Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Demokratija ir valdymas, Liustracija ir desovietizacija

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Tiesos.lt redakcija   2021 m. balandžio 4 d. 13:37

23     

    

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Balandžio 2 d. iš Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) generalinio direktoriaus pareigų atleistas Adas Jakubauskas surengė spaudos konferenciją.

„Buvau atleistas ne dėl vadovavimo problemų, o dėl to, kad atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius, kas yra ilgalaikis Rusijos tikslas, – pasakė jis.

1941-ųjų  metų pasipriešinime dalyvavo daug būsimojo partizaninio karo vadų, taigi vieno pasmerkimas, yra ir kito pasmerkimas. Centras seniai buvo spaudžiamas tai padaryti, bet niekada su tuo nesutikau, ir tai buvo viena pagrindinių susidorijimo su manimi priežasčių.

Esu vienas iš pavyzdžių Europos ir galbūt pasaulio parlamentarizmo istorijoje, kada pareigūnas atleidžiamas avansu, nes jo kadencija baigiasi po ketverių su pusę metų.

Lietuva ir konkrečiai Genocido centras neretai patiria spaudimą iš Izraelio ir Rusijos, kaip Lietuva turėtų vertinti savo istoriją arba vieną ar kitą istorinį veikėją. Tuo tarpu kaltinančios valstybės neperdavė Lietuvos teisingumui nė vieno asmens, kuris Lietuvoje buvo įtariamas genocidu prieš lietuvių tautą, – tokių KGB veikėjų, kaip Nachmanas Dušanskis, Aleksandras Slavinas, Petras Raslanas ir kiti.  Ar tokiais būdais turi būti vykdomas teisingumas?

Centro kritikai neretai teigia, kad Centras skiria daugiau dėmesio sovietinės okupacijos negu nacių okupacijos laikotarpių tyrinėjimams, ir daro išvadą, kad Centras nelygiai vertina abi okupacijas.

Į tai galiu atsakyti taip: naciai buvo Lietuvą okupavę trejus metus, o sovietų okupacija tęsėsi 16 kartų ilgiau – 48 metus.

Kita vertus, nacių okupacijos nusikaltimai buvo tiriami per visą sovietmetį. Tam nemažai dėmesio skyrė KGB. Tuo tarpu sovietų okupacija pradėta tirti tik atkūrus Lietuvos nepriklausomybę.“

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ne tik       2021-04-7 5:01

Ne tik Izraelis, o žydų pastangomis - ir JAV, bei Rusija. Visa Vakarų Europa apimta kairuoliško gaivalo ir prifarširuota Kremliaus korumpuotų politikų bei verslininkų; buvusių KGB agentų. Paguodai būtina pasakyti, kad amžinai tai nesitęs, kad ir kokia žala bebūtų padaryta. Bet pagirios daugeliui bus labai skausmingos.

stasys       2021-04-4 21:58

Ne visi komunikalus bei moka gražiai ir sklandžiai prieš kameras kalbėti . To reikia mokytis . Vienok Adas atsakė į keletą svarbių klausimų ,genocido ir rezistencijos tyrimo centras niekada nebuvo mokslini darbą dirbanti istaiga.  Neviešą paslaptis paviešinta ! dabar bent aišku kodėl Seimas ėmėsi spręsti A.Jakubausko likima . Su kirviu neišdrosite mielieji pianino ..Genocido ir rezistencijos tyrimų įstaiga , tik propagandos įrankis , todėl tos įstaigos vadovu gali būti tik partinis politikas turintis tvirtą palaikima Seime. Vargiai ką nors tuose ginčuose reiškia ir tos aktualios istorinės temos Lietuvai ,juk tai savotiška sulietuvinta ‘inkvizicija’ sprendžianti klausimus kurie gali paprastą žmogų ne tik pasmerkti miriop bet ir sutersti jam mirus jo atminti ..be jokios atsakomybės .Taip, tokioms pareigoms Adas Jakubauskas nėra tinkamas .

> 19:45       2021-04-4 21:23

Yra ir kagėbistų dvasioje, nespėjusių užsiverbuoti ar nepriimtų. Jie tikrai labai mielai tyčiojasi iš lietuvių kalbos kaip ir iš visko, kas lietuviška. Taigi pastaba (16:32) taikli ir teisinga.

Tai, matyt,       2021-04-4 21:19

ir Anušauskas kagėbistas, nes dirba jų metodais. Kas dar? Kiek jų tupi seime neprisipažinę? Dabar ,,konservams” zadanija” - sunaikinti bent tą 1600 sąrašą. Bet ar nebus ,,konservų” kagėbistai užsirovę ant savo pačių baimių pinklių? A. Jakubauskas - ne toks žmogus, kad išsigąstų ir bailiai nutiltų. O juk dabar jo rankos laisvos, jis jau nebe pareigūnas. Didžiulės jam sėkmės.

tai KGBistai lietuviškai nerašo?       2021-04-4 19:45

neįtikėtina,
kur konspiracija.
na nebent kokios šestiorkos, įtakos agentėliai - sumenkinti lietuvių kalbą.

vakarų pasaulį       2021-04-4 19:06

valdo žydų melas, tais klausimais amerika ir rusija vieningi, o tai didelė jėga

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-04-4 18:22

Ado Jakubausko nušalinimo priežastys aiškiai parodomos laidoje su Rūta Janutiene ir Kęstučiu va čia https://www.youtube.com/watch?v=9w-WovRz_zQ

____________________________________________________________________

Klausimai po laidos peržiūros:
- kiek ilgai dar bus su landsberginiais politinių kalinių ir tremtinių sąjunga ts-lkd partijoje?
- ar partizano Tigro dukra Angelė Jakavonytė dar nori dirbti landsbeginių ts-lkd partijoje?_

to "to elfe"       2021-04-4 17:34

pats logiskai pamastyk.
Raudonajai armijai traukiantis, lietuviai paskelbia savo sali nepriklausoma valstybe . , neutralia
vokieciai isiverzia i nepriklausma valstybe - okupantai. 
grizusi paskui vokiecius   Rusijos imoerijos armija vel is naujo turi okupuot valstybe, anuliuot nepriklausomybes paskelbima.
kas jums cia neaisku?..

aiskiai matom is kurios puses kyla ta neapykanos kalba musu Birzelio sukilimui.
tik is Kremliaus. Izraelis cia tik tiek prisideda, kiek jame irgi yra kegebistu ar buvusiu enkevedistu..
normalus zydai, ypac tikintys,  zino, kad Rusija niekada nebuvo ju gelbetoja, nes pirmoji naikino ju “burzua”, save islaikancia vidurine klase, nepraleido i Rusija nei vieno Lenkijos zydo, jei neturejo sovietinio paso ir tuo prisidejo prie Holokausto… galimai tycia delse vaduot konslagerius, kai nutrukus tiekimui, zmones ten mire nuo bado ir salcio…

Kaip atpažinti KGB’sta       2021-04-4 16:58

Pasirašinėja savo komentarus “kaip rusą atpažinti”.

Sakyk       2021-04-4 16:53

Adai, tu čia rimtai šneki, ar čia tik toks tavo humoras?

Patikslinimas       2021-04-4 16:50

Kalinino žmonos mergautinė pavardė buvo Lorberg. Jekaterina Ivanovna Lorberg.

Vienas portalas       2021-04-4 16:45

išspausdino rašinį apie tai, kaip kentėjo vargšės Kremliaus šulų žmonos įvairiais laikotarpiais, kaip jas tie šulai niekino, niekur nesivežiojo, o jau stalinas tai buvo joms tikras žvėris, siuntė į lagerius savo pakalikų antrąsias puses kaip kadaise atvirukus prieš Naujuosius. Pabandžiau parašyti, kad buvo ne visai taip, tos žmonos irgi šunybių prikrėsdavo. Straipsnyje buvo paminėta ir “visasąjunginio starostos” Kalinino žmona Jekaterina, kurią Kalininas mylėjo, o Stalinas pasiuntė į Sibiro lagerius. Teisingai, pasiuntė, bet kas buvo ta Jekaterina (mergautinė pavardė orberg)? Ta principinga bolševikė buvo
RSFSR aukščiausiojo teismo speckolegijos narė ir, kol galėjo, šūsnimis atmetinėjo nekaltai nuteistųjų skundus, daugelis nuteistųjų buvo sušaudyti ar mirė lageriuose. Maža to, toji Katiuša dar 1924 metais įskundė OGPU savo
tikrą brolį Vladimirą, neva jis lenino stalino idėjų ir socialistinės valstybės išdavikas. Nepraėjo nė mėnuo, ir brolelis gavo kulką. Lageriuose Katia raitėsi kaip žaltys, bet Kalininas mylimai žmonai ne ką tegalėjo padėti, tik suveikė pažymą, kad jo žmona silpnos sveikatos, jai reikia geresnio maisto ir lengvesnio darbo, nei miško kirtimas Komijos taigoje. Ją įdarbino lagerio skalbykloje, ir ji praleido kalinimo laiką gremždama stiklo šukėmis glindas nuo kitų kalinių, kurie neturėjo aukštų užtarėjų, skarmalų. Tokios pat ideologijos laikėsi ir kitų sovietinių bonzų žmonos. Tokie mano komentarai laisvame portale buvo užblokuoti.Kodėl? Matyt, tokia kreivos propagandos logika. Jei propaganda sako, kad lenino, stalino, brežnevo, Andropovo ir kitų žmonos buvo angelai, o jie patys - banditai, tai reikia tikėti, kad taip ir buvo. Jei žinai, kad buvo kitaip - tai žinok ir prikąsk liežuvį...

Raigerdas        2021-04-4 16:38

Pakartosiu savo komentarą, kurį parašiau prie kito gerbiamo Ado Jakubausko straipsnio.
Na, šaunus direktorius, galiu pasakyti. Galėjo daug nuveikti. Bet, gerbiamas Adai Jakubauskai, jūs, suprantate, kaip ir daugelis žmonių, kad II-asis Pasaulinis karas baigėsi. Tačiau jis nesibaigė mūsų partizanams 1945 m. ir jis nesibaigė LGGRTC. Ir jūs esate vienas iš tų didvyrių, kuris stojo drąsiai į kovą už Lietuvą ir, kad joje gyvuotų teisingumas. “Negalima” - PASAKĖ KONSERVATORIAI, ATLEISDAMI JUS IŠ DARBO,-“TEISINGUMAS LIETUVOS ŽMONĖMS NEREIKALINGAS, NES TAI GALI PAKENKTI MŪSŲ PARTIJAI, KOVOJANČIAI UŽ MŪSŲ “SPECIFINĮ TEISINGUMĄ, KURIO SVARBIAUSIAS TIKSLAS - ĮDIEGTI LIETUVOS ŽMONĖMS Į GALVAS, KAD EGZISTUOJA TOKIA “SOCIALINĖ LYTIS”, KURI NETURI JOKIŲ LYTINIŲ ORGANŲ”. 
  Aišku, kad čia yra ne viena suinteresuota grupė, kad jus atleisti, bet pagrindinė priežastis, dėl ko reikėjos jus atleisti yra štai tame punkte:“Kai leis karantino sąlygos Tuskulėnų komplekse atidaryti muziejų „Homo sovieticus“. Taigi, nežinau kokio dydžio turėjo būti šitas muziejus, bet jūs net neįsivaizduojate pats, ką reiškia toks muziejus net ne Lietuvai, o visam pasauliui. Jeigu jį tinkamai padaryti, su daugybe dokumentinių filmų , tai čia plauktų ekskursijos iš viso pasaulio. HOMO SOVIETICUS MUZIEJUS - tai galas Rusijos Imperijai, tai galas jos MELUI, tai galas šitai šlykščiai sovietinei propagandai, kuri gyva iki šiolei. Manau, kad tokiam muziejui padėtų visos Vidurio Europos šalys, visos kaimyninės šalys, tame tarpe ir Japonija. HOMO SOVIETICUS MUZIEJUS - tai deramas Lietuvos atsakymas už išvežtus į Sibirą nekaltus žmones, tai deramas atsakymas MŪSŲ PARTIZANŲ, ATIDAVUSIŲ GYVYBES UŽ LIETUVOS LAISVĘ NUO OKUPANTŲ, tai didžiulę pagalba VAKARAMS, kuriems yra būtina suprasti, ką iškentė Lietuva ir kitos kaimyninės šalys, turėdamos savo kaiminystėje tokią banditų ir žmogžudžių valdomą  valstybę. HOMO SOVIETICUS MUZIEJUS yra geriausia, ką Lietuva galėjo sukurti PASAULIO KULTŪRAI IR DAUGELIO ŠALIŲ CIVILIZUOTUMUI. HOMO SOVIETICUS MUZIEJUS - TAI GERIAU NEI NIURNBERGAS II, KUR TURĖTŲ BŪTI TEISIAMI “SOVIETINIAI” NUSIKALTĖLIAI.  HOMO SOVIETICUS MUZIEJUS - TAI ATSAKAS Į ŽMONIŲ KVAILINIMO METODUS, TAI ATSAKAS Į VISUOMENĖS PASITIKĖJIMĄ BANDITAIS, IR TAI ATSAKAS Į NAUJAI PRADĖTĄ ŽYGĮ, IŠDURIANT VISUOMENĘ APIE, NEVA, EGZISTUOJANČIĄ “SOCIALINĘ LYTĮ” BE LYTINIŲ ORGANŲ.  Nenusiminkite, gerbiamas Adai Jakubauskai, ir sukurkite LEGALIĄ ORGANIZACIJĄ TOKIO MUZIEJAUS STATYBAI, SUKURKITE FONDĄ, KAD GALĖTŲ JUMS PADĖTI LIETUVOS PILIEČIAI IR TAPKITE TOKIO MUZIEJAUS, KURIS GALI SUSILAUKTI PASAULINĖS ŠLOVĖS, DIREKTORIUMI. SĖKMĖS JUMS, KOVOJANT UŽ TEISINGUMĄ LIETUVOJE.

kaip rusą atpažinti       2021-04-4 16:32

nerašo lietuviškomis raidėmis.
jam tai per daug sudėtinga.
lietuviškai kalbėt pramoko, bet rašyti - ne.
visokie dzeikai, elfes ir t.t.

trumpai       2021-04-4 16:19

Nei viena is situ siuksliu - nei Landsbergiai, nei Kubilius, nei Anusauskas, nei Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė - NERA susije nei su partizanais, nei su disidentais. Jie sovietmecio nomenklaturos produktas. Ar Lietuva, ar Rusija, ar ES - jiems tas pats.

Ramiros       2021-04-4 15:46

Tai nejaugi jis dabar Gabrielė, paskubėjo net pirmas(-a) čionaus komentarą suraityti, mano pamąstymu ganėtinai kvailoką ... O aš tai neabejoju, kad Jokubauskas buvo sudorotas vien dėl to, kad nešoko pagal Lietuvos neprietelių dūdelę ir, manau, kad jis teisybę pasakoja. Prisiminkim, neminėsiu pavardžių, visi tai žino, visą virtinę, mano pastebėjimu, nekompetetingų, net kai kurių, galbūt,  pakankamai žioplokų valdininkėlių, bet jie laikomi tose kėdėse metai iš metų, nes, matyt,  aklai vykdo valdžios nurodymus. Galima pagalvoti, kad valdžiai nereikalingi su smegenimis, o reikalingi besmegeniai/robotai?

Madame Gabriele,       2021-04-4 15:27

kokią žolę rūkote?

to elfe       2021-04-4 15:26

Kodėl abu, jei vienas jau buvo okupavęs anksčiau ir pavertęs savo teritorija? Beje, su ta okupante USA pratęsė savo karinę Amžinąją sąjungą? Kalbate nelogiškai, negi irgi runkeliokus medžiojate, kaip tas Langų majoras?

gal giliau       2021-04-4 15:17

gal totoris neklauso aklai žydų ir nepritaria jų melui, demagogijai ir ypač jų ideologijai - komunizmui.
žydeliai tą jaučia ir liepė savo šuniukams jį sudoroti.
kad vyrautų žydiška tiesa, kad apie žydelius nebūtų galima sakyti nieko teisingo.

-:)       2021-04-4 14:32

gabrielius jau pakeitė lytį? operatyvus vaikinukas visgi smile beje, o kas dabar bus jo žmonas (ar vyrė?) gal raskevičius? įdomu kaip į tai sureaguos austėja? pasikeis lytį gal taip pat? ar tiesiog jai bus suteikta privilegija supirkinėti sklypus po 1 €?

Lingvistika       2021-04-4 14:31

Rusiškai - delo trūba, lenkiškai- rura, lotyniškai- anus, toliau nebetęsiu….

elfe        2021-04-4 14:04

labai lakoniskas atsakymas.
nesunku ir taip buvo atspet tas priezastis…
Birzelio sukilimas priverte abu okupantus jaustis ne isvaduotojais, o butent okupantais.
Lietuva pirmoji Europoje nuteise nacius Kaune. turejo jiems net spec kalejima Kretingoje.


Gabrielė       2021-04-4 13:59

jo jooo jokubauskai, tikrai, Anušauskas, Landsbergis+kompanija siekia iš anksto „pasmerkti” birželio sukilimo dalyvius…???? Ar tu žmogeli išvis girdi, kokį š... čia mali ir ar pats savežim dar tiki po tokių briedų? Reiktų ištirti, kaip tokie subjektai išvis patenka į tokias pareigas???? Kas juos siūlo, stumia, už juos balsuoja??? Tai tiesiog neįsivaizduojama.

Rekomenduojame

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.