🎬A.Patackas: Esame ypatinga Tauta (video) (II)

Tiesos.lt siūlo   2013 m. gruodžio 22 d. 14:42

4     

    

A.Patackas: Esame ypatinga Tauta (video) (II)

alkas.lt

Su Seimo nariu, Kovo 11-osios akto signataru, Algirdu Patacku toliau kalbasi Alkas.lt vyr. redaktorius, etnologas Jonas Vaiškūnas (Kaunas, 2013-10-14).

Šiame pokalbyje toliau gilinamės į A.Patacko gyvenimo kelią atvedusį jį prie lietuvių tautinės kultūros vertės supratimų, prie savo Tautos baltiškosios kultūros šakninių esmių paieškos.

***

Algirdas Patackas – Seimo narys, Kovo 11-osios akto signataras, kultūrologas, lietuvių etninės kultūros tyrinėtojas, žinomų savilaidinių kultūrinio pogrindžio leidinių „Pastogė“, „Ethos“, „Saulė ir kryžius“ autorius, 9-ajame dešimtmetyje skaitęs paskaitas apie baltų kultūrą ir etiką uždaruose bendraminčių susibūrimuose, o nuo 1988 m. – Kauno Sąjūdžio įsteigtoje Sekmadieninėje lietuvių kultūros mokykloje, vėliau Kauno tautinės kultūros centre, Kauno technologijos universitete ir Vytauto Didžiojo universitete.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

ALGIRDAS PATACKAS „Esame ypatinga Tauta" (2/3) dalis

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Marta        2013-12-23 17:45

Frommas rašė, jog žmogus gimsta fiziškai, biologiškai – kaip kūnas. Po to, jis dar turi gimti psichologiškai – kaip žmogus. Susikurti pats save. Psichologinis gimimas, irgi, skausmingas – nepatogumai, nemalonumai, skausmas, anestezija neišvengiama – neatsitiktinai, tas procesas lydimas laikino nedarbingumo, ašarų, riksmo, ligų, alkoholio arba žolės… jei taip ir neatrandi Kristaus savyje…

Baimė ir drebėjimas.Sustiprina ar sugniuždo sėdėjimas viename karceryje su mafijozu, pasodintu tave sekti. Chodarkovskis neiškentė nepaatviravęs su tokiu “draugužiu”, kuris išdavęs karcerio draugą buvo paleitas, o pats buvo dar kartą nuteistas papildomiems metams. Tik dabar Putinas amnestavo. Greičiausiai įsitikino, kad iš kalinio smegenų jau švariai išvalyti visi “egocentriški” troškimai ir kalinys pagaliau “subrendo” “aukštesniems tikslams”.
Sakalas buvo nuteistas 10 metų... bet “subrendo” palyginti greitai. Paleistas po metų. Kun.Tamkevičius, pagautas su “katalikų kronika”,  draugus prieš išvežant į kgb kurortus, taip įspėjo: “jei grįšiu kitoks, žinokit - ne savo noru”. Bet grįžo ir tapo arkivyskupu. Klusniai vykdė bernardinų lt reformą pašalinant anoniminius komentatorius, susorošinant katalikų laikraštį, Marijos radijo vadovus nušalinant už pernelyg didelį poveikį rinkėjams… ir gal dar daug ką, ko nežinom… juk kriksčioniška “propaganda’ kaip buvo taip ir liko kone uždrausta… 

Bukovskis nuo laisvo mąstymo perauklėjamas buvo psichitrinėje. Natūralu, sakė vaikų psichiatras D.Pūras, kad psichiatrai laikė tokius disidentus bepročiais. Juk tik beprotis galėjo priešintis TOKIAI sistemai. Bet Bukovskis turėjo drąsos parašyti tiesą ir tai pakeitė viso pasaulio psichiatriją.

 

 

Marta        2013-12-23 16:48

gyvenimas esmėje, ne formoje…. Lietuva amžinai žaliuojanti… gamta be prabangos subręsti… Lietuva kaip rojus, Europos Adomas… lietuviu būt nepaprastai sunku… reikia daug dirbti, daug žinoti, kad būti lietuviu… valstybė reikalinga… bet slavėjimo/šleivėjimo nesustabdo…

Atgaila? Išpažintis? Pokrikščioniškoje epochoje, nebeliko vietos atgailai ir idealams.  Homo consumens yra labai, labai malonus – ir sau, ir kitiems. Jis nevargina – nei savęs, nei kitų - net jei ir prisimena filosofiją – tą egzotišką retenybę - tiek, kiek reikia banaliam pokalbiui pagrąžinti. Tiesa… tiesa… po kiek šiandien turguje tiesa…? žinai, - kokia paklausa, tokia ir pasiūla“... Tokia jo išmintis, tokia jo tiesa, ir toks jau jis - mūsų laikų Patriotas, balsuojantis už Uspaskicho projektus.


..

> Klausimas       2013-12-23 12:18

Šis kvailas klausimas,  persekios tamstelę visą tavo likusį apgailėtiną gyvenimą.

Klausimas       2013-12-23 3:14

O visi kalbėjo, kad vargšelis Patackas jau miršta, kad į teismą nebegali nueiti. Tai kaip čia yra: konferencijose dalyvauti gali, seime kada nori pasirodo, interviu dalija, o į teismą nueiti jau nepajėgia?


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Fatima – pasaulinė Marijos sostinė, arba Popiežiaus Jono Pauliaus II galybės paslaptis

Kardinolas Joseph Ratzinger. Fatimos žinios teologiniai komentarai

Liudvikas Jakimavičius. Politinės stumdynės

Ramūnas Aušrotas. Ar nebus apribota tėvų teisė skųsti institucijų veiksmus?

Liudvikas Jakimavičius. „Amicus est Girnius, set magis amicus veritas“

Valdas Vasiliauskas. Lietuviško parlamentarizmo aukštumos

Nuo bačkos: „Freedom House“ politologas: Lietuva pagal demokratijos reitingą lieka stabilumo sala Vidurio Europoje

Andrius Švarplys. Apie politinę (ne partinę) kovą tarp laisvės ir karantino Amerikoje

Algirdas Endriukaitis. Retorinis klausimas: esame istoriniame kelyje ar dykumoje?

2020-ieji – Lietuvos Steigiamojo Seimo šimtmečio metai

Liudvikas Jakimavičius. Visų atsiprašau, kad negaliu nieko pakeisti

Tomas Čyvas „Iš savo varpinės“: „Prasidėjo rinkiminė ruja“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.