Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Futbolininkas I. Gueye turės pasiaiškinti, kodėl praleido rungtynes, kuriose buvo reiškiamas palaikymas LGBTQ+ bendruomenei

17 Tiesos.lt siūlo   2022 m. gegužės 20 d. 22:42

Futbolininkas I. Gueye turės pasiaiškinti, kodėl praleido rungtynes, kuriose buvo reiškiamas palaikymas LGBTQ+ bendruomenei

Iš pirmo žvilgsnio menkos smulkmenos neretai išryškina gelmines ir lemtingas tendencijas. Ši žinia yra vienas iš požymių, kad genderistinė diktatūra jau konsoliduota tiek, jog žengiama į naują šios ideologijos įtvirtinimo tarpsnį. Tai dėsningumas, būdingas visoms diktatūroms. Pradiniu jų įsitvirtinimo laikotarpiu apsiribojama pasipriešinimo slopinimu užčiaupiant nepritariančius. Tačiau tuo neapsiribojama. Anksčiau ar vėliau pradedama reikalauti entuziastingo pritarimo totalitarinei ideologijai, kuri demonstruoti tampa savanoriškai privaloma pareiga.

Kaip rodo šis pavyzdys, Vakarų šalys jau pereina į tą antrąją diktatūros stiprinimo stadiją. Ir tai vyksta tradiciškai liberaliose ir laisviode šalyse. Lietuvoje „Spalio revoliucijos“ ir Gegužės 1-osios demonsracijų tradicijos dar gyvos daugelio juose dalyvavusių žmonių atmintyje. Lietuvoje tvyranti visuotinės baimės atmosfera neleidžia abejoti, kad šios savanoriškai privalomo žygiavimo tradicijos bus atgaivintos lengvai ir akimirksniu.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Europa

Dvylika Viktoro Orbano taisyklių politinei pergalei

14 Tiesos.lt siūlo   2022 m. gegužės 20 d. 22:23

Dvylika Viktoro Orbano taisyklių politinei pergalei

laikmetis.lt

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas ir jo partija „Fidesz“, iškovoję eilinę triuškinančią pergalę Vengrijos balandžio mėnesio rinkimuose. Visą tai pritraukė konservatorių iš viso pasaulio dėmesį. Konservatorių politinių veiksmų konferencijoje (CPAC) Budapešte, svečiai iš JAV ir kitų šalių ieškojo atsakymų, kaip Vengrijai pavyksta atsakyti į iššūkius, su kuriais susiduria visa Vakarų civilizacija.

Kreipdamasis į konservatyvius nuomonės formuotojus, politikų, akademikų ir aktyvistų auditoriją, V. Orbanas pateikė 12 taisyklių, kuriomis konservatoriai gali vadovautis, jei nori pamėgdžioti Vengrijos konservatorių sėkmę, o tai dar labiau aktualu, nes jo partija „Fidesz“ praėjusį mėnesį vykusiuose visuotiniuose rinkimuose užsitikrino 54 proc. balsų ir dviejų trečdalių daugumą.

„Receptas yra atviro naudojimo, nemokamas išsinešimui ir susideda iš 12 punktų, kuriais dalinuosi su jumis. Dvylika, sakau mūsų draugams iš užsienio, yra laimingas Vengrijos laisvės kovotojų skaičius“, – sakė V. Orbanas, prieš pradėdamas savo kalbą.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Europa, Ukraina, Rusija

Andrzej Krajewski. Vakarų Europa bijo Ukrainos pergalės prieš Rusiją

12 Tiesos.lt siūlo   2022 m. gegužės 20 d. 22:06

Andrzej Krajewski. Vakarų Europa bijo Ukrainos pergalės prieš Rusiją

laikmetis.lt

Vokietija, Prancūzija ir Italija svajoja apie taiką, už kurią būtų sumokėta Ukrainos teritorija, tačiau tik visiškas Kremliaus pralaimėjimas panaikins grėsmę, kad už būsimą taiką nebus mokama toliau, – rašo lenkų apžvalgininkai.

Italija, Vokietija ir Prancūzija, susidūrusios su Putino agresija ir nusikaltimais, negali remti nė vieno jo karo tikslo, nes tai būtų visiškas europinių vertybių atmetimas. Jų elitas žino, kas yra viešoji nuomonė ir ką galvoja Jungtinės Valstijos, todėl jie niekada nesiūlys Ukrainai atsisakyti savo teritorijos.

Jų visų problema yra ta, kad karo tęsimas kenkia jų ilgalaikiams interesams. Jie tikėjo pigia energija iš Rusijos ir baiminasi masinės migracijos iš Afrikos, jei dėl Ukrainos grūdų trūkumo kiltų badas.

Jie taip pat nerimauja dėl to, kad šis karas daro JAV ir JK svarbesnes, taip sumažindamas Prancūzijos vaidmenį Europoje ir pasaulyje. Prancūzai pavydžiai saugo savo tariamą supervalstybės statusą – štai kodėl Macronas nuolat skambina Putinui ir bando įtikinti Zelenskį būti lanksčiam dėl teritorijos atsisakymo.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Dovilas Petkus. Apie savą ir svetimą istoriją ir kovą „su kaulais“

3 Tiesos.lt siūlo   2022 m. gegužės 17 d. 21:11

Dovilas Petkus. Apie savą ir svetimą istoriją ir kovą „su kaulais“

laikmetis.lt

Griauti sovietinį paveldą ar palikti? Dabar tai vienas dažniausių, ramybės neduodančių klausimų Lietuvoje. Prasidėjus karui Ukrainoje Lietuvoje pradėtas naujas sovietinio paveldo peržiūrėjimo laikotarpis. Diskutuojama, pagal kokius kriterijus ir kaip vertinsime savo viešąsias erdves ir istorinę atmintį.

Klaipėdos mero „praregėjimas“

Nors laipsniškas sovietinio paveldo šalinimas iš viešųjų erdvių Lietuvoje vyko nuolatos, tačiau istorinės atminties klausimai retai domindavo politikus. Netgi diskusijoms apie tokio paveldo vertingumą, reikalingumą ar žalą dėmesio buvo nedaug. 

Tačiau prasidėjus karui Ukrainoje viskas pasikeitė. Štai net ir Klaipėdos meras V. Grubliauskas, keletą metų leidęs organizuoti miesto skulptūrų parke atvirai prorusiškus minėjimus ir ignoravęs visuomenininkų pasiūlymus naikinti sovietmečio garbinimo panteoną uostamiestyje, griebėsi skubių memorialo šalinimo darbų.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

4 Tiesos.lt siūlo   2022 m. gegužės 17 d. 20:59

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

laikmetis.lt

„Amerikoje vyksta karas prieš vaiką. Ir jei mes sutinkame, kad motina gali nužudyti savo vaiką, kaip mes galime kitiems žmonėms pasakyti nežudyti vienas kito“, – kalbėjo Šv. Motina Teresė per Nacionalinius maldos pusryčius Vašingtone 1997 metais. Kaip žinia, kaip tik JAV Aukščiausias Teismas ruošiasi sprendimą, įteisinusį abortą 1973 metais, paskelbti neteisėtu. Ar jis sustabdys pasaulyje, ir ypač netoli mūsų, siaučiančias žudynes?

Tokia mintis iš pirmo žvilgsnio atrodo nepagrįsta. JAV Aukščiausio Teismo planą pastarosiomis dienomis mėginama kompromituoti parodant aborto teisėtumą toms Ukrainos moterims, kurios pastojo išprievartautos rusų kareivių. Kaip dažnai būna, sudėtingiausia moralės požiūriu problema naudojama kasdieniniam moraliniam blogiui pateisinti. Abortas – tai laisvojo demokratinio pasaulio vertybė! Kadangi ukrainiečiai gina demokratiją, karas prieš Rusiją reiškia ir karą už abortą.

Tokios retorikos apsuptyje belieka tik giliau susimąstyti apie tai, kas yra abortas. Išties, jei galima sunaikinti motinos įsčiose miegantį kūdikį, kokia kita vieta pasaulyje tebėra saugi? Ir jei toks veiksmas atliekamas visuomenėje daug kartų per dieną ir paliečia milijonus šeimų – kokia emocija lydi jį atlikusius ir po chirurgo peiliu nepakliuvusius pražuvusiojo brolį ar seserį? Ramybė ir palengvėjimas – pirmiesiems, džiaugsmas, kad nepakliuvo – antriesiems?

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

7 Tiesos.lt siūlo   2022 m. gegužės 17 d. 20:45

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

laikmetis.lt

Vokietijos katalikų bažnyčiose vykstančios masinės kampanijos #liebegewinnt, arba „meilė laimi“, metu vėl buvo surengtos palaiminimo pamaldos visoms vienas kitą mylinčioms poroms, įskaitant ir LGBTQ poras, tačiau jų skaičius, palyginti su praėjusiais metais, sumažėjo – nuo 110 iki 80 pamaldų visoje šalyje.

Kampanija #liebegewinnt, šiemet surengta gegužės 10 d., prasidėjo pernai kaip reakcija į Tikėjimo mokymo kongregacijos 2021 m. kovo 15 d. paskelbtą dokumentą atmetantį tos pačios lyties porų palaiminimo galimybę bažnyčiose.

Tačiau šiemet pirmą kartą tokiose apeigose dalyvavo Vokietijos vyskupas. Eseno vyskupas augziliaras Ludgeris Schepersas (Ludgeris Šepersas), Vokietijos vyskupų konferencijoje atsakingas už pastoracinį darbą su LGBTQ bendruomene, dalyvavo ekumeninio palaiminimo pamaldose, kuriose dalyvavo ir išsiskyrusios bei antrą kartą susituokusios poros, Eseno Marktkirche bažnyčioje.

Miunchene ir Augsburge šiais metais palaiminimo pamaldų nebuvo. Miuncheno kunigas t. Wolfgangas Rothe (Volfgangas Rotė), pernai Miunchene surengęs palaiminimo pamaldas vienas kitą mylinčioms poroms, įskaitant ir LGBTQ bendruomenės atstovus, paskelbė pareiškimą, kuriame paaiškino, kad šiemet jam nepavyko rasti bažnyčios, kurioje galėtų surengti palaiminimo ceremoniją. „Visi mano paklausimai liko neatsakyti arba buvo atmesti“, – sakė jis.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Šiaurės Amerika

Kanzaso mokytoja nušalinta dėl „translytės“ mokinės pageidaujamų įvardžių nevartojimo

1 Tiesos.lt siūlo   2022 m. gegužės 12 d. 19:38

Kanzaso mokytoja nušalinta dėl „translytės“ mokinės pageidaujamų įvardžių nevartojimo

laikmetis.lt

JAV federalinis teisėjas priėmė laikiną nutartį dėl Kanzaso mokytojos, kuri padavė į teismą savo mokyklos apygardą dėl politikos, pagal kurią mokytojai ne tik privalo naudoti „translyčių“ mokinių pageidaujamus vardus ir įvardžius, bet ir juos slėpti nuo tėvų.

JAV apygardos teisėja iš dalies patenkino preliminarų teismo įsakymą dėl vidurinės mokyklos mokytojos Pamelos Ricard (Pamelos Ričard), neleidžiantį mokyklai mokytoją drausminti už tai, kad ji, bendraudama su, pagal lytį mergaitės, transtylės tėvais vartojo jos tikrąjį vardą ir atitinkamą įvardį.

Teismas nurodė, kad prašymas išduotas atsižvelgiant į tai, kad mokytoja nebeplanuoja bendrauti su tėvais.

Mokytoja Ricard padavė į teismą mokyklą po to, kai 2021 m. balandį buvo nušalinta nuo darbo trims dienoms ir gavo papeikimą.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Tikėjimo persekiojimas, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Vokietijoje vyksta teismo procesas pastoriui, nubaustam už kalbas apie homoseksualus

3 Tiesos.lt siūlo   2022 m. gegužės 10 d. 20:55

Vokietijoje vyksta teismo procesas pastoriui, nubaustam už kalbas apie homoseksualus

laikmetis.lt

„Aš tikrai nieko neturiu prieš žmones, įskaitant homoseksualus. Mano bendruomenėje, šeimoje ir tarp mano pažįstamų yra homoseksualių asmenų. Aš su jais bendrauju kaip su visais. Kaip pastorius nepritariu tam tikram elgesiui; aš jį vadinu nuodėme“.

Tai pastoriaus Olafo Latzelio (Olafo Latcelio) žodžiai, pasakyti pirmadienį per apeliacinio teismo posėdį Brėmene. O. Latzelis nesutinka su Brėmeno teismo nuosprendžiu, kuriuo už neapykantos kurstymą 2020 m. lapkričio 25 d. jam skirta 8 100 eurų bauda.

Pastorius Latzelis prieš pusantrų metų buvo pripažintas kaltu, nes per seminarą apie santuoką savo bendruomenėje pasakė, kad LGBT ideologija yra „genderinis šlamštas“, o kovojantys gėjų aktyvistai yra „velniški“. Be to, aktyvistus, kurie išniekino jo bažnyčią, subraižė jo automobilį ir grasino jo bendruomenės nariams, vadino juos „nusikaltėliais“.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Prof. Markas Regnerusas. Kodėl santuoka yra ne tik privatus, bet ir viešas reikalas?

0 Tiesos.lt siūlo   2022 m. gegužės 10 d. 20:41

Prof. Markas Regnerusas. Kodėl santuoka yra ne tik privatus, bet ir viešas reikalas?

LVI

Šiek tiek daugiau nei prieš dvidešimt metų demografas J. Richardas Udry’is įžiebė ugnį tarp lyčių sociologų – jis aprašė, kaip motinų prenatalinio hormono lygis lemia jų suaugusių moteriškosios lyties palikuonių lyčiai būdingą (šiuo konkrečiu atveju – tradiciškai moterišką) elgesį net ir taikant socializacijos kontrolės priemones (t. y. formuojant konkretų elgesį arba jo mokant). Paaiškėjo, kad šis procesas nepaveikė vyrų.

Pasak Udry’io, biologija „nustato ribas“ socialiniam lyčių vaidmenų konstravimui ir galimą poveikį socializacijai: „Žmonės formuoja savo socialines struktūras pagal lytį, nes vyrai ir moterys turi skirtingų elgesio polinkių, kuriuos lemia biologinė prigimtis.

Lytims būdinga socialinė struktūra – universalus šio biologinio fakto pritaikymas. Visuomenėje
egzistuoja daugybė tokio fakto pritaikymo atvejų – lytis gali būti pabrėžiama, sumenkinama arba į ją nekreipiama dėmesio.

Vis dėlto lytį ignoruojant ji neišnyksta. Jei nukrypstama per toli nuo pagrindinio biologinės prigimties lytinio dimorfizmo, sukuriama socialinė problema ir spaudimas grįžti atgal prie biologinių lytiškumo ištakų.“

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Intelektualų vaidmuo, Ukraina, Rusija

Karo monstrą penėjo ir kultūrinis rusų elitas

6 Tiesos.lt siūlo   2022 m. gegužės 9 d. 20:49

Karo monstrą penėjo ir kultūrinis rusų elitas

respublika.lt

Negi prasidėjus agresijai jums netoptelėjo mintis apie Rusiją, kaip apie nepažįstamą valstybę?

Ne. Matot, taip nutiko, kad gyvenau Rusijoje tuo metu, kai į aukščiausią sostą atsisėdo Vladimiras Putinas. Tada ir išgyvenau pirmąjį šoką, kai dalis mano pažįstamų žmonių jį sutiko išskėstomis rankomis…

Priminsiu skaitytojui, kad tiek jūs, tiek jūsų vyras – profesorius, klasikinės filologijos katedros vedėjas Jurijus Otkupščikovas, – tiek jūsų bendradarbiai ir apskritai jus supusi mokslinė aplinka priklausė kultūros elitui…

Taip, tiesa, pažinojau Rusijoje aukščiausio kultūros lygio žmonių (Lietuvoje negaliu tuo pasigirti). Tai štai, pirmą šoką išgyvenau tada, kai daug mano pažįstamų kultūringų žmonių, kurie entuziastingai priėmė „perestroiką“, Borisą Jelciną, kurie bent jau man asmeniškai rodė pritarimą dėl Lietuvos veržimosi iš Sovietų Sąjungos, leisdami sau vien delikačiai paklausti, ar jau taip blogai buvo Rusijos glėbyje, staiga išskėstomis rankomis priėmė ir Putiną, puikiai žinodami, kad jis – užkietėjęs kagėbistas.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Puslapis 10 iš 375‹ Pirmas  < 8 9 10 11 12 >  Paskutinis ›

Rekomenduojame

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Atsinaujinantys šaltiniai, o ne karas Ukrainoje yra pagrindinė Europos energetinės krizės priežastis

Vytautas Radžvilas: Gyvename naujoje geopolitinėje realybėje, todėl Tarpjūrio aljansas – neišvengiama būtinybė

Su Kremliumi siejamas nacių medžiotojas Zuroffas užsipuolė Lietuvą ir kitas šalis dėl „istorijos klastojimo“

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.