Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Dr. Vygantas Malinauskas, dr. Paulius Čerka. Kuo Civilinės sąjungos skiriasi nuo Artimo ryšio?

0 Tiesos.lt siūlo   2022 m. rugsėjo 28 d. 18:54

Dr. Vygantas Malinauskas, dr. Paulius Čerka. Kuo Civilinės sąjungos skiriasi nuo Artimo ryšio?

Dovilas Petkus | laikmetis.lt

Trečiadienį Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) nariai atmetė Artimo ryšio įstatymo projektą ir toliau teiks svarstyti Civilinės sąjungos įstatymą šioje sesijoje.

Kuo iš esmės skiriasi šie du projektai? Ar išties civilinės sąjungos sprendžia praktines porų problemas? Kodėl pasiūlyta Artimo ryšio alternatyva? Valdantieji mėgina slapčia pasikėsinti į šeimos sampratą Lietuvoje?

Apie visą tai kalbamės su VDU dėstytojais, dr. Vygantu Malinausku ir dr. Pauliumi Čerka.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Religija ir filosofija, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vokietijos vyskupų pirmininkas teigia, kad religija yra „pertrūkis“, o ne tęstinumas

6 Tiesos.lt siūlo   2022 m. rugsėjo 28 d. 18:54

Vokietijos vyskupų pirmininkas teigia, kad religija yra „pertrūkis“, o ne tęstinumas

laikmetis.lt

Vokietijos vyskupų konferencijos pirmininkas vyskupas Georgas Bätzingas (Georgas Bėcingas) sakė, kad trumpiausias religijos apibrėžimas yra „pertrūkis“ ir kad kai kurios tęstinumo formos, kurių žmonės ieško religijoje, yra „atvirai įtartinos“.

G. Bätzingas kalbėjo antradienį tiesiogiai transliuotose šv. Mišiose vyskupų plenarinės asamblėjos, kuri rugsėjo 26-29 d. vyksta centrinės Vokietijos Fuldos mieste, proga.

Homilijoje Limburgo vyskupas sakė, kad „pernelyg užtikrintai tvirtinamas tęstinumas, t. y. vientisi ryšiai pagal šūkį „taip buvo visada; taip buvo manoma visada; kas buvo blogai vakar, negali būti teisinga šiandien“. Tai, jo manymu, yra „atvirai įtartina“.

G. Bätzingas kalbėjo apie „didingus vaizdinius, kuriuose Dievo tauta su tikėjimu išdėstė savo istorinę patirtį ir atpažino joje Dievo vadovavimą“.

Gegužės mėnesį nusivylimą popiežiumi Pranciškumi išreiškęs vokiečių prelatas sakė, kad iš tiesų „mūsų žmogiškoje prigimtyje reikia ieškoti tiltų tarp vakarykštės dienos ir rytdienos, brėžti laiko ribas ir atrasti prasmingas sąsajas – o tai dažnai įmanoma tik retrospektyviai. Mes siekiame tęstinumo. Tačiau trumpiausias religijos apibrėžimas yra ir lieka ,pertrūkis’, kaip sakė Johanas Baptistas Metzas“, kuris buvo įtakingas vokiečių kunigas ir teologas, miręs 2019 m.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Užsienio politika, Europa

Būsimos Italijos premjerės Georgia Meloni pergalės kalba

12 Tiesos.lt siūlo   2022 m. rugsėjo 27 d. 18:58

Būsimos Italijos premjerės Georgia Meloni pergalės kalba

respublika.lt

Pristatome būsimosios Italijos premjerės Georgia Meloni kalbą:

„Kodėl šeima pradėta laikyti priešiška? Kodėl šeima skamba grėsmingai? Nes tai (šeima) mus išskiria iš bendros masės. Tai mūsų individualumas. Todėl viskas, kas mus išskiria, yra priešiška dabartiniam laikui, tiems, kurie norėtų, kad mes nebeturėtume individualumo, o būtume tik idealiais vergais-vartotojais.

Todėl jie puola tautinę tapatybę, religinę tapatybę, lytinę tapatybę ir šeimos tradicijas.

Man atimta teisė save vadinti itale, krikščione, moterimi, motina. Nes, aš privalau būti pilietis x, lytis x, tėvas 1, tėvas 2, aš turiu būti skaičius. O kadangi aš tik skaičius, aš nebeturiu asmenybės ir šaknų. Ir tada aš būsiu tobulas vergas finansinių spekuliantų valdžioje. Būsiu idealus vartotojas.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Užsienio politika, Europa

Dovilas Petkus. Maišto prieš V. Putiną nebus, bet laukia maištas ES

7 Tiesos.lt siūlo   2022 m. rugsėjo 27 d. 18:58

Dovilas Petkus. Maišto prieš V. Putiną nebus, bet laukia maištas ES

laikmetis.lt

Praėjusią savaitę V. Putinui paskelbus karinę mobilizaciją įsižiebė viltys, kad iki šiol karą pasyviai stebėję, bet mirti nesiruošiantys Rusijos didmiesčių piliečiai gali pakelti maištą prieš patį diktatorių. Tokie spėjimai neturi jokio realaus pagrindo. Išvydus milžiniškas rusų, bandančių pabėgti į užsienį, eiles, tampa aišku – jokio vidaus karo prieš „Akelą“ nebus.

Emigracijos dėka nuleisti susikaupusį politinį garą yra viena veiksmingiausių valdžios priemonių, kaip spręsti šalies problemas. Labiausiai V. Putino nekenčiantis ir su jo karu Ukrainoje nenorintis tapatintis Rusijos segmentas persikels į kitas šalis. Nepaisant paskelbtos mobilizacijos, diktatorius neturi nė menkiausio noro staiga pulti uždarinėti valstybės sienas, tegul potencialūs neramumų kurstytojai išsivaikšto.

Tiesa, tai nereiškia, kad mobilizacija bus nesėkminga. Žmonių 140 mln. turinčioje šalyje sočiai pakaks pririnkti minėtiems 300 tūkst. o gal ir milijonui. Menko išsilavinimo, alkoholio ir propagandos liūne įstrigę, ar kitaip nesugebėję išsisukti nuo šaukimo, gaus automatą į rankas ir keliaus frontan. Kas jų ten laukia geriausiai iliustruoja ukrainiečių kariuomenės vado V. Zalužno žodžiai: „ateikit, užmušim visus“. V. Zelenskio patarėjas A. Arestovičius prideda: „mes irgi dar milijoną ukrainiečių mobilizuoti galim“.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Užsienio politika, Europa

Lenkijos premjeras kreipėsi į visus ES gyventojus: Ar mes norime tokios Europos? Ar tai demokratija?

4 Tiesos.lt siūlo   2022 m. rugsėjo 26 d. 21:28

Lenkijos premjeras kreipėsi į visus ES gyventojus: Ar mes norime tokios Europos? Ar tai demokratija?

laikmetis.lt

Lenkijos Ministras Pirmininkas Mateuszas Morawieckis sukritikavo Europos Komisijos pirmininkę Ursulą von der Leyen už pastabas, išsakytas prieš sekmadienį vykusius Italijos rinkimus, kuriose ji užsiminė, kad Europos Sąjunga turi „priemonių“, kaip elgtis nepalankių rezultatų atveju.

Šeštadienį per viešą susirinkimą Lenkijos rytuose esančiame Svidnike paklaustas apie šias pastabas, M. Morawieckis pavadino U. von der Leyen pastabas „skandalingomis“.

„Ji pasakė, kad Briuselis turi priemonių sudrausminti Italiją, jei ji paskirtų Briuseliui nepatogią vyriausybę“, – sakė jis susirinkusiems.

Lenkijos premjeras kreipėsi „į visus lenkus ir visus ES piliečius“ ir klausė: „Ar mes norime tokios Europos? Ar tai demokratija, ar tai teisinė valstybė? Kad eurokratai iš Briuselio diktuoja, kokia turi būti vyriausybė? Kas gali rinkti vyriausybes?“

„Ar Europos tautos, ar Briuselis su Berlynu turėtų išrinkti vyriausybes? Tai nėra teisinė valstybė, tai yra diktatas“, – pridūrė jis.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Religija ir filosofija, Ugdymo politika, Kultūros, kalbos, istorijos politika, Europa

Serbijos religiniam švietimui gresia panaikinimas dėl stojimo į ES

0 Tiesos.lt siūlo   2022 m. rugsėjo 26 d. 21:28

Serbijos religiniam švietimui gresia panaikinimas dėl stojimo į ES

laikmetis.lt

Dešimtmečius Serbijos religiniam švietimui daugiausia vadovavo Serbijos Ortodoksų Bažnyčia. Dabar Helsinkio žmogaus teisių komitetas Serbijoje (HCHRS) nori, kad tai būtų sustabdyta, taip pat kad būtų atsisakyta visų mokyklinių dalykų, susijusių su „tikybos mokslu“.

Neseniai išplatintame komiteto kreipimesi teigiama, kad Serbija turi panaikinti tikybos pamokas, jei nori įstoti į ES.

Ši komitetas taip pat mano, kad Serbijos Ortodoksų Bažnyčia yra „netolerantiška, antidemokratiška ir uždara“ institucija, kuri „negali ir neturi auklėti“ naujos kartos.

Kaip išeitį savo mokykloms komitetas numato štai ką – jo manymu, „geresnė visuomenė prasideda nuo bažnyčios ir religijos atskyrimo nuo mokslo ir valstybės“.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

Vidas Rachlevičius. Nacionalinės vatnikų medžioklės ypatumai

23 Tiesos.lt siūlo   2022 m. rugsėjo 26 d. 21:28

Vidas Rachlevičius. Nacionalinės vatnikų medžioklės ypatumai

delfi.lt

Karai, bene didžiausia žmonijos nelaimė, turi labai sunkias pasekmes ir liekamuosius reiškinius. Tai liudija Vietnamo, Persijos įlankos, Afganistano karai. Dabar vyksta karas Ukrainoje. Kalbu ne apie žuvusius žmones ir sugriautus miestus, o apie gyvuosius. Daugelį žmonių, patyrusių karo baisybes, kamuoja potrauminis streso sutrikimas (PTSS, angl. post-traumatic stress disorder, PTSD). Tai – psichikos sutrikimas. PTSS praeityje buvo žinomas įvairiais pavadinimais, pavyzdžiui, „sprogimo šokas“ (angl. shell shock) po Pirmojo pasaulinio karo, „kovinis nuovargis“ po Antrojo pasaulinio karo, visai neseniai – kaip Persijos įlankos karo sindromas. Tačiau PTSS – ne vien karo veteranų bėda, jis pasireškia ir civiliams, kurie yra patyrę smurtą, išprievartavimą, kuriems grėsė mirtis ar rimtas sužalojimas. Šiuo atveju pasireiškia visa virtinė simptomų ir jų recidyvų.

Kelis šimtus dienų su didžiuliu nerimu stebime padėtį Rusijos–Ukrainos karo frontuose ir pagaliau lengviau atsikvėpėme – ukrainiečiai perima iniciatyvą ir geros naujienos pasiekia mus kiekvieną dieną. Tikime, kad karas anksčiau ar vėliau baigsis, Ukraina ir mes visi švęsime pergalę, o vienas dalykas, kuris būtinai nutiks jau artimiausioje ateityje, – tai Vladimiro Putino režimo griūtis. Kas po to – nebursime iš kavos tirščių.

Dabar nuotraukose ir vaizdo klipuose matome Ukrainos karius, vaduojančius vieną gyvenvietę po kitos, su šypsena ir džiaugsmu keliančius Ukrainos vėliavas, bet nereikėtų apsigauti – visiems jiems ir šimtams tūkstančių kitų teko nelengvas likimas, nes sugrįžimas į normalų gyvenimą bei adaptacija daugeliui nebus lengva ir netenka abejoti, kad psichiatrijos terminija pasipildys dar vienu terminu.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Paskutinis verdiktas Albinui Kentrai ir „Miško broliams“

9 Tiesos.lt siūlo   2022 m. rugsėjo 24 d. 22:15

Paskutinis verdiktas Albinui Kentrai ir „Miško broliams“

Justina Gafurova | respublika.lt

Lietuvos Aukščiausiasis teismas jau spalio pradžioje paskelbs galutinį sprendimą byloje, kurioje su valstybe teisiasi partizanas Albinas Kentra, bandydamas išsaugoti savo rankomis kurtą „Miško brolių“ draugijos pastatą Vilniaus centre. Du teismai jau paskelbė, kad reikia iškeldinti bendriją ir patį A.Kentrą, tačiau nepaprasto likimo šviesuolis nepraranda vilties, kad teisingumas laimės, o „Miško brolių“ pastate atsivers modernus muziejus su valstybinės reikšmės archyvu.

Jau dešimtmetį su valstybe besibylinėjantis visai Lietuvai žinomas kaip Vilniaus Universiteto dvasia, Lietuvos Sąjūdžio ir Lietuvos Naujųjų Laikų karščiausių įvykių metraštininkas, partizanas A.Kentra sostinės centre esančių „Miško brolių“ rūmuose iki šiol saugo daug metų kauptą Lietuvos išsivadavimo bei laisvės kovų istorijos archyvą. Šiuose rūmuose, kur šildomas tik vienas mažas kambarėlis, ne vienerius metus glaudžiasi ir pats A.Kentra. Partizanas regi, kaip šiuose rūmuose ateityje duris visuomenei atveria istorinės atminties centras su vaizdo ir dokumentų archyvu, biblioteka.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Emigracija, imigracija, demografija, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

E. Macronas siūlo naują imigracijos politiką: migrantus siųs iš miestų į provinciją

10 Tiesos.lt siūlo   2022 m. rugsėjo 23 d. 20:54

E. Macronas siūlo naują imigracijos politiką: migrantus siųs iš miestų į provinciją

laikmetis.lt

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pažadėjo, kad naujas prieglobsčio ir imigracijos įstatymas įsigalios nuo 2023 m. pradžios, bei pabrėžė, kad Prancūzijos „demografinio pereinamojo laikotarpio“ metu į Prancūzijos kaimą reikia siųsti daugiau migrantų.

Rugsėjo 15 d. susitikime su prefektais E. Macronas sakė, kad įstatymo projektas bus pateiktas „nuo 2023 m. pradžios“, siekiant nutraukti absurdišką politiką, kuri, jo nuomone, yra „neveiksminga ir nežmoniška“.

E. Macronas siekia „geriau paskirstyti“ užsieniečius visoje Prancūzijoje, ypač „kaimo vietovėse, kurios pačios netenka gyventojų“ ir kuriose „turėsime uždaryti klases, mokyklas“. Tada Prancūzijos vadovas teigia, kad šie migrantai bus geriau priimti šiose labiau kaimiškose vietovėse.

„Jų priėmimo sąlygos bus daug geresnės (kaimo regionuose), nei jei juos įkurdinsime jau tankiai apgyvendintose vietovėse, kuriose koncentruojasi didžiulės ekonominės ir socialinės problemos“, – sakė jis. E. Macronas sakė norintis perkelti migrantus visų pirma į „kaimo vietoves, kuriose mažėja gyventojų“, ir apibūdino tai kaip „didžiulę galimybę“ pagal „demografinį perėjimą“.

Tačiau bandymai perkelti migrantus į kaimo regionus jau sulaukė aršaus pasipriešinimo visoje Prancūzijoje. Teigiama, kad migrantai miestų problemas išplatins po visą Prancūziją.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Partijos, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Dovilas Petkus. Kurios partijos išduoda savo rinkėją?

6 Tiesos.lt siūlo   2022 m. rugsėjo 22 d. 20:55

Dovilas Petkus. Kurios partijos išduoda savo rinkėją?

laikmetis.lt

Neseniai Laisvos visuomenės instituto užsakymu atlikta „Vilmorus“ apklausa dėl vienalyčių partnerysčių įteisinimo Lietuvoje atskleidė įdomių faktų apie mūsų visuomenę bei politines partijas.

Apklausos metu daugiau nei 73 proc. gyventojų teigia nepritariantys vienalyčių partnerysčių, dabar vadinamų civilinėmis sąjungomis įteisinimui. Tačiau minimi procentai yra įdomesni žvelgiant iš laiko perspektyvos.

Šiemet sukanka dešimt metų nuo to laiko, kai pirmą kartą lietuvių buvo klausiama ką jie mano apie vienalyčių porų santykių įteisinimą. 2012 m. tokioms sąjungoms nepritarė 74 proc. Šiemet tokių buvo 73 proc. Visą tai rodo, jog per ištisą dešimtmetį, kurio metu liberalios politinės jėgos ragino pakeisti šeimos sampratą, dosniai fonduose aprūpinamos LGBT organizacijos teikė skundus ir organizavo „pasididžiavimo“ eitynes, o nacionalinis transliuotojas LRT stengėsi visomis išgalėmis įtikinti mus priimti kitas šeimos formas jų statistinis pasiekimas – 1 proc. Trumpai tariant – jokio poveikio.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Puslapis 7 iš 386‹ Pirmas  < 5 6 7 8 9 >  Paskutinis ›

Rekomenduojame

Arvydą Šliogerį prisimenant: „Apie vieną kitą grėsmę Lietuvai”

Vytautas Sinica. Pamiršti vaikai Diawaros grybukų istorijoje

Svenas R. Larsonas. Ar gali vėl laimėti D. Trumpas?

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt ketvirtoji (Lapkričio 24 diena)

Jungtinių Tautų analitinis centras iki 2050 metų siūlo „senstančiai“ Europos Sąjungai 60 milijonų migrantų

Almantas Stankūnas. I. Šimonytė arba apsimeta, arba nesupranta, kad Igničio veikla gali sukelti daug

Vytautas Sinica. Interviu Lenkijos televizijai (programa pasauliui anglų kalba) karo tematika

Edvardas Čiuldė. Ar iš tiesų mūsų tėvynainiai homoseksualai neturi Tėvynės?

Jonas Jasaitis. Žmonijos sunaikinimo scenarijai

Vidas Rachlevičius. Visas aktyvistes ir veikėjus reikėjo „pagrilinti”

Audrys Antanaitis: Valstybinės kalbos laukia sunkus metas

Borisas Johnsonas: Vokietija norėjo greito Ukrainos pralaimėjimo

Mirė Ukrainos disidentas Jurijus Šuchevičius

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt trečioji (Lapkričio 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ar Generalinė Prokuratūra ir STT nesiims tirti klausimo dėl IGNITIS smulkiųjų akcininkų?

Dovilas Petkus. Kompensacijos žydams: susitaikymo aktas ar mokestis „Holokausto industrijai“?

Jonas Grigas. Mokslininkai ragina paskelbti 5G ryšių moratoriumą

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.