Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

Agnė Širinskienė: „Mano darbo tikslas – įrodyti, kad ligos negalima traktuoti kaip Dievo bausmės“

Tiesos.lt redakcija   2016 m. lapkričio 24 d. 19:38

12     

    

Agnė Širinskienė: „Mano darbo tikslas – įrodyti, kad ligos negalima traktuoti kaip Dievo bausmės“

Trečiadienį portalas Delfi.lt kaip pagrindinę žinią paskelbė žurnalisto ir LGBT aktyvisto Mindaugo Jackevičiaus straipsnį skambiu pavadinimu „Nauja Sveikatos komiteto pirmininkė: šita liga – Dievo bausmė už padarytą blogį“, kuriame pristatomas neva atliktas žurnalistinis tyrimas. Jo objektu tapo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovės, teologijos mokslų daktarės Agnės Širinskienės, išrinktos Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininke, 2004 m. Vytauto Didžiojo universitete apginta disertacija „AIDS paaštrintos sveikatos apsaugos problemos ir jų sprendimo etinė-moralinė atsakomybė“ (disertacijos mokslinis vadovas – kunigas, prof. dr. Andrius Narbekovas).

Jau pats Delfi.lt žurnalisto straipsnio pavadinimas „Nauja Sveikatos komiteto pirmininkė: šita liga – Dievo bausmė už padarytą blogį“ pasako, ko ir kodėl mokslo darbe ieškota ir ką „pavyko“ rasti. Pakalbinti pačią apkalbamąją „žurnalistinio tyrimo“ autorius prasmės nematė.

Įdomi detalė – straipsnis pasirodė likus kelioms valandoms iki Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdžio, kuriame buvo numatyta svarstyti PSDF biudžetą, t.y. kaip bus paskirstyta 2017 metams numatyta 1 603 886 000 Eur suma.

Dr. Agnė Širinskienė savo atsakymą paskelbė Veidaknygėje. Juo dalijamės ir su Tiesos.lt skaitytojais.

Manau, kad turėčiau pateikti šiandieniniame Delfi straipsnyje cituojamų ištraukų iš mano disertacijos autentiškas interpretacijas.

Taigi, pirma. Mano disertacijos esmė ir buvo parodyti, kad AIDS/ŽIV nėra Dievo bausmė. Krikščionybė, ir ypač povatikaninė teologija, niekada tiesmukai netapatino (ir netapatina) ligos su bausme. Toks tapatinimas padarytų bet kokią Bažnyčios pagalbą ligoniams neįmanomą. Priešingai, Bažnyčia visada rūpinosi ir rūpinasi ligoniais (spėkime, kas buvo pirmieji ligoninių steigėjai Europoje – ogi vienuolynai).

Ir, antra, disertacijoje teigdama, kad AIDS/ŽIV nėra Dievo bausmė, siekiau dar labiau paskatinti krikščionišką veikimą ir Bažnyčios rūpestį sergančiais AIDS žmonėmis, deklaruoti pagarbą jų žmogiškajam orumui. Kaip žinia, krikščioniškos bendruomenės, ypač tose šalyse, kur ŽIV yra pasiekusi didžiulės epidemijos lygmenį, aktyviai užsiima sergančiųjų AIDS slauga, mirusiųjų nuo AIDS tėvų paliktų našlaičių priežiūra. Tai didžiulis indėlis į tai, kad socialiai atskirti ir ligos ištikti žmonės jaustųsi saugūs ir orūs.

Tuo tarpu noriu pakviesti visus žurnalistus – būkime socialiai atsakingi. Artėja gruodžio 1-oji, pasaulinė AIDS diena. Neeskaluokime diskusijų, kurios skleistų gandus apie tariamas Dievo bausmes ir galėtų paskatinti žmonių, kurie yra šalia mūsų ir kurie yra paliesti sunkios ir, deja, neišgydomos ligos, stigmatizaciją.

P.S. Nuoširdžiai tikiuosi, kad mano teisės magistro darbas apie atsargumo principą Europos Sąjungos teisėje taip pat susilauks panašaus susidomėjimo ir diskusijų smile

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ekskonservatorius       2016-11-25 16:01

Niekada nemaniau, kad Degutienė ir Matulas galėtų taip begėdiškai pasielgti - visai nepagrįstai kaltinti (šmeižti) kolegę Seimo narę už tai, ko ji niekada nesakė ir nerašė. Tai tikri kompartijos palikuonys…

VaidasVDS       2016-11-25 11:21

Bet kuri liga nėra Dievo bausmė. Liga dažniausiai yra pasekmė kokių nors žmogiškų klaidų, o tėvų, protėvių klaidos persiduoda genetiškai.
Bet pats blogiausias dalykas yra bandymas priešinti religiją ir mokslą. Tą darė Delfio straipsnio autorius, tą daro kai kurie religiniai dogmatikai, kartais tą daro net ir kai kurie sveikuoliai.
Kada nors pasaulis neatmetinės nei religijos, nei mokslo.
Ta proga dvi citatos iš Apreiškimo - Urntijos Knygos:
“Žmogus pats sau užsitraukia nereikalingą kančią dėl to, jog atkakliai atsisako žengti dieviškosios valios geresniaisiais keliais. Blogyje kančia yra potenciali, bet didelę jos dalį pagimdė nuodėmė ir piktybinis blogis. Daug neįprastų įvykių atsitiko šitame pasaulyje, ir nėra nieko keisto, jog visus mąstančius žmones turėtų gluminti tos kančių ir skausmo scenos, kurias jie mato. Bet dėl vieno dalyko tu gali būti tikras: Tėvas nesiunčia kančios kaip despotiškos bausmės už nusižengimus. Su blogiu susiję netobulumai ir kliuviniai yra įgimti; bausmė už nuodėmę yra neišvengiama; piktybinio blogio griaunančios pasekmės yra negailestingos. Žmogus neturėtų kaltinti Dievo dėl šitokių kančių, kurios yra natūrali pasekmė tokio gyvenimo, kokį gyventi pasirenka jis; taip pat žmogus tikrai neturėtų skųstis dėl tokių patyrimų, kurie yra šito pasaulio natūralaus gyvenimo dalis. Tėvo valia yra būtent tokia, jog mirtingasis žmogus turėtų atkakliai ir nuosekliai dirbti tam, kad savo padėtį žemėje pagerintų. Išmintingas uolumas įgalintų žmogų nugalėti didelę dalį žemiškųjų vargų.”
...
“Malda nėra toks metodas, kuriuo būtų gydomos tikros ir organinės ligos, bet ji milžinišku laipsniu yra prisidėjusi prie geros sveikatos išsaugojimo ir didelio skaičiaus protinių, emocinių, ir nervinių negalavimų išgydymo. Ir net ir tikros bakterinės ligos atveju, malda daug kartų padidino kitų gydomųjų procedūrų veiksmingumą. Malda iš tikrųjų ne vieną suirzusį ir besiskundžiantį invalidą pavertė nepaprastos kantrybės pavyzdžiu ir padarė jį įkvėpimu visiems kitiems kenčiantiems žmonėms.
    Kad ir kaip būtų sunku mokslines abejones, susijusias su maldos veiksmingumu, suderinti su visą laiką esančiu akstinu siekti pagalbos ir vadovavimo iš dieviškųjų šaltinių, niekada nepamirškite, jog nuoširdaus įtikėjimo malda yra galinga jėga, skatinanti asmeninę laimę, individualią savikontrolę, visuomeninę harmoniją, moralinę pažangą, ir dvasinį pasiekimą.”

Tikrai delfi elgėsi siaubingai,kai       2016-11-25 10:05

neleido A.Širinskienei pasakyti savo nuomonės.Neišklausė kitos pusės.Kaupiasi negatyvo suma Europoje.Liberalai labai agresyvūs.

s.m.       2016-11-25 8:51

pamegino asiliukas diskredituoti mokslu daktare, - pats strimgalviais nusirito i siuksliu deze. Tfu.

Pikc       2016-11-25 2:00

Homsomolcas jau “išryškintas” kaip atviras melagis - taiklus Zeppelinus įrašas: https://plus.google.com/118198014712853689988/posts/VTHEbSBFS3s

Pritariam       2016-11-24 23:08

komiteto pirmininkei dvasingam,principingam žmogui.Sėkmės Jums.

Pasibaisėjau Degutiene (konservatorius)       2016-11-24 21:50

Degutienės komentarai - tai šmeižto palaikymas. Dar baisesnis mauras - Matulas. Jie net negali susilyginti su komiteto pirmininke Širinskiene, nei išsilavinimu, nei kultūras - jų lygis apgailėtinas. Nesuprantu konservatorių - kažkoks nukvakimas. Valstiečiai jau aiškūs lyderiai kovoje už tiesą, vertybes. Linkiu jiems sėkmės.

Pilietis       2016-11-24 21:44

Pagarba Seimo narei Agnei Širinskienei. Sveikatos reikalų komitetas yra patikimose rankose. Docentė yra pati geriausia bioteisės specialistė Lietuvoje. Todėl mafija ir sujudo. Bet žmonės greitai pamatys, kad tai patikimas, tvirtas žmogus. Sėkmės. Mes Jus palaikome!!

Taip       2016-11-24 21:17

skleidiantys savo ideologiją be gailesčio naikina kliūtis.
Gerbiamai Agnei Širinskienei linkim stiprybės,atkaklumo,žmonių supratimo.

ausrinamarina       2016-11-24 21:09

Geeeeeelbėkit, Lietuva pavoooojuje!

Pikc       2016-11-24 20:53

Apskritai, manau, turėtų būti “iškrypėliškos ideologijos aktyvisto”, ir tiek. Ir tokie homsomolo veikėjai jokių pasiaiškinimų nenusipelno - juolab, kad jie jų ir nesiklausys, nes šitai faunai tiesa nerūpi, jų visai kiti tikslai.

Arvydas       2016-11-24 20:45

“...žurnalisto ir LGBT aktyvisto Mindaugo Jackevičiaus straipsnį...”
Mano manymu, tikslinga sukeisti vietomis žodžius “žurnalisto” ir “aktyvisto”.


Rekomenduojame

Darius Kuolys. Petro Cvirkos skaitymai

Vladimiras Laučius. Tėvynės sąjungos G taškas

Agnė Širinskienė. Bankai ir prekybos centrai stokoja socialinės atsakomybės ir solidarumo su visuomene

Vincentas Vobolevičius. Rinkimai Lenkijoje: ar ekonominiai „lūzeriai“ kelia PiS reitingus?

Arnoldas Aleksandravičius. Tai Lietuva negali turėti savo Raudų sienos?

Andrius Švarplys. Jeigu ateityje nenorime „turėti galimybių išgirsti įvairių nuomonių“, turime pasakyti „God bless America“

Jonas Burokas. Rezistencijos įamžinimas

NE eksperimentams Žemaitijos gelmėse! Atviras Lietuvos visuomenės kreipimasis dėl Vyriausybės planų statyti anglies dvideginio saugyklą

Liutauras Stoškus. Seimo komitete svarstytas Žemės gelmių įstatymas

Jungtinių Tautų rezoliucija dėl smurto akušerijoje

Vidas Rachlevičius. Kai vyrauja sveikas protas ir padorumas

Neringa Venckienė: „Tai, kad esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe“

Kauno forumo pareiškimas: Dėl įstatymo pažeidimų LRT veikloje

Povilas Urbšys: „Turi būti aiški takoskyra tarp lobistinės ir advokacinės veiklos“

Ramūnas Aušrotas. Apie NVO oligarchiją

Kun. Andrius Narbekovas. „Mums reikalinga nauja krikščionių apologetų karta“

Irena Vasinauskaitė. Puiki bendruomeninė rudens šventė Šiauliuose

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vietnamo pelkėse nuskendo amerikiečių iliuzijos

Žino, ką sako. Masiulis: jeigu kas iš senos partijos vadovybės galvoja, kad byloje bus galima visus šunis sukarti ant Masiulio, tai taip nebus

Irena Vasinauskaitė. Meras Artūras Visockas – žmogus, pasmerkęs Šiaulių liepas myriop?

Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

Atviras laiškas LR Prezidentui: Skubiai stabdykite masines miesto medžių žudynes (signataro A.Sėjūno spaudos konferencijos vaizdo įrašas)

Vytautas Radžvilas. Lietuvos politikos atnaujinimo klausimu

Kas čia pas mus tikrų tikriausi „vatnikai“?

Vytautas Sinica. Telkianti istorinės atminties politika

Geroji Naujiena: Jei tik turėtume tikėjimą...

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga: švietimo problemos ne tik kad nebuvo išspręstos, bet dar ir pagilėjo

Valdas Vižinis. Lietuvos valdžios elito karas prieš visuomenę tęsiasi

Verta prisiminti. Kun. Marius Talutis. Daugiau negu sutapimai…

Kaip nusišalinant nenusišalinti? Rūtos Visocnik replika apie Kauno miesto „vieningųjų“ diegiamą savivaldos modelį

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.