Vilnius

Aleksandras Nemunaitis. Šiam miestui reikia naujo šeimininko!

Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 8 d. 20:49

20     

    

Aleksandras Nemunaitis. Šiam miestui reikia naujo šeimininko!

Vilnius,Lukiškių aikštė.

Sierakausko ir Kalinausko žuvimo vieta, vieta kur įvykdyta bausmė 1863-1864 m. sukilimo dalyviams ir jų vadams.

Lukiškių aikštėje rasta vietos dviems vaikų žaidimų aikštelėms, gražiems fontanėliams. Net balandžiams tikrai graži lesyklėlė sukalta. Vasarą gal smėliuko pabers matomiausioje vietoje…

Tik istorinės atminties objektams šiame mieste nėra vietos. Prie kryžiaus ir atminties lentos galima prieiti tik kai viskas užšąla.

Šalia pastatytas bio wc autobuso vairuotojams būtent šioje vietoje irgi daug ką pasako.

Šiam miestui reikia naujo šeimininko! smile

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tai kad,       2022-01-11 16:54

Važinėjo ir tebevažinėja autobusų vairuotojai su Stalino portretukais) ant stiklo ne tik Gruzijoje , ir Armėnijoje)... ?

Mykolas Balinskis       2022-01-10 23:22

“Mykolas Balinskis, gimęs ir palaidotas Lietuvoje, Vilniaus universiteto auklėtinis, istorikas, rašytojas, publicistas, švietimo veikėjas, Vilniaus bajorų instituto kuratorius ir Vilniaus archeologijos komisijos vicepirmininkas, knygoje, išleistoje praėjus beveik trims šimtams metų po Liublino unijos, dar neapžymėjo, kad Vilniuje būtų lenkų, nors rašė lenkiškai, matyt, save priskirdamas lenkakalbiams lietuviams, nors toks apibūdinimas tuomet apskritai turbūt nebuvo žinomas.

“[…] Vilniaus miesto gyventojai pagal kilmę yra lietuviai, rusai, vokiečiai ir žydai. Kitų genčių žmonių taip mažai, kad šiuo požiūriu jokio skyriaus sudaryti negali”. (Opisanie statystyczne miasta Wilna przez Michała Balińskiego. Wilno, Józef Zawadzki, 1835. Str. 61)., 1835. Psl. 61).

Maža to – 1846 m. visoje Vilniaus apskrityje nematyti gyventojų lenkų, tiktai pažyma, kad pastebėtas lenkinimo procesas, vykstantis pietų kryptimi nuo Vilijos.

„[…] Vilniaus apskritis. Abipus Vilijos esanti, visa vakarinė jos dalis tarp Vilniaus ir Ukmergės nusidriekusi, yra labai derlinga, kviečių ir linų gausi, o pietuose dideliais puikiausios rūšies pušynais apaugusi, gyvenama pačių lietuvių. Tačiau lietuvių kalba ištisai vyrauja tik šiaurinėje pusėje, t. y. dešiniajame Vilijos krante; pietuose, prie paties Vilniaus, ją išstūmė lenkų kalba, o toliau tarpusavyje susimaišę lietuviškai kalbantys kaimai su kaimais, kuriuose vartojama lenkų – rusų kalba. Tačiau tarp kaimo žmonių lietuvių kalba šioje apskrityje nustelbia abi paminėtas kalbas. Kai kuriose vietovėse, nors kaimų pavadinimai ir net jų gyventojų pavardės yra grynai lietuviškos, tačiau gimtoji kalba jau pamiršta. Senieji inventoriai, t. y. turto aprašai, įrodo, kad šis pokytis prasidėjo per karus su Švedija valdant Jonui Kazimierui, kurie kartu su maro užkratu, siautusiu po jų šalyje, išguldė daug žmonių. Naujakuriai, atvykę iš gilesnės D. Kunigaikštystės rusiškos ir lietuviškos dalies, prisidėjo prie to kalbinio pokyčio tarp kitų gyventojų“. (Starożytna Polska pod względem historycznym, jeograficznym i statystycznym, opisana przez Michała Balińskiego i Tymoteusza Lipinskiego, t.III. W-wa, nakład i druk S. Orgelbranda, 1846., psl. 122–123).
Lenkinimo procesas bėgant laikui tikriausiai stiprėjo, ypač po 1863–1864 m. sukilimo, vis dėlto reikšmingesnis ar masinis gyventojų persikėlimas iš kaimyninės Lenkijos į Lietuvą jokiuose šaltiniuose nepažymėtas…”
Pogon
https://alkas.lt/2016/08/19/r-maceikianecas-lietuvos-lenkai-kas-jie-yra/

"Jie"       2022-01-10 22:02

nieko ne"mano”, jie žino. Jei Pačiam viskas yra manymai, žavėkis toliau savo komentarais, Paties reikalas.

Jules       2022-01-10 11:47

Aš svetimoje šalyje elgiuosi taip, kaip ten elgiamasi ir jokių išskirtinių sąlygų ar teisių ir privilegijų sau nereikalauju. O va dėl Stalino kita kalba, nes tai liečia mus visus Lietuvoje: ir tremtus Sibiran, ir kitur iš Lietuvos lietuvius, ir netremtus, o sušaudytus vietoje. Man nerūpi, ką jie mano apie Staliną, nes man rūpi, kas Lietuvoje vyksta ir kas susieta su Stalino politiniu palikimu čia ir jo simpatikais, kuriuos ne tik matau, bet dar ir nuolat girdžiu aplink. Mano smegeninė jau nebe prašviesės - atgyveno savo. Mačiau daug ką, supratau savo laiku daug ką ir gana anksti, deja, todėl aš nekenčiu šios Dezinformacijos propagandos epochos - aš ją išvemiu. Mais surtout je hais cette époque de désinformation, je la vomis, mon cher compatriote.

Gamardžoba, Juliau,       2022-01-10 9:24

kuo čia dėta “nuomonė”? Buvo meluota, na ir kas? Negi Lietuvoje vien kvailiai, visur matantys žydus? Negi tikrai Pačiam atrodo, kad gruzinai žino apie savo Džuhašvilius mažiau nei lietuviai apie Mickevičių-Kapsuką? Įdomu būtų pažiūrėti į Patį Gruzijoje “aiškinant” kartvelams, kas jie tokie. Kad esi ne vienas, rašinėjantis antisemitinius kliedesius, negi į kiekvieną jų reaguočiau? Bet kad dediesi žinovu, kas kartvelas, kas osetas, nei Tbilise, nei Goryje, nei Mcchetoje, nei Kuitaisyje, nei niekur nebuvęs ir žalio suvokimo neturėdamas, sunku susilaikyti ten buvus, gyvenus, dirbus, mačius. Nepagailėk pinigų, gal prašviesės smegeninėje.

stasys        2022-01-10 8:24

Ponas autoriau . Lukiškiu a. labiau šventa netaps jei pamiršyte ta faktą jog per jos visą gyvavimo laikotarpį po ja keliavo kur kas didesnio masto statiniai skirti išvietei .. o sušlapti kojas tikram patriotui pagerbiant krytusius už valstybę netgi prestižas , taip atiduodant jiems duokle ne tik liežuviu dirbant. Aš skeptiškas dėl Tamstos priekaištu , ne su balomis tokia diena reikia ‘kariauti’ ..

Džeikuti,       2022-01-9 19:55

pirma atsakyk į klausimą, kas statė Krokuvą, o jei per sunku - pradėk nuo Peterburgo(Petrapilio), gerai?

Pone dr. Letai Palmaiti,       2022-01-9 19:53

tai ne mano nuomonė, o kur kas protingesnių už mane. Angliakalbių, prancūzakalbių ir pan. Aš protu nelabai pasižymiu - tai visuotinai žinoma, kaip, kad ir iš 6 atėmus tris gaunami trys, o ne šeši, kaip sako Kapsukės mokslų daktarai ir dar teisman tempia. Tačiau aš ne tik žinau, kad jei mums, mažaraščiams, buvo ilgiau nei šimtmetis meluota, todėl turiu teisę abejoti jo viešai skelbiama kilme. Elementari logika neleidžia tuo tikėti, kad jis kartvelas, osetinas ar dar kas tokis, bet tikrai ne tas, kuo jis pseudo elito, pseudo docentų viešai įvardijamas, ypač be pravestos rimtos desovietizacijos Mūs Lietuvoje. Kiemsargių padėjėjai nepasitiki tokiais mokslo vyrais ir jų įmantriais deziukais, ir jų Demagogijos meno laipsniais, įgytais Kapsukėje ar dar kur nors kitur, pavyzdžiui, VDU ir t.t. Prieš klijuodamas man antisemitizmą, gerb.daktare, gal pirma mums paaiškintumėte, kas yra tas Semitizmas? O tai nelabai suprantu, kuo jus mažaraščius bandote čia kaltinti ar šmeižti? Būkite toks malonus mokslų daktaras ir kalbėkite mums paprastai ir aiškiai, neprasilenkdamas su elementaria logika. Pagarbiai, - Jules.

Letas Palmaitis       2022-01-9 18:36

“Stalinas buvo ne gruzinas”. “Ir ne osetinas, deja”. Taigi “žydas” Jew-Shvili! Kas dar!
Jules su savo “kapsuke” ir panašūs turbūt geriau išmano nei patys gruzinai. O gal apskritai neišmano, kas tie gruzinai (kartvelai)? 
Ar apskritai kada buvo Sakartvele?  Ten apie Džuhašvilį nežino nebent vietos rusai. Maždaug tas pats, kaip jei kas nors Lietuvoje nežinotų, kas buvo Mickevičius-Kapsukas.
Siūlau apsilankyti Goryje, pamatyti paminklą (jei dar nenugriautas). Pasišnekėti su gerbėjais, kurių vargu ar sumažėjo. Kadais sunkvežimių vairuotojai važinėjo su Džuhašvilio portretukais, prisegtais prie stiklo. Turbūt ir šiandien panašiai. Kaip ir intelektualų neapykanta jau nebe tiek Džuhašviliui, kiek savo “liaudžiai”.
Nieko panašaus Lietuvoje nėra: įdomu būtų rasti Lietuvoje ne tiek “Miskevisčiaus-Kapsuko” gerbėjų, kiek tokios paniekos savo pačių “liaudžiai”. Nepanaši antisemitų Lietuva į Sakartvelą, nė iš tolo. Tiesiog nieko bendro, antipodas.

Dzeikas       2022-01-9 18:13

>>
As neneigiu , kad vietoviete Vilnius Lietuvos respublikos sostine de jure.
As tvirtinu, kad Vilnius turi siek tiek daugiau bendro , negu arabai su senoves Egipto sostine Memfiu - budemi faraonu vergais state nebent. O ir faraonas-sunus galejo buti arabu kraujo pagimdytas arabu moters, is vyresnio faraono haremo.
Na ir pagrindinis skirtumas, Memfio like tik griuvesiai, o Vilnius dar stovi.
O “Vilnijos” draugijos fantazijos alternatyvios istorijos tema yra geri palinkejimai ir nieko daugiau.Jeigu netikite - nuvaziuokite i Eisiskes ir pagiedokite Lietuvos himna -  tuctuojau snukin gaunate, kaip pasakytu Vingiu Jonas.

> Dzeikas       2022-01-9 16:18

Tikriausiai esi baltarusių ar lenkų šovinistas, kad taip primygtinai neigi faktą, jog Vilnius yra lietuvių valstybės sostinė. Kaip ir visur pasaulio sostinėse daug svetimšalių, taip ir Vilniuje jų pakanka

Džeikuti,       2022-01-9 15:24

Stalinas buvo ne gruzinas, jūsų žiniai. Varai melo propagandą, kaip iš pypkės, beskaitydamas vaikiškus Troikės vadovėlius. Mes suaugę, o nebe vaikai - turėtum tai žinoti. Ir ne osetinas, deja.

Al.Dzeikui       2022-01-9 14:26

Svetimtaučiai netrukdo - kol neperima teritorijos ir nepradeda aiškinti, kad vietiniai čia nieko nesukūrė. Lenkų į Vilnių atvyko vienetai, ir tai daugiausia po Liublino unijos. Bet vistiek iki Rusijos okupacijos XVIII a. gale Vilniuj lenkų beveik nėra. Tik sulenkėjus lietuvių ir gudų aukštuomenė. Priemiesčiai - dabartinis Vilnius be Senamiesčio - lietuviškas ir gudiškas.

Dzeikas       2022-01-9 14:10

Al.ui:
Adolfas Hitleris buvo austras, o Josifas Stalinas - gruzinas. Ir kaip tai trukde pirmajam veikti Vokietijos , o antrajam Rusijos imperijos naudai?
Juolab, kad visi mineti nebent miegamajame kalbejo lietuviskai, o i Vilniu kviete ne lietuvius amatininkus(tokiu buvo tik kaimo kalviai temokantys pasaga arkliui prikalt), o is Europos. Ir atvyko lenkai(nes palyginus arti), zydai(nes juos vaike) ir vokieciai(is kreivarankiu, nes nukonkuruoti vokietijose buvo).
Ir as labai abejoju ar XVI-XVII amz(XVIII - jau garantuotai ne) Vilniuje kas nors kalbejo lietuviskai. Nes kai XIX amz pabaigoje buvo pradetas kalbos atgimimas pasirode ,kad be agrikulturiniu terminu(kluonas, dalgis, kiaulide) lietuviu kalba neturi terminu net tu laiku miesto kalbai.
O kad Vilnius Lietuvoje svetimkunis gali pajust iskart atvykes. Taip, kalbama lietuviskai(dabar), bet mentalitetas,giluminis kulturinis sluoksnis butent lenku-zydu ir dalinai vokieciu. Lygiai ta pati jaucia rusai atvyke i Kionigsberga, nors “islaisvintas” nuo “aborigenu” miestas buvo TOTALIAI. Ir visvien - nesijaucia jie ten nei savi, nei ilgam.
Todel ir vyksta tokie dalykai. ‘Do lampocki’ vilniniams tie sierakowskiai-kalinowskiai.

Džeikuti,       2022-01-9 11:57

o kas Krokuvą statė, nežinai?

Langų majore,       2022-01-9 11:55

kada nustosi mane šmeižti? Negi Jurgis nuo pačio niekaip už pražangas neatstoja - verčia ir verčia čia darbuotis. Milaitį medžioti. Aš ne Džeikas ar supratai? O jei nesupratai - pasikartosiu kaip Makronas ir pasakysiu apie patį tą patį prancūziškai, ar supratai, majore? Eh bien là, Langų majore, j’ai très envie de t’emmerder, - supratai, nenaudėli, dabar?

Dronas       2022-01-9 10:04

Vos kojos nesusilaužiau and ledo, niekor nebarstyta, na nebent matomiausiose vietose. Kiemsargių nė su žiburiu nerasi. Nekompetetingi šikniai. Jau savaitė raišas klibinkščiouju per šitus šūdžius savivaldybėje. O tai, kad niekinamos šventos vietos, tai nė kiek nestebina. Komunistai visada taip darė. O Ššimašiukas yra tikras skrebas, nusipelnes Lenino anūkas. Išverstaskūris ir prisitaikelis. Todėl stebėtis nebėra kuo. Jis matyt dar po šiai dienai, sapnuoja apie tenai vėl pastatytą Leniną, su balandžių nušikta plike.

Al. Dzeikui       2022-01-9 2:59

O Mindaugas, Gediminas, Algirdas, Vytautas, Goštautai, Radvilos buvo kas - lenkai? žydai? vokiečiai?

Eik        2022-01-9 2:20

Gult, alkoholike Milaiti!

Dzeikas       2022-01-9 2:08

Vilnius Lietuvai kaip Kionigsbergas Rusijai. Nei lietuviai ta miesta state, nei jis jiems reikalingas. Vilnieciai is esmes tai kaimieciu lietuviu suvaziavimas isgrudus lauk autochtonus vilniecius: zydus, lenkus, vokiecius.

Rekomenduojame

Aleksandras Nemunaitis. Nesuprantu kodėl biudžetinės įmones masiškai verčiamos į VšĮ

Tarp Airijos studentų plačiai paplitęs narkotikų vartojimas – tyrimas

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Dievo Žodis ir laisvė – III eilinis sekmadienis

Visame pasaulyje vyko protestai prieš primygtinius reikalavimus skiepytis

Demonstracija Stokholme buvo didesnė nei praneša policija ir žiniasklaida

Linas Karpavičius. Netrukus Trumpas paleis naują socialinės žiniasklaidos platformą „TRUTH Social“

Linas Karpavičius. Arizonos rinkėjai vis dar laukia teisingumo

Jurga Lago. Toji Yoko Ono instaliacija banke su 141 grabeliu man atrodo iliustruojanti…

Tomas Čyvas. Aptvarienos naujienos

Atono kalno vienuoliams prokurorai iškėlė bylą dėl raginimo nesiskiepyti

Česlovas Iškauskas. Savaitės pjūvis. „Trys raidės“ – atverta Pandoros skrynia

Australai iš tiesų turėjo pykti ne ant Novako Djokovičiaus

Romaldas Abugelis. Apie laimę ir gerovę

JAV valstybės sekretorius Anthony Blinken: Rusijos agresijos žmogiškoji kaina bus daug kartų didesnė, nei matėme iki šiol

Prof. Jonas Jasaitis. Atsiliepiant į A. Blinkeno kalbą Berlyne, skirtą pasaulio tautoms

Garsus medicinos žurnalas skelbia, kad Facebook‘o neobjektyviame „faktų tikrinime“ nėra atskaitomybės

Už balos. Ko diktatoriai išmoko apie Bideną 2021-aisiais?

Chaotiška Baideno spaudos konferencija: perkrovimas virto perdozavimu

Eurokomisarė migrantų atstūmimo klausimu išlieka griežta: tai neturi vietos ES

Ignas Vėgėlė. Kai aliejaus žinios tampa niekam neįdomios, tenka atidirbti propagandai

Tikrieji neapykantos kurstytojai – LRT nori atverti pragarą?

Moterimi persirenginėjęs Airijos kunigas nutraukė savo tarnystę: nesulaukė palaikymo iš vyskupo

Europos Komisija atsisako skelbti Ursulos von der Leyen ir Pfizer korporacijos vadovo susirašinėjimo žinutes

Edvardas Čiuldė. Dar kartą apie Vilniaus universitetą: universiteto dvasios atstatyti jau nepavyks niekados niekam

Vytautas Sinica. Valdžia su visuomenės dauguma ir toliau renkasi gyventi karo sąlygomis

Dominykas Vanhara. Ar Šimonytės vyriausybė vis dar turi pasitikėjimą Seime?

Leonas Milčius. Išduoti Sąjūdžio pažadai ir vertybės, pažeminta lietuvių valstybinė kalba

Daiva Tamošaitytė. Dvi Lietuvos: kas daugiau?

Bažnyčios krizės grimasos: Čikagos kardinolas vadovavo pagoniškai ceremonijai

Anglija panaikina visus COVID pasus, reikalavimus dėvėti kaukes, darbo apribojimus

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.