Svarbiausias, Demokratija ir valdymas, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Mastercard pristato kontroversiškus biometrinius mokėjimus, reikalaujančius veido skenavimo

10 Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 20 d. 22:48

Mastercard pristato kontroversiškus biometrinius mokėjimus, reikalaujančius veido skenavimo

• Kilus susirūpinimui dėl privatumo, mokėjimų milžinė Mastercard diegia prieštaringai vertinamas biometrines mokėjimo sistemas, leidžiančias vartotojams atsiskaityti rankos mostelėjimu arba šypsena prieš kamerą.

• Mokėjimų milžinė pranešė, kad diegia biometrines atsiskaitymo programas, kad pagreitintų atsiskaitymo laiką ir sumažintų eiles. Taip pat teigiama, kad biometrinės sistemos yra saugesnės ir higieniškesnės nei debetinės ar kreditinės kortelės.

• „Užsiregistravus, nereikia sulėtinti atsiskaitymo eigos, rausiantis kišenėse ar krepšyje“, – sakė Mastercard, pristatydama prieštaringai vertinamą technologiją. „Vartotojai gali tiesiog patikrinti sąskaitą ir nusišypsoti priešais fotoaparatą arba pamojuoti ranka prieš skaitytuvą, kad sumokėtų.

• Mastercard pradės savo biometrinių kasos sistemų išbandymą Brazilijoje, penkiose San Paulo mieste esančiose St Marche parduotuvėse. Susidomėję vartotojai gali užregistruoti savo biometrinius duomenis programėlėje arba parduotuvėje per Mastercard partnerį Payface.

• Atstovas teigė, kad netrukus Jungtinėje Karalystėje bus paleista biometrinių duomenų patikros sistema, taip pat daug dėmesio bus skiriama Azijos, Afrikos ir Lotynų Amerikos rinkoms.

• Sistema padės Mastercard įsilieti į biometrinių technologijų pramonę, kurios vertė iki 2026 m. bus daugiau nei 18 mlrd. JAV dolerių, teigia KBV Research.

• Mastercard citavo tyrimą, kuriame teigiama, kad 74% pasaulio gyventojų „teigiamai“ žiūri į biometrinius duomenis.

• Tačiau privatumo gynėjai išreiškė susirūpinimą dėl biometrinių patikros sistemų.

• „Pati Mastercard pripažimo duomenų ir saugumo problemas, kylančias naudojant biometrinius duomenis“, – dienraščiui The Guardian sakė teisininkė Suzie Miles. „Slaptažodį galima pakeisti, šypsenos ar mojavimo – ne. Jei biometriniai duomenys yra “nulaužiami”, nesąžiningos veiklos rizika gali būti daug didesnė nei dabartinių mokėjimo būdų atveju.

• Kiti baiminasi, kad sistemos rinks ir saugos duomenis, kurie gali būti naudojami naudotojams stebėti ir sekti.

• „Nors atrodo, kad Mastercard ėmėsi priemonių šiems duomenims apsaugoti ir užšifruoti, biometriniams mokėjimams tampant vis įprastesniais, tokių duomenų naudojimas greičiausiai vystysis, ir bus neišvengiamai sunkiau apsaugoti asmenų teises į privatumą“, – pridūrė Miles.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Sveikatos apsaugos politika

Romualdas Žekas. Pastabos dėl sveikatos reformos

6 Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 20 d. 22:40

Romualdas Žekas. Pastabos dėl sveikatos reformos

Autorius yra buvęs ilgametis Nacionalinės sveikatos tarybos narys ir sekretoriato vadovas

Pastabas pradėjau rašyti pagal įprastą teisinių projektų vertinimo protokolą papunkčiui siūlymams. Tačiau greitai pamačiau tiek daug konceptualių prieštaravimų, nesuderinamų ne tik su Lietuvoje patvirtinta Nacionalinės sveikatos koncepcija, bet ir su akivaizdžiu Sveikatos sistemos ir atskirų grandžių veikimo nesupratimu, kad nutariau parašyti pastabas laisva forma, leidžiančia pareikšti savo nuomonę atsižvelgiant į platesnį kontekstą.

Aiškinamajame rašte išdėstyti keli Lietuvos visuomenės sveikatos rodikliai, paskatinę Ministeriją teikti pasiūlymus dėl galiojančių Sveikatos priežiūros įstaigų ir Sveikatos sistemos įstatymų keitimo. Kalbama apie išvengiamą mirtingumą, sąlygojamą nekokybiškos sveikatos priežiūros, nepakankamą ir netolygų stacionaro lovų panaudojimo efektyvumą ir išvengiamą hospitalizaciją, kuri bene geriausiai charakterizuoja pirminės sveikatos priežiūros kokybę. Rodikliai gėdingi, tačiau iškalbingi ir gerai atspindi sveikatos priežiūros lygį šalyje.

Toliau, pagal gydytojų apklausos duomenis, pateikiamos prastų rodiklių priežastys. Deja, jos nėra pačios svarbiausios. Tai tik dar kartą patvirtina taisyklę, kad patys sistemos dalyviai net nesugeba pamatyti sistemos blogo veikimo priežasčių. Nei žodžiu neužsimenama apie blogą profilaktinį darbą, ir apie taip iki šiol ir nepasiekusį reikiamos darbo apimties plėtros ir kokybės šeimos gydytojo institutą. Holizmo nėra net užuomazgų, gal todėl ir nepasigendama.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Žiniasklaida, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Jūratė Laučiūtė. Apie Liudvikos Pociūnienės „vertybes ir niekšybes“

23 Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 20 d. 22:36

Jūratė Laučiūtė. Apie Liudvikos Pociūnienės „vertybes ir niekšybes“

Autorė yra kalbininkė, humanitarinių mokslų daktarė, Nacionalinio susivienijimo tarybos narė

Atsitiko taip, kad feisbuko prižiūrėtojas užblokavo mane, aiškindamas: „Negalite skelbti įrašų ir komentuoti 3 d. Pakartotinai pažeidus bendruomenės standartus paskyrai gali būti taikomi papildomi apribojimai“.

Kad man neliktų neaiškumų, už ką esu nubausta, „prižiūrėtojas“ paslaugiai pacitavo mano tekstą, kuris susilaukė tokio „aukšto“ įvertinimo.

Cituoju jį ir aš, kad ir kitiems skaitytojams nebeliktų neaiškumų:

„Susidomėjusi ir šiek tiek nustebusi skaičiau pirmąją šio straipsnio dalį, atpažindama joje tą L.Pociūnienę, kurią kažkada gerbiau, bet kuri pastaraisiais metais neatpažįstamai pasikeitė.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Socialinė politika, Ekonominė politika

Vytautas Radžvilas. Du paklausimai elektros „rinkos“ tema

11 Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 20 d. 22:30

Vytautas Radžvilas. Du paklausimai elektros „rinkos“ tema

Vakar surengto piketo prie prezidentūros tikslas buvo konceptualiai atkreipti visuomenės dėmesį į tariamo elektros tiekimo rinkos „liberalizavimo“ padarinius. Mūsų piliečių abejingumas ir pasyvumas artėjančio itin žiauraus apiplėšimo akivaizdoje verčia manyti, kad tie padariniai nėra aiškiai suvokiami arba mažai ką domina. O be reikalo. Jie bus tokie žiaurūs, kad pavėluotas gailus inkštimas „kokios baisios elektros kainos, nelieka net maistui!“ nepadės. Bus per vėlu.

Lyg tyčia kaip tik šiandien paskelbtos „nepriklausomų“ elektros tiekėjų siūlomos kainos leidžia suprasti, ko bus verta jų „konkurencija“ ir kas jau netolimoje ateityje laukia vartotojų. Tad norisi šia proga pateikti du paklausimus.

Pirmasis būtų adresuotas LR vyriausybei ir Seimo nariams: kokią naudą vartotojams ir valstybei duos parazituojantys tarpininkai, kurie be jokios konkurencijos ir nepajudinę nei piršto, tik siųsdami vartotojams apmokėti jų nuožiūra išrašomas sąskaitas už elektrą, paprasčiausiai susižers viršpelnius valstybės dotacijų pavidalu, kurie susidarys iš jų užsiprašytų kainų atskaičiavus vartotojams iš biudžeto kompensuojamus 23 ct?

https://www.lrytas.lt/.../palygino-nepriklausomu-elektros…

Antrasis skirtas valdžios gailestingumo stebuklo seniai įpratusiai ir pamėgusiai nuolankiai laukti visuomenei: ką darysite, kai po pusmečio Vyriausybė pasakys, kad pinigų kompensacijoms nebėra ir vietoje tų 23 ct. turėsite mokėti tiek, kiek teiksis pareikalauti „nepriklausomi“ tiekėjai?

Matydami karštai besipiktinantį savo klientą, kuris nenori būti apiplėštas, bet dar labiau trokšta, kad jo interesus apgintų kas nors kitas, tik ne jis pats, šie tiekėjai tikrai nesivaržys ir plėš iš peties.

Antrasis paklausimas gali daug kam nepatikti. Bet klausti verta. Atšaukti „reformą“ dar nevėlu. Ko siekti ir reikalauti, šiandien buvo pasakyta tiksliai ir aiškiai. Bet negalime vieni atnešti ant lėkštelės mažesnių ir sąžiningesnių elektros kainų. Išgelbėti skęstančiųjų, kurie patys nenori ir nemėgina plaukti. Bus norinčių gelbėtis – neliksime nuošalyje ir būsime pasiruošę padėti. Paskutinis ir galutinis žodis – Jūsų.

***

Plačiau apie surengtą akciją ir reikalavimus: http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/nepriklausomi-elektros-tiekejai-dar-vieni-spastai-visuomenei

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt šeštoji (gegužės 20) diena

39 Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 20 d. 22:11

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt šeštoji (gegužės 20) diena

Veidaknygė

Locked N’ Loaded

Na ką – žvilgsnis į padėtį fronte.

Donbaso kryptis
Šiaurinis flangas:
- Charkiv. Iniciatyva ir toliau priklauso ukrainiečiams, nors orkai bando stabilizuoti padėtį. Jų kontratakos pirmiausia nukreiptos į Ternova ir Vesele. Tokiu būdu agresorius siekia siaurinti ukrainiečių galimybes judėti šiaurės rytiniame ruože, t.y. trikdyti operacijas svarbaus orkams tiekimo taško Vovchiansk link. 
- Izyum. Atrodo, orkai išsėmė bukumo, jėgų bei resursų likučius ir nustojo desperatiškai pulti. Vyksta lokalūs susidūrimai.
- Lyman. Po taktinės sėkmės vakariniame flange orkai persigrupuoja, vyksta aktyvus abipusis apsikeitimas netiesioginės ugnies smūgiais. Ukrainiečių atsitraukimo iš Lyman kol kas nematyti, kova tęsiasi.
- Severodonetsk. Ukrainiečiai toliau gina miesto perimetrą. Orkai vis ieško landų kaip pralaužti gynybą, tačiau vis nesėkmingai. Tuo pačiu toliau verda sunkūs mūšiai į pietus nuo Lysychiansk. Agresorius siekia įsitvirtinti Toshkivka ir Nyzhnie su tikslu iš pietų vystyti puolimą link Lysychiansk.
- Bakhmut. Nors ir nenorėdami, orkai kartoja Izyum sektoriaus klaidas. Nesugebėdami tinkamai išplėsti placdarmo aplink Popasną, jie veržiasi Bakhmut link. Pirminis jų tikslas perkirsti kelią Bakhmut – Lysychiansk ir taip pabloginti Severodonetsk gynėjų dalią. Šiandien orkai pasiekė Volodymyrivka ir Vasylivka ir bando ten įsitvirtinti. Tokiu būdu minėtas kelias jau gali būti orkų apšaudomas minosvaidžiais, o gal net tiesioginės ugnies priemonėmis (pvz.: tankais). Galima, sakyti, kad čia agresorius kol kas tam tikrose vietose šiek tiek pasistūmė į šiaurės vakarus. Klausimas, kaip atsakys ukrainiečiai, nes šio orkų prasiveržimo (aštuonkojo čiuptuvų) flangai tikėtina nėra tinkamai apsaugoti, o pavyzdžiui Zolote ir kitos apylinkės dar vis ukrainiečių kontrolėje.

Centras. Orkai toliau karštligiškai bando perkirsti jau ankščiau minėtą kelią Doneck – Kostiantynivka ir tuo pačiu atakuoja įtvirtintą Avdiivkos gynybos rajoną. Rezultatai vis tie patys – prie svilinto šūdo ir kraujo smarvės ukrainiečiai jau turbūt priprato.

Pietinis flangas:
- Mariupolis. Toliau vyksta evakuacija iš AzovStal. Azov pulko vado plk. ltn. D. Prokopenko teigimu civilių objekte nebeliko, sužeistųjų evakuacija taip pat vyksta. Didžiausia bėda su žuvusiais – jų išvežimas kol kas stringa:
https://twitter.com/Polk_Azov/status/1527595228315648000
- Zaporizhia. Agresoriaus puolimas Huliajpole ir Vuhledar ruožuose įstrigo, smagiai dirba ukrainiečių artilerija. Orkai dar bando judėti Mariinkos ruože, tačiau be rezultatų.

Pietų kryptis. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad agresorius ima įrenginėti antrą gynybos liniją. Nevarginant jūsų taktiniais terminais, pasakysime taip – yra kontaktinė linija, prie kurios yra pirminė gynybinė linija su pozicijomis, už jų orkų susitelkimo rajonai, kur jie ruošiasi puolamosioms operacijoms. Dabar čia, gylyje, įrenginėjamos papildomos gynybinės pozicijos. Orkai pajėgų turi tiek, kiek turi, tad anksčiau bandžiusios pulti pajėgos turės užimti šiuos naujus gynybinius ruožus. Visa tai daroma tam, kad pasirengti galimoms ukrainiečių kontratakoms ar net kontrpuolimui (kai pilna apimtimi atvyks vienetui su Vakarų valstybių perduota ginkluote). Tikėtina iš viso fronto, agresorius būtent čia tikisi aktyvesnių ukrainiečių puolamųjų operacijų. Tai nereiškia, kad orkai nustos pulti, tačiau po truputį pereidami į gynybą, jie bus priversti savo proaktyvius veiksmus planuoti gerokai atsargiau.
Pabaigai apie galimą bendrą orkų sumanymą. Pradžioje buvo Ukrainos „demilitarizacija“ – fail. Po to buvo Donbaso „išlaisvinimas“ – fail. Taip, pasibaigus mūšiui dėl Mariupolio agresorius pasiekė operacinę sėkmę ir sujungė Donbasą su Krymu. Tačiau tai daugiau ukrainiečių klaidos, o ne orkų sėkmė (apie tai jau ne kartą kalbėjome). Dar buvo „laisvė ir klestėjimas“ nuo Slaviansk iki Doneck – fail. Liko Severodonetsk. Čia norėdami apsupti ir blokuoti ukrainiečius, jie meta visus įmanomus resursus ir siekia kuo greičiau pasiekti rezultatų. Stebint viešą erdvę susidaro įspūdis, kad orkai ir vėl bando veikti dviem žiedais:

„Didysis“. Palei Bakhmutovka upę užimti liniją Yamli – Siversk – Soledar – Bakhmut – Horlivka ir taip atkirsti ukrainiečių grupuotę Severodonetsk. Palei upę bus patogu gintis, o į šiaurės vakarus (Lyman, Izyum) ar pietvakarius (Horlivka) esančios orkų pajėgos grasins į pagalbą skubantiems ukrainiečiams smogti į flangus. Šio sumanymo įgyvendinimo pradžią matėme ne tik Popasna, bet ir orkams nesėkmingai bandant forsuoti Donec upę. Sukūrę placdarmą prie Dronivka jie tikėjosi palei Bakhmutovka upę pulti į pietus Siversk – Soledar link, o nuo Popasna palei tą pačią upę į vakarus ir šiaurę. Dronivka sutriuškinus bandžiusias persikelti orkų pajėgas, dabar orkams beliko tik pabandyti visą darbą nudirbti puolant iš pietų.

„Mažasis“. Iš šiaurės, šiaurės rytų ir pietų mūšiu sukaustyti Severodonetsk esančias pajėgas ir neleisti joms operatyviai reaguoti į besikeičiančią padėtį. Tuo pačiu nuo Toshkivka pulti šiaurėn, pradžiai atkirsti ir po to užėmus Lysychiansk blokuoti Severodonetsk iš pietvakarių. Bandymas forsuoti Donec upę prie Bilohorivka turėjo panašų tikslą kaip ir „Didžiojo“ žiedo atveju – pulti į pietus ir susijungti šiuo atveju su Lysychiansk grupe, tačiau lygiai taip pat buvo nesėkmingas. Tad ir čia dabar orkams lieka pasikliauti tik iš pietų į šiaurę judančiais vienetais. Nuo Kreminna, Rubizhne kitoje upės pusėje vykdant gynybą bei artilerijos ugnimi atakuojant ir kaustant ukrainiečių pajėgas Pryvillya – Bilohorivka – Novodruzhes’k, stumti gynėjus šiaurės kryptimi, įsprausti į Donec upės vingį ir ten sunaikinti.
Ar tikrai šis iš kavos tirščių mūsų išburtas agresoriaus planas gali būti realus ir ar jis taps kūnu, bei kaip į tai reaguos ukrainiečiai – greitu laiku pamatysime.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Diskusija, Svarbiausias, Socialinė politika, Ekonominė politika

Almanto Stankūno kalba akcijoje „Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!”

13 Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 19 d. 21:02

Almanto Stankūno kalba akcijoje „Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!”

Almantas Stankūnas yra Nacionalinio susivienijimo valdybos narys ir Energetikos komiteto pirmininkas

Mielieji,

Vyksta dar nematytas elektros vartotojų apiplėšimas. Kartu žlugdomas smulkusis ir vidutinis verslas, pavojingai didėja valstybės skola. Kaip tai vyksta?

Taip vadinama ES liberalizuota prekybos elektra birža veikia taip, kad bet kuriuo momentu joje parduodamos energijos kaina yra nustatyta pagal brangiausią siūlomą energiją, kurios reikia patenkinti tuo metu rinkoje esantiems maksimaliems vartotojų poreikiams. Tai paprastai yra elektra pagaminta deginant brangias dujas, kuri dar yra apmokestinta didžiuliais aplinkosauginiais mokesčiais.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Šiaurės Amerika

Virdžinijos apskrities mokyklos gali laikinai nušalinti nuo pamokų mokinius už „translyčiųv bendraklasių vadinimą tikraisiais vardais ir įvardžiais

3 Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 19 d. 20:44

Virdžinijos apskrities mokyklos gali laikinai nušalinti nuo pamokų mokinius už „translyčiųv bendraklasių vadinimą tikraisiais vardais ir įvardžiais

Mokiniai gali būti nušalinami nuo pamokų už tai, kad vartojo sumišusių dėl savo lyties klasės draugų teisėtus vardus ir jų biologiją atitinkančius įvardžius.

Vienos Virdžinijos apskrities mokyklų administratoriai svarsto galimybę bausti moksleivius už „translyčių“ moksleivių vadinimą jiems gimus suteiktais vardais arba už įvardžių, atitinkančių jų tikrąją biologinę lytį, naudojimą, pranešė The Daily Caller.

Remiantis 70 puslapių Fairfax apskrities valstybinių mokyklų vadovo „Moksleivių teisės ir pareigos“ (MTP) anksčiau šį mėnesį atnaujinta versija, rajono mokiniai gali būti nubausti ir net nušalinti nuo pamokų už vadinamąją „neapykantą kurstančią kalbą“, kuri apima klasiokų, besiidentifikuojančių su kita lytimi, „vadinimą „mirusiu“ vardu“ ir „priskirimą ne tai socialinei lyčiai“.

Mokyklų taryba rengė kasmetinę šio vadovo peržiūrą dviejų dienų laikotarpiu, pradedant nuo gegužės 4 d., ir jų metu nariai papildė egzistuojantį „diskriminuojančio priekabiavimo“ apibrėžimą „socialinės lyties identifikacija ir imigracija“.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Sveikatos apsaugos politika, Emigracija, imigracija, demografija

Į Švediją atkeliavo beždžionių raupai

11 Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 19 d. 20:38

Į Švediją atkeliavo beždžionių raupai

Patvirtinta, kad beždžionių raupais sergama Stokholmo regione. Šį pavasarį Europoje užregistruota apie dešimt paprastai labai retos ligos atvejų. Atrodo, kad infekcija pradėjo plisti per lytinius santykius tarp homoseksualių vyrų.

„Asmuo, kuriam Švedijoje patvirtintas užsikrėtimas, šiuo virusu neserga labai sunkiai, bet pagalbą jis gavo. Mes dar nežinome, kur tas žmogus užsikrėtė. Kaip tik šiuo metu vyksta tyrimas“,- sakė tyrėja ir infekcinių ligų gydytoja Klara Sondén Visuomenės sveikatos tarnyboje apie naujai aptiktą ir patvirtintą atvejį Švedijoje.

Beždžionių raupai apibūdinami kaip labai nedažna liga, sukeliama beždžionių raupų viruso. Dažniausias užsikrėtimo kelias yra nuo gyvūno žmogui, bet retais atvejais beždžionių raupai gali būti perduodami esant glaudžiam kontaktui tarp žmonių.

Ligos atvejų pasitaiko vakarinėje ir centrinėje Afrikoje. Kitose pasaulio šalyse anksčiau buvo nedaug pranešimų apie susirgimus šia liga, dažniausiai po kelionių į tuos kraštus.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Socialinė politika, Ekonominė politika

Nepriklausomi elektros tiekėjai - dar vieni spąstai visuomenei?

4 Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 19 d. 20:33

Nepriklausomi elektros tiekėjai - dar vieni spąstai visuomenei?

Vidmantas Misevičius |respublika.lt

Gegužės 19 d. Vilniuje, Simono Daukanto aikštėje vyko vieša protesto akcija. Jos metu buvo kreiptasi į Lietuvos Respublikos Prezidentą bei Lietuvos visuomenę reikalaujant stabdyti ir atšaukti šalį valdančių politinių partijų bei joms pritariančių opozicijos politikų priimtus visuomenei žalingus ir valstybės stabilumui pavojingus sprendimus energetikos sektoriuje.

Valdžia negirdi nei kritikos, nei pasiūlymų

Gegužės 4 d. partija Nacionalinis susivienijimas paskelbė kreipimąsi dėl elektros tiekimo rinkos tariamo liberalizavimo ir neriboto elektros tiekėjų rėmimo iš valstybės biudžeto lėšų. Valdžia buvo raginama įvertinti kokią žalą ir grėsmę šalies elektros vartotojams ir valstybei kelia tokios pastangos ,,liberalizuoti” bei ,,išlaisvinti” nuo valstybės kontrolės energetikos sektorių. Juolab, kad tai daroma žinant, jog jame dėl specifikos neveikia iš tiesų laisva rinka ir negalima tikra elektros tiekėjų konkurencija. Valdžiai buvo priminta ir tai, kad tarptautinėje arenoje ir pasaulinėse energijos išteklių rinkose tvyrant sumaiščiai yra neleistina ir nusikalstama versti elektros vartotojus ,,pirkti katę maišę” - aklai rinktis ,,nepriklausomą” elektros tiekėją. Ypatingai dėl to, kad vidutiniu ir ilguoju laikotarpiu elektros energijos kainos ir jų svyravimai biržose yra neprognozuojami.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Ugdymo politika, Intelektualų vaidmuo, Žiniasklaida

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

15 Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 19 d. 20:27

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Kolega Marius Markuckas kelia labai nepatogų klausimą, kurio Rusijos agresijos kontekste, rodos, dar niekas nekėlė. Politikos analitikų kompetencijos ir lygio klausimą.

Karo pradžioje visas pasaulis stebėjosi agresijos mastais ir pretenzijomis okupuoti kone visą Ukrainą. Niekas nesako, kad reikėjo tai nuspėti. Tačiau dažnų ekspertinių diskusijų turinys buvo baisėjimasis ir smerkimas - tie patys dalykai, dėl kurių taip pagrįstai pašiepiame Vakarų lyderius ir tarptautines organizacijas.

Baisėtis ir smerkti yra tuščias reikalas. O štai suprasti, kas vyksta Rusijoje, Ukrainoje ir - lemiamai svarbu - Vakarų šalyse, būtina.

Marius tekste akcentuoja Radžvilo atvejį. Primena, kad jį TSPMI išėdė atvirai už tai, kad kritikavo ES ir jos neįgalumą, lygino su SSRS jos griūties iškvakarėse. Kaip tik nuo 2016 metų Radžvilas daug viešai kalbėjo apie Macrono-Merkel-Putino paktą, t.y. nerašytą jų solidarumą ir tarpusavio priklausomybę, įtakos zonų dalinimąsi. Pažangūs žmonės (ir ypač ekspertai) sukiojo pirštu lyg girdėtų kliedesius. Prasidėjus karui visi pamatėme, kad Vokietija ir Prancūzija yra pagrindinės Putino atramos Europoje (taip taip, ir Vengrija, bet visi suprantame, ko palyginti teverta šios įtaka).

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Puslapis 5 iš 1009‹ Pirmas  < 3 4 5 6 7 >  Paskutinis ›

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt devintoji (gegužės 23) diena

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jei kas mane myli – VI Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt aštuntoji (gegužės 22) diena

Edvardas Čiuldė. Humetyno galios žaidimai

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma finišo tiesiojoje. Kas nutylima?

Mindaugas Kubilius. Sinodinio kelio kontroversija: ar tik vokiška? (II)

Linas Karpavičius. Jis laukiasi

JAV arkivyskupas S. Cordileone dėl abortų palaikymo uždraudė Atstovų Rūmų pirmininkei priimti šv. Komuniją

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt septintoji (gegužės 21) diena

Mastercard pristato kontroversiškus biometrinius mokėjimus, reikalaujančius veido skenavimo

Futbolininkas I. Gueye turės pasiaiškinti, kodėl praleido rungtynes, kuriose buvo reiškiamas palaikymas LGBTQ+ bendruomenei

Romualdas Žekas. Pastabos dėl sveikatos reformos

Jūratė Laučiūtė. Apie Liudvikos Pociūnienės „vertybes ir niekšybes“

Vytautas Radžvilas. Du paklausimai elektros „rinkos“ tema

Dvylika Viktoro Orbano taisyklių politinei pergalei

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt šeštoji (gegužės 20) diena

Andrzej Krajewski. Vakarų Europa bijo Ukrainos pergalės prieš Rusiją

Almanto Stankūno kalba akcijoje „Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!”

Virdžinijos apskrities mokyklos gali laikinai nušalinti nuo pamokų mokinius už „translyčiųv bendraklasių vadinimą tikraisiais vardais ir įvardžiais

Į Švediją atkeliavo beždžionių raupai

Nepriklausomi elektros tiekėjai - dar vieni spąstai visuomenei?

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.