Naujienos

Agnė Širinskienė. Neatskleistų verslo, žiniasklaidos ir politikos sąsajų gali būti ir daugiau

Tiesos.lt redakcija   2018 m. birželio 14 d. 8:14

26     

    

Agnė Širinskienė. Neatskleistų verslo, žiniasklaidos ir politikos sąsajų gali būti ir daugiau

NSGK išvados atskleidė, ką valstybei gali padaryti piktnaudžiavimas verslo, politikos ir žiniasklaidos sąsaja. „MG Baltic“, valdydamas verslo ir žiniasklaidos imperiją, užvaldė ir valstybę: iš esmės turėjo „nuosavą“ partiją – liberalus, su jaunu TS-LKD lyderiu G. Landsbergiu derinosi partijos programą, privertė lankstytis ir valstybės vadovus – D. Grybauskaitės tulpių paštas rodo, kad valstybės vadovė siekė jos viešai kritikuotų oligarchų palankumo bei pagalbos, tuo tikslu rašė laiškus E. Masiuliui, prašydama jo tarpininkavimo.

Neatskleistų verslo, žiniasklaidos ir politikos sąsajų gali būti ir daugiau - ir netgi už Lietuvos ribų. Antai „Apotheka“ vaistinių tinklus Latvijoje ir Estijoje per „UP Invest OÜ“ ir „Magnum Group“ valdo Estijos farmacijos karaliumi tituluojamas Margus Linnamae. Estijoje jis į rinką pateikia kas trečią vaistų tabletę – t. y. M. Linnamae priklauso per 30 proc. didmenos rinkos, Latvijoje – 14 proc. (2015 m. duomenys). O kaip Lietuvoje?

Delfi portale prieš kažkiek dienų buvo rašoma apie vaistinių tinklą „Apotheca vaistinė“ bei vaistų didmena užsiimančios „Medikona“, „Medikona distribucija“, kurios valdomos Kipre registruotų įmonių – „Zoulian Limited“ ir „Zoulian Management Limited“. Tos pačios bendrovės per kitą įmonę – Loktan Services – padeda Rusijos prezidento Vladimiro Putino artimam draugui oligarchui Arkadijumi Rotenbergui ES valstybėse apsirūpinti nekilnojamu turtu. Farmacijos įmonių Lietuvoje vadovas Gvidas Galminas kategoriškai nesikalba su žiniasklaida, o kiti šaltiniai komentuoja, jog jo verslui kurti „pinigai buvo paimti iš Kauno Daktarų gaujos vyrų bendros „kasos“.

Tačiau ar tai vienintelės klausimų keliančios „Apotheca vaistinė“ sąsajos? Tikriausiai ne. Ypač kai palygini trijose Baltijos valstybėse esančių vaistinių tinklų logotipus: Estijoje ir Latvijoje valdomus M. Linnamae ir dar vieną, su Kipre paslėptais pro-putiniškais akcininkais, – esantį Lietuvoje.

Tikiu, kad 15min tiriamosios žurnalistikos atstovai atliks išsamų žurnalistinį tyrimą apie savo akcininko verslus, farmacijos pramonėje valdomas akcijas ir mums atskleis, kas yra tikrieji „Apotheca vaistinė“ akcininkai.

Atskiro tyrimo reikalautų ir M. Linnamae „darbas“ su politikais. Antai, oligarcho sprendimas „paaukoti“ 10 tūkst. eurų vienai Estijos valdančiųjų partijų likus dienai iki įstatymo, kuris būtų panaikinęs monopolistines sąlygas vaistinių steigimuisi, priėmimo buvo gana plačiai nuskambėjęs Estijos spaudoje. Kaip tokios „aukos“ veikia politikus – turėjome galimybę įsitikinti ir ką tik NSGK atskleistoje MG Baltic istorijoje.

Kad būtų išvengta paramos „aukų“, „dėžučių“, prašymų verslui „padėti“ gerai atrodyti žiniasklaidoje ar sąžiningumo stokojančio verslo spaudimo žurnalistams yra svarbu įgyvendinti NSGK pasiūlymus. Diskutuosime ir apie tai, kaip turėtų būti deklaruojami žiniasklaidos priemonių savininkų interesai, jei greta žiniasklaidos priemonių jie valdo ir kitus verslus. „Apotheca vaistinės“ situacija su miglose paskendusiu akcininku taip pat sakytų, kad ir farmacijos pramonei interesų deklaravimas ir tikrųjų akcininkų atskleidimas – visuomenės teisė žinoti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Julius į Jurgį       2018-06-15 23:58

Tema buvo apie žiniasklaidos ryšius su nusikaltėliais. Aš rašiau tą tema ir kvestionavau “tiesos” motyvus dėl neobjektyvumo ir cenzūros. Tada atėjote jūs ir pradėjote skelbti kad aš meluoju. Tai jūs pakeitėte tema. Tai jūs esate provokatorius Mano klausimas buvo ar matote viršuje po straipsniu mano FB komentarą?

Jurgis - Juliui       2018-06-15 23:18

štai ir dabar - kaip visada - įvedi visai pašalinę temą, kažkas į ją sureaguoja, adminas ištrina, o tu “kaupi” įrodymus, kaip tave trina???
tai tu, pasirodo, dar ir provokatorius.
tfu, be reikalo su tavimi išvis šneku

Julius       2018-06-15 22:37

Ar jus matote viršuje mano feisbukine žinutę?
Kas dėl trinimu tai aš turiu daugybę nuotraukų su ištrintom žinutėm taip kad jūsų žinios kad mano pranešimai nėra trinami neatitinka tikrovės.

Jurgis - meluoji, Juliau, visai be gėdos       2018-06-15 21:59

ir aš kaltinu - niekas tavęs netrina ir neblokuoja, bet jei blokuotų, pritarčiau.

Julius į tamsele       2018-06-15 21:23

Yra “tiesose” vienas žmogus kuris nuolat mane kaltina kad aš meluoju bet tik paklausiu kad nurodytu kur aš meluoju tas žmogus dingsta. Manau kad jūs esate nesąžiningas-a.

Pabandome dar karta tai kur aš meluoju?

Juliau, melagi,        2018-06-15 19:30

Kiek tavo šmeižikiškų komentarų skaičiau, tiek kartų galvojau: ir kodėl tavo smarvę čia visi kenčiam..
Jei iš yiesų tave trintų, niekas tavęs čia nepasigestų

Julius I tamsele 611       2018-06-15 16:25

Aš parašiau per feisbuko paskyrą klausimą jums bet nei skaitytojai nei jūs greičiausiai jos nemato. Nes “tiesos” yra blokavusios mano feisbuko paskyrą “tiesose”. Rašau greičiausia nes nežinau at jūs esate arba nesate “tiesos” redaktorius nes tik jis ir aš gali matyti tai ką aš parašiau paskiroje. Taip kad pas jus tiesa yra melas o melas yra tiesa.

Jules, melas ir tendencingai parinkta informacija “tiesose” reikalinga formuoti save laikančių inteligentais nuomonei.

Jules       2018-06-15 8:43

Dezi propagandos pagalba valdomas ir engiamas runkelynas - zombinamas.

Juliau       2018-06-15 6:11

kam dar klausi? taip, tu neteisus ir meluodamas, šmeiždamas mėgaujiesi.
žmonės labai klysta, kad tokiems kaip tu melagiams ir šmeižikams neduoda atkirčio.

Julius       2018-06-15 5:41

“Tiesose” yra biskuti kitaip. Pavyzdžiui Karbauskio istorijas “tiesos” redaktoriai tendencingai atrenka ir “tiesos” skaitytojai niekados nesužinos apie Karbauskio aš taip pavadinčiau tamsesnė veiklą. Apie jo užtvertus miškus ir kelius prie Kauno marių ir moteris susėjusiais su juo. Dar yra tokie veikėjai kaip Jakimavičius ir Rusteika kurie “žinias” rašo panašiai kaip turguje žmonės prie kiaušinių kalbasi. Pabandyk jų kūryba įvertinti iškarto pasileidžia į darbą cenzūra ir dar daugiau blokuojami IP adresai. Jeigu žmogus negali prisiminti atsakomybės už savo darbus. Jam reikia viską užtušuoti arba ištrinti tai jo darbai yra nešvarus. Ar aš neteisus? Va taip vat ir gyvena Lietuva su tokia tendencinga nuomonėms skirta formuoti “žiniasklaida”.

Jules       2018-06-14 23:30

Galinga cenzūra uždėta Alke Brazausko gelbėtojo kritikai.

Julius       2018-06-14 22:10

Ir tikrai pavyzdžiui kodėl “tiesose” yra cenzūra? Kitaip mąstančių arba pastebinčiu tendencijas žinutės yra trinamos ir jų IP adresai blokuojami? Kur “tiesos” redaktorių motyvai taip elgtis? Aš itariu korupcija.

AGNE LIETUVOS SVIESA IR TIESA,TAI BUTU PUIKI PREZI       2018-06-14 20:10

Lietuva pagal korupcija pirmauja ne tik Europossajungoje,bet ir visatoje, grybauskaites pavarde tik is mazosios raides, daugiau neverta.

Jules       2018-06-14 16:19

Ponia A.Širinskiene, malonėkite perduoti mano kreipimąsi ponui Bakui: Dites la Vérité et vous humilierez le Diable, Monsieur Bacque!

>>>>>privalote istirti ir        2018-06-14 15:35

Pritariu !!!

privalote istirti ir       2018-06-14 15:32

E.Masiulio ministravimo laikotarpi, kai i oro uosta atskrisdavo lektuvai is treciu saliu, nebuvo tikrinami nei pasienio, nei muitu kontroles, o tiesiai i angarus, o is ten jau sunkvezimiai zaibo greitumu isveziodavo ,,prekes”. Kazkodel niekas netiria kodel Masiulio laikotarpiu taip padaigejo narkotiku cigonu tabore ir kt. taskuose. Susisiekimo ministerijoje jo valdymo metu isigalejo nepotizmas. Patikrinkite oro uoste isikurusius visokiu UAB kioskelius - kam ir kiek uz ju nuoma sumokejo nuomotojai ir t.t. Be abejo reikia tikrinti ir tikrinti.

Pastaba       2018-06-14 15:07

Jei Tamsta tokia jau sąžininga, gal malonėtum atskleisti ir savo patrono sąsajas:).

Poniai Albinai,       2018-06-14 11:33

ką reiškia verkšlename? Tiesos ir teisingumo siekis bei tikrovės konstatavimas, diagnozė, nėra verkšlenimas. Kvailys, prisipažinęs, kad jis kvailys jau nebe kvailys, nežinot? Tad patarimas pačiai pradėti sakyti Tiesą ir gėdinti Blogį, o ne kaltinti ką nors čia verkšlenimu, nesvarbu, kad į LRT persikraustė MG Baltic dezi smogikai ir smogikės.

Jules       2018-06-14 11:09

Lietuvą užvaldė baisi apatija, abejingumas, valdančiosios klasės socialinė nejautra ir beveik nebepagydomos dezi priklausomybės ligos, beviltiškumas, nunykimo nuojauta, nežinote? Visuotinai dar nuo Antikos laikų jau Aristotelio buvo žinoma, kad tolerancija ir apatija yra paskutinės mirštančios tautos dorybės. Reikia baigt pliurpt ir eit prie konkrečių darbų.  “Tolerance and apathy are the last virtues of a dying society” (Aristotle). Negirdite, ką žmonės gatvėje kalba, ko okupantai laukia, susirinkę Vingio parke, kaip mokinukai žada bėgt iš Lietuvos, ane? Nežinote, kaip elitas skaičiuoja, kada mūsų bus 2 milijonai, milijonas, pusę milijono? Su kokiu užsidegimu banksteriai tai skaičiuoja irgi nežinote?

Albina       2018-06-14 11:00

*Parenka*kandidatus,ministrus,žurnalistus - visus.Tada kažkas parenka ir komentuotoją tokiu superiniu vardu JULES? Nuo negatyvo ir amžino verkšlenimo niekas nesikeis.Be pykčio analizuokim,dalinkimės nuomonėm.Ir nesukim į pievas:kalba apie žiniasklaidą,kurios veidai išryškėja,kai sužinai,kas yra šeimininkai.Kad žiniasklaida gali sutrypti ir patį padoriausią,tai akivaizdu.Jei tai verslas,jis turi būti skaidrus,jei LRT už mokesčių mokėtojų pinigus,tai turi būti kontrolė su piliečių nuomone.

to Agnė       2018-06-14 10:56

O teisėjai kas pačiai? Pusdieviai ar pats Dievas? Kur Jūs rasite nešališkus, teisingus, logiškus ir nuo Blogio sąjungininkų nepriklausomus teisėjus? Gal Mėnulyje?

labai įdomu       2018-06-14 10:52

Ar dar nereikėtų patikrinti ir mokslo, farmacijos veikėjų “mokslinius tyrimus” vykdomus su Kipru, finansus judinančius per ofšorus visokiose m.salose ir panašiai?

Agnė       2018-06-14 10:34

Aš A. Širinskiene pasitikiu. Tik tuo turėtų užsiimti teisėsauga.

Jules       2018-06-14 10:01

Sakykite, Madame Agne, o kas to nežino, kad Bankas ir “Viarslas” mums parenka kandidatus į valdžią, į teismus ir į prokuratūrą, o ne mes, eiliniai žmonės, jau nuo 1992 metų? O kas Jus asmeniškai, Madame Agne, irgi parinko? Mums kažkodėl irgi nesakote, o slepiate, įdomu kodėl? Kad KGB, Centro Komiteto ir Komjaunimo aktyvas, kolchozų milijardieriai sulindo į “Viarslą” ir Banką yra visuotinai žinoma. Viena “Kolchoznica”(antra po “Šatrijos”) peri net ES parlamente. Nežinot, ką mums gali išperėti šita draugė, a? Kokį Mokslinės Oligarchijos rytojų? Visi šitie konspiratorių parinkti kadrai sulindo į aukščiausią ir žemiausią valdžią konspiracijos ir dezi agresijos dėka. Sulindo dėka to, manyčiau, kad mes su pompa atsisakėme rimtos desovietizacijos - deokupacijos. Dėka mūsų beteisiškumo, beviltiškumo, nusivylimo ir apatijos. Dezi smogikų dėka. Konspiracija ir Dezi Agresija(konspiratoriai ir dezinformaciniai agresoriai) susiliejo į vieną antilietuvišką jėgą tam, kad mūsų neliktų čia, Lietuvoje, nežinot? Arba, kad mes taptume nunykstančia mažuma iki Dienos “Ы”.

nėra jokių sąsajų       2018-06-14 9:12

yra komunistų partijos vadovavimas su kgb pagalba.
Taškas.
Diskusijos baigtos.

Apotheca vaistinė       2018-06-14 8:27

pas mus negirdėta.Ir gal per daug nukrypta į tas vaistines,nors tai irgi reikalinga.Kada sutrumpės eilės pas daktarus,tik ne elektroninio užsiregistravimo būdu,nes daugelis pensininkų net neturi kompiuterio.Tai jau maklės,varkės ir kiti nusiplovimo,nusikratymo žmonėmis dalykai iš valstiečių pusės.Tai irgi negarbinga paprastų žmonių atžvilgiu,kai atimama pasirinkimo teisė ,užsiregistruojant pas daktarus.


Rekomenduojame

Nuo bačkos. Mantas Adomėnas. Ar Lietuva tebėra „nepriklausoma demokratinė respublika?“

Algimantas Rusteika: „Įsitaisykit patogiai: Show must go on. O viskuo, kuo reikia, pasirūpins specialiosios tarnybos“

Vytautas Radžvilas. Kalba prieš aušrą: apie šunišką ir žmogišką laisvę

7 metus trukusi Gimdymų namuose byla baigta: Aukščiausiasis Teismas išteisino Jurgitą Švedienę bei Dalią Jakaitę

Vladimiras Laučius: šių metų Dalios Grybauskaitės atradimas – Lietuvoje knibždėte knibžda vidaus priešų...

Aušra Maldeikienė. 2018 birželis: ar pilietinio pasipriešinimo sąjūdžiai sugriaus Potiomkino kaimo bastionus?

Krescencijus Stoškus. Tarp embriono ir Fausto

Nuo bačkos. Sadauskas ir Juknevičienė: augančios europietiškos Lietuvos priešai buriasi aplink Juozaitį, kad padėtų Karbauskiui

Prezidentės metinis pranešimas: ką pasakė, o ką nutylėjo Dalia Grybauskaitė?

Algimantas Rusteika. Apie politikus ir biurokratus

Ar geri tėvai turėtų duoti berniukui lėlę, kai jis prašo kardo?

Prezidentės devintojo metinio pranešimo išvakarėse Prezidentūra pristato Dalios Grybauskaitės „darbus Lietuvai“

Verta prisiminti. Arvydo Juozaičio kalba 1989-ųjų roko marše: Lietuvos valstybei – TAIP!

„Su Lisabonos sutartimi ES nuvažiavo nuo bėgių“ – Švedijos demokratai ją sieks persvarstyti ir ketina rengti referendumą dėl ES

Žymūs visuomenės veikėjai ragina Arvydą Juozaitį dalyvauti Prezidento rinkimuose: „Lietuvai reikia Atgimimo prezidento“

Raimondas Kuodis Andriui Navickui: „Leo epopėjoj konservatoriai krito veidu į substanciją, deja“

Neregėti kirtimai: masiškai pjaunamas nacionalinis Dzūkijos parkas – elitinių Europos parkų dalis ar stichinė dykynė? (video)

Povilas Urbšys: „Nuogąstavimai, kad VSD tyrimas bus akių dūmimas – pasitvirtino“

Austrija uždarys užsienio valstybių finansuojamas mečetes ir deportuos imamus

Stambulo konvencija iš arti: manote, šįkart Seimas balsuos sąmoningai, perskaitęs visą, ne tik pavadinimą ar preambulę?

Geroji Naujiena. Kas tik vykdo Dievo valią, tas man ir brolis, ir sesuo, ir motina

Doug Mainwaring. Planuotos tėvystės organizacija dangsto seksualinius nusikaltimus?

Raimondas Navickas. Neturit pingų naujiems automobiliams? Tuomet mokėsite dar ir mokestį

Algimantas Rusteika. Kaip valstiečiai pasirūpins ūkininkais ir pagaliau Lietuvoj atsiras regioninė politika

Irena Vasinauskaitė. Sustabdykime vietinės valdžios patyčias iš paprasto žmogaus

ESTT sprendimo dėl vienalyčių santuokų reziumė

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Feministės, nustokite menkinti moteris. Atsakymas Sandrai Vilimaitei

Verta prisiminti. Vytautas Rubavičius. VSD vėdinimui – „Privacy Act“ įrangą

Atodangų metas. Patvirtinta: praėjusią savaitę Vilniuje rasti partizanų vado A.Ramanausko-Vanago palaikai

Andrius Švarplys apie biurokratinį terorą, kurio šaukiasi JT ekspertė Dalia Leinartė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.