Svarbiausias, Religija ir filosofija, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vizito Maltoje metu popiežius atsisakė krucifikso ant scenos, kad neįžeistų musulmonų imigrantų

18 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 26 d. 19:35

Vizito Maltoje metu popiežius atsisakė krucifikso ant scenos, kad neįžeistų musulmonų imigrantų

katalikutradicija.lt

Nors ant scenos, nuo kurios kalba popiežius, įprasta pastatyti Nukryžiuotąjį, tokios idėjos buvo atsisakyta popiežiaus vizito Maltoje balandžio pradžioje metu. Teigiama, jog sprendimas nestatyti Nukryžiuotojo ant scenos buvo priimtas siekiant neįžeisti musulmonų imigrantų.

Maltos arkivyskupija viešai paskelbė, kad „Scena nebus papuošta krucifiksu, nes dauguma migrantų yra musulmonai“.

Vietoje Nukryžiuotojo, sceną puošė paveikslas su plastiko buteliais jūroje ir raudonomis dėmėmis. Tai turėjo išryškinti dvi priežastis, dėl kurių Pranciškus aplankė Maltą: kad gintų migrantus ir aplinką. „Kai pažvelgi giliau, pamatai, kad jūra yra sudaryta iš išmestų plastikinių butelių, nes mūsų jūroje yra daugiau plastiko nei žuvų. Tuo tarpu raudonos dėmės yra gelbėjimosi liemenės - jūroje prarastų žmonių gyvybės“, - paaiškino už scenos dekoravimą atsakingas dizaineris Carlo Schembri.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Dainius Razauskas: Kodėl neskamba „Šlovė Lietuvai, didvyriams šlovė!“?

14 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 25 d. 21:46

Dainius Razauskas: Kodėl neskamba „Šlovė Lietuvai, didvyriams šlovė!“?

alkas.lt

Kodėl?

Ogi todėl, kad ukrainiečiai ne paslaugiai nusilenkė, ne nuolankiai pasidavė, o sukilo ir stojo ginti savo Tėvynės, savo namų, savo kalbos. Ir netgi tie, kurie tos kalbos nemokėjo ir nesimokė, dabar kalba ukrainietiškai.

Ukrainiečiai nenusilenkė ir nepasidavė, jie pakilo už savo teisę būti, todėl pelnė viso pasaulio pagarbą. Nes teisę būti turi ir garbę pelno tik tas, kuris jos pats neišsižada ir neišduoda. Ar ne todėl lietuviui taip gera, taip ramu tarti „šlovė Ukrainai, didvyriams šlovė“? Net širdis sušyla!

Nes jiems galima būti savimi ir nenusilenkti, per kraują pasidarė galima. O mums – ne.

Mūsų – kokie didvyriai? Juk pilėnai – tik apgailėtini nevykėliai, nesugebėję dėkingai priimti kryžiuočių jiems neštos civilizacijos, išsigandę ir iš baimės išsižudę. Juk daktaras Jonas Basanavičius – tik psichikos ligonis, tuščioje vietoje „sukonstravęs“ Lietuvą iš savo filologinių kliedesių. Ir Jonas Noreika-Generolas Vėtra – argi ne žydšaudys, ne nacis, ne „banderovcas“? Argi tai ne mūsų strateginės ideologijos gairės, pagal kurias, sužlugdžius tautinę mokyklą, „denacifikuojamas“ Lietuvos jaunimas?

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Dr. Zitą Šličytę norima pasodinti

37 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 23 d. 13:02

Dr. Zitą Šličytę norima pasodinti

Danas Nagelė | respublika.lt

Žmogaus teisių organizacijų koalicija, kuriai šiuo metu pirmininkauja Tolerantiško jaunimo asociacija, kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama Aukščiausiosios Tarybos deputatės dr. Zitos Šličytės atžvilgiu pradėti ikiteisminį tyrimą. Mat koalicija, itin besirūpinanti LGBT reikalais, teisininkės kalboje, pasakytoje per iškilmingą Kovo 11-osios posėdį Seime, įžvelgė... neapykantos kalbą.

Devynių lapų skundas, kurį surašė Tolerantiško jaunimo asociacijos vadovas Artūras Rudomanskis, o pasirašė Žmogaus teisių organizacijų koalicijos valdybos pirmininkė Simona Padegimaitė, pradedamas nuo to, kad Rusija Ukrainoje pradėjo karą.

„Dabar vykstančio istorinio kataklizmo šešėlyje, kai vienybė ir kiekvieno žmogaus prisidėjimas ginant žmogiškąsias vertybes yra kaip niekad svarbūs, deja, atsiranda nepateisinamų bandymų tą vienybę skaldyti, supriešinti visuomenę ir jos grupes, skleisti neapykantą, ypač LGBT+ žmonių ir kitokių mažumų atžvilgiu. Tačiau tokioms destruktyvioms iniciatyvoms turi būti duodamas deramas atsakas”, - dėstoma rašte.

Anot skundėjų, „šių rūsčių įvykių kontekste kai kurių asmenų kalbos - skleidžiamos netgi ir iš Seimo tribūnos - nukreiptos į tai, kad LGBT+ asmenys iš viso išnyktų iš visuomeninių realijų, pagal principą „nėra žmogaus - nėra problemos”.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Religija ir filosofija, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Dr. Johnas Stottas – Homoseksualų partnerystės Biblijos kontekste

1 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 23 d. 12:46

Dr. Johnas Stottas – Homoseksualų partnerystės Biblijos kontekste

Antikiniame graikų ir romėnų pasaulyje homoseksualūs ryšiai buvo praktikuojami kaip savaime suprantamas dalykas. Kiekvienas (laisvas) vyras greta santuokinio ryšio pagal savo skonį rinkosi meilę moterims, vyrams, berniukams arba sykiu keliems. O gėdinga tiek heteroseksualiuose, tiek homoseksualiuose santykiuose buvo pasyvus, vergiškas, dėl to laikomas moterišku seksualinis elgesys.

Svarbu buvo tik būti aktyviąja puse – lytis neturėjo reikšmės. Todėl homofiliškai pasyvus vyras patirdavo didžiulę panieką. Tačiau pasižyminčios meile ilgalaikės homoseksualias partnerystės ar santuokos buvo draudžiamos. Didikai vyrai turėjo savo sutuoktines, kurių padėtis buvo daug aukštesnė palyginti su kitais seksualiniais partneriais.

Judaizmas ir krikščionybė homoseksualius santykius griežtai atmetė. Tačiau šiandieniniame pasaulyje tos pačios lyties meilė vėl ateina „į madą“. Mažėja šalių, kuriose homoseksualumas būtų įstatymiškai baudžiamas kaip tvarkos ar dorovės pažeidimas.

Kitaip nei antikos laikais, dabar ir į homoseksualias partnerystes žiūrima kaip į galimą vyro ir moters santuokos alternatyvą. Kai kuriose valstybėse jau pripažįstamos tos pačios lyties porų „santuokos“ bei laiminamos kai kuriose krikščionių bažnyčiose.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Gintautas Vaitoška. „Nežalokime vaikų - 80 proc. iš jų noras pakeisti lytį praeina savaime“

1 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 22 d. 21:38

Gintautas Vaitoška. „Nežalokime vaikų - 80 proc. iš jų noras pakeisti lytį praeina savaime“

respublika.lt

Antradienį Vilniuje vyko diskusija „Lyties pasirinkimas: kaip apginti tikrovę?“. Jos metu psichoterapeutas Gintautas Vaitoška ir politologas Vytautas Sinica pristatė naujai išleistą Rajano Andersono (Ryan Anderson) knygą „Kai Haris tapo Sale“. Pastaroji yra vertinama kaip bene geriausia translytiškumo kritika pasaulyje.

Kur mes einame?

Renginio pradžioje V. Sinica priminė, kad amerikiečių politikos filosofo R. Andersono knyga tapo pirmąja, kurią didžiausias pasaulyje internetinės prekybos tinklas „Amazon” pašalino iš prekybos dėl politinio korektiškumo priežasčių. Knyga, pasak diskusijos dalyvių, paaiškina to priežastis - joje kritiškai analizuojama tai, ką kritikuoti tapo draudžiama ar net pavojinga.

„Vakarų pasaulyje išpopuliarėjo translytiškumo ideologija, kurią galima vertinti kaip platesnę naujojo marksizmo ideologijos dalį. Ji skelbia visų mažumų, įskaitant ir seksualines, išlaisvinimą iš tradicinių normų priespaudos.

Kitaip sakant, visuomenę norima įtikinti, kad nėra vyrų ir moterų, o lytis įgyjama ne gimstant, ją galima pasirinkti. Norint to pasiekti, būtina nutildyti kitas nuomones. Siekiama, kad kritika translytiškumo idėjai taptų jei ne baudžiama, tai bent smerkiama ir persekiojama pačios visuomenės, - sakė politologas V.Sinica. - Būtent taip nutiko „netinkamai“ apie translyčius pasisakiusiai „Hario Poterio“ knygų serijos autorei Džoanai Rouling (Joanne Rowling) ar kritiškai situaciją vertinančiam kanadiečių psichologui Džordanui Pitersonui (Jordan Peterson).

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Ispanijoje už bandymą įtikinti moterį nenutraukti nėštumo grės baudžiamoji atsakomybė

18 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 19 d. 20:13

Ispanijoje už bandymą įtikinti moterį nenutraukti nėštumo grės baudžiamoji atsakomybė

laikmetis.lt

Ispanijoje buvo pakeistas baudžiamasis kodeksas, nurodantis, kad aktyvistams prieš abortus gresia vienerių metų laisvės atėmimo bausmė, jei jie bandys įtikinti moteris nenutraukti nėštumo.

Pagal Ispanijos įstatymus, pirmą kartą nusikaltusiam asmeniui skirta dvejų metų ir mažesnė laisvės atėmimo bausmė nevykdoma, tačiau pakeitus kodeksą, kaip alternatyvią bausmę galima skirti ir viešuosius darbus.

Naujame įstatyme teigiama, kad kiekvienas, bandantis „sutrukdyti moteriai pasinaudoti teise savo noru nutraukti nėštumą“ „varginančiais, įžeidžiančiais, bauginančiais ar grasinančiais veiksmais“, bus patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

Draudimas taip pat taikomas sveikatos priežiūros personalo „priekabiavimui“ dėl nėštumo nenutraukimo abortų klinikose.

Prieš abortus kovojantys asmenys sako, kad jie meldžiasi ne pačiose klinikose, o šalia jų.

Prieš abortus kovojančios grupės „Teisė į gyvybę“ demonstrantai praėjusią savaitę Madride susirinko prie parlamento, kai buvo paskelbta apie pokyčius.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Ukraina, Rusija

Kalbėtis su V. Putinu, manau, yra laiko gaišimas – Italijos premjeras

12 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 18 d. 18:54

Kalbėtis su V. Putinu, manau, yra laiko gaišimas – Italijos premjeras

pozicija.org

Italijos premjeras Mario Draghi (Marijus Dragis) sekmadienį duodamas vieną interviu skundėsi, kad Vakarų šalių pastangos įtikinti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną sustabdyti karą Ukrainoje iki šiol nedavė jokių rezultatų.

„Pradedu manyti, kad žmonės teisūs sakydami: „Kalbėtis su juo bergždžia – taip tik gaištamas laikas“, – dienraščiui „Il Corriere della Sera“ sakė M. Draghi.

Premjeras pabrėžė, jog jam visuomet atrodė, kad Prancūzijos, kuri šiuo metu pirmininkauja Europos Sąjungai, prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) „yra teisus, mėgindamas visas įmanomas dialogo galimybes“.

„Tačiau man susidarė įspūdis, kad šio karo siaubas, jo skerdynės – tai, kas buvo daroma vaikams ir moterims – visiškai nepriklausimi nuo žodžių ir telefono skambučių“, – pridūrė Italijos lyderis.

Iki šiol V. Putinas nė kiek nesistengė siekti taikos, „tik mėgino sunaikinti ukrainiečių pasipriešinimą, okupuoti šalį ir patikėti ją draugiškai vyriausybei“, kalbėjo M. Draghi.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Šiaurės Amerika

JAV universitetas nevers krikščionio profesoriaus naudoti translyčių studentų pageidaujamų įvardžių – nesutarimas kainavo brangiai

16 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 17 d. 9:02

JAV universitetas nevers krikščionio profesoriaus naudoti translyčių studentų pageidaujamų įvardžių – nesutarimas kainavo brangiai

laikmetis.lt

Krikščionis profesorius, kurį Ohajo (JAV) universiteto vadovai grasino nubausti už atsisakymą vartoti vieno translyčio studento pageidaujamus įvardžius, po kelerius metus trukusio bylinėjimosi užsitikrino teisę nevartoti įvardžių, prieštaraujančių jo giliems religiniams įsitikinimams.

Šonio (angl. Shawnee State University) valstybinio universiteto filosofijos profesorius Nickas Meriwetheris (Nikas Meriveteris) pagaliau pasiekė susitarimą su universiteto vadovais, pagal kurį universitetas sutiko sumokėti 369 878 eurų kompensaciją ir advokatų honorarus, kaip pranešė jo teisininkų komanda iš „Laisvės gynimo aljanso“ (angl. Alliance Defending Freedom).

Organizacijos teigimu, abipusiu susitarimu panaikinami visi reikalavimai N. Meriwetheriui vartoti studentų pageidaujamus įvardžius, kurie gali prieštarauti jų biologinei lyčiai.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Europa

Gellertas Rajcsanyi. Kodėl V. Orbanas vis laimi rinkimus Vengrijoje?

3 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 13 d. 20:34

Gellertas Rajcsanyi. Kodėl V. Orbanas vis laimi rinkimus Vengrijoje?

laikmetis.lt

Viktoro Orbáno partija „Fidesz“ iškovojo eilinę triuškinamą pergalę Vengrijos rinkimuose balandžio 3 d. Toks rezultatas nustebino net dešiniųjų konservatorių analitikus ir, galbūt, net kai kuriuos „Fidesz“ politikus, jau nekalbant apie Vengrijos kairiąsias partijas.

Vengrijos parlamente yra 199 vietos (93 vietos partijų sąraše ir 106 vienmandatės). „Fidesz“ už partijų sąrašus surinko 54 proc. balsų, o jungtinė opozicija – šešių didžiausių opozicinių partijų sąrašas – tik 34 proc. Apygardose „Fidesz“ triumfas dar reikšmingesnis: Orbano partija laimėjo 87 apygardas, o vieninga opozicija Budapešte laimėjo tik 17, provincijoje – 2. „Fidesz“ nuo 2010 m. ketvirtą kartą turės dviejų trečdalių daugumą ir parlamente – 135 vietas.

Rezultatai tikrai bus tyrinėjami ir aiškinami dar ilgai. Tarptautinė žiniasklaida bandė rasti V. Orbáno sėkmės paaiškinimą tiek prieš rinkimus, tiek po jų. Tiesa ta, kad daugeliu atvejų jiems nepavyko palikti užnugaryje šiandieninių visa apimančių liberalių klišių.

Žemiau keletą dėmesio vertų punktų, kuriuos paskelbė vengrų autorius, portalo Mandiner.hu vyriausiasis redaktorius Gellértas Rajcsányi, beveik du dešimtmečius akylai stebintis Vengrijos politiką.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Religija ir filosofija, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vyskupai paskelbė atvirą laišką, kuriuo įspėjo apie Vokietijos Sinodinio kelio pavojus

1 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 13 d. 20:24

Vyskupai paskelbė atvirą laišką, kuriuo įspėjo apie Vokietijos Sinodinio kelio pavojus

laikmetis.lt

Daugiau kaip 70 kardinolų ir vyskupų iš įvairių šalių (daugiausia iš JAV, Tanzanijos ir Kanados) paskelbė „brolišką atvirą laišką“ Vokietijos vyskupams, kuriame įspėja, kad dabar vykstančio proceso, vadinamo Sinodiniu keliu, metu siūlomi radikalūs Bažnyčios mokymo pakeitimai gali privesti prie jos skilimo.

Laiške išreiškiamas „augantis susirūpinimas dėl viso Vokietijos Sinodinio kelio pobūdžio“, kuris, pasak pasirašiusiųjų, sukėlė painiavą dėl Bažnyčios mokymo ir atrodo labiau orientuotas į žmogaus, o ne į Dievo valią.

„Neįsiklausydami į Šventąją Dvasią ir Evangeliją, Sinodinio kelio veiksmai kenkia Bažnyčios autoriteto, įskaitant popiežiaus Pranciškaus, patikimumui, krikščioniškajai antropologijai ir lytinei moralei bei Šventojo Rašto patikimumui“, – teigiama laiške.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Puslapis 8 iš 370‹ Pirmas  < 6 7 8 9 10 >  Paskutinis ›

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.