Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

Agnė Širinskienė: „Mano darbo tikslas – įrodyti, kad ligos negalima traktuoti kaip Dievo bausmės“

Tiesos.lt redakcija   2016 m. lapkričio 24 d. 18:38

12     

    

Agnė Širinskienė: „Mano darbo tikslas – įrodyti, kad ligos negalima traktuoti kaip Dievo bausmės“

Trečiadienį portalas Delfi.lt kaip pagrindinę žinią paskelbė žurnalisto ir LGBT aktyvisto Mindaugo Jackevičiaus straipsnį skambiu pavadinimu „Nauja Sveikatos komiteto pirmininkė: šita liga – Dievo bausmė už padarytą blogį“, kuriame pristatomas neva atliktas žurnalistinis tyrimas. Jo objektu tapo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovės, teologijos mokslų daktarės Agnės Širinskienės, išrinktos Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininke, 2004 m. Vytauto Didžiojo universitete apginta disertacija „AIDS paaštrintos sveikatos apsaugos problemos ir jų sprendimo etinė-moralinė atsakomybė“ (disertacijos mokslinis vadovas – kunigas, prof. dr. Andrius Narbekovas).

Jau pats Delfi.lt žurnalisto straipsnio pavadinimas „Nauja Sveikatos komiteto pirmininkė: šita liga – Dievo bausmė už padarytą blogį“ pasako, ko ir kodėl mokslo darbe ieškota ir ką „pavyko“ rasti. Pakalbinti pačią apkalbamąją „žurnalistinio tyrimo“ autorius prasmės nematė.

Įdomi detalė – straipsnis pasirodė likus kelioms valandoms iki Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdžio, kuriame buvo numatyta svarstyti PSDF biudžetą, t.y. kaip bus paskirstyta 2017 metams numatyta 1 603 886 000 Eur suma.

Dr. Agnė Širinskienė savo atsakymą paskelbė Veidaknygėje. Juo dalijamės ir su Tiesos.lt skaitytojais.

Manau, kad turėčiau pateikti šiandieniniame Delfi straipsnyje cituojamų ištraukų iš mano disertacijos autentiškas interpretacijas.

Taigi, pirma. Mano disertacijos esmė ir buvo parodyti, kad AIDS/ŽIV nėra Dievo bausmė. Krikščionybė, ir ypač povatikaninė teologija, niekada tiesmukai netapatino (ir netapatina) ligos su bausme. Toks tapatinimas padarytų bet kokią Bažnyčios pagalbą ligoniams neįmanomą. Priešingai, Bažnyčia visada rūpinosi ir rūpinasi ligoniais (spėkime, kas buvo pirmieji ligoninių steigėjai Europoje – ogi vienuolynai).

Ir, antra, disertacijoje teigdama, kad AIDS/ŽIV nėra Dievo bausmė, siekiau dar labiau paskatinti krikščionišką veikimą ir Bažnyčios rūpestį sergančiais AIDS žmonėmis, deklaruoti pagarbą jų žmogiškajam orumui. Kaip žinia, krikščioniškos bendruomenės, ypač tose šalyse, kur ŽIV yra pasiekusi didžiulės epidemijos lygmenį, aktyviai užsiima sergančiųjų AIDS slauga, mirusiųjų nuo AIDS tėvų paliktų našlaičių priežiūra. Tai didžiulis indėlis į tai, kad socialiai atskirti ir ligos ištikti žmonės jaustųsi saugūs ir orūs.

Tuo tarpu noriu pakviesti visus žurnalistus – būkime socialiai atsakingi. Artėja gruodžio 1-oji, pasaulinė AIDS diena. Neeskaluokime diskusijų, kurios skleistų gandus apie tariamas Dievo bausmes ir galėtų paskatinti žmonių, kurie yra šalia mūsų ir kurie yra paliesti sunkios ir, deja, neišgydomos ligos, stigmatizaciją.

P.S. Nuoširdžiai tikiuosi, kad mano teisės magistro darbas apie atsargumo principą Europos Sąjungos teisėje taip pat susilauks panašaus susidomėjimo ir diskusijų smile

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ekskonservatorius       2016-11-25 15:01

Niekada nemaniau, kad Degutienė ir Matulas galėtų taip begėdiškai pasielgti - visai nepagrįstai kaltinti (šmeižti) kolegę Seimo narę už tai, ko ji niekada nesakė ir nerašė. Tai tikri kompartijos palikuonys…

VaidasVDS       2016-11-25 10:21

Bet kuri liga nėra Dievo bausmė. Liga dažniausiai yra pasekmė kokių nors žmogiškų klaidų, o tėvų, protėvių klaidos persiduoda genetiškai.
Bet pats blogiausias dalykas yra bandymas priešinti religiją ir mokslą. Tą darė Delfio straipsnio autorius, tą daro kai kurie religiniai dogmatikai, kartais tą daro net ir kai kurie sveikuoliai.
Kada nors pasaulis neatmetinės nei religijos, nei mokslo.
Ta proga dvi citatos iš Apreiškimo - Urntijos Knygos:
“Žmogus pats sau užsitraukia nereikalingą kančią dėl to, jog atkakliai atsisako žengti dieviškosios valios geresniaisiais keliais. Blogyje kančia yra potenciali, bet didelę jos dalį pagimdė nuodėmė ir piktybinis blogis. Daug neįprastų įvykių atsitiko šitame pasaulyje, ir nėra nieko keisto, jog visus mąstančius žmones turėtų gluminti tos kančių ir skausmo scenos, kurias jie mato. Bet dėl vieno dalyko tu gali būti tikras: Tėvas nesiunčia kančios kaip despotiškos bausmės už nusižengimus. Su blogiu susiję netobulumai ir kliuviniai yra įgimti; bausmė už nuodėmę yra neišvengiama; piktybinio blogio griaunančios pasekmės yra negailestingos. Žmogus neturėtų kaltinti Dievo dėl šitokių kančių, kurios yra natūrali pasekmė tokio gyvenimo, kokį gyventi pasirenka jis; taip pat žmogus tikrai neturėtų skųstis dėl tokių patyrimų, kurie yra šito pasaulio natūralaus gyvenimo dalis. Tėvo valia yra būtent tokia, jog mirtingasis žmogus turėtų atkakliai ir nuosekliai dirbti tam, kad savo padėtį žemėje pagerintų. Išmintingas uolumas įgalintų žmogų nugalėti didelę dalį žemiškųjų vargų.”
...
“Malda nėra toks metodas, kuriuo būtų gydomos tikros ir organinės ligos, bet ji milžinišku laipsniu yra prisidėjusi prie geros sveikatos išsaugojimo ir didelio skaičiaus protinių, emocinių, ir nervinių negalavimų išgydymo. Ir net ir tikros bakterinės ligos atveju, malda daug kartų padidino kitų gydomųjų procedūrų veiksmingumą. Malda iš tikrųjų ne vieną suirzusį ir besiskundžiantį invalidą pavertė nepaprastos kantrybės pavyzdžiu ir padarė jį įkvėpimu visiems kitiems kenčiantiems žmonėms.
    Kad ir kaip būtų sunku mokslines abejones, susijusias su maldos veiksmingumu, suderinti su visą laiką esančiu akstinu siekti pagalbos ir vadovavimo iš dieviškųjų šaltinių, niekada nepamirškite, jog nuoširdaus įtikėjimo malda yra galinga jėga, skatinanti asmeninę laimę, individualią savikontrolę, visuomeninę harmoniją, moralinę pažangą, ir dvasinį pasiekimą.”

Tikrai delfi elgėsi siaubingai,kai       2016-11-25 9:05

neleido A.Širinskienei pasakyti savo nuomonės.Neišklausė kitos pusės.Kaupiasi negatyvo suma Europoje.Liberalai labai agresyvūs.

s.m.       2016-11-25 7:51

pamegino asiliukas diskredituoti mokslu daktare, - pats strimgalviais nusirito i siuksliu deze. Tfu.

Pikc       2016-11-25 1:00

Homsomolcas jau “išryškintas” kaip atviras melagis - taiklus Zeppelinus įrašas: https://plus.google.com/118198014712853689988/posts/VTHEbSBFS3s

Pritariam       2016-11-24 22:08

komiteto pirmininkei dvasingam,principingam žmogui.Sėkmės Jums.

Pasibaisėjau Degutiene (konservatorius)       2016-11-24 20:50

Degutienės komentarai - tai šmeižto palaikymas. Dar baisesnis mauras - Matulas. Jie net negali susilyginti su komiteto pirmininke Širinskiene, nei išsilavinimu, nei kultūras - jų lygis apgailėtinas. Nesuprantu konservatorių - kažkoks nukvakimas. Valstiečiai jau aiškūs lyderiai kovoje už tiesą, vertybes. Linkiu jiems sėkmės.

Pilietis       2016-11-24 20:44

Pagarba Seimo narei Agnei Širinskienei. Sveikatos reikalų komitetas yra patikimose rankose. Docentė yra pati geriausia bioteisės specialistė Lietuvoje. Todėl mafija ir sujudo. Bet žmonės greitai pamatys, kad tai patikimas, tvirtas žmogus. Sėkmės. Mes Jus palaikome!!

Taip       2016-11-24 20:17

skleidiantys savo ideologiją be gailesčio naikina kliūtis.
Gerbiamai Agnei Širinskienei linkim stiprybės,atkaklumo,žmonių supratimo.

ausrinamarina       2016-11-24 20:09

Geeeeeelbėkit, Lietuva pavoooojuje!

Pikc       2016-11-24 19:53

Apskritai, manau, turėtų būti “iškrypėliškos ideologijos aktyvisto”, ir tiek. Ir tokie homsomolo veikėjai jokių pasiaiškinimų nenusipelno - juolab, kad jie jų ir nesiklausys, nes šitai faunai tiesa nerūpi, jų visai kiti tikslai.

Arvydas       2016-11-24 19:45

“...žurnalisto ir LGBT aktyvisto Mindaugo Jackevičiaus straipsnį...”
Mano manymu, tikslinga sukeisti vietomis žodžius “žurnalisto” ir “aktyvisto”.


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Fatima – pasaulinė Marijos sostinė, arba Popiežiaus Jono Pauliaus II galybės paslaptis

Kardinolas Joseph Ratzinger. Fatimos žinios teologiniai komentarai

Liudvikas Jakimavičius. Politinės stumdynės

Ramūnas Aušrotas. Ar nebus apribota tėvų teisė skųsti institucijų veiksmus?

Liudvikas Jakimavičius. „Amicus est Girnius, set magis amicus veritas“

Valdas Vasiliauskas. Lietuviško parlamentarizmo aukštumos

Nuo bačkos: „Freedom House“ politologas: Lietuva pagal demokratijos reitingą lieka stabilumo sala Vidurio Europoje

Andrius Švarplys. Apie politinę (ne partinę) kovą tarp laisvės ir karantino Amerikoje

Algirdas Endriukaitis. Retorinis klausimas: esame istoriniame kelyje ar dykumoje?

2020-ieji – Lietuvos Steigiamojo Seimo šimtmečio metai

Liudvikas Jakimavičius. Visų atsiprašau, kad negaliu nieko pakeisti

Tomas Čyvas „Iš savo varpinės“: „Prasidėjo rinkiminė ruja“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.