Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

Agnė Širinskienė apie Edmundo Jakilaičio ir Co neva komercines paslaptis: tai žinoti neturime teisės

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gruodžio 27 d. 13:24

26     

    

Agnė Širinskienė apie Edmundo Jakilaičio ir Co neva komercines paslaptis: tai žinoti neturime teisės

Veidaknygė

Šie metai Seime buvo kaip niekada aktyvūs sprendžiant korupcijos problemą. Rudens sesijoje priėmėme teisės aktų pakeitimus (tarp jų Baudžiamojo kodekso, Specialiųjų tarnybų, Prokuratūros įstatymų pataisas), kuriais padidinome atsakomybę už korupcinius nusikaltimus, stiprinome atsakomybės neišvengiamumą, plėtėme korupciją tiriančių tarnybų ir pareigūnų funkcijas. Parengtas naujas Pranešėjų apsaugos įstatymas, kuris garantuos konfidencialumą, nemokamą teisinę pagalbą, teisminių išlaidų kompensavimą tiems, kurie praneš apie korupcinius nusikaltimus. Daug kam nepatinka, kad į valdžią atėjo politinė jėga, kuri siekia, kad valstybėje nebeliktų tokių atvejų, kada „draugeliams“ atiduodamos valstybės biudžeto lėšos, kurios paverčiamos stabilaus ir nepajudinamo biznio šaltiniu.

Prieš šventas Kalėdas žiniasklaidoje nuskambėjo vieši klausimai kai kuriems žiniasklaidos atstovams, susijusiems asmeniniais ir verslo ryšiais (Edmundui Jakilaičiui, Rasai Jakilaitienei, Laurynui Šeškui, Indrei Trakimaitei-Šeškuvienei, Jogailai Morkūnui). Iš tiesų – pasidomėjus viešai prieinama informacija apie viešuosius pirkimus, kyla daug klausimų.

Štai viešoji įstaiga „Pirmoji kava“, įsteigta 2000 metais, steigėjas Jogaila Morkūnas. Nuo 2013 iki 2017 metų ši viešoji įstaiga sėkmingai dalyvauja ne viename Užsienio reikalų ministerijos skelbiamame viešųjų pirkimų konkurse. Taip VšĮ „Pirmoji kava“ 2013 01 30 pasirašė preliminarią sutartį daugiau nei 11 milijonų litų sumai (11688600 Lt) sumai (ČIA). Tiesa, preliminarios sutartys šiame konkurse buvo sudarytos ir su dar keliomis įmonėmis.

2013 02 13 laimėtas dar vienas Užsienio reikalų ministerijos viešųjų pirkimų konkursas – 1 166 889 Lt sumai (ČIA).

Taip jau sutapo, kad 2013 01 23 užsienio reikalų ministro patarėja visuomenės informavimo klausimais tampa Rasa Jakilaitienė, Edmundo Jakilaičio žmona. Tuo pat laikotarpiu Rasa Jakilaitienė dirbo Lietuvos pirmininkavimo Europos Tarybai atstove spaudai Lietuvoje. Pirmasis iš aukščiau nurodytų URM viešojo pirkimo objektas vadinosi „Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai B susitikimų Lietuvoje organizavimo ir aptarnavimo paslaugos“, antrasis – „Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai A susitikimų Lietuvoje socialinės ir kultūrinės programos organizavimo ir aptarnavimo paslaugos“.

2017 01 09 Rasa Jakilaitienė vėl tampa Užsienio reikalų Ministro atstove spaudai. 2017 03 31 viešoji įstaiga „Pirmoji kava“ laimi dar vieną viešųjų pirkimų konkursą, šį kartą 900 000 eurų sumai (ČIA).

Iki tapdama Užsienio reikalų ministerijos darbuotoja, Rasa Jakilaitienė vadovavo UAB „Media 3“, kuriai dabar vadovauja jos vyras Edmundas Jakilaitis. UAB „Media 3“ 2009 metais įsteigė Rasa Jakilaitienė, Indrė Trakimaitė Šeškuvienė ir viešosios įstaigos „Pirmoji kava“ steigėjas Jogaila Morkūnas. 2010 11 10 Jogaila Morkūnas ir Indrė Trakimaitė Šeškuvienė akcijas perleido Rasai Jakilaitienei, kuri jas, jau tapusi URM darbuotoja, 2013 02 01 perleidžia UAB „TV Play“, kurių akcininkai yra Edmundas Jakilaitis ir Laurynas Šeškus. 2016 06 16 UAB „Media 3“ akcininkai keičiasi dar kartą ir jais tampa Laurynas Šeškus ir Edmundas Jakilaitis.

Viešosios įstaigos „Pirmoji kava“ sėkmė viešuosiuose pirkimuose toli gražu neapsiriboja Užsienio reikalų ministerija, ką rodo duomenys rekvizitai.lt.

Akys krypsta ir į buvusią viešosios įstaigos „Pirmoji kava“ steigėjo Jogailos Morkūno verslo partnerę Indrę Trakimaitę Šeškuvienę, kurios vyras Laurynas Šeškus yra Rasos Jakilaitienės vyro Edmundo Jakilaičio verslo partneris bent trijose UAB. Indrė Trakimaitė Šeškuvienė nuo 2015 metų dirbo Valstybiniame turizmo departamente prie Ūkio ministerijos vietinio turizmo poskyrio vadove. 2016 04 29 viešoji įstaiga „Pirmoji kava“, dalyvavusi viešosios įstaigos „Versli Lietuva“, kurios steigėjas – Ūkio ministerija, skelbtame viešajame konkurse, pasirašė preliminarią sutartį 3 630 000 eurų sumai (ČIA, analogiškas sutartis pasirašė dar kelios įmonės).

Šiuo metu Lauryno Šeškaus žmona Indrė Trakimaitė Šeškuvienė laikinai eina Turizmo departamento prie Ūkio ministerijos direktorės pareigas. Vėlgi taip sutampa, kad Lauryno Šeškaus žmonai dirbant įstaigose prie Ūkio ministerijos UAB „Media 3“ laimi Ūkio ministerijos ir Turizmo departamento prie Ūkio ministerijos rengiamus konkursus (ČIA). Kitai Edmundo Jakilaičio ir Lauryno Šeškaus įmonei, UAB „Tv Play“, taip pat gerai sekasi – kaip matyti iš viešos informacijos (ČIA), UAB „Tv Play“ pasirašytos sutarties (ar kelių sutarčių) su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, kurios steigėjas yra Ūkio ministerija, suma viršija 200 000 eurų.

Beje, Rasa Jakilaitienė privačių interesų deklaracijoje nė nenurodė savo vyro valdomų įmonių, tame tarpe – ir vyro akcijų UAB „Media 3“, UAB „TV Play Content Marketing“ ir UAB „TV Play“. Deklaracijoje nenurodyti ir ryšiai, galintys sukelti interesų konfliktą, su buvusiu verslo partneriu Jogaila Morkūnu, viešosios įstaigos „Pirmoji kava“ steigėju, asmeniu, kuris jam nuosavybės teise priklausančias patalpas suteikia E. Jakilaičio įmonei kaip buveinę. Rekvizitai.lt taip pat nurodyta, jog didžiausia paslaugų teikėja viešajai įmonei „Pirmoji kava“ yra būtent UAB „TV Play“, kurios vienas iš akcininkų yra R. Jakilaitienės sutuoktinis E. Jakilaitis. Vien už laidos „Tūkstantmečio vaikai“ kūrimą 2011–2017 metų laikotarpiu viešoji įstaiga „Pirmoji kava“ UAB „TV Play“ sumokėjo 1 325 325,59 eurų (ČIA).

Toks atsainus R. Jakilaitienės elgesys nedeklaruojant ryšių itin stebina žinant jos sutuoktinio E. Jakilaičio požiūrį į kitų asmenų ryšius. Pvz., aplinkybė, kad Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas studijų metu gyveno viename bendrabučio kambaryje su kitu studentu Irmantu Norkumi, kurio vadovaujama advokatų kontora teikė teisines paslaugas Ūkio banko bankroto proceso metu, E. Jakilaičiui atrodė itin reikšminga, rodanti interesų konfliktą (ČIA).

Pastebėtina, jog kai kuriuose viešųjų pirkimų konkursuose vienu metu dalyvauja UAB „Media 3“ (direktorius – E. Jakilaitis) ir UAB „TV Play“ (direktorius – L. Šeškus), kurių akcininkai yra L. Šeškus ir E. Jakilaitis (ČIA). Ar iš tiesų šios tų pačių akcininkų valdomos įmonės konkuruoja tarpusavyje? O gal tokiu būdu siekiama kitokių tikslų, pvz., nesąžiningai nulemti viešojo pirkimo baigtį?

Gaila, kad negaliu pateikti informacijos, ar prodiuserines paslaugas LRT teikia UAB „Tv Play“ ir UAB „Media 3“, nes tai – Seimo nariams LRT pateiktos konfidencialios informacijos dalis, bet būtinai prašysiu, kad tą informaciją visuomenei pateiktų pati LRT.

Visa išvardinta informacija sukelia daug klausimų dėl valstybės tarnautojų ir su jais susijusių juridinių asmenų ryšių skaidrumo ir teisėtumo, ypač viešųjų pirkimų srityje. Tikiuosi, kad atitinkamos institucijos, į kurias planuoju kreiptis artimiausiu metu, ištirs šias ir kitas žinomas aplinkybes.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Argo       2017-12-28 22:40

O PūkoTV laidose dalyvaudavo K.Stoškus, R.Lazutka, V.Budnikas ir kt.Gerbiami LVŽS pažiurėkite kokios LRT TV laidos, Beatos virtuvė, Dviračio žyyynios, Stilius ir tt. PaklausykitE RYTO GARSŲ dienos komentarus, soc. tinklų apžvalgą.......Išanalizuokite laidas kuriose dalyvavote.Buvo kažkiek laisvesnis info sklaidos kanalas PųkoTV, BET…....Matomai ;prestižo; reikalas dalyvauti LRT laidose.

vilnietis       2017-12-28 20:37

Tai kokias išgamas   išauginom
Gerai kad dar yra dorių žmonių.

Julius       2017-12-28 19:39

Klausimas kas nori į tą visa jakilaičiu karbauskiu širinskieniu kakafonija įtraukti sąžiningus piliečius? Juk iš jų nei vienas nevertas sąžiningų žmonių pagalbos.

Julius I Dange       2017-12-28 17:55

Aš negirdėjau iš Širinskienės ką nors kalbant apie Garliavos skriaudas. Kaip ir iš Karbauskio nieko nesigirdi. Jie abu laikosi tos pozicijos kad tai ne jų daržas ir ne jų pupos. Kitaip tariant jiems visiškai vienodai kad Lietuvoje nėra teisingumo. Tik kad jiems būtų geriai kad tik jų niekas neklibintu ir viskas.

Dangė       2017-12-28 17:45

Prieš A.Širinskienę sukils ne tik visas mėšlynas ir širšynas,
bet ir pedofilų-pederastų klanas. Visi padorūs Lietuvos gyventojai
privalo ją visapusiškai palaikyti. Tai liečia mus visus!

o kodėl tyli       2017-12-28 15:51

vyr. tardytoja M. Liūtė?
nė neamteli.
laukia komandos?
įsivaizduoju, kas būtų, jei Širinskienė dabar nusičiaudėtų ne vietoj ar kokį kakblelį ne ten padėtų...

Julius I albina       2017-12-28 15:51

Bet juk yra ir kita žiniasklaida. Kuri niekados naparašys tiesos apie Karbauski ir jį supančią aplinką. Tai taip išeitų kad tą dalį žiniasklaidos Karbauskis ir partiją kažkokiu tai būdu remia? Ar tokia žiniasklaida tiesos apie Karbauski ir jo aplinka nerašydama remia Karbauski už dyką? Iš kažkokio tai principo? Kur tas principas?

albina       2017-12-28 15:39

Keletas klausimukų.1.Kodėl TYLI baltos TS pirštinės? 2.Kodėl tyli aktyvistai liberalai?3.Kodėl nuo LTV kritikos prie Naisių pasuko Krivickas?4?Kodėl visi portalai vėl kedena Gretos gyvenimą?JIE vieningi,nes buvo pamaloninami partijų pinigais ir projektais.O čia netikėtumas - Karbauskis nepirko ramybės! Užtat ir putoja Jakyla,niršta R.I.T.A,neapykanta perkreipti ir Daivutės,ir Makaronytės veideliai.Kiek pykčio signatarų Valkatos ir Oželytės tekstuose.Šėryklos pavojuje!Runkeliai ir debilai atėjo balsuoti ir išrinko ne tuos.

Julius       2017-12-28 15:03

Abu vienas kito verti. Nei Jakilaitis nei Karbauskis į klausimus atsakyti nesugeba.

Haremo motinėlė tyli       2017-12-28 14:26

Tarpušventis…

Gal pastebėjote,       2017-12-28 13:13

jog ir Žinių radijas stojo į tų šlykščiausių vagių gynėjų gretas?  Taigi, mes visiškai neturime žurnalistų.

$+$       2017-12-28 11:07

Kokia titaniška veikla, net matosi kaip prakaitas bėga. Seimo narė matyti nežino, kad viešųjų pirkimų sutartys yra viešinamos, reikia tik nueiti į Centrinį viešųjų pirkimų portalą ir pamatysi visus milijonus €.

Jūs paviešinkite kas įdarbino tas jakilaitienes ir šeškuvienes tose ministerijose, kas už jų stovi, t. y. su kuo dalijasi tais milijonais. Jūs, valdančioji dauguma skyrėte ir ministrus, ir viceministrus. Kas trukdo sustabdyti tą pinigų vogimo mašiną. Paverkšlenti viešojoje erdvėje gali kiekviena turgaus bobutė.

Antram komentarui       2017-12-28 10:43

Neskubėkite šaudyti. Pradžiai reikia pasmaugti po to pakarti ir tik tada sušaudyti.

padėka       2017-12-28 7:27

Dėkui p. Agnei Širinskienei. Linkiu stiprybės ir sveikatos kovojant su įsisenėjusiais Lietuvos pūliniais. Mes palaikome Jūsų sprendimus.

pastabas       2017-12-27 22:28

Jakilaitis tiek turi proto, kiek sutartyse nulių, o dėl nulių šoka striptizą.

Jakylas Keulaitis       2017-12-27 21:24

Prisišokinėjau- pac acidūreu dėmesio centre!

aciu, Agne, Jums uz drasa       2017-12-27 20:08

pajudinote dar viena klana. Uztat esate smarkiai puolama, maisoma su zememis. Stiprybes Jums. Zinokite, kad Jus palaiko visa neelitine Lietuva.

Jakilaitis yra       2017-12-27 18:24

Konservatorių nupirktas šunelis.

diagnozė       2017-12-27 17:42

Korupcijos metastazėse -visa Lietuva. Nėra toikios veiklos rūšies į kurią nebūtų įsimetęs nepotizmo, korupcijos, vogimo , atsainus , nusikalstamai atsainus požiūris į valstybės reikalus ( prisiminkim , kad ir balsavimą dėl Jeruzalės statuso).

Daiva       2017-12-27 15:56

Vienos sutarties pinigėlių užtektų kokiems dešimčiai emigrantų į Lietuvą sugrąžinti. Bet geriau tegu Jogaila naują varlytę nusiperka.

Ale       2017-12-27 15:07

Kokią valstybės veiklą atidžiau bepajudina, ten vien korupcinis širšynas. Ir suzvimbia širšės žiniasklaidoje visu pajėgumu; svarbesnių valstybinių reikalų nebelieka.

to pirmam -        2017-12-27 14:44

  Siaurusevicius yra tame paciame UABe .

Žuvis genda       2017-12-27 14:40

nuo galvos.Ten jau viskas supuvę.Stovintis vanduo genda.

taip       2017-12-27 14:34

Akivaizdu kaip viskas suaugę, kad net URM nedrįso po skandalo su užsišventusia savo spaudos atstove Jakilaitiene pajudinti ponią. Viskas nurimo, nes voratinklio centro, kuris galimai užtikrina ramybę, geriau neliesti, ar ne?

 

Kas man suteiks tokį leidimą,       2017-12-27 14:12

kad aš nedvejodamas galėčiau jį sušaudyti?

Klauskite Siaurusevičiaus       2017-12-27 13:58

Kodėl jis priima į darbą tokius darbuotojus,kurie tingi dirbt savo tiesioginį darbą todėl yra samdomi privatūs UAB-ai?


Rekomenduojame

Verta pamatyti. Donaldo Trumpo teisinės komandos spaudos konferencija

Žmogaus teisių komiteto pirmininko T. V. Raskevičiaus programa: 5 prioritetai

Geroji Naujiena: Jėzus Kristus, Visatos valdovas, Tiesos Karalius

Algimantas Rusteika. Vartotojo instrukcija

Ramūnas Trimakas. Trojos asilas

Kun. Robertas Skrinskas. Kristus Karalius: šventė lapkričio 22-ąją. Skirta abortų legalizavimo Lietuvoje 65-sioms metinėms

Dalius Stancikas. Melo muziejus (ištrauka iš knygos „Kūju per Lietuvos istoriją“)

Andrius Švarplys. Daugumos argumentas ir jo panaudojimo kontekstai

Rasa Čepaitienė. Iš Murmūnų į Abejoniškes

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Andrius Švarplys. Facebookas ir Twitteris bendradarbiauja su Vietnamo, Turkijos, Rusijos ir Kinijos režimais

Andrius Švarplys. Čia tas pats, kas mokinių parlamentui suteikti tikrojo parlamento statusą

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujosios koalicijos susitarimas: ko tikėtis?

Nacionalinis susivienijimas: pareiškimas dėl solidarumo su Lenkijos valdžia

Robertas Grigas. Atmintinė lenkų „abortų teisių“ gynėjoms

Vytautas Radžvilas. Konvergencijos svajonė ir tikrovė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.