkimuose, siekiant išvengti kracho ir didžiulės žalos tautai, įžvalgiai patalpino ir alkas.lt redakcija. Panašų piliečių raginimą patalpino ir eilė mažų svetainių...
Disonansu blaiviam proto balsui pasižymi NS nariams priklausantys portalai…Jie elgiaisi lyg strutis ,pavojaus akivaizdoje slepiantis galvą smėlyje… Talpina amžinasias temas ,lyg spalio rinkimai ir reformos, reikalingos perėjimui iš vėžinės ONS į demokratinę santvarką jiems ir politinės tautos likučiams yra visiškai neopūs ,kosminiai dalykai…Pavyzdžiui gerb. L.Šopausko vadovaujama tiesos.lt , sprendžiant pagal turinį, manau, jau susitaikė su NS partinio sąrašo lengvai nuspėjamu žlugimu Seimo rinkimuose. Kadangi NS aktyvui bent minimali demokratų sėkmė spalį , manau, visai neįdomi, tai portalas net nepatalpino minėto piliečių raginimo…
Kaip visko matęs sąjūdininkas, be galo stebiuosi absoliučiai savižudišku NS aktyvo kursu, užsimerkiant prieš tragediją, kuri laukia spalį jų , jei išsiblaškiusios demokratinės jėgos toliau veiks pavieniui…Mačiau,kaip CP ir KS bandė koordinuotis, bet nepastebėjau, kad NS veikėjai bent susimastytų ir prasitartų kodėl, jie jau susitaikė su savo krachu spalį...Jei NS veikėją gerb. Šopauską domintų rinkimų rezultatai ir reformos,tai portalas nusileistų iš Olimpo aukštybių žemėn…Dabar- demonstratyvi panieka rinkimams ir adekvačių plebėjų ar nepriklausomos patriotinės šviesuomenės nuomonei ta tema..
NS aktyvisto V. Budniko pozicija.org patalpino šviesuomenės perspėjimą demokratams, bet pasistengė, savo keistu prierašu, neadekvačiai nurodyti, kad šviesuoliai rašo apie kosminius ,nerealius dalykus….
Kas dedasi NS šulų stovykloje ,manau, ir didumai tos partijos eilinių yra visiška paslaptis. Man toks partijos, žadančios esmines pertvarkas šalyje, bet visai neketinančios siekti jokios politinės nei savo nei kitų demokratų sėkmės rinkimuose, aktyvo elgesys atrodo labiau nei savižudiškas… Jei būtų kitaip, tai jų reakcija į šviesuomenės bei eilinių piliečių skambinimą pavojaus varpais rinkimų ir vienybės tema būtų visai kitokia…
Algirdas

paskelbta: http://alkas.lt/2020/05/07/del-pilietiniu-patriotiniu-jegu-santalkos-ir-bendradarbiavimo-lr-seimo-rinkimuose/

Kokios dar yra ekonominės sistemos       2020-05-7 14:23

be vartojimo ekonomikos?Krikščioniška,saiko,žemės ūkio…?

stasys        2020-05-7 13:33

Žinai, staska, 2020-05-7 12:25 > nevaitokit mielas kolega , joks ne vietoje pavartotas mano žodis neapvers tamstos pasaulio ir nepavers tuo kuo iš tikro nesate . Šiandiena iš manęs išgirdote tokį rytoj dar kitokį .. o Jus ir toliau spėliosite kur ka prie ko pridėti kad gauti tai ko taip pasiilgote .smile  Aš žiūrių į autorių ir galvoju ka bendro ans turi su demokratija, ar ji tokiu politiku rankose nepavirsta legalizuota prostitucija ? video ..apie vyrus kurie galvoja truputi kitaip ..youtube.com/watch?v=Ek1krsfm-Pc

Jei būtų normali valstybė       2020-05-7 13:01

Simonyte reikėtų teisti,o Kubilių pasiųsti griovių kasti.

Žinai, staska,       2020-05-7 12:25

tas tavo ,,mol” pasakė apie tave viską. Jaunesni to žodeliuko turbūt nė neatpažįsta, mano, kad tai ,,molj” ar lietuviškas molis. Tai koks iš tiesų tavo vardas? Vasia, Kolia, Vovka?... O dvitaškiais rašei, kol lankei intensyvius lietuvių kalbos kursus? Būtum nelankęs, bet ,,tarnyba” pareikalavo. Pasirašei ,,stasys”, ir mol jau litovcas?

Kaip       2020-05-7 11:33

daznai, A.Matuleviciaus straipsniai taiklus ir dalykiski.Aciu.

stasys        2020-05-7 11:06

pritariu tam grumstui .. reikia dalinti piliečiams o anie jau atsirinks į kokia kišene juos padėti .smile))Ten bus ir tik patys geriausi sprendimai , pigi prekės kaina su kokybe . Va kur gatvės demokratija įteisinta pačiu liberaliausiu konkurencijos pagrindu . Tiesa viena detalė tie kas pinigus pasidės į kojine ..turės dvygubai į biudžetą grąžinti .O ar galima nieko neėmus ir negavus atsisakyti prisidėti mokant valstietiškai išpusta valstybės skolą ?

Česlovas       2020-05-7 11:01

Algimanto straipsniai išsiskiria aktualumu ir aiškiu pozicijos iįreiškimu. Jis savo argumentus paremia logika ir faktais. Geras straipsnis.

grumstas       2020-05-7 10:33

Ir dar norėčiau pridurti , kad vartotojas , kuriam “padovanoti” pinigai žino , ką labiausiai reikia remti jam duotais pinigais. Jo pasirinkimas yra teisingiausias, efektyviausias - teisingesnis negu biurokratų sprendimas parinkti remiamus verslininkus. Rinkdamasis prekę - jis rinksis - tą verslą , kuris efektyvesnis- siūlo mažesnę kainą, geresnę kokybę , turi geresnį vardą, rinksis tą kuriuo labiau pasitiki.

Kis       2020-05-7 9:54

skaiciau ir prisiminiau vienp “iskylaus"politiko ,vadovo pasakyma;jeigu babute turetu deduko pozymius butu deduku.Sis posakis daug kam tinka ir ne visai tiesiogiai,Atsimeni,kai mane mokino,kad jeigu Amerikoje tik pirstels,dekis dujokauke,o JAV berods jau 8 % minus,Dristu teigti,kad zmogaus gyvybe yra pati vertingiausia,tai mes pasirinkome patipragmatiskiausis ,negali buti kad avis ciela ir vilkas sotus?Butume daug prazude zmoniu(nes medicina ne europietiska,juk sutinki?),o raudonoje zonoje700 tukstamciu ar net daugiau,tad lengva numatyti kas dedus su taja publika.Pavyzdys slaugos namai,kai i zmogu ziurima pro gesefto prizme.Dar karta dekoju medikams,ir valdantiems,kad jie masto galva ,o ne Burandino asilo pasturgaliais.Siulau Algimantui asmeniskai perskaityti “Novaja gazeta"ten surasite sokiruojanciu ziniu,kas gaunasi,kai vietoje smegenu prikimsta euru ar olcu?

Jei dėl gydytojų.       2020-05-7 9:27

Infekcinių ligų gydytojai mūšyje pirmose gretose.Atsidaro privačios klinikos,o valdiškos klinikos neskuba,-gal joms patogu gyventi skolon?Algas gauna,dirbti nereikia.Tai nesąžinininga.O vaistinininkės iš vis dirba ir gydytojų darbą pirmose gretose.Iš tiesų daug kur kaukės krinta.Tie,kurie pirmieji šaukė didinti algas gydytojams,pagrįstai,žinoma,tie paskutinieji prie darbo.Suprantamos rizikos,tačiau norint atjausti,gelbėti,padėti būdus visada galima rasti.Kaip suprasti,jei žmones po 60 norima atkalbėti eiti pas gydytoją ir gydytis,operuotis,kai jiems to labiausiai reikia.Daug reikia padirbėti ,kad rasti saliamoniškus sprendimus.

stasys        2020-05-7 8:23

Aš dar gyvenime nesu girdėjęs jog skęstantis pats sau numestu šiaudą ir va taip išplauktu, ale čia toks Miunchauzeniškas „fokus marokus“ vakarietiškai . Aišku pagal poną A.Matulevičių  jei vakaruose ta pavyksta daryti kodėl Lietuvoje nepabandžius nukopijuoti ?, tuo labiau skolintus pinigus valstybės sau pačiai irgi gali apmokestinti mokesčiais ,akcizais .Tai pats liberaliausias išlaidavimo būdas „greitaisiais kreditais“ tik mastelis kiek didesnis ir norai saldesni jei duoda imi , šiandiena gerai o rytoj tegul pūgos..ta Lietuvą . Kas gi čia gali pikti kai pinigai padalinami tiesiogiai piliečiams 200 ar ten 500 ..koks skirtumas ? kuo arčiau vasaros ir žinios apie karantino pabaigą ..tuo S.Skvernelio vyriausybė vis daugiau randą pas save idėjų kaip pradžiuginti Lietuvos piliečius optimizmo idėjomis . Iš karto sakau staselis į jokius tokius „pakištukus“ nepretenduoja , o ir verslas žino kokios institucijos vaikšto paskui tokius pinigus ..Toliau nuo ‚grieko‘ ir tos nuodėmės .. S.Skvernelio sūris turėtu visiems priminti kur jis padėtas ir kokiam tikslui . A.Matulevičius peikia opozicija ..mol ji ten tokia anokia .. galėtu daugiau optimizmo transliuoti valstiečiams ir kaip S.Skvernelis žibsėti žaliomis kalėdinėmis lemputėmis , .. pasiskolinti ir išdalinti tam proto didelio nereikia ? bet juk grąžinti tuos pinigus teks verslui , todėl jei jau ka dalini turi pasakyti iš ko valstybė tikisi juos ir surinkti .. bent teoriškai . Vienas realiu būdu tie patys Str. fondai dar nepanaudoti Lietuvos pagal ši ES str.f. finansinį laikotarpį . Gal laikas pradėti realiai kalbėti su verslu bus darbo bus ir pinigu mokesčiams , o tos dangaus manos tegul atgulą į stalčius , vasara tik prasidėjo . Žmogus pavargsti būti negeras , o juk taip norisi pražysti epušės lapų paskleidžiant ta mielą jos kvapą ..  deja .


Rekomenduojame

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Algimantas Rusteika. Apie teisingumą

Andrius Švarplys. Emanuelio Macrono žinia Rytų Europai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.