Nerasta rubrikos, Emigracija, imigracija, demografija

84-erių aktorė Elvyra Žebertavičiūtė emigruotų, jei galėtų: „Požiūris į žmogų žlugdo!“

Tiesos.lt siūlo   2016 m. balandžio 14 d. 14:27

28     

    

84-erių aktorė Elvyra Žebertavičiūtė emigruotų, jei galėtų: „Požiūris į žmogų žlugdo!“

Žmonės.lt

84-erių aktorė Elvyra Žebertavičiūtė dalyvaudama laidoje „Valanda su Rūta“ pareiškė, kad emigruotų iš Lietuvos, jei tik galėtų.

„Noriu išeiti į aikštę ir išsirėkti. Noriu pakviesti visus išeiti ir išsirėkti. Mus užaugino bandomis. Buvo dešinieji, buvo kairieji. Pasakė vadai iš dešinės ir mes – paskui juos. Visi laukėm, kad pasikeis kažkas, kad bus geriau. Vadovai išsigimė, o mes likome, atitrūkom visiškai, į mus niekas nekreipia dėmesio. Jie nuėjo savo keliu, kai reikia – rankytėmis susikabina ir pučia vieną dūdą, laukia 4 metų, kai vėl ateis eilė. Nebeliko padorių žmonių, nėra sąžinės“, – dalyvaudama laidoje „Valanda su Rūta“ teigs legendinė kino ir teatro aktorė Elvyra Žebertavičiūtė.

Laidoje bus kalbama, kodėl lietuviai išvažiuoja iš tėvynės – per 25-erius metus emigravo beveik trečdalis Lietuvos, apie 870 tūkst. žmonių.

Anot aktorės, taip kaip ji, jaučiasi daugelis Lietuvos žmonių. Garsi moteris neslėpė pasipiktinimo valdžioje esančiais žmonėmis.

„Apleista kultūra ir švietimas, žmones lavinti reikėjo, kad jie mąstytų, o partijų tikslas – kad visi būtų banda!“ – įsitikinusi aktorė.

Elvyra Žebertavičiūtė įsitikinusi, kad per 25 metus daug klaidų padaryta ir ne tuo keliu nueita: „Mes praradome kartą!“

Laidoje taip pat dalyvavęs Mindaugas Vidugiris po 9 metų Airijoje grįžo į Lietuvą. „Namo grįžau su sūnumi, palapine ir motociklu“, – sakė jis. Anot Mindaugo, Lietuva fantastiška šalis.

„Jaučiuosi kaip cirke, nežinau, kokioje šalyje jūs gyvenate. Jei jūs nematote, ko jūs nesugebate?“ – stebėjosi Airijoje ir greito maisto restorane dirbęs vyras, kuriam po grįžimo Lietuva padarė puikų įspūdį.

Toks Mindaugo klausimas sujaudino aktorę: „Jūs nematote skurdo? Mes meluojam? Seni žmonės nebeturi galimybės. Ką daryti jiems, kurie viską atidavė dėl jūsų? Dėl to jūs galite važinėti po užsienius”.

„Jei būčiau jaunesnė, emigruočiau ir aš. Neteisybės jausmas smaugia, korumpuoti politikai net neraudonuoja, o požiūris į žmogų žlugdo“! – tėškė 84-erių metų aktorė.

Šaltinis: 15min.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Stasys       2016-04-16 11:59

Aš kalbu apie sąžinę, padorumą, neabejingumą kito skausmui bei Lietuvos likimui. Ne apie menininkus, ne apie kiemsargius, o apie Lietuvos piliečius aplamai. Tarp kitko, amerikonas prezidentas R,Reigenas labai pagerino savo šalies gyvenimą ...

Dzeikas       2016-04-16 9:06

Man nuosirdziai gaila tokiu zmoniu.Kad negaliu jiems padeti.
Jeigu Lietuvos valstybe apsivoz neatalikiusi parazitu aptupusiu visas jos institucijas svorio - jokia ne tragedija.Zalos nebus jei parazitai prigers.
Tragedija ,jei zus nors vienas zmogus nuosirdziai bandes pagal savo isgales gelbeti situacija.
Gerai prisimenu ideju evoliucija:
-1988m zydu kompanijoje diskutavome apie Lietuvos perspektyvas.I mano idealistines ir optimistines kalbas jie reagavo kreiva sypsena.“Tu visdelto pasistenk pabegt is cia,kol gali.” - baigesi tuom pokalbis.
-1992m emiau blaiveti nuo sajudistines bakchanalijos.Istrukom is kujo ir pjautuvo seselio ir atbegom i ne ka gersne Gedimino stulpu “globa”.Patriotai,kalbu be ironijos, zmones mylintys savo tevyne tada kalbejo “pirmas milijonas visada vogtas.Prisivogs ir tada susirupins teisingumu”.Jie nemate,ar nenorejo matyti.Gal nezinojo,kad nebuna tiesos ant melo pamatu.Gal nenorejo zinoti,nes mylejo savo tevyne.
-Dabar.Praregejo pagaliau visi.Tik ne visi gali istrukti jau budami iki smakro isiurbti i sia pelke.

klausimėlisui       2016-04-15 17:12

eik tu pusdurni pas jurą jankevičių toliau filmuotis laidoje apie debilus

kaimas       2016-04-15 16:51

Si moteris supranta koks gyvenimas Lietuvoj yra is tikruju.Na,pagyvens keleta meteliu sugryzelis is Airijos,gal ir jis supras.Deja,ne visi mato skurda ir neteisybe,kol ju tai nepaliecia.Kaip sakoma,sotus alkano neuzjaucia.

Taip       2016-04-15 12:28

Gera aktorė nebūtinai turi būti ir protingas žmogus. Tai daug iš jos ir nenorėkit. Apie aktorystę gal ir išmano. Daugiau matyt nieko.

Klausimėlis       2016-04-15 11:11

Ar jinai supranta aplamai ką nors. Abejoju. Absoliutus nusikalbėjimas.

M. Vidugiriui       2016-04-15 10:45

Po 9 metų... Tai tikriausia Airijoje ne už lietuvišką minimumą dirbai, be to esi jaunas ir sveikas. O gal tėveliai gerai įsitaisę ir patį gerai įtaisė? Jeigu pats ,,nežinote,, kokioje šalyje gyvenate, tai nereikia mums aiškinti, kokioje šalyje mes gyvenam. Motociklas ir palapinė, romantiška, tik ar ilgam? O ar žinai kiek Lietuvoje gyvena skurstančių ar ant skurdo ribos žmonių, tarp kurių patys socialiai jautriausi ir silpniausi, tai vaikai ir seneliai. Iš tėvynės, kurioje gera gyventi, žmonės šiaip sau ne bėga, tėvynės šiaip sau nepalieka.

Būtų gerai,kad       2016-04-15 9:54

aktorė L. Žebertavičiūtė su kokia nors partija pakliūtų į seimą.Tai būtų didelė garbė seimui.

O bana       2016-04-15 7:22

arnoldai, kiek tau stuobry metų, kad tokį briedą varai? Tais laikais, beveik visi buvome komjaunuoliais, pionieriais ir spaliukais, bet nebuvome praradę žmoniškumo, tarpusavio supratimo, pagarbos kitam, ypač vyresniam žmogui. O kas šiandien? Beveik visi “patriotai”, bet tik vienetai išliko žmonėmis. Rusai sugebėjo apie du šimtus tūkstančių ištremti, kai tuo tarpu, per taip vadinamą nepriklausomybę, savi jau ištrėmė beveik milijoną. Taigi, gal pačiam reikėtų paklausti pagrindinės komjaunuolės iš Daukanto, kur ji per sausio tryliktąją buvo, ir kodėl šiandien su pasigardžiavimu vykdo tautos ir valstybės naikinimo programą?

Ona       2016-04-15 7:11

Gimiau ir augau prie komunistines sitemos, sunkiai dirbau ir mokiaus, nes buvo privaloma tureti kokia nors specialybe.Siandien apie svietima, moksla, kultura kalbama pavirsutiniskai arba nieko. Zodziu gali guleti be darbo, kolektyviniai sodai apleisti,nes zinai, kad tau priklauso pasalpa is kurios egzistuojama. Zino, kad pasalpos mokamos uz vaikus todel kaimai pilni paliktu ir apleistu vaiku.Kur valdzios atsakomybe uz TAMSA ir bedarbyste ypac regionuose, kodel nera atsakomybes uz be pateisinamai isleistus milijonus ir t.t.

Pensininke       2016-04-15 6:57

Pritariu gerb. ir nuostabiai aktorei, visa valdzia issigime del to, kad esame ,anot Landsbergio avinu banda, nes prie svarbiu valstybes valdymo klausimu bijo liaudies BALSO-REFERENDUMO, bijo visuomeniniu organizaciju ir sprendimus daro susiburusiu korumpuotu partiju grupuotes. Pakenke aklas tikejimas ES istatymais ir nurodymais, kad gyventi reikia be darbo is pasalpu.Begaline politine, finansine korupcija,nera TIESOS ir TEISINGUMO, liaudis itampoje propoganda ir pan.

didžiuokimės       2016-04-15 6:48

Taip, šią valstybę kūrėme gal ir mėgėjiškai, bet
sužlugdysim tikrai profesionaliai!

ruta       2016-04-15 5:53

‘arnoldai’ , o Lietuva neistojo i ES su viltimi , kad gyvenimas geres , bet ka mums dabar per prievarta siula - tevas 1+ tevas 2= seima ,motina 1.., musulmonu invazija ir visiska Briuselio / Vokietijos / dominavima , tiesa ,savo Lito atsisakima jau ivykdeme , savo Banku neturime , nieko patys nesprendziame , likome tik marionetes , o ideja buti ES nare buvo tokia grazi ...Taip ir su komjaunimu , stojo , tikedami propagandiniu visu lygybes jovalu ..O gal tamsta is karto gimete izvalgus ir viska numatantys ?

arnoldas       2016-04-15 0:04

pirmaisiais pokario metais Žebertavičiūtė mokėsi Kauno Aušros mergaičių gimnazijoje. Ji buvo viena iš pirmųjų įstojusių gimnazijoje į komjaunimo organikzaciją. Ir buvo arši komjaunuolė.

darwin       2016-04-14 20:13

Pilvakojai visada valdo pilvagalvius, nes pilvagalviai yra subingalvių palikuonys.
O subinėj nėra ko smegenų ieškot.  Na, o kai smegenų nėra, tai belieka tik dejuoti.
Būtų protelio, dejuotų pilvakojai. Tiksliau išsilakstytų.
Dabar gi, patiems tenka nešdintis.
All right.

Tarabilda       2016-04-14 19:34

Terminą naują sugalvojau Lietuvos valdžiai apibrėžti. Mus valdė, valdo ir valdys PILVAKOJŲ veislė.

V.P. Maximavičius Tarabildai       2016-04-14 18:52

Oi, broleli, tik jau nesijaudink. Mes tikrai rasime kieno kraują čiulpti.
Beje, babajų kraujas netgi skanesnis. Taip pat labai neblogas bielarusų ir ukraincų kraujas. Ir įveisti juos čia paprasčiau ir prižiūrėti nesudėtinga.
O va lietuvisai tai jau tikrai įgriso. Amžinai kažkuo nepatenkinti, susiraukę, inkščia- jokio dėkingumo. Prisižiūri jofana visokių laidų apie rojus emigracijose, blemba , paskutiniu metu sunku susitvarkyt. Gal debilai galvoja, kad aš jiems algas po túkst. eurų turiu pradėti mokėti? Lietuvoje?
Axujeli. Pasvajoja tegul ir pirštą prieš miegą lai pačiulpia.

Laukinės Rinkos instituto ikanamystka       2016-04-14 18:43

Melas!
Įžūliausias melas ir priešiška propaganda!
Pas mus niekada nebuvo prieŠiško požiūrio į žmogų. Niekada!
Kurjūs matėt pas mus žmones, a?
Juoduomenė, bydlo, galvijai, gyvuliai.
O kad į gyvulius žiūrim adekvačiai blaviai, t.y. kaip į gyvulius- tai kas čia nenormalaus?
Kaip tik, saitau kitaip žiūrėti būtų tiesiog iškrypimas.
Todėl, nesitikėkit- požiūris tikrai nesikeis.
Nėra jokio pagrindo.

Tarabilda Marketavičiui       2016-04-14 18:38

O kai visi padorūs žmonės iš Lietuvos išsinešdins, kieno tu tuomet kraują čiulpsi - savo švogerio?

Marketavičius       2016-04-14 18:09

Kuo greičiau tokie kiršintojai ir rimties drumstėjai išsinešdins, tuo bus mums geriau. Tegul atena, duosiu bilietui. One way ticket.
O pigių kasininkių iš bangladešų atsivešim. Galim importuotis dykai ir urmu.

LTSR Dalia       2016-04-14 18:05

-Viskas aišku. Šita pigi menkavertė aktorė dirba rusams!
Į kalėjimą ją!

Stasiui       2016-04-14 17:46

Kokią nesąmonę parašei: ” Jeigu tokių žmonių būtų dauguma, tai, manau, Lietuva turėtų mažiau problemų, žmonės mažiau vargo matytų, o tai žymiai sumažintų emigraciją.” Kam sakyk būtų geriau, jei valdžia kankintų ne 100 padorių menininkų, o tūkstantį. Vien nuo to nuskurdinto, galo su galu nesuduriančio menininko-ubago vaizdo gal tik kokie sadomazochistai norėtų likti čia gyventi, kad galėtų mėgautis tuo išsigimėlišku valdžios elgesiu su neapginta auka.

Stasys       2016-04-14 16:50

Pagarba gerbiamai Elvyrai. Tai reto sąžiningumo ir padorumo moteris. Jeigu tokių žmonių būtų dauguma, tai, manau, Lietuva turėtų mažiau problemų, žmonės mažiau vargo matytų, o tai žymiai sumažintų emigraciją. Pedofilinis skandalas parodė kas valdo Lietuvą ir, sutinku su aktorė, kad Lietuva yra nuvaldyta. Kodėl nebuvo liustracijos ? Juk aiškiai matome kas iškilo į paviršių ir užvaldė. Kiek tai dar gali tęstis ?

Julius Puras       2016-04-14 16:49

Mindaugas turbūt neliks Lietuvoje ir jos galimybėmis nepasinaudos. Čia panašiai kaip nuvažiuoti į kokia Kolumbija ar Meksika ir pamatyti tu šalių galimybes.

Tarabilda       2016-04-14 16:20

Ne, atrodo, kad atėjo tikras galas. Ir tai ne kokia nors hiperbolizuota retorika. Egzistuoti čia kaip gyvuliui gal dar ir leis, bet gyventi nebeįmanoma. Ypač kultūros žmogui, kuris turi jautresnę sielą. Lietuvos projektas žlugo. Lieka tik sugiedoti Rekviem ir išsivaikščioti. Tegul sau žinosi.

aciu       2016-04-14 15:06

zaviuosi gerb. Elvyra, kuri man yra tikros inteligencijos, sazines, pilietiskumo isikunijimas. Nesistebiu jos nusivylimu -“laisva” Lietuva laisvu zmoniu neugdo, jai tokie nereikalingi, dar blogiau- tiesiog pavojingi. Uztat ir turim ka turim.
Bet neprarandu vilties, kol dar turime tokiu pilieciu kaip gerb. Aktore- Lietuva gyva.

p. Elvyrai       2016-04-14 14:54

Žiauriai didelė pagarba!

Išvažiuodami vaikai kai       2016-04-14 14:54

kada net tėvams nepasako,o tėvai ima ir numiršta.Kokios tragedijos.Balsavau už laisvą Lietuvą ,-vieni emigravo ,kiti nutekėjo už dolerio,treti iš sielvarto mirė.Man ši Lietuva tampa tragedija.O taip tikėjom.

Rekomenduojame

Arnas Simutis. Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje

Dovilas Petkus. Mažosios Lietuvos diena – nacionalistinė šventė

Mindaugas Karalius. Lietuvių kalbos naikintojai bus įamžinti knygoje

Tautvydas Galinis. Svetimvardžiai asmens dokumentuose, arba apie projektą atšaukti valstybinę lietuvių kalbą

Daugiau nei pusė Airijos katalikų dėl pandemijos pasirinko neiti į šv. Mišias

Vytautas Radžvilas. Žodis Laisvės gynėjų dieną

Vytautas Radžvilas. Autonomininkų svajonės tampa tikrove

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujametinės valdžios dovanėlės Lietuvai

Vytautas Sinica. Su Matu Maldeikiu diskutavome apie valdančiųjų vertybinę užsienio politiką

Dovilas Petkus. Pasipiktinę tautos pasipiktinimu?

Aleksandras Nemunaitis. Dalinuosi profesorės A. Ramonaitės išmintingomis įžvalgomis apie demonizaciją, etikečių klijavimą, demokratiją ir tautos taiką

Linas Karpavičius. Siūlau valdančiajai daugumai idėją!!!!!!

Jolanta Miškinytė. Puiki žinia Lenkijos kovotojams su sanitarine diktatūra, žmogaus teisių pažeidinėjimu ir Konstitucijos mindymu

Pragariška Džo Baideno savaitė

V.Pranckietis privalo trauktis iš užimamų pareigų, jei vadovaudamas Seimo Kaimo reikalų komitetui neatstovauja kaimo daugumai

Abortai vėl tapo pagrindine mirties priežastimi pasaulyje

Ispanija Covidą priskiria įprastam gripui – ragina likusias ES šalis sekti šiuo pavyzdžiu

Linas Karpavičius. Šiandien, kaip niekad mums iškyla Sausio 13-osios aukų įprasminimo iššūkis

Kun. R. Grigas V. Landsbergiui: Profesoriau, galėtumėte būti dėkingesnis

Laisvės gynėjų dienai skirtas minėjimas Lukiškių aikštėje

Šalies visuomenės veikėjai sutaria – valdžia pati išprovokavo žmonių reakciją

Ramūnas Aušrotas.  Atėjo laikas vėl kovoti už laisvę

Sausio 13-ąją – Laisvės dieną piliečiai nušvilpė minėjime pasisakančius valdančiuosius, plojo tik Prezidentui

Dominykas Vanhara. Bet žinot, kas šiandien geriausia?

Lietuvių kalbai – gedulo varpai?

Dominykas Vanhara. Vyriausybė nutraukinės sutartį tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskali

Aleksandras Nemunaitis. „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius miega namie ir sapnuoja 1 mln. eurų pelną, darbuotojai miega prie jo kabineto

JAV mokykloje patvirtintas pradinių klasių moksleivių šėtono klubas po pamokų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.