Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Albertas Žostautas. Košmaras

Tiesos.lt redakcija   2021 m. spalio 1 d. 23:03

20     

    

Albertas Žostautas. Košmaras

Vėl spalis. Jau galime vertinti pirmuosius dabartinės valdančiosios daugumos metus. Tai darant labai apibendrintai, jie susiveda į vieną žodį – KOŠMARAS.

„Tokios įtampos ir tokio visuomenės supriešinimo Lietuvoje dar nebuvo per visą atkurtos laisvės trisdešimtmetį“, „Dar niekada taip nepasitikėjau savo valdžia kaip dabar“, „Žirniukų revoliucija baigėsi tualete, tiesiogine prasme“, „Prievartinis PIŠpaso siūlymas – nusikaltimas prieš visuomenę“, „Pagrindinis dabarties Lietuvą kamuojantis virusas – šiandieninė valdžia“, „Gėjų ir narkomanų advokatūrą (kalbama apie dabartinę Vyriausybę – red. past.) reikia atleisti nedelsiant – šiandien iki pietų“, „I.Šimonytės Vyriausybė yra neligitimi, nes pažeidinėja Lietuvos Konstituciją ir kitus šalyje galiojančius įstatymus“, „Jie tiesiog griauna valstybę“. Tai tik dalis labai aiškaus turinio citatų iš Lietuvos viešosios erdvės, ir ne kokios nors geltonosios ar pogrindinės, o profesionalios ir visuomenės gerbiamos žiniasklaidos (turime ir tokios – autoriaus past.).

Ir kaipgi tuos priekaištus galima atremti ar paneigti? Ar tuo, kad Lietuvoje jau atsirado bendrojo lavinimo mokyklų su mergaičių ir berniukų bendrais tualetais? Ar tuo, kad Lietuvos teismus pasiekia vis daugiau ieškinių dėl pamatinių žmogaus teisių pažeidimų? Ar tuo, kad pirmąkart per visą šalies istoriją buvo aptveriamas Seimas ir Vyriausybė nuo savo tautos, suvažiavusios į sostinę iš viso krašto? Ar tuo, kad net tris mėnesius į šalį buvo svetingai įleidžiami hibridinės atakos dalyviai, atvykę iš tolimiausių pasaulio kampų? Ar tuo, kad per trumpą laiką buvo sugebėta susipykti praktiškai su visais kaimynais ir svarbiais pasaulio ekonomikos dalyviais? Ar tuo, kad remiantis oficialia statistika, koronoviruso krizę valdėme bene prasčiausiai visoje Europoje?

Bet tai dėsninga. Visiškai dėsninga. Nieko kito ir negalima tikėtis, kai Vyriausybę sudaro bakalaurai ir skandalingais būdais į valstybės tarnybą patekę asmenys, o valdančiąją koaliciją Seime sudaro apsišaukėlių partijos. Apsišaukėlių, nes tų partijų balsavimai ir praktiniai veiksmai rodo, kad jie neturi nieko bendro nei su klasikiniu konservatizmu, nei su klasikiniu liberalizmu.

Ar nors vienas liberalių valdančių partijų narys gynė masiškai pažeidinėjamas žmogaus teises Lietuvoje? Priešingai: jie VISI balsavo už įvairius žmogaus teisų pažeidimus ir suvaržymus, beje, dažnai net nelogiškus ar absurdiškus ir aktyviai rūpinosi tik vienos grupės žmonių tikromis ar tariamomis teisėmis. O visuotinai pripažintas žmogaus teises teko ginti neformaliems visuomenės liberalams, teisininkų draugijos nariams ar pavieniams asmenims, tokiems, kaip Advokatų tarybos pirmininkas profesorius Ignas Vėgėlė.

Beje, I.Vėgėlės argumentai nepaneigti iki šiol. Iš Teisingumo ministerijos, vadovaujamos bakalaurės Evelinos Dobravolskos, po garsiosios Advokatų tarybos pirmininko kalbos visuomenę tepasiekė profesiškai neįgalus nustebimas – kodėl Ignas Vėgėlė kalbėjo taip palačiai, o ne apie siauras advokatūros vidines problemas? Todėl, kad jam iš tiesų rūpi valstybė ir lietuvių tautos ateitis.

Čia ir glūdi pagrindinė metinio košmaro priežastis – dabartinei valdančiajai daugumai valstybė nėra vertybė. Tai matėme ne kartą ir ne du. O jeigu kažkas dar pamėgintų dėl to paprieštarauti, tai vis viena turėtų sutikti, kad ta valstybės vertybė jiems yra mažesnė už narkotikų legalizavimą, homoseuksualų šeimas ar kokias kitas tik nedidelės grupės žmonių vertybes.

Todėl su eurokomjaunuolišku entuziazmu ir griauta bei naikinta tai, kas šiame žemės lopinėlyje taip sunkiai šimtmečiais buvo kuriama, už ką buvo liejamas kraujas ir dedamos galvos pačiame jaunystės žydėjime. Blogiausia, kad dėl neišmanymo, nesupratimo, išsilavinimo stokos, o gal ir dėl paprasčiausios nusikalstamos veiklos buvo uoliai pjaunama šaka, ant kurios lemta gyventi lietuvių tautai su jos visų pakraipų, įvairių pasaulėžiūrų, skirtingų vertybinių nuostatų atstovais.

Ir jau visai blogai, kad dabar turintieji valdžią laužo priesaiką, duotą Seime, ir savo pagrindinę pareigą – stiprinti savo valstybę ir tobulinti visų jos piliečius bendro gyvenimo sąlygas, o ne rūpintis partiniais klanais ir išimtinai vien tik nedidelės dalies žmonių interesais.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

vasia       2021-10-2 19:22

kietai parasyta,pagarba!

Tai ir        2021-10-2 17:29

drapalina sąjungininkai Europą iš abiejų pusių, ir drapalins, jei ir toliau taip durniuos, kaip iki šiol. Lietuvos rinkėjai irgi durniuoja kas ketveri metai. Dabar vėl linksta link kolchoznikų. Gal kolchozus su vakcinų pagalba atgaivins. Ką gali žinoti. Konservatoriai taip stengiasi, kad jie tai pradėtų kuo greičiau. Va Rusijoje kolchozų jau niekad nebebus. Lenino kolchozo pirmininkas Pamaskvy, berods, pasodintas, o mūsiškių nieks gi nesodins. Kolchozų milijonieriams visi keliai atviri-konservatoriai raudoną kilimą jiems tiesia. Įdomu, kokius “otkatus” Kubilius už tai gauna, gal yra čia žinančių?

Prašalietis       2021-10-2 17:19

Taigi toms….“Rusijos skoloms ir Europos drapalinimui”... JAV, Rusija ir KInija kas ką ir kam “leis partneriškai daryti” matysime netolimoje ateityje. Kas liečia vykstantį nuo 1945 metų “per visus galus Europos drapalinimą”, tai po antro pasaulinio karo didesnę Europos dalį “drapalino” JAV kažkiek dalyvaujant Anglijai, rytinę dalį iki 1990 “broliškai padrapalino” Sovietų Sąjunga, kurios sudėtyje turėjo propgos pabūti “Europos drapalintojos vietoje’ ir Tarybų Lietuva. Po 1989 , “drapalintojas” iš Sovietijos Miša Gorbačiovas pasidarė visiškas impotentas, todėl rytų Europa turėjo mestis prie “drapalintojo”, kuris dar “kažką gali”. Tad JAV prie jau nusibodusios “drapalinti” vakarų  Europos , peremė “padrapalinimui” ir TSRS paliktą Europos vidurio ir rytinę dalis. Kadangi tiek senoji vakarų, tiek naujoji Europa pradėjo darytis “drapalinimui” netinkama, “drapalinimas” pradėjo nebeduoti nei naudos nei mažiausio pasitenkinimo, o tik kainuoja, todėl Anglija ir “susirinko manatkes” ir pasitraukė iš betarpiško Europos “drapalinimo”. Europa net ir eurosojūzo pavidale pasaulyje yra joks konkurentas be JAV. Šiuo metu pasaulyje konkurentai, priešininkai, priešai “drapalinimo objektų” dalybose yra JAV, Rusija ir Kinija, ateityje “drapalinimo pajėgumus” dar gali parodyti ir Indija….

Kis       2021-10-2 16:49

Sermenyte paklausta speco Valatkos del atstatydinimo,toji prasiziojusi prazvenge,kol neivykdysime partiju programos nesiruosiu.Ruoskites,tapsime gejais ir lesbemis,kitu punktu kol kas niekas nesprendziama,o paklausta apiekainas ir sildyma,neaiskiai pralementa,kad dirbama “grupese”,Kas dirba neaisku ir nebutina zinoti,itariu,kad bus linksma?

Taigi toms       2021-10-2 14:33

dėdėms ir tetoms Rusija amžinai skolinga - leis net karines bazes steigti savo teritorijoje kovai su terorizmu Afganistane ir aplink, minty turint Kiniją. RAUKUS gali virsti realybe. Ne Rusija kainas sukėlė, o ją gelbsti, keldami kainas. Šimtmečiais patikrinti sąjungininkai neišdavinėjami, ypač kariniai. Rusija toms tetoms ir dėdėms reikalinga, kaip pagrindinė Europos drapalintoja - tų tetų ir dėdžių konkurentų galabijimui. Konkurentai galabijami, o kas būtų, jeigu būtų, gal per daug nereiktų tuo spekuliuoti. Su saiku, žinoma, galima ir pafantazuoti ir logiškai paspėlioti, kartais tikrai ir spėti, be jokios abejonės. Kita vertus, nelengva suprasti, kas ta Rusija iš tikro yra. Vokiečių kilmės caro dvaro ar žydų kilmės CK ir jo Politbiuro palikuonė, ar Ivano Žiauriojo ir pan. O gal Sofijos Vytautaitės palikuonė, už kraitį pažadėjusi paskandinti LDK ir Žečpospolitą ateity arba Pirmąją Lietuvos Respubliką. Kada Rusija tesės Liepos 12-osios sutartį ir grąžins mums tai, kas priklauso pagal tą sutartį. Tokia sutartis gi šventas reikalas, tiesa?

tik tiek       2021-10-2 14:32

Ir vėl vienpusiški papirdenimai.

Prašalietis       2021-10-2 12:59

Prašalieti,    2021-10-2 10:00
“kas ir kuo būtų Rusija be tų Vašingtono dėdžių ir tetų?” Iš istorijos yra visiems žinoma,kaip šie “dėdės gelbėjo"Rusiją, kaip 20a. pradžioje vakarų “dėdės” paruošė ir finansavo Uljanovų Vladimiruką Iljičių, kuris apsiginklavęs vakarietišku marksizmu padarė perversmą, pasekoje pilietinis karas, badas ir suirutė. Po to vakarų “teta” apžiūrėjo privačiame susitikime Stavropolio kombainininką Mišą Gorbačiovą ir pasakė “dėdei” Reiganui, kad su šiuo žmogumi “galima dirbti”. Ir Miša Gorbačiovas tapo generaliniu sekretoriumi, kurio “sudirbimui” pakako per 5 metus duodamų pažadų,kad “būsi su savo raika priimtas į pasaulinį elitą ir kelių šimtų tūkstančių dolerių dovanoms Mišos Raikaij, ir kurį pakeitė dar lengviau “sudirbamu” prasigėrusiu komunistu Borka Jelcinu… O kiek kartų šie vakarų “dėdės ir tetos” išdūrė per 20 metų Putinų Vladimirą ir suskaičiuoti sunku. Kaip sumodeliavo šiandieniniai Rusijos nesuinteresuoti mokslininkai, be minėtų vakarų “dėdžių ir tetų pagalbos” Rusija mažiausiai būtų turėjusi 500 milijonų gyventojų, o kur galėjo būti ekonomiškai, palyginus su šiandienine Rusija, net išsižioti pabijojo. Kas liečia “pasaulines kainas”, kurias visais laikais diktavo ir diktuoja “rinka”, iš tavo “Rusija sukėlė kainas”, rodo, kad neturi”žalio supratimo”. Kainas sukelia ir mažina pasaulinės spekuliantų biržos, pirmose gretose yra dolerio šeimininkų šalies Niujorko birža, nes spekuliantai gali uždirbti savus šimtus milijardų tik iš krizių ir kainų augimų ar kritimų. Tam ir yra “demokratiškai renkamos” JAV ir kitų “demokratinių” vakarų šalių vyriausybės, kad politikos būtų tokios, kurios dažniau ar rečiau išprovokuotų pasaulines krizes. Taip sakant, “kapitalistinės rinkos dėsnis”. Protingesnių šalių vyriausybės kaip Vengrija, Vokietija…. perka energetinius resursus iš Rusijos pagal sudarytas sutartis tiesiogiai iš resursų išgavėjų ir taip daugiau mažiau minimizuoja biržų spekuliantų diktuojamas “pasaulines kainas”. Na o tokių amžinam skurdui pasmerktų čiabuvių pseudovalstybinių darinių kaip Lietuva, Ukraina…vyriausybės “išdidžiai” perka naftą ir dujas, tame tarpe ir “rusiškai smirdančias”, pasaulinėse biržose per biržų spekuliantus arba per amerikoniškus tarpininkus mokėdami už jas kelis kartus brangiau…

Prašalieti,       2021-10-2 10:00

kas ir kuo būtų Rusija be tų Vašingtono dėdžių ir tetų? Ir dabar tos dėdės gelbsti Rusiją, keldamos kainas kam ir gelbėdamos ką? Net virusą prireikė įdarbinti, kad šis dirbtų Rusijos naudai, ne tik konservatorius su lddp-istais. Arabų pavasario ir Sirijos arba Afganistano kažin kodėl nepakako, o prireikė net virusą į pagalbą pasikviesti. Lietuvoje nepravesta desovietizacija, o dabar dar ir Konstitucija sutrypta, tad Rusija iš Lietuvos niekur nebuvo išėjusi kartu su “Vilno našė”. Kas tokie sukėlė kainas naftai ir dujoms? Sakysit rinkas ikanomika ar kas? Juk taip kuriama Gerovės valstybė, tiesa? Nuolatinis prastuomenės alinimas ir yra ta gerovė, ane?

Prašalietis       2021-10-2 9:50

Net ir “objektyvesnis” šiandieninės lansberginės beretės valdžios veiklos vertintojas ir “košmarinės padėties matytojas” neturi supratimo apie tikros valstybės sąvoką ir tikrai valstybei privalomus valstybinius atributus, todėl neapsieina savo straipsnelyje be “patriotinio” pasapaliojimo “apie valstybės pamatų griovimą”. Gamtos dėsnis galioja ir valstybei ir šiuo atveju sako - “kokia yra valstybė, tokios buvo, yra ir bus ją valdančios valdžios”. Kad ir koks pasidarytų “vakarietiškai pacivilizuotas” Lansberginis durnių laivas, vienas laivą vairuojančias puskvailių ir idiotų įgulas keitė praeityje ir keis tokio pačio ar didesnio “pro vakarietiško” idiotizmo ir kvailiojimo vietinių “politinių veikėjų” įgulos, nes jos yra priklausomos ne nuo eilinių lansberginio durnių laivo keleivių “demokratinių“rinkimų Šou “suteikiamo demokratinio pasirinkimo”, o nuo Briuselio ir Vašingtono “didelių dėdžių”, paskiriamų būti “kandidatais” būsimose įgulose vairuoti eurosojūze plūduriuojantį lansberginį durnių laivą, norų...

Jules       2021-10-2 9:41

Kolchoznikai darytų tą patį valdžioje Sanitarinio karo sąlygomis. Ir jūs tą patį darytumėte, kitaip būtumėte išmestas per langą, kaip tas Pirmasis USA Gynybos sekretorius, James Vincent Forrestal, turėjęs gana daug nuopelnų pačiai Amerikai pirmiausia, o ne mums, bet su Kenedžiais supratęs, ką jie padarė Europoje ir kaip Baltijos šalis atidavė Stalino Rusijai, kad ši jas pasiųstų Gulagan arba sušaudymui uošvės sodelyje, arba tiesiog už kampo, kaip tuos grąžinamus karo belaisvius, nelaimėlius rusus arba tiesiog išvežtus ant darbų iš nukariautos Vokietijos Tėvynėn Rusijon. Šito Kapsukės prapiesoriai kažin kodėl paikiems studentams nepaaiškina, kas yra kas ir prie ko iš tikro, neatskleidžia slaptųjų papierkų ir pirminių šaltinių, teikdami kinkadrebiams studentams-mamyčiukams iš padebesių nuleistus naratyvus, nieko bendro neturinčius su buvusia ir esama tikrove. Jums tokių prapiesorių ir mokslų daktarų vėl reikia Vyriausybėje? C’est un cauchemar!- tikrai, be jokios abejonės. Tikrai košmaras, bet blogiausia, kad Jūs tokio košmaro norite vyriausybėse ir parlamentuose, teismuose ir kitur? Kita vertus, konservatoriai pastoviai dirba lddp-istų naudai, vadinasi, ir kolchoznikų, ir apskritai Lietuvos priešų naudai. Pripažįsta Taivanį, bet nepripažįsta katalonams teisės turėti savo klestinčią ir nepriklausomą, nacionalinę valstybę. Tipiški chameleonai, pamiršę, kad mes apie 200 metų buvome okupuoti ir pavergti svetimų valstybių - Lenkijos ir Rusijos. Ne kartą išduoti liaupsinamų Vakarų. Naujoji karinė sąjunga, AUKUS, gali mus vėl grąžinti Rusijos sudėtin, nemanote? Ypač mažindami lietuvių skaičių Tėvynėje ir griaudami šeimas, blogindami joms gyvenimus visa tai artinate su pagreičiu. Ypač, jei AUKUS taptų RAUKUS. Kas gali paneigti tokią galimybę, a, prapiesoriai?

Jules Baugeureau       2021-10-2 8:58

Kokių Jums prapiesorių ir mokslų daktarų, akademikų dar reikia Vyriausybėje ir Seime? Kiek ten būta mokslų daktarų, universitetų rektorių, prapiesorių ir akademikų, o nauda iš jų kokia? Jokia! Tik nuolatinis lietuvių nacionalinio saugumo ir jų skaičiaus Lietuvoje mažinimas, beprecedentis lietuvių vijimas iš Tėvynės, skurdo plėtra ir nuosmukis, nuolatinis žmonių alinimas ir gyvenimo sąlygų bloginimas, šeimų griovimas, visų su visais supiešinimas ir beprasmė konkurencija tarp savų. Jokios naudos iš tų mokslinčių valdžioje ir Seime pirmiausia. Mokslininkai yra labai prasti politikai ir patartina, kad tokių ten būtų kuo mažiau. Jums reikia vėl CK sekretorių su moksliniais laipsniais, ane? Kas Kovidistų revoliuciją vairuoja pasaulyje, jei ne mokslų daktarai, ką? Viskas turi dvi puses, du galus kaip lazda. Mokslinčiai dažniau tarnauja blogiui nei gėriui, nežinojote? Nežinojote, kas sukūrė masinio naikinimo ginklus, virusinius, bakterinius ir kitokius tokio tipo žmonių naikinimo ginklus ar tyčia apsimetate nežinančiais, ane?

janina Vaitkevicius       2021-10-2 7:58

Verčia rimtai apsvarstyti: “Nieko kito ir negalima tikėtis, kai Vyriausybę sudaro bakalaurai ir skandalingais būdais į valstybės tarnybą patekę asmenys, o valdančiąją koaliciją Seime sudaro apsišaukėlių partijos. Apsišaukėlių, nes tų partijų balsavimai ir praktiniai veiksmai rodo, kad jie neturi nieko bendro nei su klasikiniu konservatizmu, nei su klasikiniu liberalizmu.” Taigi???

Pagarba       2021-10-2 7:57

parašyta taip, kaip yra. Kudlotų bukalaurų valdžiukė.

>Stiklo purkštuvas       2021-10-2 7:50

tai jau tikrai, klika nepaaiškinamai per daug įžūliai ir beatodairiškai elgiasi, gal turi priėjimą prie kompiuterių?

Stiklo purkštuvas       2021-10-2 0:21

Liko dar 3 metai, o paskui antra kadencija.
„Linksmieji kalneliai“ dar ateityje.

ah.ą       2021-10-2 0:15

katastrofa

Nusikaltimas!       2021-10-2 0:00

už ką buvo liejamas kraujas!!!


KOŠMARAS!!!

išsilavinimo stoka!!!        2021-10-1 23:54

valstybės vertybė jiems yra mažesnė už
narkotikų legalizavimą,
homoseuksualų šeimas
ar kokias kitas tik nedidelės grupės žmonių vertybes… 


už ką buvo liejamas kraujas ir dedamos galvos pačiame jaunystės žydėjime!!! 

Hm.       2021-10-1 23:42

Šaunus straipsnis. .

Lietuvių tautos ateitis       2021-10-1 23:33

Vyriausybę sudaro bakalaurai ir skandalingais būdais į valstybės tarnybą patekę asmenys!
o valdančiąją koaliciją Seime sudaro apsišaukėlių partijos!

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Įvadinis pastabos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Politinis spektaklis „Radikalus kompromisas“

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt ketvirtoji (gegužės 18) diena

Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!

Kalifornijos švietimo apygarda tiria moksleivius klausdama, kaip dažnai jie leidžia laiką su skirtingos lytinės tapatybės žmonėmis

Marius Markuckas. Buitinės politologijos prabanga karo fone

Vytautas Rubavičius. Šlovė šventiems kariams – Mariupolio gynėjams

Dovilas Petkus. Apie savą ir svetimą istoriją ir kovą „su kaulais“

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.