Svarbiausias, Tikėjimo persekiojimas

Daugiausia neapykantos nusikaltimų prieš krikščionis – Prancūzijoje

0 Tiesos.lt siūlo   2022 m. lapkričio 19 d. 20:10

Daugiausia neapykantos nusikaltimų prieš krikščionis – Prancūzijoje

laikmetis.lt

2021 m. visoje Europoje įvykdyta daugiau kaip 500 neapykantos nusikaltimų prieš krikščionis, teigia nauja Netolerancijos ir diskriminacijos prieš krikščionis Europoje observatorijos (OIDAC) ataskaita.

Nusikaltimai buvo užregistruoti 19 Europos šalių, tarp jų – keturių krikščionių nužudymas ir 14 fizinių užpuolimų.

Dažniausias užregistruotas prieš krikščionis nukreiptas neapykantos nusikaltimas buvo vandalizmas – 300 bažnyčių ir krikščioniškų pastatų „apipaišymo, turto sugadinimo ir išniekinimo“ atvejų.

Po to sekė 80 vagysčių, susijusių su bažnytine įranga, Komunija ir kitais religiniais reikmenimis. Buvo 60 padegimų arba bandymų padegti.

Iš viso pernai buvo užregistruota 519 antikrikščioniškų neapykantos nusikaltimų, tačiau Austrijoje įsikūrusi organizacija mano, kad tikrasis jų skaičius greičiausiai yra daug didesnis, nes aukos nutildomos, o žiniasklaida apie nusikaltimus kalba nepakankamai. Apskritai šis skaičius gerokai sumažėjo, palyginti su ankstesniais metais užfiksuotu beveik 1 tūkst. nusikaltimų.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Audrys Antanaitis: Pastabos baigiant kadenciją

8 Tiesos.lt siūlo   2022 m. lapkričio 17 d. 21:39

Audrys Antanaitis: Pastabos baigiant kadenciją

delfi.lt

Penkerius metus dirbau VLKK pirmininku. Apie juos tikiuosi parašyti dar ne vieną tekstą. Šiandien, baigdamas darbą Komisijoje, – apie tai, kas vyksta dabar.

Dvigubi rinkimai – demokratijos viršūnė ar politinis sukčiavimas?

Tikėjausi, kad kadencijų sąvarta bus gera proga Seimo Švietimo ir mokslo komitete bei Seime padiskutuoti apie valstybinės kalbos padėtį ir perspektyvas, apie tai, kokia kalbos politika turėtų būti vykdoma. O visų pirma tikėjausi, kad bus išklausyta ir vertinama penkerių metų ataskaita ir ateities kalbos politikos programa bei darbų planavimas.

Deja, už kalbą atsakingame komitete visą VLKK formavimo laikotarpį nebuvo pasakyta nė vieno žodžio apie kalbą. Komiteto pirmininko Artūro Žukausko ir kitų šešių Seimo valdančiosios daugumos narių valstybinės kalbos reikalai nesudomino. Visas dėmesys buvo skirtas Komisijos formavimui, o pagrindinis rūpestis buvo, kad į ją nepatektų ne savi.

Dėl to bene pirmą kartą Nepriklausomos Lietuvos istorijoje buvo surengti dvigubi rinkimai. Nors atsistatydinus vienam į Komisiją išrinktam nariui dar liko dešimt kandidatų, o skyrimo procedūra nebuvo pasibaigusi, valdančiosios daugumos septynetukas D. Asanavičiūtės siūlymu nusprendė surengti antrą šaukimą, t. y. organizuoti naujus rinkimus į atsilaisvinusią vietą Komisijoje. Tad išėjo taip, kad dalis Komisijos narių teikiami pagal vieną šaukimą, vienas – pagal kitą. Kodėl? Ar tarp tų dešimties nebuvo savo?

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Religija ir filosofija, Europa

Dauguma Estijos gyventojų yra nereligingi, vyraujantis tikėjimas – stačiatikybė

5 Tiesos.lt siūlo   2022 m. lapkričio 11 d. 20:53

Dauguma Estijos gyventojų yra nereligingi, vyraujantis tikėjimas – stačiatikybė

laikmetis.lt

Gyventojų surašymo rezultatai rodo, kad 29 proc. estų jaučiasi esantys tam tikros religinės priklausomybės, 58 proc. atsakė neigiamai, o 13 proc. nenorėjo atsakyti į šį klausimą. Tad per pastaruosius dešimt metų padaugėjo netikinčiųjų (2011 m. – 54 proc.).

Dauguma iš 29 proc. tikinčiųjų save laiko stačiatikiais (16 proc.). Antroji pagal dydį konfesija yra liuteronybė (8 proc. gyventojų). Kitas religijas išpažįsta 5 proc. gyventojų.

„Religiją išpažįstančių žmonių dalis išliko stabili, tačiau, palyginti su ankstesniais surašymais, išaugo jokiai religijai nepriklausančių žmonių dalis“, – teigiama Estijos statistikos tarnybos pranešime.

„Tokį padidėjimą lėmė tai, kad šį kartą buvo mažiau žmonių, kurie nenorėjo atsakyti į klausimą apie religiją, todėl galima daryti prielaidą, kad dabar jie turi tvirtesnę nuomonę“, – sakė Estijos statistikos departamento vyriausiasis analitikas Terje Trasbergas.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Žiniasklaida, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Jutubo cenzūra – uždrausta norvegų maldų programa

3 Tiesos.lt siūlo   2022 m. lapkričio 10 d. 22:03

Jutubo cenzūra – uždrausta norvegų maldų programa

laikmetis.lt

Jutubas uždraudė norvegų „Kanal 10″ vaizdo įrašų programą „Mes meldžiamės už jus“. Pasak platformos, jie pažeidžia platformos gaires ir priklauso „internetinio šlamšto, apgaulingos praktikos ir sukčiavimo“ kategorijai.

„Praėjusios savaitės pirmadienį mums buvo pranešta, kad jei ir toliau transliuosime maldų vaizdo įrašus, jutubas mus užblokuos. Tai reiškia, kad jie nutrauks viso mūsų kanalo platformoje veiklą, – „Dagen“ sako Øyvindas Ryggas, „Kanal 10″ generalinis direktorius.

„Kanal 10″ maldos vaizdo įrašai transliuojami kas savaitę. Tiesioginės transliacijos metu du vedėjai sėdi studijoje ir meldžiasi už problemas, kuriomis žiūrovai pasidalina paskambinę. Pasak Ryggo, programa suteikia galimybę klausytojams melstis už minėtas temas gyvai. Jos gali būti įvairios – nuo santykių problemų iki ligų ir finansinių sunkumų. Ryggas sako, kad programoje taip pat nėra jokių ekonominių interesų.

Tai, kad jutubas blokuoja vaizdo įrašus, kurie praktiškai niekuo nesiskiria nuo to, „kas kiekvieną savaitę vyksta bendruomenėse, maldos ir Biblijos grupėse visoje šalyje“, Ryggsą gąsdina.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Škotų politikas džiaugėsi, kad britų parlamentas yra „gėjiškiausias pasaulyje“

3 Tiesos.lt siūlo   2022 m. lapkričio 10 d. 22:03

Škotų politikas džiaugėsi, kad britų parlamentas yra „gėjiškiausias pasaulyje“

laikmetis.lt

Škotų nacionalinės partijos narys, parlamentaras Johnas Nicolsonas (Džonas Nikolsenas) teigė, kad jį „padrąsino“ jaunimo parlamento narių reakcija, kai jis prabilo apie tai, kad yra pirmasis BBC One laidų vedėjas, prisipažinęs esąs homoseksualus.

Johnas Nicolsonas – buvęs BBC pusryčių laidų vedėjas – buvo sutiktas juoko ir didžiulių aplodismentų iš ložės, kai pasakė, kad jo ir jo kolegų iš škotų partijos dėka Britanijos Bendruomenių rūmai dabar yra „gėjiškiausias parlamentas visame pasaulyje“.

Jis sakė Jaunimo parlamento nariams: „Aš buvau pirmasis BBC One laidų vedėjas, prisipažinęs, kad esu gėjus, ir tai sukėlė didžiulį siaubą ir atsidūrė visų bulvarinių laikraščių antraštėse.“

„O dabar sėdžiu parlamente, kuriame… mano partijos kolegos yra tokie homoseksualūs, tokie LGBT, kad mes dabar Vestminsterį pavertėme gėjiškiausiu parlamentu visame pasaulyje.“

Vėliau parlamento narys, atstovaujantis Ochil ir Pietų Perthshire apygardai, kalbėjo apie tai, kokia „neįtikėtina“ ir „išties pakili“ buvo maždaug 250 jaunuolių reakcija.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Religija ir filosofija, Ukraina, Rusija

Vladimiras Laučius. Apie didžią ir humanišką rusų tautą bei dar nuostabesnį popiežių

24 Tiesos.lt siūlo   2022 m. lapkričio 9 d. 21:41

Vladimiras Laučius. Apie didžią ir humanišką rusų tautą bei dar nuostabesnį popiežių

delfi.lt

Popiežius Pranciškus praleido eilinę progą patylėti, kalbėdamas apie tai, ko gerai nesupranta – Rusiją. Šįkart jis pareiškė, kad rusų tauta – didi ir humaniška, o žiaurumas jai esąs nebūdingas.

Ši eilinė neišmintingo pontifiko prorusiška prakalba nuskambėjo kaip tik tada, kai visa Kremliaus agentūra Vakarų pasaulyje neriasi iš kailio formuodama teigiamą rusų įvaizdį.

Politikuojantis kairiųjų pažiūrų popiežius Pranciškus jau ne pirmą kartą siunčia katalikų (ir ne tik jų) pasauliui Rusijai palankias žinutes. Katalikų pasaulis, savo ruožtu, vengia jas objektyviai kritikuoti dėl specifinio popiežiaus vaidmens ir jį įtvirtinančios dogmatikos.

Todėl nuolat girdime bandymus teisinti ir pritempinėti prie sveiko proto popiežiaus prorusiškus pasisakymus: „jis visai ne tai turėjo galvoje“, „jūs ištraukiate jo žodžius iš konteksto“, „jūs neteisingai supratote jo mintį“. Čia kaip žmonai grįžus namo iš komandiruotės ir aptikus vyrą lovoje su kita: „brangioji, tai visai ne tai, apie ką tu pagalvojai“.

Ne, mielasis, tai būtent tai, apie ką aš pagalvojau – ir ką liudija mano akys. Taip nutars žmona – ir bus visiškai teisi. Taip galvos žmonės, jau ne pirmą kartą šiais metais girdintys popiežiaus žodžiuose prorusiškai skambantį nusistatymą, – ir jie bus visiškai teisūs.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šiaurės Amerika

Svenas R. Larsonas. Respublikonai laimėjo, bet ne tiek daug, kaip tikėtasi

9 Tiesos.lt siūlo   2022 m. lapkričio 9 d. 21:41

Svenas R. Larsonas. Respublikonai laimėjo, bet ne tiek daug, kaip tikėtasi

laikmetis.lt

Antradienį JAV vykstant vidurio kadencijos rinkimams demokratai turėjo 220 iš 435 vietų kongrese, o respublikonai – 212. Trys vietos buvo laisvos.

Vidurnaktį JAV rytų standartiniu laiku atrodė, kad respublikonai laimės Atstovų Rūmus, tačiau nedidele persvara. Senate jie gali tikėtis daugiausia 51-49 balsų daugumos.

Gausybė nuomonių apklausų rodė, kad respublikonai turi didelę persvarą ir kad jie ant stiprios rinkėjų bangos pasieks visokeriopą daugumą. Kas gi atsitiko?

Prieš bandant atsakyti į šį klausimą, svarbu žinoti, kad labai ginčytinos rinkimų apylinkės bus perskaičiuojamos vieną, o gal net du kartus. Kai kuriose valstijose galioja perskaičiavimo pradžios įstatymai, pagal kuriuos privaloma perskaičiuoti visus balsus, kai skirtumas tarp dviejų kandidatų yra mažesnis už nustatytą ribą. Be to, Džordžijoje du geriausiai pasirodę kandidatai priversti dalyvauti antrajame rinkimų ture, jei nė vienas iš jų nesurenka bent 50 % visų atiduotų balsų.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Visuomenės pokyčių analizė, Įžvalgos

Tomas Viluckas. Kai viešpatauja godumas

9 Tiesos.lt siūlo   2022 m. lapkričio 9 d. 21:41

Tomas Viluckas. Kai viešpatauja godumas

laikmetis.lt

Šiuo metu kone kiekvienas iš mūsų patiriame sunkmetį, kai energetikos kainos, finansinės problemos ir karo nuotaikos užgula mūsų mintis. Pokalbiuose ir susitikimuose su bičiuliais bei artimaisiais ieškome priežasčių, kodėl patiriame būtent tokius iššūkius.

Esame linkę ieškoti atpirkimo ožių, kuriuos nėra sudėtinga rasti. Mūsų akys krypsta į turtingųjų ir galingųjų pasaulį, tuos dėsnius, kurie viešpatauja jame. Vis tik ne pats kapitalas, pinigai ar verslininkai yra kalti dėl pasaulį ištikusios globalios krizės – ydingas suvokimas apie turtą ir pelną skaudžiai palietė milijonų žmonių likimus. Ir ši yda visiems gerai žinoma – godumas.

„Godumas yra gėris ir teisingumas, būti godžiu – apsimoka. Juk godumas nuskaidrina žmogų ir suteikia jam laisvę. Jis – tobulėjančios dvasios esmė. Kur bepasirodydavo godumas – siekiant šlovės, turtų, meilės, visur jis būdavo žmonijos pažangos varikliu,” – šie žodžiai, nuskambėję meninio filmo „Volstritas“ (angl. „Wall Street“) pagrindinio herojaus, biržos spekulianto Gordono Gekko lūpose yra tapę savotišku godumo credo.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Nijolė Sadūnaitė: Kuo paversti žmones nori dabartiniai valdantieji?

16 Tiesos.lt siūlo   2022 m. lapkričio 8 d. 21:05

Nijolė Sadūnaitė: Kuo paversti žmones nori dabartiniai valdantieji?

respublika.lt

Rubrikoje „Mini interviu“ kalbamės su vienuole, disidente Nijole Sadūnaite.

Neseniai Vilniuje buvo paminėtas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus įsteigimo 30-metis. Buvote tarp tų, kurie dalijosi prisiminimais iš šios sovietų žiaurumo simboliu tapusios vietos, nes muziejus – vienintelis toks Baltijos šalyse, įkurtas KGB rūmų pastate, kur buvo kankinami ir žudomi žmonės?

Nebuvau pakviesta. Apie šį paminėjimą iš jūsų pirmą kartą išgirdau.

Bet juk jūs geriau už bet kokį minėjime pasisakiusį valdininką ar seimūną galėjote pakalbėti, nes buvote ne tik kalinama šiame KGB rūmų pusrūsyje buvusiame kalėjime-tardymo izoliatoriuje, bet ir dar visai neseniai vesdavote ekskursijas po šį kraupų muziejų.

Ekskursijas, kai kas nors paprašo, kartais vedu ne visame muziejuje, tik KGB rūsiuose, tai yra buvusiame tardymo izoliatoriuje. Pavyzdžiui, paskutinį kartą po šio KGB kalėjimo kameras ekskursiją vedžiau JAV kariuomenės kareiviams, kurie rotacijos principu tarnybą atliko Lietuvoje, taip pat jaunuolių skautų grupei iš Lenkijos.

Už „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ dauginimą ir platinimą buvote suimta 1974 m. rugpjūčio 27 -ąją. Atsidūrusi kalėjime-tardymo izoliatoriuje, kuriame nuo 1940 m. rudens iki pat 1987 m. buvo kalinami okupacinei valdžiai priešinęsi Lietuvos gyventojai, savo kailiu patyrėte KGB darbo metodus. Ką šiandien pasakytumėte apie tą laiką?

1974-1975 metais jie kaulų laužymo, nagų lupimo jau nenaudojo, buvo naudojami chemikalai, narkotikai, mane ir ne tik mane, apšvitino toje kampinėje kameroje, kurioje iš pradžių buvau laikoma. Už tos kameros tokia maža patalpa buvo, dabar tualetą ten padarė, o tada ten stovėjo 2 rentgeno aparatai, atsukti į kamerą.

Jie mane ten gerą savaitę laikė, nukrito plaukai, numečiau apie 15 kg. Kai aš jau beveik nebegalėjau paeiti vedama į tardymą, nes mane blaškė nuo sienos iki sienos, tada pervedė į pirmą kamerą. KGB manęs kameroje niekuomet nelaikydavo vienos – visuomet pasodindavo kokią nors informatorę. Tą puikiai žinojau ir nepakliūdavau ant to jų kabliuko.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Laisvos visuomenės institutas: manipuliacijos apklausomis?

4 Tiesos.lt siūlo   2022 m. lapkričio 8 d. 20:57

Laisvos visuomenės institutas: manipuliacijos apklausomis?

Dovilas Petkus | laikmetis.lt

Viešojoje erdvėje pasirodžius netikėtai apklausomai, kad pusė Lietuvos gyventojų pritaria vienalytėms partnerystėms, socialiniuose tinkluose sureagavo Laisvos visuomenės institutas (LVI) ir Seimo nariai.

LVI savo feisbuko paskyroje teigė: „Nauja „sociologinių apklausų agentūra“ Delfi.lt paskutinėje savo apklausoje (publikuota 2022 11 07) pasiekė tikrai stebėtinų rezultatų. Pasirodo, kad „tos pačios lyties civilinei sąjungai“ Lietuvoje pritaria 49,6 proc. gyventojų – pustrečio karto daugiau, nei, anot reprezentatyvios Vilmorus apklausos (2022 06 9-18), kur tam pritarė 20,1 proc..

Būtų labai įdomu sužinoti, kaip Delfi.lt ir sociologas dr. Vytenis Juozas Deimantas surinko tokius duomenis, nes apklausos rengėjai nepaaiškino, kaip internetu buvo renkami duomenys (anketa Delfi.lt? elektroniniai laiškai?), nenurodo, kiek ir iš kokių vietovių tokiu būdu buvo apklausta žmonių, kokia tyrimo paklaida, kokiu būdu buvo parinkti respondentai“, – stebisi metodikos slaptumu LVI.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Puslapis 2 iš 386 < 1 2 3 4 >  Paskutinis ›

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. I. Šimonytė arba apsimeta, arba nesupranta, kad Igničio veikla gali sukelti daug

Vytautas Sinica. Interviu Lenkijos televizijai (programa pasauliui anglų kalba) karo tematika

Edvardas Čiuldė. Ar iš tiesų mūsų tėvynainiai homoseksualai neturi Tėvynės?

Jonas Jasaitis. Žmonijos sunaikinimo scenarijai

Vidas Rachlevičius. Visas aktyvistes ir veikėjus reikėjo „pagrilinti”

Audrys Antanaitis: Valstybinės kalbos laukia sunkus metas

Borisas Johnsonas: Vokietija norėjo greito Ukrainos pralaimėjimo

Mirė Ukrainos disidentas Jurijus Šuchevičius

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt trečioji (Lapkričio 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ar Generalinė Prokuratūra ir STT nesiims tirti klausimo dėl IGNITIS smulkiųjų akcininkų?

Dovilas Petkus. Kompensacijos žydams: susitaikymo aktas ar mokestis „Holokausto industrijai“?

Jonas Grigas. Mokslininkai ragina paskelbti 5G ryšių moratoriumą

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Italijos vyriausybė tęs ginklų tiekimą Ukrainai ir 2023 metais

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt pirmoji (Lapkričio 21 diena)

Anglų universitetai raginami „dekolonizuoti“ kursus: „nubudusiųjų imperializmas pasiekė didžiulį, kvapą gniaužiantį mastą“

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimtoji (Lapkričio 20 diena)

XXIV sekmadienis po Sekminių: Kas ištvers iki galo, bus išgelbėtas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.