Svarbiausias, Kultūros, kalbos, istorijos politika, Žiniasklaida

Mindaugas Karalius: Didžioji LRT apgavystė – ir liepos 6-ąją, Valstybės dieną

7 Tiesos.lt siūlo   2022 m. liepos 4 d. 19:29

Mindaugas Karalius: Didžioji LRT apgavystė – ir liepos 6-ąją, Valstybės dieną

Irena Babkauskienė | respublika.lt

Rubrikoje „Mini interviu“ kalbamės su Asociacijos „Talka – kalbai ir tautai“ nariu, verslininku Mindaugu Karaliumi.

Prieš 7 metus inicijavote ir finansavote vardyno „Rinkis vardą lietuvišką“ leidimą, kuriame pateikiami baltiškos kilmės, taip pat naujieji lietuvių vardai. Tuomet sakėte, kad, žiūrint į populiariausių vardų dešimtukus, kur tik vienas kitas vardas – lietuviškas, akivaizdu, jog mums trūksta pasididžiavimo savo lietuviškomis šaknimis. Kaip apibūdintumėte šiandieninę vardų pasirinkimo tendenciją?

Deja, ta tendencija nepasikeitė. Nežiūrėjau, koks buvo praėjusių metų mergaičių, berniukų vardų dešimtukas, bet pastaraisiais metais iš dešimties populiariausių mergaičių vardų, tik 4 ar 5 būdavo lietuviški, o berniukų – iš dešimties vardų esu užtikęs tik vieną.

Visai neseniai išgirdau, kad Danijoje negalima parinkti vaikui bet kokio vardo – jis turi būti pasirinktas iš sudaryto vardyno, kuriame yra 7 tūkstančiai Danijoje vartojamų vardų.

Noriu pakviesti lietuvius būti lietuviais, nors šiais laikais reikia drąsos būti lietuviu. Dabartinėje Lietuvoje tautinė savimonė nėra ugdoma, ir tai yra didelis nuostolis tiek lietuvių tautai, tiek Lietuvos valstybei. Nes Lietuva yra vienintelė vieta, kur mes, lietuvių tauta, esame savo namuose.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Vokietijoje planuojama leisti visiems pasikeisti lytį nuo keturiolikos metų

6 Tiesos.lt siūlo   2022 m. liepos 2 d. 18:43

Vokietijoje planuojama leisti visiems pasikeisti lytį nuo keturiolikos metų

laikmetis.lt

Vokietijos parlamente užregistruotas įstatymo projektas, kurį ketvirtadienį pristatė teisingumo ministras Marco Buschmannas ir federalinis šeimos reikalų, vyresnio amžiaus piliečių, moterų ir moterų reikalų ministras. Pasak projekto kiekvienas Vokietijoje galės laisvai keisti savo lytį ir vardą nuo 14 metų.

„Visos trys vyriausybės partijos – socialdemokratai (SPD), žalieji ir liberalioji Laisvųjų demokratų partija (FDP) – sutinka, kad transseksualų statusą reglamentuojantys teisės aktai turėtų būti pakeisti nauju įstatymu“, – teigiama abiejų ministrų pranešime.

Dabar vadinamasis apsisprendimo įstatymas pakeis senąjį įstatymą, kuris, Vokietijos kairiosios vyriausybės teigimu, yra diskriminacinis ir pasenęs, rašo Vengrijos naujienų leidinys Magyar Nemzet. Vadovaujantis pagrindiniais principais, suformuotais derybose tarp valdančiųjų partijų ir atitinkamų ministerijų, naujajame įstatyme turi būti numatyta, kad kiekvienas nuo 14 metų gali savarankiškai ir laisvai nustatyti savo lytį ir vardą paprasta metrikacijos biuro tvarka, be jokios medicininės apžiūros arba specialisto išvadų.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Tikėjimo persekiojimas, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Krikščionis gydytojas, tikintis, kad pacientai negali keisti lyties, gins savo nuomonę Apeliaciniame teisme

1 Tiesos.lt siūlo   2022 m. liepos 2 d. 18:33

Krikščionis gydytojas, tikintis, kad pacientai negali keisti lyties, gins savo nuomonę Apeliaciniame teisme

laikmetis.lt

Krikščionis gydytojas skųs sprendimą, kuriuo patvirtinama jo teisė nepritarti translytiškumui, bet teigiama, kad šių pažiūrų negalima reikšti darbo vietoje.

58 metų daktaras Davidas Mackerethas (Deividas Makaretas) 2018 m. buvo atleistas iš Darbo ir pensijų departamento medicinos vertintojo pareigų po to, kai atsisakė kreiptis į translyčius klientus jų pasirinktais įvardžiais.

Jis apskundė atleidimą iš darbo, teigdamas, kad tai pažeidžia jo teisę į žodžio, sąžinės ir religijos laisvę, tačiau 2019 m. jis pralaimėjo bylą, kai darbo tribunolas nusprendė, kad jo tikėjimas Pradžios knygos 1 skyčiaus 27 eilute – kad žmonės gimsta vyrais ir moterimis – yra „nesuderinamas su žmogaus orumu“, „nevertas pagarbos demokratinėje visuomenėje“ ir yra „tik nuomonė“.

Trečiadienį Apeliaciniame darbo bylų teisme teisėjas pareiškė, kad pirminiame sprendime „padaryta teisės klaida“, o tai reiškia, kad daktaro Mackeretho įsitikinimus saugo Lygybės aktas ir Žmogaus teisių aktas.

„Buvo neteisinga pripažinti, kad tai buvo tik nuomonės, pagrįstos turima informacija“, – rašoma sprendime.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Užsienio politika, Europa, Ukraina, Rusija

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

138 Tiesos.lt siūlo   2022 m. birželio 23 d. 22:47

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Ričardas Čekutis | respublika.lt

Panašu, kad Lietuva vienašališkai įvedė sankcijas rusiškajam tranzitui į Kaliningrado sritį. Tai galbūt būtų garbinga, jeigu mūsų valdžia nebūtų melavusi apie tai, jog tik vykdo Briuselio direktyvas, tuo slėpdamasi už „europinių partnerių” nugarų. Ir bijoti čia reikėtų ne tiek Rusijos atsako, kiek mūsų valdžios nekompetencijos ar net atviro kenkimo valstybės interesams.

Dar 2014 m. buvo priimtas ES Tarybos reglamentas dėl ribojamųjų priemonių, atsižvelgiant į Rusijos veiksmus, kuriais destabilizuojama padėtis Ukrainoje. Šių metų vasario 24 d. Rusijai pradėjus naują agresiją ir įsiveržus į kitas Ukrainos teritorijas, reglamentas buvo gerokai papildytas ir išplėstas. Dabar, pavyzdžiui, geležies ir plieno (juodųjų metalų) sankcijų paketo aprašymas atrodo taip:

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Kiti regionai

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

3 Tiesos.lt siūlo   2022 m. birželio 21 d. 19:24

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

laikmetis.lt

Japonijos teismas pirmadienį nusprendė, kad tai, jog šalyje nepripažįstamos tos pačios lyties asmenų santuokos, atitinka Konstituciją, nors praėjusiais metais kito šalies teismo nuosprendyje buvo konstatuota priešingai.

Vakarų Japonijos Osakos apygardos teismas atmetė trijų tos pačios lyties porų argumentus. Aktyvistai, siekiantys santuokų lygybės, jau yra pateikę virtinę tokių ieškinių.

„Žvelgiant iš asmens orumo perspektyvos, galima teigti, kad reikalinga įgyvendinti tos pačios lyties porų viešo pripažinimo privalumus per oficialų pripažinimą“, – sakoma teismo sprendime.

Tačiau dabartinis tokių sąjungų nepripažinimas „nelaikomas Konstitucijos pažeidimu“, priduriama nutarime, kuriame teigiama, kad „viešoji diskusija apie tai, kokia sistema tam yra tinkama, nebuvo išsamiai įgyvendinta“.

Ieškovų advokatas Akiyoshi Miwa (Akijošis Miva) sakė, kad jį šokiravo teismo nenoras įsikišti į debatus.

„Tai reiškia, jog teisėjas sako, kad teismas neturi aktyviai įsitraukti [sprendžiant] žmogaus teisių klausimus“, – sakė A. Miwa.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Sveikatos apsaugos politika, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

4 Tiesos.lt siūlo   2022 m. birželio 20 d. 20:31

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

laikmetis.lt

Britanijos sveikatos agentūros atliktas beždžionių raupų tyrimas parodė, kad 151 iš 152 atvejų yra vyrai, kurie „prisipažįsta esantys gėjai, biseksualūs arba turintys lytinių santykių su vyrais“.

Apklausa parodė, kad 311 (99 % iš 314) atvejų buvo vyrai, o tik 3 patvirtinti atvejai yra moterų.

„Šimtas penkiasdešimt du apsikrėtę asmenys dalyvavo tyrime, įgyvendintame nuo 2022 m. gegužės 26 d.,“ – teigiama apklausoje.

„Šiais duomenimis, 151 iš 152 apklaustų vyrų buvo pripažinti gėjais, biseksualiais ir kitais vyrais, kurie turi lytinių santykių su kitais vyrais. Ankstyvieji beždžionių raupų protrūkiai kilo gėjų pirtyje Ispanijoje ir homoseksualaus fetišo festivalyje Belgijoje.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Kultūros, kalbos, istorijos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

7 Tiesos.lt siūlo   2022 m. birželio 19 d. 20:32

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Danas Nagelė | respublika.lt

Iki šiol buvo priimta, kad teismai turi tik vykdyti teisingumą, tačiau sulaukėme laikų, kai jie tapo įstatymų leidėjais. Tiesa, netiesiogiai. Iš pradžių jie priėmė kelis nutarimus, leidusius Lietuvos piliečiams asmens dokumentuose rašyti savo pavardes su raide „w“. Todėl Seimui teko pakeisti įstatymą ir įteisinti ne tik „w“, bet ir „q“ bei „x“, nes jos yra lotyniškoje abėcėlėje. O štai birželio 1 d. vienam piliečiui teismas palaimino ir raidę „ł“, nors jos nėra ne tik lietuviškoje abėcėlėje, bet ir lotyniškoje bei įstatymuose. Tad Seimui teks įteisinti ir ją, o po to gal ir kokius hieroglifus ar raides su umliautais.

Dar viena nauja raidė

Vilniaus miesto apylinkės teismas birželio 1 d. priėmė sprendimą, kuriuo pripažino, kad Jaroslavo Volkonovskio pavardė turi būti rašoma ne tik su neseniai įteisinta lotyniška „w“ raide, bet ir su perbraukta „l“, kuri atrodo taip : „ł“. Tad kai sprendimas įsigalios, Jaroslavo Volkonovskio pavardė visuose dokumentuose bei registruose turės būti rašoma Jarosław Wołkonowski. O sprendimas veikiausiai įsigalios, nes Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyrius jo skųsti neketina.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Šiaurės Amerika

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

4 Tiesos.lt siūlo   2022 m. birželio 19 d. 20:24

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

laikmetis.lt

Buvęs prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) penktadienį per kalbą Tenesyje (JAV) sakė, kad „didžiausias pavojus Amerikai kyla iš vidaus“ bei kalbėjo apie „raganų medžioklę“.

Nešvilyje vykusioje Tikėjimo ir laisvės koalicijos konferencijoje „Kelias į daugumą“ (Faith & Freedom Coalition’s Road to Majority) buvęs prezidentas susirinkusiesiems kalbėjo apie „radikalių kairiųjų“ keliamus pavojus, tvirtindamas, kad jie „bando sunaikinti organizuotą religiją ir Konstituciją“.

„Didžiausią pavojų Amerikai kelia ne mūsų priešai iš išorės, kad ir kokie galingi jie būtų, – sakė D. Trumpas. – Didžiausias pavojus Amerikai yra mūsų tautos naikinimas iš žmonių vidaus“.

„Tai ne tik politinė, bet ir dvasinė problema. Radikaliems kairiesiems politika tapo jų religija. Ji iškreipė jų gėrio ir blogio jausmą. Jie neturi gėrio ir blogio jausmo“, – tęsė jis.

D. Trumpas taip pat kritikavo kai kuriuos Atstovų Rūmų atrankos komiteto, tiriančio 2021 m. sausio 6 d. protestus, peraugusius į riaušes dalyje Kapitolijaus, narius, vadindamas politikus „neišrinktaisiais“ ir teigdamas, kad jie užsiima „sukilimo apgaule“, ir primygtinai teigdamas, kad „jie persekioja ne mane, o jus“.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Demokratija ir valdymas, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

E. Bičkauskas apie Z. Šličytės bylą: proto reikia turėti

12 Tiesos.lt siūlo   2022 m. birželio 18 d. 12:01

E. Bičkauskas apie Z. Šličytės bylą: proto reikia turėti

diena.lt

Buvusios Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos deputatės, teisininkės Zitos Šličytės kalba Seime Kovo 11-osios proga sukėlė tikrai nemenką erzelį, ir aistros dėl jos nerimsta iki šiol. Dalis parlamentarų jai kalbant paliko salę, kiti piktinosi iš Seimo tribūnos šventinę dieną esą skleista neapykanta. O praėjus trims mėnesiams dėl šio pasisakymo pradėtas dar ir ikiteisminis tyrimas.

Nusprendė pradėti tyrimą

Teisėsauga buvo atsisakiusi pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Kovo 11-osios akto signatarų klubo deleguotos Z.Šličytės kalbos, kuri nuskambėjo iš Seimo tribūnos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga.

Vis dėlto teismas įpareigojo ikiteisminį tyrimą pradėti. Šią žinią pranešė prokuratūra. Ikiteisminis tyrimas dėl Z.Šličytės pasisakymo iškilmingame Kovo 11-osios minėjime Seime pradėtas įtariant, kad „ji galėjo siekti diskriminuoti žmonių grupę dėl seksualinės orientacijos bei viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą bei išsakė tikrovės neatitinkančią informaciją apie homoseksualius asmenis“.

Prokuratūra informavo, jog tyrimas pradėtas vykdant Vilniaus apygardos teismo nutartį, kuria buvo panaikinti Vilniaus miesto apylinkės teismo, Vilniaus apylinkės prokuratūros bei Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato nutarimai atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą. Pasak prokuratūros, tyrimu bus siekiama įsitikinti, ar Z.Šličytė, pasisakydama iškilmingame minėjime, išreiškė savo nuomonę bei pasinaudojo saviraiškos laisve ar priešingai – siekė suvaržyti žmonių grupės, jai priklausančio asmens teises ir laisves, tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti homoseksualių žmonių grupę, siekiama nustatyti tokių veiksmų pavojingumo pobūdį.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Signatarai kreipiasi į Lietuvos valdžią – nepalaikykite Civilinės sąjungos įstatymo

9 Tiesos.lt siūlo   2022 m. birželio 18 d. 11:58

Signatarai kreipiasi į Lietuvos valdžią – nepalaikykite Civilinės sąjungos įstatymo

laikmetis.lt

Aštuoniolika Kovo 11-osios Akto signatarų kreipėsi į Lietuvos prezidentą Gitaną Nausėdą, Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen ir Seimo narius ragindami nepalaikyti Civilinės sąjungos įstatymo projekto. Jie kviečia Prezidentą jei įstatymas bus priimtas pasinaudoti veto teise, taip pat surengti referendumą šiuo klausimu. Skelbiame visą signatarų tekstą.

Mes, Akto dėl nepriklausomos valstybės atstatymo signatarai, matydami kylančias grėsmes mūsų Tautos ateičiai, visuomenės tvarumui bei santarvei, išoriniam ir vidiniam saugumui, Lietuvai esant nestabilioje geopolitinėje padėtyje bei išgyvenant gilią demografinę krizę šių neeilinių istorinių iššūkių akivaizdoje, kreipiamės į Lietuvos Respublikos Seimo narius ir Prezidentą prašydami išsaugoti Lietuvos įstatymuose šeimos sampratą, kuriai pritarė didžioji dauguma Lietuvos gyventojų referendume priimdami Konstituciją ir kuriai didžioji visuomenės dauguma tebepritaria iki šiol, nepriiminėti lyčiai neutralios Civilinės sąjungos įstatymo, kuriuo būtų suteikiamas šeimos teisinis statusas tos pačios lyties poros bendram gyvenimui.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Puslapis 6 iš 375‹ Pirmas  < 4 5 6 7 8 >  Paskutinis ›

Rekomenduojame

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Atsinaujinantys šaltiniai, o ne karas Ukrainoje yra pagrindinė Europos energetinės krizės priežastis

Vytautas Radžvilas: Gyvename naujoje geopolitinėje realybėje, todėl Tarpjūrio aljansas – neišvengiama būtinybė

Su Kremliumi siejamas nacių medžiotojas Zuroffas užsipuolė Lietuvą ir kitas šalis dėl „istorijos klastojimo“

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.