Aplinkosaugos politika

Andrėjus Gaidamavičius. Spalio 13-oji – diena iškirstai Labanoro giriai apverkti

Tiesos.lt redakcija   2018 m. spalio 4 d. 16:30

11     

    

Andrėjus Gaidamavičius. Spalio 13-oji – diena iškirstai Labanoro giriai apverkti

Tiems, kas vakar nematė „Patriotų“ laidos. Tada, kai filmavome tuos kadrus, dar daug ko Labanoro girioje nebuvome atradę. Šiandien vaikščiojau po Alnio hidrografinį draustinį, kurio du trečdaliai jau iškirsta, ir galvojau: juk tai šimtmečio nusikaltimas. Ne tik prieš gamtą, bet ir prieš žmogų.

Įdomu, ką darytų žmonės kitose valstybėse, jei iškirstų jų nacionalinius parkus, kurie ne tik gamtą saugo, bet ir reprezentuoja valstybę. Vienareikšmiškai: plynų kirtimų padaryta žala pernelyg didelė, kad leistume atsirasti nors viena plyne daugiau toje Labanoro girioje. Ji tapo kaip niekad pažeidžiama ir silpna. Klausau dabar, kaip už lango plyšauja vėjas, linksta medžiai, lūžta šakos ir galvoju apie tas vargšes pavienes plynose biržėse paliktas pušis. Kiek jų, likusių be atramos, be užuovėjos išgyvens šią naktį? Kiek jų išgyvens visas kitas naktis, kurios bus dar rūstesnės ir audros bus dar stipresnės… Ko neiškirto žmogus, tą paguldys gamtos stichija, kuri dėl to paties žmogaus keliamos taršos yra įsiutinta.

Nereikia nei piktintis mano veikla, nei aklai tikėti. Reikia pačiam įsitikinti, pačiam pamatyti ir įsijausti. Ir tada paklausti savęs: ar ne per didelė mūsų tylos kaina?

Kviečiu patirti tai spalio 13 dieną, šeštadienį, Labanoro miestelyje, nuo kurio žygiuosime gražuolio Alnio ežero link, pakeliui aplankydami ir atsiprašydami tų pajuokai plynose biržėse išstatytų pavienių pušų, paliktų kaip išmalda gamtai ir mums, ją mylintiems.

Kviečiu pasiimti su savimi atributikos, kuria visam pasauliui parodytume, ką mes apie tai galvojame. Mums ne išmaldos reikia. Mums reikia tikrų girių, su kuriomis mus sieja daug daugiau nei euras, baldas, popierius.

Mums reikia Labanoro girios, kurioje jaustume ne nusivylimą, ne pyktį, o įkvėpimą ir laimę. Jeigu į tą žygį spalio 13 dieną susirinks mūsų bent tūkstantis, tai bus didi diena. Ji vienu dideliu žingsniu priartins mus prie svajonės, kad paliksime Labanoro girią gražesnę nei radome, atėję į šį pasaulį.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wwwe       2018-11-5 3:38
lee123       2018-10-19 10:29

For example nike outlet  bring air max  back nike boots  to moncler men  just mont blanc pen price  using nike roshe run  summaries moncler online  in nike clearance  your nike air max 90  minute. Michael Kors Diaper Bag  I Michael Kors On Sale  intended mont blanc online store  at air max 95  an earlier cheap jerseys  time nike air max 90  that will jordan 6  carrying mens nike air max  out nike roshe run  a committing nike air max  conclusion nike shoes for women  will jordans for cheap  involve womens nike air max  as nike basketball shoes  exciting christian louboutin outlet  as air max 1  finger jordans for girls  nails nike free run  making moncler jacket women’s  use nike free 5.0  of beats by dr dre  blackboard. nike free run  The baseball jerseys  primary jordan 6  reason cheap jordan shoes  for which beats by dre studio  is moncler shorts  the <a title=“cheap beats headphones”

Gaila       2018-10-6 20:50

bet nebegali Andrius organizuoti protesto piketo prie Aplinkos ministerijos - mat sutiko tapti aplinkos ministro patarėju. Tai kaip dabar piketuosi prie savo darbovietės? Dorą ir šaunų gamtosaugininką pergudravo Aplinkos ministerijos klerkai. Net algos nemokės ir dar rankas supančiojo. Jo vietoje spjaučiau į tą postą - Gamta svarbiau.

Dronas       2018-10-6 14:08

Mielas Andriejau, žaviuosi jūsų nuoširdumu, drąsa, ryžtu ir ištverme grumiantis su bukagalviais. Sunku būtų rasti Lietuvoje kitą tokį miško mylėtoją, esate pavyzdys visiems. Bet tuokart noriu jus paraginti prisijungti prie iniciatyvos vykti į Vilnių. Gana liūdėti Labanore, tų medžių nebesugrąžinsi, o likti aukos vietoje nėra prasmės. Kas dėl to pasikeis? Valdžios sprendimai dėl to nepasikeis. O pasitreniravus vaikščioti sostinėje, gali suveikti visų entuziazmas ir kitą kartą gali kilti noras blokuoti seimą ir palikti juos ten be vandens ir konservų... Kol nepakeis savo idiotiškų sprendimų. Myliu gamtą, gaila Labanoro, bet vykstu į Vilnių, nes dėl to gali kažkas pasikeisti. Gal ne tuoj pat, bet kitas kartas bus drąsesnis. Ir jei visas Labanoro susirinkimas prisidėtų - jėga augtų... Gana liūdėti, reikia veikti su viltimi. Ta auka teduoda naują postūmį. Gal jau dabar…

National Geographic       2018-10-5 23:45

https://www.youtube.com/watch?v=5FYc_Y5qenM
Thousands of Years Ago, This Was a Forest. See What Remains

Kaimietė       2018-10-5 19:02

Pagarba šiam jaunam Šviesuoliui. Veikti būtina. Kauniečiai tą pačią dieną organizuojasi važiuoti į Vilnių. Vilniuj reikia pasivaikščiot masiškai ir dažnai, kad pajustų, jog Lietuvoj esama ir daugiau gyvybės, kuri merdi po tokių ponulių, sėdinčių Vilniuje, sprendimų.

Niekai       2018-10-5 7:30

Tai ar reikia vaikščiot iškirstoj girioj, ar po ministerijos (kuri beje yra prie STT) langais?  Kokie gamtininkai ir piliečiai, tokie ir miškai, tokia ir Lietuva. Imkite pavyzdį iš 17os dienos aktyvistų, kurie gina Deimantę.

tipo gamtininkai.       2018-10-4 22:56

palaukė kol iškirs,tada apraudos…

miškus būtina pradėti ginti su ginklu rankose .Kit       2018-10-4 21:38

būtų naudinga virš Lietuvos miškų praskraidint tūkstančius oro balionų su oreiviais “krepšiuose ”  - tik iš oro , ir tik iš oro galima įsitikinti kas JAU padaryta sugyvulėjusių “savininkų” miškuose.Po to - jau galima kviest į talką nebent šaulius į miškus ,duodant konkrečią užduotį .Tokią ,po kurios , Lietuvos miškuose galima būtų  nebent grybaut , prižiūrėt miško žvėris žiemą . O su kirtimo technika pasirodęs suprastų,kad vargiai gyvas iš miško išsikapanos.O ką daryt - dar vieną pasistovėjimą su šūkiais ,dar vieną “posėdį”  pas už nieką neatsakingą vieną ar kitą kad ir aukščiausios veislės klerką kabinete su kokia nors rezoliucija . Tie ,kurie taip elgiasi su miškais - vargiai gali būti laikomi žmonėmis aplamai

Al.       2018-10-4 18:32

Ir kokia gi bus bausmė šitiems komunočekistiniams sūtraukoms ?

Tiesa       2018-10-4 18:05

..gerai kad susirins,bet gal kaip visada…kaip struciai i smeli mes..


Rekomenduojame

Verta prisiminti. Sausio 13-oji: Tiesa, sustabdžiusi tankus

Algirdas Endriukaitis: „Nepriklausomos Lietuvos teismai įteisina KGB veiklą ir sovietinę okupaciją“

Seime – paroda „2018 metų Laisvės premija“

Linas V. Medelis. Liudininkė iš skrynios, arba Ką gali papasakoti septyniasdešimt aštuonerių metų amžiaus knygelė

Aušra Maldeikienė. #debatai2019Laidotuvės, arba Kam iš tų pretendentų Lietuvos pelenai beldžia į širdį...

Liutauras Stoškus. Mintys po „Pažadų koncerte“ Balsiuose

Arvydas Juozaitis. Ateina laikas inicijuoti Konstitucinio Teismo reformą

Algimantas Rusteika. Koks galutinis Konstitucinio Teismo „išaiškinimų“ tikslas?

Laisvos visuomenės institutas: nesutinkame su tokiu Konstitucijos aiškinimu – jis prieštarauja žmogaus prigimčiai

Lietuvos Respublikos prezidento rinkimams artėjant: pirmieji debatai

Algimantas Rusteika. Zonos žiobienės, slušniai ir miliūtės prieš Saulių Dambrauską

Oksfordo studentai dėl „homofobijos“ reikalauja atleisti pasaulinio lygio profesorių

Arvydas Juozaitis. Lietuvos šeimoms — socialinę inžineriją?

Andrius Švarplys. Ir naujosios Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisos problemos nesprendžia

Vytautas Radžvilas. Lietuvos jaunimo mankurtinimas

Kruvinas išpuolis prieš vokiečių parlamentarą – smūgis Europos demokratijai

Justas Mundeikis. Ekonomisto komentaras – Ar bankai sukuria pinigus „iš oro“?

Vladas Vilimas, Rytas Kupčinskas. Nacionalinė teismų administracija – parama teisminei valdžiai, kuo ji pasireiškia?

Andrius Švarplys. Po R. Miliūtės „Dienos temos“ šįvakar

Saulius Arlauskas. Tai būtų per didelė našta ir atsakomybė Konstituciniam Teismui

Vytautas Sinica. Marksizmas, bolševizmas ir šeimos panaikinimas

Pilietinė savivalda: mes tai galime – surinkime 300 000 parašų ir referendumu susigrąžinkime savo konstitucines galias (papildyta)

Visuomeninių organizacijų pareiškimas dėl Nacionalinės premijos skyrimo Mariui Ivaškevičiui

Algimantas Rusteika. Ką dar padaryti, kad nieko daryti nereikėtų ir emigrantai sugrįžtų?

Vidmantas Valiusaitis. Žmogus sensta, kai netenka idealų

Arvydas Jockus. Bankai ir „Sodra“ suvienijo pajėgas: pataria nenutraukti pensijų kaupimo sutarčių

Romas Lazutka. Pensijų skaičiuotė: vienas, du, trys… ir lieki kvailys

Nuo bačkos. Rasa Juknevičiene: Šiandien taip apsidžiaugiau, pamačiusi neužmirštuolę ant LRT žurnalistų krūtinių

Vilniaus forumas kviečia į konferenciją „Kaip išsaugoti Europą? Europos Sąjunga jos parlamento rinkimų išvakarėse“

Raimondas Navickas. Feisbukistane galioja kitokie principai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.