Demokratija ir valdymas, TALKA

70 000 parašų už valstybinę kalbą surinkę piliečiai telkiasi į visuomeninį judėjimą (tiesioginė transliacija)

Tiesos.lt redakcija   2017 m. rugsėjo 22 d. 6:00

4     

    

70 000 parašų už valstybinę kalbą surinkę piliečiai telkiasi į visuomeninį judėjimą (tiesioginė transliacija)

Kaip jau skelbėme, šiandien, rugsėjo 22-ąją, Lietuvos piliečių iniciatyvinė grupė „TALKA už Lietuvos valstybinę kalbą“ kviečia ne tik paminėti Baltų vienybės dieną, bet ir aptarti bendrus baltų tautoms iškilusius geopolitinius iššūkius, kuriuos įveiktumeb e didesnio vargo, jei tik pasirinktume veikti, o ne savęs gailėtis.

Renginių pilna diena prasidės 9 val. – Seimo spaudos konferencijų salėje įvyks Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko,  „TALKA už Lietuvos valstybinę kalbą“ iniciatyvinės grupės nario Povilo Urbšio spaudos konferencija* „Apginkime baltų kalbas“. Spaudos konferencijoje taip pat dalyvaus „TALKA už Lietuvos valstybinę kalbą“ iniciatyvinės grupės nariai: Vilniaus rajono tarybos narys Gintaras Karosas ir politologas, Vilniaus universiteto doktorantas Vytautas Sinica.

11–14 val. Lietuvos Mokslų akademijos Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 3) Vilniuje Lietuvos piliečių iniciatyvinė grupė „TALKA už Lietuvos valstybinę kalbą“ rengia pasitarimą** „Apginkime baltų kalbas“.

Spaudos konferencijos metu bus glaustai aptarta situacija kalbos politikos srityje ir pristatyta Lietuvos mokslų akademijos Didžiojoje salėje įvyksianti „TALKOS už Lietuvos valstybinę kalbą“ konferencija-susirinkimas „Ar apginsime baltų kalbas“, kuriame neformalus judėjimasTALKA jau įsisteigs kaip asociacija, kad galėtų sėkmingiau tęsti pilietinę talką valstybinės kalbos ir kitose suverenios tautinės valstybės išsaugojimo srityse. Tikimasi, kad asociacijos veikloje dalyvaus didelė dalis iš tų 70 000 piliečių, kurie prieš dvejus metus parėmė TALKOS iniciatyvą.

„Lietuvoje daug kalbama apie europinį solidarumą, tačiau neretai pamirštamas solidarumas su tais, kurie yra arčiausiai mūsų ir mums artimiausi. Baltų vienybės diena yra puiki proga prisiminti ne tik mūsų su latviais bendrą istoriją, bet ir susimąstyti, ką šiandien galime padaryti vieni dėl kitų ir drauge. Akivaizdu, kad abi šalys patiria panašias grėsmes – visų pirma karinę ir energetinę Rusijos grėsmę, kad turime spręsti panašius demografinio išlikimo ir nacionalinio tapatumo, kultūros išsaugojimo uždavinius. Tenka pripažinti, kad pastarojoje srityje Latvija tvarkosi daug geriau už mus ir turime ko iš jos pasimokyti. Taip pat turime pripažinti, kad Lietuvoje mėginama vykdyti kalbos politika tampa ginklu prieš Latviją Rusijos rankose. Taigi esame tampriai susiję, tačiau dažnai elgiamės taip, lyg nematytume šio bendrumo“, – teigė politologas V. Sinica.

Pasitarimui pasibaigus, 14.30–15.30 val., visi, kuriems rūpi baltų kalbų likimas, kviečiami į mitingą „Už baltų tautų  vienybę ir valstybinės lietuvių kalbos išsaugojimą“, kuris vyks prie Vinco Kudirkos paminklo. Viešoje akcijoje, kurią ves aktorius Gediminas Storpirštis, dainomis, kalbomis ir šūkiais Lietuvos valdžia bus paraginta nepaversti valstybinės kalbos politinių susitarimų įkaite.

* Norintys dalyvauti spaudos konferencijoje, bet neturintys leidimų į Seimą kviečiami kreiptis į Nijolę Balčiūnienę (tel. 8-614 76090, el.p. .(JavaScript must be enabled to view this email address)).

** Įėjimas į 11 val. susitikimą-pasitarimą „Apginkime baltų kalbas“ LMA salėje – laisvas.

Tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją stebėkite internetu:

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

zita.       2017-09-23 20:35

jei kirkilui su kubilium nesiseka įeit pro paradines duris, tai vaiškūnas juos įves iš kiemo pusės. tokia talkos sukta strategija.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2017-09-22 23:55

Citata: ” Tenka pripažinti, kad pastarojoje srityje Latvija tvarkosi daug geriau už mus ir turime ko iš jos pasimokyti. Taip pat turime pripažinti, kad Lietuvoje mėginama vykdyti kalbos politika tampa ginklu prieš Latviją Rusijos rankose.” Labai silpnai. Latvijos politika “raidžių” klausimu yra Rusijos ginklas prieš Lietuvą. Juk ir taip galima pasakyti. O ar ponai pabandėte suprasti kas yra parašyta LR Konstitucijos 14-am straipsnyje? Jokių kitokių raidžių valstybės dokumentuose, nei pirmame nei atrame paso puslapyje NEGALI BŪTI. Kitaip tapsite konstituciniais nusikaltėliais, kaip ir Lietuvos valdžia. Taigi politologu V.Sinica nėra reikalo pasitikėti. Patikrinsime ar alkas praleis šitą komentarą?

Tai tokį kometarą palikau po tokiu pačiu straipsniu alkas.lt internetiniame puslapyje. Tačiau alkas tokio komentaro NEPRALEIDO. Taiko carinę kgbistinę cenzūra panaikindami konstitucinę žodžio laisvę.

Apie tai galima pasiskaityti 2017-04-07 straipsnyje “Alko cenzūra lietuvių kalbai įsisiautėjo”

http://www.ekspertai.eu/alko-cenzura-lietuviu-kalbai-isisiautejo91963

Svarbiausia: rūkti, smilkti, nenurimti!       2017-09-22 11:30

Gal nereikėtų užsimoti taip plačiai: imtis ginti kažkokių “baltų” ar, kaip dabar populiarėja iš rusų ir lenkų pusės - “balto-slavų”, kalbas. Dar kas nors užsinorės apginti “eldukų” ar “eltukų” kalbas, kuriomis kalbėjo LDK ir LT populiacijos?
—-
Ar ilgai teks laukti, kol atsiras tokių, kam rūpėtų lietuvių kalbos likimas?
Ir neužsiimtų pliurpalynių organizavimu, bandydami prakišti kirkiliniu lapu pridengtą dar pavojingesnį mūsų kalbai ir valstybei projektą.

2K galingiau už 70 tūkst.       2017-09-22 5:31

kirkilas-kubilius, komunistai-kgbistai, korumpuoti-kolaborantai kur kas galingesni už visus likusius lietuvius: jų valdžia, teisėsauga, sodra, mokesčiai, antstoliai ir t.t.
——
nes juos remia kruvinasis-kremlius


Rekomenduojame

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas kuria medijų korporaciją

Nuo bačkos. Vilniaus meras R. Šimašius: aš turiu pareigą dėl vilniečių būti principingu už mūsų miestą ir jo gyventojus

Dr. Dalija Snieškienė. Kur aš tai mačiau???

Prof. Jonas Grigas. Pavojingiausia kada nors išrasta technologija

Suomijoje dėl krikščioniškų pažiūrų teisiama buvusi ministrė

Pokalbis su prof. Alvydu Jokubaičiu

Nuo bačkos. Dainius Žalimas: nacionalinio konstitucinio identiteto elementu negali būti atsisakymas pripažinti šeima tos pačios lyties asmenų sąjungą

Romualdas Ozolas. Tikslas ir uždavinys: atkurti valstybę

Vytautas Radžvilas. Ir vis dėlto tikrovė stipresnė už ideologiją

Edvardas Čiuldė. Vilniaus universiteto nekrozė

Gėjų manifestas

Raimondas Navickas. Pažvelkime į VU lyčiai jautrios kalbos gaires kitu kampu

Justas Sakavičius. Valdžios tikslas – sudaryti nepakeliamas sąlygas neskiepytam žmogui

Asta Višinskaitė - Katutė. Partnerystės įstatymo stūmimo kampanija

Nuo bačkos. Viktorija Čmilytė-Nielsen: Danija laimingiausių šalių trejetuke, nes ten įteisinta vienalyčių porų partnerystė

Anglijoje per penkerius metus planuojama uždaryti daugiau nei 360 bažnyčių

Ir vėl valdantiesiems „parūpo“ miškai

Vengrų europarlamentaras: Europos sąjungoje paskelbtas Šaltasis karas

Nuo bačkos. Seimo narys Matas Maldeikis: Lenkija eina neteisingu keliu

Pareiškimas dėl Mokslo ir studijų ideologizavimo aukštosiose mokyklose

Rasa Čepaitienė. „Universitetuose įsitvirtina ideologinė cenzūra ir kitaminčių persekiojimai“

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Skvernelio partija – nei kairė, nei tautinė

Vaistininkai griebiasi už galvos – neturintys galimybių paso išvis nebegalės nusipirkti vaistų

Asta Katutė. Vilniaus universitetas: ideologiniai sprendimai mainais į Europos Sąjungos lėšas?

Ramūnas Aušrotas. Kai norima prismaugti iki galo

Eglė Gatelytė. Ekspertai apie „bandomąjį projektą“ Vokietijos mieste: tai tik pradžia, būkit pasiruošę

Česlovas Iškauskas. Briuselis auklėja Lietuvą

STI: Parengtas skundas į Konstitucinį Teismą dėl galimybių paso

Studentai nebetyli – vienijasi prieš diskriminaciją universitetuose

Tyrimas: JAV gyventojai vis palankiau vertina marksizmo idėjas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.