Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Referendumai

Agnė Širinskienė. Bijomasi referendumo dėl šeimos?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 26 d. 21:05

14     

    

Agnė Širinskienė. Bijomasi referendumo dėl šeimos?

Konservatorių prezidiumas nulinčiavo savus 13 krikdemų ir su išmetimo iš partijos grėsme uždraudė net galvoti apie referendumą dėl homoseksualių asmenų partnerystės, kaip šeimos teisinio santykio, pripažinimo ar nepripažinimo.

Visi, pasisakantys už referendumą buvo išvadinti prorusiškais ir kitokiais epitetais, o konservatorių lyderiai iš viso pasakė, kad klausimas nėra tiek svarbus, kad būtų verta atsiklausti Tautos.

Tačiau to negana. Suprasdami, kad referendumo gali nepavykti išvengti, nes jį remia opozicinės partijos, jie sugalvojo jį padaryti neįmanomą.

Iš to, ką išgirdau šiandien iš Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko St. Šedbaro lūpų, panašu, kad konservatoriai su liberalais greičiau padarys taip, kad Referendumo įstatymo iš viso, mažiausiai pusmečiui, neliktų.

Konstitucinis Teismas pripažino esamos redakcijos Referendumo įstatymą prieštaraujančiu Konstitucijai ir jis iš teisės sistemos bus eliminuotas šių metų liepos 1 dieną. Tuomet neliks jokio įstatymo, kuris reguliuotų referendumo surengimo tvarką. Kitaip tariant, nors Konstitucija tokią teisę žmonėms numato, praktiškai referendumai taps neįmanomi, jei iki tos datos nebus iš naujo priimtas Referendumo įstatymas, o valdantieji, kaip matysite iš pridedamo įrašo, ne tik kad neparengė jo naujojo teksto priėmimui, tačiau to ir neketina daryti artimiausiu metu, nes rinkimų sistemos pertvarka – pirmiausia naikinant Seimo vienmandates, dabar – sunkinant su jais konkuruojančių rinkimų komitetų veiklą – jiems svarbiau, o Referendumo įstatymo rengimas geriausiu atveju nusimato tik rudenį.

Vadinasi, mažiausiai pusę metų nebus net įmanoma pradėti rengtis bet kokiam referendumui, nesvarbu, kas galvotų jį rengti: Seimo narių grupė ar žmonės, rinkdami parašus, nesvarbu, kokiu klausimu. Nežinau, kaip kitaip, jei ne priesaikos sulaužymu, pavadinti tokį valdančiųjų elgesį ribojant pamatines piliečių teises reikšti savo nuomonę referendumu.

Reikėjo sugebėti sukurti situaciją, kai Konstitucija garantuoja piliečiams teisę į referendumą, o laiku nepriimtas įstatymas neleis šia konstitucine teise pasinaudoti.

Manau, Seimo opozicijai būtų pats metas Referendumo įstatymą perregistruoti ir siekti jo priėmimo, nepaliekant žmonių be įgyvendintos teisės svarbiausius Tautos ir valstybės gyvenimo klausimus spręsti referendumu

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Yra kitas kelias       2021-05-28 19:16

Tai Lietuvos Konstitucijos ketvirto straipsnio pirma dalis: Auščiausią suverenią galią Tauta vykdo tiesiogiai

Kis       2021-05-27 18:46

nebus referendumo,suruosim Maidana,kokia beda,juk zmoniu nesunaikins,kazkokias tai teises isliks,o Sedbarui seniai laikas isprasyti uz duru,tai ne parlamentaras,tai Landzbergio liokajus,jis ne tautos atstovas,jis tautai tolygus nuliui.

dalyvis       2021-05-27 17:19

Jei kažkam labai būtų rūpėjus visuomenės nuomonė ar Konstitucija, būtų vykęs referendumas dėl nacionalinės valiutos (Lito) keitimo į eurą referendumas.

“9 straipsnis
Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu.”

Bet atrodo kai kurie ne tik valiutos nori(-ėjo) atsikratyti, bet ir vėliavos.

dalyvis       2021-05-27 17:07

Diedai, proto knisėjau, referendumas dėl Ignalinos AE buvo UŽPROGRAMUOTAS JOS UŽDARYMUI. Referendumo klausimas buvo dėl AE darbo pratęsimo, ne uždarymo.

Kadangi žiniasklaida (kurios Lietuvoje nėra)  apie referendumą skleidė tik pašnibždomis, jis neįvyko dėl per mažo balsuotojų aktyvumo (kaip ir dėl žemės nepardavimo užsieniečiams).

Jei klausimas būtų suformuluotas kitaip ( pvz “Ar pritariate IAE uždarymui?),
referendumui neįvykus (dėl per mažo balsuotojų skaičiaus) būtų paprasčiausiai pratęsta jos veikla. Bet tuo metu jėgos, kurias tai labai ‘lietė’, būtų suorganizavę propagandos kampaniją žiniasklaidoje su gardėsiais - skalbimo milteliais, alum ar kažkuo patrauklesniu..

 

Aušra       2021-05-27 15:32

Valdantieji iš demokratinės šalies piliečių atima teisę į referendumą. Tad apie kokias žmonių teises jie nuolat kalba? O gal mes jau nebe demokratinėje šalyje gyvename?

Diedas       2021-05-27 15:31

O kaip nebijosi referendumo, kai toks reiškinys visada padaro milžinišką žalą Lietuvai. Referendumu buvo nuspręsta neprtęsti Ignalinos AE darbo. Kitu referendumu, kovodami prieš atominę energetiką “ŽALIEJI !!!!!!” pasirūpino maskolių reikalais ir Astravo monstro statyba prie Vilniaus. Ir dabar, kai šeimos reikalais rūpinasi šeimą išdrąskęs kremliaus klapčiukas su savo pradažna šaika, šeimos referendumo pasekmės bus tragiškos.

Pikta šeimininkė       2021-05-27 11:38

Prieš trenkiant puodynę į žemę, ją aukštai iškelia.

Paulius G.       2021-05-27 10:01

Kodėl homoseksualizmo propaguotojai net neparodo jokio dėmesio į A. Širinskienės ir L. Kasčiūno siūlomą alternatyvų Partnerystės, doroviniu atžvilgiu NEUTRALAUS, įstatymo, klausimas yra tik formalus, kadangi šiuo atveju nebūtų keičiama šeimos samprata pagal homoseksualistų supratimą.
Apie alternatyvųjį Partnerystės įstatymo projektą skaityti pagal nuorodą  https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/laisves-partijai-gedint-pramestos-partnerystes-ideja-gali-pasisavinti-valstieciai.d?id=87290557
 

Širinskienei       2021-05-27 7:40

negaila eikvoti pinigus referendumams. Juo labiau, kad jis tikrai būtų ne jos deklaruojamos nuomonės naudai. Tylioji Lietuva, skirtingai nuo Šeimos maršo šalininkų, yra žymiai didesnė. Jau ne kartą įsitikinome, kad garsiai rėkiantys ir įsivaizduojantys nugalėtojais, rinkimuose visada tesurenka kelis procentus. Tie keli procentai yra labai aktyvūs ir sudaro daugumos įvaizdį. Širinskienė, tikiu, net nepateks į seimą, jei dar kartą bandys per kitus rinkimus. Tautiečiai nėra tokie kvaili, kaip ji įsivaizduoja.

Pastaba       2021-05-27 7:14

Kaip nebūtų keista, šį kartą pilnai pritariu gerb. A.Širinskienės nuomonei.

Heiders       2021-05-26 23:38

Nerimsta Karbauskio pitbulis !!! Jis nesupranta , ka sake Landsbergis. Vokietija pasimoke su referendumais. Galiausiai buvo padalinta..

Kai tautos tarnai naikina įstatymus,       2021-05-26 23:28

ateina jo didenybės Linčo teismo valanda.
Nuo visko, kas antikonstituciška, tauta turi teisę gintis visais įmanomais būdais. Taip sako nusikaltėlių koncervleberastų kol kas nepanaikinta Lietuvos konstitucija.

Žodžio laisvė...       2021-05-26 23:07

Trenkiu kumščiu į stalą ir klausiu:po galais,kada pasibaigs tyčiojimasis iš rinkėjų?
Ar valdančiuosius įkvėpė Lukašenkos valdymo metodas,kad nusprendė ir Lietuvoje išbandyti tokį?Net ir karantiną ,matyt,nusprendė tęsti iki kito sniego.Tie,kas nesiskaito su Lietuvos piliečiais nusipelno išvadinti juos kiaulėmis.Kas užmiršote,primenu:Tauta yra Suverenas.Gal gana bandyti Tautos kantrybę???

Visiskas fiasko       2021-05-26 21:57

O ko buvo galima is ju tiketis? JU rinkejai, ar esate patenkinti savo favoritais?

Rekomenduojame

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Ursula von der Leyen. ES turi svarstyti apie privalomą vakcinaciją visoje Bendrijoje

Džiaugsmingų velniai žino, ko! Arba kuo pavojingi kvailiai su iniciatyva

Vengrų parlamentas pritarė siūlymui rengti referendumą LGBT klausimais

Edvardas Čiuldė. Kaip kaunietis pardavinėjo žemę Plungės rajone

Prancūzija: ar tikrai Éric Zemmour yra antisemitas?

Justas Sakavičius. Pamirštami ilgus metus ir net dešimtmečius galiojantys teisės aktai

„Migruojantys“ per vielą vertinami palankiau, nei sąžiningi?

Eric Zemmour: Prancūzijai reformų nebereikia, Prancūzijai reikia išlikti

Dominykas Vanhara. Kelios įdomybės iš politinės korupcijos bylos

Darius Alekna. Norintiems pažinti homoseksualumo reiškinį

Vytautas Sinica. Europą integruos… islamas

Europos Komisija užsimojo cenzūruoti Kalėdas

Popiežius Pranciškus gali atvežti 50 migrantų iš Kipro į Italiją

Aleksandras Nemunaitis. Šios valdžios neįmanoma gerbti

Tyrėja praneša apie duomenų problemas Pfizer vakcinos bandyme

Nauja valdžia Vokietijoje – sunkūs laikai V. Orbanui ir J. Kačynskiui?

Australija ruošiasi uždrausti anonimiškumą internete, norėdama sustabdyti „užgauliojimus“

Norvegai nesutaria, ar transvestitai gali kalbėti bažnyčioje

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.