Prezidento rinkimai 2019

A. Juozaitis pasirinktinių kandidatų debatus vadina žmonių mulkinimu ir kviečia į protesto akciją

Tiesos.lt redakcija   2019 m. balandžio 8 d. 14:56

28     

    

A. Juozaitis pasirinktinių kandidatų debatus vadina žmonių mulkinimu ir kviečia į protesto akciją

Balandžio 8 d. sambūrio „Lietuva yra čia“ lyderis ir kandidatas į prezidentus Arvydas Juozaitis Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) apskundė šiandien Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (LNMMB) rengiamų kandidatų į prezidentus debatų organizatorius ir pakvietė žmones pirmadienį po darbo 18.30 val. rinktis į protesto akciją prie Nacionalinės bibliotekos laiptų.

A. Juozaitis VRK išsiuntė raštą, kuriame naujienų agentūros BNS, Rytų Europos studijų centro, Konrado Adenauerio fondo ir LNMMB rengiamus debatus prašo pripažinti 3-jų atrinktų kandidatų neįvardinta ir nepažymėta reklamine akcija ir, savo asmeninėje socialinio tinklo Feisbuk paskyroje kviesdamas žmones į protesto akciją, šį renginį pavadino Lietuvos žmonių mulkinimu.

Kaip žinia, dar kovo 29 d. žiniasklaidos priemonės paskelbė BNS pranešimą, kad balandžio 8 d. Vilniuje „įvyks pirmieji debatai tarp trijų kandidatų į prezidentus“. Buvo paskelbta, kad debatuose įvairiomis aktualiomis temomis diskutuos ekonomistas Gitanas Nausėda, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ir Seimo narė Ingrida Šimonytė.

Išplatintame pranešime buvo paaiškinta, kodėl tik šie trys kandidatai kviečiami į debatus. Esą, „kandidatai atrinkti įvertinus visų šių metų sociologinių apklausų rezultatus. Į debatus pakviesti kandidatai, peržengę 15 proc. paramos ribą.“

Kilus viešai diskusijai dėl šitokių „debatų“ teisėtumo, debatų rengėjai kitiems nepakviestiems kandidatams pasiūlė atvykti į atskirai jiems skirtą pasikalbėjimą valandą anksčiau, bet neatsisakė pagrindinio sumanymo – reklaminių debatų tarp trijų išskirtinai parinktų kandidatų. Sprendžiant iš vėliau pakoreguotų renginio skelbimų, antraeilių debatų dalyviais sutiko būti tik 2 kandidatai – Naglis Puteikis ir Vytenis Andriukaits.

„Tačiau BNS ir toliau reklamuoja tik šių trijų kandidatų debatus, skelbia tik jų trijų nuotraukas –  kitų kandidatų į trijų išrinktųjų renginį kviesti nesiruošia“, – sako A. Juozaitis.

VRK adresuotame rašte A. Juozaitis pabrėžia, kad „galiojantys teisės aktai nenumato jokios 15 procentų ribos pagal spėjamą apklausų rezultatą ar kokį kitą pagrindą, pagal kurį galima būtų privilegijuoti vienus pretendentus kitų atžvilgiu“.

„Priešingai šiam organizatorių teiginiui, Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų įstatyme yra įtvirtintas vienintelis kriterijus – tai pretendentų parėmimas ne mažiau kaip 20 tūkstančių rinkėjų parašais. Taigi, visi kandidatai, kurie surinko daugiau kaip 20 tūkstančių parašų, turėjo būti traktuojami vienodai. /.../ Tačiau debatuose buvo išskirti trys iš jų, kuriuos siekia reklamuoti organizatoriai“, – rašoma A. Juozaičio pasirašytame rašte VRK.

A. Juozaitis atkreipia dėmesį ir į tai, kad „debatų“ rengėjų – Konrado Adenauerio fondas yra nuolatinis TS-LKD renginių rėmėjas. Pasak A. Juozaičio, jis taip pat remia įvairias globalistinės politikos iniciatyvas, kurias galimai atstovauja minėti trys parinkti kandidatai. „Pažymėtina ir tai, kad Rytų Europos studijų centras seniai susijęs su TS-LKD, kurios politiniam kursui atstovauja Ingrida Šimonytė, o iki neseno laiko – ir Gitanas Nausėda. Trečiasis kandidatas – premjeras Saulius Skvernelis parinktas kaip Vyriausybės vadovas“, – rašoma VRK adresuotame rašte.

Pasak A. Juozaičio, tiek minėti informaciniai pranešimai, tiek ir pats renginys turėtų būti pažymėtas kaip politinė reklama ir apmokėtas iš minėtų kandidatų politinės kampanijos sąskaitose esančių lėšų, kaip to reikalauja Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymas.

VRK prašoma pripažinti debatų reklaminį pobūdį ir, kad dėl paslėptos trijų kandidatų reklamos šie debatai neatitinka politinės kampanijos teisinių reikalavimų. Taip pat prašoma patikrinti ar informacija, kuri bus viešai platinama iš šių „debatų“ bus pažymėta kaip politinė reklama ir apmokėta iš kandidatų rinkiminių sąskaitų.

„Tokio lygiateisių kandidatų į aukščiausią Lietuvos Respublikos vadovo pareigybę viešo savavališko segregavimo į aukštesnės ir žemesnės prabos kandidatus nėra vien tiktai reklaminė akcija proteguojanti esamai valdžiai parankesnius iš jų. Tokie šių vadinamųjų debatų rengėjų veiksmai prilygsta nepaskelbtam informaciniam karui su Lietuvos piliečiais ir tai yra Lietuvos nacionaliniam saugumui pavojinga veika“, – teigė A. Juozaičio atstovas viešiesiems ryšiams Jonas Vaiškūnas.

Balandžio 4 d. VRK pagal surinktus rinkėjų palaikymo parašus Respublikos Prezidento rinkimuose įregistravo 6 kandidatus. Patvirtinta, kad šešis pretendentus būti kandidatais į Respublikos Prezidentus parėmė ne mažiau kaip 20 tūkstančių rinkėjų. Buvo nuspręsta įregistruoti šiuos pretendentus būti kandidatais Respublikos Prezidento rinkimuose: Vytenį Povilą Andriukaitį, Arvydą Juozaitį, Gitaną Nausėdą, Saulių Skvernelį, Ingridą Šimonytę, Valdemarą Tomaševskį.

Galutinis kandidatų sąrašas bus patvirtintas ir paskelbtas š. m. balandžio 12 d.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

to net gi fezbooke       2019-04-11 10:33

žydai valdo feisbooką, ar apsimetate ar kvaili kad nesuprantate to

Rinkėja       2019-04-10 13:37

Neskaitau Delfi, bet šįsyk nugalėjo smalsumas. Paskaitinėjau ten komentarus po kažkokiu straipsniu apie “3 lyderius”. Žinot, tuose komentaruose aiškėja, kad net tokių tinklalapių skaitytojai yra sutrikę. Jei mes čia dažnai sakome “Už Juozaitį”, tai ten komentarų “Už Šimonytę” ar panašiai beveik nėra. Visiškas pasimetimas. Vienas nemyli bankininko, kitas gal Skvernelį rinks, bet tik todėl, kad jis ne konservatorius. Tiesą sakant, tos trijulės vietoje man būtų labai gėda - kaip žmogui, kaip piliečiui, kaip politikui. Tik neaišku, kiek žmogiškumo liko juose. Kai tave gina konservatoriai, švedų bankai ir spec. tarnybos - nieko nebijai. Gaila, kad Šv. Petras prie Dangaus vartų neatsižvelgs į visa tai. Nuskurdusi bobutė į Rojų įeis greičiau nei save laikantieji šios Žemės viešpačiais.

Dzeikas       2019-04-9 21:25

Perskaiciau atydziai straipsni bet taip ir nesupratau, nes jame kaip tai aptakiai apeinamas PAGRINDINIS klausimas: KAS DEBATU ORGANIZATORIUS???
Stai sioje vietoje vienareiksmiskai negaliu palaikyti A.J. nes pirma turi buti atsakyta KAS debatu organizatorius?
O priklausomai nuo atsakymo i si klausima galima svarstyti AJ protesta.
Ir taip:
1) Jeigu organizatorius VALSTYBINE televizija , radijas ar kita ziniasklaidos priemone. Tada AJ teisus. Uz musu pinigus kazkokie stolonacalnikai pasirenka pagaljiems zinomus kriterijus Prezidentiniu rinkimu lyderius.STOP! kas juos nustate lyderiais? Privacios nuomuoniu tyrimu biurai? Jie negali buti teisejais sioje byloje nes jie PRIVATUS.
2) Jeigu organizatorius PRIVATI ziniasklaidos ar media priemone. Tada kokios jai Juozaicio pretenzijos? Ka nori, ta ir kviecia i debatus. Gali net visiskus autsaiderius kuriu mes net nezinome - tai ju reikalas.
Nezinant sio pagrindinio kriterijaus vertinti teisetai ar ne organizuojami debatai butu daugiau negu kvaila.

Jie ramūs       2019-04-9 12:16

Žino, kad Lietuvoje antros Venesuelos nebus, todėl daro ką nori. Kaip šachmatuose: liberalmarksistai pradeda ir laimi.

ANN       2019-04-9 11:32

Šiauliuose Juozaitis bus bent jau antras.

PASLAPTIS       2019-04-9 9:40

čia ne rinkimai, o farsas. Ir, turbūt, tai tik praddžia. Dar ir kompiuteriai gali užstrigti ir eilė kitų bėdų atsitikti.Vargšė Lietuva iškęs viską. Ji nuolanki ir kantri be galo…..........

Lietuviskoji        2019-04-9 7:32

demokratija visu grazumu.Kvialiai, mes kvailiai.Ta demokratija yra jiems, o mums lupenos ir nevaldomas chaosas.

Deivis       2019-04-8 23:10

Ar tik nebus tie rinkimai butaforiniai

Www       2019-04-8 22:49

Lietuvoje rinkimų cirkas tęsiasi. Tai kompai užlusta tai ne tuos išrenka tai dėl užsispyrimo apkalta surengia ir viskas teisėtai .  Iš visu populiariausiu taip ir neišgirdau ar jie mato Lietuva kaip Valstybe ar tik kaip ES stora pinigine.

 

 

ah1       2019-04-8 20:56

kažin ką rinkti stribą, jahvės tarną ar degeneratą?

Netgi feisbuke       2019-04-8 20:27

uždarė draugų priėmimą,jei reklamuoji Juozaitį ir Radžvilą.Kad lietuvių mažiau matytų,užtat paleidžia srautą iš islamo šalių.Tuos trinant ,įmeta perpėjimą,kad trinti negalima.Štai kaip jie maišo pasaulį.Ar feisbuko kontoroje dirba ne tėvynės išdavikai?

Ignas       2019-04-8 19:23

Nausėdos biuras:

.(JavaScript must be enabled to view this email address)
https://www.facebook.com/nausedagitanas/


Šimonytės biuras:

.(JavaScript must be enabled to view this email address)
facebook.com/ingrida.simonyte1


Skvernelio biuras:

.(JavaScript must be enabled to view this email address)
https://www.facebook.com/Saulius-Skvernelis-814777171988967/


Orveliškų debatų organizatoriai:

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka – .(JavaScript must be enabled to view this email address)
BNS direktorius – .(JavaScript must be enabled to view this email address)
Rytų Europos studijų centras – info@ееsc.lt
Konrado Adenauerio fondas – .(JavaScript must be enabled to view this email address), .(JavaScript must be enabled to view this email address)


Kviečiu nepatingėti ir jaučiančius rūpestį dėl demokratijos būklės Lietuvoje išsakyti savo nuomones tiek problemos kažkodėl nematantiems kandidatams, tiek „debatų“ organizatoriams.

>>>DDD       2019-04-8 19:17

Taip, tai eilinė provokacija prieš Lietuvą. Ir ką? lietuvis kantrus, praris ir ne žagtelės. Kakoja mums ant galvos, bet mužikui nesmirda. Mužikų karta.

Raudonoji Oligarchija       2019-04-8 19:03

šiandien vadinama Liberliaja Dimokratija. Žmogaus teisės šiandien suprantamos, kaip oligarchų ir kitų išrinktųjų privilegijos ir viršenybės prasčiokų atžvilgiu.

DDD       2019-04-8 18:58

Kas trukdo pareikšti savo nuomonę apie šiandieninį Tomo-Juraičio išpuolį prieš Lietuvą?

senoliui       2019-04-8 18:36

O gal Ugandoje? smile

senolis       2019-04-8 18:29

Manau,kad mažai kuo skiriamės nuo rinkimų Ukrainoje-?

skirtum       2019-04-8 18:08

“Debatai”- mulkinimas. Tas tiesa.
O “rinkimai” - nemulkinimas?
Vienas cirkas nuo kito kuo skiriasi?
Klounai tie patys. Ir cirko žiūrovai/rinkėjai tie patys.
Kvailiai.

Tai sistemos       2019-04-8 17:30

kandidatai.Neva tarp savęs ginčijasi,bet jau postus pasidalinę.Dievo neapgaus.Nežinia,iš kur Europai smogs už tokias finkas.

Dzeikas       2019-04-8 17:18

Atsakymas cia tegali buti triuskinantis isvardintuju paralaimejimas pirmajame ture. Tai butu atsakymas ir t.v. viesosios nuomuones tyrimu centru “tyrimu” tikrumu.
Bet lietuviska tvarka jau tampa prognozuojama.Sakykim atsitiks kaip sakiau - ne vienas “lyderis” nepatenka i II tura.
Bus nutaisyti kiaules snukiai, tyrimu centrai toliau zagins zmoniu smegenis, o valdzia stos i poza “visvien alternatyvu nera”, bandysite kalbet? Jums mikrofona isjungs - galesite kaip Ziegzdriu pacientas rankytemis mosuot. T.y. valdzia nedarys masiniu represiju.Paprasciausiai nekreips i jus demesio ir neleis media jusu retransliuot.
Ir ka jus jai?

s.m.       2019-04-8 17:17

naujieną pirmiausiai perskaičiau delpėje.
Kas realiai nuteikia optimistiškai, yra tai, kad netgi tame buratinų (aut. teisės Jzp.) sienlaikraštyje, nepaisant tenykščių dziulzų-stasių beretinių klišių apie kandidatą kartojimo šimtus kartų, daugelis skaitytojų gal net intuityviai nusiteikę prieš smegenoplovos stačiai į gerklę kišamus “tris išrinktuosius-pateptuosius”.
Stebim VRK judesius… Sekantis operatyvus žingsnis - skundas Vyr. Administraciniam Teismui. Sisteminiai raudonieji banditai suįžūlėjo jau virš bet kokių ribų. Reikia maksimum viešumo Europai apie tai, kas šitoje šalelėje dedasi…

Tvankstas       2019-04-8 17:06

Visiškas apartheido (atskirties) valdymas Lietuvoje : kas PAR buvo baltiesiems ir juodiesiems, Lietuvoje tapo elitui ir ‘marginalams’, lietuviškai pakraštėliams ar margynėliams.

Pone Audriau Malinauskai,        2019-04-8 16:44

kas burs, jei Gorbio čia nėr - jis Londone. Tad nėr kam burti, o iš klapčiukų nauda menka.

bocmanas       2019-04-8 15:45

Durnių laive bardakas.

pamenu       2019-04-8 15:31

kai praeituos Seimo rinkimuos taip irgi sutapo, jog toj LRT kartu diskutavo “rimtos” partijos . o “nerimtos” irgi kartu . Sakė tada , jog tokie išpuolė  tie “burtai ” .

Tai štai kokia pas mus "demokratija"!        2019-04-8 15:29

Premjere, atsisakykite dalyvauti šitame LTSR medalio vertame šou! Palikite du prastumiamuosius kandidatus kvarksėti apie nieką

Istorija pasikartos?       2019-04-8 15:23

Pro agrastus, pro serbentus lenda trys į prezidentus. Prezidentas - ne šuva. Rinksim šunį, Lietuva?

StasysG       2019-04-8 15:17

Jokių 15 proc negali būti. Kas čia darosi?

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.