Svarbiausias, Religija ir filosofija, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Liūdna, kad Škotijos presbiterijos pritarė LGBT santuokoms – Krikščioniškasis institutas

2 Tiesos.lt siūlo   2022 m. gegužės 2 d. 20:44

Liūdna, kad Škotijos presbiterijos pritarė LGBT santuokoms – Krikščioniškasis institutas

laikmetis.lt

Po to, kai dauguma Škotijos Bažnyčios presbiterijų pasisakė už tos pačios lyties asmenų santuokas bažnyčiose, Krikščioniškasis institutas tai pavadino „labai liūdnu įvykiu“.

2022 m. Generalinei asamblėjai pateiktoje ataskaitoje nurodoma, kad 29 presbiterijos pritarė teisės aktui, kuris, jei bus priimtas, leis dvasininkams atlikti homoseksualių porų santuokos ceremonijas.

Dvylika presbiterijų balsavo prieš teisės akto projektą.

Būsimai Generalinei asamblėjai skirtoje ataskaitoje teigiama, kad nė vienas dvasininkas nebus verčiamas sutuokti homoseksualių porų ar dalyvauti organizuojant tokias ceremonijas.

Teisės aktas bus svarstomas Generalinėje asamblėjoje, kuri vyks internetu ir gyvai Edinburge gegužės 21-26 d.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Kultūros, kalbos, istorijos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Šiaurės Amerika

Florida atmetė vadovėlius, skleidžiančius „kritinę rasės teoriją“

1 Tiesos.lt siūlo   2022 m. gegužės 1 d. 10:04

Florida atmetė vadovėlius, skleidžiančius „kritinę rasės teoriją“

propatria.lt

Floridos švietimo skyrius penktadienį pranešė, kad po paskutinės apžvalgos, 41 % siūlomų K-12 matematikos knygų 2022-2023 mokslo metams neatitiko valstijos akademinių standartų dėl to, kad jose buvo įtrauktos kritinės rasės teorijos sąvokos ir kiti prieštaringi požiūriai į švietimą.

Floridos švietimo skyrius pareiškime teigė: „Priežastys, dėl kurių buvo atmesti vadovėliai, buvo kritinės rasės teorijos paminėjimai, įtraukta Bendrųjų pagrindinių valstijų standartų iniciatyva ir neprašytas Socialinio ir Emocinio Mokymosi metodo įtraukimas matematikoje”.

Pati sąvoka „kritinė rasės teorija” apibūdina intelektualų ir socialinį judėjimą, kuris kliaujasi mintimi, kad rasė yra ne natūrali, biologines šaknis turinti skirtingų grupių žmonių ypatybė, bet socialiai sukonstruota kategorija, kuri naudojama engti ir išnaudoti žmones. Šios teorijos šalininkai mano, kad rasizmas yra būdingas teisinėms institucijoms Jungtinėse Valstijose tokiu mastu, kad sukuria ir palaiko socialines, ekonomines ir politines nelygybes tarp baltaodžių ir ne baltaodžių, ypač afroamerikiečių.

„Dauguma knygų, kurios buvo atmestos, buvo skirtos K-5 klasių lygiams, kur nerimą keliantis 71 procentas knygų nebuvo tinkamai suderintas su Floridos standartais arba įtraukė draudžiamas temas ir nepageidaujamas strategijas“, - pridėjo Floridos švietimo departamentas.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

JK pastorius, įspėjęs apie LGBT „Pride“ paradų žalą ir dėl to atleistas iš darbo mokykloje, laimėjo bylą

0 Tiesos.lt siūlo   2022 m. gegužės 1 d. 10:03

JK pastorius, įspėjęs apie LGBT „Pride“ paradų žalą ir dėl to atleistas iš darbo mokykloje, laimėjo bylą

laikmetis.lt

Darbo teismas Jungtinėje Karalystėje priėmė palankų sprendimą pastoriui Keithui Watersui (Keitui Votersui), kuris buvo priverstas išeiti iš pradinės mokyklos prižiūrėtojo darbo po to, kai tviteryje išreiškė savo nuomonę, kad LGBT „Pride“ paradai neigiamai veikia jų žiūrovus bei, jo manymu, tokiuose paraduose neturėtų dalyvauti krikščionys ir jų vaikai.

Darbo bylų teisėjas nusprendė, kad 55 metų pastorius buvo diskriminuojamas mokyklos.

Sprendime teisėjas teigė, kad bylai „labai svarbu“ tai, kad tviterio žinutė buvo paskelbta ne darbo metu, jo asmeninėje paskyroje, vykdant krikščionių dvasininko pareigas.

„Viena yra turėti taisykles, kurios taikomos darbo metu, o visai kas kita – taikyti jas asmeniniam gyvenimui ne darbo metu“, – sakė teisėjas.

„Ieškovo žodžio laisvės apribojimas ne darbo, kuris yra svarbi jo, kaip krikščionių dvasininko, tarnystės bei laisvės praktikuoti savo religiją dalis, metu turi būti daromas atsargiai, ir tik tais atvejais, kai tikrai pažeidžiamos kitų asmenų teisės, mokykla turėtų įsikišti ir neleisti ieškovui pamokslauti.

Mums aišku, kad evangelikų krikščionių dvasininkai turės pažiūras, kurioms nebūtinai pritars visi visuomenės nariai, tačiau tai yra jų, kaip krikščionių dvasininkų, pareiga skelbti šiuos įsitikinimus“, – aiškina teisėjas.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Europa, Šiaurės Amerika, Ukraina, Rusija

Aš jau buvau palaidojęs Vakarus – A. Arestovičius

26 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 30 d. 11:34

Aš jau buvau palaidojęs Vakarus – A. Arestovičius

laikmetis.lt

Pateikiame ištrauką iš jutuberio M. Feigino ir Ukrainos prezidento patarėjo saugumo klausimais A. Arestovičiaus pokalbio laidos „64–oji diena“.

Šiame pokalbyje A. Arestovičius teigia: „Pasaulyje vyksta labai dideli, fundamentalūs pokyčiai. Šioje visoje istorijoje man labiausia patinka tai, kad pabudo Vakarai, pabudo Europa. Nes pastaruoju metu ji buvo pavirtusi nežinia kuo, tiek užsižaidusi ramiu ir taikingu gyvenimu, kad sau leido pačius ryškiausius, pačius kairuoliškiausius eksperimentus, taip pasakysime, kuriems aš anaiptol nepritariu. Aš už amžinąsias vertybes.

Tai štai, visa tai dabar labai greitai keičiasi. Dar daugiau, išsilygina tokie, atrodytų, nepajudinami dalykai, apie kuriuos net baisu kalbėti, pavyzdžiui, vyriškumas ir moteriškumas vėl po truputį atgauna pusiausvyrą“.

Toliau A. Arestovičius dėsto: „Vakar ar užvakar kalbėjome, kad Vakarai turi pripažinti atsakomybę už tai, kad išaugino Putiną ir Putino režimą. Svarsčiau sau, ar jie pripažins, ar ne? Jie juk supranta, privačiuose pokalbiuose taip sako, bet ar pasakys viešai? Ir štai Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministrė viešai sako, kad mes atsakingi už tai, kad išauginome Putiną, ir ne tik Putiną“.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Ukraina, Rusija

Pavel Ablamski. Už ką gudai kaunasi „Ukrainos fronte”?

8 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 28 d. 20:04

Pavel Ablamski. Už ką gudai kaunasi „Ukrainos fronte”?

gudija.lt

Lukašenkos režimo bendradarbiavimas su Rusija, kuri vykdo agresiją prieš Ukrainą, pastatė gudus į labai sudėtingą padėtį. Bet koks karas netoleruoja pustonių ir karas Ukrainoje nėra išimtis. Kaip pastebėjo gudų opozicinis tinklaraštininkas Antonas Matolka, pačioje karo pradžioje gudų ir ukrainiečių priešiškumo didinimu buvo užsiėmęs visas rusiškų trolių fabrikas.

Gudų ir visos Baltarusijos atžvilgiu taikomas „kolektyvinės atsakomybės principas“, kas yra visiškai suprantama karo metu. Kijeve rimtai svarstoma pervardinti „Bresto“ ir „Minsko“ metro stoteles, o Ukrainos archyvai prieš kelias dienas pareiškė, kad nebeaptarnaus Baltarusijos piliečių užklausų. Belieka tikėtis, kad Ukraina apsiribos tik panašiomis simbolinėmis sankcijomis, bet bijau, kad santykiai tarp abiejų tautų bus atšalę dar ilgą laiką. Padėtį sunkina tas faktas, kad paskutinieji trisdešimt metų tapo prarastų galimybių laikotarpiu, kai nesusiformavo ekspertų, realiai suprantančių ukrainiečių ir gudų santykių specifiką, ratas. Vienas iš tokių ekspertų galėjo būti, pavyzdžiui, buvęs Ukrainos pasiuntinys Baltarusijoje Romanas Bezsmertny, kuris laikėsi nuosaikios pozicijos Lukašenkos režimo atžvilgiu.

Akivaizdu, kad didžioji gudų visuomenės dalis nepalaiko rusų agresijos Ukrainoje. Kalba eina ne tik apie Lukašenkos režimo priešininkus bet netgi apie šalininkus. Minskas bando siųsti tam tikrus signalus Vakarams, tikėdamasis atnaujinti dialogą, bet tuo pat metu tęsia represijas šalies viduje.

Reikia atkreipti dėmesį į visuotinį įsitikinimą, kad pilietinė visuomenė Baltarusijoje yra visiškai išvalyta. Panašiomis sąlygomis bet kokia vieša akcija, skirta Ukrainos palaikymui, reikalauja milžiniškos asmeninės drąsos. Pavyzdžiui, balandžio pradžioje pasklido informacija, kad tardymo izoliatoriuje atsidūrė opozicijos aktyvistė Ludmila Ramanovič. Priežastimi tapo atviras laiškas, kuriuo buvo smerkiama Rusijos agresija Ukrainoje ir Lukašenkos režimo dalyvavimas joje.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Žiniasklaida, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vytautas Sinica. „Prievartiniame laisvinime nėra nieko liberalaus“

3 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 27 d. 21:11

Vytautas Sinica. „Prievartiniame laisvinime nėra nieko liberalaus“

kaunieciams.lt

Europos Sąjunga (ES)  skelbiasi ir džiūgauja pasiekusi „istorinį“ susitarimą dėl interneto reguliavimo. Mirtinos Kremliaus ordų grėsmės akivaizdoje mums reikia daugiau draudimų, cenzūros, kontrolės, kiršinimo ir skaldymo? Apie tai kalbamės su politologu, Nacionalinio susivienijimo vienu iš steigėjų Vytautas Sinica. Pašnekovo nuomone, džiūgauti draudimų gausa nėra protinga.

„Skaitmeniniu paslaugų aktu (Digital Services Act, DSA) – didžiulio projekto, skirto technologijų bendrovių veiklai reguliuoti, antrąja dalimi – numatomos griežtesnės bausmės platformoms ir tinklapiams, skelbiančioms įvairų draudžiamą turinį: nuo neapykantą kurstančios kalbos iki dezinformacijos ir vaikų lytinio išnaudojimo vaizdų.“

Ar kova su neapykantos kalba, rasizmu, ksenofobija kartais netampa dingstimi perteklinei cenzūrai? Kuo tai pasireiškia, jei taip yra?

Galima sakyti netgi drąsiau: kova su neapykantos kalba ne kartais tampa, o iš esmės ir egzistuoja tiesiog kaip priedanga cenzūrai paslėpti. Šiandien dauguma atvejų, kai žmonės socialiniuose tinkluose blokuojami ar realiame gyvenime izoliuojami „dėl skleidžiamos neapykantos“ yra ne kokios neapykantos ar skatinimų susidoroti atvejai, o banaliausias konservatyvių pažiūrų išsakymas.

Pasisakyti, jog šeima galima tik tarp vyro ir moters, kad neįmanoma pakeisti lyties, o noras tą daryti yra toks pat tapatumo sutrikimas kaip ir noras būti kitu asmeniu, požiūris, kad valstybės turi saugoti savo sienas, priimti tik legaliai atvykstančius migrantus ir stengtis integruoti juos į visuomenę, konstatavimas, jog vyksta Europos islamizacija – visa tai šiandien traktuojama kaip neapykantos kalba, įvairūs, o ypač vieši asmenys teisiami ir neretai baudžiami dėl tokių pasisakymų, o masė žmonių netenka pamatinių saviraiškos laisvių, nes yra už tokį požiūrį užblokuojami socialiniuose tinkluose.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Kultūros, kalbos, istorijos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vyriausybė patvirtino tvarką, kaip bus rašomos pavardės dokumentuose nelietuviškomis raidėmis

3 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 27 d. 20:59

Vyriausybė patvirtino tvarką, kaip bus rašomos pavardės dokumentuose nelietuviškomis raidėmis

pozicija.org

Vyriausybė trečiadienį patvirtino tvarką, kaip leidus q, w ir x raides bus rašomos pavardės dokumentuose.

Teisingumo ministerija nustatė asmenų vardų ir pavardžių rašymo tvarką nuo gegužės 1 dienos pradedant galioti originalią pavardžių rašybą lotyniško pagrindo rašmenimis leidusiam Asmens vardo ir pavardės rašymo dokumentuose įstatymui.

Tvarka nustato, kad piliečio asmenvardžiai rašomi lietuviškais rašmenimis, taip pat – atsižvelgiant į asmenvardžių formos skirtumus pagal lytį, ir šie reikalavimai galės būti netaikomi tik išimtiniais atvejais.

Pasak ministerijos pranešimo, apibrėžiant išimtinius atvejus siekiama pašalinti teisinio reguliavimo spragas, dėl kurių asmenys savo asmenvardžių negalėjo turėti įrašytų originalia forma, o teisę į asmenvardį kiekvieną kartą buvo priversti ginti teismo keliu.

Pasak teisingumo ministrės Evelinos Dobrovolskos, pastaraisiais metais nebuvo teismų sprendimų, kuriais asmenims būtų atsisakyta suteikti asmenvardžius su q, w, x raidėmis, todėl akivaizdu, kad „nauja tvarka yra ne tik aktuali šalies gyventojams, bet ir teisiškai pagrįsta“.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Užsienio politika, Europa, Ukraina, Rusija

Dovilas Petkus. Kodėl Vokietija myli Rusiją labiau, nei Ukrainą?

15 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 26 d. 19:57

Dovilas Petkus. Kodėl Vokietija myli Rusiją labiau, nei Ukrainą?

laikmetis.lt

Vienu įtakingiausių Lietuvos visuomenininku laikomas Edmundas Jakilaitis bei politologas Virgis Valentinavičius pasipiktino Lietuvos kritika Vokietijai. Esą karo Ukrainoje kontekste Vokietija daro pakankamai daug, žada gausinti savo pajėgas Lietuvoje, todėl kritikos strėlių į Berlyno pusę leisti negalima.

Viena vertus, keistai atrodo žiniasklaidos korifėjų mėginimai uždrausti kalbėti kokia nors tema. Kita vertus, ar tikrai Vokietija daro pakankamai, o kritika vokiečiams – nepagrįsta?

Vokiečiai nevykdo savo įsipareigojimų?

Tiems, kurie džiaugsmingai trimituoja apie vokiečių sprendimą didinti Lietuvoje dislokuotų pajėgų skaičių, visų pirma derėtų dėkoti ne Vokietijos politikams, o britų premjerui B. Johnsonui. Būtent britų užmojis ne tik visomis priemonėmis padėti Ukrainai kovoti, bet ir principingas britų pajėgų didinimas Estijoje pastatė vokiečius į itin nepatogią padėtį. Vokietija yra priversta didinti pajėgų skaičių ir tęsti savo įsipareigojimus Lietuvai, nes kitaip NATO ir kitų didžiųjų valstybių kontekste atrodytų tiesiog juokingai.

Kitas svarbus klausimas, kurį reikia nuolat užduoti Vokietijai yra „kada“? Abstraktūs Vokietijos užsienio reikalų ministrės pasvarstymai apie tai, kaip jie didins pajėgas, bet, suprantate, dar neva turi pasitarti su visais NATO partneriais, nuteikia nekaip. Britams kažkodėl papildomų konsultacijų, nei remiant Ukrainą, nei didinant savo buvimą NATO Rytų flange, neprireikė. Vokietija tuo tarpu vaizduoja save kaip NATO biurokratijos kankinę.

Klausimas „kada“ svarbus ne tik kalbant apie pajėgų didinimą NATO pasienyje, bet ir elementariame įsipareigojimų vykdyme. Vokietijoje užsakytos Lietuvos kariuomenės pėstininkų kovos mašinos „Boxer“, pas mus vadinamos „vilkais“, vis dar nėra pristatomos laiku (vokiečiai nesilaiko pristatymo terminų). Negana to, kovos mašinose randama defektų, kuriuos būtina taisyti.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Teismai, Europa

Europos teisės ir teisingumo centras. Sorošo įtaka Europos Žmogaus Teisių Teisme

0 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 26 d. 19:54

Europos teisės ir teisingumo centras. Sorošo įtaka Europos Žmogaus Teisių Teisme

propatria.lt

2020 m. vasario mėn. ETTC (Europos Teisės ir Teisingumo Centras) paskelbė labai plačiai paplitusią ataskaitą apie NVO ir EŽTT (Europos Žmogaus Teisių Teismo) teisėjus, kuri atskleidė, kad mažiausiai 22 iš šimto pastarųjų EŽTT teisėjų yra dirbę septyniuose fonduose ir NVO ir darė sprendimus daugelyje bylų, gindami jų pačių organizacijas, tokiu būdu atsidurdami akivaizdaus interesų konflikto situacijoje.

Tarp šių privačių organizacijų George`o Soroso Atviros Visuomenės fondas išsiskiria tuo, kad dvylika jo darbuotojų tapo teisėjais Strasbūre, jis taip pat finansuoja kitas šešias paminėtas NVO ir kartais labai gausiai. Skaitlingas to paties tinklo teisėjų dalyvavimas liudija apie didelių fondų ir privačių NVO kišimąsi į Europos žmogaus teisių apsaugos sistemą ir verčia suabejoti jos nešališkumu. Pranešime iškelta nemažai klausimų apie teismo procedūrą ir etiką, į kuriuos atkreipiamas Europos Tarybos organų dėmesys.

EŽTT, nors ir „pyksta“ (anot Le Monde), nusprendė viešai nereaguoti, priešingai daugeliui politikų ir keliems ministrams, – ypač Bulgarijos – viešai išreiškusiems susirūpinimą dėl susidariusios padėties. Netgi Ministrų Taryba, aukščiausias 47 ambasadorių Europos Tarybos organas, nuo kurio priklauso Europos Teismas, buvo priversta viešai pripažinti, kad ataskaita buvo teisinga ir pažadėjo, kad naujai įvertins „iki 2024 m. pabaigos, atsižvelgdama į tolimesnę patirtį, esamos Teismo teisėjų atrankos ir jų rinkimų sistemos veiksmingumą“ (2021 m. balandžio 8 d.). Netrukus po to, 2021 m. balandžio 20 d., Atviros Visuomenės fondui pirmą kartą nepavyko pasiekti, kad vėl vienas jo darbuotojas būtų išrinktas teisėju Strasbūre. ETTC ataskaitos pastatyta užtvara pasirodė pakankamai stipri.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Ukraina, Rusija

Lenkija išsiuntė savo tankus Ukrainai – Lenkijos premjeras

7 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 26 d. 19:47

Lenkija išsiuntė savo tankus Ukrainai – Lenkijos premjeras

laikmetis.lt

Lenkija išsiuntė savo tankus į Ukrainą, pareiškė Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis, nepateikęs daugiau detalių. Ukraina ne kartą ragino Vakarus skubiai tiekti kuo daugiau ginklų, ypač sunkiosios technikos, Rusijos pajėgoms tęsiant puolimą šalyje.

„Taip“, – paklaustas, ar Lenkija siųs tankus į Ukrainą, atsakė Morawieckis. Visgi premjeras atsisakė atskleisti daugiau detalių, įskaitant išsiųstų tankų skaičių.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Puslapis 7 iš 370‹ Pirmas  < 5 6 7 8 9 >  Paskutinis ›

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.