Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Šiaurės Amerika

Jau dvylikta JAV valstija uždraudė berniukams varžytis mergaičių sporte

0 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 1 d. 10:47

Jau dvylikta JAV valstija uždraudė berniukams varžytis mergaičių sporte

laikmetis.lt

Juta, valstija Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) vakaruose, tapo jau 12-ąja šalies valstija, uždraudusia berniukams (pagal biologiją) žaisti mergaičių sporto komandose, kai įstatymų leidėjai atmetė gubernatoriaus veto įstatymui, sulaukusiam nacionalinio susidomėjimo.

Jutos valstijos gubernatorius respublikonas Spenceris Coxas (Spenceris Koksas) vetavo įstatymo projektą, pareiškime teigdamas, kad jis yra susirūpinęs dėl teisminių procesų, ir nemano, kad šiuo klausimu reikia priimti teisės aktą.

Įstatymo projektą rėmė valstijos atstovė Kera Birkeland (Kera Birkland). Jame, sakoma, kad „vyriškos lyties moksleiviai negali varžytis su moteriškos lyties moksleivių komanda tarpmokyklinėje sporto veikloje“.

Konektikute du vidurinės mokyklos berniukai, kurie identifikuoja save kaip mergaites, laimėjo valstijos lengvosios atletikos čempionų titulus.

K. Birkeland teigia, kad įstatymo projektas saugo „moterų sporto vientisumą“.

„Visos valstijos vidurinių mokyklų mergaitės išreiškė savo susirūpinimą, ir mes privalome jas išklausyti“, – sakė ji. – Sportas joms suteikia galimybę įveikti kliūtis ir nugalėti barjerus. Tačiau tam joms reikia sąžiningų žaidimo sąlygų.“

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Nagrinėjama krikščionio gydytojo, darbe atsisakiusio vartoti translyčių pageidaujamus įvardžius, byla

1 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 1 d. 10:35

Nagrinėjama krikščionio gydytojo, darbe atsisakiusio vartoti translyčių pageidaujamus įvardžius, byla

laikmetis.lt

Šią savaitę krikščionis gydytojas, kuris Jungtinėje Karalystėje prarado darbą dėl to, kad atsisakė vartoti translyčių pageidaujamus įvardžius nepaisant jų biologinės lyties, stoja ginti savo krikščioniškų pažiūrų apie žmogaus lytį prieš tribunolą.

Gydytojas sieks užginčyti sprendimą, kuriame teigiama, kad bibliniai įsitikinimai dėl lyties yra „nesuderinami su žmogaus orumu“ ir „neverti pagarbos demokratinėje visuomenėje“.

Gydytojas Davidas Mackerethas (Davidas Makeretas), kurį dar 2018 m. liepą atleido iš darbo, antradienį ir trečiadienį save gynė Londono apeliaciniame darbo teisme. Kol kas dar bylos baigtis nėra aiški, sprendimas nepaskelbtas.

Daktarui tribunole atstovauja Krikščionių teisės centras.

„Mano byla liečia visus, ne tik mane ir Biblija tikinčius krikščionis. Ji liečia visus, kuriems nerimą kelia priverstinis kalbėjimas ir translyčių ideologija, primetama sveikatos ir kitose viešosiose įstaigose“, – sakoma Mackereth pareiškime.

„Prieš dvejus metus priimtame sprendime krikščionims sakoma: jūs turite tikėti translyčių ideologija. Tai totalitarizmas. Jis krikščionybę ir Bibliją pavertė niekuo. Negalima leisti, kad tai liktų galioti“,- sakė daktaras.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Šiaurės Amerika

Pasaulio sveikatos organizacija reikalauja panaikinti bet kokius suvaržymus abortams

6 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 1 d. 10:29

Pasaulio sveikatos organizacija reikalauja panaikinti bet kokius suvaržymus abortams

laikmetis.lt

Remiantis naujausiu „Mail on Sunday“ pranešimu, PSO ką tik paragino panaikinti visus abortų apribojimus.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) yra speciali Jungtinių Tautų agentūra, kuriai pavesta rūpintis tarptautine visuomenės sveikata, ir teigia, kad jos pagrindinis tikslas yra „visoms tautoms pasiekti aukščiausią įmanomą sveikatos lygį“.

Pastaraisiais metais pagrindinis jų tikslas buvo visai kitoks: abortų legalizavimas visame pasaulyje per visus devynis nėštumo mėnesius nuo pastojimo iki pat gimimo.

Naujame PSO dokumente rekomenduojama „visiškai dekriminalizuoti abortus“ ir panaikinti įstatymus bei kitus teisės aktus, kurie „riboja abortą“ bet kokiu pagrindu.

Dokumente reikalaujama leisti abortą bet kokiomis aplinkybėmis – atmesti įstatymus, draudžiančius nėštumo nutraukimą. Siekiama atšaukti reikalavimus dėl gydytojų, psichologų sutikimo darytis abortą, kuo labiau išplėsti abortyvinių tablečių naudojimą.

Taip pat PSO reikalaujama apriboti medicinos specialistų teises atsisakyti dalyvauti abortuose dėl sąžinės.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Emigracija, imigracija, demografija, Europa

Dauguma prancūzų palaiko „reemigracijos“ ministerijos steigimą, kurį siūlo E. Zemmour

4 Tiesos.lt siūlo   2022 m. kovo 31 d. 11:50

Dauguma prancūzų palaiko „reemigracijos“ ministerijos steigimą, kurį siūlo E. Zemmour

laikmetis.lt

Dauguma prancūzų pritaria Éric Zemmour (Eriko Zemuro) pasiūlymui, kuris būtų susijęs su daugiau nei milijono migrantų deportacija iš šalies, rodo OpinionWay apklausa. Prieš savaitę kandidatas į prezidentus pasiūlė sukurti vadinamąją Reemigracijos ministeriją.

Apklausa parodė, kad dauguma jų pritaria tokiai minčiai, 55 procentai respondentų pasisakė už tokią ministeriją. Biuras būtų atsakingas už nelegalių užsieniečių, nusikaltėlių išsiuntimą.

„Vargu ar tai mane stebina. Tai žiniasklaida ir politikai sako, kad mūsų pasiūlymai skaldo. Gyventojai mano kitaip“, – pareiškė Zemmour.

Jo projektas, smarkiai ginčijamas visų jo oponentų šioje prezidento rinkimų kampanijoje, vis dėlto yra vertinamas daugelio simpatikų, ypač dešiniųjų, kurie masinę imigraciją laiko egzistencine grėsme Prancūzijos žmonėms ir būsimai šalies demografijai.

Nenuostabu, kad 93 procentai Zemmour rėmėjų sutinka su Remigracijos ministerijos sukūrimu. Marine Le Pen (76 proc.) ir Valérie Pécresse (61 proc.) šalininkai taip pat daugiausia pritaria pasiūlymui.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Sveikatos apsaugos politika, Žmogaus teisės, Europa

Vis daugiau ekspertų lokdaunus vadina pasaulinio masto klaida

1 Tiesos.lt siūlo   2022 m. kovo 31 d. 11:46

Vis daugiau ekspertų lokdaunus vadina pasaulinio masto klaida

STI

Prieš du metus kovo pradžioje Jungtinėje Karalystėje buvo patvirtinta pirmoji COVID mirtis. Vyriausybė patarė atsisakyti nebūtinų kelionių ir bendravimo, siūlė dirbti iš namų. Po keturių dienų uždarytos mokyklos, barai, restoranai. Netrukus prasidėjo pirmasis lokdaunas. Po kelių dienų nurodymas likti namuose tapo teisiniu reikalavimu, pagal kurį žmonėms leista palikti namus tik einant apsipirkti būtiniausių reikmenų, pasimankštinti ar dirbti, taip pat – medicininiais tikslais.

Lokdaunas truko septynias savaites ir lėmė vienus iš labiausiai širdį veriančių ir žalingų pandemijos momentų. Mirštantys pacientai atsisveikino su artimaisiais vaizdo skambučiu. Moterys gimdė be savo partnerių. Ėmė reikštis psichinės sveikatos problemos, ypač – tarp jaunų žmonių. Labai padaugėjo pranešimų apie smurtą šeimoje, nes moterys buvo įkalintos kartu su smurtautojais. Ir tai buvo ne paskutinis kartas – lokdaunai kartojosi dar kelis kartus, 2021 m. sausį prasidėjo lokdaunas, kuris truks beveik tris mėnesius.

Tikrieji aukų skaičiai dar kurį laiką nebus žinomi. Tačiau retai ginčijamas mokslininkų sutarimas toks – lokdaunai buvo būtina blogybė, gelbėjusi gyvybes. Tačiau kiek tame yra tiesos?

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Suomijos parlamentarė ir liuteronų vyskupas išteisinti Helsinkio teisme

2 Tiesos.lt siūlo   2022 m. kovo 31 d. 11:42

Suomijos parlamentarė ir liuteronų vyskupas išteisinti Helsinkio teisme

laikmetis.lt

Helsinkio apygardos teismas kovo 30 d. paskelbė nuosprendį Suomijai unikalioje byloje.

Visi kaltinimai buvusiai vidaus reikalų ministrei ir parlamento narei Päivi Räsänen (Peivi Resenen) buvo atmesti, – praneša Suomijos nacionalinis transliuotojas.

Teismas nustatė, kad P. Räsänen nėra kalta kurstymu prieš žmonių grupę dėl savo išsakytų teiginių ir nuomonių apie homoseksualius santykius. Taip pat teismas konstatavo, kad „apygardos teismas nėra kompetentingas interpretuoti biblines sąvokas“.

Be to, teismas savo nutartyje teigia, kad P. Räsänen siekė „ginti vyro ir moters, šeimos ir santuokos sampratą“. Jei kai kurie žmonės mano, kad šie teiginiai yra įžeidžiantys, tuomet teismas įsitikinęs, kad „kišimuisi į saviraiškos laisvę ir jos ribojimui turi būti svarbesnė socialinė priežastis“.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Ukraina, Rusija

Ką parodė J. Bideno vizitas Europoje karo Ukrainoje fone?

7 Tiesos.lt siūlo   2022 m. kovo 30 d. 10:23

Ką parodė J. Bideno vizitas Europoje karo Ukrainoje fone?

laikmetis.lt

Ukrainos analitikas Ilja Kusa analizuoja JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) vizitą Lenkijoje, kur jis pasakė kalbą apie Ukrainą.

1. JAV dar nepasirengusi keisti savo pozicijos karo atžvilgiu. Ginklų pristatymas Ukrainai vyksta, bet ne oro gynybos sistemų ar lėktuvų. O tai reiškia, kad karas turi tęstis, kad Rusija mūsų sąskaita išleistų daugiau resursų ir įsitrauktų giliau, suteikdama valstybėms priežastį, palankų foną, kontekstą ir veiksmų laisvę mobilizuoti sąjungininkus, didinti savo įtaką regionuose ir dalyvauti naftos ir dujų rinkos perskirstyme.

2. J. Bideno kalba Varšuvoje buvo tuščia. Tai – visiems mums jau žinomų tezių, persipynusių su devintojo dešimtmečio R. Reagano ideologija, pakartojimas. Šito dėka Bideno administracija nori suburti naują provakarietišką pasaulinę koaliciją, kuri būtų nukreipta ir prieš Kiniją.

3. JAV stačia galva įsijungė į naftos ir dujų rinkos perskirstymą. Europos Sąjungos išdėstyti planai diversifikuoti dujų tiekimą iki 2030 m. patenka į Vašingtono interesus, o tai per artimiausius 3–5 metus gerokai padidins SGD eksportą į Europą.

Iki šiol JAV pažadėjo europiečiams garantuotą 15 milijardų kubinių metrų dujų tiekimą iki šių metų pabaigos. Tai nėra daug, tačiau iš karto parodo amerikiečių vaidmenį ateityje tiekiant dujas Europai.

4. ES sukuria naują instituciją, kuri valdys dujų pirkimą. Tiesą sakant, tai yra Europos energetikos sąjungos idėjos atgaivinimas. Tai lems dujų importo į Europą proceso centralizavimą, kurį valdys Europos Komisija, taigi ir viršnacionalinių struktūrų stiprinimą ES. Tiesa, kol kas neaišku, kaip šis naujas mechanizmas derės su kitų šalių ir privačių įmonių nacionaliniais energetikos interesais.

5. Penktasis sankcijų paketas, dėl kurio susitarė JAV ir ES, yra toks „vidurio variantas“ tarp neveikimo (o tai buvo neįmanoma Bideno vizito fone) ir radikalių priemonių paketo, kurį pasiūlė Lenkija, Čekija ir Slovėnija savo „10 punktų“ programoje su jūrų blokada, vizų išdavimo visiems rusams įšaldymas ir visų Rusijos bankų atjungimą nuo SWIFT.

Nuspręsta tiesiog išplėsti asmeninių sankcijų sąrašą, taip pat sankcijų Rusijos Federacijos gynybos įmonėms sąrašą (kai kurioms iš jų jau buvo taikomos sankcijos). Didžioji Britanija ir JAV įvedė Rusijos aukso ir užsienio valiutos atsargų apribojimus.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Europa, Ukraina, Rusija

Martynas Nagevičius. Kaip Europai nustoti finansuoti Rusijos karo mašiną?

3 Tiesos.lt siūlo   2022 m. kovo 30 d. 10:11

Martynas Nagevičius. Kaip Europai nustoti finansuoti Rusijos karo mašiną?

pozicija.org

Rusiškų dujų srautas iš Rusijos per Ukrainą į Europą šiemet pasiekė savo piką vasario 25 dieną, per patį Rusijos karo Ukrainoje įkarštį. Jis siekė 109,5 milijono kubinių metrų per dieną.

Taip pat šiomis dienomis dujos pradėjo tekėti srautu iš Rusijos į Europą per Baltarusiją. Pilnu pajėgumu veikia ir Nord Stream 1.

Lietuva per pirmas karo dienas importavo gamtinių dujų už 20 milijonų eurų. Visos jos buvo iš Rusijos – tiek tiekiamos per Baltarusiją vamzdžiu, tiek per SGD terminalą.

Taigi renkame kasdien beveik po milijoną eurų paramos Ukrainai, bet sumokame keturis kartus daugiau už dujas ukrainiečių priešams, taip finansuodami karą prieš Ukrainą. Ir tą patį daro visa ES. Mažiausiai milijardas eurų iš ES sumokama dujų ir naftos iš Rusijos tiekėjams kiekvieną dieną. Ir dabar, kai vyksta karas. Kai kuriems Rusijos bankams net padarytos išimtys sankcijoms, kad būtų kaip mokėti Rusijai už dujas. Labai didelė dalis šių pinigų yra naudojama karui Ukrainoje finansuoti. Šiandien.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Gynybos politika

Atsargos majoras A. Daugirdas: Šeimos pasiruošimas karui: ką reiktų daryti?“

7 Tiesos.lt siūlo   2022 m. kovo 28 d. 10:23

Atsargos majoras A. Daugirdas: Šeimos pasiruošimas karui: ką reiktų daryti?“

alkas.lt

Daugelis jaučiamės saugiau ir ramiau tuomet, kai tiksliai žinome, ką reikėtų daryti vienokiu ar kitokiu atveju. Seminare karininkas Albertas Daugirdas paaiškins, kaip kiekvienas galime pasirengti bet kokiai nelaimei tiek asmeniškai, tiek savo šeimoje tam, kad padėtume savo valstybei ir ją sustiprintume.

Seminare A. Daugirdas pateikia patarimus, kaip susivokti padėtyje, ką daryti liekant karo zonoje, o ką daryti evakuojantis.

A. Daugirdas yra atsargos majoras, 20 metų tarnavęs Lietuvos kariuomenėje, vykęs į karinę misiją Afganistane. Jis – išgyvenimo, lyderystės, karinės pedagogikos, pilietinio pasipriešinimo ekspertas.

Kviečiame išklausyti Etaplius.lt ir A. Daujoto parengtą seminarą.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Ukraina, Rusija

Eglė Gatelytė. Vokietijos pažado sulaukusi Ukraina: labai apmaudu

6 Tiesos.lt siūlo   2022 m. kovo 27 d. 10:04

Eglė Gatelytė. Vokietijos pažado sulaukusi Ukraina: labai apmaudu

delfi.lt

Netrukus po Rusijos invazijos į Ukrainą Vokietija paskelbė apie istorinį ginkluotės politikos pokytį ir ryžosi Ukrainai tiekti gynybinius ginklus. Tačiau tiekimas kol kas stringa. Ukraina reikalauja tolesnio ginklų tiekimo ir neslepia nusivylimo Berlyno vangumu.

Anksčiau vokiečių šūkis buvo aiškus: netiekti jokių ginklų į konfliktų zonas. Tačiau tarptautinių partnerių spaudžiamas kancleris Olafas Scholzas staiga prabilo apie „pareigą“ Ukrainai padėti ir karinėje srityje. Tad kovo pradžioje Vokietija – ketvirta pagal dydį ginklų eksportuotoja pasaulyje – nusiuntė Kyjivui 1000 prieštankinių raketų ir 500 priešlėktuvinių raketų.

Trečiadienį, kovo 23 d., Kyjivas išreiškė nusivylimą, kad Vokietijos vyriausybė iki šiol neatsakė į neseniai pateiktus prašymus dėl ginklų tiekimo.

„Labai apmaudu, kad jau trys savaitės praėjo, o Vokietijos vyriausybė vis dar nepateikė jokio atsakymo į mums skubiai reikalingų gynybinių ginklų sąrašą“, – laikraščiui „Bild“ sakė Ukrainos ambasadorius Vokietijoje Andrijus Melnykas.

Kiekviena diena yra svarbi, „kad būtų išgelbėtos civilių Ukrainos gyventojų, kenčiančių nuo Rusijos raketų ugnies, gyvybės“. „Todėl tikimės, kad Berlynas greitai priims sprendimą“, – vylėsi diplomatas.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Puslapis 10 iš 370‹ Pirmas  < 8 9 10 11 12 >  Paskutinis ›

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.