Svarbiausias, Ukraina, Rusija

Pavel Ablamski. Už ką gudai kaunasi „Ukrainos fronte”?

8 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 28 d. 20:04

Pavel Ablamski. Už ką gudai kaunasi „Ukrainos fronte”?

gudija.lt

Lukašenkos režimo bendradarbiavimas su Rusija, kuri vykdo agresiją prieš Ukrainą, pastatė gudus į labai sudėtingą padėtį. Bet koks karas netoleruoja pustonių ir karas Ukrainoje nėra išimtis. Kaip pastebėjo gudų opozicinis tinklaraštininkas Antonas Matolka, pačioje karo pradžioje gudų ir ukrainiečių priešiškumo didinimu buvo užsiėmęs visas rusiškų trolių fabrikas.

Gudų ir visos Baltarusijos atžvilgiu taikomas „kolektyvinės atsakomybės principas“, kas yra visiškai suprantama karo metu. Kijeve rimtai svarstoma pervardinti „Bresto“ ir „Minsko“ metro stoteles, o Ukrainos archyvai prieš kelias dienas pareiškė, kad nebeaptarnaus Baltarusijos piliečių užklausų. Belieka tikėtis, kad Ukraina apsiribos tik panašiomis simbolinėmis sankcijomis, bet bijau, kad santykiai tarp abiejų tautų bus atšalę dar ilgą laiką. Padėtį sunkina tas faktas, kad paskutinieji trisdešimt metų tapo prarastų galimybių laikotarpiu, kai nesusiformavo ekspertų, realiai suprantančių ukrainiečių ir gudų santykių specifiką, ratas. Vienas iš tokių ekspertų galėjo būti, pavyzdžiui, buvęs Ukrainos pasiuntinys Baltarusijoje Romanas Bezsmertny, kuris laikėsi nuosaikios pozicijos Lukašenkos režimo atžvilgiu.

Akivaizdu, kad didžioji gudų visuomenės dalis nepalaiko rusų agresijos Ukrainoje. Kalba eina ne tik apie Lukašenkos režimo priešininkus bet netgi apie šalininkus. Minskas bando siųsti tam tikrus signalus Vakarams, tikėdamasis atnaujinti dialogą, bet tuo pat metu tęsia represijas šalies viduje.

Reikia atkreipti dėmesį į visuotinį įsitikinimą, kad pilietinė visuomenė Baltarusijoje yra visiškai išvalyta. Panašiomis sąlygomis bet kokia vieša akcija, skirta Ukrainos palaikymui, reikalauja milžiniškos asmeninės drąsos. Pavyzdžiui, balandžio pradžioje pasklido informacija, kad tardymo izoliatoriuje atsidūrė opozicijos aktyvistė Ludmila Ramanovič. Priežastimi tapo atviras laiškas, kuriuo buvo smerkiama Rusijos agresija Ukrainoje ir Lukašenkos režimo dalyvavimas joje.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Žiniasklaida, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vytautas Sinica. „Prievartiniame laisvinime nėra nieko liberalaus“

3 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 27 d. 21:11

Vytautas Sinica. „Prievartiniame laisvinime nėra nieko liberalaus“

kaunieciams.lt

Europos Sąjunga (ES)  skelbiasi ir džiūgauja pasiekusi „istorinį“ susitarimą dėl interneto reguliavimo. Mirtinos Kremliaus ordų grėsmės akivaizdoje mums reikia daugiau draudimų, cenzūros, kontrolės, kiršinimo ir skaldymo? Apie tai kalbamės su politologu, Nacionalinio susivienijimo vienu iš steigėjų Vytautas Sinica. Pašnekovo nuomone, džiūgauti draudimų gausa nėra protinga.

„Skaitmeniniu paslaugų aktu (Digital Services Act, DSA) – didžiulio projekto, skirto technologijų bendrovių veiklai reguliuoti, antrąja dalimi – numatomos griežtesnės bausmės platformoms ir tinklapiams, skelbiančioms įvairų draudžiamą turinį: nuo neapykantą kurstančios kalbos iki dezinformacijos ir vaikų lytinio išnaudojimo vaizdų.“

Ar kova su neapykantos kalba, rasizmu, ksenofobija kartais netampa dingstimi perteklinei cenzūrai? Kuo tai pasireiškia, jei taip yra?

Galima sakyti netgi drąsiau: kova su neapykantos kalba ne kartais tampa, o iš esmės ir egzistuoja tiesiog kaip priedanga cenzūrai paslėpti. Šiandien dauguma atvejų, kai žmonės socialiniuose tinkluose blokuojami ar realiame gyvenime izoliuojami „dėl skleidžiamos neapykantos“ yra ne kokios neapykantos ar skatinimų susidoroti atvejai, o banaliausias konservatyvių pažiūrų išsakymas.

Pasisakyti, jog šeima galima tik tarp vyro ir moters, kad neįmanoma pakeisti lyties, o noras tą daryti yra toks pat tapatumo sutrikimas kaip ir noras būti kitu asmeniu, požiūris, kad valstybės turi saugoti savo sienas, priimti tik legaliai atvykstančius migrantus ir stengtis integruoti juos į visuomenę, konstatavimas, jog vyksta Europos islamizacija – visa tai šiandien traktuojama kaip neapykantos kalba, įvairūs, o ypač vieši asmenys teisiami ir neretai baudžiami dėl tokių pasisakymų, o masė žmonių netenka pamatinių saviraiškos laisvių, nes yra už tokį požiūrį užblokuojami socialiniuose tinkluose.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Kultūros, kalbos, istorijos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vyriausybė patvirtino tvarką, kaip bus rašomos pavardės dokumentuose nelietuviškomis raidėmis

3 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 27 d. 20:59

Vyriausybė patvirtino tvarką, kaip bus rašomos pavardės dokumentuose nelietuviškomis raidėmis

pozicija.org

Vyriausybė trečiadienį patvirtino tvarką, kaip leidus q, w ir x raides bus rašomos pavardės dokumentuose.

Teisingumo ministerija nustatė asmenų vardų ir pavardžių rašymo tvarką nuo gegužės 1 dienos pradedant galioti originalią pavardžių rašybą lotyniško pagrindo rašmenimis leidusiam Asmens vardo ir pavardės rašymo dokumentuose įstatymui.

Tvarka nustato, kad piliečio asmenvardžiai rašomi lietuviškais rašmenimis, taip pat – atsižvelgiant į asmenvardžių formos skirtumus pagal lytį, ir šie reikalavimai galės būti netaikomi tik išimtiniais atvejais.

Pasak ministerijos pranešimo, apibrėžiant išimtinius atvejus siekiama pašalinti teisinio reguliavimo spragas, dėl kurių asmenys savo asmenvardžių negalėjo turėti įrašytų originalia forma, o teisę į asmenvardį kiekvieną kartą buvo priversti ginti teismo keliu.

Pasak teisingumo ministrės Evelinos Dobrovolskos, pastaraisiais metais nebuvo teismų sprendimų, kuriais asmenims būtų atsisakyta suteikti asmenvardžius su q, w, x raidėmis, todėl akivaizdu, kad „nauja tvarka yra ne tik aktuali šalies gyventojams, bet ir teisiškai pagrįsta“.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Užsienio politika, Europa, Ukraina, Rusija

Dovilas Petkus. Kodėl Vokietija myli Rusiją labiau, nei Ukrainą?

15 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 26 d. 19:57

Dovilas Petkus. Kodėl Vokietija myli Rusiją labiau, nei Ukrainą?

laikmetis.lt

Vienu įtakingiausių Lietuvos visuomenininku laikomas Edmundas Jakilaitis bei politologas Virgis Valentinavičius pasipiktino Lietuvos kritika Vokietijai. Esą karo Ukrainoje kontekste Vokietija daro pakankamai daug, žada gausinti savo pajėgas Lietuvoje, todėl kritikos strėlių į Berlyno pusę leisti negalima.

Viena vertus, keistai atrodo žiniasklaidos korifėjų mėginimai uždrausti kalbėti kokia nors tema. Kita vertus, ar tikrai Vokietija daro pakankamai, o kritika vokiečiams – nepagrįsta?

Vokiečiai nevykdo savo įsipareigojimų?

Tiems, kurie džiaugsmingai trimituoja apie vokiečių sprendimą didinti Lietuvoje dislokuotų pajėgų skaičių, visų pirma derėtų dėkoti ne Vokietijos politikams, o britų premjerui B. Johnsonui. Būtent britų užmojis ne tik visomis priemonėmis padėti Ukrainai kovoti, bet ir principingas britų pajėgų didinimas Estijoje pastatė vokiečius į itin nepatogią padėtį. Vokietija yra priversta didinti pajėgų skaičių ir tęsti savo įsipareigojimus Lietuvai, nes kitaip NATO ir kitų didžiųjų valstybių kontekste atrodytų tiesiog juokingai.

Kitas svarbus klausimas, kurį reikia nuolat užduoti Vokietijai yra „kada“? Abstraktūs Vokietijos užsienio reikalų ministrės pasvarstymai apie tai, kaip jie didins pajėgas, bet, suprantate, dar neva turi pasitarti su visais NATO partneriais, nuteikia nekaip. Britams kažkodėl papildomų konsultacijų, nei remiant Ukrainą, nei didinant savo buvimą NATO Rytų flange, neprireikė. Vokietija tuo tarpu vaizduoja save kaip NATO biurokratijos kankinę.

Klausimas „kada“ svarbus ne tik kalbant apie pajėgų didinimą NATO pasienyje, bet ir elementariame įsipareigojimų vykdyme. Vokietijoje užsakytos Lietuvos kariuomenės pėstininkų kovos mašinos „Boxer“, pas mus vadinamos „vilkais“, vis dar nėra pristatomos laiku (vokiečiai nesilaiko pristatymo terminų). Negana to, kovos mašinose randama defektų, kuriuos būtina taisyti.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Teismai, Europa

Europos teisės ir teisingumo centras. Sorošo įtaka Europos Žmogaus Teisių Teisme

0 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 26 d. 19:54

Europos teisės ir teisingumo centras. Sorošo įtaka Europos Žmogaus Teisių Teisme

propatria.lt

2020 m. vasario mėn. ETTC (Europos Teisės ir Teisingumo Centras) paskelbė labai plačiai paplitusią ataskaitą apie NVO ir EŽTT (Europos Žmogaus Teisių Teismo) teisėjus, kuri atskleidė, kad mažiausiai 22 iš šimto pastarųjų EŽTT teisėjų yra dirbę septyniuose fonduose ir NVO ir darė sprendimus daugelyje bylų, gindami jų pačių organizacijas, tokiu būdu atsidurdami akivaizdaus interesų konflikto situacijoje.

Tarp šių privačių organizacijų George`o Soroso Atviros Visuomenės fondas išsiskiria tuo, kad dvylika jo darbuotojų tapo teisėjais Strasbūre, jis taip pat finansuoja kitas šešias paminėtas NVO ir kartais labai gausiai. Skaitlingas to paties tinklo teisėjų dalyvavimas liudija apie didelių fondų ir privačių NVO kišimąsi į Europos žmogaus teisių apsaugos sistemą ir verčia suabejoti jos nešališkumu. Pranešime iškelta nemažai klausimų apie teismo procedūrą ir etiką, į kuriuos atkreipiamas Europos Tarybos organų dėmesys.

EŽTT, nors ir „pyksta“ (anot Le Monde), nusprendė viešai nereaguoti, priešingai daugeliui politikų ir keliems ministrams, – ypač Bulgarijos – viešai išreiškusiems susirūpinimą dėl susidariusios padėties. Netgi Ministrų Taryba, aukščiausias 47 ambasadorių Europos Tarybos organas, nuo kurio priklauso Europos Teismas, buvo priversta viešai pripažinti, kad ataskaita buvo teisinga ir pažadėjo, kad naujai įvertins „iki 2024 m. pabaigos, atsižvelgdama į tolimesnę patirtį, esamos Teismo teisėjų atrankos ir jų rinkimų sistemos veiksmingumą“ (2021 m. balandžio 8 d.). Netrukus po to, 2021 m. balandžio 20 d., Atviros Visuomenės fondui pirmą kartą nepavyko pasiekti, kad vėl vienas jo darbuotojas būtų išrinktas teisėju Strasbūre. ETTC ataskaitos pastatyta užtvara pasirodė pakankamai stipri.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Ukraina, Rusija

Lenkija išsiuntė savo tankus Ukrainai – Lenkijos premjeras

7 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 26 d. 19:47

Lenkija išsiuntė savo tankus Ukrainai – Lenkijos premjeras

laikmetis.lt

Lenkija išsiuntė savo tankus į Ukrainą, pareiškė Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis, nepateikęs daugiau detalių. Ukraina ne kartą ragino Vakarus skubiai tiekti kuo daugiau ginklų, ypač sunkiosios technikos, Rusijos pajėgoms tęsiant puolimą šalyje.

„Taip“, – paklaustas, ar Lenkija siųs tankus į Ukrainą, atsakė Morawieckis. Visgi premjeras atsisakė atskleisti daugiau detalių, įskaitant išsiųstų tankų skaičių.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Religija ir filosofija, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vizito Maltoje metu popiežius atsisakė krucifikso ant scenos, kad neįžeistų musulmonų imigrantų

18 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 26 d. 19:35

Vizito Maltoje metu popiežius atsisakė krucifikso ant scenos, kad neįžeistų musulmonų imigrantų

katalikutradicija.lt

Nors ant scenos, nuo kurios kalba popiežius, įprasta pastatyti Nukryžiuotąjį, tokios idėjos buvo atsisakyta popiežiaus vizito Maltoje balandžio pradžioje metu. Teigiama, jog sprendimas nestatyti Nukryžiuotojo ant scenos buvo priimtas siekiant neįžeisti musulmonų imigrantų.

Maltos arkivyskupija viešai paskelbė, kad „Scena nebus papuošta krucifiksu, nes dauguma migrantų yra musulmonai“.

Vietoje Nukryžiuotojo, sceną puošė paveikslas su plastiko buteliais jūroje ir raudonomis dėmėmis. Tai turėjo išryškinti dvi priežastis, dėl kurių Pranciškus aplankė Maltą: kad gintų migrantus ir aplinką. „Kai pažvelgi giliau, pamatai, kad jūra yra sudaryta iš išmestų plastikinių butelių, nes mūsų jūroje yra daugiau plastiko nei žuvų. Tuo tarpu raudonos dėmės yra gelbėjimosi liemenės - jūroje prarastų žmonių gyvybės“, - paaiškino už scenos dekoravimą atsakingas dizaineris Carlo Schembri.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Dainius Razauskas: Kodėl neskamba „Šlovė Lietuvai, didvyriams šlovė!“?

14 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 25 d. 21:46

Dainius Razauskas: Kodėl neskamba „Šlovė Lietuvai, didvyriams šlovė!“?

alkas.lt

Kodėl?

Ogi todėl, kad ukrainiečiai ne paslaugiai nusilenkė, ne nuolankiai pasidavė, o sukilo ir stojo ginti savo Tėvynės, savo namų, savo kalbos. Ir netgi tie, kurie tos kalbos nemokėjo ir nesimokė, dabar kalba ukrainietiškai.

Ukrainiečiai nenusilenkė ir nepasidavė, jie pakilo už savo teisę būti, todėl pelnė viso pasaulio pagarbą. Nes teisę būti turi ir garbę pelno tik tas, kuris jos pats neišsižada ir neišduoda. Ar ne todėl lietuviui taip gera, taip ramu tarti „šlovė Ukrainai, didvyriams šlovė“? Net širdis sušyla!

Nes jiems galima būti savimi ir nenusilenkti, per kraują pasidarė galima. O mums – ne.

Mūsų – kokie didvyriai? Juk pilėnai – tik apgailėtini nevykėliai, nesugebėję dėkingai priimti kryžiuočių jiems neštos civilizacijos, išsigandę ir iš baimės išsižudę. Juk daktaras Jonas Basanavičius – tik psichikos ligonis, tuščioje vietoje „sukonstravęs“ Lietuvą iš savo filologinių kliedesių. Ir Jonas Noreika-Generolas Vėtra – argi ne žydšaudys, ne nacis, ne „banderovcas“? Argi tai ne mūsų strateginės ideologijos gairės, pagal kurias, sužlugdžius tautinę mokyklą, „denacifikuojamas“ Lietuvos jaunimas?

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Dr. Zitą Šličytę norima pasodinti

37 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 23 d. 13:02

Dr. Zitą Šličytę norima pasodinti

Danas Nagelė | respublika.lt

Žmogaus teisių organizacijų koalicija, kuriai šiuo metu pirmininkauja Tolerantiško jaunimo asociacija, kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama Aukščiausiosios Tarybos deputatės dr. Zitos Šličytės atžvilgiu pradėti ikiteisminį tyrimą. Mat koalicija, itin besirūpinanti LGBT reikalais, teisininkės kalboje, pasakytoje per iškilmingą Kovo 11-osios posėdį Seime, įžvelgė... neapykantos kalbą.

Devynių lapų skundas, kurį surašė Tolerantiško jaunimo asociacijos vadovas Artūras Rudomanskis, o pasirašė Žmogaus teisių organizacijų koalicijos valdybos pirmininkė Simona Padegimaitė, pradedamas nuo to, kad Rusija Ukrainoje pradėjo karą.

„Dabar vykstančio istorinio kataklizmo šešėlyje, kai vienybė ir kiekvieno žmogaus prisidėjimas ginant žmogiškąsias vertybes yra kaip niekad svarbūs, deja, atsiranda nepateisinamų bandymų tą vienybę skaldyti, supriešinti visuomenę ir jos grupes, skleisti neapykantą, ypač LGBT+ žmonių ir kitokių mažumų atžvilgiu. Tačiau tokioms destruktyvioms iniciatyvoms turi būti duodamas deramas atsakas”, - dėstoma rašte.

Anot skundėjų, „šių rūsčių įvykių kontekste kai kurių asmenų kalbos - skleidžiamos netgi ir iš Seimo tribūnos - nukreiptos į tai, kad LGBT+ asmenys iš viso išnyktų iš visuomeninių realijų, pagal principą „nėra žmogaus - nėra problemos”.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Religija ir filosofija, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Dr. Johnas Stottas – Homoseksualų partnerystės Biblijos kontekste

1 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 23 d. 12:46

Dr. Johnas Stottas – Homoseksualų partnerystės Biblijos kontekste

Antikiniame graikų ir romėnų pasaulyje homoseksualūs ryšiai buvo praktikuojami kaip savaime suprantamas dalykas. Kiekvienas (laisvas) vyras greta santuokinio ryšio pagal savo skonį rinkosi meilę moterims, vyrams, berniukams arba sykiu keliems. O gėdinga tiek heteroseksualiuose, tiek homoseksualiuose santykiuose buvo pasyvus, vergiškas, dėl to laikomas moterišku seksualinis elgesys.

Svarbu buvo tik būti aktyviąja puse – lytis neturėjo reikšmės. Todėl homofiliškai pasyvus vyras patirdavo didžiulę panieką. Tačiau pasižyminčios meile ilgalaikės homoseksualias partnerystės ar santuokos buvo draudžiamos. Didikai vyrai turėjo savo sutuoktines, kurių padėtis buvo daug aukštesnė palyginti su kitais seksualiniais partneriais.

Judaizmas ir krikščionybė homoseksualius santykius griežtai atmetė. Tačiau šiandieniniame pasaulyje tos pačios lyties meilė vėl ateina „į madą“. Mažėja šalių, kuriose homoseksualumas būtų įstatymiškai baudžiamas kaip tvarkos ar dorovės pažeidimas.

Kitaip nei antikos laikais, dabar ir į homoseksualias partnerystes žiūrima kaip į galimą vyro ir moters santuokos alternatyvą. Kai kuriose valstybėse jau pripažįstamos tos pačios lyties porų „santuokos“ bei laiminamos kai kuriose krikščionių bažnyčiose.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Puslapis 7 iš 370‹ Pirmas  < 5 6 7 8 9 >  Paskutinis ›

Rekomenduojame

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.