Partijos

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Tiesos.lt redakcija   2020 m. spalio 8 d. 21:54

9     

    

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

susivienijimas.lt

Šį straipsnį paskatino parašyti įvykis, kuomet teisme buvo pasiekta labai svarbi pergalė už žodžio ir lygiateisiškumo principą ateinančiuose 2020 m. LR Seimo rinkimuose. Teismas konstatavo, kad VRK ir LRT pažeidė debatų lygiateisiškumo principą. Tačiau apie viską iš pradžių.

Apklausos ir politkorektiškumas 

Apklausas kuria kompanijos, kurios gali būti politiškai orientuotos į vieną ar į kitą pusę, priklausant kurioje pusėje yra didesnė elito įtaka. Kitas momentas – ar išties apklausos reprezentuoja faktinę rinkimų baigtį? Galime netgi kalbėti ne apie Lietuvą. Siūlau prisiminti 2016 m., kurie kai kurių politikų yra įvardijami kaip politinės revoliucijos metai, kuomet apklausos buvo stipriai atitrūkusios nuo faktinių rinkimų rezultatų. Prieš įvykstant JK referendumui daugelis apklausų teigė, kad Britanija pasiliks ES. Tačiau rinkimų lemtis buvo kitokia. Ta pati pasaka su 2016 m. JAV prezidento rinkimais. Absoliuti dauguma apklausų bei medijos platformų prognozavo JAV prezidento rinkimų baigtį ne dabartinio prezidento naudai. Tačiau nugalėjo tas, kas neturėjo laimėti.

Apklausos, kurios yra atliekamos įvairių kompanijų galimai gauna klaidingus rezultatus dėl to, jog žmonės bijo išties atskleisti savo politinę valią. Yra ne vienas pavyzdys, kuomet žmonės yra išmetami iš darbo dėl savo politinių pažiūrų, kurios netelpa į politkorektiškumo rėmus. Tačiau ar problema slypi alternatyviame požiūryje, ar politkorektiškume, kuris sieja baimę?

Pagaliau vieša paslaptis, jog tokios tarptautinės korporacijos kaip „Google“ ar „Facebook“ yra nusistačiusios prieš konservatyvias pažiūras. Tą įrodo ne tik darbuotojų liudijimai, bet ir skirtingai taikomi algoritmai politikams priklausomai nuo jų pažiūrų: konservatyvią mintį atstovaujantys politikai pasižymi mažesniu matomumu „Facebook“, nei kairieji politikai. Peršasi viena išvada: viešasis diskursas leidžia labai didelį nuomonių spektrą, tačiau tik nedidelė dalis nuomonių yra leistinos. Leistinos tos nuomonės, kurios įvardija ir propaguoja žiniasklaidos elitas.

Politkoretiškumas kaip cenzūra alternatyviems požiūriams

Žvelgiant iš šalies, politkorektiškumas turi kilnią misiją – kalbėti kalba ar naudoti įvairias politines priemones siekiant išvengti ką nors įžeisti ar kaip nors nepalankiai vertinti vieną ar kitą visuomenės grupę. Tačiau praktika yra kitokia. 

Mes politkorektiškumą suprantame kaip žodžio laisvės varžymą, kuris mums draudžia kalbėti nepatogiais, bet dažnu atveju būtinais  klausimais. Dar visai neseniai kalbėti apie migracijos problemas Vakaruose buvo „politiškai nekorektiška“. Tuo tarpu politikai, kurie išdrįsta kalbėti politiškai nekorektiškomis temomis yra išvadinami marginalais, ksnenofobais ir fašistais. Peršasi mintis, jog tokia politinio korektiškumo kultūra atveria kelią status quo autoritarizmui: visi alternatyvūs požiūriai yra diskredituojami kaip niekam tikę ir į juos nėra žiūrima kaip į „korektiškus požiūrius“. Tai vyksta tada, kuomet žiniasklaidos elito nuomonė nesutampa su išsakoma nuomone, o kaip ir ne paslaptis, žiniasklaidos elitas yra glaudžiai susijęs su ekonominiu ir politiniu elitu.

Tradicinė šeima nėra „vatnikų“ tema

Politikai, kurie pasisako už tradicinę šeimą yra pašiepiami kaip pernelyg konservatyvūs ir užsidarę pasauliui, tačiau ar tai yra tiesa? Manau, kad kalbėti apie šeimos sampratą yra normalu ir pagrįsta.

Mes esame už tradicinę šeimą, kadangi vienos lyties šeimoje trūksta požiūrių įvairovės. Vyro ir moters gyvenimo supratimas, tikslai, požiūriai į santykių kūrimą yra skirtingas. Iš to išplaukia paprasta išvada: gyvenant tik su dviejomis „mamomis“ arba vyru, kuris užima „mamos“ vietą nesugebėtų pateikti skirtingo pasaulio supratimo, kuris yra diktuojamas biologinių sąlygų. Antra, nėra patikimų įrodymų, jog visuomenė turinti daug vienalyčių šeimų yra stabili ir psichologiškai sveika. Tyrimai apie vienalytes šeimas neatsižvelgia į faktą, jog šios šeimos gyvena tarp tradicinių šeimų. Nėra kalbama apie psichologinę gerovę ir visuomenės stabilumą, jei staiga dingtų tradicinės šeimos samprata iš mūsų gyvenimų.

Paskutinis kritikos taškas yra tyrimų problemiškumas. Dažnu atveju vienalytės šeimos yra pasiturinčios, tokiu būdu jos visiškai nereprezentuoja pilno ekonominio spektro: būtų smalsu pažvelgti į vienalyčių šeimų stabilumą skurdo kontekste.

Tiesiai ir aiškiai: mes esame tikra alternatyva

Mes, Nacionalinis susivienijimas esame tikroji alternatyva politkorektiškom partijom. Einame į politiką ne „prie lovio“. Einame į politiką, nes tikime, kad reikia sugrąžinti žodžio laisvę į diskursą.  Mes – nebijome kalbėti politiškai nekorektiškomis temomis. Sakome ir komentuojame dalykus taip, kokie jie yra ir neesame kontroliuojami užsienio fondų, kurių interesai nebūtinai turi sutapti su mūsų Tautos interesais. Ir taip, aš aiškiai pasakau, kad tikime, jog šeima prasideda tik nuo vyro ir moters.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2020-10-10 12:31

paziuresmui:
Jeigu gaus stipria dauguma, tai jie netgi sakyciau sito issigastu. Juk teks teseti ka zadejai ir “atsimazinti” bus keblu.
O gavai idealiai 15-25% , kad prie lovio patektu, bet valdanciaja koalicija sudarytu be ju - va tada tai kaifas! Sedi opozicijoje, zandus puti , saipaisi ir kritikuoji, ismusineji “kalakutus” (vieno superpatriotisko signataro naujadaras) uz balsavimus reikalingu klausimu IR UZ NIEKA neatsakai!
Ko ne gyvenymas?
Ateina kadencijos pabaiga. Sakai: O ka mes sakeme? Bet ka mes galejome padaryti. Musu neklause.
Na po to vakarelyje su valdanciuju deputatais draugiskai prie cierkos pasisaipai is lochu rinkeju. Na mazdaug:
- “...na , Anukeli, tu duodi. As jau maniau ant rimtuju Maximai uodega prispaust sumanei. O tai isdurei. Na prisipazink, koki “naloga” ismusei is ju?”
Anukelis:
-“He he…daug zinosi , Vytautai, greit dirbsi eisi i ta pacia Maxima…kasininku! chi chi chi…”
Vytautas(kuris patys spekite):
- ” ...nagi as tik paklausiau. Juk uz paklausima snukin neduodama!”
Anukelis:
-“Kas tave zino, kloune. Dar slapimas galvon kals nuo “sakyklos”(Seimo tribunos) nuvemsi”
Vytautas:
-” dalinkis. Gi zinai - gobsas moka 2 kartus…hrrr-hrrr-hrrrr”

pažiūrėsim,kaip atrodys NS atstovai po rinkimų       2020-10-10 12:10

kol kas NS yra teisingai kalbančių pastorių kompanija. Jūsų nuopelnai - teisingos kalbos (ir tai ne visais visuomenei rūpimais klausimais).

Dzeikas       2020-10-9 15:42

Politkorektiskumo tema NS pristariu. Nors noreciau girdeti apie jo , politkorektiskumo, atmetima placiau negu vien apie pederastija ir dalinai migracija.
NS Pagrindima, kodel atmestina pederstija , - placiaja prasme, nes kalbama apie homoseksualistu “teises” i seima, - gi laikau NEPATENKINAMA.
Tai ka, pederstams(naudoju si termina voetoj zo “visokie iskrypeliai”) kurti seima negalima tik del pedagoginiu problemu?
Ar cia NS bijo prarast nereligingu(nors as laikau save nereligingu t.p., kaktos zegnodamasis nesudraskau) rinkeju balsus, ar bijo suskirst rimciau su pederestu lobby?
As atmetu pederastu teise i seimos iforminima istatymu , - nes zodiniu sutarimu pederastai tekuria ka tik nori, turi teise tam, - del sekanciu, manau daugumai normaliu zmoniu suprantamu priezasciu, nes:
- Homoseksualus santykiai man pasislykstetini.
- Randu pagrindima Biblijoje tam taip pat.
- Istatymas ivardinantis homoseksualistus sambuvi “seima”(pats sambuvis gali buti, bet tai jokiu budu ne seima) visuomenes vardu pripazista homoseksualistu teise i seima ir ju “seimos” lygiateisiskuma ,kas turi buti nepriimtina krikscioniui atsakingam uz savo vaikus.Mitas apie Sodoma ir Gomorra turi realu pagrinda laikyti realiu ivykiu.

Puiku       2020-10-9 15:16

Balsuosim už Jus ir NS!!!

pastaba       2020-10-9 15:00

Politkorektiskuma reikalauja tie, kuriems nemalonu girdeti tiesa. Juk tiesa bado akis. Juk nemalonu girdeti, kai sako, kad klastojame istorija, isgalvojame didvyrius, kad ubagai ir kad plaukiojame D-Laive…

Viskas yra puiku       2020-10-9 11:22

siekiai ir pozicija,del aktualios temos.
Palieskim politkorektiskumo prisisunkusia tema:ar nesivienijot su kitom partijom del to,kad jei PVZ.tautininkai bus vienybeje negalima bus galimai paskambinti"Dagiui”,kad nebalsuotu uz Romuva?Jei taip ar esat laisvi ir PVZ.imigrantu tema nebus kaip politkorektiskumo slepinys?
Su visa pagarba Jums visiem NS,bet kyla klausimu:)

na taip stasy       2020-10-9 7:55

Ir kokios gi tau vertybės yra svarbesnės už šeimą? LGBT?

Labas rytas, Stasy,       2020-10-9 6:59

Šiandien kamsčiai mažesni. Anksti į darbą papuolei, kad tiek spėjai pridergti.

stasys       2020-10-9 6:39

Viskas kaip ir gerai str. , bet kam ta šeimos vertybių savi reklama ? Lietuvoje yra kur kas rimtesniu problemu kurios pridengiamos politkorektiškumu .

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

Elektros krizė arba kaip sutaupyti 3 milijardus eurų. Šarūnas Andriukaitis-Sutkus

Karas Ukrainoje. Du šimtai ketvirtoji (rugsėjo 15 diena)

Andrius Gudaitis. Vartotojų interesų gynimo imitavimas

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Vidmantas Janulevičius. Verslas stoja dėl elektros kainų

Karas Ukrainoje. Du šimtai trečioji (rugsėjo 14 diena)

Švedijos vidurio dešinysis sparnas pirmauja įtemptuose ir intriguojančiuose rinkimuose

Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

„Už balos“. Karalienė-Trumpas-JAV ekonomika

Edvardas Čiuldė. Nutylėjimo subkultūros Lietuvoje ypatumai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.