Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Geopolitika

Algimantas Matulevičius. Amoralumas ir teroras neturi pateisinimo, arba Atsakymas ponui Zbignievui Jedinskiui

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugpjūčio 17 d. 21:19

14     

    

Algimantas Matulevičius. Amoralumas ir teroras neturi pateisinimo, arba Atsakymas ponui Zbignievui Jedinskiui

Galima ginčytis apie kiekvienos tautos apsisprendimo teisę ir apie demokratijos eksporto nekorektiškumą. Kas tolygu kišimuisi į kitų valstybių vidaus reikalus. Jeigu ne vienas BET!

Apie tai „atsipūtę“ galime diskutuoti iki begalybės – kas prie kavos puodelio, o kas prie alaus bokalo. Tik ne tada kai diktatoriai su jų vasalais pradeda atvirą ne tik psichologinį, bet ir fizinį karą prieš savo tautiečius. Kai jie vykdo brutalų  terorą, žudo, muša, luošina žmones. Tada ne laikas bet kokiems išvedžiojimams. Tada tylėti negalima.Tylėti arba tai pateisinti gali tik patys amoraliais kriterijais besivadovaujantys asmenys, pamiršę, kad gėris ir dora yra aukščiau už bet kokią valdžią.

Manau, reikia būti visišku ciniku, jeigu nepasakius griežčiau, kad bandytum postringauti, jog Aliaksandras Lukašenka elgiasi pagal Baltarusijos Konstituciją. Nemažai esu skaitęs ir domėjęsis įvairiais valstybių valdymo modeliais, bet neteko matyti, kad nekaltų civilių žmonių barbariškas mušimas ir luošinimas būtų jose įteisintas.

Būtent čia eina ta skiriamoji linija, kurios nesuprato ponas Zbignevas Jedinskis. Taip, mūsų konservatoriai daug kur neteisūs. Neteisūs jie buvo ir naudodami ašarines dujas bei gumines kulkas 2009 m. taikiame mitinge.

Bet juk kalbame ne apie konservatorius ar jų atskirų lyderių arogantiškumą.

Gyvenime, o ypač tam tikrais istoriniais momentais, politikas privalo suprasti, kad vietinės savo kiemo rietenos nublanksta prieš masines represijas ir tas kančias, kurioms pasmerkė savo tautą kaimyninės valstybės diktatorius. Jis net nepakliūna į politiko apibūdinimą, nes vardan nepasotinamo noro amžinai išsilaikyti valdžioje peržengė elementarias žmogiško padorumo ribas. Negi mūsų ponai, bandantys tai pateisinti, nematė sumaitotų, sumuštų, suluošintų ir net nužudytų žmonių.

Galų gale jau peržengtos visos ribos. A.Lukašenka pastoviai meluoja. Jo didžiausias melas apie tai, kad jis kovoja už Baltarusijos valstybės nepriklausomybę. Deja, čia pat jis skambina Rusijos prezidentui V.Putinui prašydamas apginti jį, net panaudojant svetimos valstybės karines pajėgas. O tai ne kas kita kaip savos valstybės Išdavystė.

Galima manyti, kad anksčiau įvairios jėgos iš šalies, o ypač iš Rusijos bandė inspiruoti tam tikrus jiems naudingus procesus. Tai netoleruotina, ir jeigu pas poną diktatorių yra asmeninė gvardija ir jam ištikimas KGB, laiku reikėjo pateikti to įrodymus. Deja, jis pasirinko keistą kelią. Vietoj rimto, argumentuoto dialogo su savo oponentais jis jau gerokai iki rinkimų nuėjo banditizmo iš patiltės keliu – ėmė suiminėti kitaip mąstančius ir juos sukišo į kalėjimus. Mes net nežinome, kiek jų nužudyta arba suluošinta. Manau, jau tada jis pasirinko žiauraus kruvinojo diktatoriaus kelią. O tai akligatvis. Jis veda tik į pralaimėjimą.

A.Lukašenkos pavyzdys labai gera pamoka visiems, siekiantiems valdžios ir manantiems, kad jie yra neklystantys ir tik jų tiesa turi teisę gyvuoti. Tokie žmones užsižaidžia valdžia ir save sutapatina su valstybe. Jie, kaip ir kruvinasis Stalinas arba Hitleris, mano, kad valstybė – tai jie patys. Ir net paranojiškai įtiki, kad tik jie gali tai valstybei vadovauti, o žmonės turi neburnodami dėkoti už suteiktą teisę į tokį gyvenimą, kurio jie net neprašė.

Diktatoriai, manipuliuodami dalimi savo tautiečių, kartais sulaukia jų pritarimo ir net palaikymo dėl kelių priežasčių: pirma, dėl iškreiptos propagandos, kurios – su dalimi tiesos, o didžiausia dalimi melagienos – išpilama ant jų galvų; antra, dėl sąlyginio minimalaus gyvenimo lygio, kurį jie turi lyg malonę iš diktatoriaus – bent jiems taip aiškinama; trečia, dalis žmonių tiesiog nežino, kad egzistuoja ir kitoks gyvenimas. Ne idealus, su žmogiškais trūkumais ir nukrypimais, bet ženkliai įvairesnis ir, svarbiausia, padoresnis nei suteikia savo tautiečiams susireikšminę ir suįžūlėję diktatoriai.

Man labai liūdna ir gaila, kad taip vyksta šalia mūsų. Gražioje ir kūrybingoje baltarusių tautoje. Kur didelei daliai jos piliečių tenka kentėti tokias nežmoniškas fizines ir dvasines kančias. Man liūdna ir dėl dalies mano Tėvynainių spekuliacijų, kurie naudojasi šia situacija savo politinei įtakai pagerinti.

Bet man taip pat džiugu, kai matau šimtatūkstantinius mintingus ir eisenas, kurios primena mūsų Sąjūdį ir byloja, kad Baltarusijos Tauta yra gyva ir ji padarys viską, kad išsaugotų savo valstybę. Mes ne tik galime, bet ir privalome šią sunkią ir labai svarbią istorinę akimirką būti vieningi su kaimynais, o svarbiausia – atidėti į šalį savo menkus tarpusavio ginčus. Tik veikdami kartu padėsime kaimynams.

Baltarusijoje sprendžiasi ne tik jų valstybės likimas. Ten sprendžiasi ir Lietuvos nacionalinio saugumo didelė dedamoji. Turiu mintyse galimą Rusijos karinį įsikišimą į šią situaciją. Manau, kad daug daugiau privalome nuveikti ir mes patys burdami Vakarų sąjungininkų vienybę šioje sudėtingoje situacijoje. Ši vienybė kol kas primena aptingusio katino bandymą pagauti pelę. Tik operatyviai, griežtai ir kartu veikdami galime žengti didelį žingsnį įtvirtindami bendražmogiškąsias vertybes šiame audringame pasaulyje. Tai ne ta situacija, kai Vakarai gali sau leisti iš lėto diskutuoti: ką gi daryti. Ne kalbomis, o bendru solidarumu galima įveikti blogį. Juo labiau tai liečia ir mūsų pačių politikus – ne laikas ir ne vieta postringauti apie A.Lukašenkos veiksmų teisėtumą. Net ne politikui aišku – jis peržengė bet kokias moralės ribas ir pats stojosi į nusikaltėlių bei savo valstybės išdavystės kelią. Kai mes visi vienodai tai traktuosime, tikrai prisidėsime prie pagalbos toms masinėms aukoms, kurios siekia tik normalaus žmogiško gyvenimo sau ir savo vaikams.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Svarbu, kad mačina (padeda)       2020-08-20 12:31

Pirmam smūgiui būna sukoncentruota daug jėgų. Ir rinkimų naktį organizuotas, pamokytas ir galimai pamokėtas kontingentas puolė rinkimų nugalėtojo struktūras. Backa tai numatęs, davė nurodymą negailėti nei kamerų, nei bananų. OMON’as gal kiek persistengė, bet užtat dabar, jei kas vyksta, tai vyksta ramiai, be Molotovo kokteilių, ir daugiau niekas nesusisprogdino.

nuomone       2020-08-18 21:24

kodel yra taikomi dvigubi ar trigubi standartai.Kodel Makronui galima dauzyti savo zmones,buvusiam Prancuzijos prezidentui LEISTI POLICIJAI TEMPTI MERGINAS UZ PLAUKU,NAUDOTI AŠARINES DUJAS PRIES VAIKUS,kurie su tevais atejo i taiku protesta pries vienalytes santuokas.Tas pats ir D.Britanijoje ,Vokietijoje,JAV.Visi tyli moralistai.Bet jei Rusijoje,Kinijoje,tai jau baisus dalykas.O kaip reikia gintis nuo tu,kurie perversmus organizuoja.Kvailiai tie baltarusiai.Nuvaziuokit i Ukraina,kur visa pramone,kur gamyklos.Tas pats ir jusu laukia.Reikalinga tik jusu teritorija

Nieko asmeniško - mielas drauge-tik faktai       2020-08-18 17:41

Kai siautėjančius ir langus daužančius demonstrantus išvaiko Rusijoj, Baltarusijoj ar Kinijoj – tai baisus nusikaltimas DEMOKRATIJAI ir ŽMOGAUS TEISĖMS – skerdžiamų kiaulių balsais žviegia „žmogaus teisių gynėjai“. Jeigu demonstrantai – net ir langų nedaužantys – vandens patrankomis, guminėmis kulkomis, ašarinėmis dujomis ir talžant lazdomis, išvaikomi JAV, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Turkijoje, Gruzijoje, „draugiškose“ arabų valstybėse ar Lietuvoje – net prieš vaiką naudojamas smurtas – tai NEREGĖTOS LAISVĖS IR DEMOKRATIJOS VIRŠŪNĖ – necyptelėja nė vienas „demokratas“. Jeigu DRAUGIŠKAME Kosove, atplėštame nuo Serbijos, žudomi žmonės, kad taptų organų donorais, jeigu Kosovo prezidentas – mafijos draugas, – nieko tokio… „Demokratai“ visa gerkle baubia, kai Rusijoje teisiamas koks amžiaus vagis, per keletą metų prisivogęs milijardus, bet tyli, kai į kalėjimą uždaromas JAV karo nusikaltimų Afganistane ir Irake „paslaptis“ paviešinęs seržantas… Jie tyli, lyg apsi-šikę, kai iš žmonių tyčiojamasi Uzbekijoje ar Tadžikijoje, kai Saakašvilis Gruzijoje susidoroja su oponentais, nes ten valdo JAV draugai… „Demokratai“ nė kiek nepergyvena, kai Izraelis apšaudo ar fosforinėmis bombomis, deginančiomis gyvus žmones, bombarduoja Libaną ir Palestiną, kai JAV „vaduotojai“, lyg viduramžiais kankina, kaip dažnai paaiškėja, niekuo nekaltus belaisvius, kai svetimšaliai samdyti galvažudžiai „valo“ Afganistano ir Irako kaimus… Kai DRAUGIŠKŲ valstybių (Kazachstane, Kirgizijoje ir kt.) diktatoriai prezidentais pasiskelbia iki GYVOS GALVOS – tyla. Va, jeigu NEKLUSNUSIS A. Lukašenka PERRENKAMAS 3-čią kartą – TAI JAU PASAULINĖ TRAGEDIJA… Jeigu BY rinkimuose vyras su žmona kartu įeina į kabiną biuletenių pildyti – PASAULINIO MASTO KOŠMARAS – RINKIMAI NEDEMOKRATIŠKI IR NETEISĖTI. Kai „demokratinėje“ Lietuvoje fiksuojami šimtai pažeidimų (balsų pirkimų, klastojimų…), RINKIMAI TEISĖTI IR DEMOKRATIŠKI… Lukašenka tapo DIDELE RAKŠTIMI JAV, ES ir Rusijos oligarchų bei ekonominių pasaulio užkariautojų šiknose. Zoologinės buržujų neapykantos A. Lukašenkai priežastis – labiau negu aiški – Baltarusijoje XXI a. kolonialistai ir eksploatatoriai negali šeimininkauti, kaip savam kieme. JAV ir ES nori sukišti ten į valdžią savo „demokratus“ prichvatizatorius, išvogti šalį (o ten tikrai yra ką vogti), todėl visokios „opozicijos“ gausiai finansuojamos, Baltarusija patiria ekonominį bei politinį terorą. Dėka A. Lukašenkos Vakarų buržujai negali beatodairiškai vogti, grobti, prichvatizuoti, niokoti valstybės turtų ir gamtos išteklių, negali, lyg vergų, už grašius engti vietinių gyventojų ir pumpuoti milijardinius pelnus į savo kapšus, negali išsivežti iš Baltarusijos kokybiškus maisto produktus, o ten eksportuoti apgedusius, arba brangų chemijos prifarširuotą šlamštą. Todėl ir siunta, drabstydamiesi dvokiančiomis putomis, lyg peralkusios hienos, negalėdamos pasiekti grobio, grasina įvairiomis sankcijomis… Ir tai vadinama demokratija? Sankcijos yra ne kas kita, kaip teroras. Teroras prieš valstybę – t.y. žmones. Kokią teisę turi JAV ir ES terorizuoti kitą šalį sankcijomis??? Ar JAV ir ES klausė baltarusių, ar jie nori sankcijų??? Ar žmonės bėga iš Baltarusijos, kaip lietuviai iš šitos skylės, dar vadinamos Lietuva, kur ES viešpatauja? Tikiuosi, kad Lukašenka atsilaikys mafijos spaudimui. komentaras perkeltas iš https://www.pozicija.org/

pilietis       2020-08-18 16:53

matosi, kad tarp komentatorių sėdi ponai iš tos valstybės ambasados ar net kelių. O parašyta visa TIESA! Palaikau Matulevičiuas idėjas, tai drąsus ir išmintngas politikas

autoriau,nusišneki tiesiog klaikiai       2020-08-18 16:42

Visiško zombio paistalai,grynai kaip iš beretinio ožyno politruko vadovėlio ar sorošistinės delfynės kloakos.

Gabrielė       2020-08-18 11:30

Brandus išmintingas straipsnis, kaip ir visis gerb.Matulevičiaus. O čia tie ponai, kurie bando sumenkinti matomai dirba Latvių gatvėje?

Skalsu kabos,       2020-08-18 11:15

o naudos?

Sėkmės Lukašenkai bet kokio scenarijaus atveju       2020-08-18 11:07

malonu,kad išsakėt SAVO nuomonę. Lietuvos žmonės,jei paskaitėt atsiliepimus yra visai kitokios nuomonės.Tai tiek ,sėkmės pramonininkų asociacijos (jei tuos likučius,kurie dar išliko po prichvatizacijos dar tinka vadinti Lietuvos pramone:( KŪRĖJUI. Jūsų požiūris natūraliai jokių abejonių niekada nekėlė.Savo ruožtu ,naudodamasis proga ,norėčiau palinkėti “diktatoriui” Lukašenkai toliau išlaikyti Baltarusijos valstybės ekonomiką tokią ,kokia ji tikrai tarnauja visai Baltarusijos visuomenei .O ne save pasiskelbusios kažkokios “pramoninkų asociacijos” grietinėlei ,likusius palikus be darbo ,su užtikrintomis “teisėmis” emigruoti.Vnž.- daugiau tokių patriotiškai nusiteikusių “diktatorių” - pasaulyje tikrai būtų mažiau ašarų ,skurdo ,šeimų išdraskymo, bedarbystės , žmogaus teisių pažeidimų.

demo       2020-08-18 9:58

Gudai negali be diktatoriaus. Kaip ir Lietuva. Kaip ir visos tautos.
Bet diktatorius turi buti laikinas 7 - 8 metams.
Tai ir bus demokratija.
Diktatoriaus (stipri - valinga ranka!) rinkimai. 
Negi visi nori arabisku pavasariu pagal o`mama ir leftistus? Negi visi nori klupeti pagal pasiutusios gaujos reikalavimus?

Česlovas       2020-08-18 9:36

Svarbi autoriaus ir teisinga pozicija. Gamyklose ir taip darbininkus engia
Nesuprantu čia niekšelių rašinėjančių nesąmones.
Pagarba Matulevičiui už žmogiškumą

Pagaliau       2020-08-18 9:25

Geras straipsnis tiesos.lt. Sveikinimai!

>>Vilnietis       2020-08-18 6:00

Esmė ta, kad matulevicius ir visa jo chebrytė ruošiasi rinkimams, o tam reikia pinigų, o juos galima gauti tik atitinkamai imant giedoti….

Vilnietis       2020-08-18 3:08

kokias kančias patirs baltarusiai, kurie jeigu nuims lukašenką pamatys kaip uždaromos visos gamyklos, superkamos jų žemės ir miškai, kaip pusė valstybės emigruos į londonus dirbti valytojais ir kai žiūrės kaip per minsko centrą žygiuoja pederastų paradai- va tada tie vargšeliai tikrai patirs tikrąsias kančias, apie kuris neturi jokio supratimo.
TU matuliavičiau esi idiotas ir tavo partija yra iškrypėlių partija, kurios pagrindinis uždavinys tai įteisinti partnerystes- ir pezalai kad tik tarp vyro ir moters- nes mes žinom kad įteisinus bet kokias partnerystes, jos privalomai bus įteisintas ir kaip pederastų- nes taip nurodė ES- taip kad tu esi degeneratas nes priklausai degeneratų organizacijai ir visi taveo pezalai yra tik nupušusio degenerato pezalais.

Al.       2020-08-18 1:20

Geriausia parama būtų jei Lietuva padėtų skleisti visą informaciją, ypač tiems, kas nesupranta rusiškai ar gudiškai.Bet tam mes turim turėti bent vieną nepriklausomą portalą ar televiziją.


Rekomenduojame

Arvydas Daunys. Jis parodė pasauliui, kaip reikia kovoti už savo idėją – be baimės, oriai ir iki galo

Donaldas Trumpas atsisveikinimo kalboje pakvietė melstis už naujos administracijos „sėkmę išlaikant Ameriką saugią ir klestinčią“

Algimantas Rusteika. Tada tylėjo iš atsargumo ir baimės, dabar – iš įsitikinimo ir naudos

Andrius Švarplys. Ką iš tiesų reiškia JAV demokratų žadamas „aljansų atgaivinimas“

Liudvikas Jakimavičius. Įdomu, kur dabartinės Vyriausybės nariai buvo tą Sausio 13-osios naktį?

Rasa Čepaitienė. Alžyre šiandien sninga

Andrius Švarplys: Kas, kaip, kodėl? –  Pasitikėk Tiesos Ministerija

Prof. dr. Tomo Berkmano žodis konferencijoje „Šių dienų iššūkiai šeimos politikai Lietuvoje“: teisinė sritis

Kodėl ignoruojamas ar net šmeižiamas 1941 m. Birželio sukilimas, jo lyderis Kazys Škirpa? Dovilo Petkaus interviu su Vidmantu Valiušaičiu

Nida Vasiliauskaitė. Laisvės propaganda

Andrius Švarplys rekomenduoja: putiniškos Rusijos disidento Andrejaus Ilarionovo analizė dėl Kapitolijaus įvykių

Socialinis tinklas GAB atkūrė JAV prezidento Donaldo Trumpo įrašus iš „Twitter“ paskyros

Geroji Naujiena: „Ateikite ir pažiūrėkite, kur aš gyvenu!“ – kviečia Kristus

Andrius Švarplys. Apie ateities Lietuvą, švietimą ir ateities universitetą

Egidijus Šileikis. Manipuliacijos siekiant nekeisti Konstitucinio Teismo pirmininko

Liudvikas Jakimavičius. Ne už kalnų diena…

„Parler“ direktorius sulaukė grasinimų mirtimi

Verta pažiūrėti. „Kapitolijaus šturmas“ garsiojo prokuroro ir buvusio Niujorko mero Rudolfo Džulianio akimis

Andrius Švarplys. Viena replika apie Laimos Kreivytės pranešimą Santaros Šviesos Vilniaus klubo diskusijoje apie ateities Lietuvą

Vytautas Sinica apie socialinių tinklų cenzūrą: pasirodo, viskas yra dar blogiau

„Nacionalinis susivienijimas“ reikalauja teisingumo reformos ir beda pirštu į rezonansines bylas

Andrius Švarplys. Didžiausias JAV demokratijos išbandymas vyksta dabar – po rinkimų ir Kapitolijaus užėmimo

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Malda Sausio 13-ąją

Kastytis Braziulis. Bolševizmo mūsuose vis dar yra likę labai daug

Verta prisiminti. Vidmantas Valiušaitis. Dar kartą „vienų vieni“?

„Pagaminta Lietuvoje“: savaitės politinių įvykių apžvalga trumpai

Verta prisiminti. Naktis, sukrėtusi ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį: pirmieji žiniasklaidos balsai

Ramūnas Aušrotas. Ateina naujos ideologinės kolonizacijos laikas – apsiginsime?

Vygantas Malinauskas. Kodėl Bažnyčiai iš viso reikalingos Šv. Mišios

OpTV: išskirtinis „Kranto“ interviu su pirmuoju krašto apsaugos ministru Audriumi Butkevičiumi – apie Ameriką ir Trumpą, Sąjūdį ir Sausio 13-ąją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.