Svarbiausias, Žiniasklaida, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Šiaurės Amerika

Kairiosios organizacijos ragina verslą boikotuoti Twitter

7 Tiesos.lt siūlo   2022 m. gegužės 7 d. 21:07

Kairiosios organizacijos ragina verslą boikotuoti Twitter

propatria.lt

Dvidešimt šešių įtakingiausių tarptautinių nevyriausybinių organizacijų (NVO) atstovai pasirašė viešą laišką, kuriuo kreipiasi į reklamą Twitter platformoje perkančias įmones, prašydami boikotuoti Twitter tinklą, jeigu naujasis jo savininkas Elonas Muskas tesės savo pažadus ir pakeis tinklo politiką žodžio laisvės klausimais.

arp pasirašiusiųjų – George`o Sorošo įsteigtas Atviros visuomenės fondo finansuojamos, buvusių Clintono ir Obamos administracijų darbuotojų įsteigtos organizacijos, turtingų JAV demokratų partijos rėmėjų šeimos vardo fondai. Dauguma jų kovojantys už atvirai kairiuosius tapatybės politikos tikslus: Black Lives Matter globalaus tinklo fondas, Lyčių lygybės politikos institutas, abortų lobistai NARAL Pro-Choice America, Kairos, Women`s March ir kitos.

„Elono Musko įvykdytas Twitter įsigijimas dar labiau užnuodys mūsų informacinę ekosistemą, taps tiesiogine grėsme viešajam saugumui, ypač marginalizuotiems asmenims. [...] Vadovaujant Muskui Twitter rizikuoja tapti dezinformacijos liūnu, su kuriuo bus siejamas ir jūsų prekės ženklas“, - rašoma Twitter besireklamuojančiam verslui adresuotame laiške.

„Jūsų reklamos doleriai gali arba padėti Musko tuštybės projektui, arba priversti jį būti atskaitingu. Raginame jus pareikalauti Musko išsaugoti Twitter saugumo standartus arba nutraukti reklamą šiame tinkle“, - ragina laiško autoriai.

Elonas Muskas į laišką sureagavo viešu klausimu, kieno finansavimas slepiasi už pasirašiusių organizacijų ir pridurdamas, kad „saulės šviesa yra geriausia dezinfekcija“.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Tikėjimo persekiojimas, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Kanadoje katalikų ir ortodoksų dvasininkai nebus skiriami kariuomenės kapelionais

0 Tiesos.lt siūlo   2022 m. gegužės 6 d. 18:12

Kanadoje katalikų ir ortodoksų dvasininkai nebus skiriami kariuomenės kapelionais

laikmetis.lt

Kanadoje krikščionių dvasininkai nebus skiriami kariuomenės kapelionais.

Kanados nacionalinės gynybos ministerijos patariamosios grupės nariai mano, kad katalikų ir ortodoksų religiniai įsitikinimai „akivaizdžiai neskatina įvairovės“.

Kanados gynybos ministerija kaip argumentus nurodo moterų kunigystės atmetimą ir „seksistines nuostatas, įsišaknijusias šių konfesijų religinėse dogmose“.

Kanados katalikų kariuomenės ordinaras vyskupas Scottas McCaigas (Skotas Makeigas) pažymėjo, kad visi kapelionai, nepriklausomai nuo jų tikėjimo, pirmiausia rūpinasi karių dvasiniu gyvenimu.

„Atrodo, kad daugelis įžeidžiančių pastabų yra nukreiptos prieš katalikus, taip pat ir prieš kai kuriuos kitus krikščionis, ir yra tiesiog karikatūros to, ką mes iš tikrųjų išpažįstame“, – sakė katalikų vyskupas.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Kvietimas į talką atkurti Kryžių kalną

7 Tiesos.lt siūlo   2022 m. gegužės 4 d. 21:07

Kvietimas į talką atkurti Kryžių kalną

respublika.lt

Žinia apie gaisrą Kryžių kalne sukrėtė dalį visuomenės. Iki šiol tiriama, dėl ko kilo gaisras, kuris pasiglemžė apie 200 kv. m šios išskirtinės vietos ploto. Šį šeštadienį visi tikintys ir šiam įvykiui neabejingi gyventojai kviečiami į talką atkurti Kryžių kalną.

Šiaulių r. Meškuičių sen. esantis Kryžių kalnas daug metų yra tikinčiųjų traukos vieta. Skaičiuojama, kad čia gali būti apie 200 tūkst. įvairių kryžių, kurių daugumą čia atvežė žmonės. Deja, dalies kryžių neliko dėl kilusio gaisro, todėl žmonės kviečiami prisijungti prie iniciatyvos ir atvežti savo kryžių į Kryžių kalną.

Tokią iniciatyvą sugalvojo ir paskelbė Šiauliuose veikianti kavinė „Gustuko picerija“. Kaip „Vakaro žinioms“ sakė picerijos vadovas, akcija suderinta ir palaikoma Meškuičių sen., o taip pat Šiaulių katedros kunigo Egidijaus Vanckaus.

Visi norintys kviečiami į talką Kryžių kalne jau šį šeštadienį nuo 12 val. Jos metu bus valomos išdegusios vietos, atstatytas sudegęs takelis, paruoštos vietos naujiems kryželiams. Sekmadienį, gegužės 8 d., 14 val. visi norintys kviečiami į Kryžių kalną atvežti savo kryžius, kuriuos palaimins kunigas.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Šiaurės Amerika

JAV Aukščiausiasis teismas planuoja panaikinti „teisę į abortą“

1 Tiesos.lt siūlo   2022 m. gegužės 4 d. 21:01

JAV Aukščiausiasis teismas planuoja panaikinti „teisę į abortą“

propatria.lt

JAV Aukščiausiasis Teismas planuoja panaikinti 1973 metais sprendimu Roe v Wade byloje įsteigtą „teisę į abortą“, skelbia JAV žiniasklaida, remdamasi portale Politico paskelbtu nutekintu Aukščiausiojo teismo sprendimo tekstu.

G. Busho nominuotam teisėjui Samueliui Alito priskiriamas išvados tekstas atvirai teigia, kad „teisės į abortą“ nėra nei konstitucijos tekste, nei jos principuose, nei JAV teisinėje tradicijoje, priešingai, nuo pat bendrosios JAV naujakurių teisės iki 1973 metų visa JAV teisinė sistema laikė abortą nusikaltimu ir numatė už jį bausmes.

Nors pasirodydavo įvairių spekuliacijų, JAV Aukščiausiojo teismo sprendimai anksčiau niekada nebuvo nutekinami visuomenei. Įtariama, kad tai padarė kairiosios teisėjos S. Sotomayor komandos narys, ilgą laiką bendradarbiaujantis su Politico portalu. Toks veiksmas suprantamas kaip paskutinis bandymas sukelti protestus ir kitokį politinį spaudimą prieš numatomą Aukščiausiojo Teismo sprendimą, kurio oficialaus paskelbimo laukiama birželio-liepos sandūroje.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Religija ir filosofija

Mindaugas Kubilius. Sinodinio kelio kontroversija: ar tik vokiška? (I)

2 Tiesos.lt siūlo   2022 m. gegužės 3 d. 19:44

Mindaugas Kubilius. Sinodinio kelio kontroversija: ar tik vokiška? (I)

laikmetis.lt

Visuotinėje Bažnyčioje kyla rimtas nerimas dėl Vokietijos vyskupų konferencijos Sinodo kelio. Balandžio 11 d. pasirodė žinia, kad „daugiau kaip 70 kardinolų ir vyskupų iš įvairių šalių paskelbė „brolišką atvirą laišką“ Vokietijos vyskupams, kuriame įspėja, kad dabar vykstančio proceso, vadinamo Sinodiniu keliu, metu siūlomi radikalūs Bažnyčios mokymo pakeitimai gali privesti prie jos skilimo.

Laiške išreiškiamas „augantis susirūpinimas dėl viso Vokietijos Sinodinio kelio pobūdžio“, kuris, pasak pasirašiusiųjų, sukėlė painiavą dėl Bažnyčios mokymo ir atrodo labiau orientuotas į žmogaus, o ne į Dievo valią.“

Panašius susirūpinimo laiškus paskelbė Šiaurės Europos, Lenkijos, kiti vyskupai iš viso pasaulio. Pastarasis 70 kardinolų ir vyskupų laiškas apibendriną Visuotinės Bažnyčios susirūpinimo esmę. 

Štai du pirmieji šio laiško paragrafai:

1. Nesugebant klausytis Šventosios Dvasios ir Evangelijos, Sinodinio kelio veiksmai menkina Bažnyčios autoriteto, būtent, popiežiaus Pranciškaus, [Bažnyčios mokymo] apie krikščioniškąją antropologiją bei seksualumo moralę, taip pat ir Šventojo Rašto, patikimumą.

2. Nors ir žavi religinių idėjų ir religinio žodyno pamušalas, vokiečių Sinodinio kelio dokumentai didžiąja dalimi nėra įkvėpti Šventojo Rašto ir Tradicijos, kurie, anot II Vatikano susirinkimo, abu yra „vienintelis Dievo Žodžio kraitis“; tačiau, atvirkščiai, įkvėpimo semiasi iš sociologinių analizių bei šiuolaikinių politinių, įskaitant ir genderistinių, ideologijų.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Emigracija, imigracija, demografija, Europa

Švedijos premjerė: integracija nepavyko ir paskatino gaujų nusikaltimus

11 Tiesos.lt siūlo   2022 m. gegužės 2 d. 20:50

Švedijos premjerė: integracija nepavyko ir paskatino gaujų nusikaltimus

propatria.lt

„Švedijai nepavyko integruoti didžiulius imigrantų skaičius, kuriuos ji prisiėmė per pastaruosius du dešimtmečius, ir tai privedė prie paralelinių visuomenių ir gaujų smurto“, teigė ketvirtadienį Ministrė Pirmininkė Magdalena Andersson, kai pradėjo seriją iniciatyvų, skirtų kovai su organizuotu nusikalstamumu.
Dauguma švedų buvo sukrėsti, kai anksčiau šį mėnesį dėl žiaurių riaušių buvo sužeisti daugiau nei 100 policininkų. Smurtas prasiveržė po to, kai danas Švedijos politikas sudegino Koraną per mitingą ir siekė surengti daugiau tokių akcijų keliuose imigrantų dominuojamuose rajonuose.

Andersson neįprastai atviruose ir savikritiškuose komentaruose kaltino nusikaltėlius riaušių sukėlėjus ir sakė, kad Švedijoje buvo leista pūliuoti islamizmui ir dešiniojo sparno ekstremizmui.

„Segregacijai buvo leista nueiti tiek toli, kad dabar Švedijoje turime paralelines visuomenes. Mes gyvename toje pačioje šalyje, tačiau skirtingose realybėse”, - teigė Andersson spaudos konferencijoje.

Per paskutinius du dešimtmečius žmonių, kurie gimė užsienyje, Švedijoje padvigubėjo iki 2 milijonų, kas sudaro penktadalį visų gyventojų. Andersson socialdemokratai valdė 28 metus iš pastarųjų 40, įskaitant paskutinius aštuonerius metus.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Religija ir filosofija, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Liūdna, kad Škotijos presbiterijos pritarė LGBT santuokoms – Krikščioniškasis institutas

2 Tiesos.lt siūlo   2022 m. gegužės 2 d. 20:44

Liūdna, kad Škotijos presbiterijos pritarė LGBT santuokoms – Krikščioniškasis institutas

laikmetis.lt

Po to, kai dauguma Škotijos Bažnyčios presbiterijų pasisakė už tos pačios lyties asmenų santuokas bažnyčiose, Krikščioniškasis institutas tai pavadino „labai liūdnu įvykiu“.

2022 m. Generalinei asamblėjai pateiktoje ataskaitoje nurodoma, kad 29 presbiterijos pritarė teisės aktui, kuris, jei bus priimtas, leis dvasininkams atlikti homoseksualių porų santuokos ceremonijas.

Dvylika presbiterijų balsavo prieš teisės akto projektą.

Būsimai Generalinei asamblėjai skirtoje ataskaitoje teigiama, kad nė vienas dvasininkas nebus verčiamas sutuokti homoseksualių porų ar dalyvauti organizuojant tokias ceremonijas.

Teisės aktas bus svarstomas Generalinėje asamblėjoje, kuri vyks internetu ir gyvai Edinburge gegužės 21-26 d.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Kultūros, kalbos, istorijos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Šiaurės Amerika

Florida atmetė vadovėlius, skleidžiančius „kritinę rasės teoriją“

1 Tiesos.lt siūlo   2022 m. gegužės 1 d. 10:04

Florida atmetė vadovėlius, skleidžiančius „kritinę rasės teoriją“

propatria.lt

Floridos švietimo skyrius penktadienį pranešė, kad po paskutinės apžvalgos, 41 % siūlomų K-12 matematikos knygų 2022-2023 mokslo metams neatitiko valstijos akademinių standartų dėl to, kad jose buvo įtrauktos kritinės rasės teorijos sąvokos ir kiti prieštaringi požiūriai į švietimą.

Floridos švietimo skyrius pareiškime teigė: „Priežastys, dėl kurių buvo atmesti vadovėliai, buvo kritinės rasės teorijos paminėjimai, įtraukta Bendrųjų pagrindinių valstijų standartų iniciatyva ir neprašytas Socialinio ir Emocinio Mokymosi metodo įtraukimas matematikoje”.

Pati sąvoka „kritinė rasės teorija” apibūdina intelektualų ir socialinį judėjimą, kuris kliaujasi mintimi, kad rasė yra ne natūrali, biologines šaknis turinti skirtingų grupių žmonių ypatybė, bet socialiai sukonstruota kategorija, kuri naudojama engti ir išnaudoti žmones. Šios teorijos šalininkai mano, kad rasizmas yra būdingas teisinėms institucijoms Jungtinėse Valstijose tokiu mastu, kad sukuria ir palaiko socialines, ekonomines ir politines nelygybes tarp baltaodžių ir ne baltaodžių, ypač afroamerikiečių.

„Dauguma knygų, kurios buvo atmestos, buvo skirtos K-5 klasių lygiams, kur nerimą keliantis 71 procentas knygų nebuvo tinkamai suderintas su Floridos standartais arba įtraukė draudžiamas temas ir nepageidaujamas strategijas“, - pridėjo Floridos švietimo departamentas.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

JK pastorius, įspėjęs apie LGBT „Pride“ paradų žalą ir dėl to atleistas iš darbo mokykloje, laimėjo bylą

0 Tiesos.lt siūlo   2022 m. gegužės 1 d. 10:03

JK pastorius, įspėjęs apie LGBT „Pride“ paradų žalą ir dėl to atleistas iš darbo mokykloje, laimėjo bylą

laikmetis.lt

Darbo teismas Jungtinėje Karalystėje priėmė palankų sprendimą pastoriui Keithui Watersui (Keitui Votersui), kuris buvo priverstas išeiti iš pradinės mokyklos prižiūrėtojo darbo po to, kai tviteryje išreiškė savo nuomonę, kad LGBT „Pride“ paradai neigiamai veikia jų žiūrovus bei, jo manymu, tokiuose paraduose neturėtų dalyvauti krikščionys ir jų vaikai.

Darbo bylų teisėjas nusprendė, kad 55 metų pastorius buvo diskriminuojamas mokyklos.

Sprendime teisėjas teigė, kad bylai „labai svarbu“ tai, kad tviterio žinutė buvo paskelbta ne darbo metu, jo asmeninėje paskyroje, vykdant krikščionių dvasininko pareigas.

„Viena yra turėti taisykles, kurios taikomos darbo metu, o visai kas kita – taikyti jas asmeniniam gyvenimui ne darbo metu“, – sakė teisėjas.

„Ieškovo žodžio laisvės apribojimas ne darbo, kuris yra svarbi jo, kaip krikščionių dvasininko, tarnystės bei laisvės praktikuoti savo religiją dalis, metu turi būti daromas atsargiai, ir tik tais atvejais, kai tikrai pažeidžiamos kitų asmenų teisės, mokykla turėtų įsikišti ir neleisti ieškovui pamokslauti.

Mums aišku, kad evangelikų krikščionių dvasininkai turės pažiūras, kurioms nebūtinai pritars visi visuomenės nariai, tačiau tai yra jų, kaip krikščionių dvasininkų, pareiga skelbti šiuos įsitikinimus“, – aiškina teisėjas.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Europa, Šiaurės Amerika, Ukraina, Rusija

Aš jau buvau palaidojęs Vakarus – A. Arestovičius

26 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 30 d. 11:34

Aš jau buvau palaidojęs Vakarus – A. Arestovičius

laikmetis.lt

Pateikiame ištrauką iš jutuberio M. Feigino ir Ukrainos prezidento patarėjo saugumo klausimais A. Arestovičiaus pokalbio laidos „64–oji diena“.

Šiame pokalbyje A. Arestovičius teigia: „Pasaulyje vyksta labai dideli, fundamentalūs pokyčiai. Šioje visoje istorijoje man labiausia patinka tai, kad pabudo Vakarai, pabudo Europa. Nes pastaruoju metu ji buvo pavirtusi nežinia kuo, tiek užsižaidusi ramiu ir taikingu gyvenimu, kad sau leido pačius ryškiausius, pačius kairuoliškiausius eksperimentus, taip pasakysime, kuriems aš anaiptol nepritariu. Aš už amžinąsias vertybes.

Tai štai, visa tai dabar labai greitai keičiasi. Dar daugiau, išsilygina tokie, atrodytų, nepajudinami dalykai, apie kuriuos net baisu kalbėti, pavyzdžiui, vyriškumas ir moteriškumas vėl po truputį atgauna pusiausvyrą“.

Toliau A. Arestovičius dėsto: „Vakar ar užvakar kalbėjome, kad Vakarai turi pripažinti atsakomybę už tai, kad išaugino Putiną ir Putino režimą. Svarsčiau sau, ar jie pripažins, ar ne? Jie juk supranta, privačiuose pokalbiuose taip sako, bet ar pasakys viešai? Ir štai Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministrė viešai sako, kad mes atsakingi už tai, kad išauginome Putiną, ir ne tik Putiną“.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Puslapis 6 iš 370‹ Pirmas  < 4 5 6 7 8 >  Paskutinis ›

Rekomenduojame

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.