Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Įžvalgos

Robertas Grigas. Kokių „drąsesnių žygių“ iš savo vaikų Lietuva laukia šiandien?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. liepos 17 d. 17:45

9     

    

Robertas Grigas. Kokių „drąsesnių žygių“ iš savo vaikų Lietuva laukia šiandien?

[...] 86-osios Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą metinės. Savo dvasiniame testamente Atlanto nugalėtojai rašė:

„Lietuva laukia iš savo sūnų ir drąsesnių žygių“.

Manau, kad „drąsesnis žygis“ dabar yra lietuvių tarpusavio meilė, pagarba ir solidarumas. Moralinis, socialinis ir visoks kitoks. Kad būtų įveikta socialinė atskirtis, drastiška pajamų nelygybė – reikia teisingų įstatymų ir jautresnės valstybinės politikos. Tačiau nėra įstatymo, kuris priverstų ar uždraustų daugiau turinčiam ir galinčiam paremti vargstančiuosius savo aplinkoje – ypač ligų ar skaudžių netekčių prislėgtus.

Ir šviesos bei vilties Lietuvoje jau atsirastų daugiau.

Šiuo „drąsesnio žygio“ požiūriu Lietuvai tarnauja visa, kas mus telkia gyvenimo kūrybai – nepaisant partinių, religinių, socialinių skirtumų. Ir kenkia jai tarpusavio neapykanta, pagieža, patyčios (nekenkia argumentuota kritika) – tais ar kitais pretekstais. Taip pat ir fb bendruomenėje.

Prezidentas Nausėda kol kas veikia kaip tokia telkianti asmenybė. Dieve, jam padėk!

Nuotraukos R. G. Paauglystėje aistringai kolekcionavau pašto ženklus. Vėliau įkarštis atlėgo, sukauptus rinkinius išdalijau aistringesniems filatelistams. Bet kai kurias širdžiai artimas „markutes“ pasilikau. Čia – Nepriklausomoje Lietuvoje prieš karą išleisti pašto ženklai „Lituanicos“ skrydžiui atminti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

> Kaip ir viskas...       2019-07-18 13:40

> 10:49 Tai sakot, tik per krikščionybę galima išsaugoti Lietuvą? Pirma - o kas išsaugos krikščionybę Europoje? Lietuva liks kažkokia stebuklinga krikščioniška šalelė tarp agresyvių Rytų ir musulmoniškų Vakarų? Ypač, kai tos Lietuvos pageidaujate… saikingai. Antra - ar krikščionybė išsaugojo prūsų ir kitas baltų, o ir ne baltų tautas? Jei prūsai būtų spėję sukurti nacionalinę valstybę, nebūtų suvokietėję net ir nepriklausomai nuo to, krikščionys jie ar ne, nes būtų galėję apsiginti. Trečia - ar ,,saikingos” Lietuvos būtumėte pageidavęs ir tada, kai tik Vatikanas ir JAV bepripažino Lietuvos aneksiją? Ketvirta - kodėl tautiškumas jums atrodo stabas, o ne Dievo duotybė, natūrali prigimtis? Ir paskutinis klausimas: Kas jūs iš tiesų, ką propaguojate ir kam tarnaujate?

Dzeikas       2019-07-18 12:44

Su visa pagarba kunigui Grigui, taciau jo zodziai suponuoja to, ko nera. Straipsnio uzvadinime zodis “siandiena” suponuoja, kad kazkokie zygiai taip tycia jau yra atlikti vakar.
Lietuviu tautos pagrindinis zygis , kuris vis pradedamas ir niekaip nebaigiamas yra ivykdyti Apvaizdos priesaka “nekalbek netiesos”.  Ir stai kunigas sako, kad siandien tarsi jau zygis kitiems tikslams pasiekt reikalingas, vakarykstis (ir uzvakarykstis) tariamai jau pasiekti.
Gal zmogus pasidave: ai, melavo, meluoja ir meluos. Tegul sekanti zygi daro.Pavargau laukt.
Tai cia kaip antrameti slunkiu, kuriam jau usai kalasi, perkelt i antra klase ir mokint algebros ir literaturos, nors sis nei aritmetikos veiksmu neismokes, nei raidziu pazista. Nuo zodzio visiskai.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2019-07-18 11:41

Premjero pareigoms, Gitanas Nausėda pasirinko Saulių Skvernelį, tą kuris be jokio pasipriešinimo naudoja sodros grindis - Lukašenkos dykaduonių mokestį silniausiems. L blogai.

Ramiros       2019-07-18 11:31

Skvernelis - Ministras Pirmininkas, Kirkilas - Seimo Pirmininkas !  Stribų mafija gers šampaną ....

> 10:49       2019-07-18 11:16

Lietuvą saikingą? O ką be saiko? Liberalmarksistinį globalizmą?

žinia       2019-07-18 10:53

Lietuvos visuomenės tarybos kreipimasis į Lrt.
Va čia nuo (19:35)
https://www.youtube.com/watch?v=sof_Cn-BbEU

Kaip ir viskas,tautiškumas       2019-07-18 10:49

taip pat turi būti saikingas,kad nevirstų stabu.Tik per krikščionybę galima išsaugoti Lietuvą.Irgi saikingą.

žinia       2019-07-18 10:39

Kad būtų įveikta komunistinį konclagerinį režimą Lietuvoje sukūrusi ir palaikanti daugiapartinė antikonstitucinių seimų gauja, reikia mūsų bambėjimo bruzdėjimo sklaidos iš (propagandistų gaujos užvaldytos) Lrt. Todėl, pirmiausia:
iš Lrt, reikia išvaikyti landsberginių barzauskinių grybauskinių karbauskinių režimo gaują.
*******
Jau yra išsiųstas raginimas Monikai Garbačiauskaitei - Budrienei su tokiu tekstu:
Monika Garbačiauskaite - Budriene,
štai citata iš štai šio šaltinio https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/lrt-vadove-politines-institucijos-neturetu-kistis-i-visuomeninio-transliuotojo-veikla-56-1145970
„Iš esmės konstatuojama, kad taryba, sudaryta iš visuomenės atstovų, yra visuomeninio transliuotojo institucinio nepriklausomumo garantas, užtikrinantis vidaus kontrolę.“
(Monika Garbačiauskaitė-Budrienė)
Bjaurus ir įžūlus melas yra tai, kad Lrt “taryba, sudaryta iš visuomenės atstovų”. Tikrovėje, Lrt taryboje yra 4 seimo partijų atstovai bei 4 komunistų partijos komunistės Dalios Grybauskaitės atstovai. Melas yra propagandos sudedamoji dalis. Sakydama įžūlų melą, mulkini Tautą ir tarptautines organizacijas.
Melage (propagandiste) Monika Garbačiauskaite - Budriene, tau nedera būti Lrt vadove, tau griežtai draudžiama dirbti Lrt. Nešdinkis iš Lrt.
________________________________________________________________

Lrt taryba - be seimo partinių 4 narių.
Lrt taryba - be komunistės Dalios Grybauskaitės paskirtų 4 narių.
Lrt - laisva ir nepriklausoma nuo partijų.
Lrt - Tautą telkianti pagalbinė priemonė pavyzdinei valstybei kurti.
Lrt - Tautos pagrindinė priemonė valstybės tarnautojų politikų priežiūrai.

Ignas       2019-07-18 10:35

Dėl socialinės atskirties mažinimo pilnai pritariu: esame visi silpni žmonės, daugiau mažiau prisirišę prie materialinio gerbūvio, todėl visiems turtingiesiems bei pasiturintiems – ir ypač valdžios atstovams - nereikėtų prarasti empatijos jausmo dvasingiems, tačiau skurstantiems. Priešingu atveju, trūktų teisingumo.
Tačiau į prezidentą Nausėdą daug vilčių nededu. Labiausiai netinka ta jo parodyta pagarba pagrindiniams tautiškai krikščioniškos Europos naikintojams – Merkel ir Makronui. 

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.