Svarbiausias, Gynybos politika, Europa

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

8 Tiesos.lt siūlo   2022 m. rugpjūčio 1 d. 20:46

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

laikmetis.lt

Gynybos ministras Mariuszas Błaszczakas pareiškė, kad Lenkija turės „galingiausias sausumos pajėgas Europoje“, vyriausybė nuolat investuoja, neseniai padidinusi gynybos biudžetą iki 3 % nuo BVP – vieno didžiausių NATO – ir siekia jį padidinti net iki 5 %.

Po Rusijos invazijos į Ukrainą Varšuva pradėjo karinių išlaidų didinimą. Šią savaitę ji patvirtino susitarimą su Pietų Korėja, pagal kurį Lenkija įsigis beveik 1 000 naujų tankų ir daugiau kaip 600 haubicų. Ji taip pat neseniai susitarė dėl 250 naujų ir 116 naudotų tankų „Abrams“ pirkimo iš JAV.

Palyginimui, pagal „Global Firepower“, kurioje kaupiami duomenys apie karinių pajėgų stiprumą, Vokietija turi 266, o Prancūzija – 406 kovinius tankus.

Pagal kovo mėn. priimtą naująjį Krašto apsaugos įstatymą, kuriam pritarė visos partijos, Lenkija taip pat įsipareigojo daugiau nei dvigubai padidinti savo ginkluotąsias pajėgas – iki 300 000 karių. Gegužės mėn. ji pradėjo naują mokamą savanorišką karinę tarnybą, siekdama pritraukti naujokų.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Sveikatos apsaugos politika, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

0 Tiesos.lt siūlo   2022 m. liepos 31 d. 17:28

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Karolina Mikaliūnė | laikmetis.lt

Birželio 27 d. Nyderlandų sveikatos apsaugos ministras Ernstas Kuipersas (Ernstas Keipersas) paskelbė, kad vyriausybė planuoja spalio mėn. patvirtinti protokolą, pagal kurį bus leidžiama vaikų eutanazija. „CitizenGO“, konservatyvi advokatų grupė, kurią 2013 m. Madride (Ispanija) įkūrė katalikiška organizacija „HazteOir“ kviečia pasirašyti peticiją, kuria išreiškiamas nepritarimas vaikų eutanazijai Nyderlanduose.

Šiuo metu šalies eutanazijos įstatymas leidžia atlikti eutanaziją vaikams nuo 12 metų amžiaus, kai tėvai arba globėjai sutinka; Groningeno protokolas leidžia atlikti eutanaziją neįgaliems naujagimiams. Vyresni nei 16 metų asmenys šalyje laikomi suaugusiais ir gali duoti sutikimą eutanazijai.

Eutanazija visuomenei pateikiama kaip laisvas žmogaus sutikimas mirčiai, kai gydytojai pagal įstatymą tam taip pat pritaria, sako organizacija, tačiau ji yra įsitikinusi, kad vaikai nebūtinai yra veiksnūs ir gebantys laisvai duoti sutikimą. Vaikai eutanazijai gali būti skatinami tėvų ar kitų asmenų, kurie sielvartauja dėl vaiko būklės.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Vilnius

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

1 Tiesos.lt siūlo   2022 m. liepos 30 d. 0:00

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Justina Gafurova | respublika.lt

Vilniaus miesto savivaldybės statybų projektai ne vienam pastabesniam miesto gyventojui rėžia akį ir kelia klausimų. Į tai, kaip organizuojamos ir vykdomos statybos, atkreipė dėmesį ir institucijos. Po atliktos korupcijos rizikos analizės, STT nepagailėjo kritikos ne tik savivaldybei, bet ir Aplinkos ministerijai. Pastebėta, kad išduodant statybos leidimus – daug vietos piktnaudžiavimui.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Visuomenės pokyčių analizė, Įžvalgos

O kas šiandien išdrįs sistemai pasakyti „Ne“?

11 Tiesos.lt siūlo   2022 m. liepos 27 d. 22:55

O kas šiandien išdrįs sistemai pasakyti „Ne“?

Danutė Šepetytė | respublika.lt

Žiūrėk, jei kas ne taip, tik ir girdi: „sovietmetis!!!“. Jis niekinamas, jo kratomasi, juo bodimasi, tyčiojamasi, žeminama, kaltinama, prakeikiama, nuteisiama, marginalizuojama ir t.t. ir panašiai. Juo šventinami visi šių dienų „modernybės“ rėmuose neišsitenkantys piliečiai. Tik neretai nutylima, kad anuomet dalis kultūrininkų, tarp jų ir meno žmonių, rizikuodami savo gyvenimais, drįso pasipriešinti sistemai. Rašytojas, filosofas Vytautas Rubavičius, išleidęs knygą „Tarybmečio dailininkų „laisvos kūrybos zona“, tarp kitko klausia, kas šiandien bando susigrumti su sistema rizikuodami gyvenimu?

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Europa, Šiaurės Amerika, Ukraina

Mark Regnerus. Ar pasinaudojant karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos?

5 Tiesos.lt siūlo   2022 m. liepos 27 d. 22:32

Mark Regnerus. Ar pasinaudojant karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos?

Laisvos visuomenės institutas

Džiūgaujant kai kuriems aktyvistams ir daugybės stebėtojų nuostabai, nepaisant tebesitęsiančio karo, tos pačios lyties asmenų santuokos įteisinimo klausimas atsidūrė ant prezidento Zelenskio stalo.

Internetinė peticija surinko daugiau nei 25 000 parašų ir sėkmingai pasiekė ribą, kuomet prezidentas privalo svarstyti pasiūlymą ir pateikti atsakymą. Peticijos autoriai apeliuoja į karo sukeltą netikrumo dėl ateities situaciją ir taip pat paliečia tos pačios lyties asmenų tėvystės klausimą:

„Šiuo metu kiekviena diena gali būti paskutinė. Suteikite tos pačios lyties asmenims galimybę sukurti šeimą ir įgyti tai patvirtinantį oficialų dokumentą. Jiems reikia tokių pačių teisių, kokias turi tradicinės poros.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Tikėjimo persekiojimas, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Lenkijoje siekiama sugriežtinti įstatymą dėl šventvagystės

2 Tiesos.lt siūlo   2022 m. liepos 27 d. 8:28

Lenkijoje siekiama sugriežtinti įstatymą dėl šventvagystės

laikmetis.lt

Lenkijos koalicinė partija „Vieningoji Lenkija“ (Solidarna Polska) nori sugriežtinti nuostatas dėl religinių jausmų įžeidimo. Pradėti rinkti parašai pilietiniam įstatymo projektui „ginti krikščionis ir tikinčiuosius“.

„Agresija prieš krikščionis turi liautis“, – teigiama partijos peticijai skirtoje interneto svetainėje. „Reikia sugriežtinti Lenkijos baudžiamąjį kodeksą. Kiekvienas, kuris trukdo mišioms, viešai tyčiojasi iš Bažnyčios ar išniekina maldos vietą, turėtų būti įkalintas iki dvejų metų“, – teigiama peticijos tekste.

Sugriežtinus įstatymą būtų lengviau bausti žmones už nepagarbą krikščionims. Pavyzdžiui, nebereikėtų įrodinėti, kad pamaldas sutrikdęs asmuo tai padarė piktybiškai. Be to, Solidarna Polska teigia, kad naujasis teisės aktas sustiprintų religijos laisvę. Žmonės, kurie remiasi Šventuoju Raštu arba gyvena vadovaudamiesi krikščioniškomis vertybėmis, nebeturėtų baimintis, kad bus baudžiami už savo įsitikinimų išreiškimą. Nors Lenkijoje galioja religijos laisvė, partija remiasi 2019 m. įvykusiu atveju, kai Lenkijos IKEA atleido darbuotoją už tai, kad jis nepritarė LGBT renginiui, kurį organizavo įmonė.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Demokratija ir valdymas, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Lenkijos europarlamentaras: Europos Sąjunga smogė Lenkijai į nugarą

2 Tiesos.lt siūlo   2022 m. liepos 25 d. 22:56

Lenkijos europarlamentaras: Europos Sąjunga smogė Lenkijai į nugarą

laikmetis.lt

Europos Komisijos narių Didier Reynderso ir Veros Jourovos pareiškimai, prieštaraujantys ES lėšų išmokėjimui Lenkijai, buvo „gero ir blogo policininko“ rutinos dalis, sakė buvęs Lenkijos užsienio reikalų ministras, europarlamentaras Witoldas Waszczykowskis.

Jis paragino Lenkiją būti atkakliai vetuojant arba blokuojant ES sprendimus, kai tik įmanoma, siekiant įgyti svertų, kaip anksčiau darė kitos ES narės.

Waszczykowskis atvirai kritikavo savo partietį Lenkijos ministrą pirmininką Mateuszą Morawieckį, kad šis leido Europos Komisijai tyčiotis iš Lenkijos, jog būtų pasiektas kompromisas.

Europarlamentaro manymu, ES netinkamai elgėsi su Lenkija dėl teismų reformų, o Varšuva niekada neturėjo sutikti su ES lėšų paskirstymo sąlygų mechanizmu.

Buvęs užsienio reikalų ministras taip pat paragino Lenkiją laikytis griežtos pozicijos dėl dujų dalijimosi su Vokietija ir kitomis ES valstybėmis artėjančią žiemą, teigdamas, kad Lenkija ilgus metus apeliavo į Europos solidarumą saugumo, sankcijų Rusijai, energetikos ir migracijos klausimus ir šie prašymai buvo vis negirdimi.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Socialinė politika, Ekonominė politika

Lietuva pirko elektros po 2 Eur už kWh!

3 Tiesos.lt siūlo   2022 m. liepos 24 d. 21:28

Lietuva pirko elektros po 2 Eur už kWh!

Danas Nagelė | respublika.lt

Ketvirtadienį 17 val. kilovatvalandė elektros „Nord Pool” biržoje Lietuvoje ir Latvijoje kainavo 2,1 euro neskaitant mokesčių! Ekspertai sako, kad tokie absurdai galimi, nes nepakankamai veikia rinkos dėsniai, o tiek mūsų valdžia, tiek visuomeninis tiekėjas „Ignitis” nieko nedaro, kad problema būtų išspręsta. Rezultatas - nukenčia galutinis vartotojas.

„Galvojau, manęs liberalizuotos energetikos rinkos nesąmonės jau negali nustebinti, bet, pasirodo, klydau. Pamačiau tokią kainą ir turėjau įsikibti, kad nenuvirsčiau. Dabar ji tokia: 2,1 EUR/kWh šiandien vieną valandą bus „Nord Pool” biržoje Lietuvoje ir Latvijoje! Vartotojams, pridėjus skirstymo ir kitus mokesčius bei PVM bus 2,5 EUR/kWh. Šia kaina elektrą pirks visuomeninis tiekėjas „Ignitis”, o vėliau mes visi kompensuosime jam nuostolius, kaip jau įvyko šiais metais”, - užvakar tokia įžvalga pasidalino verslo konsultantas, partijos „Nacionalinis susivienijimas” Energetikos komiteto pirmininkas Almantas Stankūnas.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Religija ir filosofija, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vatikanas įspėja: Vokietijos Sinodinis kelias kelia grėsmę Bažnyčios vienybei

3 Tiesos.lt siūlo   2022 m. liepos 23 d. 22:40

Vatikanas įspėja: Vokietijos Sinodinis kelias kelia grėsmę Bažnyčios vienybei

laikmetis.lt

Vatikanas paskelbė dar vieną perspėjimą dėl naujos schizmos iš Vokietijos, kylančios iš šalies Sinodinio kelio.

Sinodinis kelias Vokietijoje neturi galios priversti vyskupus ir tikinčiuosius priimti naujas valdymo formas ir doktrinos bei moralės kryptis“, – sakoma ketvirtadienį italų ir vokiečių kalbomis paskelbtame oficialiame Vatikano pareiškime.

Šventasis Sostas teigia, kad atrodo yra „būtina tai paaiškinti“, siekiant „apsaugoti Dievo tautos laisvę ir vyskupų tarnystės vykdymą“.

„Norint apsaugoti Dievo tautos laisvę ir vyskupo tarnystės vykdymą, atrodo būtina paaiškinti, kad sinodo kelias Vokietijoje neturi įgaliojimų įpareigoti vyskupus ir tikinčiuosius priimti naujus valdymo būdus ir naujas doktrinines bei moralines nuostatas“, – rašo Vatikanas.

Jis įspėjo, kad neleistina diecezijose įvesti naujų oficialių struktūrų ar doktrinų.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Ugdymo politika, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

LGBT propaganda mokyklose – be tėvų ir pedagogų žinios

4 Tiesos.lt siūlo   2022 m. liepos 21 d. 21:32

LGBT propaganda mokyklose – be tėvų ir pedagogų žinios

Justina Gafurova | respublika.lt

LGBT propagandos taikiniu tampa vis jaunesni. Per seksualinių mažumų eitynes LGBT nariai nesikuklina apsilankyti vaikų žaidimo aikštelėse, o įvairios organizacijos ieško būdų, kaip pasiekti mokinius mokykloje. Kai kuriais atvejais apie tai, kad su vaikais bus kalbama LGBT temomis, neįspėjami net mokyklos vadovai.

LGBT temos mokyklose pasireiškia vis dažniau. Neseniai į „Vakaro žinių“ redakciją kreipėsi tėveliai, išgirdę, kad jų mokykloje galimai veikia LGBT bendruomenės grupė. „Mano vaiko klasėje yra lesbiečių pora. Mergaitės neseniai pareiškė, kad taip save identifikavo, ir reikalauja būti gerbiamos. Man apie tai papasakojo sūnus, kuris dar tik septintokas. Pasikalbėjau su auklėtoja, kuri pasakė, kad mokykloje yra LGBT bendruomenė, o jos veikloje dalyvauja net ir šeštokai.

Mane ištiko šokas. Mums, tėvams, niekas nebuvo pranešę, kad mokykloje yra tokia grupė ir niekas neklausė, ar mes sutinkame. Ar taip gali būti mokykloje, kuri ugdo ir pradinukus?“ – stebėjosi su redakcija susisiekusi mama, papasakojusi apie tai, ką išgirdo Vilniaus Taikos progimnazijoje.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Puslapis 3 iš 376 < 1 2 3 4 5 >  Paskutinis ›

Rekomenduojame

Kastytis Braziulis. Jaučiasi, kad artėja paskutinis žingsnis – teritorijos atsiėmimas iš priešo

Robertas Grigas. Apie karą ir leksiką

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt devintoji (rugpjūčio 11 diena)

Estija prisijungia prie šalių, reikalaujančių, kad ES ir Šengeno šalys kartu uždraustų Rusijos turistams keliauti į Europą

Von der Leyen nutraukė susitarimą, dabar mes neturime kur trauktis, ir turime imtis veiksmų, sako Kačinskis

Almantas Stankūnas. Opozicija, jeigu nutarėte kalbėti apie energetiką, tai nekalbėkite nesąmonių arba banalybių!

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.