Prezidento rinkimai 2019, Europa

Arvydas Juozaitis ir judėjimo „Lietuva yra čia“ atstovai Bundestage ieškojo atsakymo, kaip apsaugoti Europos vertybes nuo neoliberaliojo globalizmo

Tiesos.lt redakcija   2019 m. balandžio 4 d. 15:23

17     

    

Arvydas Juozaitis ir  judėjimo „Lietuva yra čia“ atstovai Bundestage ieškojo atsakymo, kaip apsaugoti Europos vertybes nuo neoliberaliojo globalizmo

Sambūrio „Lietuva yra čia“ informacija

Balandžio 1–3 dienomis kandidatas į Lietuvos Prezidentus Arvydas Juozaitis kartu su jo vadovaujamo sambūrio „Lietuva yra čia“ atstovais lankėsi Berlyne ir dalyvavo Vokietijos parlamento – Bundestago frakcijos „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) surengtoje tarptautinėje konferencijoje „Europos vertybės“. Šioje konferencijoje globalizmo iššūkius Europos vertybėms aptarė keliolika Vokietijos parlamentarų, Austrijos, Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Latvijos, Slovakijos ir kitų Europos šalių nacionalinių judėjimų atstovai. A. Juozaitis perskaitė pranešimą „Europos vertybės ir nacionalinė pažanga“.

Savo pranešime A. Juozaitis atkreipė dėmesį į tai, kad neoliberalai globalioje erdvėje mėgina save pateikti taip, tarsi turėtų pažangos ir laisvės monopolį. Šitaip jie klaidina ir Lietuvos jaunąją kartą, skatindami nesitapatinti su savo Tėvyne. Arvydas Juozaitis teigė: „Jokia tvari pažanga yra neįmanoma be to, kas sudaro nekintamą pagrindą – be esminių kiekvienos tautos, kuri eina istoriniu keliu, pamatinių vertybių. Tačiau eurofederalistai mėgina paneigti Europos tautines valstybes ir jų nacionalines kultūras. Einant šiuo klystkeliu, Europa neturės ateities, o vadinamoji pažanga virsta destrukcija. Nukirtus kiekvienos tautos medžio kamieną, jokių vaisių nebus.“

Konferencijos dalyviai pritarė Arvydo Juozaičio tezėms, kad bet kokia pažanga neša bendrąjį gėrį, tik jeigu ji įsišaknijusi nacionalinėje terpėje. Todėl vadinamieji Europos „nacionalistai ar populistai“ gali būti vadinami ne tik „tikraisiais konservatoriais“, bet ir nacionalinės pažangos, demokratijos ir laisvės judėjimais. Konferencijos dalyviai konstatavo, kad politinė neoliberalizmo sistema laisvės, demokratijos ir pažangos šūkiais dangsto stagnaciją ir mėginimus suvaržyti piliečių saviraišką. Pasak jų, vienas iš būdingiausių šios sistemos bruožų – tiesos baimė, todėl Latvijos tautininkų atstovai pasiūlė juos įvardinti „veritofobais“. 

Konferencija priėmė nutarimą dėl nacionalinės pažangos judėjimų tarptautinio bendradarbiavimo gairių, ginant Europos nacionalines valstybes ir Europos Sąjungą kaip Tėvynių sąjungą. 

Po konferencijos A. Juozaitis susitiko su AfD vadovu, Bundestago nariu Aleksanderiu Gaulandu (Alexander Gauland) bei kitais Bundestago nariais, atsakingais už ekonomikos, švietimo, gynybos, tarptautinę politiką.

Šiandien Vyriausioji rinkimų komisija įregistravo Arvydą Juozaitį kandidatu į Lietuvos Respublikos Prezidentus. Vyriausoji rinkimų komisija konstatavo, kad pagal surinktų piliečių parašų skaičių Arvydas Juozaitis yra trečias, aplenkęs Ministrą pirmininką Saulių Skvernelį.

Jono Vaiškūno ir Deivydo Jonelio nuotr.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys        2019-04-12 9:59

į tema ..kas su kuo draugauja youtube.com/watch?v=8JqRf_pTp0o .

Erlickas       2019-04-7 13:21

Nusibodai Stasy savo rašliavomis, prisipažink iš kokios Naujosios Vilnios palatos rašinėji, labai neidomiai, vienodai(tūpai), viskas tas pats, nejaugi nematai, tiesiog terši.

> DDD       2019-04-6 21:37

Rusija į kitą pusę negu AfD smile . Miegokit ramiai, (ne)konservatoriai.

DDD       2019-04-6 21:01

Estijos EKRE partija nesusitikinėjo su AfD, gavo rinkėjų pasitikėjimą, tapo valdančiosios koalicijos dalimi, jai patikėtas parlamento pirmininko postas. Mūsų LYČ rodos sąmoningai siekia kuo mažesnio palaikymo. Ar po tokių vizitų už juos gali balsuoti Rusijos nemėgstantys lietuviai?

stasys        2019-04-6 17:37

laikausi nuomonės kad čia mažoka protaujančiu , tai kaip ir nelabai yra dėl ko pergyventi . Rinkite sau į Prezidentus žmogų , o man norėtusi kai ko dar ir daugiau .

Stasy,       2019-04-6 17:19

stasink tu iš čia to savo putino ..., ,,ant kelio padėto”, uostyti. Vis tiek niekas į tavo sapaliones rimtai nežiūri. ,,...čia tik yra žmogus ir daugiau nieko” smile . O kas dar turi būti? Trolis kaip tu? Prezidentas ir turi būti Žmogus. Eik pamiegoti, o tai jau visai nusistasenai.

vyte       2019-04-6 15:28

va cia tai prezidentas.Tik tokio reikia Lietuvai.Nors as labai nepasitikiu musu zmonemis.Jiems labai lengvai isplaunamos smegenys.O tiems,kurie politikus myli tik todel kad myli,tai reikia pasakyti jus mylekite vyra,zmona,anyta,uosviene,meiluze armeiluzi,o i politika reikia ziureti ka jis daro.Ateme pinigus per naktine reforma,ateme pinigus is tu,kurie kreditus pasieme,bet jie vis tiek myli.Brangieji ,kam jums Simonyte,Nauseda ar Skernelis?Jus ju dar nesupratot..?

stasys        2019-04-5 20:35

dėkoju A. Juozaičiui 2019-04-5 17:38 > Jus ir po dešimt metu kluposyte ir nosimi uostysite kas ant kelio padėta . Dėkoti galima kai darbai padaryti ir yra kuo pasididžiuoti o čia tik yra žmogus ir daugiau nieko . Ar tas vyras ko nors vertas užsienio politikoje ? juk tokia Prezidento konstitucinė pareiga ? Klausimas egzaminuojamam AJ ka Pretendentas į Prezidentus mano apie Estijos Prezidentės Kersti Kaljulaid iniciatyva važiuoti broliautis su Rusijos Putinu ? Gėda butu nežinoti atsakimo į tokius Lietuvai svarbius klausimus .

Stasys - nesusipratimas       2019-04-5 17:40

... arba konservatorių pasamdytas, gali būti ir nuo proto nušokęs…

dėkoju A. Juozaičiui       2019-04-5 17:38

Džiaugiuosiu p. Arvydo Juozaičio veikla, Jo dideliu pasiaukojimu dėl Lietuvos. Darbo pas mus - neišarti dirvonai ir greitų rezultatų laukti negalime, bet viltis yra, kad ateityje žmonių sąmonėje daug kas gali keistis.
A. Juozaitis - politikos lyderis, tačiau tokio mąsto lyderių, deja, daugiau nėra. Jei Sąjūdžio laikais, ištrūkę iš sovietinio rėžimo, turėjome ne vieną dešimtį dirbti Lietuvai pasiaukojusių žmonių, tai praėjus trisdešimtmečiui laisvos Lietuvos - šiandien Lietuva, kaip išdeginta žemė.

Nepasirasysiu       2019-04-5 12:13

Paskaitai komentarus ir supranti, brol, koks net prasisvietusio rinkejo protelis. Vieni vis dar eina i Europa ir is jos mokosi, po 30 metu nepriklausomybes (ir niekaip nenueina). Kiti nori susigrazinti emigrantus (be receptu), nors puse taksistu Vilniuje jau lietuviskai nebekalbantys ukrainieciai (20,000 ukrainieciu importuojama per metus - tai Druskininku dydzio miestas). Treti galimai zaidzia uz Radvila ir Juozaiti, bet is tikruju uz konservatnykus. Ketvirti tiki jaunimu, kuris atejes i politika taciau tik irodo, koks bukas yra (nuo Armonaites iki Anuko).
Kitaip sakant, trecdalis emigrantai, trecdalis idiotai ir trecdalis lankstus isdavikai. Puse apskritai nebalsuoja. Net su geriausiu elitu pasaulyje su tokiais rinkejais - nei i prieki, nei atgal. O elitas toli grazu nera geriausias.

stasys        2019-04-5 6:23

Puotauti su putino partija ? smagintis nieko nereiškiančiais naujadarais žodžiais ? Savo laiku komunistai irgi prigalvojo daug naujo ir sunkiai visuomenėje pritaikomu ‚vertybių‘ , bet jie nesislapstė aiškiai sakė ko siekia ir to pasiekė  ..per kraują .  Nesu tikras kad visa ta naujadaru kūrimo manija, nauju ideologiniu priešu kūrimas , tas mistifikavimas globalizmo grėsmės yra tas kelias kuris išgelbės Lietuva ? Man tai daugiau tuščiažodžiavimas prastai mokant savo vaikus to ko pasigendama . Nesinori taip sakyti ..bet jei namuose neplautos grindys ir krūva netvarkos ..globalizmas čia mažai ka turi bendro . Lietuva per tuos paskutinius dešimt metu daug atliko namu darbu, kad tokia situacija pakeistu ir įvardino kas kaltas jaukiantis paprastiems žmonėms protelius . Viena kai filosofuoja A.J. kitai valstybės vadovas ..pamąstykite tam kad suprasti skirtumus .Gal A.J. dar anksti galvoti visos valstybės mastu ? matyt tai sekantis žingsnis ..cit. “Konferencijos dalyviai pritarė Arvydo Juozaičio tezėms, kad bet kokia pažanga neša bendrąjį gėrį, tik jeigu ji įsišaknijusi nacionalinėje terpėje. Todėl vadinamieji Europos „nacionalistai ar populistai“ gali būti vadinami ne tik „tikraisiais konservatoriais“, bet ir nacionalinės pažangos, demokratijos ir laisvės judėjimais.”. citatos pabaiga .

pilietė       2019-04-4 22:44

Lietuva yra čia, bet ji yra daug ką praradusi, ypač trūksta visapusiškų žinių
įvairiose srityse, mums reikia labai daug mokytis, daug ką perprasti ir pasivyti ar nors prisivyti senąsias Europos valstybes. Todėl yra pliusas, kad mūsų žmonės išvykę svetur sužino naujo, išmoksta naujo. Mums dabar reikia juos susigrąžinti, kad pritaikytų savo žinias ir mokytų.Tam reikalinga ruoštis ir skirti reikiamus resursus, dirbti pagal jų programas.Išvykti, išmokti naujo, sugrįžti ir kurti čia Lietuvoje.

Fantazija       2019-04-4 21:51

Gera ten kur mūsų nėra.

Tenka pasakyti       2019-04-4 20:58

kai nueita didžioji dalis kelio,atlikta didžioji dalis nuoseklaus,varginančio darbo neišnaudoti visų galimybių būtų nelabai išmintinga.Šaunu,kad nuvykta į susitikimą su moksleiviais.Moksleiviams “nūdos"neįdomūs,kalbėjimas nykus be kūno kalbos,gyvybingos ugnies taip pat.Todėl pagautį nuotaiką akimiksniu,įvertinti ir pateikti iš visur susirinkusiam mokykliniam jaunimui,nuotaikos,vilties,užkurti ugnį buvo ne tik galimybė,bet ir kandidatinė pareiga.Kai pasisako ,oponentas ,kad su juo sutinki,tikriausiai nepakanka,galima tą patį pasakyti savaip kitu kampu -pažvelgti,kad būtų klausantiems įdomu ir nauja.Jei gali pasakyti,kad kitas viską pasakė,tai galima būtų trauktis pirma užnešant konkurentę ant Prezitentinio pjedestalo ir išeiti.Atrodo,kad čia ne rinkiminė kova,šiaip tingus pakalbėjimas.Mokyklą lankantiems vargu ar tai įdomu?Kad ne,balsavimas ir parodė.

Laisvė - tai galimybė būti tuo, kas esi       2019-04-4 18:16

Kaip gali medis būti tuo, kas yra, kai jo šaknys nukapojamos?
- Jis išvis pasmerktas nudžiūti ir tapti trąša kitiems.
Aišku, medis, jo šaknys, kamienas ir vaisiai
- tik per istoriją keliaujančios tautos analogija.
Tačiau tai labai taikli, daug išaiškinanti ir laiko patvirtinta analogija (žmones į gyvą organizmą vienija jų kaip santykio tikrovės, kaip asmenų, prigimtis).
Tiek liberalų propaguojamas individualizmas, tiek neomarksistų, priešingai, kolektyvizmas yra vienodai(!) žmogų nuasmeninančios (susvetimėjimo) ideologijos.
Vadinasi, ardančios pačią žmogaus esmę, išraunančios iš žmogaus širdį, pažeidžiančios jo šerdį (analogija su medžiu):
nustojęs būti, kas esąs, žmogus, savaime suprantama, netenka ir laisvės, prasmės.
Šia prasme galima kalbėti apie “liberalmarksizmą”
kaip prieš Vakarų civilizaciją nukreiptą ideologinį chameleoną.
Krikščioniškuoju požiūriu - tai nuodėmės blogį, kaip esminį,
atmetančios tos pačios antikristinės dvasios dvi pusės.
P. S. Spėju, kad Arvydas Juozaitis yra vienintelis iš kandidatų į prezidentus,
kuris suprastų, apie ką kalbama šiame komentare. NK (atleiskite už nekuklumą).

Uch       2019-04-4 15:49

Mūsų pašvinkę konservai pasius perskaitę.

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.