Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė

Algimantas Matulevičius. Lietuva dar turi galimybę (I)

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugpjūčio 29 d. 18:19

17     

    

Algimantas Matulevičius. Lietuva dar turi galimybę (I)

Prestižiniame sostinės Užupio rajone stūkso prabangi vieno turtingiausių šalies advokatų Rolando Valiūno vila su vaizdu į Gedimino pilį. Iš kur pinigai?

O pinigų yra tiek, kad net problema, kur juos išleisti. Svarbu tinkamai pasirinkti draugus.

R. Valiūno kontora pirmus milijonus susikrovė dar konservatoriams drauge ,,Villiams“ ir Valdu Adamkum prastūminėjant ,,Mažeikių naftos“ aferą, kai valstybė prarado milijardus litų. Ir niekas už tai nenubaustas.

Girdžiu, kaip skaitytojas klausia: o kiek už tai pasodino į kalėjimą? Deja, turiu nuvilti – nė vieno. Priešingai, Jos Ekscelencija Respublikos Prezidentė tuometį energetikos ministrą A. Sekmoką už tai apdovanojo ordinu. O dabartinis Seimo NSGK pirmininkas V.Bakas jį pasiskyrė savo visuomeniniu konsultantu…

Beje, pono V. Bako žiniai, nes tai yra grėsmė šalies nacionaliniam saugumui: su ponu A. Sekmoku, be finansinių aferų, sietini ir neaiškūs veikėjai kaip Adam Saulius Vaina, bei Ramias Wali ir kai kurie kiti. Kodėl valdančioji koalicija (išskyrus A.Širinskienę) nutyli seniai žinomą, bet vis užtušuojamą faktą, kaip privilegijuotojo TS-LKD anūko G. Lansbergio šeima krovėsi milijonus tos pačios energetikos įmonių sąskaita? Ir už valstybinės energetikos įmonės specialiai jų verslui įrengtas patalpas mokėjo simbolinius nuomos mokesčius? Aš jau net nekalbu apie moralinį pralobimo vaikučių sąskaita aspektą. Juk šie ponai taip mėgsta moralizuoti kitus, tad turėkim drąsos bei principingumo ir pasižiūrėkime, kas už to slypi.

Manau, kad jei LVŽS ir kartu valdantys LSDDP nesuras savyje drąsos ir išminties priversti teisėsaugą principingai nubausti kaltuosius už akivaizdžias vagystes ir chaosą energetikos sektoriuje (kai net už dujų laivo saugyklos nuomą pinigai pervedami į ofšorines zonas!), tauta už tai neatleis. O to tik ir telaukia įgudę manipuliatoriai bei melagiai ponai konservatoriai.

Tokių faktų per neilgą atkurtos valstybės istoriją buvo galima prirašyti jaučio skūrą. Manau, čia labai tiktų ponios Aušros Kavaliauskaitės-Kukštienės atsiliepimas į mano Fb paskyroje patalpintą R.Ozolo recenziją: ,,Tiems, kas skaitys visą R.Ozolo komentarą apie Džono Perkinso knygą ,,Ekonomikos smogiko išpažintis“, patariu visų pirma perskaityti knygą. Leiskite jai įeiti į savo pasaulį... Man su ja pasidarė aiškiau, ką Lietuvai reiškė ,,šoko terapija“, ką – ,,didžioji privatizacija“, kas ,,Mažeikių naftos“ aferoje buvo H.Galilas, o Ignalinos AE uždarymo pinigaplovėje – R.Wali. Kodėl ,,Mažeikių naftą“ perėmė lenkai, o ne kazachai, kodėl danai kiaules augina Lietuvoje, o lietuviai nešioja senų britų ,,antis“ ir daugybę kitų dalykų...“ Labai taikliai pastebėta!

Tiesiog šie keli itin ciniški korupcijos, o tiksliau – vagysčių, pavyzdžiai, kuriuos toleruoja ir net skatina aukščiausia šalies valdžia, tik iliustruoja, į kokią duobę esame įkritę. O didžiausia bėda ta, kad per tokius gobšuolius ir bailius esame paradę apie 40 proc. savo aktyviausių tautiečių. Dėl jų Lietuva baigia išsivaikščioti. Daugiau nei milijono tautiečių priverstinis (sukuriant tam ypatingas sąlygas) išgujimas-išvarymas iš savo Tėvynės yra didžiausia Lietuvos valstybės tragedija. O tam leidę įvykti asmenys yra valstybės išdavikai. Po šio mirtino smūgio mūsų tautai bus labai sunku atsitiesti. Jeigu viskas ir toliau klostysis taip, kaip klostėsi ligi šiol, galimybės išlikti, manau, lygios nuliui.

Artėjant LR Prezidento rinkimams, vis ryškiau pastebima, kokią isteriją už užkulisinius pinigus ar kitokio tipo paslaugas kelia žiniasklaida – taip ji formuoja gelžbetoninę apsauginę sieną keliems sistemai tinkantiems pretendentams. Tinkantiems, nes jie yra jos kūdikiai. O tiems, kurie turi drąsos ir išmanymo, kaip tą sistemą pakeisti į priimtiną daugeliui, reikia arba labai didelių pinigų rinkimams, arba masinio žmonių palaikymo. Pastarasis vėlgi be žiniasklaidos sunkiai įmanomas – na, nebent Lietuvoje įvyktų stebuklas, ir žmonės, atsibudę po užtrukusio hipnozės seanso, pagaliau pradėtų savarankiškai ir blaiviai mąstyti. Arba atsirastų – kas išvis utopija – keli dori ir sąžiningi žurnalistai, kurie imtųsi tokias idėjas viešinti ne už pinigus.

Nors padėtis ir atrodo beviltiška, vis tiek norėtųsi garsiai pamąstyti: o kokio gi Lietuvai reikia vadovo. Kaip sakė Albertas Einšteinas, mes negalime įveikti problemų su ta pačia mąstysena, kuri tas problemas sukūrė. Taigi, turime keisti mąstyseną. Tai sunku, bet įmanoma, jei pirmas tai padarys šalie vadovas ir savo pavyzdžiu paskatins kitus.

Manau, kad esminiai kriterijai tokiam vadovui yra drąsa, išmintis – žinojimas, ką ir kaip reikia daryti, bei dora. Drąsa reikalinga neišpasakyta. Jei prireiks, jis privalo būti pasiryžęs už Lietuvą net ir galvą paguldyti! Nes jeigu tikrai imsis to, kas neatidėliotinai būtina, tokio prezidento gyvybei iškils rimtas pavojus. Juk pagal veikiančią LR Konstituciją jis turi didžiules galias visai teisėsaugai. O kas dedasi energetikoj, aš jau minėjau – tik imk ir dirbk. Nedelsiamo teisėsaugos reagavimo reikalauja ir dar man vadovaujant Seimo NSGK 2006–2007metais atskleista ,,valstybininkų“ klano veikla (kuris niekur nedingo) bei nauji NSGK tyrimo išviešinti faktai apie „MG Baltic“ ir Co. Valstybė turi būti apvalyta nuo kyšininkų, vagių ir aferistų. Manote, jie nesipriešins? Juk tai – galią, pinigus ir įtaką turinčios grupuotės, kurios, pajutusios pavojų savo egzistencijai, griebsis bet kokių metodų.

Ponia D. Grybauskaitė, ateidama į prezidentes, iškilmingai žadėjo jas likviduoti. Deja, baimės akys didelės. Tų grupuočių per jos valdymo metus ne tik kad nesumažėjo, bet net ir atsirado daugiau, jos sustiprėjo. Taip kad ne anglų kalba ar vien užsienio politika turi rūpėti valstybės vadovui. Jam, visos Tautos renkamam, pirmiausia turi rūpėti kiekvieno valstybės piliečio gyvenimas. O koks tas gyvenimas, jeigu kasdien bėgama iš Tėvynės? Jeigu apie pusė milijono bendratautiečių gyvena žemiau skurdo ribos? Šimtai tūkstančių gauna minimumą, o tai dienai – apie 12 eurų. Lai susimąsto kandidatai, kaip iš tiek išgyventi.

Sakysite, prezidentas turi užsiimti užsienio politika. Blefas! Būkime biedni, bet teisingi – kiek Lietuva lemia užsienio politiką? Ją lemia didžiosios valstybės ir geopolitiniai blokai. Didžiausia užduotis šalies Prezidentui – sutelkti tautą, kad reali dauguma pritartų permainoms, ir veikti visų, o ne kelių oligarchų labui. Būtent savo gyventojų susitarimą, kaip veikti ir ko siekti, kaip esminę sėkmės priežastį, įvardija Šveicarijos ir kitų klestinčių šalių mokslininkai bei politikai. Lietuvoje, deja, kol kas viskas yra atvirkščiai. Į piliečių nuomonę neįsiklausoma, visuomenės apklausos – nupirktos arba gudriai sukompiliuotos, t.y. klausiama taip, kad gautų norimą atsakymą. Akis deginantis pavyzdys – V. Uspaskicho sugrįžimas, kai, užuot sėdėjus kalėjime, grįžtama valdyti valstybės ir iš karto – stulbinantis reitingų šuolis! Štai kuo reikėtų labai rimtai susidomėti mūsų specialiosioms tarnyboms. Juk šis veikėjas ruošiasi, remiamas svetimos valstybės, pasiimti Lietuvos premjero postą. Geras pasirinkimas vietoj Lukiškių...

Prezidentas, suburdamas įvairių socialinių sluoksnių valstybės piliečius, jiems paaiškintų siekiamus tikslus ir sutelktų bendram veikimui. Tai – būtina sąlyga: Prezidentas privalo remtis ne biurokratais, o Tauta. Ne per masiulius prašinėti neaiškios kilmės turtuolių malonės, o veikti žmonių labui ir su jų palaikymu. Toks Prezidentas gali kalnus nuversti, tik reikia tai pačiam suprasti ir sugebėti atlikti.

Ryškiausia ir, mano manymu, perspektyviausia veikimo kryptis – skaidrumas. Skaidrumas, pakeisdamas skandalų kultūrą, turi tapti valstybės gyvenimo pagrindu. Tai turi būti įgyvendinta visose gyvenimo sferose – pradedant valstybės valdymu, verslu ir baigiant žmonių tarpusavio santykiais. Be to, skaidrumas turi tapti viešas – kaip ir viešumas taip pat turi būti skaidrus. Turime išmokti gyventi ir dirbti taip, kad vieša reikštų skaidru, o skaidru – tai vieša. Skaidrūs santykiai ir aukštosios technologijos bei dora su teisingumu ir yra tas fundamentas, kuris leistų atkurti griūnančią valstybę. O šalies vadovas, sutelkęs aktyviausius tautiečius šalyje ir užsienyje, jų remiamas ir būdamas ištikimas duotam Žodžiui, atkurs teisingumą. Teisingumą plačiąją šio žodžio prasme – tiek ekonomikoje, tiek teisėsaugoje, tiek visų mūsų gyvenimuose. Nieko negali būti svarbesnio valstybės vadovui už siekį visomis įmanomomis priemonėmis atkurti baigiančią išsivaikščioti Tėvynę.

Laukite tęsinio.

Dr. Algimantas Matulevičius, buvęs LR Seimo NSGK pirmininkas, šiuo metu – LSDDP Nacionalinio saugumo komiteto pirmininkas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Agnė>>>>StasysG       2018-08-31 4:32

Kas nepatinka? Teisybė? Šiurpu skaityti? Kad konservatoriai ir co nuvarė šalį su aklais fanatikais klapčiukais ir antri metai drąskosi dėl naujai laimėjusių?

StasysG       2018-08-31 4:04

Nepatikėjau, kad p Alg Matulevičius jau LSDDp narys ir pareigas kažkokias susikūrė. Blaškosi didžiavyris. Gal reikėjo į prezidentus?

DD ir vėl       2018-08-30 19:39

Šis spartietiškas (nepainiokite su sportišku) samarietis save išdidžiai pristato LSDDP reikšmingu funkcionierium- netgi naujosios partijos nacionalinio saugumo dirvonų pirmuoju artoju. Hmm. Gal klystu, gal nežinau, gal čia dar kokia nors LSDDP politinėje scenoje vaidina, bet viešumoje žinoma LSDDP šiuo metu yra dar ir kaip prie valdžios su patyrusiais altruistais ir susirūpėliais “dėl Lietuvos”- ponais ir poniom Kirkilu, Bernatoniu, Šiauliene, Pinskuviene…. O, o ir dar kartą o, kaip sako rusai ” a charia nie triesniet?” arba išvertus į lietuvių maždaug- “ar snukis nuo įžūlumo nesutrūkinės?”

PELĖDA       2018-08-30 16:08

ar yra vilties ką nors pakeisti, matant kandidatus, kurie dabar “pirmauja”?

Teisingos        2018-08-30 15:58

  ir taiklios mintys.Tokie straipsniai turi buti publikuojami ne tik siame portale.Nors, cia taip pat ne pro sali daug kam tobulintis.Arba palikti si portala ir sugrizti i delfi.

Dzeikas       2018-08-30 12:56

misteriui: Force majeur situacijoje teises studentus sustatyt teisejais ir prokurorais. Ten kaip ir sovietinais laikais kadrai isfiltruoti dar per stojamuosius, taciau apdoroti ju dar ne visus speta. Ir aisku jie darys daug klaidu.Taciau nors nebus tycinio kenkimo.

Misteris       2018-08-30 11:58

Kol nebus pakeistas TEISĖJŲ ir PROKURORŲ korpusas,permainų NESITIKĖKIT.
O kas jį gali pakeisti?-paklausite.
“Tai labai sudėtingas klausimas”-atsakysiu.
Matot ,ten dar teberūgsta modikuotas tarybinių laikų raugas.
Visą kubilą reiktų keist.
Tik ,kad tų keitėjų deficitas.
Galima būtų pabandyt drąsų ir bebaimį Prezidentą rinkt,kuris ,galbūt, nukreiptų Nemuno vandenis per AUGIJAUS ARKLIDES.
Galima pabandyt steigt visuomeniniais pagrindais veikiantį TAUTOS TRIBUNOLĄ,kurio sprendimai būtų PATARIAMOJO pobūdžio,bet “lašas po lašo” atliktų apčiuopiamą darbą.

Dzeikas       2018-08-30 10:38

PS. Beje , o jei manote , kad oligarchai issivez ir pasleps pinigus…tuos pinigus labai nesunku grazint i Lietuva: gilus rusys zemom betoninem lubomis ir grindimis, oligarchai “neturintys pinigu” prirakinti mediniuose kresluose. Ir du vyrukai akmeniniais veidais ir didelemis rankomis aprengti baltais mesininku chalatais ir su vezimeliu ant kurio tvarkingai sudelioti chirurgo instrumantai.
Manau net judinti tu instrumentu neprireiktu, oligarchai noriai ir su smulkmenomis papasakotu kur padeti pinigai ir kaip juos grazinti i Lietuva.

Dzeikas       2018-08-30 10:33

Na siaip paskutinis sakinys is esmes teisingas. Kai ateina paskutinioji tai salies lyderis ne “galetu” ar “turetu”, o PRIVALO imtis BET KOKIU priemoniu(isskyrus tas kurios vien tik Apvaizdai galimos) gelbeti tam sociumui kuri valdo.
Jeigu kaliuzen reikia sugrusti smokinguotus vagis: ozius-“patriarchus”(nes patriarchas Lietuvoje tik vienas - Basanavicius), ju anukus-broilerius, gelezinkeliu mafija (kokis dar velniop atsistatydinimas ar pensija - cypen i tas pacias Pravieniskes.Lai bendrauja su “bachurais”) - teisiniu, juridiniu proceduru ignoravimas priimtinas. Pasiskus ET teisma? Briuselio kurjerio rasta suplesyt, sukist kurjeriui uz marskiniu ir ispyrus sedynen issiust atgal. Cia zaidimas va bank ir salies vadovas tam pasiryzes turi butinai laimeti tautos pasitikejima ir mandata tokiom priemonem.O gaves ji but ryztingu ir nebijoti suklyst. Tada nebaisios jokios Briuselio sankcijos, o karinei intervencijai jie nesiryz, ypac jeigu mus palaikys JAV. O JAV kai mato ryzta ir jeigu supranta VARDAN KO tas daroma, juk ir pacios JAV kai reikejo susidoroti su italu mafija baltas pirstines nusieme…
Jums pasirodys , kad as pats sau priestarauju? Ne. Jeigu suspenduoti teisini veikima reikia vardan atviros burzuazines visuomenes pagrindu sukurimo - tai priimtinas ir net butinas kelias. Ne kaip tikslas, bet kaip priemone.

Chingishan       2018-08-30 9:20

o dieve tas pas socdemus nugrybavo (10 kartų dievagojosi kad į politiką daugiau neis ir pas tuos iškrypelius nuėjo).
gerai kad nei šitie nei poluckiniai degradai į seimą daugiau nepateks.
matulevičiau ar jūs palaikote pederastų satuokas ar partnerystes kaip jūsų socialdemokratai deklaruoja??
plius jums nieko kad būtent šitie socdemai įvedė eurą?

pilietė       2018-08-30 9:12

Mielas ponas Algimantai, Jūs esate teisus šimtus ir tūkstančius kartų. Mes, eiliniai Lietuvos piliečiai, kuriuos dar nepavyko nuzombinti per trisdešimt metų, viską matome ir suprantame. Nuotaikos nelinksmos, nes manome, kad traukinys jau seniai ir toli nuvažiavęs, palikdamas mus laukti, nebent, stebuklo.
Jums daug sveikatos ir ačiū, kad esate su mumis.

val       2018-08-30 7:45

Vargu ar beimanoma demontuoti Landsbergio sukurta rezima,prezidento ir keliu zmoniu tikrai nepakaks…

ana       2018-08-30 7:44

Labai teisingai gerbiamas ALGIMANTAI.
Tikrai rašykite, budinkite užliūliuotus žmogelius.
Ačiū už straipsnį

$+$       2018-08-29 22:14

Jei gali nerašyti, nerašyk! Tęsinio nelaukiame. Gaila, kad buvo tose pareigose.

O, siaube       2018-08-29 19:59

Dar vienas Lietuvos gelbėtojas radosi. Tik iš frankenšteinų chebrytės ?

Pikasas       2018-08-29 19:04

Verta atkreipti dėmesį į “Mažeikių naftos” privatizavimo aspektus, kurie ir šiandien yra klastojami kairiųjų demagogų. Kaip mename M.Chodorkovskį su Lietuvą labiausiai siejo turėtas “Mažeikių naftos” kontrolinis akcijų paketas. Nereikia pamiršti, ka, kad šį paketą įsigijo “Jukos” tada, kai LR premjeru buvo AMBrazauskas. Priminsiu dar kai ką: RETRO. PIKASAS 2007M. GRUODIS Manau, kad Pakso-Maldeikio-Liongino lukoilinė lobistinė “kontora” suprato, kad planas su “LUKoil” neišdegė, nes pajuto politinį TS(LK) - LKDP koalicijos spaudimą. Paskutiniu momentu tada neatsilaikė jam ir prezidentas V.Adamkus. Šis dešiniųjų sprendimas, ko gero, buvo pats sėkmingiausias visu minėtos koalicijos valdymo laikotarpiu. LDDpistai, gal svajoję apie “otkatą”, pardavus Rusijos bendrovei “MN” už vieną litą, liko ne tik musę kandę, bet ir įsiutę. Nors greitai atėjusi AMBrazausko vadovaujama LDDpistų vyriausybė dar turėjo “Willjams” dalyvavimo Lietuvos naftos versle periodu savo rankose kontrolinį akcijų paketą, bet ji nepadarė nieko reikšmingesnio, kad “MN” sugebėtų Rusijos naftos bendrovių jai išrašytos žaliavos bado dietos. Beje, greitai AMB vyriausybė pridėjo “Jukos” bendrovei akcijų iki kontrolinio paketo dydžio (berods iki 53 proc) ir įmonė vos buvo visiškai neprarasta Rusijos energetikos banginio gerklėje. (kai V.Putinas įsiterpė -P.) AMBrazauskas dar bandė teigti, kad apie sandorį nieko nežinojęs, nors tai absurdas. Vyriausybė tada dar turėjo akcinį paketą savo rankose ir niekas be jos žinios jokių teisinių veiksmų su akcijomis atlikti negalėjo - P.) 2,5 mlrd litų Lietuvos gauti iš PKN Orlen buvo kaip stebuklas, kurio atsiradimo galimybė taip pat sietina su gan lanksčiu ankstesniu dešiniųjų koalicijos sprendimu, išsaugant “MN” įmonę Lietuvos valstybei. Netgi paskolintos apyvartinės lėšos, kurios buvo paskolintos “Willjams” bendrovei, manau, būtų sugrąžintos valstybės biudžetui dar anksčiau, jei slaptas R.Pakso buvusių minėtų ministrų lobizmas būtų neprasitęsęs ir nauju “MN” veiklos laikotarpiu. LDDpistai su savo aplinka įrodė, kad jie savo rankose valdo beveik visą žiniasklaidą ir gali įtakoti teisėsaugą. Buvo sukeltas didžiulis ažiotažas dėl “Willams” atėjimo ir ant to arkliuko du kartus įjojo į Seimą rinkimų metu. Netgi S.Kakčio teisminį procesą bandyta sulipdyti. Beje, pasibaigusį visišku fiasko. Dabar visuomenė jau neblogai žino “MN”, Būtingės terminalo akcijų tolimesnius pardavimus ir tomis demagoginėmis pasakaitėmis apie slibiną “Willjamsą” jau nebetiki.

Pikasas2       2018-08-29 19:03

  Tuometinė TS(LK) ir LKDP koalicinė LR Vyriausybė neperdavė ir nepardavė “Willjams bendrovei nei vienos savo anksčiau turėtos akcijos. Akcijų opciono būdu buvo padidintas akcijų skaičius į bendrą vertę įskaičiuojant ir Butingės naftos terminalą su tuo metu dar turėta 300 mil litų skolos suma. “Willjams” neturėjo galimybės normaliai darbuotis politizuotoje žaliavos teikimo erdvėje ir ji savo akcijas (33proc) pardavė JUKOS bendrovei už 70 mil dolerių. Gautas “Willjams” pelnas siekė 10 mil dolerių sumą, kuri vargu ar padengė valiutos infliacijos karštus. Nors tuometinė AMB vadovaujama LR Vyriausybė turėjo savo rankose akcijų paketą, pats AMB teigia, kad apie tą sandėrį nieko nežinojęs. Tai visiškas absurdas ir tą supranta bet kas, bent kiek susipažinęs su įstatymais, liečiančiais tokius sandėrius. Kodėl AMB skleidžia netiesą, reiktų (reikėjo) jo paties paklausti. Kaip ir to, kodėl buvo “parduotos” ir “MN” valdymo teisės akcininkui “JUKOS”, kuris nevaldė kontrolinio akcijų paketo. Vėliau AMB Vyriausybė tą kontrolinį paketą Rusijos bendrovei vis tik pardavė.


Rekomenduojame

Audrius Bačiulis. Naujienos iš Karabacho fronto

JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (I)

Vytautas Sinica. Švedija: multikultūralizmo grimasos

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai, kvailiai – valdžioje

Agnė Širinskienė. Kas būna, kai prišneki apie svainio partiją

Popiežius Pranciškus apie neoliberalizmą

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai ir kvailiai – valdžioje

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eidamas 101-uosius metus mirė partizanas Jonas Svilainis-Liūtas

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.