Svarbiausias, Užsienio politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

0 Tiesos.lt siūlo   2022 m. rugsėjo 22 d. 20:55

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

laikmetis.lt

Sekmadienį italai rinks naujus Deputatų rūmų ir Senato narius. Paskutinės viešosios nuomonės apklausos, kurias teisėtai buvo galima skelbti likus 15 dienų iki rinkimų, parodė, kad dešiniųjų blokas surinks beveik 50 proc. balsų, todėl panašu, kad dešinieji turės absoliučią daugumą abiejuose parlamento rūmuose ir galbūt net konstitucinę daugumą.

Tokie rezultatai Europos Sąjungoje sukeltų politinį žemės drebėjimą.

Dešiniosios, konservatyvios partijos „Fratelli d’Italia“ lyderės Giorgia Meloni perspektyva tapti būsima Italijos premjere kelia nerimą kairiųjų pažiūrų Europos sostinėse ir Vakarų Europos žiniasklaidoje. Kadangi Italijoje dabar galioja mišri rinkimų sistema, panaši į Vengrijos – 37 proc. parlamento narių renkami daugumos balsavimu rinkimų apygardose, o likusieji parlamento nariai renkami proporcingai pagal partijų sąrašus – dešinioji koalicija gali turėti net dviejų trečdalių konstitucinę daugumą, kaip Viktoras Orbanas pastaruosius dvylika metų, o tai labai neramina kairiųjų ir liberalių pažiūrų Briuselio institucijas.

Iš tiesų, „centro dešiniųjų“ partijoje, taip Italijoje vadinamas centro dešiniųjų ir dešiniųjų konservatyviųjų partijų aljanse, jau daugelį mėnesių apklausose pirmauja Meloni „Fratelli d’Italia“ („Italijos broliai“) su 20-25 proc. rinkėjų, o Matteo Salvini „Lega“ („Lyga“) gerokai atsilieka rinkdama tik 12-15 proc. apie 7-10 proc. balsų rinkėjai atiduotų už Silvio Berlusconi centro dešiniųjų partiją „Forza Italia“ („Pirmyn, Italija“).

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Religija ir filosofija, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

7 Tiesos.lt siūlo   2022 m. rugsėjo 21 d. 20:32

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

katalikutradicija.lt

Flandrijos, olandiškai šnekančios Belgijos dalies, katalikų vyskupai paskelbė dokumentą, kuriame pasisako už viešą Bažnyčios palaiminimo ceremoniją tos pačios lyties poroms. Tai bene pirmasis atvejis Bažnyčioje, kuomet grupė vyskupų oficialiai paskelbia palaikymą tokios ceremonijos įvedimui, nepaisydami praeitais metais Tikėjimo doktrinos kongregacijos paskelbto tokių „liturgijų“ draudimo.

Belgijos katalikų vyskupų konferencijos svetainėje patalpintame dokumente remiamasi popiežiaus Pranciškaus enciklika Amoris Laetitia, kuri įvardinama kaip dokumento įkvėpimo šaltinis.

Tarp dokumentą pasirašiusių asmenų yra Briuselio arkivyskupas ir kardinolas Josefas De Keselis, Antverpeno, Gento, Haselto ir Briugės vyskupai.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

30 Tiesos.lt siūlo   2022 m. rugsėjo 21 d. 20:32

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

Aurimas Navys | visagentura.com

Politinis strateginis lygmuo

Šiandien ryte Putinas pareiškė, kad Rusijoje bus paskelbta dalinė mobilizacija. “Manau, kad mūsų tėvynės ir mūsų vientisumo gynybai būtina paremti dalinę mobilizaciją”, - pareiškė Putleris. Į karinę tarnybą esą bus kviečiami tik tie piliečiai, kurie yra rezerve, o ypač tie, kurie tarnavo ginkluotosiose pajėgose, turi tam tikrų karinių profesijų ir atitinkamos patirties. Prieš siunčiant į dalinius, pašauktieji bus papildomai apmokomi.

Putinas pagrasino pasauliui branduoliniu ginklu. Kremliaus tironas įsitikinęs, kad “prieš Rusiją vykdomas branduolinis šantažas”. Jis pagrasino, kad iškilus grėsmei jos teritoriniam vientisumui, Rusija “panaudos visas turimas priemones, tai nėra blefas”.

Prieš kurį laiką Rusijos Valstybės Dūmos narys Andrejus Gurulovas sakė, kad Rusijos branduolinių smūgių taikinys bus ne Ukraina, o Vokietija ir Didžioji Britanija. Pasak jo, Maskva “nesuinteresuota” panaudoti branduolinį ginklą prieš Ukrainą, nes rusai “gyvens čia”.

Kremliaus propagandistė Margarita Simonjan vakar pareiškė, jog „sprendžiant iš to, kas vyksta ir kas dar įvyks, ši savaitė yra arba mūsų neišvengiamos pergalės, arba branduolinio karo išvakarės. Nematau jokio trečio varianto“.

Kol kas tai dar vienas Kremliaus bezdalas, skirtas įbauginti Vakarus, mobilizuoti ir padrąsinti savo šalies piliečius. Daug kam kyla klausimas, kaip ir kada Vakarai „vykdo branduolinį šantažą“. Vertimas iš sukto kremlinio kratinio: „Mes laikome, kad visos teritorijos, kuriose dislokuotos Rusijos karinės pajėgos yra Rusijos teritorija. Bet koks mėginimas jas atimti jėga ar susigražinti bus laikomas Rusijos užpuolimu. Rusijos užpuolimu mes laikome ir tolimojo nuotolio ginklų tiekimą Ukrainai, į kurį mes turime teisę atsakyti branduoliniu smūgiu“.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Ugdymo politika, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Likimo valiai paliktos lietuviškos mokyklos Lenkijoje: vadovėliai lenkų kalba, finansavimo trūkumas ir kova dėl išlikimo

3 Tiesos.lt siūlo   2022 m. rugsėjo 20 d. 19:36

Likimo valiai paliktos lietuviškos mokyklos Lenkijoje: vadovėliai lenkų kalba, finansavimo trūkumas ir kova dėl išlikimo

Rūta Lankininkaitė | lrt.lt

Lietuviškoms mokykloms Lenkijoje trūksta finansavimo, iš vietos nejuda ir vadovėlių leidyba lietuvių kalba. Kol kas neišspręstas ir lietuviškos mokyklos steigimas Suvalkuose. Punsko valsčiuje esančiai mokyklai gresia uždarymas.

Šeštokams vyksta biologijos pamoka – vadovėliai lenkiški, pamoka vyksta lietuvių kalba. Pasak mokytojos, šeštokai iš lenkiškų vadovėlių mokosi chemijos, matematikos. Tik lietuvių kalbos iš lietuviško.

„Mokytojui yra nemažas iššūkis, nes reikia turėti omenyje mokiniai, kurie jaunesnėse klasėse, jiems sunku versti iš lenkų į lietuvių kalbą ir iš lietuvių į lenkų“, – pastebi Seinų „Žiburio“ gimnazijos mokytoja Danutė Valukonytė.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Civilinė sąjunga ruošiama už akių

1 Tiesos.lt siūlo   2022 m. rugsėjo 20 d. 19:36

Civilinė sąjunga ruošiama už akių

Justina Gafurova | respublika.lt

Ką tik prasidėjusi Seimo sesija turėtų būti gana sudėtinga. Parlamentarų laukia rimti darbai – valstybės biudžeto formavimas, ekonominės ir energetinės krizės šalyje valdymas, infliacijos stabdymas. Tačiau panašu, kad šie klausimai dabartinei valdančiajai daugumai – antraeiliai. Štai vos pradėjus darbą, Teisės ir teisėtvarkos komitete surengti Civilinės sąjungos įstatymo projekto klausymai. Tiesa, taip, kad visuomenė nesužinotų.

Tai buvo pirmasis Teisės ir teisėtvarkos komiteto darbas sugrįžus po vasaros „atostogų“. Klausymuose dalyvavo ne tik Seimo nariai, bet ir visuomeninės organizacijos. Tiesa, klausymai nebuvo transliuojami tiesiogiai, kaip įprastai būna, kai vyksta komiteto posėdžiai. Tad visuomenė neturėjo galimybės išgirsti, kokios diskusijos vyko aptariant naują projektą, kuriuo siekiama įstatymiškai apibrėžti vienalyčių partnerių santykius.

Nors oficialiai Civilinės sąjungos įstatymo projektą Seimui pateikė konservatorė Jurgita Sejonienė, paaiškėjo, kad klausymuose ji į pastabas ar pasiūlymus nereagavo, už ją komentavo Seimo žmogaus teisių komiteto pirmininkas, pristatinėdavęs save profesionaliu gėjumi, Tomas Vytautas Raskevičius.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Užsienio politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Vengrija rizikuoja netekti 7,5 milijardų eurų ES lėšų

7 Tiesos.lt siūlo   2022 m. rugsėjo 20 d. 19:36

Vengrija rizikuoja netekti 7,5 milijardų eurų ES lėšų

laikmetis.lt

Vengrija skuba išspręsti visus Europos Sąjungai susirūpinimą keliančius klausimus, susijusius su Vengrijos teisinės valstybės principais, prieš lapkričio 19 d. Europos Vadovų Tarybai balsuojant šiuo klausimu.

Balsavimo metu ant kortos pastatyta maždaug 7,5 mlrd. eurų ES lėšų, o kairiųjų liberalų valdžia Briuselyje jau seniai siekia pasinaudoti ES finansavimo priemonėmis, kad kontroliuotų ir nubaustų konservatyviąsias vyriausybes už jų nepritarimą migrantų kvotoms, federalizuotai Europai ir pozicijai LGBT klausimais, pavyzdžiui, švietimo LGBT temomis pamokose.

Kaip pirmadienį pranešė Vengrijos regioninės plėtros ir ES finansavimo ministras Tiboras Navracsicsas (Tibor Navracsics) Vengrija įsteigs sąžiningumo instituciją kaip vieną iš 17 svarbiausių įmonių, kuri kontroliuos ES lėšomis įgyvendinamų projektų viešųjų pirkimų procedūras ir galės įsikišti sukčiavimo, interesų konfliktų ar pažeidimų atvejais. Jos vadovą atviro konkurso būdu išrinks nepriklausomi ekspertai, sakė A. Navracsicsas ir pridūrė, kad institucija gali pradėti veikti lapkričio antroje pusėje.

Vengrijos pusė taip pat įsipareigojo sukurti kovos su korupcija darbo grupę, kuri nebus vyriausybės dalis, bet bus susijusi su sąžiningumo institucija. Sąžiningumo institucijos vadovybę sudarys vienodas skaičius narių iš vyriausybinių ir nevyriausybinių sferų.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Sveikatos apsaugos politika

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

3 Tiesos.lt siūlo   2022 m. rugsėjo 19 d. 20:33

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

STI

Vasarą Sveikatos teisės institutas inicijavo visuomeninį tyrimą dėl COVID-19 pandemijos valdymui skirtų lėšų panaudojimo skaidrumo ir efektyvumo. Jau kurį laiką vykdome šį tyrimą, renkame informaciją, ją sisteminame ir rengiamės paskelbti įdomius rezultatus bei kreiptis į atsakingas institucijas. O šiandien dalinamės pirmosiomis įžvalgomis apie pandemijos metu rinktą paramą ir viešosios erdvės užvaldymą vienašališka informacija.

Vienas pirmųjų kadencijos darbų – Labdaros ir paramos įstatymo pakeitimai

Viena iš STI atliekamo tyrimo prioritetinių krypčių (su visais tyrimo tikslais galite susipažinti ČIA) buvo Labdaros ir paramos įstatymo pakeitimai, kurie buvo vienas iš pirmųjų dabartinės valdžios darbų šioje Seimo kadencijoje (priimti 2020 m. gruodžio 22 d.). Įstatymo projektą, kuriuo būtų keičiamas Labdaros ir paramos įstatymas, Seimui teikė valdančiosios TS-LKD „politiniai sunkiasvoriai“ – naujai paskirta premjerė Ingrida Šimonytė ir Mykolas Majauskas. Dokumentų metaduomenys rodo, kad įstatymo pakeitimo tekstą rengė pati I. Šimonytė.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Užsienio politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

29 Tiesos.lt siūlo   2022 m. rugsėjo 15 d. 20:06

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

laikmetis.lt

Europos kairieji tarnauja Vengrijos opozicijos interesams, trečiadienį Europos Parlamente (EP) pareiškė vengrų europarlamentaras Balázsas Hidvéghi.

EP nori ne susitarti su Vengrija, o tiesiog ją šantažuoti, nes negali susitaikyti su tuo, kad Vengrijos žmonės pavasarį ketvirtą kartą atmetė ir Vengrijos kairiuosius, ir Briuselį, perrinkdami konservatyvią vyriausybę, trečiadienį Strasbūre pareiškė EP narys Balázs Hidvéghi (Fidesz).

Per Europos Parlamento (EP) plenarinės sesijos debatus B. Hidvéghi atmetė eurokratų kaltinimus, kad Vengrija šiurkščiai pažeidė vertybes, kuriomis grindžiama Europos Sąjunga. Jis pavadino gėdinga ir neatleistina, kad didelė dalis Europos Parlamento narių kartu su Vengrijos kairiojo sparno europarlamentarais net karo krizės sąlygomis toliau puola jo šalį melu ir atkakliai vykdo politinio šmeižto kampaniją prieš Vengrijos vyriausybę.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Ekonominė politika, Aplinkosaugos politika, Europa

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

10 Tiesos.lt siūlo   2022 m. rugsėjo 14 d. 19:33

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

laikmetis.lt

Jungtinės Valstijos perdavė Lenkijai pasiūlymą statyti šešis didelius branduolinius reaktorius. Ši šalis yra viena iš trijų (kartu su Prancūzija ir Pietų Korėja), kurios tikisi tiekti technologijas ir finansavimą pirmosioms Lenkijos atominėms elektrinėms. Šį rudenį Varšuva turi pasirinkti vieną iš jų.

JAV ambasadoriaus Marko Bžezinskio vakar įteiktas „išsamus planas“ buvo parengtas kartu su JAV įmonėmis „Westinghouse“ ir „Bechtel“ ir juo siekiama suderinti amerikietišką AP1000 branduolinę technologiją su Lenkijos branduolinės energetikos programos lūkesčiais.

Galutinį ataskaitos variantą peržiūrėjo ir pripažino išsamiu dvipartinis iniciatyvinis komitetas, kuriam pirmininkavo Lenkijos klimato ministro pavaduotojas Adamas Guibourgé-Czetwerty ir JAV energetikos sekretoriaus padėjėjas Andrew Lightas.

„Lenkijos vyriausybė atsižvelgs į ataskaitą, kai šį rudenį priims svarbiausius sprendimus dėl technologijos“, – sakė Lenkijos klimato ministrė Anna Moskwa.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

8 Tiesos.lt siūlo   2022 m. rugsėjo 14 d. 19:33

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Dovilas Petkus | laikmetis.lt

Seimo pirmininkė V. Čmilytė – Nielsen sako, jog vienalyčių partnerysčių (civilinės sąjungos) įteisinimo reikalauja yra žmogaus teisės, su kuriomis Lietuvoje vėluojama. Ar iš tiesų šeimos teisinio statuso nesuteikimas vienalytėms poroms pažeidžia žmogaus teises? Ko griebiasi valdantieji, mėgindami pakeisti šeimos sampratą? Kaip Seimas bando apeiti Konstituciją, kuri yra Lietuvos visuomenės sutartis? Apie visą tai pokalbis su teisininku dr. Vygantu Malinausku.

LVI valdybos narys, teisininkas dr. V. Malinauskas pabrėžia, kad diskusijoje apie tai ar valstybė privalo įteisinti vienalyčių porų statusą kaip šeimos statusą svarbu atkreipti dėmesį į skirtumą tarp teisių ir laisvių. „Žmogus laisvoj šaly gali vadintis kuo nori ir turėti emocinį ryšį su kuo nori. Jam nereikia valstybės leidimo tam. Ir niekas negali to uždrausti. Tai yra laisvė“. Tačiau, dr. V. Malinauskas pastebi, kad „teisės ir laisvės nėra sinonimai. Aš turiu teisę tik tada, jei kažkas turi atitinkamą pareigą. Ten kur baigiasi kažkieno pareigos, baigiasi ir mano teisės. Negali egzistuoti mano teisė be kažkieno pareigos. Tuo tarpu laisvė yra tada, kai aš neturiu pareigos klausytis kieno nors nurodymų. Bet laisvė taip pat ir nesukuria kitiems pareigos, skirtingai nuo teisių, tenkinti mano reikalavimų“.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Puslapis 8 iš 386‹ Pirmas  < 6 7 8 9 10 >  Paskutinis ›

Rekomenduojame

Arvydą Šliogerį prisimenant: „Apie vieną kitą grėsmę Lietuvai”

Vytautas Sinica. Pamiršti vaikai Diawaros grybukų istorijoje

Svenas R. Larsonas. Ar gali vėl laimėti D. Trumpas?

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt ketvirtoji (Lapkričio 24 diena)

Jungtinių Tautų analitinis centras iki 2050 metų siūlo „senstančiai“ Europos Sąjungai 60 milijonų migrantų

Almantas Stankūnas. I. Šimonytė arba apsimeta, arba nesupranta, kad Igničio veikla gali sukelti daug

Vytautas Sinica. Interviu Lenkijos televizijai (programa pasauliui anglų kalba) karo tematika

Edvardas Čiuldė. Ar iš tiesų mūsų tėvynainiai homoseksualai neturi Tėvynės?

Jonas Jasaitis. Žmonijos sunaikinimo scenarijai

Vidas Rachlevičius. Visas aktyvistes ir veikėjus reikėjo „pagrilinti”

Audrys Antanaitis: Valstybinės kalbos laukia sunkus metas

Borisas Johnsonas: Vokietija norėjo greito Ukrainos pralaimėjimo

Mirė Ukrainos disidentas Jurijus Šuchevičius

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt trečioji (Lapkričio 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ar Generalinė Prokuratūra ir STT nesiims tirti klausimo dėl IGNITIS smulkiųjų akcininkų?

Dovilas Petkus. Kompensacijos žydams: susitaikymo aktas ar mokestis „Holokausto industrijai“?

Jonas Grigas. Mokslininkai ragina paskelbti 5G ryšių moratoriumą

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.