Naujienos

2017 m. Laisvės premiją siūloma skirti laisvės gynėjai, politinei kalinei Nijolei Sadūnaitei

Tiesos.lt redakcija   2017 m. lapkričio 8 d. 21:19

15     

    

2017 m. Laisvės premiją siūloma skirti laisvės gynėjai, politinei kalinei Nijolei Sadūnaitei

Lapkričio 8 d., Seimo Laisvės premijų komisija, atsižvelgdama į gautus valstybės ir savivaldybių institucijų, visuomeninių organizacijų ir asociacijų, akademinės bendruomenės, bendruomenių ir fizinių asmenų teikimus, nusprendė siūlyti Seimui 2017 m. Laisvės premiją skirti laisvės gynėjai, politinei kalinei Nijolei Sadūnaitei.

Laisvės premija siekiama įvertinti asmenų ir organizacijų laimėjimus ir indėlį ginant žmogaus teises, plėtojant demokratiją, skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą.

Laisvės premija įteikiama Laisvės gynėjų dieną – sausio 13-ąją.

Laisvės premija jau skirta:

2011 m. – Rusijos kovotojui už laisvę, žmogaus teises ir demokratiją Sergejui Kovaliovui,
2012 m. – Lietuvos laisvės lygos įkūrėjui, „45-ių pabaltijiečių memorandumo“ iniciatoriui, politiniam kaliniui Antanui Terleckui,
2013 m. – kovotojui už Lietuvos laisvę ir žmogaus teises, aktyviam Lietuvos neginkluoto pasipriešinimo dalyviui, politiniam kaliniui, pogrindinės spaudos leidinio „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ steigėjui, redaktoriui, Tikinčiųjų teisių gynimo katalikų komiteto nariui, arkivyskupui Sigitui Juozui Tamkevičiui,
2014 m. – Lenkijos visuomenės veikėjui, disidentui, vienam iš „Solidarumo“ lyderių, žurnalistui, eseistui ir politikos publicistui, Lenkijos dienraščio „Gazeta Wyborcza“ vyriausiajam redaktoriui Adamui Michnikui,
2016 m. – Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkui, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Vytautui Landsbergiui ir Prezidentui Valdui Adamkui.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

EDGARDO        2017-12-5 11:04
Nuoširdžiai        2017-11-10 12:45

UŽ laisvės premijos skyrimą Gerbiamai,mielai Sadūnaitei.Ji verta kur kas daugiau nes jos gyvenimas ir darbai neįkainuojama vertybė,turinti išliekamąją vertę.Ačiū Jai.

gelbėjant eilinį demagogą       2017-11-9 22:23

Ir ką reikės daryti Pancerovui tada? smile

Julius       2017-11-9 21:04

Su Landsbergiu ir Adamkumi į vieną greta N.Sadunaitė netinka. Žodis laisvė tos premijos dalintoju buvo diskredituotas. Kaip kad jeigu kas atsimenate Patackas atsisakė valstybinio apdovanojimo. Nes kada Adamkus juo apdovanojo kgbista tas apdovanojimas buvo diskredituotas.

nuomonei       2017-11-9 14:56

Kažkodėl Landsbergui patriarxsui nesiūlei atsisakyti premijos. Jam sumokėjo tą premiją ir sukišo pinigus kaip į balą ir dar kasmet kemša po 273 tūkstančius už apsaugą, kurios irgi nevertas. Todėl būtų teisingiausia atimti ptremiją iš patriarxso ir įteikti gerbiamai Sadūnaitei, o kur ji padės (panaudos) tuos pinigus tai jos asmeninis reikalas. Ir nereikia Sadūnaitei kvailų siūlymų.

nuomonė       2017-11-9 14:43

Reikia įvertinti tai, kad visuomenė šiandien yra labai įtari. Mažai kas patikėtų, kad ji šią premiją išdalintų vargšams, todėl manau, jog N.Sadūnaitė teisingiausiai pasielgtų, jeigu ji šios piniginės premijos atsisakytų.

pamąsčius       2017-11-9 13:47

Kaip vienuolei, priimti piniginę premiją tikrai netinka…

Ringys       2017-11-9 13:27

Kiek žinau, N.Sadūnaitė savo pensiją išdalina vargetoms, kurie dažnai į ją kreipiasi pagalbos. Todėl ji nesukaupė jokio turto, neturi savų namų, mašinos ar kitokio turto, kurio taip geidžia įvairūs pavyduoliai.

> kur logika       2017-11-9 13:22

Sutinku, kad premijos - slidus reikalas, nes paprastai jas gauna ne verčiausi. Sadūnaitės atžvilgiu turime malonią išimtį. Matyt, todėl, kad kandidatus siūlo ne valdžia, o žmonės - ji sulaukė daugiausiai siūlymų ir palaikymų. Sadūnaitė buvo siūloma jau kelerius metus, bet valdžia apsimesdavo, kad negirdi. Šiemet, matyt, tapo nebepatogu. Žinant seserį Nijolę labiausiai tikėtina, kad ji tą premiją paaukos vargingesniems. Bet premija - pirmiausia ne pinigai, o vertybės. Ir galimybė pasisakyti iš aukštos tribūnos - šiais LRT cenzūros laikais tuo verta pasinaudoti…

Kur logika       2017-11-9 12:41

Pažiūrėsime, kuo viskas baigsis, kai bus numestas šis saldainiukas. Čia išbandymas Sadūnaitei. Valdžioje staiga atsiminė, kad tokia yra. Galės priimti premiją, o vėliau eiti palaikyti Kedžių tampomų po teismus. Per LRTHD Skambės maždaug taip: teisme pedofilus Kedžius palaikė “Laisvės” premijos laureatė Sadūnaitė. Atrodytų panašiai: TSRS didvyrio vardą gavo didis Lietuvos patriotas X.

>Kur logika       2017-11-9 11:17

“Aišku, pinigų pragyvenimui reikia, bet iš dvasinės pusės nesitepčiau” - tai tau niekas ir neduos, nors ir pragyvenimui reikia, taip kad susitepti negresia.

Kur logika       2017-11-9 10:06

Visi, kaip durneliai: “valio premija”. Vemia ant valdžios, o jos premijas garbina. Toks nenuoseklumas yra durnumo požymis. Įsivaizduoja, kad premija egzisuoja pati sau, kaip koks gamtos reiškinys. Premijas įkuria ir dalina pats režimas. Šią primiją atitinkamu madingu ir jam prasmingu pavadinimu įkurė vis dar badaujantis liberalas. Šią premiją gavo nieko nenuveikę arba priveikę ir iš antro karto gavę veikėjai ir t.t. Pažiūrėsime, kaip reaguos pati Sadūnaitė į tokius pagerbimus. Aišku, pinigų pragyvenimui reikia, bet iš dvasinės pusės nesitepčiau. Priėmimas, tai pritarimas tam, kas vyksta. Kitaip sakant, ar už tai Sadūnaitė kovojo.

Stasys       2017-11-9 8:16

Be abejo, tik Nijolei. Tik ji nusipelnė  didžiulės pagarbos ir, žinoma, apdovanojimo.

geresnio kandidato       2017-11-8 22:02

tikrai nesurastume. Tik nesuprantu, uz ka laisves premija buvo skirta Adamkui, kurio net Lietuvoje nebuvo, kai Lietuva kovojo uz laisve.

Valio!       2017-11-8 21:34

Girdėjau, kad šiam puikiam sprendimui pritarė visa komisija, išskyrus pirmininkę konservatorę Morkūnaitę. Įdomu, kaip konservatoriai balsuos salėje…


Rekomenduojame

Arvydas Juozaitis. Latvijos parlamentas nepritarė Globalios migracijos paktui

Raimondas Kuodis R. Karbauskiui: Nustokit kraupinę visuomenę kosmine suma – pakėlus mokytojų vidutinę algą 150 €, per metus reiktų 50 mln.

Valdas Vižinis profsąjungiečiams: Gal esate akli, kurti? Nematote, kad jus įvelia į politinę priešpriešą?

Laisvės kovotojų sąjungos protestas dėl Nacionalinės kultūros ir meno premijos skyrimo Mariui Ivaškevičiui (papildyta)

Grėsmės vaikams pagal Vaikų teisių apsaugos pagrindų įstatymą

Stasys Jakeliūnas. Dar kartą apie Švedijos ekonomiką ir jos bankus

Valdas Vasiliauskas. Vyriausieji etikos juokdariai

Degėsys Liutauras. Du biznio planai: vienas – mokytojams, o kitas – premjer-ministrui…

Andrius Švarplys. Jei tai nėra žiniasklaidos paskelbtas karas demokratijai ir piliečių atstovavimui, tai kas tuomet tai yra?

Algimantas Rusteika. Lapinas, kuriam visada reikia taip, kaip reikia

Vytautas Daujotis. Aukštasis mokslas – viltys ir realijos

Kauno Forumas: Raginame visuomenę ir mokytojus kritiškai vertinti politinio elito statytinių bandymus „tarpininkauti“ dialogui su valdžia

A. Juozaičio pareiškimas dėl Seimo priimtos rezoliucijos „Dėl Jungtinių Tautų Visuotinio susitarimo dėl saugios, tvarkingos ir reguliarios migracijos“

Saulius Dambrauskas. Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas neatitinka Konstitucijos

Letas Palmaitis. Smūgis neigiantiems Kristų: moderni skaičiuoklė patvirtina Jį gimus tada, kaip ir spėta, ir tai nė kiek nesikerta su Evangelija

Policijos pareigūnas apie Garliavos pamokas ir streikuojančius mokytojus: Kuo jie skiriasi nuo teroristų?...Neišeis gražiuoju, bus „išvesdinti“

Dvi Seimo rezoliucijos dėl JT migracijos sutarties: už  ir prieš (papildyta)

„Lietuvos ryto“ televizija: už „Matuko reformos“ – norvegų verslas

Vytautas Sinica. Eurofederalizmas ardo Europos Sąjungą

Raimondas Kuodis. „Santa-barbara“ prasideda: užuot aukojęs bokštą, Karalius šį rytą paaukojo tris pėstininkus

Konferencijos „ES ateitis: suverenių valstybių Europa“ vaizdo įrašas

Mindaugas Puidokas iš Andriaus Tapino suręstų „Barikadų“

Andrius Švarplys. JTO Migracijos sutartį paskaičius

Arvydas Juozaitis. Migracija ir globalizmas

Algimantas Rusteika. Žaidimėlis: įkąsk varžovui prie lovio. Bet taip, kad ir sistemą apgintum

Bronislovas Burgis. Kad vergai neugdytų vergvaldžių. 12 tezių mokyklai

Valdas Vasiliauskas. Dalinkite kortas iš naujo

Vytautas Rubavičius. Vaikų „ėmimo“ ideologija ir ekonomika

Arvydas Juozaitis. VDU Politikos ir diplomatijos fakulteto vadovybė išsigando diskusijų

Ingrida Šimonytė apie mokytojus, bibliotekininkus ir medikus

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.