Svarbiausias, Demokratija ir valdymas

Dovilas Petkus. Bilotaitė įrodė – kiekviena virėja gali valdyti valstybę

15 Tiesos.lt siūlo   2022 m. lapkričio 7 d. 19:23

Dovilas Petkus. Bilotaitė įrodė – kiekviena virėja gali valdyti valstybę

laikmetis.lt

„Kiekviena virėja gali valdyti valstybę” – taip, esą, sakė Leninas. Sakė jis, tiesa, atvirkščiai, tačiau į mases apeliavusiam revoliucionieriui liaudis „prikibdė” būtent tokią formuluotę. Visgi, panašu, kad Lietuvos vidaus reikalų ministrė (VRM) A. Bilotaitė pasišovė įrodyti, kad ministro kabinete išties jokios kompetencijos nebūtinos.

Tiesa, visi, kurie praveriam burnas apie nesibaigiantį ministrės klaidų sąrašą turime pirmiausia paklausti savęs – ar aš ne seksistas/ė? Juk net ir premjerė VRM puolė ginti teigdama, kad Bilotaitė yra linčiuojama tik dėl savo lyties poste. Tą patį, ministrės pirmininkės teigimu, nuolat patiria ir ji.

Aišku, sudėtinga, kai „seksistų“ visuomenėje į parlamentą išrinktos ir aukščiausius valdžios postus užimančios damos yra priverstos skųstis tokiu nederamu elgesiu su jomis. Tačiau kyla klausimas, politikės yra puolamos dėl to, kad jos moterys, ar jų negalima kritikuoti tik todėl, kad jos ne vyrai? Antrasis variantas, valkiojant „seksizmo“ korta tampa vis labiau įtikinantis.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Oksfordo vyskupas įsitikinęs – Anglikonų Bažnyčia turėtų priimti LGBT santuokas

1 Tiesos.lt siūlo   2022 m. lapkričio 7 d. 19:23

Oksfordo vyskupas įsitikinęs – Anglikonų Bažnyčia turėtų priimti LGBT santuokas

laikmetis.lt

„Christian Concern“ generalinė direktorė Andrea Williams (Andrėja Viljams) ragina Kenterberio ir Jorko (Jungtinė Karalystė) arkivyskupus ginti pagrindinį Anglikonų Bažnyčios mokymą apie santuoką ir lytiškumą po to, kai Oksfordo vyskupas parašė 52 puslapių esė, kurioje išreiškė pritarimą Bažnyčios mokymo keitimui.

Vyskupas Stevenas Croftas (Styvenas Kroftas) teigia, kad Anglikonų Bažnyčia turėtų priimti tos pačios lyties asmenų santuokas ir leisti dvasininkams tuoktis su tos pačios lyties partneriais, jei jie to pageidauja.

Penktadienį Vusterio vyskupas dr. Johnas Inge’as (Džonas Ingas) , Dudlio vyskupas Martinas Gorickas (Martinas Gorikas), Redingo vyskupė Olivia Graham (Olivija Grehem) ir Bekingemo vyskupas Alanas Wilsonas (Alanas Vilsonas) išreiškė paramą jo esė.

Tai, kad Anglikonų Bažnyčios aukšto rango asmenys išreiškė paramą tos pačios lyties asmenų santuokoms, pribloškė evangelikus, kurie ragina laikytis istorinės Bažnyčios pozicijos.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Užsienio politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Septyni Lenkijos „koziriai“ kovoje dėl ES lėšų

17 Tiesos.lt siūlo   2022 m. lapkričio 1 d. 22:58

Septyni Lenkijos „koziriai“ kovoje dėl ES lėšų

laikmetis.lt

Lenkija vis dar turi kozirių, kad galėtų pasipriešinti Briuseliui ir išlaisvinti jai priklausančius dešimtis milijardų ES lėšų, kurių vis dar neskiriama, interviu savaitraščiui „Sieci“ teigė konservatyvių pažiūrų europarlamentaras Jacekas Saryuszas-Wolskis (Jacekas Sariušas-Volskis).

J. Saryusz-Wolski teigė, kad Lenkija gali pasiekti savo, jei tik bus pasirengusi apsukti stalus Briuseliui taip, kaip anksčiau tai darė Ispanija.

Saryuszas-Wolskis patarė Lenkijos vyriausybei sutelkti dėmesį į septynis turimus ginklus.

Pirmiausia, Lenkija turėtų paduoti Europos Komisiją į Europos Teisingumo Teismą (ETT) dėl to, kad ši neteisėtai užkerta kelią Lenkijai pasinaudoti ES atkūrimo fondu. Lenkija neturėtų turėti iliuzijų, kad ETT priims jai palankų sprendimą, tačiau toks žingsnis yra pateisinamas, siekiant atskleisti piktavališką Komisijos elgesį ir pagerinti savo derybines pozicijas. Tai padėtų Lenkijai pereiti nuo gynybos prie puolimo.

Antra, Lenkija turėtų skolintis pinigų rinkose projektams, kurių jai iš tikrųjų reikia, o ne žaliosioms investicijoms. Jei Briuselis nenori finansuoti žaliosios ekonomikos, Lenkija turi imtis kitų projektų.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Emigracija, imigracija, demografija, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Makronas sako, kad pusė nusikaltimų Paryžiuje yra įvykdomi užsieniečių

11 Tiesos.lt siūlo   2022 m. spalio 29 d. 22:02

Makronas sako, kad pusė nusikaltimų Paryžiuje yra įvykdomi užsieniečių

Makronas vis dar bando daryti spaudimą dėl dar daugiau masinės imigracijos nežiūrint to, kad duomenys rodo milžinišką užsieniečių nusikaltimų dažnį.

Vakarykščiame interviu televizijos kanalui France 2 Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas (Emmanuel Macron) sutiko, kad pusė nusikaltimų Paryžiuje yra užsieniečių darbas.

„Taip, žvelgdami į nusikalstamumą Paryžiuje galime matyti, kad pusė nusikalstamų veikų įvykdoma užsieniečių, esančių neteisėtoje padėtyje ar laukiančių prieglobsčio patvirtinimo,“ – sakė Makronas.

Tačiau Makronas taip pat kalbėjo, kad nežiūrint problemų, susijusių su imigracija ir nesaugumu, jis nemato „egzistencinio“ ryšio tarp šių dviejų dalykų.

„Aš niekada nesusiečiau egzistenciniu ryšiu imigracijos ir nesaugumo.“ – sakė Makronas praėjus vos 12 dienų po to, kai buvo nužudyta dvylikametė Lola, kuri buvo išprievartauta, kuriai buvo perrėžta gerklė, ir kurią sugrūdo į lagaminą migrantė iš Alžyro, nelegaliai buvusi šalyje.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Religija ir filosofija

Vokietijos vyskupas leido krikšto apeigas atlikti pasauliečiams

3 Tiesos.lt siūlo   2022 m. spalio 27 d. 20:54

Vokietijos vyskupas leido krikšto apeigas atlikti pasauliečiams

laikmetis.lt

Eseno (Vokietija) diecezijos vadovas vyskupas Franzas-Josefas Overbeckas (Francas – Jozefas Overbekas), leido pasauliečiams, įskaitant 30 moterų, teikti krikšto sakramentą, pranešė vyskupijos interneto svetainė.

2022 m. kovą Eseno vyskupijoje 17 moterų buvo leista atlikti krikšto apeigas. Šių metų spalio 23 d. vyskupas šias apeigas atlikti leido dar 13 moterų.

Vyskupija mano, kad „pasauliečių įgaliojimas krikštyti yra pagrįstas išimtine bažnytinės teisės nuostata“. Pavyzdžiui, „pavojaus gyvybei atveju krikštyti gali bet kuris krikščionių tikėjimo žmogus ir net nekrikštytas asmuo“.

Overbeckas pabrėžė, kad „struktūrinių permainų ir kunigų trūkumo laikais darosi vis sunkiau išlaikyti gerą ir labai svarbią tradiciją, giliai įsišaknijusią Bažnyčios ištakose“, pagal kurią priėmimą į bendruomenę vykdo vyskupas.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Įžvalgos, Religija ir filosofija

Doc. dr. Lina Šulcienė. Vyskupo Jono Kaunecko giliausios sielos patirtys

1 Tiesos.lt siūlo   2022 m. spalio 26 d. 20:19

Doc. dr. Lina Šulcienė. Vyskupo Jono Kaunecko giliausios sielos patirtys

laikmetis.lt

2020 metais Popiežius Pranciškus Žinioje, skirtoje Pasaulinei komunikavimo priemonių dienai, rašo: „Mums reikia gerų istorijų – ugdančių, […] padedančių atrasti šaknis ir teikiančių jėgų drauge eiti pirmyn“, istorijų, kurios „iškeltų į šviesą mūsų būties tiesą“.

Mums reikia kurti „ugdančius pasakojimus, sutvirtinančius visuomeninius ir kultūrinius ryšius“. „Mums reikia žmogiško pasakojimo, kuris kalbėtų apie mus ir mumyse gyvenantį grožį“, atskleistų „nepastebimą kasdienos heroizmą“, gebėtų „žvelgti į pasaulį ir įvykius su švelnumu“. „Žmonija nusipelno tokių pasakojimų, kurie atitinka lygmenį, į kurį ją pakėlė Jėzus,“ – rašo Šventasis Tėvas.

Šiandien noriu pristatyti tokį pasakojimą. Tai – vyskupo Jono Kaunecko knyga „Prieš visus vėjus“. Jai būdingos visos čia minėtos savybės. Ji iškelia į būties tiesą, nes padeda atrasti šaknis. Ir todėl, kad iškelia į būties tiesą, ji teikia jėgų drauge eiti pirmyn. Knyga kalba apie mumyse gyvenantį grožį, į pasaulį ir įvykius ji žvelgia su tėvišku švelnumu. Ji atskleidžia kasdienos heroizmą. Ir ugdo.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Užsienio politika, Europa

Rafal Wos. Mūsų laukia „Polexit“?

1 Tiesos.lt siūlo   2022 m. spalio 26 d. 20:19

Rafal Wos. Mūsų laukia „Polexit“?

laikmetis.lt

Dėl Briuselio ir Berlyno pastangų nuteikinėti lenkus prieš ES, „Polexit“ tema nebėra tabu, rašo Rafał Woś portale Interia.pl.

Dabar neliko abejonių, kad Lenkijai priklausantys pinigai iš ES ekonomikos atkūrimo fondo Varšuvą pasieks ne anksčiau kaip po 2023 m. parlamento rinkimų. Šis dramatiškas žingsnis yra grynai politinis Briuselio ir Berlyno sprendimas, priimtas siekiant atkeršyti nepaklusniems lenkams.

Dabar žiniasklaidoje nutekėjo informacija, kad bus įšaldytos ir likusios Lenkijai priklausančios ES lėšos. Tai nieko nestebina, nes ES vadovybė atsisakė bet kokių nešališkumo pretenzijų. Logiška, kad Briuselis prieš nekenčiamą konservatyviąją PiS vyriausybę iškelia visus turimus ginklus.

Tikslas – priversti lenkus balsuoti teisingai ir pasirinkti teisingą vyriausybę. Tai yra kišimasis į valstybės narės vidaus ir suverenius reikalus, kuris mažai ką turi bendro su demokratija.

Tai neatitinka ES sutarčių ir pamatinių principų dvasios. Tokių principų, kaip subsidiarumas ir lygių bei suverenių valstybių narių Europa – savanoriška sąjunga, kuri sutelkia, o ne atima suverenitetą. Atrodo, kad dabar ES siekia palaužti maištaujančias provincijas ir priversti jas pripažinti centrinę sprendimų priėmimo valdžią.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Vokietijos vyriausybės „vaivorykštės portalas“ pataria vaikams naudoti lytinio brendimo blokatorius, keistis lytį

0 Tiesos.lt siūlo   2022 m. spalio 26 d. 20:19

Vokietijos vyriausybės „vaivorykštės portalas“ pataria vaikams naudoti lytinio brendimo blokatorius, keistis lytį

laikmetis.lt

Vokietijos vyriausybė sukūrė interneto puslapį vaikams, nepripažįstantiems savo lytinės tapatybės, kuriame pataria vartoti vadinamuosius lytinio brendimo blokatorius, kad būtų sutrikdytas jų natūralus fizinis vystymasis, ir siūlo informaciją apie „tos pačios lyties asmenų gyvenimo būdą bei lyčių įvairovę“.

„Vaivorykštės portalu“ vadinamoje Vokietijos federalinės šeimos reikalų ministerijos siūlomoje paslaugoje vaikams aiškinama, kad tiems, kurių kūnas „neatitinka jų jausmų“, galima taikyti hormonų „terapiją“.

Svetainėje aprašoma, kad egzistuoja „kur kas daugiau“ nei tik dvi lytys, ir pateikiama informacija, kaip elgtis su hormonus blokuojančiais vaistais toms mergaitėms ir berniukams, kurie nori pakeisti lytį.

Viename iš skyrių rašoma: „Ar jaučiatės patogiau kaip mergaitė? O gal geriau jaučiatės kaip berniukas? Svarbiausia: dabar turėtumėte jaustis gerai“.

Tačiau svetainė neapsėjo be kritikos – daugelis vokiečių socialiniuose tinkluose aktyviai protestavo prieš svetainę, ypač prieš vieną skiltį, pavadintą „Jaunimas ir transseksualai“.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Socialinė politika, Ekonominė politika, Šeimos politika

Savaitės apžvalga. Apklausos, auditas Vilniui ir LGBT mokyklose

1 Tiesos.lt siūlo   2022 m. spalio 25 d. 19:13

Savaitės apžvalga. Apklausos, auditas Vilniui ir LGBT mokyklose

Kodėl valdančiųjų nebegelbėja apklausos? Ką Vilniui žada Stasio Jakeliūno kandidatūra? Kokio
masto korupcija Kaune? Valdantieji uždegė žalią šviesą LGBT aktyvistams Lietuvos mokyklose?
U. Von der Leyen apkaltinta ryšiais su „Pfizer“ ir kas taps nauju Britanijos premjeru?
Apie visą tai savaitės įvykių apžvalgoje su Dovilu Petkumi.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Religija ir filosofija, Šiaurės Amerika

JAV arkivyskupas: J. Bidenas nėra bendrystėje su katalikų tikėjimu

0 Tiesos.lt siūlo   2022 m. spalio 25 d. 19:13

JAV arkivyskupas: J. Bidenas nėra bendrystėje su katalikų tikėjimu

laikmetis.lt

JAV arkivyskupas Charlesas Chaputas (Čarlzas Čaputas) spalio 22 d., šeštadienį, pareiškė, kad Joe Bidenas (Džo Baidenas) „nėra bendrystėje su katalikų tikėjimu“, o „bet kuris kunigas, dabar teikiantis Komuniją prezidentui, dalyvauja jo veidmainystėje“.

Kalbėdamas spalio 22 d. Arlingtono vyskupijoje vykusiame eucharistiniame simpoziume, 78 metų prelatas taip pat apkaltino antrąjį JAV istorijoje katalikų prezidentą „apostazija abortų klausimu“.

Savo kalboje, pavadintoje „Tai darykite mano atminimui: atmintis, kultūra, sakramentas“, Filadelfijos arkivyskupas emeritas kalbėjo apie „Amerikos katalikus ir mūsų 200 metų trunkančią kovą, siekiant pritapti prie pagrindinės Amerikos kultūros“.

„Mums pavyko. Tačiau šio proceso metu kultūra mus suvirškino ir išblukino, užuot vaisingai rauginusi ją savitu katalikišku liudijimu, – sakė arkivyskupas tęsdamas, – Bideno apostazė abortų klausimu yra tik pats bjauriausias pavyzdys. Jis nėra vienintelis. Tačiau sveiko proto pasaulyje dėl jo unikalaus viešo vadovavimo pasekmės visuomenei būtų – arba turėtų būti – neišvengiamos.“

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Puslapis 3 iš 386 < 1 2 3 4 5 >  Paskutinis ›

Rekomenduojame

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Italijos vyriausybė tęs ginklų tiekimą Ukrainai ir 2023 metais

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt pirmoji (Lapkričio 21 diena)

Anglų universitetai raginami „dekolonizuoti“ kursus: „nubudusiųjų imperializmas pasiekė didžiulį, kvapą gniaužiantį mastą“

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimtoji (Lapkričio 20 diena)

XXIV sekmadienis po Sekminių: Kas ištvers iki galo, bus išgelbėtas

Vidas Rachlevičius. Sveiki atvykę į Europos bananų respubliką

Linas Karpavičius. Neturėdami savo valstybės tik laiko klausimas kada neteksim nuosavybės

Ramūnas Karbauskis apie buvusį bendražygį: Lietuva privalo tai žinoti apie Saulių Skvernelį

Daugiausia neapykantos nusikaltimų prieš krikščionis – Prancūzijoje

Karas Ukrainoje. Du šimtai šešiasdešimt devintoji (Lapkričio 19 diena)

ES ignoruoja pasipriešinimą, patyliukais rengia skaitmeninį identifikavimą 2024 metams

Jerzy Kwasniewski. Apgaulingas ES vaikų apsaugos reglamentas

Karas Ukrainoje. Du šimtai šešiasdešimt aštuntoji (Lapkričio 18 diena)

Klausas Švabas kasmetiniame tarptautiniame viršūnių susitikime ragina vykdyti pasaulinį ekonomikos perstruktūrizavimą

Edvardas Čiuldė. Kur pasidės Lietuva be lietuvių?

Almantas Stankūnas. Dainiui Kreiviui ir valdantiesiems nors kuolą ant galvos tašyk

Česlovas Iškauskas. Žydų turto kompensavimas – vėl atveriama Pandoros skrynia

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.