Svarbiausias, Europa

Gellertas Rajcsanyi. Kodėl V. Orbanas vis laimi rinkimus Vengrijoje?

3 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 13 d. 20:34

Gellertas Rajcsanyi. Kodėl V. Orbanas vis laimi rinkimus Vengrijoje?

laikmetis.lt

Viktoro Orbáno partija „Fidesz“ iškovojo eilinę triuškinamą pergalę Vengrijos rinkimuose balandžio 3 d. Toks rezultatas nustebino net dešiniųjų konservatorių analitikus ir, galbūt, net kai kuriuos „Fidesz“ politikus, jau nekalbant apie Vengrijos kairiąsias partijas.

Vengrijos parlamente yra 199 vietos (93 vietos partijų sąraše ir 106 vienmandatės). „Fidesz“ už partijų sąrašus surinko 54 proc. balsų, o jungtinė opozicija – šešių didžiausių opozicinių partijų sąrašas – tik 34 proc. Apygardose „Fidesz“ triumfas dar reikšmingesnis: Orbano partija laimėjo 87 apygardas, o vieninga opozicija Budapešte laimėjo tik 17, provincijoje – 2. „Fidesz“ nuo 2010 m. ketvirtą kartą turės dviejų trečdalių daugumą ir parlamente – 135 vietas.

Rezultatai tikrai bus tyrinėjami ir aiškinami dar ilgai. Tarptautinė žiniasklaida bandė rasti V. Orbáno sėkmės paaiškinimą tiek prieš rinkimus, tiek po jų. Tiesa ta, kad daugeliu atvejų jiems nepavyko palikti užnugaryje šiandieninių visa apimančių liberalių klišių.

Žemiau keletą dėmesio vertų punktų, kuriuos paskelbė vengrų autorius, portalo Mandiner.hu vyriausiasis redaktorius Gellértas Rajcsányi, beveik du dešimtmečius akylai stebintis Vengrijos politiką.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Religija ir filosofija, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vyskupai paskelbė atvirą laišką, kuriuo įspėjo apie Vokietijos Sinodinio kelio pavojus

1 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 13 d. 20:24

Vyskupai paskelbė atvirą laišką, kuriuo įspėjo apie Vokietijos Sinodinio kelio pavojus

laikmetis.lt

Daugiau kaip 70 kardinolų ir vyskupų iš įvairių šalių (daugiausia iš JAV, Tanzanijos ir Kanados) paskelbė „brolišką atvirą laišką“ Vokietijos vyskupams, kuriame įspėja, kad dabar vykstančio proceso, vadinamo Sinodiniu keliu, metu siūlomi radikalūs Bažnyčios mokymo pakeitimai gali privesti prie jos skilimo.

Laiške išreiškiamas „augantis susirūpinimas dėl viso Vokietijos Sinodinio kelio pobūdžio“, kuris, pasak pasirašiusiųjų, sukėlė painiavą dėl Bažnyčios mokymo ir atrodo labiau orientuotas į žmogaus, o ne į Dievo valią.

„Neįsiklausydami į Šventąją Dvasią ir Evangeliją, Sinodinio kelio veiksmai kenkia Bažnyčios autoriteto, įskaitant popiežiaus Pranciškaus, patikimumui, krikščioniškajai antropologijai ir lytinei moralei bei Šventojo Rašto patikimumui“, – teigiama laiške.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Europa, Rusija

Prasidėjus karui Ukrainoje, keičiasi lenkų visuomenės požiūris į Smolensko tragediją

10 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 12 d. 20:28

Prasidėjus karui Ukrainoje, keičiasi lenkų visuomenės požiūris į Smolensko tragediją

laikmetis.lt

Lenkų sociologas prof. Henrykas Domańskis tvirtino, kad Rusijos invazija į Ukrainą atvėrė žmonėms akis apie tikruosius Kremliaus metodus, įskaitant ir Smolensko lėktuvo katastrofą.

Profesorius nemano, kad diskusijos apie tai, kaip tiksliai įvyko avarija ir ar įvyko vienas pakels žmones, ypač praėjus 12 metų nuo tragedijos. Tačiau jo nuomone „invazija į Ukrainą privertė žmones suprasti, kokius metodus gali panaudoti Rusija, turėdama siekį kažką užpulti“.

Būtent agresija prieš Ukrainą verčia visuomenę manyti, kad Maskva galėjo nužudyti prezidentą Lechą Kaczyńskį, teigia Domańskis, kuris įrodinėja, kad Rusija pasirodė esanti pakankamai negailestinga, kad būtų neįmanoma atlikti tokius veiksmus.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Religija ir filosofija, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vokietijos Freiburgo arkivyskupijoje leista dėstyti tikybą translyčiui asmeniui

4 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 11 d. 19:54

Vokietijos Freiburgo arkivyskupijoje leista dėstyti tikybą translyčiui asmeniui

laikmetis.lt

Vokietijos Freiburgo arkivyskupija gina savo sprendimą suteikti biologinei moteriai, kuri save identifikuoja kaip translytį, leidimą mokyti moksleivius katalikų tikybos. Kyla klausimų, ar ji nebando apeiti kanonų teisės ir Katalikų Bažnyčios mokymo apie seksualinę moralę.

„Galiu patvirtinti, kad ponui Theo Schenkeliui (Teo Šenkeliui) visam laikui suteikta teisė mokyti katalikų tikybos valstybinėse mokyklose“, – pareiškė Freiburgo arkivyskupijos atstovas spaudai.

Kadangi kanonų teisė neleido mokytojui praktikantui gauti būtinos vyskupo kanoninės misijos, vyskupija sakė, kad suteikė mokytojui „neribotą leidimą mokyti“, pasirašytą generalinio vikaro. Šį leidimą svarsto ir vyskupija, ir mokyklos vadovybė. Žiniasklaidos duomenimis, to pakanka, kad T. Schenkelis galėtų dėstyti katalikų tikybą.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Europa, Ukraina, Rusija

Lenkai reikalauja išmontuoti „Nord Stream 2″ dujotiekį

6 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 10 d. 8:04

Lenkai reikalauja išmontuoti „Nord Stream 2″ dujotiekį

laikmetis.lt

Dujotiekio „Nord Stream 2“ statyba pasitarnavo Rusijos hegemonijai Europoje ir turėtų būti išmontuota, pareiškė Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda.

Trečiadienį interviu CNN Duda tvirtino, kad dėl dujotiekio „Rusija monopolizavo Europos dujų rinką“.

„Vis dar tikime, kad „Nord Stream 2“ vamzdį reikia ne šiaip blokuoti, bet tiesiog išmontuoti, nes tai kenkia visai Europos Sąjungai“, – pridūrė Lenkijos prezidentas.

Duda priminė žiūrovams, kad Lenkija kovoja prieš bendras Vokietijos ir Rusijos investicijas į „Nord Stream“ ir „Nord Stream 2“ dujotiekius, nes jų statyba buvo „aiškaus politinio pobūdžio, siekiant aplenkti Lenkijos, Baltijos šalių ir Ukrainos teritorijas bei atverti dujų šantažo galimybė prieš Rytų Europos valstybes.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Kas trukdo griauti okupacijos paminklus?

24 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 10 d. 8:03

Kas trukdo griauti okupacijos paminklus?

pozicija.org

Šią savaitę iškeltas pasiūlymas nugriauti dalį paminklų sovietų armijai Lietuvoje,- skelbia portalas lrt.lt.

Nors jis sulaukė politikų ir paminklus prižiūrinčių institucijų pritarimo, LRT.lt kalbinti istorinės atminties tyrėjai ragina nesiimti skubotų veiksmų.

Skaičiuojama, kad įvairių valstybių ir laikotarpių karių kapų visoje šalyje yra apie 300, maždaug pusė jų yra saugomi kaip kultūrinės vertybės. Pasak idėją palaikančių visuomenininkų ir politikų, turėtų būti peržiūrimi paminklai ir atsisakoma tų, kurie siejasi su komunizmu bei teigiamai vaizduoja karą. Pabrėžiama, kad pačios kapavietės nenukentėtų.

Lietuvos istorijos instituto vyresnysis mokslo darbuotojas Tomas Balkelis sako skeptiškai vertinantis idėją per mėnesį atsikratyti paminklų. Pasak jo, itin blogas laikas (matyt, gali būti geresnis).

Jei dalis paminklų liks, kas bus su likusiais? Ar jie bus saugomi? Šie klausimai turi būti atsakyti“, – skubėjimą kritikavo T. Balkelis. „Manau, kad su kapinėmis reikėtų elgtis itin atsakingai, pirmiausia čia turėtų kalbėti paveldo ekspertai, o ne politikai“, – sakė pašnekovas.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Tikėjimo persekiojimas, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Smurtas prieš krikščionis Europoje yra nepripažįstamas ir neįvertinamas

3 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 9 d. 16:08

Smurtas prieš krikščionis Europoje yra nepripažįstamas ir neįvertinamas

pozicija.org

IONA institutas naujoje svarbioje ataskaitoje teigia, kad Smurtas prieš krikščionis Europoje yra nepripažįstamas ir neįvertinamas.

Pasaulietinė netolerancija ir islamistų fizinis smurtas yra dvi pagrindinės grėsmės religijos laisvei, tačiau žiniasklaida dažnai jas sumenkina.

Europos krikščionių netolerancijos ir diskriminacijos observatorija (OIDAC) nagrinėja penkias Europos šalis, kuriose krikščionių teisės patiria didžiausią spaudimą – tai Prancūzija, Vokietija, Ispanija, Švedija ir Jungtinė Karalystė.

Vienoje įsikūrusi organizacija nustatė, kad 2019–2020 m. padaugėjo antikrikščioniškų incidentų, įskaitant žmogžudystes. Prancūzijoje 2019–2020 m. islamistai nužudė tris krikščionis ir dar daug jų buvo sužeista.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika

Visuomenė partnerystei sako aiškų „ne“

3 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 6 d. 21:03

Visuomenė partnerystei sako aiškų „ne“

alkas.lt

Kovo 10–19 dienomis visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro Vilmorus atliktas reprezentatyvus Lietuvos gyventojų nuo 18 m. iki 74 m. požiūrio tyrimas.

Tyrimui respondentai atrinkti tikimybinės atrankos principu išlaikant populiacijos proporcijas pagal amžių, lytį ir gyvenamąją vietą. Tyrimas atliktas 25 miestuose ir daugiau nei 40 kaimų, taikant mišrų duomenų rinkimo būdą: imant tiesioginius akivaizdinius interviu ir interviu telefonu.

Tyrime Laisvos visuomenės instituto užsakymu pateikti du klausimai, susiję su lyčiai neutralios partnerystės įstatymo vertinimu: teirautasi, ar gyventojai pritaria Partnerystės įstatymui, kuris įstatymiškai įteisintų tos pačios lyties asmenų šeimas; taip pat, ar jie pritartų tokio įstatymo svarstymui Seime nepaprastosios padėties Lietuvoje sąlygomis dėl karo Ukrainoje. Siekiant pateikti platesnį požiūrio tiriamu klausimu vaizdą, duomenų analizėje remiamasi ir pernai panašiu laikotarpiu atliktų reprezentatyvių nacionalinių tyrimų duomenimis.

Pirmajame klausime partnerystė susiejama su šeimos įteisinimu todėl, kad respondentai aiškiai suprastų, apie kokį politinį sprendimą yra teiraujamasi. Tos pačios lyties partnerystė suteiktų šeimos statusą homoseksualioms poroms, nes, visų pirma, Civiliniame kodekse partnerystė reiškia bendrą gyvenimą, turint tikslą sukurti šeimos santykius ir ši blanketinė norma yra įtvirtinta CK III Šeimos knygoje.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika

Dovilas Petkus. Skatinsime ne gimstamumą, o imigraciją?

6 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 5 d. 21:50

Dovilas Petkus. Skatinsime ne gimstamumą, o imigraciją?

laikmetis.lt

Ar valstybė juda teisinga kryptimi yra daugybė kriterijų, bet vienas iš jų išlieka svarbiausias: tai šalies demografinė situacija. Būtent tautos gebėjimas reprodukuotis arba jos augimas atsako į klausimą, ar šalies pasirinkta kryptis yra teisinga, priimtina tautai ir turi ateitį.

Lietuvos demografijai tragiškai ritantis žemyn, yra suvokiama, kad nebus įmanoma garantuoti jokios gerovės šalyje, kur dirbančiųjų bus gerokai mažiau nei pensininkų. Tą suprantanti valdžia bando staigiai spręsti susidariusią padėtį.

Visų pirma, raginama mamas greičiau grįžti dirbti iš vaiko priežiūros atostogų ir atsisakoma kelti išmokas už vaikus. Anot Socialinės apsaugos ir darbo ministrės, išmokos už vaikus tik kenkia, kadangi pažvelgus į Lenkiją ministrei yra akivaizdu, jog „didelės išmokos neskatina moterų grįžti į darbo rinką“.

Tad dabar nuspręsta „paskatinti“ gyventojus, kuomet kylančių kainų kontekste naujus piliečius gimdančioms ir auginančioms šeimoms skiriama finansinė pagalba tampa šnipštu, o apie jų didinimą kalbėti šiukštu. Atrodo, kad iš Socialinės apsaugos ir darbo ministrės vardo beliko tik „darbo“. Mūsų dabartinė vyriausybė atvirai deklaravo, kad skatinimas susilaukti daugiau vaikų nėra jų prioritetas, jiems svarbiausi tik mūsų darbo rinkos klausimai.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Kardinolas Marxas: homoseksualūs aktai nėra nuodėmingi, reikia perrašyti katekizmą

15 Tiesos.lt siūlo   2022 m. balandžio 5 d. 21:36

Kardinolas Marxas: homoseksualūs aktai nėra nuodėmingi, reikia perrašyti katekizmą

katalikutradicija.lt

Kardinolas Reinhardas Marxas, Miuncheno ir Freisingo arkivyskupas bei popiežiui patariančios kardinolų grupės narys, pareiškė, jog homoseksualūs aktai nėra nuodėmingi.

Marxas tokį požiūrį išsakė interviu metu Vokietijos žurnalui Stern. „Homoseksualumas nėra nuodėmė. Kuomet du žmonės, nepaisant jų lyties, remia vienas kitą džiaugsmuose ir varguose, tai atitinka krikščionišką požiūrį. Turiu omenyje meilės pirmenybę, konkrečiai seksualinėje sueityje“, - pareiškė kardinolas, leisdamas suprasti, jog kalba ne apie homoseksualų potraukį, bet apie homoseksualius aktus.

Anksčiau, kovo 13 dieną, Marxas celebravo sekmadienio Mišias „už Miuncheno queer bendruomenę“.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Puslapis 5 iš 366‹ Pirmas  < 3 4 5 6 7 >  Paskutinis ›

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt devintoji (gegužės 23) diena

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jei kas mane myli – VI Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt aštuntoji (gegužės 22) diena

Edvardas Čiuldė. Humetyno galios žaidimai

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma finišo tiesiojoje. Kas nutylima?

Mindaugas Kubilius. Sinodinio kelio kontroversija: ar tik vokiška? (II)

Linas Karpavičius. Jis laukiasi

JAV arkivyskupas S. Cordileone dėl abortų palaikymo uždraudė Atstovų Rūmų pirmininkei priimti šv. Komuniją

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt septintoji (gegužės 21) diena

Mastercard pristato kontroversiškus biometrinius mokėjimus, reikalaujančius veido skenavimo

Futbolininkas I. Gueye turės pasiaiškinti, kodėl praleido rungtynes, kuriose buvo reiškiamas palaikymas LGBTQ+ bendruomenei

Romualdas Žekas. Pastabos dėl sveikatos reformos

Jūratė Laučiūtė. Apie Liudvikos Pociūnienės „vertybes ir niekšybes“

Vytautas Radžvilas. Du paklausimai elektros „rinkos“ tema

Dvylika Viktoro Orbano taisyklių politinei pergalei

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt šeštoji (gegužės 20) diena

Andrzej Krajewski. Vakarų Europa bijo Ukrainos pergalės prieš Rusiją

Almanto Stankūno kalba akcijoje „Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!”

Virdžinijos apskrities mokyklos gali laikinai nušalinti nuo pamokų mokinius už „translyčiųv bendraklasių vadinimą tikraisiais vardais ir įvardžiais

Į Švediją atkeliavo beždžionių raupai

Nepriklausomi elektros tiekėjai - dar vieni spąstai visuomenei?

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.