Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Demokratija ir valdymas, Emigracija, imigracija, demografija, Geopolitika

A.Merkel ES „vizija“: tolerancija – „Europos siela“, kad apgintume savo bendruomenę, reikalinga „tikra ES kariuomenė“, bet ji nebus „anti-NATO“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. lapkričio 14 d. 15:30

5     

    

A.Merkel ES „vizija“: tolerancija – „Europos siela“, kad apgintume savo bendruomenę, reikalinga „tikra ES kariuomenė“, bet ji nebus „anti-NATO“

Lapkričio 13-ąją Vokietijos kanclerė Angela Merkel, kalbėdama Europos Parlamento posėdyje Strasbūre, pristatė tai, ką paslaugūs žiniasklaidininkai netruko išplatinti pavadindami „kanclerės vizija dėl Europos ateities“. Išklausė ir įvairių politinių partijų atstovų Europos Parlamente „paantrinimus“ – kažkodėl tai buvo pavadinta debatais.

Gal tik Nigelio Farrage‘o aistringas pasisakymas atitiko žanro reikalavimus: išgirdęs A. Merkel žodžius, panašius į klaidos pripažinimą, britų politikas neslėpė pasitenkinimo, kažkada ją dėl to įspėjęs, ir paragino atsiprašyti Europos žmonių: „Aš sakiau Angelai Merkel, kad ji turės pripažinti buvusi neteisi ir atsiprašyti europiečių už tą didelę žalą, kurią sukėlė jos veiksmai,“ – sakė britų politikas.

Taigi kaip ir buvo galima tikėtis, A. Merkel savo kalboje kartojo jau ne kartą girdėtus „burtažodžius“, tiesa, šįkart kur kas poetiškesnius, pavyzdžiui: „solidarumas“ yra Europos Sąjungos „stiprybė“, todėl atskirų ES šalių nacionalinį egoizmą reikia „įveikti“, solidarumas turi būti grindžiamas „tolerancija – Europos siela ir esminė vertybė, kuria grindžiama Europos idėja“ ir „teisės viršenybe“.

Pritardama Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono pareiškimams dėl ES kariuomenės, A. Merkel buvo ne mažiau patetiška: „Turime paimti savo likimą į savas rankas, jei norime apginti savo bendruomenę“. Turint omeny, kad , vos prieš porą dienų ji lenkė galvą prieš Pirmojo Pasaulinio karo aukas, ši frazė turėjo nuskambėti itin dviprasmiškai. Ne mažiau veidmainiškai šis „ryžtas apginti savo bendruomenę“ turėjo nuskambėti ir tiems kanclerės bendrapiliečiams, kurių dėl jos „atlapų“ sienų politikos svetimšalių agresiją patyrė savo miestų gatvėse ar net namuose, neteko artimųjų ir vis dar verčiami apie tai tylėti.

A. Merkel patikinimas, jog „tikros ES kariuomenės“ iniciatyva nenorima pasakyti nieko bloga apie ar prieš NATO – (ji nebus „anti-NATO“, iš EP tribūnos ramino Vokietijos kanclerė), nes, jos žodžiais tariant, ES kariuomenė gali būti „geras priedas“ kariniam aljansui, aiškumo neįnešė: kodėl „geras priedas“ yra geriau už „gerą indėlį“ taip ir liko neaišku.

Kas be ko, Vokietijos kanclerė pakartojo ir savo mantrą: ES reikia „bendro požiūrio“ į migraciją ir bendros Europos prieglobsčio politikos.

Pakartojusi, kad Europoje neturėtų būti vietos „nacionalizmui ir egoizmui“, ir paraginusi ES būti vieningą, glaudžiau bendradarbiauti ir bloko naudai atsisakyti „nacionalinio egoizmo“, A. Merkel pabrėžė, kad kova su migracija yra „bendra Europos užduotis“. Beje, Vokietijos kanclerė šį kartą užsiminė ir apie tai, kad įsileisti į Vokietiją daugiau nei milijoną pabėgėlių buvo ‚nacionalinis egoizmas“ ir kad kiek per ilgai užtruko, kol jos vyriausybė suvokė, kad migracija yra visų Europos šalių problema, kuri „turi poveikį visai Europai, ne tik Vokietijai“. A. Merkel teigimu, Vokietija turėjo daryti didesnį spaudimą kitoms valstybėms narėms, kad šios priimtų savo dalį migrantų.

„Europa yra mūsų geriausia galimybė pasiekti taiką, klestėjimą ir gerą ateitį. Mes negalime praleisti šios galimybės; privalome tai padaryti dėl savęs, taip pat dėl įsipareigojimo praeities ir ateities kartoms. Niekada neturime leisti Europoje vėl suvešėti nacionalizmui ir egoizmui. Tolerancija ir solidarumas yra mūsų ateitis, dėl kurios verta kovoti“, – pabrėžė A. Merkel.

„Diskusijos“ įrašai:

EP pirmininko Antonio TAJANI įžanga

Angela MERKEL, Vokietijos kanclerė; jos pasisakymo tekstas anglų kalba (ČIA)

Jean Claude JUNCKER, Europos Komisijos pirmininkas

Manfred WEBER (Europos liaudies partija, Vokietija)

Udo BULLMANN (Socialistai ir demokratai, Vokietija)

Ryszard Antoni LEGUTKO (Europos konservatoriai ir reformuotojai, Lenkija)

Guy VERHOFSTADT (Liberalai ir demokratai, Belgija)

Ska KELLER (Žalieji, Vokietija)

Gabriele ZIMMER (Europos vieningieji kairieji, Vokietija)

Nigel FARAGE (Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa, Jungtinė Karalystė)

Marcus PRETZELL (Tautų ir laisvės Europa, Vokietija)

Angela MERKEL, reakcija

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

plan xuligan       2018-11-14 21:52

Planas paprastas- sukuri bendrą kariuomenę, o po to jeigu orwelinės imperijos kažkuriame pakraštyje kyla tautiniai bruzdėjimai siekiant susigražinti valstybingumą, tuomet į teritoriją įvedami Orwel Union kariniai daliniai suformuoti iš maištaujančiai provincijai nedraugiškų etnosų.
Pvz, malšinti lenkus tiktų vokiečoai, lietuviai, balkanų černpgorijos ir bosnijos, rumunų čigonai ir pan. Lietuviams bruzdant, malšintų lenkai, skandinavai, jugų zbrodas ir kt.
Apie jokią ES gynybą nuo išorės priešų merkel- junkeriai net minčių neturi nes realūs europiečių priešai šiuo metu yra ruskyno orda ir somalių, alžyrų babajai, visi tie alax-babax.
O kaipgi tame eurokariuomenės kūrime dalyvaus LT “actovai”?
Dalyvaus. Išduos, parduos, babkes padidalins ir toliau vadovaus pakraščio provincijai kaip ir dera okupantų kolaborantams išdavikėliams.
Tokių kadrų išugdyta išperėta sočiai- nuo Našos Kvaišos iki šmikonyčių, užpeyrasų ir bankų nuosėdų.
Išdavikų kolaborantų turime tiek, kad galėtume eksportuoti pusei pasaulio, visems kas superka galvijus. Uždirbtume lyg saudai iš naftos. Ne mažiau.

to Ramūnas       2018-11-14 18:09

Lyg pats būtum tą suverenumą sukūręs, krūmuose lindėdamas?

Overlook hotel       2018-11-14 17:49

tegul pirmiausia Bundesverą ant kojų pastato, o paskui apie EU kariuomenę vapa. kas ten tarnaus. LGBT?

Izuli senele.       2018-11-14 17:13

Ji primirso, kad tai ji atidare vartus Europoje masinei perejunu imigracijai.Pabegeliai nuo karo buvo tik menka ju dalele.O dabar issukineja rankas kitiems, kad privalo dalintis.Juokingai atrodo Macrono ir Merkel siekis sukurti ES pajegas.Kaip jos atrodys, kaip bus apginkluotos ir visa kita.Net ir dabar ju indelis i NATO minimalus.Matyt ruosiamasi kurti smogiku burius priverstinai drausminant nepaklusnius.Pavelavo zmonos anukelis us senele.Daug valstybiu perprato ju klasta ir atsigreze i savo tautiniu valstybiu stiprinima ir kurima.

Ramūnas       2018-11-14 16:53

Nesunku suvokti, kad eurofederalistų siūlymas sukurti ES bendrą kariuomenę yra ne kas kita, kaip noras labiau integruoti ES valstybes į bendrą valstybę, dar daugiau suvaržant dabartinių (kol kas dar tautinių) valstybių suverenumą.

Rekomenduojame

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.