Geopolitika, Žmogaus teisės, Referendumai, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

100 intelektualų ir europarlamentarų apie ES tylą Katalonijoje: „Nepateisinama“

Tiesos.lt redakcija   2017 m. lapkričio 6 d. 16:46

20     

    

100 intelektualų ir europarlamentarų apie ES tylą Katalonijoje: „Nepateisinama“

Lapkričio 3 d. išplatintame atvirame laiške Europos vadovų Tarybos pirmininkui Donaldui Tuskui ir Europos Komisijos pirmininkui Jean-Claude Junckeriui šimtas politikų, intelektualų ir Europos Parlamento narių pasmerkė Europos Sąjungos tylą dėl politinės situacijos Katalonijoje, pavadinę ją „nepateisinama“.

„Esame labai susirūpinę dėl ES valdančiųjų institucijų paramos Ispanijos vyriausybei, ypač dėl sistemingo teisinės valstybės principo pažeidimo, ypač per spalio 1-osios referendumą dėl Katalonijos nepriklausomybės“, – teigia laišką pasirašiusieji, taip pat pasmerkę ir Ispanijos vyriausybės veiksmus, „pažeidžiančius pagrindines teises bei laisves, kurias garantuoja Europos Žmogaus Teisių konvencija“.

Tarp pasirašiusiųjų yra buvęs Graikijos finansų ministras Janis Varufakis ir buvęs Islandijos užsienio reikalų ministras Jonas Baldvinas Hannibalsonas, kadaise paskatinęs pripažinti Baltijos valstybių nepriklausomybę.

Ši politikų, intelektualų ir Europos Parlamento narių grupė pareiškė, kad tai, „kaip Ispanijos valdžios institucijos reagavo į didelės Katalonijos gyventojų dalies reikalavimus nepriklausomybės, yra teisinės valstybės principo pažeidimas“, ir pridūrė, kad Ispanijos vyriausybė, „siekdama išsaugoti valstybės suverenumą ir tautos nedalomumą, pažeidė pagrindines teises ir laisves, kurias užtikrina Europos Žmogaus Teisių konvencija, Visuotinė Žmogaus Teisių deklaracija, taip pat ir ES Lisabonos sutarties 2 ir 6 straipsniai“.

Laiške taip pat sakoma, kad toks „teisių ir laisvių pagrindų, kuriuos saugo tarptautiniai ir ES teisės aktai, pažeidimas negali būti laikomas vidaus reikalu“, ir pabrėžiama, kad „ES tyla ir jos atsisakymas tarpininkauti yra nepateisinamas“. Grupė taip pat kritikuoja Ispanijos vyriausybės „iškraipytą ir redukuotą“ įstatymo viršenybės principo versiją ir įspėja, kad „jei teisinės valstybės principas nebus įgyvendintas siekiant sustabdyti bet kokį valstybių narių piktnaudžiavimą įgaliojimais, jei nebus rimtų pastangų įvertinti policijos veiksmus, ES rizikuoja prarasti savo piliečių pasitikėjimą ir atsidavimą“.

directe.cat

Iš anglų kalbos vertė Ramutė Bingelienė

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

chenyingying       2018-04-2 7:33
wanglili       2018-03-15 5:22
chenyingying       2017-11-30 3:54
xiaojun       2017-11-13 3:44
Nie tychije, doroguša       2017-11-7 0:35

Dėlionė bevaik būtų gera, bet esminių taškų nepagauni, dėstydamas horizontalų peizažą. Esminis taškas - gruodžio vidury, kur ES Vadovų Taryba apsispręs dėl Makrono ir Junckero giliosios imperinės integracijos ir euro zonos koncepcijos.(kokią žinią ten skelbs mūsų Gr?) Gruodžio vidury bus ir Brexito “derybų” kabutėse kulminacijos taškas - panašu, kad “no deel”. Gruodžio 21 - rinkimai Katalonijoje. O dar linksmiau darosi, kai JAV šiandien pasiūlo JK nenuolaidžiauti ES Komisijai ir žada pasirašyti bemuitės prekybos sutartį po Brexito per du mėnesius, arba, jei nuolaidžiaus - už 10-ties metų.
Babax.
Tamsta kažkaip keistai pabaigi savo postą, kažką durnindamas ir čipolinais vadindamas. Neaišku į ką kreipiesi. Nonče čia politinė sistema yra sugriuvusi. Faktiškai - politinė bevaldystė, ir panašu, kad tikrąją galią turi ne nominalios, o užkulisinės struktūros, turinčios jėgos svertus ir vadovavimą iš “kažkur”.
Iš kur?

a zori zdes tixije?       2017-11-6 23:54

karas korėjoje ant nosies, o tai reikštų biržų griūtį ir popierių nuvertėjimą, Austrija pasakė Briuselio refjuďž lėberiams- gehen sie bitte nach.., honekerio stierwai irgi nesaldu- saviškiai siūlo lipt iš grūšios ir paliuosuot fiurerės parteigenosines regalijas.
varleėdžių makarono populiarumas tirpsta greičiau nei jo pagyvenusios madam žavesys, venetas ir lombardija atsitvėrė sau riebią riekę nuo italijos bato, lenkai nerodo jokio paklusnumo požymių, madjarai giria lenkus ir rodo junkersams didelį pirštą vertikaliai, čekai irgi atrodo apsisprendė jog pakaks tų “integracijų”, slovakai pervpetį dairosi į kaimynus lenkus, madjarus ir austrus- braliukai prahoje ištrauks apatinę domino kaladėlę iš po briuselio statyto babelio bokšto centrinėje europoje. 
ispanai, katalonai…
pagodka tokia nenuspėjama, jog visoms urmo ir daukantynių vėtrungėms išmušė probkes- nixrena nebeaišku iš kur palankus vėjas pučia ir kam subinę bučiuot.
papų pirtalai nukaro, monikutė išėjo į penciją, o naujos papradtutės dar neužčiuopia pulso klijentų tarpukojuose.
anarxija!
todėl bobikų gretose sumišimas.
esant neaiškiai padėčiai, galimai sutriko finansavimas.
troliai palikti likimo valiai ir rūpinasi savo kailiais.
kad prieš žiemą neliktų ant ledo be prapitanijų.
pasimėgaukime šia natūralia pauze .
po kalėdų viskas grįš į normos ribas.
nes prasidės prezidentinių “rinkimu- mu - mū” tryda.
užvirs nuožmi kova dėl asilų ausų ir avinų vilnos.
nuobodu nebus.
nes cirkas yra cirkas.
klounai ir fokusai publikai patinka.
abipusiai.
nes cirkas be žiūrovų neegzistuotų.

vai me       2017-11-6 23:10

Atsiversk archyvą, paskaityk komentarus, prieš “Breksitą”, ir prieš Katalonijos referendumą, pasidarys aiškiau.

Julesui       2017-11-6 22:41

Nežinai ko nori. Nepriklausomybę gali pripažinti tik laisvi žmonės ir laisvos tautos.

To Vai me       2017-11-6 22:37

Kas pasikeitęs? Kalbėk aiškiai.

Vai me       2017-11-6 22:31

Iliuzijų laidotuvės.Taigi, Lietuvos valdzios poziūris, į pamatines teises ir laisves, manau aiškus visiems, ir euroklykautojai sulindo į būdas.O aš, dar stebiuosi,kazkoks portalas, paskutinėmis dienomis, pasikeitęs.

Jules       2017-11-6 21:51

Aš irgi pripažįstu Katalonijos laisvę ir nepriklausomybę, be jokios abejonės, bet va Lietuvos pseudo elitas ir bagočiai iš Kremliaus malonės ne.

Liudvikas Jakimavičius       2017-11-6 21:19

Tikrai pripažinau katalonijos Nepriklausomą respubliką ir pasirašiau dėl vieningo Nepriklausomybės Fronto Už, einant į rinkimus gruodžio 21 d. Ten ir bus svarbiausi šių metų ES rinkimai. Šiandien Twitteriu tiesiogiai kreipiausi į Dalai Lamą, Tibeto Nepriklausomybės kovotoją, kad palaikytų Kataloniją. Manau, kad turėtų suveikti.

Kiemsargis       2017-11-6 20:20

Na, sex mažumų ir “pabėgelių” teisės Katalonijoje kaip ir nebuvo pažeistos. Tai todėl ES ir nemato priežasties kištis į tą reikalą.

Daiva       2017-11-6 20:11

Nusivyliau, neradusi lietuviškų pavardžių. Matyt laukia, iš kur vėjas pūs.

O pas mus       2017-11-6 18:25

ne intelektualai, o chalujai, kaip sakė vienas žymus dailininkas. Tarp kitko ir Pakso parašo nėra, nors spaudoje ir reiškiasi kaip Katalonijos draugas…

Juozas       2017-11-6 18:16

Apgailėtina Lietuvos valdžia ir ypač europarlamentarai. Prisiminkime juos, kai ateis kiti rinkimai. Gal daugiau nereikia po šluota lindinčių...

Jules       2017-11-6 17:35

O ko tyli Lietuvos eks bolševikai ten aukštybėse, ko tyli amžinasis ginklanešys Jurgis Seime, a? Ką sau leidžia Karoliniškių rinkėjai Vilniuje, ką?

grumstas>       2017-11-6 17:25

Ar iš Lietuvos inteligentų    2017-11-6 17:53


kas pasirašė?

Pasirašė Liudvikas Jakimavičius: Jis pripažino Katalonijos Respublikos Nepriklausomybę. Iš 2 limonų-tik vienas išdrįso…

Čia ir laiškas, ir signatarai       2017-11-6 17:08
Ar iš Lietuvos inteligentų       2017-11-6 16:53

kas pasirašė?

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.