Demokratija ir valdymas, Partijos

Albertas Žostautas. Ar turime Vyriausybę?

Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugsėjo 12 d. 19:56

12     

    

Albertas Žostautas. Ar turime Vyriausybę?

Jei Lietuva būtų tikra demokratinė valstybė, I. Šimonytės Vyriausybė jau seniausiai būtų atstatydinta. Užtektų vien tik išpuolio prieš Kiniją, kai mūsų šaliai buvo padaryta daugiau kaip dviejų milijardų eurų žala ir sugadinti tarpvalstybiniai santykiai ilgiems metams.

Bet po tokio poelgio nebuvo atleistas net didžiausias tos žalos kaltininkas – užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. O kur dar tos visos keistos prievartinio skiepijimo tvarkos, milžiniškos perteklinės mirtys, valstybę griaunančios sveikatos apsaugos ir švietimo sistemų pertvarkos, sumanymai miestuose mažinti, o ne didinti želdynus? O kur dar akivaizdūs LR Konstitucijos pažeidimai, na, kad ir priimant sprendimus dėl valstybinės kalbos?

Ir viskas – kaip vanduo nuo žąsies. Ar taip gali būti XXI amžiaus demokratinėje šalyje?

Pasirodo, ne tik gali, bet ir yra. Todėl daugumos rinkėjų valia, aiškiai išreikšta įvairiomis sociologinėmis apklausomis, – nė motais. O kai taip, tuomet galima viskas – net ir elektros tiekimą liberalizuoti, nors, pasak specialistų, tam buvo visiškai nepasiruošta ir neatlikti būtiniausi namų darbai. Todėl, pasak politologo Vytauto Sinicos, tai ne elektros rinkos liberalizavimas, o jos imitavimas ir didžiausia metų afera.

Maža to, energetikos ministras, viešai paklaustas per spaudos konferenciją, negalėjo paaiškinti, kaip čia taip yra, kad kilovatvalandės kaina mūsų šalyje šoka į niekada neregėtas ir ekonomiškai nepagrįstas aukštumas ir kas pasidalina tą milžinišką skirtumą tarp Švedijoje parduodamos ir Lietuvoje perkamos elektros kainų.

Ministras D. Kreivys tik pamikčiojo, tačiau toje pat spaudos konferencijoje atsirado žinančių ir patvirtinančių, kad tą didelį spekuliacinį skirtumą pasidalina parduodančios ir perkančios šalių elektros skirstymo operatoriai, pastaruoju metu itin sparčiai besikraunantys milijoninius pelnus. Štai ir visa elektros tiekimo liberalizacija.

Ar ir taip labai sudėtingomis geopolitinėmis aplinkybėmis dabar tikrai reikėjo liberalizuoti elektros rinką Lietuvoje, ar nebuvo privalu pirmiausia tam gerai pasiruošti, o tik paskui imtis to sumanymo?

Jau ne kartą šito viešai klausė buvęs ilgametis „Litbioma“ prezidentas, pasaulio biomasės energetikos asociacijos valdybos narys Remigijus Lapinskas.

Jo teigimu, maža to, kad nebuvo padaryti privalomi namų darbai, bet ir pradėjus eiti elektros rinkos liberalizavimo keliu, Vyriausybės sprendimai, švelniai tariant, buvo ne patys geriausi. Tačiau aukščiausios mūsų valdžios atsakymų į šiuos klausimus iki šiol neišgirdome. Todėl kyla dar ne vienas klausimas – ar elektros rinkos liberalizavimas naudingas Lietuvos valstybei?

Akivaizdu, kad ne. Ar už tai turi prisiimti atsakomybę I. Šimonytės Vyriausybė?

Tikrai taip. Bet ar prisiims?

Net ir klausti neverta, nes už tai bus atsakingas kas tik nori, bet tik ne tie, kurie iš tikrųjų yra atsakingi. Ir nereikia visko strimgalviais nurašinėti Rusijos karui prieš Ukrainą, nes, pasak specialistų, karo nulemtas pabrangimas sudaro palyginti nedidelę kosminės kainos dalį.

Žinia, kad pagrindiniai kasdienos dalykai labiausiai priklauso nuo Vyriausybės sprendimų, savarankiškai priimtų ar ultimatyviai kažkieno primestų. Tačiau mes matome, kad ten, kur Vyriausybės galvoja apie savo šalis ir jų žmones, būna vienoki sprendimai, o ten, kur galvojama apie kažką kitą – būna visai kitokie valdžios pasirinkimai, deja, kažkodėl visada naudingi ne savo piliečių ir savo verslų daugumai.

Pavyzdžiui, dabar kariaujančios Ukrainos Vyriausybė sugebėjo prisiimti įsipareigojimą, kad visi komunaliniai mokesčiai iki pat naujojo šildymo sezono pabaigos Ukrainoje nebus didinami. O kaip Lietuvoje?

Nejuokaukite. Apie tai niekas net negalvoja, na, bent neteko išgirsti nė mažiausios užuominos viešojoje erdvėje. Todėl ir kyla dar vienas klausimas – ar Lietuva turi Vyriausybę, ar po tuo pavadinimu glaudžiasi nežinia kam ir nežinia už ką dirbanti žmonių grupė, tik žodžiais besidievagojanti, kad „vardan tos Lietuvos“.

O kaip Jūs galvojate? Juk laikas ir apie tai rimtai pasvarstyti?

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dalia       2022-09-14 16:48

Kaip pavyzdys Anglija.Prisidirbo Borisas ir moment ispirdolino,o pas mus kiek nesamoniu ir visiems gera vyriausybe.Apie kokia demokratija galima kalbeti kai sitiek konstitucijos pazeidimu,seniai turetu vyriausybe atsistatydinti

ką jau čia....       2022-09-13 20:20

ką ten dar svarstyti ...Iš vis kvailas ,naivus siūlymas:(. Visi mato ,kad ta vyriausybė  su ją remiančia “dauguma” - kaip pasiutę šunys drasko Lietuvą .

šitie       2022-09-13 14:54

veltēdziai dar 75 metus siautēs.Stribai ir KGB stukaĉiai uzsitikrino savo vaikam ir pronukiam saugia ir soĉia ateiti.

Dronai,absol teisybe sakai       2022-09-13 10:44

tik kreipiesi ne tuo adresu.‘regimantas’ yra apsimetelis yellow submarin,arsus rusofilas,rusonacis ir lietuviu tautos isdavikas,mirtinai laukiantis rusu ateinant ir besidziaugiantis ukrainieciu krauju.Dronai,kodel tu toks naivus…

Dronas       2022-09-13 10:11

>Manau
Kodėl tamsta manote, jog tenai jis gina kažkokius Lietuvos reikalus ir interesus, o ne prekiauja jais pagal nurodymą iš “viršaus”?

Dronas       2022-09-13 9:58

>Regimantas
Tai be abejo, suplanuota ir vykdoma NE atsitiktinai, tai yra, taip, tai daroma TYČIA. O kodėl nedaryt, jūs juk teliukai. Bijot valdininkui pasakyt, kad jo darbdavys esat jūs, nesuprantat, kad valstybė pinigų neturi, tai ne valdžios, o jūsų pinigai, kuriuos jie ne tik vagia, bet naudoja tam, kad jūs turėtumėt dar mažiau pinigų ir valdžios. Čia ne valdžia kalta, čia jūs mėmės kalti. Jūs nubėgot susileisti bele kokio, neiaškaus šūdo, jūs nesuprantat ir nenorit suprast, kas yra valstybė, kam ji reikalinga ir kaip vaikia. ne paprasčiausių, elementarių dalykų. Ant jūsų rėkia gydytojas, valdininkas, kažkoks sušiktas verslininkas, jūsų viršininkas, stumdo kaip nori, o jūs vis laukiat kol susitaisys, arba KAŽKAS ateis ir už jus padarys. O kodėl manot, kad jūs kažko nusipelnėt, jeigu jum sunku net subinę pajudinti ir padaryti, pavyzdžiui nueit į mitingą ir palaikyt žmones, kurie stengiasi dėl jūsų. Jum sunku net pasakyti NE, šalin rankas! Sunku, nesigauna, NESINORI. Tai kodėl manot, kad tie viršuje, į tokius žiūrės kažkaip kitaip, nei į buką biomasę, kurią galima stumdyti kaip nori. Ir juo labiau, kodėl kažkas dėl jūsų turi stengtis, stengtis padaryt kaip gerai jums, o ne jam, jeigų jūs mėmės ir lepšiai, net pareikalut to negalit, tiksliau nenorit? Niekas, nieko nepadarys vardan jūsų ir už jus. Norit gyvent teisinėje valstybėje, kur JŪS šeimininkai, teks pasiraitot rankoves, pakelt subines nuo sofkutės ir padaryt patiems. Bent jau į sušiktus rinkimus nueikite, o jeigu jau dasikasėt kažkaip, tai bent jau nebalsuokiė už nusipelnusius gyvent geriau (jūsų sąskaita) ir tuos laiko patikrintus vagis ir melagius. Trumpai tariant, daykit ir bus padaryta, bet daryt teks patiems, o jeigu jau darysit, tai bent ant grėblio nešokinėkit. Taip, taip, skvernelis ir kita “nauja” paritnė nomenklatūra, tai tas pats tik biški padažytas grėblys. Švieskitės, netingėkit, domėkitės kas vyksta. Jeigu tu nesidomi politika, politika vistiek pasidomės ir palies tave. O jeigu nori šone saugiai pastovėt ir kad ant lėkštutės atneštu ,tai tu nusipelnei bet kokios vergovės, kurią tau ant tos lėkštutės atneš.

Manau       2022-09-13 8:22

Mano nuomone skubiausia reikia keisti Kreivį.Neturi jis žinių, nemoka formuluoti minčių, nu ką jis gali ginti Briuselyje Lietuvos reikalus, įtariu,kad ir su anglų kalba pas jį nelabai…Jis ir lietuviškai lemena lemena,kol pašnekovas išgauna tai, ką gi jis nori pasakyt. Gal jis geras vyras, bet energetikoj jam ne vieta.Ir nereikia laukt interpeliacijos, dabar dabar vyksta Briuselyje derybos,nu nebūkim mes paskutiniai

Ziu,'regimantas',tobis        2022-09-13 7:05

gelltonasis prietranka,prabillo zmoniu kalba,issake normalia minti..Kazkas keiciasi.Ar tik ne kacapu kraxo akivaizdoj vyksta pokyciai po pokyciu.Clienas atsisake tautybes ir is russo transformavosi i ukrainieti.Keista,labai keista.

Diagnozė       2022-09-13 5:16

Turime bobausybę, kurią kamuoja svetimos mensturacijos.

Regimantas       2022-09-12 23:24

Prasideda didžiausia šio šimtmečio krizė, kuri neaišku, kaip baigsis. Vyksta karas, kuris neaišku kaip baigsis. Artimiausiais mėnesiais ir metais kils tokios įtampos visuomenėje, kokių nesame sapnavę ir niekas nežinom, kaip jos baigsis.

A.Kubilius per praeitą “krizelę” veržė diržus visiems. I.Šimonytė su bukalaurais ir bukalaurėmis kelia puotą maro metu - žmonėms duos po kelis eurus, o valdžios algas didins beveik dvigubai. Ir vien vadams, o eiliniams - tik špyga taukuota.

Ir priedo padidins kuro akcizus, kad dar skaudžiau būtų. Ar nesupranta, kaip žmones tai paveiks šioje situacijoje? Nejaugi jie nesupranta, ką daro? Ar čia durnumas, ar visiškas cinizmas, ar tai daroma tyčia?

aaa       2022-09-12 21:06

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,aaaaaaaaaaaaaaaaaaa,aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa…gelbekites,kas gali nuo tokios ‘vyreusibes’..aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Internazi Conspiracy and Aggression       2022-09-12 20:22

Turime apsišaukėlius visur ir viskame. Prieš rinkimus sako vieną, o pasiekę valdžią elgiasi atvirkščiai, kaip internaciukai liepia. Dezinformacijos propagandos pagalba valdomi labai edukuoti-vakcinuoti, ypač su dangų siekiančiais moksliniais laipsniais, neleidžiančiais pradžiai net iš 6 atimti tris.

Rekomenduojame

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

„Demografija yra mūsų pusėje“ – švedų repo atlikėjas sako juodaodžiams ir rudaodžiams, kad jie laimės prieš dešiniuosius

Ramūnas Aušrotas. Vaiko institucinės globos pertvarka Lietuvoje patiria fiasko?

Ką Europai reiškia dešiniųjų pergalė Švedijoje?

Likimo valiai paliktos lietuviškos mokyklos Lenkijoje: vadovėliai lenkų kalba, finansavimo trūkumas ir kova dėl išlikimo

Tos pačios lyties asmenų civilinė sąjunga bus lygi šeimos teisiniams santykiams – teisininkai

Civilinė sąjunga ruošiama už akių

Vengrija rizikuoja netekti 7,5 milijardų eurų ES lėšų

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.