Naujienos

2017 m. Laisvės premiją siūloma skirti laisvės gynėjai, politinei kalinei Nijolei Sadūnaitei

Tiesos.lt redakcija   2017 m. lapkričio 8 d. 21:19

15     

    

2017 m. Laisvės premiją siūloma skirti laisvės gynėjai, politinei kalinei Nijolei Sadūnaitei

Lapkričio 8 d., Seimo Laisvės premijų komisija, atsižvelgdama į gautus valstybės ir savivaldybių institucijų, visuomeninių organizacijų ir asociacijų, akademinės bendruomenės, bendruomenių ir fizinių asmenų teikimus, nusprendė siūlyti Seimui 2017 m. Laisvės premiją skirti laisvės gynėjai, politinei kalinei Nijolei Sadūnaitei.

Laisvės premija siekiama įvertinti asmenų ir organizacijų laimėjimus ir indėlį ginant žmogaus teises, plėtojant demokratiją, skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą.

Laisvės premija įteikiama Laisvės gynėjų dieną – sausio 13-ąją.

Laisvės premija jau skirta:

2011 m. – Rusijos kovotojui už laisvę, žmogaus teises ir demokratiją Sergejui Kovaliovui,
2012 m. – Lietuvos laisvės lygos įkūrėjui, „45-ių pabaltijiečių memorandumo“ iniciatoriui, politiniam kaliniui Antanui Terleckui,
2013 m. – kovotojui už Lietuvos laisvę ir žmogaus teises, aktyviam Lietuvos neginkluoto pasipriešinimo dalyviui, politiniam kaliniui, pogrindinės spaudos leidinio „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ steigėjui, redaktoriui, Tikinčiųjų teisių gynimo katalikų komiteto nariui, arkivyskupui Sigitui Juozui Tamkevičiui,
2014 m. – Lenkijos visuomenės veikėjui, disidentui, vienam iš „Solidarumo“ lyderių, žurnalistui, eseistui ir politikos publicistui, Lenkijos dienraščio „Gazeta Wyborcza“ vyriausiajam redaktoriui Adamui Michnikui,
2016 m. – Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkui, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Vytautui Landsbergiui ir Prezidentui Valdui Adamkui.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

EDGARDO        2017-12-5 11:04
Nuoširdžiai        2017-11-10 12:45

UŽ laisvės premijos skyrimą Gerbiamai,mielai Sadūnaitei.Ji verta kur kas daugiau nes jos gyvenimas ir darbai neįkainuojama vertybė,turinti išliekamąją vertę.Ačiū Jai.

gelbėjant eilinį demagogą       2017-11-9 22:23

Ir ką reikės daryti Pancerovui tada? smile

Julius       2017-11-9 21:04

Su Landsbergiu ir Adamkumi į vieną greta N.Sadunaitė netinka. Žodis laisvė tos premijos dalintoju buvo diskredituotas. Kaip kad jeigu kas atsimenate Patackas atsisakė valstybinio apdovanojimo. Nes kada Adamkus juo apdovanojo kgbista tas apdovanojimas buvo diskredituotas.

nuomonei       2017-11-9 14:56

Kažkodėl Landsbergui patriarxsui nesiūlei atsisakyti premijos. Jam sumokėjo tą premiją ir sukišo pinigus kaip į balą ir dar kasmet kemša po 273 tūkstančius už apsaugą, kurios irgi nevertas. Todėl būtų teisingiausia atimti ptremiją iš patriarxso ir įteikti gerbiamai Sadūnaitei, o kur ji padės (panaudos) tuos pinigus tai jos asmeninis reikalas. Ir nereikia Sadūnaitei kvailų siūlymų.

nuomonė       2017-11-9 14:43

Reikia įvertinti tai, kad visuomenė šiandien yra labai įtari. Mažai kas patikėtų, kad ji šią premiją išdalintų vargšams, todėl manau, jog N.Sadūnaitė teisingiausiai pasielgtų, jeigu ji šios piniginės premijos atsisakytų.

pamąsčius       2017-11-9 13:47

Kaip vienuolei, priimti piniginę premiją tikrai netinka…

Ringys       2017-11-9 13:27

Kiek žinau, N.Sadūnaitė savo pensiją išdalina vargetoms, kurie dažnai į ją kreipiasi pagalbos. Todėl ji nesukaupė jokio turto, neturi savų namų, mašinos ar kitokio turto, kurio taip geidžia įvairūs pavyduoliai.

> kur logika       2017-11-9 13:22

Sutinku, kad premijos - slidus reikalas, nes paprastai jas gauna ne verčiausi. Sadūnaitės atžvilgiu turime malonią išimtį. Matyt, todėl, kad kandidatus siūlo ne valdžia, o žmonės - ji sulaukė daugiausiai siūlymų ir palaikymų. Sadūnaitė buvo siūloma jau kelerius metus, bet valdžia apsimesdavo, kad negirdi. Šiemet, matyt, tapo nebepatogu. Žinant seserį Nijolę labiausiai tikėtina, kad ji tą premiją paaukos vargingesniems. Bet premija - pirmiausia ne pinigai, o vertybės. Ir galimybė pasisakyti iš aukštos tribūnos - šiais LRT cenzūros laikais tuo verta pasinaudoti…

Kur logika       2017-11-9 12:41

Pažiūrėsime, kuo viskas baigsis, kai bus numestas šis saldainiukas. Čia išbandymas Sadūnaitei. Valdžioje staiga atsiminė, kad tokia yra. Galės priimti premiją, o vėliau eiti palaikyti Kedžių tampomų po teismus. Per LRTHD Skambės maždaug taip: teisme pedofilus Kedžius palaikė “Laisvės” premijos laureatė Sadūnaitė. Atrodytų panašiai: TSRS didvyrio vardą gavo didis Lietuvos patriotas X.

>Kur logika       2017-11-9 11:17

“Aišku, pinigų pragyvenimui reikia, bet iš dvasinės pusės nesitepčiau” - tai tau niekas ir neduos, nors ir pragyvenimui reikia, taip kad susitepti negresia.

Kur logika       2017-11-9 10:06

Visi, kaip durneliai: “valio premija”. Vemia ant valdžios, o jos premijas garbina. Toks nenuoseklumas yra durnumo požymis. Įsivaizduoja, kad premija egzisuoja pati sau, kaip koks gamtos reiškinys. Premijas įkuria ir dalina pats režimas. Šią primiją atitinkamu madingu ir jam prasmingu pavadinimu įkurė vis dar badaujantis liberalas. Šią premiją gavo nieko nenuveikę arba priveikę ir iš antro karto gavę veikėjai ir t.t. Pažiūrėsime, kaip reaguos pati Sadūnaitė į tokius pagerbimus. Aišku, pinigų pragyvenimui reikia, bet iš dvasinės pusės nesitepčiau. Priėmimas, tai pritarimas tam, kas vyksta. Kitaip sakant, ar už tai Sadūnaitė kovojo.

Stasys       2017-11-9 8:16

Be abejo, tik Nijolei. Tik ji nusipelnė  didžiulės pagarbos ir, žinoma, apdovanojimo.

geresnio kandidato       2017-11-8 22:02

tikrai nesurastume. Tik nesuprantu, uz ka laisves premija buvo skirta Adamkui, kurio net Lietuvoje nebuvo, kai Lietuva kovojo uz laisve.

Valio!       2017-11-8 21:34

Girdėjau, kad šiam puikiam sprendimui pritarė visa komisija, išskyrus pirmininkę konservatorę Morkūnaitę. Įdomu, kaip konservatoriai balsuos salėje…


Rekomenduojame

Remigijus Šimašius ir vėl demonstruoja savo provincialumą: stotelės prie mokyklų pavadintos „Kiss and Ride“

Vidaus ir užsienio migracija Lietuvoje

Plaukiantys prieš srovę: rumunai sieks Konstitucijoje įtvirtinti vyro ir moters santuokos apibrėžimą

Liudvikas Jakimavičius. Popiežiaus Pranciškaus belaukiant

Rasa Čepaitienė. Silpnumas

Geroji Naujiena: „Jei kas nori eiti paskui mane, teišsižada pats savęs, teima savo kryžių ir teseka manimi“

Vytautas Radžvilas: „Da­bar by­ra pa­sau­li­nė neo­li­be­ra­liz­mo sis­te­ma“

Valdas Vasiliauskas. Tauta jau nebeturi kur trauktis

Naujieji barbarai. Jiems niekada nebus gana. O mums?

Vidmantas Valiušaitis. Kurio Lietuvą – Adolfo Ramanausko-Vanago ar Petro Cvirkos – rinksimės kurti?

Algimantas Rusteika. To nemato tik aklas

Nuo bačkos. Aplinkos ministras Kęstutis Navickas: čia elementarus ūkininkavimas, kodėl čia taip surezonavo – sunku pasakyti

Vidmantas Valiušaitis. Žmogus liko toks pats: in memoriam Jonui A. Antanaičiui

Arvydas Juozaitis savo apsisprendimą dėl dalyvavimo prezidento rinkimuose praneš jau šį pirmadienį

Skirmantas Malinauskas primena: egzistuoja ne tik melo inžinerija, bet ir du BK straipsniai

Jolanta Dambrauskienė: SOS! Kauno Laisvės alėjoje žalojamos liepos

Algimantas Rusteika. Naujausi Sprinter „tyrimai“: Arvydo Juozaičio nebuvo, nėra ir nebus?

Dalai Lama: Europa priklauso europiečiams – kiekvienas turime puoselėti savo šalį

Vytautas Sinica apie didžiausią grėsmę Lietuvai: kai provakarietiški vanagai ima nebesiskirti nuo prokremliškiausių vatnikų, tačiau visi apie tai tyli

Algimantas Zolubas. Pilietinė veikla yra politinė

Aras Lukšas. Išpuolis prieš Generolą Vėtrą: čekistinio žanro klasika

Nuo bačkos. Saulius Skvernelis: kultūros darbuotojų protestams nėra pagrindo

Europos Parlamentas balsavo už sankcijas Vengrijai

Nickas Hanaueris, Davidas Rolfas. Naujasis ekonomikos mokslas: gerovė „nelaša iš viršaus į apačią“ – ji „plečiasi iš vidurio“

Arvydas Juozaitis Ramūnui Karbauskiui – viešas laiškas

Algimantas Rusteika. Tas, kuris juokiasi, yra laisvas net nepriklausomoje valstybėje

Ričardas Garuolis. Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ siūlo, kaip stabdyti socialinį dempingą

Bronius Puzinavičius. Estams pasisekė – jie turi alergijai paminklams atsparią ir galvoti apie praeitį nevengiančią Prezidentę

EŽTT: Norvegija pažeidė žmogaus teises byloje dėl vaiko teisių

Liudvikas Jakimavičius. Išeiviai ir mes, arba Gyvenimas Vezuvijaus papėdėje (papildyta)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.