Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Šiaurės Amerika

„Disney“ tampa LGBTQ darbotvarkės skleidėja

3 Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 23 d. 20:00

„Disney“ tampa LGBTQ darbotvarkės skleidėja

laikmetis.lt

Bendrovė „Walt Disney Co.“, kurią mes pažinojome ir mylėjome, yra beveik mirusi, sako „CitizenGO“, viena pagrindinių šeimų organizacijų, atstovaujančių pavargusius nuo „Disney“ primetamos lyčių ideologijos ir radikalios LGBTQ aktyvistų politinės darbotvarkės.

Radikalūs kairieji siekia pratinti vaikus prie radikalaus LGBTQ+ gyvenimo būdo, o „Disney“ jiems aktyviai padeda tai daryti, teigia organizacija.

Ji pastebi, kad nutekintame „Disney“ vidinio susirinkimo vaizdo įraše „Disney“ korporacijos prezidentė Karey Burke atvirai gyrėsi savo planais mažiems vaikams įdiegti vis daugiau LGBTQ+ indoktrinacijos.

„Disney“ yra naujoji politinė LGBTQ+ darbotvarkės jėga, teigia „CitizenGO“, susirūpinusios šeimos, yra jų priešininkai.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt devintoji (gegužės 23) diena

36 Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 23 d. 19:56

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt devintoji (gegužės 23) diena

Lenkijos prezidentas A. Duda Kyjive pareiškė tvirtą paramą Ukrainai ir padėkojo ukrainiečiams už tai, kad jie gina Europą nuo Rusijos imperializmo. „- Laisvasis pasaulis turi Ukrainos veidą“, – sakė jis. „- Lenkija padarys viską, ką gali, kad padėtų Ukrainai įstoti į Europos Sąjungą.

<…> Brangūs ukrainiečiai, jūsų giminaičiai – žmonos, tėvai, vaikai – kurie buvo priversti išvykti į Lenkiją, mūsų šalyje nėra pabėgėliai. Jie yra mūsų svečiai!“, – sakė Duda. Lenkija – viena ištikimiausių Ukrainos rėmėjų, priėmusi 3,5 mln. nuo karo bėgančių ukrainiečių, viena pirmųjų siuntusi tankus bei artileriją Ukrainos kariuomenei.

Tuo tarpu žiniasklaida linksniuoja kitokio pobūdžio Prancūzijos Europos reikalų ministro Clement Beaune pareiškimą, kad Ukrainos prašymas įstoti į ES gali būti pateiktas ne anksčiau kaip po 15 ar 20 metų. Šis komentaras tarsi šaltas dušas greitos narystės ES siekiančiam Kyjivui. Beaune kartoja E. Macrono fantazijas sukurti kažkokią naują „Europos politinę bendruomenę“, kuri galėtų padėti greičiau integruoti (kažkur, tik neaišku kur) Ukrainą.

V. Zelenskis atmetė „tokius kompromisus“ ir primygtinai reikalavo nedelsiant pradėti visateisės narystės ES procesą. Panašu, kad dėl šventos ramybės, Paryžius pasirengęs Maskvai ant stalo patiekti visą Ukrainą. Ir dar įrangos tankams bei dronams. Tai va taip va. Jei ne JAV, Lenkija ir Lietuva, Europa seniai būtų po Putino batu. Tą Kremlius puikiai supranta ir sunkiai bevaldo įniršį. Šizofrenijos pasireiškimas, vedantis į prekybos santykių nutraukimą – taip Lietuvos poziciją įvardina viena iš kalbančių teroristinės ir karo nusikaltėlių valdomos Rusijos burnų, kurio pavardės net neverta minėti.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Sveikatos apsaugos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

1 Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 23 d. 19:48

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Ramūnas Aušrotas yra Nacionalinio susivienijimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas

Sekmadienį Ženevoje prasideda septyniasdešimt penktoji Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) asamblėja. Joje, be kitų dalykų, bus kalbama ir apie tarptautinio lygio ekstremalių situacijų valdymo reformą. Į Asamblėjos darbotvarkę yra įtrauktas ir Tarptautinių sveikatos priežiūros taisyklių keitimo klausimas (A75/18). Dėl to 194 PSO šalių narių, įskaitant ir Lietuvos, delegatai, turės apsispęsti balsuodami.

Oficialus sistemos reformos motyvas yra savalaikių ir tinkamų valstybių, visų pirma Kinijos, veiksmų, siekiant užkardyti kvėpavimo takų ligą COVID-19, kurią sukelia virusas SARS-CoV-2 plitimą, stoka.

Reformos kritikai joje įžvelgia norą pasinaudojant nesėkmingu pandemijos valdymu sustiprinti PSO politinę galią šiai organizacijai priklausančių šalių narių suvereniteto, sąskaita, dar labiau apribojant šalių narių savarankiškumą priimant sprendimus visuomenės sveikatos apsaugos srityje.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Geroji Naujiena

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jei kas mane myli – VI Velykų sekmadienis

7 Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 21 d. 21:38

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jei kas mane myli – VI Velykų sekmadienis

Jėzus prieš savo kančią, atsisveikindamas su mokiniais, kvietė juos išsaugoti tikėjimą ir ugdyti tarpusavio meilę: „Tikėkite manimi, kad aš esu Tėve ir Tėvas manyje“ (Jn 14, 11); „Pasilikite mano meilėje! Tai mano įsakymas, kad vienas kitą mylėtumėte, kaip aš jus mylėjau (Jn 15, 9.12).

Tikėjimas ir meilė yra pamatiniai akmenys kiekvieno tikinčiojo gyvenime; ant šito pamato statomas krikščioniškas žmogaus gyvenimas, ir ne tik jis. Tuojau po Antrojo pasaulinio karo Europos Sąjungos tėvai, siekdami sukurti taikią ir darniai besivystančią Europą, klojo būtent krikščioniškus jos pamatus.

Deja, šiandien Europoje stebime moralinį pasimetimą ir pastangas krikščioniškąsias vertybes stumti į visuomenės pakraščius, o vietoje jų kloti naujus pamatus, kuriuose svarbiausi akmenys būtų ne santuoka bei prigimtinis lytiškumas, bet partnerystė ir pasirenkamas lytiškumas. Tokia Europos Sąjungos raida daugeliui katalikų kelia pagrįstą rūpestį: kokia bus mūsų ateitis? Kova prieš žmogaus prigimtį negali atnešti gerų vaisių.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt aštuntoji (gegužės 22) diena

43 Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 21 d. 21:37

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt aštuntoji (gegužės 22) diena

V. Zelenskis tikisi, kad rytoj Ramstein-2 susitikime Lenkijoje bus priimtas sprendimas dėl salvinių raketų sistemų (MRLS) tiekimo Ukrainai. Ukrainos kariuomenė iškart paskelbė, jog vienas pirmųjų taikinių galėtų būti Krymo tiltas. Tokia perspektyva rusams kelia paniką jau šiandien.

Atsibudo Italija ir pateikė savo “taikos planą”, kurį Italijos užsienio reikalų ministras Luigi Di Maio perdavė Jungtinių Tautų generaliniam sekretoriui ir Didžiojo septyneto šalims. Keturių etapų planas trumpas ir paprastas: 1) ugnies nutraukimas ir fronto linijos demilitarizavimas prižiūrint JT, 2) derybos dėl Ukrainos statuso NATO ir Europos Sąjungoje, 3) Ukrainos ir Rusijos susitarimas dėl Krymo ir Donbaso, 4) daugiašalis susitarimas dėl taikos ir saugumo Europoje.

Naivumas arba Kremliaus FSB 5-osios valdybos triūso vaisiai. Mes manome, kad greičiau antrasis variantas. Nenuvertinkim priešo.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Edvardas Čiuldė. Humetyno galios žaidimai

6 Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 21 d. 21:36

Edvardas Čiuldė. Humetyno galios žaidimai

Jau praeitą kartą turėjau progą atkreipti dėmesį į tai, kad Lietuvoje atgimsta ir didina apsukas naujosios konfigūracijos marksizmas, dabar dėmesį fokusuojantis į užduotį išlaisvinti engiamas homoseksualių žmonių mases.

Kadangi naujojo marksizmo pajėgos šiandien telkiasi kelių universitetų prieigose, praeitą kartą tokio tipo marksizmą pavadinau akademiniu pagal formą, o, iš kitos pusės, kumetynų marksizmu pagal turinį dėl čia plėtojamo diskurso neišradingumo ir skurdumo. Tačiau jeigu sakote, kad kumetyno, kaip istoriškai ribotos kolektyvinio ūkininkavimo formos, žmonės yra niekuo dėti, pavadinkime universitetų terpėje užgimstantį lobistinį progresyvizmo judėjimą, pažangą apibrėžiantį pagal seksualinių mažumų labai siaurų įnorių išlaisvinimo laipsnį, humetynu, – juolab kad homoseksualizmas šiandien yra viešai atpažįstamas ne tik pagal savo ideologines nuostatas, bet ir kaip galios akumuliavimo centras, jėga siekiantis įtvirtinti savo pasirinkimus, yra savotiška socialinio perversmo mobilizacinė kariuomenė, iki dantų apsiginklavęs legionas.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Sveikatos apsaugos politika

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma finišo tiesiojoje. Kas nutylima?

3 Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 21 d. 21:35

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma finišo tiesiojoje. Kas nutylima?

Nereikia būti žveju, kad žinotum, jog karosus geriausiai sekasi gaudyti drumstame vandenyje. Tačiau kalbėsiu ne apie kūdrą, o apie valstybės valdymą. Čia, kad ir kaip parodoksaliai atrodytų, situacijų kai drumsta terpė labiau pageidautina nei skaidri, taip pat netrūksta.

Tokie įtarimai kyla stebint kai jau keli mėnesiai sveikatos apsaugos ministerija, vis plačiau atskleidžia būsimą sveikatos priežiūros modelį. Vyksta diskusijos. Tačiau tik akylesni šio proceso stebėtojai gal būt pastebi – koks siauras tas diskutantų ratas. Be pacientų atstovo, kaip gi kitaip diskusiją pavadinsi demokratine,  dalyvauja tik sveikatos priežiūros įstaigų vadovai ir mažųjų savivaldybių politikai. Įslaptintas ir reformos metmenų autorių sąrašas. Neskelbiamas ministro 2021-04-28 įsakymas Nr. V-968, kuriuo buvo sudaryta darbo grupė. Tiesa, gali būti, kad to vandens specialiai ministerija ir nedrumsčia. Gal būt tų burbuliukų pakankamai prigamina patys išgąsdinti karosai? Ir ko gi išsigąsta? Visi baisiausiai susirūpino mažųjų ligoninių uždarymu. Ministerija uždarymą neigia. Jos bus tik optimizuojamos. Juk, uždarius reanimacijos ir priėmimo, chirurginius, akušerinius-ginekologinius, vaikų ligų skyrius dar liks terapinis skyrius su siaurais specialistais ir…. pats pastatas. Ligoninės likučiai, tiesa, struktūriškai ar funkciškai sujungus viską kas savivaldybėje užsiima sveikatinimo veikla, bus pervadinti į bendruomenės sveikatos centrą. Ir steigėjas nesikeis. Kaip ir buvo taip liks Savivaldybės taryba. Išliks savivaldybėje ir fizinių asmenų mokesčio mokėtojas. Tai savivaldybių politikus veikia raminančiai. Matyt čia ne paskutinį vaidmenį vaidina nors gana miglotai pažadėta ir daugiamilijoninė ES parama. Vyriausiųjų gydytojų pasipriešinimas irgi panašu, kad slopsta. Juk ir patys puikiai mato kokie neefektyvūs jų įstaigų darbo rezultatai ir kaip uždelsta reforma tempia žemyn visos šalies gyventojų sveikatos rodikius. Lieka dar pacientai, kuriems iki šiol taip karštai advokatauta dėl pablogėsiančio sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo. Tačiau su jais bėdos irgi atrodo nebus. Pažadėta išspręsti pavėžėjimo klausimą, kurie jau seniai ir gana paprastai sprendžiami kitose šalyse. Be to likusi sveikatos priežiūra bus kažkaip stebuklingai sustiprinta, tad ir priežasčių ieškoti tos pagalbos kitur labai sumažės.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Religija ir filosofija

Mindaugas Kubilius. Sinodinio kelio kontroversija: ar tik vokiška? (II)

4 Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 21 d. 21:34

Mindaugas Kubilius. Sinodinio kelio kontroversija: ar tik vokiška? (II)

laikmetis.lt

Pirmąją straipsnio dalį skaitykite ČIA.

Toliau samprotavimas apie Sinodo kelią – iš eilinio tikinčio perspektyvos. Atleiskite už mano menką gausios dokumentacijos pastaruoju klausimu, bei daugiasluoksnės ir itin niuansuotos Bažnytinės politikos išmanymą, todėl, ir numanomą neadekvatumą oficialiai linijai. Širdis trokšta Tiesos paprastumo ir tikrumo. O štai ko visai netrokštu, tai patirti „šaukiančių akmenų“ gėdos (plg. Lk 19,40).

Kartą sekmadienį dalyvavau Šv. Mišiose Vilniaus Šv. Jokūbo ir Pilypo bažnyčioje. Graži ir su meile puoselėjama liturgija. Solidus pamokslas. Džiugu, kad sulig Nepriklausomybės atgavimu Vilniuje atsikūrę Lietuvos dominikonai ne tik išsiugdė ordino įkūrėjo bei ordino statuto reikalaujamas aukštas kompetencijas, bet ir subūrė gausią ir aktyvią pasauliečių bendruomenę.

Prieš palaiminimą įprastai – skelbimai. Štai moteris pasaulietė pakvietė bendruomenės narius tuoj po Šv. Mišių sudalyvauti Sinodinio kelio susitikime. Šių susitikimų esmė – diskutuoti, teikti įžvalgas, išgyveni „keliavimą drauge“.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Šiaurės Amerika

Linas Karpavičius. Jis laukiasi

8 Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 21 d. 21:33

Linas Karpavičius. Jis laukiasi

„Jis laukiasi“ yra naujas „Netflix“ serialas. Daugelis paslaugos prenumeratorių pamanė, kad tojau per daug, ir pradėjo atšaukinėti prenumeratą. „Netflix“ akcijos patyrė didžiulį kritimą… Balandžio 19 d. akcijų kursas nuo 351,34 JAV dolerių gegužės 12 dieną nukrito iki 162,63 JAV dolerių.

Ta proga pakalbėkime apie Partnerystės arba Civilinės sąjungos įstatymą ir visa, kas su tuo susiję.

Stebiu keistą tendenciją visame Vakarų pasaulyje. Kuo daugiau kalbame apie seksualinių mažumų laisves ir teises, tuo mažiau dėmesio žmogaus pilietinėms laisvėms ir teisėms. Vyksta nuoseklus laisvių ir teisių sukeitimo vietomis procesas. Viena ranka yra atimamos mums pilietinės teisės, kita ranka vietoje šių teisių mums brukama seksualinės laisvės „teisė“, kurią, priminsiu, mes ir taip visi turėjome kiekvienas, ir ja naudojomės už savo miegamojo durų.

Dabar šią „laisvę“ mums ištraukia į viešumą ir iškilmingai pareiškia, kad mes už ją kovojome 1988-1990 metais, mes to visada troškome, ir tai yra svarbiausias kovos tikslas. Iškovoti laisvę. Nutylint, kad žodis „laisvė“ mums reiškė valstybės nepriklausomybę.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt septintoji (gegužės 21) diena

38 Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 21 d. 21:16

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt septintoji (gegužės 21) diena

Šio ryto operatyvinė informacija + Zelenskio kreipimasis.

Prasidėjo aštuoniasdešimt septintoji Ukrainos žmonių didvyriško pasipriešinimo Rusijos karinei invazijai diena.

Priešas toliau vykdo puolimą rytinėje operatyvinėje zonoje, siekdamas visiškai kontroliuoti Donecko ir Luhansko sričių teritoriją ir išlaikyti sausumos koridorių su laikinai okupuotu Krymu.

Apšaudymas tęsiasi palei visą kontakto liniją ir giliai į mūsų karių gynybą Donecko operacijos rajone ir Slovjansko kryptimi.

Voluinės ir Polesės kryptimis situacija iš esmės nepasikeitė. Su Ukraina besiribojančiose teritorijose stiprinama elektroninė žvalgyba ir elektroninis karas.

Išlieka grėsmė, kad iš Baltarusijos teritorijos mūsų valstybės objektams bus suduoti raketų ir oro smūgiai.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Puslapis 4 iš 1009‹ Pirmas  < 2 3 4 5 6 >  Paskutinis ›

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt devintoji (gegužės 23) diena

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jei kas mane myli – VI Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt aštuntoji (gegužės 22) diena

Edvardas Čiuldė. Humetyno galios žaidimai

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma finišo tiesiojoje. Kas nutylima?

Mindaugas Kubilius. Sinodinio kelio kontroversija: ar tik vokiška? (II)

Linas Karpavičius. Jis laukiasi

JAV arkivyskupas S. Cordileone dėl abortų palaikymo uždraudė Atstovų Rūmų pirmininkei priimti šv. Komuniją

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt septintoji (gegužės 21) diena

Mastercard pristato kontroversiškus biometrinius mokėjimus, reikalaujančius veido skenavimo

Futbolininkas I. Gueye turės pasiaiškinti, kodėl praleido rungtynes, kuriose buvo reiškiamas palaikymas LGBTQ+ bendruomenei

Romualdas Žekas. Pastabos dėl sveikatos reformos

Jūratė Laučiūtė. Apie Liudvikos Pociūnienės „vertybes ir niekšybes“

Vytautas Radžvilas. Du paklausimai elektros „rinkos“ tema

Dvylika Viktoro Orbano taisyklių politinei pergalei

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt šeštoji (gegužės 20) diena

Andrzej Krajewski. Vakarų Europa bijo Ukrainos pergalės prieš Rusiją

Almanto Stankūno kalba akcijoje „Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!”

Virdžinijos apskrities mokyklos gali laikinai nušalinti nuo pamokų mokinius už „translyčiųv bendraklasių vadinimą tikraisiais vardais ir įvardžiais

Į Švediją atkeliavo beždžionių raupai

Nepriklausomi elektros tiekėjai - dar vieni spąstai visuomenei?

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.