Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Sveikatos apsaugos politika

Advokatai J. Sakavičius ir A. Mozeris: nei tarnautojai, nei mokyklų administracijos neturi teisės skatinti mokinius skiepytis be tėvų žinios

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugsėjo 9 d. 13:58

5     

    

Advokatai J. Sakavičius ir A. Mozeris: nei tarnautojai, nei mokyklų administracijos neturi teisės skatinti mokinius skiepytis be tėvų žinios

Dalijamės advokatų dr. Justo Sakavičiaus ir Alvydo Mozerio įspėjimais Vilniaus miesto savivaldybės tarnautojams ir mokyklų administracijoms apie tai, kokį galiojantį teisinį reguliavimą jie pažeistų skatindami nepilnamečius moksleivius skiepytis be tėvų žinios.

Advokatas dr. Justas Sakavičius:

Vilniaus miesto savivaldybės tarnautojai žino geriau nei Jungtinės Karalystės mokslininkai ir PSO atstovai, kad skiepyti vaikus verta ir kuo greičiau!

Prieš kelias dienas Jungtinės Karalystės mokslininkai (ČIA arba ČIA) pareiškė, kad jie nerekomenduoja skiepyti 12–15 amžiaus grupės vaikų, nes skiepijant sveikus vaikus galimas nors ir retas, tačiau šalutinis skiepo poveikis – širdies uždegimas.

Panašios išvados dar 2021 m. birželį buvo priėjusi ir PSO, nurodydama, kad vaikai sunkiai neserga, o ir mažiau platina virusą nei suaugusieji, todėl jų skiepijimas nėra prioritetas (ČIA).

Tačiau Vilniaus miesto savivaldybė su pasididžiavimu paskelbė, kad skiepai nuo Covid 19 keliauja į Vilniaus gimnazijas (ČIA).

Viešai transliuojama žinutė, kad tam, jog būtų paskiepytas vaikas iki 16 metų, reikės vieno iš tėvų sutikimo, o vaikai nuo 16 metų galės pasiskiepyti ir patys, be tėvų žinios.

Tačiau ši žinia prieštarauja įstatymams.

Nors LR Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo 14 str. 1 d. nurodyta, kad sveikatos priežiūros paslaugos asmeniui nuo 16 metų teikiamos tik su jo sutikimu, tačiau to paties straipsnio 4 d. sako, kad įstatymai gali nustatyti atvejus, kai tokį sutikimą gali duoti TIK PILNAMETIS asmuo.

Atskiras ir specialus įstatymas skirtas sveikų asmenų skiepijimui yra LR Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymas, kurio 11 d. 1 d. nedviprasmiškai sako, kad asmens skiepijimas (imunoprofilaktika) vyksta tik su jo sutikimu, o jam esant neveiksniam – su atstovo sutikimu.

Todėl pagal galiojantį teisinį reguliavimą vaikai iki 18 metų patys savarankiškai neturi teisės priimti sprendimo dėl skiepijimosi be tėvų ar globėjų sutikimo.

Pabaigoje verta priminti LR Baudžiamojo kodekso 160 str., kuris skamba taip:
„Tas, kas įtraukė vaiką ne gydymo tikslais vartoti vaistus [...], baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų“.

* * *

Advokatas Alvydas Mozeris:
  ·
Verta priminti ir LR Baudžiamojo kodekso 100 str., kuris skamba taip:

„Tas, kas tyčia, vykdydamas ar remdamas valstybės ar organizacijos politiką dideliu mastu arba sistemingai [...] sudarė tokias gyvenimo sąlygas, kad jos lėmė žmonių žūtį; [...] ; persekiojo kurią nors žmonių grupę ar bendriją dėl politinių, rasinių, nacionalinių, etninių, kultūrinių, religinių, lyties ar kitų motyvų, kuriuos draudžia tarptautinė teisė; [...], baudžiamas laisvės atėmimu nuo penkerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimu iki gyvos galvos.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

šmikinytė       2021-09-9 18:21

-Ė-ė-ė-ėėėė, pala, pala -ar tai reikšia , kad man ir mano bobyriausybės nariams gresia sėsti “nuo penkerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimu iki gyvos galvos”?

Kis       2021-09-9 16:47

ar yra straipsniai i prievartini skiepijima,ypac jauna nesubrendusi zmogu?Juk cia durniui aisku,kad sie issigimeliai prekiauja Optom Lietuvos zmonemis.Rankas reikes tiems kapoti kas kesinsis i nepilnamecius,juk kazkas kas juos turi apsaugoti?

grumstas       2021-09-9 16:40

Neleidžiamas priėjimas prie tiesioginės transliacijos.?

AČIŪ       2021-09-9 15:43

brangieji kovotojai už teisybę, už žmogiškumą. Palaikome jus iš visos širdies. Sveikatos jums ir sekmės.

Reikia       2021-09-9 15:14

Pareikalauti iš valdžios skelbti skaičius “sergančių Covid19 žmonių su nulniais požymiais”,juos atmetus , manau iš karto atsidurtume žalioje zonoje.


Rekomenduojame

Viktoras Jašinskas. Juodasis pirmadienis

Kun. Robertas Grigas primena: ne tvoros ir ne tanketės apsaugo parlamentus…

Nida Vasiliauskaitė ir jos „Lapių medžioklės“. Išvarymo instrukcijos: sugauti, išvyti, dezinfekuoti

Ramūnas Aušrotas. Apie sprendimų „greitumą“

Geroji Naujiena: Sekime Jėzų ir nebūsime sugėdyti

„Teisingumo registras“: ar esate pasiruošę gyventi be pilietinių teisių?

„Neredaguota“ pokalbis su Aurelijumi Veryga apie pandemija ir politiką

Lietuvos šeimų sąjūdžio tarptautinė konferencija po mitingo: „Valstybių ateitis diktatūros šešėlyje“ (vaizdo įrašas)

Algimantas Rusteika. Kas bandė organizuoti riaušes?

Liudviko Jakimavičiaus pastebėjimas: ant ko tada visas bėdas vers?

Rugsėjo 10 d. mitingo Katedros aikštėje rezoliucija

Mero rinkimai Trakuose. Ramūno Aušroto programa: kaip išspręsti įsisenėjusias Trakų komunalinio ūkio problemas?

Nidos Vasiliauskaitės kalba rugsėjo 10 dienos mitinge Katedros aikštėje (vaizdo įrašas): „Mes nesiderame!“

Rugsėjo 10 dienos mitingo Katedros aikštėje vaizdo įrašas

Vasariški pokalbiai su Dovilu Petkumi. Arkivyskupas ir nuncijus Ukrainai Visvaldas Kulbokas: Šv. Sostas gali būti tarpininku siekiant taikos

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Globalistinė Lietuvos užsienio politika

Vygantas Malinauskas. Kodėl Lietuvai taip nesiseka suvaldyti pandemijos? Palyginimas su kaimynais ir ... Indija

Nida Vasiliauskaitė. Nebijokime. Tai jie tegu bijo

William H. McRaven kalba Techaso universiteto studentams: kaip įveikti pasaulį

Iš propagandos frontų. Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė – net jei sau prieštarauja, vis tiek teisūs, arba Liežuvis – pikčiausias jų priešas

„Neredaguota“ pokalbis su advokatu prof. dr. Ignu Vėgėle. Valstybė ir teisė

Nidos Vasiliauskaitės replika apie netrukus įsigaliosiančius draudimus

Linas V. Medelis. Uždrausti valdantiesiems giedoti himną – Tautišką giesmę

Pandemiją galima valdyti ir kitaip: pranešimų ištraukos ir reportažai iš STI konferencijos „Demokratija karantine. Susikalbėjimo galimybės“

Šiandien legendinio partizano J. Lukšos-Daumanto atminimą istorikai įprasmins tarptautine konferencija apie ginkluotą antisovietinį pasipriešinimą

Justas Sakavičius. Dėl ko verta sunerimti VISIEMS

Vesti visuomenę prie Jėzaus: kun. N. Pipiro mintys ir bendražygio dr. D. Stakišaičio prisiminimai minint s. Ados-Benvenutos Urbonaitės šimtmetį

Advokatai J. Sakavičius ir A. Mozeris: nei tarnautojai, nei mokyklų administracijos neturi teisės skatinti mokinius skiepytis be tėvų žinios

Prof. Alvydas Jokubaitis: jei katalikai reikalautų to paties kaip homoseksualai, kiltų skandalas

LRT: Lietuva kalba. Ką daryti su tūkstančiais Lietuvoje esančių migrantų – integruoti ar išsiųsti? V. Sinicos atsakymas, kurio jis nespėjo pagarsinti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.