Žiniasklaida

Agnė Širinskienė Edmundui Jakilaičiui: „Lieka atviri klausimai. Jų daug“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. sausio 2 d. 10:10

35     

    

Agnė Širinskienė Edmundui Jakilaičiui: „Lieka atviri klausimai. Jų daug“

Po mano kreipimosi į VTEK’ą užpildyta valstybės tarnautojos Rasos Jakilaitienės privačių interesų deklaracija ir toliau kelia klausimų. Valdininkė nurodė savo vyro, verslininko ir žurnalisto Edmundo Jakilaičio turimus verslus ir vykdomą individualią veiklą: kino filmų, vaizdo filmų ir televizijos programų gamyba, garso įrašymo ir muzikos įrašų leidybos veikla (veiklos rūšies kodas – 59); kūrybinė, meninė ir pramogų organizavimo veikla (veiklos rūšies kodas – 90); sporto ar atlikėjo veikla (veiklos rūšies kodas – 01).

Praėjus keletui dienų po R. Jakilaitienės privačių interesų deklaracijos pateikimo, jos sutuoktinis netikėtai pareiškė kitaip ir facebooke nurodė: „Individualią veiklą esu registravęs dar prieš 10 metų. Vedu renginius, seminarus, mokymus, debatus […] man siūlo kažką moderuoti ar mokyti kur kas dažniau nei galiu sau leisti dėl užimtumo. Tam ir reikalinga individuali veikla”.

Kaip žinia, įvairūs mokymai – atskiros ekonominės veiklos rūšys, o Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (toliau – Įstatymas) 35 straipsnio 2 dalyje yra įtvirtinta mokesčio mokėtojo pareiga pradėjus vykdyti kokios nors rūšies individualią veiklą, apie tai informuoti mokesčio administratorių.

Taigi, lieka atviri klausimai. Ir jų daug. Kas pranešta mokesčių inspekcijai, kai E. Jakilaitis ir jo sutuoktinė įvardija E. Jakilaičio vykdomas veiklas nevienodai? Ar E. Jakilaitis galimai nevykdė įstatymu jam nustatytos pareigos pranešti mokesčių inspekcijai apie vykdomą naują individualios veiklos rūšį (mokymus)? Ar galimai ne tik kad buvo nevykdoma pareiga pranešti mokesčių inspekcijai apie savo ūkinę veiklą, bet ir kartu nesumokėti mokesčiai už pajamas, gautas vedant mokymus? Kaip sumokėti mokesčiai, kai veiklos rūšies kodo tikriausiai negali rašyti į metinę gyventojo pajamų deklaraciją, nes mokesčių inspekcijos nesi informavęs apie vykdomą veiklą?

Dar peršasi klausimas, o kaip mokant mokesčius bus su leidžiamais atskaitymais, kai veiklos rūšis nedeklaruota? Juk gali būti tokia didelė pagunda, pavyzdžiui, mokesčių mokėtojui vertinant leidžiamus atskaitymus Gyventojo pajamų mokesčio įstatymo 18 straipsnio prasme. Individuali veikla, tokia kaip kino filmų, vaizdo filmų ir televizijos programų gamyba, garso įrašymo ir muzikos įrašų leidyba (kodas 59) gali turėti daug sąnaudų, tuo tarpu mokymų (seminarų) veikla paprastai sąnaudų beveik neturi. Tad mažiau sąnaudų turinčios veiklos (kaip kad mokymų (seminarų) veikla) pajamas priskyrus daugiau sąnaudų turinčios veiklos pajamoms (pvz., kino filmų gamybai), gali būti sukuriamos prielaidos neteisėtam mokesčių susimažinimui.

Kadangi klausimų kilo daug ir jie visi – mokestiniai – šįryt kreipiausi į Valstybinę mokesčių inspekciją prašydama atlikti verslininko E. Jakilaičio vykdomos individualios veiklos mokestinį patikrinimą.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Raigerdas>VaiduiVDS       2018-01-4 12:43

Ačiū, kad atsakei. Be abejonės, tu nesi kažkoks piktybinis, ir jeigu tave užblokavo, tai jie pasielgė nesąžiningai. Kadangi tiesos.lt yra krikščioniškas portalas, tai tu jiems su savo pažiūromis į Kristaus mokymą pagal Urantijos knygą esi kaip sektantas. Būtent dėl šios priežasties jie tave užblokavo. Aš asmeniškai gerbiu tavo teises tikėti į tai, ką tu skaitai svarbiausiu dalyku, bet krikščionys ir komunistai neperneša tų, kurie turi savo nuomonę. Jie faktiškai seniai turėjo mane užblokuoti, nes čia tokių pasiūlymų buvo iš visokių Žvieglių. Pagal mūsų Lietuvos įstatymus jie pasielgė tavo atžvilgiu neteisėtai, bet tai atitinka Lenino teiginiui, kuris skamba taip:“Kas ne už mus, tas prieš mus”. Kiek prisimeni, aš taip pat ne visada sutikdavau su tavo pasakymais arba net teiginiais iš Urantijos knygos. Bet negalima nuginčyti to fakto, kad ten yra ir tikslių vertinimų apie Kristaus mokymą, taip pat yra ir išmintingų dalykų. Ar aš sutarsiu su Juozapu ir Tarabilda? Galiu atsakyti tau taip, gerbiamas VaidaiVDS: ar tu sutiktumei vėl iš naujo pradėti mokytis vidurinėje mokykloje? Manau, kad ne. Žmogus evoliucionuoja ir jis gali ateityje tapti kažkuo, bet jis negali tapti vėl beždžione. Bulgakovas čia truputėli su ta pabaiga įdomiai parašė “Šuns širdyje”: profesorius Prieobraženskis, padaręs eksperimentą su šunimi, kuris teoriškai atrodė turėtų būti sėkmingas, bet buvo nesėkmingas, ir šuo buvo grąžintas į ankstesnę savo būseną. Tuo jis pavaizdavo 1917 m. revoliuciją, kaip eksperimentą su proletariato diktatūra, kuri turėjo baigtis ateityje nesėkme. Kas ir įvyko. Toks pats eksperimentas buvo padarytas ir Lietuvoje. Todėl, gerbiamas VaidaiVDS, aš laikausi evoliucionavimo principų arba auginimo principų, kaip teigė Vydūnas ir kiti filosofai, o ne marksistinis revoliucionierius, koks yra buratinas Juozapas, tik su kryželiu rankose.

Raigerdas        2018-01-3 22:01

Artūras Račas: “Seimo nariai rašo laiškus Skydinės televizijos tarybai. Taryba, kuriai vadovauja nieko apie šiandieninę žiniasklaidą nesuprantantis ir tuo nesupratimu infekuojantis Vilniaus Universiteto studentus, LRT Tarybos pirmininkas Ž.Pečiulis Seimo nariams (sic!) aiškina, kad jis neprivalo nieko aiškinti, nes Skydinės direktorius jam nedavė leidimo”.
“Mielieji Seimo nariai, klausykite ką aš jums pasakysiu. Jūs esate dundukai, rašinėdami laiškus Ž.Pečiuliui, kuris yra didesnis dundukas už daugumą jūsų, nes nieko neišmano apie šiuolaikinę žiniasklaidą. Jūs esate kvaili, prašydami Ž.Pečiulio atsakyti į klausimus, apie kuriuos jis neturi nė menkiausio supratimo”.
“Jūs, mielieji Seimo nariai, įskaitant R.Karbauskį, esate visiški kvailiai, nes nesuvokiate vieno paprasto dalyko: edmoms. laurynams, audriams, andriams, arūnams, ritoms ir visiems kitiems giliai (atsiprašau) nusišikt ant jūsų laiškų ir jūsų klausimų. Nes LRT valdo LRT Taryba, kuriai vadovauja Ž.Pečiulis, kurį jūs,kvaili Seimo nariai, paskyrėtė vadovauti”.
“LRT Taryba ir Ž.Pečiulis yra fikcija. Lygiai tokai pati, kaip tada, kai LRT Taryboje buvo krūtų portalo skalikas R.Valatka ar visų (ir mano) gerbiamas A.Jokubaitis, nekalbant jau apie kitus, neturinčius nieko bendro nei su žiniasklaida, nei su valdymu”.
Nuo savęs galiu pridėti, kad mūsų politinis elitas neevoliucionuoja, nes per 27 metus taip ir nesuprato, kad TSRS yra TARYBŲ socialistinių respublikų sąjunga. Taigi, TARYBOS dirbo TSRS 70 metų ir viskas tuščiai. TARYBOS niekada negali būti valdymo viršūnėje. TARYBŲ funkcija yra visiškai kita. LRT galioja vis dar sena komunistinė valdymo sistema. Ir Artūras Račas visiškai teisus, kad berniukai pamatė šitą sovietinį anachronizmą LRT ir nutarė uždirbti gerus pinigus iš kvailių valdomos valstybės.
Artūras Račas:“Todėl klausykite, ką aš jums pasakysiu, mieli Seimo nariai, kurie nieko neišmanote apie žiniasklaidą ir Lietuvos įstatymus: jei norite, kad LRT būtų ne edmų, ritų ir girtuoklių direktorių televizija, nerašinėkite laiškų kvailam Ž.Pečiuliui. Atsiverskite Visuomenės informavimo įstatymą ir pagalvokite, ar Vyskupų konferencijos, Kompozitorių bei Rašytojų sąjungos ar niekada žurnalistų nebuvusio D.Radzevičiaus atstovai turi kompetencijos valdyti įmonę, kurios biudžetas viršija 30 mln eurų, uždirbamų Lietuvos mokesčių mokėtojų. Kurie tikrai nenori savo pinigų patikėti siauro mąstymo skydinės gyventojams”.

VaidasVDS       2018-01-3 15:16

Raigerdai,
nesu kažkur dingęs. Dažnai būnu čia.
Bet čia buvau gana netikėtai užpultas. Kai gyniausi, buvau portale užblokuotas, po to atblokuotas ir daviau “įžadus” nekomentuoti iki š.m. rugsėjo.
Man, beje, labiau patiktų, kad Raigerdas, Juozapas ir Tarabilda sutartų. Bet yra, kaip yra smile

Raigerdas        2018-01-3 13:01

Kadangi LRT yra pasirašiusi sutartį dėl Komercinės paslapties, tai valstybės laukia dar viena leo.lt avantiūra, tik mažesnės apimties. Verta prisiminti šitą faktą:“2008 m. gegužės 20 d. Vilniuje buvo įsteigta akcinė bendrovė „LEO LT“, 2008 m. gegužės 27 d. buvo pasirašyta akcininkų sutartis ir padidintas bendrovės įstatinis kapitalas iki 5 mlrd. Lt. „LEO LT“ vadovu paskirtas Rymantas Juozaitis, o stebėtojų tarybos pirmininku - Julius Niedvaras…
2009 m. rugsėjo 4 d. seimo dauguma balsavo už Leo LT bendrovės likvidavimą.
2009 m. gruodžio 4 d. Energetikos ministras ir energetikos bendrovės “Leo LT” akcininkė “NDX energija” pasirašė sutartį dėl “Leo LT” bendrovės naikinimo. “NDX energijai” buvo sutarta išmokėti 680 mln. litų kompensaciją. Įmonės likvidavimo procesui vadovavo Rokas Masiulis”. Taigi, per metus vyrukai uždirbo iš valstybės kišenės arti 200 milijonų Eu. Kaltų nėra, nes viskas įvyko “netyčia”. Su LRT turėtų vystytis panašus scenarijus. Ar užteks “valstiečiams” drąsos?

Raigerdas        2018-01-3 12:40

Buratinas Juozapas prapliupo kalašnikovo automatų serija: “Jzp”, “goebels”, “
“wckauckienė”, “kirviui-kotą!”... Iš vieno buratino Juozapo staiga pasidarė daug buratinų Juozapų. Šizofrenija paprastai reiškia asmenybės išsidvejinimą, o buratinas Juozapas, kuris kitus mėgsta vadinti buratinais, staiga ne tik išsdvejina, bet netgi išsitrejina. Tai, gal galėtų pasikviesti Gineso rekordų ekspertus, kurie šitą faksą užfiksuotų, nes išsitrejinimas tai, jau čia savotiškas rekordas. Galimai, buratinas Juozapas labai ilgai treniravosi, kad pademonstruoti šitą šizofreniškumo rekordą. Buvo čia toks VaidasVDC, bet kažkur tai dingo, tai jis buratinui Juozapui davė patarimus, kaip panašios bėdos broliui, kaip susitvarkyti su ta Narcizo būsena. Bet buratinas Juozapas numojo į tai ranka, nes koks gi jis bus buratinas, be didybės manijos? Be didybės manijos buratinas Juozapas gali nenebūti buratinu, ir gali prarasti tas šizofreniškas išsidvejinimo ir išsitrejinimo savybes. Dar čia yra toks ryškesnis “mūsiškis” Marginalas-Letas Palmaitis, kuris nori visus įtikinti, kad fanatizmas ir ekstremizmas yra norma, o mūsų LR Konstitucija tai yra niekis, nes ji parašyta ne nuo Dievo. O nuo Dievo, pagal Marginalą-Letą Palmaitį, turėtų būti daug daug ekstremizmo, daug daug fanatizmo, susidorojimu su visais kreivatikiais, kitatikiais, ne taip tikinčiais, pavyzdžiui, jehovistais, o ką jau kalbėti apie pagonis, krišnaitus, budistus ir kitokius jogus ar sektantus, vienžo, tai būtų kita fašizmo forma, tik ne prieš žydus (gal tai būtų tik pradžioje), o prieš visus ne taip tikinčius, kaip tiki buratinas Juozapas arba Marginalas-Letas Palmaitis su šūksniais “alach akbar”. Taigi, LR Konstitucija turėtų būti nuo Dievo, kurioje būtų sudėti visi būtini išprotėjimui elementai. Užsibaigti ji turėtų pačia mėgstamiausia Marginalo-Leto Palmaičio vieta - apokalipse. Jeigu komunistai kvietė šūksniu “Visi proletarai vienykitės”, tai dabar buratinas Juozapas, galimai, mes tokį šūkį“Visų rūšių psichotikai vienykimės”. O Tarabilda jausis labai laimingas, nes matote psichiniai labai jau jį palaiko ir jam pritaria. Ir tikrai, ko nebūti laimingu, turint tokią auditoriją.

Jzp       2018-01-3 0:34

Elertės ruporas teisinasi logiškai-
publikos smegenų krušimas yra intymus reikalas.
Net kai tai atliekama “greituoju būdu”.

Dočys       2018-01-3 0:29

Persiprašau, ne “logiškiausia”, o sveikiausia.

Dočys       2018-01-3 0:27

Logiškiausia būtų ant LRT atsakymo šlapintis ir prieš seksą, ir po sekso, ir viso sekso sueities metu.

Dabar lietuviškai prokonservatoriškame delfi.lt        2018-01-3 0:05

greta “kabo” tokie du straipsniai:
“Šlapintis prieš ar po sekso? Aiškina specialistai”
ir
“LRT atsakymai Seimui: dalis prodiuserių sutarčių viešinti nesutiko”,
nes… tai labai intymus reikalas.

Tarabilda       2018-01-3 0:03

Aprimo, Nuėjo miegoti. Ryt anksti keltis, tarnyba laukia.

Sarafan       2018-01-2 23:18

-O AŠ? Aš irgi kaip sakiau- brangūslietuvosžmogbezdžioniai, įvedus eurus niekas nepabrangs. Taip ir yra. Kiek kas kainavo litais, tiek dabar kainuoja eurais. Viskas pagal Įstatymą.
Todėl netikėkite visokiais ackalūnais tarabildais ir juozapajs.
Tai tiesiog gražios tarybinės tikrovės juodytojai-šmejžykaj.
Tikėkite valdžia. O mes jūsų tikėjimą sutvirtinsim.
Priveršim varžtus dar stipriau!
Kad net cypti nepajėgsite:)

goebels       2018-01-2 23:11

- Ir aš nepasakiau nieko, ko nėra įstatyme. Pagal Reicho įstatymus buvo privaloma ir teisinga naikinti žydus. O teisinėje valstybėje visada yra įstatymo viršenybė! Reichas šiuo atžvilgiu buvo tobulas.

wckauckienė       2018-01-2 23:08

- Aš nepasakiau nieko, ko nėra įstatyme.
Vsio zakonno. Dabar, arba po minutės.
Raudona kaldrytė, Plikis, sukryžiuotos vaiko kojos, aštuonios rankos ir žopienės laimės ašaros.
Vysiškas įstatymo triumfas!

kirviui- kotą!       2018-01-2 23:00

Ponia Agnė Širinskienė nepasakė nieko, ko nėra įstatyme.”
O kaip gi, žinoma.
Ponia tik anonsavo- kokį ukazą matrioškiniai kolxozninkai netrukus paruoš brangiemslietuvosžmogams.
Finansinį barnavarnetą. VMI gestapą.
Kirvį.
Bet įdomu tai, kad kirvis jykylų vijoklių nenukerta. Anie labai sėkmingai “išsivynioja”.
O va bambukiams, kaip taisyklė, būna striuka. “Klevams” taipogi:)
Juk kirvių gamybos plėtrai reika žaliavos!

Raigerdas        2018-01-2 22:59

Neprisimenu, kas tiksliai yra tai pasakęs (gal būt Jungas, o gal Konfucijus, nes reikia dabar ieškoti, kad pasakyti, kieno tiksliai yra tas išsireiškimas), kad žmogus, kuris apkaltina kitą žmogų tuo, ko jis nėra padaręs, dažniausiai būna taip, kad būtent jis pats yra kaltas būtent tuo, kuo jis kaltina kitus.
Jeigu mes turėtume tokį įstatymą kaltintojų atžvilgiu (nes jų yra nemažas kiekis), tada mūsų valstybė būtų viena iš pavyzdingiausių. Žmonija jau seniai kenčia nuo tų kaltintojų, bet kol kas niekas nieko nedaro, o aukų vis didėja ir didėja. Paskutinė tokia kaltintojų bakhanalija įvyko fašistinėje Vokietijoje prieš žydų tautą, dabar tą patį naudoja Rusija prieš Ukrainą ir kitus kaimynus. Tai tikrai rimta problema su tais kaltintojais. Gal atėjo laikas pagaliau imti ir sutvarkyti šitą tūkstantmečiais besitęsiančią problemą? Tai būtų naudinga visiems, įskaitant net patį kaltintoją. “Neteisk kitų ir nebūsi teisiamas pats” - taip buvo pasakyta prieš 2000 metų? Ar krikščioniškos valstybės įgyvendino savo mokytojo paliepimą? Deja, ne. Įdomu net darosi, kodėl daugybė žmonių yra tokie neįgalūs kaltintojų atžvilgiu? Kodėl jie su jais taikstosi? Kodėl tai laikoma vos ne kažkokiu tai pašposavimu ar net žaidimu? Ponios Agnės Širinskienės pozicija yra labai tvirta. O Tarabildos standartinė, kokia būna išgėrovų kompanijose: “Petras yra neteisus, sudaužęs butelį vyno, o štai Antanui taip nutiko netyčia, nes jis yra mano draugas, todėl nevarykit jūs ant Antano, jis mano draugas ir tuo viskas pasakyta…”

Raigerdas        2018-01-2 22:36

Tarabilda čia apsimelavo, o Juozapas tut, kak tut, su savo “visažinio” galva tuoj pradeda teisinti prisidirbusį savo kolegą. Ponia Agnė Širinskienė uždavė konkrečius klausimus, nes akivaizdūs yra Edmundo Jakilaičio neatitikimai. Čia panašiai, kaip su Eligijaus Masiulio interviu, kur pats Edmundas Jakilaitis ironizavo dėl Eligijaus Masiulio keistos metodikos taip “skolintis” pinigus. Su melagiais yra įdomus reiškinys: jie apsimeluoja ir jeigu žmogus netiki jo melais, tai jis pradeda kautis už savo melą. Juozapas melą paverčia net visiška tragedija ar net katastrofa, kad visi išsigąstu, nes kaip toje lietuvių liaudies pasakoja “Dangus griūva”. Pažiūrėkite, kokias tragiškas pasekmes aprašinėja Juozapas:“Tarabilda gi aiškiai ir argumentuotai perspėja apie akivaizdžiai pavojingas bei pragaištingus padarinius sukeliančias tendencijas - totalitarinės/policinės chuntos režimo stiprinimą”. Vėl ta pati dainelė tik dabar duetu Tarabilda ir Juozapas dainuoja:“Visos gyvuliai lygūs, bet kiti yra lygesni”. Ponia Agnė Širinskienė nepasakė nieko, ko nėra įstatyme. Ir jos klausimas yra paprastas: ar Edmundas Jakilaitis sąžiningai mokėjo mokesčius ar juos nuslėpė? Yla iš maišo lenda ir jau matosi, kad mokesčiai buvo nuslėpti. Reiškia kalba eina apie tai, kad nesąžiningas žmogus kaltina kitus tuo, ką jis pats daro. Tarabilda, deja, net neįsikerta apie ką eina kalba, bet pradeda ginti Edmundą Jakilaitį, nes matomai pats yra linkęs būti nesąžiningu. Kadangi, tiek Juozapas, tiek Tarabilda yra krikščionys, tai norisi jiems priminti tuos 10 įstatymų, kurių jie privalėtų laikytis: “8.Nekalbėk netiesos”. Tačiau tiek Tarabilda, tiek Juozapas pradės įrodinėti, koks Raigerdas yra blogas toks ir anoks, nes matote, žinote, ir kaip čia pasakius, vienžo, šį kartą bus kitaip, nes mes su Tarabilda įrodysime, kad “MELO KOJOS YRA LABAI LABAI ILGOS”. Pirmyn, vyrukai, juk ne pirmą kartą tai darote…

raskit du skirtumus       2018-01-2 21:23

Kuo iš esmės skiriasi liūdnai pagarsėjusios šmikalienės barnevarnet-gestapinis vaikų konfiskavimo vajus nuo ponios šmirynckienės individualios veiklos persekiojimo įstatyminių užmačių vajaus?
Niekuo.
Šikalienė nepasodino nei vieno vaikų prievartautojo teisėjo, nei vieno pefofilo prokuroro ir nei vieno dedės aido iš fė ez dė.
Bet nusižudžiusią jauną mamą jau turime.
Šmirynckienė tikrai nepasodins jakylo kiaulaičio. Bet jos stumiamas pakaxūchos policinis buldozeris pravirkdys šimtus, o gal ir tūkstančius vargdienių.

Jzp       2018-01-2 21:13

Tarabildai-
Sveiks, su Naujais Metais ir su senom publikos realijomis:)
Ponui “Žo”, (21:12)-
Tamsta esate eilinis primityvas. Nes nematote paprasto kaip du centai dalyko:
Nei aš tamstų padermę niekinu, nei ką.
Po teisybei man jūs nerūpit. Turiu kuo užsiimti ir su kuo bendrauti.
Aš jus provokuoju, duriu jums dagiu į pasturgalius ir tuo darau jums padlaugą.
Nes gal vieną kartą nebeapsikentę viešos pajuokos, savyje atrasite tuos menkus orumo ir proto likučius kurie teoriškai dar leistų jūsų liumpeniškai padermei į žmones atvirsti. Kai į žmones, kai į piliečius panašiais tapsite, tuomet juozapo personažas išeis į pensiją. Vienok, kiek suprantu, senatvė man kol kas negęsia:)

"-Visu įstatymo griežtumu!"       2018-01-2 20:53

Vyras, našlys su penkiais pametinukais vaikučiais gyveno 56 kv.m. namukyje.
Kažkur ” kolobibiškėse”. Vaikeliams augant, šeimyna sunkiai šsiteko trijuos kambarėliuose. Vyras ne koks tinginys, ne latras, darbštus ir nagingas žmogus pats be samdomų meistrų prisilipdė keliolikos kvadratų priestatėlį. Savo sklypelyje nuo kurio iki artimiausio draustinio ar urbanistinio paminklo bene šimtas kilometrų. Ir ką?
Atvažiavo teisinės valstybės sergėtojai ir Lietuvos Respublikos vardu kartu su anstoliais nugriovė ne tik Didyjį Nusikaltimo faktą-
uch, Nelegalūūū(!) Statinyyy, bet savo uolumo vyresnybei vardan, naxren su žemėm sulygino visą namiuką. Molča.
O verkenčiam bėdžiui tėvui, teisingumo vykdytojai dar pasismagindami įteikė porą sąskaitėlių per nastlį- tamsta Nusikaltėli, būk malonus, per penkias kalendorines dienas susimokėti tiek tai tūkstančių už teisingumo vykdymo paslaugas ir va dar prašom- baudelė, irgi apvali, už Įstatymo laužymą! ...
Viena bobutė, aštuntą dešimtį perkopusi, devynis metelius kantriai taupė iš savo varganos pensijos ir susitaupė cielus sepyyyynis brač šimtus. Tam kad prieš padedant šaukštą, dar ben kiek šilčiau pagyventų. Susirado nagingą kaimyną ir ans nupirko senukuose vatos, apšildė lig tol apdriskusiu toliumi dengtas lūšnelės sienas, apkalė lentelėmis ir nudažė. Bobelė susigraudinusi apsiverkė iš džiaugsmo, kaip pasidarė jai gerai.
Nu ale teisinė valstyyyybybė ir jos jakyli pareigūnai nesnaudė- laiku pastebėjo įvykdytą nusikaltimą ir nuštrapavo babulytę momentaliai.
Pokšt, šnaic ir tvarka- močiutei jablynkšt, 2000 eurikų baudą! Už nelegalius statybos darbus be popierinių leidimų ir projektų.
Čia tik du pavyzdėliai iš laikraščiuose aprašytų straipsnių.
Visus atvejus, kaip įstatymo buldozeris vikšrais traiško paprastus vargo pisuoklius, surašyti nepakaktų popieriaus kelių šimtų km ilgio rulono.
O tuo metu regioniniuose parkuose, draustiniuose, juneskų senamiesčiuose pinigingi ponai stato ką nori, kada nori ir kiek nori. Kuriam semūnui ar ministrui kada buvo nugriautas namas? Gal kas žino prokurorą ar teisėją kuriam teisinė valstybė būt namą nugriovus ar gyvenimo uždarbio baudą būt paskyrus?
Ne?
Nu tai ir necypkit, nes pirmiausia sau prisicypsit.
Tik tuomet kai turtinių- finansinių nusikaltimų užkardymas ir baudimas bus vykdomas indeksuojant pagal pradikaltusiojo socialinį statusą ir turtus, kaip pvz. Skandinavijos šalyse, vat tada bus teisingumas.
Kai pas mus 300 eur baudą moka minimumą gaunantis ir tiek pat moka oligarchas- tai yra šikna, o ne teisingumas.
Teisingumas yra Suomijoje kur už viršytą greitį bedarbis moka 500 eur. O milijonierius 50 000 eur., ( tikras faktas!) - va tai yra Teisingumas.
Todėl jeigu nieko neišmanote, malonėkite užčiaupti savo srėbtuves ir nebliauti idiotiškai asiliškų “šloveeeeee širynckienei!”.
Nes visų pirma ant savo galvos bliaunat.

 

Tarabilda       2018-01-2 20:33

Juozapas kartais būna 100 procentų teisus, kaip kartais ir neteisus, bet reikia kalbėtis ir ginčytis su Juozapo argumentais, o ne puldinėti patį personažą. Šįsyk mes vienas kitą supratome. Respektas. Bet noriu, kad mūsų publika įsisąmonitų, kas su mumis yra daroma. Po Rugsėjo 11-osios Dvynių susprogdinimo JAV ir EU buvo įsūdytas visų privačių ir viešų asmenų sekimas vardan švento kovos su terorizmu tikslo.
Dovanėlė žvalgyboms tokioms kaip mūsiškės, kur teroristais kol kas nekvepia, sekti tuos, kurie “nemyli” sistemos ir valdžios. Pavyzdėlis klasikinis. Perkelkim tik jį į dabartimę mūsų tikrovę. Seimo teisės komiteto pirmininkė, norėdama suvystiti a la teroristą užsimoja sutvarkyti individualią veiklą, kad ji būtų iki paskutinės siūlės surereglamentuota ir skaidri. Jakilaitis nėra vertas, kad jo veiklos pagrindu būtume visi įbaudžiavinti galutinai. Matosi, kad mūsų publika labai išsiilgusi komunistinio ir teisingo OBXSS.

JUOZAPUI       2018-01-2 20:12

koks jūs protingas, ir už visus jakylus ,kartu paėmus , arogantiškesnis.O kitaip galvojančių nereikia taip niekinti ir iš savo beribio proto aukštumų žeminti ,nes pasidarote nevertas ir tų, kuriuos taip smerkiate. Ž

Tarabilda       2018-01-2 19:14

Komentatoriai čia jaučiasi kaip kokiame nors patriotų mitinge. Lozungistų gauja. Gaudyk vagį. Tai eikit ir pagaukit. Bet kad tas didelio vagies gaudymas gali išvirsti panašus į E.Masiulio gaudymą, o įstatymas bus pritaikytas ridikėlių bobutei ir mokytojams pensininkams, kurie turi mokinių, ir bet kokiemsbutų nuomiotojams bei visoms kitoms skurdžioms individualioms veikloms - gatvės ar turgelių verslui, paslaugų suteikimui, tai jūs nė kiek nesusimąstote. Jakilaičio slidžios uodegos nenučiups, bet jau bobutes tai Skvirnelio uolusis kontingentas tikrai išgaudys. VardaN KILNAUS TIKSLO SUTAITYTI GYVATĘ jAKILAITĮ.
Visai ne per tą galą jį reikia raityti, ponai ir ponios.

Povilas       2018-01-2 19:11

Dvigubi standartai prieš dvigubus standartus.
Jakilaitis naudoja visuomeninio transliuotojo tribūną savo klano ir savo asmeninėms simpatijoms bei antipatijoms reikšti. Už mano ir jūsų pinigus.
Širinskienė, Seimo teisės ir teisėsaugos komiteto pirmininkė, demonstruoja pasirinktinio teisingumo klasikinį pavyzdį.
Susipjovė du šlykštukai.Verti vienas kito.

Juozapas       2018-01-2 18:13

Daug kam nepatinka kai bukus žmogėnus be jokių ceremonijųvadinu buratinais.
Tačiau totalus minusiukų spaudinėjimas po labai teisingais ir protingais Tarabildos komentarais tik dar kartą įrodo jog esu labai ir labai teisus.
Daugeliui iš čia rašinėjančių iki Tarabildos įžvalgų yra toliau nei atbuliems dviračiu iki mėnulio.
Kolegos komentarus perskaitau visada ir įdėmiai. Jeigu nesutinku -ieškau argumentų  ir ginčijuosi.
Bet gerbiu. Nes Kolega į argumentus atsako argumentais.
Logiškais.
Visokių pobrūkšninių-lozunginių idiotų rašliavas praskrolinu neskaitydamas.
Nes idiotai apart nuvalkiotų lozungų neturi ką pasakyti.
Tarabilda gi aiškiai ir argumentuotai perspėja apie akivaizdžiai pavojingas bei pragaištingus padarinius sukeliančias tendencijas - totalitarinės/policinės chuntos režimo stiprinimą.
Bet durniai apakę nuo troškimo mušti jakylą režimo bobiką, iš uolumo su pamazgom išpila ir savo skyto protelio likučius.
Nyku!
Vienžo šįkart solidarizuojuosi su kolega Tarabilda.
Nes jis 100% teisus.

 

to Tarabilda       2018-01-2 18:02

Tas šmikis Jakyla savo šudinus nagus kiša į valstybės iždą,kurį suneša darbščiosios bitelės.

TO TARABILDA TO TARABILDA       2018-01-2 18:00

smokim ne “visiems ,užsiimantiems individualiomis veiklomis visu įstatymo kūjo stiprumu”, bet tik grobstantiems mokesčių mokėtojų pinigus.

Jakyla vagis ar nevagis?       2018-01-2 17:58

Štai kur klausimas.

Tarabilda to Tarabilda       2018-01-2 16:55

Kaip tik ir nepalyginau Jakilaičio su ridikėlių bobute, nes prieš įstatymą jie abu yra lygūs. Anot Širinskienės taip ir išeina - smokim visiems užsiimančiams individualiomis veiklomis visu įstatymo kūjaus stiprumu. “Kiekviena individuali veikla turi būti deklaruojama, reguliuojama įstatymo, ir bet koks įstatymo pažeidimas turi būti baudžiamas įstatymo numatyta tvarka. Ar tai šito, gerbiamasis, pasiilgai?

albina       2018-01-2 16:17

Toleruoju ir gerbiu nuomones turinčius,bet Jalilaičio veiklos peripetijų kamuolį lyginti su ridikėlius parduodančia močiute,tai atsiprašau.Jeigu viskas bent daugmaž LRT būtų švaru,nereikėtų samdyti apgailėtino Haroldo ir organizuoti puolimo,atneštų normalias ataskaitas,nes biudžetinei įstaigai privaloma buhalterinė apskaita.Suklydo Pranskietis,suklydo Jakilaitienė,nieko tragiško,bet kaip bėga iš LR,taip bėga nuo LRT,nes nuo neapykantos perkreipti Jakilaičio,Milūtės veidai tapo neįmanomais nei žiūrėti,nei klausyti.

TO TARABILDA       2018-01-2 16:17

na ir palygimot - Jakilaitį ir bobutę su ridikėliais…Jei nematot skirtumo , tai nematykit. Galit garbint ir Jakilaitį - laisvė rinktis.Bet tokia pati ir kitų laisvė -žinoti, kieno kišenėse jų pinigai .Elementaru..

Tarabilda       2018-01-2 15:51

Ar manote kad nenorėčiau įšskaidrinti tą šmikį? Labai klystate, jei taip manote, bet klausimas kitas. Jei valdžią turintys taip beatodairiškai ims mosuoti teisiniais instrumentais prieš individualią veiklą, bobutė nebegalės parduoti darže užsiaugintų krapų pundelio ar puokštelės žibučių. Ta policajiška dvasia jau lenda per gerklę, nes po kirviu papuola ne tik jalilaitis, bet ir visi kiti, kurie kažkaip mėgina iš skurdo savo veikelėm išbristi.  Įstatymo beatodairiškos glorifikacijos yra pavojingas dalykas ne tik Jakilačiams, bet ir padoriems žmonėms, kurie gali atsidurti už įstatymo ribų pardavinėdami savo augintus ridikėlius.  Tai jau buvo, ir nesikvieskime policajų.

hau       2018-01-2 15:26

O man visai negaila to arogantiško E.Jakilaičio. Visada stebėjausi, kodėl žurnalistų etikos komisija jam (o ir kai kuriems kitiems)leidžia taip chamiškai elgtis, nutraukinėti pašnekovus, piršti savo nuomonę. Pamenu, kaip nemandagiai jis tardė Seimo pirmininką (rinktą žmonių). Atsiskleidė, kad įsisavinant tokius biudžeto pinigus, kiti žmonės, to nedarantys, tokieks jakilaičiams atrodo kaip nevykėliai, su kuriais galima paniekinančiai elgtis. Bet visada yra liepto galas, kas juos nedangstytų. O A.Širinskienė-šaunuolė, padirbėjo už MĮ.

TO TARABILDA       2018-01-2 14:11

man tai visai neatrodo, kad Jakilaitis “vos kruta”.Jeigu jis dirba NACIONALINĖJE tv, tai reiškia,kad jis yra ketvirtoji valdžia ir tas nesuteikia jam teisė į tokį šališkumą, kokį jis demonstruoja. JIS VIENODAI TURI ATSPINDĖTI VISAS NUOMONES, NEPARODYDAMAS SAVOSIOS.Ir kai pažiūri jo “produktą”,tai dažnai būna gaila pašnekovo ir gėda dėl vedančiojo…Deja, ne jis vienas toks.

O aš pritariu       2018-01-2 13:26

visi prieš įstatymą lygūs, todėl ir biudžetas tam pačiam jakilaičiui
išlaikyti turėtų būti visų suneštas…

Tarabilda       2018-01-2 13:11

Iš didelio rašto išėjo už krašto ponia Širinskienė. Koks šmikis ir niekšas bebūtų tas dendis jakilaitis, bet tokio policinio priekabiavimo jis kaip ir kiti užsiimantys individualia veikla nenusipelno.
Toks smulkmeniškas individualios veiklos teisinis reglamentavimas yra aiškiai perteklinis ir totalitarinis, jei ponia nori galutinai išvaryti dar krutančius ir kažkokia veikla užsiimančius žmones, tai tą ir matome.


Rekomenduojame

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.