Konstitucinis Teismas

Agnė Širinskienė. Ar tai krizė? Ir jei taip –  kieno rankomis?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. birželio 18 d. 18:23

11     

    

Agnė Širinskienė. Ar tai krizė? Ir jei taip –  kieno rankomis?

Situacija teismų srityje yra daugiau nei įdomi.

Pirma, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas ne laikinai einančio pareigas pirmininko neturi jau metus. Ir Prezidentūra, negavusi Seimo paramos vienai kandidatei, kito kandidato net neieško – atrankos procesas net nevykdomas. Tik patarėjai kartoja, kad būtų teikiama p. Rudėnaitė. Klausimas, kokiu būdu, jei kandidatės atranka su visomis jos procedūromis net neprasidėjo ir ji net negalėjo paduoti dokumentų atrankai? Negana to, Lietuvos Aukščiausiam Teismui keletą savaičių laikinai vadovavo ne visais teisėtas vadovas – bent taip galima suprasti iš Konstitucinio Teismo lūpų. Ar tik mums atrodo, kad su procedūromis čia kažkas negerai?

Antra, ne ką geresnė situacija su kandidatais į Konstitucinio Teismo teisėjus. Nepatvirtinus teiktųjų, Prezidento patarėjai Seimo užkulisiuose grasina, kad kitas kandidatas net nebus teikiamas, nes, esą jų kandidatę į Konstitucinio Teismo teisėjus p. Lastauskienę patvirtins naujas Seimas, t.y. po rinkimų. Užuot ieškoję naujų ir bent kažkiek su konstitucine teise kažką bendro turinčių kandidatų, Prezidentūra užsispyrusiai lauks, kaip pasibaigs rinkimai. Patarėjų pareiga ieškoti sutarimo su frakcijomis Seime, o Prezidentas turi kitas pareigas, tarp jų Konstitucinę pareigą – teikti vieną teisėją taip pat iš suformuoto teisėjų korpuso skirti ir šio Teismo pirmininką. Jei pareigos būtų vykdomos, nekiltų klausimas, taikomas ar netaikomas Konstitucinio Teismo įstatymo 14 straipsnis, gali eiti D. Žalimas Teismo pirmininko pareigas, ar negali, reikalinga speciali laikinojo Konstitucinio Teismo pirmininko skyrimo procedūra, numatyta tame straipsnyje, ar nereikalinga.

Tuo tarpu dabar turime beprecedentę situaciją, kurios nebuvo net tada, kai Seimas nepritarė Prezidento V. Adamkaus teiktai kandidatei. Tuomet buvo ieškota sutarimo ir išeities, o dabar nėra ieškoma sutarimo dėl tos pačios ar kitos kandidatūros. Konstitucinis Teismas jau pusmečiui paliktas be naujai paskirtų teisėjų. Būtent šiuos klausimus ir kėlė Koaliciją sudarančių frakcijų pirmininkai savo kreipimesi į Prezidentą. Mes kvietėme prisiimti politinę lyderystę skiriant teisėjus į pačias aukščiausias pareigas.

Tikrai nebandome kvestionuoti vieno ar kito Konstitucinio Teismo nutarimo. Visi norime pasitikėjimo tiek teismų sistema, tiek Konstituciniu Teismu. Bet kas tą pasitikėjimą Konstituciniu Teismu labiau pakerta – prašymas, kaip įmanoma greičiau teikti teisėjų kandidatūras, atsižvelgti į Įstatymo 14 straipsnyje numatytas procedūras, ar konservatorių protokoluose fiksuota diskusija, kaip konservatoriai tarsis su Konstitucinio Teismo pirmininku D. Žalimu dėl būsimų jų kreipimųsi į Konstitucinį Teismą, kuriuos tam pačiam D. Žalimui gali tekti spręsti konstitucinės justicijos byloje? Gal būtent nenoras vertinti Teismo pirmininko ir konservatorių ryšį ir yra tai, kad verčia kalbėti apie neva keliamą konstitucinę krizę?

O dėl Konstitucinio Teismo įstatymo 14 straipsnio taikymo, tikriausiai būtų pats metas inicijuoti kreipimąsi į Konstitucinį Teismą, prašant įvertinti situaciją ir šiame straipsnyje numatytų procedūrų konstitucingumą. Artimiausiu metu tą, matomai, ir padarysime.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nausėdai       2020-06-21 12:27

laikas nusigręžti nuo dešinės, ir į pasaulį žiūrėti tiesiai, atviru, nežvairuojančiu žvilgsniu. Nenaudoti pasenusių štampų padėčiai šalyje apibūdinti. Ant ko sakoma, tas Lietuvos nepuola, turi svarbesnių reikalų ir problemų. O šalį puola ganėtinai sulaukėjęs pas mus ir suliberastėjęs kapitalizmas, ir mūsų pačių naujai iškilę buržujai ir biurokratai…

Kis       2020-06-19 16:09

Daug geniu sedi aplipe KGB vadu,kurie kiek imanydami kenksne tik Lietuvai,bet tuo paciu ir prezidentui?Kuo blogesnis Nauseda,tuo geresne Grybauskaite.Paziurekime kokie vertinimai vyksta tarp KGB sunyciu,Nauseda toks ,anoks,o va Lietuviska Dalia-oho-ho kur cia lyginti?Stai kur slupi atsakymai.Gitanui tikrai reiketu gabesniu ir jo dvasios zmoniu,o ten paliko puse patarianciu is tos kohortos.Visa gyvenima buvus kitu nuomoniu vykdytoju(dirbant bankuose,ten turi buti tik vykdytoju)persigrupuoti bus nelengva?Nors gimes jaucio zenkle(visa laime,kad ne ozio)tokie zmones turi savo “as”,gal tik pradzioje buna atsargus?Manau mes dar pamatysime “tikraji"Nauseda,o jo norai -musu norai tas ji ir ramina,Jis tikrai atejo ne pinigu ir paminklu,jis ko gero ieis ,kaip pirmas ne toks prezidentas(ne tik jaunas ir nedurnas,bet ir nesusitepes net padu KGB sude),o tikras Lietuvis,nes kiek skaiciau visi trys buve esa puszydziai.

Graudu,ne juokinga...       2020-06-19 10:24

Akivaizdu,kokia silpna yra prezidento patarėjų komanda.Kartais atrodo,kad net tinkamai perskaityti nesugeba to,kas įvardinta konkrečiai.Prezidentas atsakė į priekaištus LGBT dėl paramos,bet nė vieno kritiško žodelio apie savo klaidas per kadencijos metus.O juk buvo pažadas,kad reaguos į kiekvieną pastabą savo atžvilgiu.Nepavyksta kol kas tapti objektyviu ir visiems teisingu.Deja…

Pakerta       2020-06-19 10:06

A.Širinskienė teisi-tik chaosas. Ką tai reiškia, lauks Seimo rinkimų prezidentūra??? Gal Prezidentas teiksis žmonėms paaiškinti, ar jau viskas sutarta su šaika, kuri visus 4 metus opozicionavo, trūkdė dirbti Valstiečiams ir jų kolegoms? Naikinama Valstybė galūtinai ir tyli visi-leidžia…Nemokėjo niekas!

Pakerta       2020-06-19 10:06

A.Širinskienė teisi-tik chaosas. Ką tai reiškia, lauks Seimo rinkimų prezidentūra??? Gal Prezidentas teiksis žmonėms paaiškinti, ar jau viskas sutarta su šaika, kuri visus 4 metus opozicionavo, trūkdė dirbti Valstiečiams ir jų kolegoms? Naikinama Valstybė galūtinai ir tyli visi-leidžia…

dar viena       2020-06-19 1:41

Tiktai šlangometras pajėgus būtų pamatuoti jų visų bent kažkokią veiklą. Apie naudingą net kalbų būti negali.

Al.       2020-06-19 0:07

Gal ir gerų norų pilna Agnė Širinskienė. Bet, man atrodo, nemato kiek Lietuva užvaldyta priešiškų jai jėgų. Tame tarpe ir jos pačios partijoje. Matomai kreipsimės, prašysime išaiškinimo. Įsivaizduokit Kerenskį, svarstantį ar nesikreipus jam išaiškinimo į draugą Bronšteiną.

tiek       2020-06-18 21:35

visiškai logiški gerb. Širinskienės teiginiai. Ir Nausėdai nėra ko laukt kitų rinkimų  tuo parodant aiškų “anos” pusės palaikymą(kas prieštarauja jo paties duotai priesaikai).

stasys        2020-06-18 21:25

Su kuo ten tartis Prezidentūrai ?  su Seimo pilkuoju kardinolu R.Karbauskiu ? Taip kaip esamo Seimo kadencija baigiasi ir liko ten nepilnas pusmetis , toks darbas netgi moraliai pabandžius ir nepavykus neturėtu būti kartojamas . Naujos sudėties Seimas ir nutars ar tos naujos kandidatūros pakartotinai gali būti teikiamos ..beje Prezidentūra, po konsultacijų , tik teikia kandidatūras o jas siūlo ir išrenka visai kitos institucijos . Problema gali būti ir ne prezidentūros kieme užsistovėjusi .  Na pasakykime aiškiai ta ponia Širinskienei kaip derą gerai R.Karbauskio sekretorei pagal pareigas jei privalu bakstelti pirštu į procedūrinius aprašus , kai tuo tarpu patys net nepasirūpino argumentais kodėl siūlyti kandidatai netiko .  Čia tas valstietiškos subinės kraipymas jau ten šokti pradedą ..

ahh       2020-06-18 20:13

PSO.

papkė       2020-06-18 18:59

Ot višta, jai mat dar neaišku.
Ir dar sako, kad kolchozninkai ne buki.
O atsakymas kabo panosėje:
Kol viską valdė Grybalka, kriminalinio režimo tūzai buvo ramūs- visos spectarnybos ir teismai puikiai vykdė vagių ir banditų apsauginio stogo funkcijas.
Sarafanui nulipus nuo krėslo, atėjo kažkoks mėmė iš banko, kuris nenutuokia ką veikti su tarnybų galiomis. Banko Nuosėda neparodė jokių ženklų, kad ketintų ginti ir saugoti nuo teisingo atpildo milijardų vagis, bankų snorintojus ar įtakingus pedalus įmerkusius sysalus Garliavos byloje. Tuo pačiu be stogo liko ir pačios “tarnybos”, kurių specai žudė nexibaimindami pradedant V. Pociųnu, baigiant 9 lavonais Garliavos byloje.
“- VėeSdė teismų niekada nepralaimi!”, yra pasakęs vienas iš tos kontoros vadų. Tam teismuose turi būti sustatytos savos fiškės. Sarafanė daug niekšų sutupdė į aukštus teismų krėslus, bet kad vat mat- jityštvajumat, kadencijos tai vistiek kažkada baigiasi!
Reikia į vakancijas sodinti naujus niekšus!
Muravjovkos rūmų problema išspręsta- Aukštam Gražuoliui buvo parodytos kompromatų papkės ir tas Ponas dabar Departa entui pluša uoliau nei šbedų bankui.
Ką kontora pateikia, Nuosėda pasirašo neskaitęs.
Visiška spectarnybos marionetė.
Ir viskas būtų čiki piki, jeigu ne durniai seime.
Durniams nedašunta suteikti neliečiamybės garantijas Landzgrybių klanui.
Paskelbtų jog Patriarxas ir jo išperos nepakaltinami, būtų ramu.
O kai nemuiluota virvė kaklą graužia, bet kas spardytųsi.


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.