Nevyriausybinės organizacijos, Tikėjimo persekiojimas

215 mln. krikščionių visame pasaulyje patiria religinį persekiojimą

Tiesos.lt redakcija   2017 m. balandžio 16 d. 1:03

11     

    

215 mln. krikščionių visame pasaulyje patiria religinį persekiojimą

215 mln. krikščionių visame pasaulyje patiria religinį persekiojimą – tokią informaciją pateikė Nevyriausybinės organizacijos „Atviros durys“ vadovas Michel Vartonas. Jo vadovaujamos NVO pagrindinis uždavinys – užkirsti kelią krikščionių persekiojimui, nesvarbu, kur tai vyktų.

„Atvirų durų“ duomenimis, dėl savo religinių įsitikinimų 2016 metais žuvo 948 žmonės. Dauguma jų – Artimuosiuose Rytuose. Dėl prievartos, persekiojimų ar emigracijos, kai pasitraukta iš gimtųjų namų ieškant prieglobsčio nuo karų ir žudynių, krikščionių gyventojų skaičius šiuos kraštuose sumažėjo drastiškai – anksčiau jie sudarė 20 proc. populiacijos, dabar tik 5.

Kitas židinys, kur krikščionys persekiojami dėl savo religinių įsitikinimų, – Pietryčių Azija.

Kaip rodo „World Watch“ sudarytas reitingas, didžiausia grėsmė krikščionims būti persekiojamiems, pagal 2017-aisiais pateiktą sąrašą, kyla šiose šalyse: Šiaurės Korėjoje, Somalyje, Afganistane, Pakistane, Sudane, Sirijoje, Irake, Irane, Jemene ir Eritrėjoje.

Naujausi tyrimai rodo, kad 2016 metais buvo užpultos ir nusiaubtos 1 188 krikščionių bažnyčios, 97 iš jų – Europoje.

Daugiau pasakojimų apie persekiojamus krikščionis kviečiame skaityti ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dongdong8       2018-07-4 10:14
to Nepasirašysiu       2017-04-18 14:58

Nemanipuliuok: LGBT manipuliacijos skaičiukais juk nieko neįrodo, tik LGBT manipuliacijas, o apie krikščionių persekiojimo mastus jos nieko negali pasakyti. O jei žinai kitus skaičius, dėk nuorodas į šaltinius

Nepasirašysiu       2017-04-18 14:51

Kažkas mums bando pasakyti, kad 215m avių reikia piemens.
Nereikėtų sekti LGBT absurdiškos savireklamos tradicija. Anie garantuoja, kad bent 10% visų visuomenių homoseksualios, o iki 50% biseksualios. Kokia skaičių infliacija. Neprieikime absurdo. Kuo tikriausios “fake news” pasirodė ir Tiesos.

pagalys       2017-04-16 20:12

jau! “klevas-bambukas” užsiplieskė.
tik mažai ugnies ir labai daug dūmų.
šlapias…

Raigerdas> analfabetui Juozapui        2017-04-16 19:51

Analfabetas Juozapas, nėra jau toks beraštis, bet jo nemokšiškumas tiesiog pribloškia. Velykos yra pagonių šventė ir apie tai yra žinoma netgi tokioje šalyje, kaip Rusija. Štai kaip buvo pritaikytos velykinės šventės, kurios reiškė ne ką kitą, o ATGIMIMĄ:“Velykos arba Šventos Velykos – krikščionių šventė, pritaikyta prie senojo tikėjimo šventės, simbolizuojanti Kristaus prisikėlimą iš numirusiųjų po nukryžiavimo, kaip tai aprašyta Naujajame Testamente. Tai įvykę trečią dieną po Kristaus mirties (mirties dieną skaičiuojant kaip pirmą dieną).
Velykos yra svarbiausia daugelio krikščionių šventė, kuria išreiškiamas didelis džiaugsmas dėl galutinės Dievo sūnaus pergalės prieš mirtį. Kai kurių supratimu svarbiausia yra Kristaus mirties, o ne prisikėlimo diena, nes būtent mirdamas Kristus išvadavo žmoniją nuo prigimtinės nuodėmes.
Velykos, kaip ir kitos krikščioniškos šventės, yra perėmę pagoniškų elementų, pvz., Velykų kiaušiniai, Velykų zuikiai, Velykų bobutė, Vėlykė.
Likę papročiai – marginti kiaušiniai, lalavimai ir kt. – kilę iš pagonių pavasario gamtos atgimimo šventės.
Lietuvių kalbos žodžio Velykos etimologija sietina su daugelyje slavų kalbų, išskyrus rusų, šiai šventei įvardyti vartojamu žodžių junginiu, kurio reikšmė yra didžioji diena/naktis: Великдень (ukrainiečių), Великден (bulgarų), Вялікдзень (baltarusių), Wielkanoc (lenk.), Velikonoce (čekų), Velikanoč (slovėnų). Latvių kalboje slaviškas skolinys „didžiosios dienos“ tapo Lieldienas. Europoje daugumoje kalbų Velykos vadinamos žodžiais, kurių etimologinė kilmė siejama su hebrajų k. žodžiu pesach, reiškiančiu izraelitų išėjimo iš Egipto minėjimo šventę pagal Senajį Testamentą, gr. Pascha, (Πάσχα), italų pasqua, isp. pascua, prancūzų pâques, rusų пасха, rumunų paşti, švedų påsk, ol. pasen, suomių pääsiäinen”.

Raigerdas> užsimaskavusiam Juozapui        2017-04-16 19:37

Analfabetas Juozapas, ESKIZŲ PAVIDALE (nors niekas tų eskizų nematė)sukūrė lietuviams NAUJĄ KONSTITUCIJĄ. Štai vienas iš šio veidmainio “šedevrų”: Sutarties eskizas 6.
29 straipsnis
Įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs. Privelegijuotų luomų kūrimas Lietuvoje draudžiamas.
Žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu.
O štai jau praėjus vos keletai dienų po Analafabeto Juozapo “Konstitucinio šedevro”, jis užsideda kaukę ir apsimeta, kad tai ne jo komentaras, jau pripaišo Raigerdui sektanto etiketę. Taigi, Raigerdas faktiškai nesuklydo, kada savo komentare parašė, lygindamas kataliko elgesį su bolševiko elgesiu:“Katalikas: visi, kas netiki į Kristų yra mūsų priešai ir juos galima menkinti, žeminti, šmeižti, priklijuoti etiketę eretikas, raganius, ragana, šėtono tarnas, sektantas, bedievis, velnias, pagonis. Visus, kurie yra prieš Kristų galima bausti, sudeginti ant laužo, niekinti, diskriminuoti ir iš jų tyčiotis.
Bolševikas - Leninas sakė: “kas ne su mumis, tas prieš mus”. Todėl jie yra mūsų komunistinės santvarkos priešai, todėl juos reikia šaudyti, siųsti į konclagerius, pripaišyti jiems nebūtų nusikaltimų padarymą, apšaukti banditais, Amerikos šnipais, liaudies priešais, priklijuoti jiems šizofrenikų etiketes ir gydyti juos psichiatrinėse ligoninėse, diskriminuoti juos ir tyčiotis iš jų”.
Taigi, G.Orwell’as “Gyvulių ūkyje” rašė, kaip kiaulės sukūrė taisykles, kur buvo sakoma:“Visli gyvuliai yra lygūs”, bet vėliau nutarė nebesislėpti ir parašė, kad “Visi gyvuliai yra lygūs, bet kiti yra lygesni už kitus”. Štai ir analfabetas Juozapas neriasi iš kailio, bet nori įrodyti, kad jis yra “lygesnis už kitus”. Ach, jau tie narcizai, kokie pas mus išradingi, net savo narciziškas “Konstitucijas” pradėjo rašyti, ypatingai pabrėždami, kad “Įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs”. Na, vėliau turėtų atsirasti pataisymai su žodžiais “išskyrus narcizus”.

netikėliui       2017-04-16 18:06

Per Šv. Velykas mums tiesiog labai “trūko” sektanto scientologo Raigrybio “pamokslų”.
Visas pats tiesiog varvėdamas neapykanta krikščionybei, destruktyvios sektos atstovas, moko krikšionis padorumo.
“Klevas yra klevas”? Tikriausiai. O kiaulė yra kiaulė. Nors ir lipanti ant altoriaus.
Jukš, parše, jukš!

Raigerdas        2017-04-16 12:21

Turiu faktų, kaip krikščionys peresekioja kitų tikėjimų žmones Lietuvoje. Pagal apklausą buvo konstatuotas toks faktas, kad kitų tikėjimų žmonės yra patyrę diskriminaciją iš krikščionių pusės. Yra faktų, kaip net XXI amžiuje Ispanijoje katalikai diskriminuoja kitatikius. Rusijoje RPC vis labiau ir labiau demonstruoja savo prielankumą fašistinėms provoslaviškoms grupėms. Letas Palmaitis-Marginalas yra ne kartą pareiškęs savo neapykantą pagonims, jo pasekėjas Juozapas, kaip tas savo nuomonės neturintis asmuo, kartoja tą patį, tik jo neapkenčiamų religijų asortimentas yra didesnis. Tas pats Letas Palmaitis-Marginalas nutyli apie Čečėniją, kur Ramzanas Kadyrovas dedasi labai dideliu musulmonu ir islamą pavertė tokia religija, kurią naudoja, kaip priedangą, kad nuslėpti savo nusikaltimus, ir sutvirtinti savo kaip diktatoriaus valdžią. Taigi, iš viso to galima padaryti išvadą, kad krikščionybę ir islamą labai mėgsta įvairaus plauko diktatoriai, kurie naudoja religiją kaip žmonių valdymo instrumentą. Komunistams toks valdymo įrankis buvo marksistinė-leninistinė-stalinistinė ideologija.
Letas Palmaitis-Marginalas nėra tas marksistas, tačiau jo VEIKIMO PRINCIPAI YRA TOKIE PAT, KOKIE YRA IR PAS BOLŠEVIKUS. Štai faktai iš Leto Palmaičio ŠŪKIŲ:“Pusė tiesos yra melas. Garbė tiems, kurie aukoja gyvybes už Kristų Azijoje ir Afrikoje…” Pakeisti tik žodžiai, bet metodika arba melodija tai ta pati. Kai perskaičiau šitą Leto Palmaičio šūkį, tai iš karto prisiminiau filmą “KOMUNIST”. “Komunistas” - filmas sukurtas 1957 m pagal įsivaizduojamą Yuliem Rayzmanom (filmo režisieriaus) komunisto įsivaizdavimą. Vasily Gubanov - paprastas komunistų partijos narys, kuris vienas pirmųjų įsijungė į sovietinius statybos projektus. Filmas pasakoja apie sąžiningo komunisto gyvenimą, jo sąžiningumą darbe, ir jo trumpą gyvenimo laiką, nes jis paaukojo savo gyvybę komunizmui. Taigi, pažiūrėkite šitą filmą ir palyginkite Leto Palmaičio žodžius, ir jūs pamatysite neįtikėtiną metodų panašumą, tik Marginalas kalba, kad jis tai daro vardan Dievo, o komunistas tai daro vardan Komunistų Partijos. Šv.Brunonas į Lietuvą atkeliavo, panašiai, kaip ir tas komunistas. Bet jų gyvenimo pabaiga įdomiai sutampa.

Marginalas       2017-04-16 2:27

Pusė tiesos yra melas. Garbė tiems, kurie aukoja gyvybes už Kristų Azijoje ir Afrikoje, bet tai nereiškia, neva krikščionys nepersekiojami “krikščioniškose” šalyse. Kol kas jie dar nežudomi, bet iš darbo išvaromi, jei “demonstruoja” savo tikėjimą įstaigoje, į kalėjimą sodinami, jei viešoje vietoje pacituoja Bibliją, jog sodomija - nuodėmė, arba jei atsisako įforminti sodomitų “santuoką”. Nebaigta ir Graikijoje tuo tarpu laimėta kova dėl laisvės nuo antikristinių kodų “pasų” mikročipuose - greit už atsisakymą nuo mikročipų irgi grūs į kalėjimą arba į durnių namus.

reiškia, yra dar krikščionių       2017-04-14 12:50

jeigu tavęs nepersekioja - esi ne krikščionis.
———
(kaip mūsų “teisingieji” persekioja tuos žmogelius, kurie meldėsi Garliavoje, N.Venckienės kieme)

T. Vatnikienė       2017-04-14 0:27

Baisiausią persekiojimą patiria Lietuvos krikščionys.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.