Svarbiausias, Socialinė politika, Ekonominė politika, Šeimos politika

Savaitės apžvalga. Apklausos, auditas Vilniui ir LGBT mokyklose

1 Tiesos.lt siūlo   2022 m. spalio 25 d. 19:13

Savaitės apžvalga. Apklausos, auditas Vilniui ir LGBT mokyklose

Kodėl valdančiųjų nebegelbėja apklausos? Ką Vilniui žada Stasio Jakeliūno kandidatūra? Kokio
masto korupcija Kaune? Valdantieji uždegė žalią šviesą LGBT aktyvistams Lietuvos mokyklose?
U. Von der Leyen apkaltinta ryšiais su „Pfizer“ ir kas taps nauju Britanijos premjeru?
Apie visą tai savaitės įvykių apžvalgoje su Dovilu Petkumi.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Religija ir filosofija, Šiaurės Amerika

JAV arkivyskupas: J. Bidenas nėra bendrystėje su katalikų tikėjimu

0 Tiesos.lt siūlo   2022 m. spalio 25 d. 19:13

JAV arkivyskupas: J. Bidenas nėra bendrystėje su katalikų tikėjimu

laikmetis.lt

JAV arkivyskupas Charlesas Chaputas (Čarlzas Čaputas) spalio 22 d., šeštadienį, pareiškė, kad Joe Bidenas (Džo Baidenas) „nėra bendrystėje su katalikų tikėjimu“, o „bet kuris kunigas, dabar teikiantis Komuniją prezidentui, dalyvauja jo veidmainystėje“.

Kalbėdamas spalio 22 d. Arlingtono vyskupijoje vykusiame eucharistiniame simpoziume, 78 metų prelatas taip pat apkaltino antrąjį JAV istorijoje katalikų prezidentą „apostazija abortų klausimu“.

Savo kalboje, pavadintoje „Tai darykite mano atminimui: atmintis, kultūra, sakramentas“, Filadelfijos arkivyskupas emeritas kalbėjo apie „Amerikos katalikus ir mūsų 200 metų trunkančią kovą, siekiant pritapti prie pagrindinės Amerikos kultūros“.

„Mums pavyko. Tačiau šio proceso metu kultūra mus suvirškino ir išblukino, užuot vaisingai rauginusi ją savitu katalikišku liudijimu, – sakė arkivyskupas tęsdamas, – Bideno apostazė abortų klausimu yra tik pats bjauriausias pavyzdys. Jis nėra vienintelis. Tačiau sveiko proto pasaulyje dėl jo unikalaus viešo vadovavimo pasekmės visuomenei būtų – arba turėtų būti – neišvengiamos.“

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Knygų apie Harį Poterį autorė kaunasi prieš transeksualų organizacijas

2 Tiesos.lt siūlo   2022 m. spalio 25 d. 19:13

Knygų apie Harį Poterį autorė kaunasi prieš transeksualų organizacijas

laikmetis.lt

J. K. Rowling (Rouling), bestselerių apie Harį Poterį autorė, nepaisydama nuolatinių progresyvistų išpuolių prieš ją, kaip niekada anksčiau demonstruoja ryžtą nepasiduoti tironiškam puolimui.

Nuo 2018 m. J. K. Rowling tapo sistemingos menkinimo ir įžeidinėjimų kampanijos objektu dėl to, kad išdrįso socialiniame tinkle „Twitter“ išsakyti poziciją, kuri laikoma „transfobiška“. 2018 m. kovą J. K. Rowling buvo apkaltinta dėl to, kad pamėgo tviterio žinutę, kurioje „trans“ moterys vadinamos „vyrais, dėvinčiais sukneles“.

Tačiau 2019 m. gruodį autorė dar labiau apsunkino savo padėtį, viešai palaikydama britų verslininkę May Forstater (Mają Forsteiter), kuri buvo atleista iš darbo už teiginį, kad lytinė tapatybė yra biologijos dalykas.

2020 m. birželį paskutinė vinis, užkalusi Rowling karstą, buvo tviterio žinutė, kurioje buvo pašiepiama etiketė „žmonės, kurie turi menstruacijas“. Tai buvo vienas tviterio įrašas, davęs pradžią antplūdžiui, kuris išjudino negailestingą „trans“ aktyvizmo mašiną, siekiančią visam laikui ją sutriuškinti.

Hario Poterio serijos aktoriai, vadovaujami Emmos Watson (Emos Votson), prisijungė prie jos ir puolė autorę. Kai kurie internautai net skelbė rašytojos namų nuotraukas su jos pašto adresu. „Neapykantos žinutėmis ir grasinimais, kurių sulaukiu, galėčiau išklijuoti tapetais savo namų sienas“, – sako rašytoja, kuri vis dėlto galiausiai kreipėsi į Škotijos valdžios institucijas.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Užsienio politika

Gudija tarp Ukrainos ir Rusijos

5 Tiesos.lt siūlo   2022 m. spalio 24 d. 19:44

Gudija tarp Ukrainos ir Rusijos

Pavel Ablamski | gudija.lt

Per pastaruosius aštuonis mėnesius visi jau priprato, kad oficialusis Minskas ir toliau teikia logistinę ir žodinę paramą Kremliui, vykdančiam agresiją prieš Ukrainą. Neseniai paskelbta, kad Gudijos teritorijoje pradėta dislokuoti vadinamosios sąjunginės valstybės karinė grupuotė. Oficialiai šis žingsnis pateisinamas Lenkijos ir Lietuvos karine grėsme, taip pat kažkokiomis provokacijomis Gudijos ir Ukrainos pasienyje. Naujausiais duomenimis, į Gudiją turėtų atvykti apie devyni tūkstančiai mobilizuotų Rusijos karių. Nėra visiškai aišku, kokio tikslo siekia Kremlius. Akivaizdu, jog to nepakanka, kad būtų galima suformuoti smogiamąsias pajėgas ir pakartoti žygį į Kyjivą. Labai tikėtina, kad mobilizuoti kariai bus daugiausia naudojami logistikos maršrutams ir infrastruktūrai Gudijoje saugoti. Sklinda gandai, kad Minskas taip pat vykdo slaptą mobilizaciją Baltarusijos kariuomenei papildyti.

Lukašenkos režimas pradėjo savotišką lendlizą Kremliui. Išmontuota baltarusiška technika ir amunicija ištisais konvojais išvežama į Rusiją, o tai nėra tinkamiausias būdas parengti Baltarusijos kariuomenę kovai. Atrodo, kad Lukašenkos režimas kaip įmanydamas imituoja brolišką meilę Putinui, bet pūti griovyje mieliau renkasi su įsivaizduojamu priešu.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Kazimieras Garšva. Valstybinės kalbos vardyno padėtis

8 Tiesos.lt siūlo   2022 m. spalio 21 d. 20:39

Kazimieras Garšva. Valstybinės kalbos vardyno padėtis

lietuvosaidas.lt

30 Lietuvos Respublikos organizacijų rūpinasi dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo 2022-06-01 d. sprendimo: raidės, „esančios lietuvių kalbos abėcėlėje gali būti rašomos su diakritiniu ženklu, šiuo atveju raidė l yra lietuvių kalbos abėcėlėje, tad ji gali būti įrašyta su diakritiniu ženklu“.

Remiamasi LR Vyriausybės 2022-04-27 d. nutarimu Nr. 424. Bet pagal jį nelietuvių prašymu jų vardai ir pavardės gali būti rašomos lotyniškos abėcėlės rašmenimis (be diakritinių ženklų), išskyrus tokias pat raides su diakritiniais ženklais, kaip lietuvių kalbos abėcėlėje (plg. šio teismo sprendimo 17 punktą). Čia yra dvi nepakankamai suprastos išlygos. Viena, asmenvardžiai ne privalo, o tik gali būti rašomi trimis lotynų kalbos rašmenimis, kur ł raidės nėra.

Antra, bendrinės lietuvių kalbos abėcėlėje su diakritiniais ženklais yra tik 9 raidės: ū, ė, č, š, ž, ą, ę, į, ų. Daugelis kalbų, turinčių lotyniško pagrindo abėcėles, šių raidžių nevartoja arba jos turi kitokią reikšmę ir skambesį. Pavyzdžiui, lenkiškas tikrinis vardas Łąka autentiškai skambėtų Lonka (kaip šiaurės žemaičių ir panevėžiškių tarmiškai vadinama lankà), bet dauguma Lietuvos piliečių to nežino ir minėtą žodį tartų Laka.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Užsienio politika, Partijos, Europa

„VOX“: istorijos žinojimas yra pasipriešinimas

22 Tiesos.lt siūlo   2022 m. spalio 20 d. 20:22

„VOX“: istorijos žinojimas yra pasipriešinimas

laikmetis.lt

Antrąjį spalio savaitgalį, prieš vasariškiems orams galutinai užleidžiant vietą rudeniui, Ispanijos dešinioji partija „VOX“ surengė savo kasmetinį suvažiavimą didelėje Madrido aikštelėje po atviru dangumi.

Nuo šeštadienio ryto visuomenė buvo kviečiama dalyvauti šeimyninėse pramogose: pripučiamos pilys vaikams, rėmėjų drabužių ir knygynų parduotuvės užėmė erdvę, kurios gale stovėjo didelė scena su plakatu, skelbiančiu mitingo pavadinimą „Istorija, kurią sukūrėme kartu“.

Renginio vietos veją juosė penkiasdešimt dvi palapinės, po vieną kiekvienai Ispanijos provincijai ir dviem Afrikos miestams. Kiekvienoje iš jų buvo po aktorių, persirengusį svarbiu tos teritorijos istoriniu asmeniu.

Sekmadienį, po kelių politinių kalbų ir prieš muzikinius atlikėjų (nebijančių sudeginti tiltų su populiariais prodiuseriais) pasirodymus, šie aktoriai užlipo į sceną ir suvaidino keletą iliustratyvių epizodų. Didysis pasakojimo karkasas, jungiantis įvairias dramas, buvo senelio, pasakojančio istorijas iš Ispanijos istorijos metraščių savo anūkui, dabartinių amžių paveldėtojui, balsas.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Du šimtai trisdešimt devintoji (spalio 20 diena)

22 Tiesos.lt siūlo   2022 m. spalio 20 d. 20:21

Karas Ukrainoje. Du šimtai trisdešimt devintoji (spalio 20 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Šiaurinis Donbaso flangas.
• Svatove. Sektoriuje esminių pakitimų nėra. Ukrainiečiai toliau palaiko įtampą Pershetravneve – Kyslivka ruože. Susidaro įspūdis, kad pagrindinių pastangų svoris slenkasi link Kyslivka. Čia fiksuojamos ne tik SOP „Kraken“ ar TRO vienetų, bet ir mechanizuotųjų pėstininkų operacijos. Kol kas pasistūmėti nepavyksta, tačiau ukrainiečiai geba vykdyti pajėgų rotaciją ir į mūšį mesti sąlyginai šviežias pajėgas.

• Kremina. Agresorius ir toliau bando „nulaužti“ Terny – Torske ruožą, tačiau vis atsitrenkia kaip ragais į sieną. Neatmestina, kad matydami rusų be atodairišką puolimą, ukrainiečiai sąmoningai nespartina savojo puolimo ir gynyboje utilizuoja orkų vienetus. Tačiau nereikia galvoti, jog ten ukrainiečiams lengvos šaudymo varžybos į judančius taikinius – vyksta tikrai sunkūs mūšiai.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

JK atleista krikščionė mokytoja – išreiškė susirūpinimą dėl lytį keičiančio vaiko apsaugos

2 Tiesos.lt siūlo   2022 m. spalio 19 d. 21:16

JK atleista krikščionė mokytoja – išreiškė susirūpinimą dėl lytį keičiančio vaiko apsaugos

laikmetis.lt

Krikščionė mokytoja, siekianti teisminės peržiūros, teigia, kad buvo atleista iš darbo po to, kai pradinė mokykla, kurioje ji dirbo, neatsižvelgė į jos susirūpinimą dėl lytį keičiančio vaiko apsaugos.

Pasak Krikščioniškojo teisės centro (CLC), mokytojai buvo pasakyta, kad nė vienas iš mokyklos vaikų ar jų tėvų neturi žinoti biologinės vaiko lyties.

Krikščionių mokytojai, kurios pavardės dėl teisinių priežasčių nurodyti negalima, buvo uždrausta mokykloje reikšti savo krikščioniškus įsitikinimus ar požiūrį į translytiškumo žalą ir pasakyta, kad jei ji nepatvirtins vaiko lyties keitimo, sulauks pasekmių.

Vietos valdžios institucijos ir Anglikonų Bažnyčios vyskupija palaikė mokyklos poziciją.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Užsienio politika, Sveikatos apsaugos politika, Europa

Rumunijos europarlamentaras: Ursula von der Leyen turi trauktis iš pareigų dėl jos sąsajų su vakcinų gamintojais „Pfizer“

6 Tiesos.lt siūlo   2022 m. spalio 18 d. 19:20

Rumunijos europarlamentaras: Ursula von der Leyen turi trauktis iš pareigų dėl jos sąsajų su vakcinų gamintojais „Pfizer“

laikmetis.lt

Rumunijos europarlamentaras Cristianas Terhesas pirmadienį kalbėdamas Europos Parlamente paragino Europos Komisijos pirmininkę atsistatydinti.

Ursula von der Leyen sulaukė raginimo atsistatydinti iš Europos Komisijos pirmininkės pareigų po to, kai Europos prokuratūra (EPPO) penktadienį patvirtino pradėjusi tyrimą dėl ES vakcinos nuo koronaviruso pirkimo.

Pirmadienį kalbėdamas Europos Parlamente Rumunijos europarlamentaras Cristianas Terhesas iš Europos konservatorių ir reformistų (ECR) frakcijos paragino Komisijos vadovę atsistatydinti iš pareigų, „nes ES prokurorai [jos veiksmus] tiria baudžiamąja tvarka“.

ES priežiūros agentūros jau anksčiau išreiškė susirūpinimą dėl „Pfizer“ generalinio direktoriaus ir U. von der Leyen bendravimo aukštu lygiu, ypač dėl kelių tekstinių žinučių, kuriomis šie du asmenys dalijosi tarpusavyje ir kurių nuorašų U. von der Leyen nepateikė, kai buvo paprašyta tai padaryti siekiant skaidrumo ir atskaitomybės.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Demokratija ir valdymas, Partijos, Socialinė politika, Ekonominė politika, Aplinkosaugos politika

Elektros, šildymo ir biudžeto reikalai. Seimo narys Valius Ąžuolas

7 Tiesos.lt siūlo   2022 m. spalio 16 d. 12:00

Elektros, šildymo ir biudžeto reikalai. Seimo narys Valius Ąžuolas

OpTV

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Puslapis 4 iš 386‹ Pirmas  < 2 3 4 5 6 >  Paskutinis ›

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. I. Šimonytė arba apsimeta, arba nesupranta, kad Igničio veikla gali sukelti daug

Vytautas Sinica. Interviu Lenkijos televizijai (programa pasauliui anglų kalba) karo tematika

Edvardas Čiuldė. Ar iš tiesų mūsų tėvynainiai homoseksualai neturi Tėvynės?

Jonas Jasaitis. Žmonijos sunaikinimo scenarijai

Vidas Rachlevičius. Visas aktyvistes ir veikėjus reikėjo „pagrilinti”

Audrys Antanaitis: Valstybinės kalbos laukia sunkus metas

Borisas Johnsonas: Vokietija norėjo greito Ukrainos pralaimėjimo

Mirė Ukrainos disidentas Jurijus Šuchevičius

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt trečioji (Lapkričio 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ar Generalinė Prokuratūra ir STT nesiims tirti klausimo dėl IGNITIS smulkiųjų akcininkų?

Dovilas Petkus. Kompensacijos žydams: susitaikymo aktas ar mokestis „Holokausto industrijai“?

Jonas Grigas. Mokslininkai ragina paskelbti 5G ryšių moratoriumą

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Italijos vyriausybė tęs ginklų tiekimą Ukrainai ir 2023 metais

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt pirmoji (Lapkričio 21 diena)

Anglų universitetai raginami „dekolonizuoti“ kursus: „nubudusiųjų imperializmas pasiekė didžiulį, kvapą gniaužiantį mastą“

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimtoji (Lapkričio 20 diena)

XXIV sekmadienis po Sekminių: Kas ištvers iki galo, bus išgelbėtas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.