Aplinkosaugos politika

Andrėjus Gaidamavičius. Spalio 13-oji – diena iškirstai Labanoro giriai apverkti

Tiesos.lt redakcija   2018 m. spalio 4 d. 16:30

11     

    

Andrėjus Gaidamavičius. Spalio 13-oji – diena iškirstai Labanoro giriai apverkti

Tiems, kas vakar nematė „Patriotų“ laidos. Tada, kai filmavome tuos kadrus, dar daug ko Labanoro girioje nebuvome atradę. Šiandien vaikščiojau po Alnio hidrografinį draustinį, kurio du trečdaliai jau iškirsta, ir galvojau: juk tai šimtmečio nusikaltimas. Ne tik prieš gamtą, bet ir prieš žmogų.

Įdomu, ką darytų žmonės kitose valstybėse, jei iškirstų jų nacionalinius parkus, kurie ne tik gamtą saugo, bet ir reprezentuoja valstybę. Vienareikšmiškai: plynų kirtimų padaryta žala pernelyg didelė, kad leistume atsirasti nors viena plyne daugiau toje Labanoro girioje. Ji tapo kaip niekad pažeidžiama ir silpna. Klausau dabar, kaip už lango plyšauja vėjas, linksta medžiai, lūžta šakos ir galvoju apie tas vargšes pavienes plynose biržėse paliktas pušis. Kiek jų, likusių be atramos, be užuovėjos išgyvens šią naktį? Kiek jų išgyvens visas kitas naktis, kurios bus dar rūstesnės ir audros bus dar stipresnės… Ko neiškirto žmogus, tą paguldys gamtos stichija, kuri dėl to paties žmogaus keliamos taršos yra įsiutinta.

Nereikia nei piktintis mano veikla, nei aklai tikėti. Reikia pačiam įsitikinti, pačiam pamatyti ir įsijausti. Ir tada paklausti savęs: ar ne per didelė mūsų tylos kaina?

Kviečiu patirti tai spalio 13 dieną, šeštadienį, Labanoro miestelyje, nuo kurio žygiuosime gražuolio Alnio ežero link, pakeliui aplankydami ir atsiprašydami tų pajuokai plynose biržėse išstatytų pavienių pušų, paliktų kaip išmalda gamtai ir mums, ją mylintiems.

Kviečiu pasiimti su savimi atributikos, kuria visam pasauliui parodytume, ką mes apie tai galvojame. Mums ne išmaldos reikia. Mums reikia tikrų girių, su kuriomis mus sieja daug daugiau nei euras, baldas, popierius.

Mums reikia Labanoro girios, kurioje jaustume ne nusivylimą, ne pyktį, o įkvėpimą ir laimę. Jeigu į tą žygį spalio 13 dieną susirinks mūsų bent tūkstantis, tai bus didi diena. Ji vienu dideliu žingsniu priartins mus prie svajonės, kad paliksime Labanoro girią gražesnę nei radome, atėję į šį pasaulį.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wwwe       2018-11-5 3:38
lee123       2018-10-19 10:29

For example nike outlet  bring air max  back nike boots  to moncler men  just mont blanc pen price  using nike roshe run  summaries moncler online  in nike clearance  your nike air max 90  minute. Michael Kors Diaper Bag  I Michael Kors On Sale  intended mont blanc online store  at air max 95  an earlier cheap jerseys  time nike air max 90  that will jordan 6  carrying mens nike air max  out nike roshe run  a committing nike air max  conclusion nike shoes for women  will jordans for cheap  involve womens nike air max  as nike basketball shoes  exciting christian louboutin outlet  as air max 1  finger jordans for girls  nails nike free run  making moncler jacket women’s  use nike free 5.0  of beats by dr dre  blackboard. nike free run  The baseball jerseys  primary jordan 6  reason cheap jordan shoes  for which beats by dre studio  is moncler shorts  the <a title=“cheap beats headphones”

Gaila       2018-10-6 20:50

bet nebegali Andrius organizuoti protesto piketo prie Aplinkos ministerijos - mat sutiko tapti aplinkos ministro patarėju. Tai kaip dabar piketuosi prie savo darbovietės? Dorą ir šaunų gamtosaugininką pergudravo Aplinkos ministerijos klerkai. Net algos nemokės ir dar rankas supančiojo. Jo vietoje spjaučiau į tą postą - Gamta svarbiau.

Dronas       2018-10-6 14:08

Mielas Andriejau, žaviuosi jūsų nuoširdumu, drąsa, ryžtu ir ištverme grumiantis su bukagalviais. Sunku būtų rasti Lietuvoje kitą tokį miško mylėtoją, esate pavyzdys visiems. Bet tuokart noriu jus paraginti prisijungti prie iniciatyvos vykti į Vilnių. Gana liūdėti Labanore, tų medžių nebesugrąžinsi, o likti aukos vietoje nėra prasmės. Kas dėl to pasikeis? Valdžios sprendimai dėl to nepasikeis. O pasitreniravus vaikščioti sostinėje, gali suveikti visų entuziazmas ir kitą kartą gali kilti noras blokuoti seimą ir palikti juos ten be vandens ir konservų... Kol nepakeis savo idiotiškų sprendimų. Myliu gamtą, gaila Labanoro, bet vykstu į Vilnių, nes dėl to gali kažkas pasikeisti. Gal ne tuoj pat, bet kitas kartas bus drąsesnis. Ir jei visas Labanoro susirinkimas prisidėtų - jėga augtų... Gana liūdėti, reikia veikti su viltimi. Ta auka teduoda naują postūmį. Gal jau dabar…

National Geographic       2018-10-5 23:45

https://www.youtube.com/watch?v=5FYc_Y5qenM
Thousands of Years Ago, This Was a Forest. See What Remains

Kaimietė       2018-10-5 19:02

Pagarba šiam jaunam Šviesuoliui. Veikti būtina. Kauniečiai tą pačią dieną organizuojasi važiuoti į Vilnių. Vilniuj reikia pasivaikščiot masiškai ir dažnai, kad pajustų, jog Lietuvoj esama ir daugiau gyvybės, kuri merdi po tokių ponulių, sėdinčių Vilniuje, sprendimų.

Niekai       2018-10-5 7:30

Tai ar reikia vaikščiot iškirstoj girioj, ar po ministerijos (kuri beje yra prie STT) langais?  Kokie gamtininkai ir piliečiai, tokie ir miškai, tokia ir Lietuva. Imkite pavyzdį iš 17os dienos aktyvistų, kurie gina Deimantę.

tipo gamtininkai.       2018-10-4 22:56

palaukė kol iškirs,tada apraudos…

miškus būtina pradėti ginti su ginklu rankose .Kit       2018-10-4 21:38

būtų naudinga virš Lietuvos miškų praskraidint tūkstančius oro balionų su oreiviais “krepšiuose ”  - tik iš oro , ir tik iš oro galima įsitikinti kas JAU padaryta sugyvulėjusių “savininkų” miškuose.Po to - jau galima kviest į talką nebent šaulius į miškus ,duodant konkrečią užduotį .Tokią ,po kurios , Lietuvos miškuose galima būtų  nebent grybaut , prižiūrėt miško žvėris žiemą . O su kirtimo technika pasirodęs suprastų,kad vargiai gyvas iš miško išsikapanos.O ką daryt - dar vieną pasistovėjimą su šūkiais ,dar vieną “posėdį”  pas už nieką neatsakingą vieną ar kitą kad ir aukščiausios veislės klerką kabinete su kokia nors rezoliucija . Tie ,kurie taip elgiasi su miškais - vargiai gali būti laikomi žmonėmis aplamai

Al.       2018-10-4 18:32

Ir kokia gi bus bausmė šitiems komunočekistiniams sūtraukoms ?

Tiesa       2018-10-4 18:05

..gerai kad susirins,bet gal kaip visada…kaip struciai i smeli mes..


Rekomenduojame

Irena Vasinauskaitė. Ekspolicininkas kritikavo buvusių kolegų darbą (I)

Nuo bačkos. Martynas Nagevičius: Rinkime į Europos Parlamentą tuos politikus, kurie žada atstovauti ne Lietuvos, o Europos Sąjungos interesus!

Stasys Jakeliūnas. Dvidešimt argumentų, kodėl VILIBOR galėjo būti ekonomiškai nepagrįstas

Vytautas Radžvilas. Suomių tautinės partijos sėkmė atspindi mūsų dienų laiko dvasią

Didžiojo Ketvirtadienio Geroji Naujiena: Aš jums duodu naują įsakymą: kad jūs vienas kitą mylėtumėte, kaip aš jus mylėjau

Br. Lukas Skroblas OSB. Didžiojo ketvirtadienio liturgija. Istorija ir pagrindinės apeigos

Algimantas Rusteika apie „nelaimingą atsitikimą“: niekas nebeišgelbės tų, kurie neturi, už ką numirti

Vytautas Radžvilas. Kas tas neoliberalizmas?

Reportažas iš balandžio 17-osios dienos akcijos „Ar dar gyva Deimantė Kedytė?“

Vidmantas Valiušaitis. Apie pagarbą miestui bei šaliai nusipelniusiems žmonėms, arba „Visų nesudaužysite“

G. Kniūkšta. Pirmoji, bet labai didelė sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ pergalė

Tik laikas parodys, ką iš tiesų sunaikino Paryžiaus Švč. Dievo Motinos katedroje kilęs gaisras

Justas Mundeikis. „Tautos akanamistas“ G.Nausėda debunked

Prof. Povilas Gylys. Kada rašysite atsistatydinimo pareiškimą, pone Vasiliauskai?

Geroji naujiena: Kristus laimi, Kristus valdo, Kristus viešpatauja!

Vidmanto Valiušaičio atsakymas Arkadijui Vinokurui: „Komisijos nariai šiuo pareiškimu savo reputaciją iš esmės pastatė po vandalo kūjo smūgiu“

Arvydas Juozaitis. Išeitis yra: vietoje dvigubos pilietybės – Lietuvio pasas

Nuo bačkos. A.Guoga apie J.C.Junckerio požiūrį į pabėgėlius: Pritariu šimtu procentų. Tai tik požiūrio klausimas. Turime matyti ne grėsmę, o galimybę

Algimantas Rusteika. Rinkiminis pavasaris

Paulas Rowanas Brianas ir Benas Sixsmithas. Apatija, ne ateizmas kelia pavojų religijai

Lenkija suteikė politinį prieglobstį nuo „Barnevernet“ pabėgusiai motinai

Teismas: šūkis „Lietuva lietuviams“ nereiškia diskriminacijos

Arvydas Juozaitis Vyriausioje rinkimų komisijoje įregistravo referendumo dėl daugybinės pilietybės oponentų grupę

Ruta Visocnik. Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba vis labiau ir labiau tampa policinės valstybės įrankiu

Vytauto Radžvilo komitetas surinko beveik 20 000 palaikančių piliečių parašų

Prancūzijoje – masiniai Katalikų bažnyčių išniekinimo išpuoliai

Tautos forumo pareiškimas dėl Stanislovo Tomo surengtos provokacijos prieš valstybę

Žengtas pirmas didelis žingsnis šeimoms palankaus teisinio reguliavimo link

Laisvės kovotojų sąjungos kreipimasis dėl antivalstybinio vandalizmo akto

Dėl netinkamos žemės ūkio politikos šeimos ūkiai liko už borto

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.