Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

Agnė Širinskienė. Apie Dievo ir rinkėjų „bausmes“

Tiesos.lt redakcija   2016 m. lapkričio 27 d. 23:01

17     

    

Agnė Širinskienė. Apie Dievo ir rinkėjų „bausmes“

Kone savaitę skambios antraštės skelbė, jog savo disertacijoje neva pasisakiau, kad AIDS yra „Dievo bausmė“.

Taip niekada neteigiau ir tikrai neteigsiu. Priešingai. Mano disertacijos tikslas buvo atskleisti, kad AIDS, kaip ir bet kuri kita liga, NĖRA „Dievo bausmė“. Ligos ir bausmės sutapatinimas yra visiškai svetimas krikščionybei. Taip pat disertacijoje siekiau parodyti, kad krikščionių pareiga yra liudyti socialinį jautrumą, gydyti sergančiuosius AIDS, teikti jiems kitą pagalbą, kovoti su šių žmonių diskriminacija ir juos supančiais mitais.

Sunku suprasti, kaip pro budrias žurnalistų akis netikėtai praslydo mano disertacijos esmė, o joje kritikuojami teiginiai virto skandalingomis straipsnių antraštėmis. Dar daugiau – vieno straipsnio klaida (tarkime) buvo tiražuota tokiu mastu, kad savaitę yra pagrindinė Lietuvos žiniasklaidos tema, antrame plane vos nepalikusi Vyriausybės formavimo ir Valstybės biudžeto svarstymo klausimų.

Jaučiu dideles pastangas sukelti masines abejones mano kompetencija sveikatos apsaugos srityje. To siekiama sistemingai ir įvairiomis ne pirmą savaitę pasirodančiomis publikacijomis, jose man priskiriant ne mano pačios teiginius ar manipuliuojant pasenusiais prieš daugiau kaip dešimtmetį rašytos disertacijos duomenimis.

Manau, tokiu būdu išreiškiamas susierzinimas, kad netikėtai į valdžią atėjo žmonės, pasiruošę įgyvendinti krikščionišku humanizmu pagrįstą LVŽS programą: socialinę atsakomybę ir socialinį jautrumą, gyvybės apsaugą, šeimos, bendruomenių puoselėjimą ir kitas nuostatas. Šis susierzinimas labai keistai sutapo su farmacijos bendrovių nerimu dėl LVŽS pažadų mažinti vaistų kainas, viešuosius pirkimus padaryti skaidrius ar spręsti kitus sveikatos sistemos klausimus, kuriuose slypi tam tikrų grupių finansiniai interesai. Gal todėl publikacijų pasirodymą palydėjo ir oponentų užuominos „neliesti“ kai kurių „jautrių“ sveikatos sistemos problemų ir patarimai „neprisidėti“ prie Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) rinkimų programos įgyvendinimo, nes „rinkimai baigėsi“.

Tačiau pastangos vaizduoti mane ar kitus tradicinių pažiūrų kolegas kaip neprofesionalus susiduria su neparankiais faktais. Be teologinio išsilavinimo, turiu ir teisinį, specializuojuosi Europos Sąjungos, sveikatos ir farmacijos teisės srityse. Sveikatos reikalų komitete neetatine eksperte buvau aštuonerius metus, dalyvavau rengiant ir svarstant įstatymus. Tikrai tikiu, kad nepaisydami spaudimo ir manipuliavimo visuomenės nuomone, drauge su LVŽS įgyvendinsime programoje numatytus pokyčius ir kompetencijos tam nepritrūks nei man, nei komitete dirbantiems frakcijos kolegoms.

Tačiau yra dar vienas dalykas, kuris jau ir man pradeda kelti nerimą. Tai tendencija Lietuvos žiniasklaidoje kone sovietinius laikus primenančiu stiliumi pašiepti krikščioniškas vertybes ir tikinčius žmones.

Esu katalikė ir tuo didžiuojuosi. To niekada neslėpiau ir neketinu slėpti. Tai mano tapatybės dalis ir netrukdo nei mokslininko, nei politiko, nei jokiam kitam profesiniam darbui.

Dabar jau supratau, kad tikėjimas ir yra mano pagrindinė „kaltė“. Bent formaliai krikščionių tikėjimą išpažįsta apie 80 proc. Lietuvos žmonių. Tai kas su mumis atsitiko? Kodėl katalikiškos pažiūros tapo kone diskredituojančiomis, o nuoseklūs katalikai – „nepatikimi“ moksle ir politikoje? Ar žmogus demokratinėje visuomenėje (nekalbu apie SSRS) gali būti kaltinamas dėl savo tikėjimo?

Tikėjimo pagrindu organizuojamos patyčios turėtų kelti susirūpinimą kiekvienam, kuriam brangi demokratija, visų mūsų laisvės ir teisė į įsitikinimus. Juk kiekvienas iš tų kone 80 proc. Lietuvos žmonių rizikuojame tapti kitu pasityčiojimo objektu. Gal ne žiniasklaidoje, bet mokykloje ar darbe.

Pasaulis vis dažniau kalba apie „kristianofobiją“ – naujus krikščionių persekiojimo būdus moderniame pasaulyje. Ar būtent to norime Lietuvoje, kuri nuo seniausių laikų garsėjo savo tolerancija įvairioms religijoms?

Skleidžiamas mitas, neva jeigu politikas turi religinių nuostatų, tai jau negali greta jų turėti ir mokslu pagrįstų argumentų konservatyviems sprendimams. Tokių argumentų tikrai yra. Tiek socialinio jautrumo, tiek gyvybės apsaugos, tiek šeimos politikos ar kiti sprendimai gali būti priimami ir bus svarstomi tik remiantis gausiais moksliniais tyrimais apie vienos ar kitos politikos socialinį, medicininį, psichologinį ir kitokį poveikį. Užtikrinu, kad visus sprendimus, dėl kurių taip bijo liberalūs žurnalistai, mes pagrįsime mokslo argumentais ir girdėsime mokslu grįstą kritiką, kai tokios bus. Niekas nesiruošia „stumti“ įstatymų, paremtų religinėmis dogmomis. Sprendimai ir jų nauda turi būti suprantama visiems.

Eidama į rinkimus LVŽS taip pat labai aiškiai deklaravo savo vertybes. Mes nuo rinkėjų neslėpėme, kad krikščioniškasis humanizmas yra mūsų vertybinis pagrindas. Rinkimų programoje teigėme, kad būsime socialiai jautrūs, rūpinsimės vyro ir moters santuokos ar giminystės ryšių pagrindu sukurta šeima. Mes aiškiai pareiškėme, kad gerbsime kiekvieno žmogaus gyvybę nuo prasidėjimo momento, pasisakėme prieš partnerystės įteisinimą. Kai tuo metu į krikščionybę savo pavadinime apeliuojančios partijos lyderis ne kartą kalbėjo priešingai – apie vienos lyties asmenų partnerystės įteisinimo būtinybę. Ir… kas įvyko? Dauguma Lietuvos rinkėjų pasirinko mus.

Bet ar toks rinkėjų pasirinkimas rinkimuose nėra bausmė tiems, kurie paskubėjo „išplauti“ krikščioniškas vertybes iš savo rinkimų programų?

Tik už vertybių išdavystes politikoje baudžia rinkėjai, o ne Dievas.

Trumpai apie autorę: doc. dr. Agnė Širinskienė yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė, Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ana       2016-11-29 16:06

Ponia Agne, didžiausia Jums pagarba. Nekreipkite dėmesio, busite dar aršiau puolama. Taigi Stiprybės, sveikatos, ryžto ir sėkmės.

Pikc       2016-11-29 9:02

Tikėtina, kad gana reali dabar kurstomos isterijos priežastis - “progresyvų” suvokimas, jog žmonės su normaliomis pažiūromis yra rimta kliūtis visokių iškrypėlių “teisių” įtvirtinimui. Užtat homjaunimas ir siunta (nepamirškim, kokios ideologijos apologetas tą isteriją pradėjo). smile

ačiū       2016-11-28 22:57

gerb. Agnei už straipsnį ir netylėjimą. Baimė Lietuvoje jau baigia visus apsemt. O šis totalus puolimas tampa jau juokingas. Jis toks aiškiai šališkas, kad galvoji, kas tą Lietuvėlę valdė 25 metus.

Jėzusas       2016-11-28 17:20

Ar tai dievo bausmė ar ne. Pakankamai užklimptume besiaiškindami kas yra bausmė, kas tą savoką sugalvojo ir kam ji reikalinga, jau nekalbant apie dievą... Esminė žmonijos problema, kad ji nesupranta kas yra žmogus, iš kur jis atsirado ir kam jis reikalingas. Juk vyksta ideologijų kova. Viena ideologija sako kad žmogus yra gyvulys ir jeigu jis nori tenkinti lytinę aistrą - tai šventa, mes jį galime išmokyti užsimauti gumą, kad būtų mažiau (fizinių!!!, o kur sąmonė???) pasėkmių. Kita gi pusė sako, kad žmogus yra kažkas daugiau (nors nesupranta kas tas kažkas), kad egzistuoja dora ir susilaikymas (nors nesupranta kam tas susilaikymas). Bet kokiu atveju džiugu, kad į Lietuvos dienotvarkę gryžta tokios dimensijos kaip sąžinė, dora ir moralė, tuo labiau į sveikatos sritį, nes bet kokia liga yra disharmonijos su savimi ir aplinka pasėkmė )ne bausmė).

Puiku       2016-11-28 16:34

Malonu skaityti žmogaus, turinčio tvirtą moralinę poziciją, mintis. Išplautų vertybių fone tai kaip šviesos spindulys. (Post tenebras lux)

s.m.        2016-11-28 16:26

super (ir dar oriai bei kultūringai) suvartė iki lovio neprasibrovusių vagių šešinkes, už judo centus š—ą malančius.

Ale        2016-11-28 16:12

Stiprybės, kantrybės ir sveikatos p. Agnei. Yra posakis: šuo loja, kravanas eina. Linkime naujiesiems Seimo nariams, Vyriausybei atviro bendravimo su žmonėmis, atsakingų reikalingiusių šaliai sprendimų. Tegu žinasklaidinis blusynas dusinasi, tegu kuriasi ir plėtojasi laisvas ir atsakingas žodis.

Pikc       2016-11-28 14:34

Toks jausmas, kad sovietų laikai grįžo su savo ateistinėmis isterijomis - ne kartą sakiau, kad dabartiniai homunistai nuo savo pirmtakų komunistų nė velnio nesiskiria. smile
Beje, įdomu pastebėti, kad ta pati fauna, kuriai putos iš nasrų pradeda dribti vos išgirdus žodį “krikščioniškas”, agresyvaus islamo atžvilgiu yra itin pakantūs (“tolerantiški”) - ir netgi patys šūkauja apie poreikį “kovoti prieš islamofobiją”. smile
O liberalizmas/neomarksizmas, kaip ir bolševizmas, iš esmės irgi yra savotiška religija, ir jos fanatikai savo aršumu ne kažką nusileidžia islamo “alach-babachams” - tiek, kad dar nesprogdina ir nešaudo (ne dėl to, kad nenori, o dėl to, kad bijo). smile

$+$       2016-11-28 11:32

Rinkimuose dalyvavo 49,9% piliečių, iš kurių apie 40% lietuvių tautos. Prieš manipuliuodami Tautos vardu, persižegnokite, aš jums savo įgaliojimų neperleidau. O apie ūrarininkus, besišlapinančius iš laimės į kelnės, pamačius naują Mesiją po rinkimų, rašyta daug.

Kuo didžiuojasi       2016-11-28 10:59

Didžiuojasi kad tiki melu?

Ateistas       2016-11-28 10:58

Tikėti tikinčiųjų melu disertacijomis nematau prasmės

Doleriniam > $+$       2016-11-28 10:16

Tauta išsirinko ne lberastinės, o krikščioniškos orientacijos seimūnus. Tad pagaliau būkite demokratais ir gerbkite tautos išrinktuosius. Žinoma, jeigu nesate komunistų palikuonis…

$+$       2016-11-28 9:52

Seimas ne sekta, užsiangažavęs žmogus neturėtų spręsti kitų žmonių problemų. Nėra pavojingesnio tipo už tą, kuris savo “tiesas” skelbia Dievo vardu. O teiginiai, kad 80% Lietuvos gyventojų išpažįsta krikščionių tikėjimą yra ne mokslas, o š...malyba.
Su tokiom smegenėlėm grindis Seime plauti, o ne komitetui vadovauti.

 

doras elgesys = sveikata       2016-11-28 9:27

pastebėta, kad katalikai gyvena sveikiau ir 10 metų ilgiau nei komunistai.

o pederastai, liberastai dar trumpiau.

na dėl nabagų pedofilų - kgbistų tai tik reikia pasimelsti už jų kančias ir prašyti Dievulio, kad nebaustų taip smarkiai…

Apuokiukas       2016-11-28 9:07

Vakar buvo tiesiog šlykštu klausytis, kaip Rita Miliūtė bandė visaip tyčiotis iš A. Širinskienės, bet ši pagaliau tai suprato ir ėmė atsakinėti labai aptakiai.
O kalbant apie Dievo bausmę – požiūris nevienareikšmiškas. Liaudiškoje teologijoje supratimas apie Dievo bausmę – labai paplitęs. Karai, marai – Tai vis Dievo bausmės. Tvanas, Sodomos, Gomoros sunaikinimas – tai taip pat ,,oficialios“ Dievo bausmės. Tiktai Jėzus Kristus aiškino, kad griuvus bokštui, užmuštieji buvo tokie patys, kaip ir likę gyvieji. Grįžtant prie liaudiškos teologijos, visos nesėkmės taip pat mėgstamos aiškinti Dievo bausmėmis. Iš čia ir kyla toks ,,pagirtinas dalykas“ – kaip Dievo baimė. Dievo reikia bijoti dėl to, kad gali imti ir nubausti. Nebūtų Dievo bausmių – nebūtų ir Dievo baimės. O va štai rimtoje ezoterikoje vyrauja požiūris, kad visos žmogaus nelaimės yra tik jo veiksmų pasekmė, ir Dievas čia niekuo dėtas.

Jei mus pultų,tai       2016-11-28 8:23

Lietuvą gintų tik tokie idealistai ,kaip Širinskienė,o kažin ar visi analitikai ir konservatoriai bei liberalaineteptų slides į vakarus?

Skaitytojas       2016-11-28 7:49

Agnės atsakymas tai super. Puolantiesiems ją atsako taikliai, bet neįžeidinėdama. Aukštas lygis.


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Povilas Gylys. Po rinkimų nors ir tvanas?

Andrius Švarplys. Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

„Nacionalinis susivienijimas“ pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai

Algimantas Rusteika. Prasideda sisteminis Nacionalinio susivienijimo puolimas

Sukurta LGGRT centro konsultacinė ekspertų komisija

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Skųsime viską ir visus? Nuo kaukių iki šeimos ir vaiko teisių

Buvusios Suomijos ministrės žodžio laisvės byla: „Bauginimais neprivers manęs slėpti tikėjimo“

Algimantas Rusteika. Naujienos iš „demokratijos“ frontų

Andrius Švarplys. Uždaviau tris klausimus kandidatei į VDU rektoriaus postą prof. Mildai Ališauskienei

Apšmeižtą LGGRTC patarėją ginti stojo patriotinės organizacijos

Algimantas Rusteika. Sunki lyderystės našta (drama)

Agnė Širinskienė: „Nesinorėtų įtarti, kad mūsų specialiosios tarnybos užsiima ne ikiteisminiu tyrimu, o politikavimu“

Stambulo Konvencija: Trojos arklys?

Geroji Naujiena: Jis atlygins kiekvienam pagal jo darbus

Išskirtinis Neringos Venckienės interviu Vytautui Matulevičiui (OpTV)

Gal jau bundame? Darius Trečiakauskas (Nacionalinis susivienijimas): Rinkimai gali tapti nauja galimybe esminiams pokyčiams valstybėje

Algimantas Rusteika. Lenkiu pliką ir kvailą galvą prieš tuos, kurie tą supranta ir pabando

Jonas Kadžionis. Partizanų jėga buvo ne ginkluose, o tikėjime

Vidas Rachlevičius.· Kaip britų visuomenė pamokė visuomeninį transliuotoją

Nuo bačkos. Andrius Navickas: raginu pasitikėti intuicija ir reitinguoti mane. Nepažadu būti geriausias, bet pažadu būti nepatogus ir tikras

Neringa Venckienė. Kas darė spaudimą Laurai Matjošaitytei?

Algimantas Rusteika. Sielos tėviškė yra vaikystė.

Prezidentas Valdas Adamkus apie grėsmę, kylančią iš politinės ir vertybinės regiono atskirties

Andrius Švarplys. Artėjant rugsėjo 1-ajai

Vytautas Landsbergis. Pseudoeuropa krūmuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.