Dienos aktualija, Seimo rinkimai 2020, Propagandos ir ideologijos analizė

Agnė Širinskienė. Laiškas Laisvės TV vietoj namų darbų

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugsėjo 24 d. 16:03

18     

    

Agnė Širinskienė. Laiškas Laisvės TV vietoj namų darbų

Įdomu, apie ką mąstė Laisvės TV pateikdama „namų darbą“ politikams – Seimo rinkimų debatų sveikatos tema dalyviams? Patikrinti jų žinias ir pastabumą: sras ar nesuras „namų darbų“ užduotyse klaidas? Sąmoningai klaidinti žiūrovus ir taip tendencingai „užvažiuoti“ ant valdančiųjų? O gal tiesiog nelabai pavyko su „namų darbus“ rengusiais ir juos turinčiais įvertinti ekspertais?

Kadangi planavau dalyvauti debatų sveikatos tema filmavime, kaip ir kiti politikai, gavau „namų darbą“. Jį paskui vertins Laisvės TV ekspertai. Pirmoji užduotis – „Dar 2016-aisiais SAM užsimojo sumažinti ligoninių tinklą, dalį periferijoje esančių gydymo įstaigų prijungdama prie didžiųjų centrų. [...] Ligoninių aktyviojo gydymo lovų skaičius yra dvigubai didesnis už Europos Sąjungos (ES) vidurkį, o hospitalizavimo rodiklis net trečdaliu didesnis už ES“.

Nei Eurostatas, nei Higienos instituto duomenys tokių Laisvės TV statistinių duomenų man nepatvirtino, o ši valdžia ir SAM tokių užmojų mažinti tinklą ir uždaryti ligonines tikrai neturėjo, tuo labiau 2016 m., nes Vyriausybė veiklą pradėjo tų metų gruodžio viduryje – tai ir norint tokių planų nespėsi sukurti per maždaug 17 dienų – o būtent tiek 2016 m. dirbo S. Skvernelio Vyriausybė.

Tad ilgai nelaukusi parašiau debatų organizatoriams ir paprašiau pateikti šaltinius. Atėjo laiškas su pažadu netrukus atsakyti. Tas „netrukus“ užtruko – atsakymo laukiau nuo penktadienio ryto iki šeštadienio vakaro. Pasak Laisvės TV, „ekspertai“ supainiojo aktyviojo gydymo lovų skaičių su išvengiamų hospitalizacijų skaičiumi (kam nepasitaiko).

Supainiojo tai supainiojo, bet bėda ta, kad šie rodikliai reiškia skirtingus dalykus: aktyviojo gydymo lovų skaičius rodo tinklo dydį (ir perteklinius pajėgumus), o išvengiamų hospitalizacijų skaičius – pirminės sveikatos priežiūros kokybę bei efektyvumą. Laisvės TV pateikė ir savo šaltinį – nuorodą į seną Delfi straipsnį su 2016–2017 m. menančia statistika, kuri jau spėjo pasikeisti. Taigi, „namų darbo“ klausimai „supainiojus“ rodiklius, o ir dėl senos statistikos tapo beprasmiais. Savo laiške Laisvės TV pripažino ir tai, kad planus optimizuoti ligonines turėjo ne mūsų, o ankstesnė Vyriausybė.

Kadangi po tokio atsakymo kilo klausimas, kaip spręsti užduotį, kai naudojami rodikliai rodo ne tai, apie ką klausiama, vėl parašiau debatų organizatoriams. Paprašiau pateikti ir ankstesnės Vyriausybės, kuri esą taikėsi optimizuoti ligonines, strateginius ar kokius kitus dokumentus – šaltinį, nes juk jį reikia įvertinti rašant atsakymą.

Atsakymas atėjo netrukus: „Kalbant apie išvengiamas hospitalizacijas, taip, klausimas tampa nekorektiškas, todėl geriausia šioje vietoje į jį atsakyti plačiau – apie sveikatos priežiūros tinklą, įtraukiant pirminę sveikatos priežiūrą.“

Vietoj ankstesnės Vyriausybės dokumentų buvo atsiųsta nuoroda…. į interviu su konservatoriumi A. Matulu, kur jis Sveikatos apsaugos ministrą A. Verygą kaltina… optimizavimu, t.y. ligoninių uždarymu. Tikrai patikimas pirminis šaltinis.

Tad, gerbiama Laisvės TV, nepasinaudosiu Jūsų pasiūlymu, kad tuo atveju, kai Jūsų ekspertai suformuluoja nekorektiškus klausimus, į juos reikia atsakyti plačiau. Lygiai taip pat nekomentuosiu opozicijos subjektyvių išsigalvojimų, jei jau nesugebate suformuluoti objektyviais dokumentais (pvz. teisės aktais, statistika) paremtų klausimų. Tad laidoje susitiksime be padarytų „namų darbų“. Manau, kad pirmiausiai Jums patiems juos reikėjo gerai padaryti.

Noriu tikėti, kad su klaidomis formuluodami „namų darbus“ Jūs nuoširdžiai norėjote patikrinti laidos dalyvių pastabumą. Nes tikrai baisu pagalvoti dėl kitų galimų versijų: juk nesate tiek šališki, kad klastotumėte statistiką bei faktus vienus rodiklius versdami kitais. Lygiai taip pat tikiuosi, kad Jūsų ekspertai, kurie kūrė užduotis ir taisys „namų darbus“, yra pirmakursiai studentai – tokie „netikslumai“ ir požiūris, kad nekorektiški klausimai išsitaiso į juos atsakant plačiau, jiems dar yra atleistini. Jei yra kitaip – pats metas būtų vienus ekspertus pakeisti kitais, nes darosi šiek tiek „neskanu“ pagalvojus, kad aktyviojo gydymo lovų skaičiaus nuo išvengiamos hospitalizacijos skaičių neskiriantis ekspertas vertins, ar tinkamai kandidato į Seimo narius debatuose atstovaujama partija kuria sveikatos sistemos valdymo planus.

Politinė reklama apie rinkiminius debatus,.
Platinama nemokamai
.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys       2020-09-27 6:43

Nuo savęs pasiūlysiu keletą galimu variantu .Taip kaip dauguma čia komentuojančiu „cecho“ darbuotoju kitos televizijos nemato tik ta valstybine LRT-ė , galima sakyti jog tamstu turimas televizorius ir yra ta stasio nuomonė , su kuria štai ka galima nuveikti .
1. Labai supykus ji išmesti per langa , o kol jis krenta iš penkto aukšto pav. pajausti didelį pasitenkinimą , panašų į ta kuri jaučia kosmonautai nesvarumo būklėje. Vėliau aišku seka didelis „bum‘  su jus palydinčiu orgazmu ..o ten nauja vieša akcija feizbuk paskiroje ir ‚laikai‘ su aikčiojimais draugų.
2. Galima ta televizoriu pastatyti į kampa prie lango ir ji paversti stovu tamstu auginamoms kambarinėms pelargonijoms , jas gausiai gausiai laistyti kad ju puošnumas užgožtu ta beverti daiktą ant kurio jos stovi ir džiugina tamstu akį .
3. Trečias pats praktiškiausias, sakyčiau . Panaudoti televizoriu virtuvėje vietoj taburetės , kur kiekviena ryta sėdate pusryčiauti suvalgant didele porcija savo kiaušinienės su ilgais   ‚papirščiojimais‘ kaip pas garvežį ..Tokiu atveju malonumą galite ištęsti tiek kiek norisi tamstoms ir su pasitenkinimu konstatuoti faktą jog Jus radote stasiui ir jo nuomonei pačia tinkamiausia vieta .

tiek > staska       2020-09-26 10:04

tai ką dabar daryt visam komentatorių “cechui” su ta tavo nuomone?

stasys       2020-09-26 7:43

2020-09-25 10:03   Matote kolega , skirtingai nuo Jūsų aš nemanau kad politiku gali būti ir sudžiūvęs varškėtis . Jo didžioji dalis sėkmės nulemta ne teisingu atsakymu diskusijose , o tuo kokį įspūdį sukelia pirma karta į jį pažvelgus . Tai senas R.Pakso sėkmės receptas .. kai dūsaujančios bobulės jame matydavo tikrą vyrą ir jo didelius kiaušius , o tik paskui Prezidentą kuriam ir neprivalu ka nors išmanyti apie valstybe bei jos valdymą . Šiuo konkrečiu atveju irgi visko trūksta ka ir pats pastebėjote , išvaizdą minėdamas . Aš galėčiau duoti pavyzdį kaip gera išvaizdos ‚ tranformaciją‘ politikės, darbo partijoje,  atnešė puikius rezultatus , apie ka kalbu manau nesunku bus susiprasti .R.Karbauskis visai apsileido , jei tokioms smulkmenoms neteikia ir neranda deramo dėmesio .  Visa kita kaip jau rašiau , atsifūdbolinti galima radus ir daug paprastesnę priežastį ir man nesvarbu kokie protingi tam bus panaudoti argumentai .

Al. Rinkėjai       2020-09-25 23:20

Turi - Laisvūną Šopauską. Bet gali būti, kad jis irgi yra kažkieno švogeris.

Rinkja iš Kauno       2020-09-25 20:01

Portalas visai neturi puslapio administratoriaus, kuris prižiūrėtų komentarus ir tuos, kurie tėra serija keiksmažodžių,  ištrintų? O gal įdarbinot Gabrieliaus švogerį Andriulį ar nepraustaburnį Greitai, kad praleidžiami tokie komentarai kaip Ssp?

sras ar nesras       2020-09-25 19:41

gal suras

Ssp       2020-09-25 19:33

Aš negaliu atsistebėti, kaip visas šūdas, mėšlas nekenčia Tapino už jo nuostabu darbą. Visas tas bl atsiprašant dvokiantis prorusisku silpnaprociu kirmelynas. Ir nieko jam negali padaryti. Visi tie vatnikai, visos tos kurvos, laikančios save kulturininkemis ir svarstancios už 40 000 eurų, ar palikti didžiausia nuopisa 20 amziaus išdavika toliau dvokti Vilniaus centre, visi tie supisti karbauskiai, nekenčiantys Lietuvos visa sirdimi ir jų pakalikes, visa prorusiski saitai, užsidėję trispalves ir įsirašė žodžius tiesos nuo juraiciu iki tomasevskiu.

?kas gali paneigti?       2020-09-25 14:22

Kas pakels sau uodega jei ne Agnė ir jos klapčiukai užverbuoti to paties kgb poskyrio daryt įtaka kad valstiečiai laimėtu

tiesa       2020-09-25 12:06

Koncervatoriu subinlaizys Tapinas ,tai nieko nuostabaus ,kad skleidzia mela,smeizta.
Nuo tokiu aferistu ir kencia visa Lietuva ,o ne nuo valdanciuju zaliuju.
Gerai ,kad Sirvinskiene ta mela isviesino ,parase.Visoms kitoms partijoms irju nariams ne motais.Tikslas vienas bet kokiu atveju patekti toliau i valdzia ir meluoti ,skleisti smeizta ant tu ,kurie tikrai saziningai dirba.
Taip kad tik uz zaliuosius balsuosiu,o ne uz gyvatyna koncervatoriu ,kagebisto dukros vadovaujama liberalu melagiu partijas ir ne uz socdemus.
Tos partijos vadovavo jau 30 metu ,todel ir kvailam aiskuko galima tiketis ,tik visisko Lietuvos sunaikinimo.
Manau zmones ne kvaili ir zino uz ka,jei nori geresnio gyvenimo.

Žodžio laisvė...       2020-09-25 10:59

Iš gyvenimo patirties…
Kai buvau jauna,buvau liekna kaip smilga.Kai perkopiau penkiasdešimtmetį po truputį
pradėjau didinti svorį.Žinau kodėl taip atsitiko.Dėl ligų.Dabar sveriu virš šimto kg.
Labai sunkiai vaikštau ir negaliu stovėti- problemos su stuburu.Todėl sakau visiems-
saugokite sveikatą nuo vaikystės,saugokite stuburą,nenešiokite sunkių nešulių.
Kas dėl kritikos dėl žmogaus išvaizdos,parodo kritikuotojo chamiškumą.Negalima visuomenei nusileisti,kad chamai taptų girdimi ir nenugalimi.

to stasys       2020-09-25 10:03

esate tipinis neoliberalus demagogas: į konkrečius, paremtus faktais atsakymus , apnuoginančius liberastinės TV ir jos “ekspertų” nekompetenciją, šališką idelogizuotą požiūrį, atsakote primytiviomis žemos kultūros replikomis apie žmogaus išvaizdą ir charakterio bruožus, bandote “nusukti” nuo klausimo esmės užuominomis apie panevėžietę. Nors, jeigu įvertinus , kad Laisvės TV (kaip viskas kas neoliberalu) yra puskvailių pajacų šou, tai tada nestebina Jūsų reakcija į kompetetingus, faktine medžiaga paremtus atsakymus, nes suprantama, kad jie neatitinka šou kriterijų.

stasys       2020-09-25 6:03

Tapinas išties suklydo pasirinkdamas pasikviesti ponia Širinskiene diskusijoms . Marmūriniai veido bruožai, jokio humoro tik faktinė kaktomuša ..bet ‘atsifudbolinti’ ji moka . Nežinau kięk svarbu paprastam rinkėjui žinoti kuo gi skiriasi tas ‘aktyviojo gydymo lovų skaičius nuo išvengiamų hospitalizacijų skaičiaus’ rodiklio ..jei pats klausimas liečia ..tai kada gi R.Karbauskis su Veryga sugalvojo dar labiau optimizuoti sveikatos priežiūros paslaugas Lietuvoje. Po ar prieš skandalo su gražia panevėžietę ? Nuotaikai pakelti ..youtube.com/watch?v=kTgZG8d5hMU

ledai subraškėjo       2020-09-24 22:59
Kis       2020-09-24 20:53

aplamai kas tas Tapinas,kad sitaip aktyviai domisi,kur supranta tiek kiek kiaule apie debesys.Tai Tas tipas zmogaus,kuris naudojamas pasluostes pavidalo.Jis nori buti kietu,bet nejaucia savo bukumo viesumoje.Gaila ,kad tokie po 30 metu tappo Tapinais ,o paprasciausiai smirdaliais,kurie man asmeniskai tiesiog atgrasus.Ka darysi idiote po Landzbergio mirties,juk jis nera nemirtingas,eisi per konteinerius?

tiek       2020-09-24 18:54

labai reikalingi pastebėjimai apie tas laisvės TV ir jų berniukus

tai kad       2020-09-24 18:48

visa tapinoidu politika pagrista melu, patyciomis, faktu iskraipymu. Nieko kito nesitikejau is ju.

cha       2020-09-24 18:46

Tapino “Laisvės TV” smile))))

Al.       2020-09-24 17:47

Gėda žurnalistų gildijai, kad pakenčia tokių tapinų melą.

Rekomenduojame

Jurga Lago. Apie skiepus ir degančias eglutes

Žymusis dr. J. Peterson: privalomas vakcinavimas nuo COVID-19 yra totalitarinių valstybių imitavimas

Suomija gali stabdyti ES vertimą skiepytis

Vytautas Sinica. Pakalbėkim apie iš esmės nusikalstamus iš esmės nusikaltėlių siūlymus

Ramūnas Aušrotas. Nestereotipiniai lyčių vaidmenys – už ką siekiama kovoti?

Bandoma juodinti laisvės kovotoją

Viljama Sudikienė. Europos nacionalistai buria naują aljansą Varšuvoje

Vaidotas A. Vaičaitis. Konstitucinis Teismas ir „galimybių pasas“

Ar turėčiau paskiepyti savo vaiką naujomis vakcinomis nuo COVID-19?

Iš interneto platybių. Iškrito pirmasis sniegas!

Ir vėl pinigai atiminėjami iš Lietuvos regionų…

Tomas Baranauskas. Gal žinot gerą lietuvišką atitikmenį?

Fox News: Viktoras Orbanas – vakarietiškas konservatorius ar totalitarinis banditas?

Vytautas Sinica. Psichologija remiasi nužmoginta žmogaus samprata

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Asta Višinskaitė – Katutė. Jeigu kas nors ims plūsti mane ar prigimtinės šeimos palaikytojus, tai nepateks į neapykantos supratimą

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija

Povilas Žumbakis. Mama bears revoliucija

Nepaisant išteisinimo, K. Rittenhouse istorija įrodo, kad JAV tebėra žiniasklaidos valdoma valstybė

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

Dauguma JAV katalikų ir protestantų teigia: nebūtina tikėti Dievą, norint pasiekti dangų

Éric Zemmour: „Mes neleisime mūsų pakeisti svetimais žmonėmis“

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Ursula von der Leyen. ES turi svarstyti apie privalomą vakcinaciją visoje Bendrijoje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.