Svarbiausias, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Reikalavimas dėl politinės prekybos Lietuvos suverenitetu ir lietuvių kalbos valstybinio statuso panaikinimo

1 Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 25 d. 11:40

Reikalavimas dėl politinės prekybos Lietuvos suverenitetu ir lietuvių kalbos valstybinio statuso panaikinimo

DĖL POLITINĖS PREKYBOS LIETUVOS SUVERENITETU IR LIETUVIŲ KALBOS VALSTYBINIO STATUSO PANAIKINIMO
JE Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai

LIETUVOS POLITINIŲ PARTIJŲ IR

VISUOMENINIŲ ORGANIZACIJŲ

REIKALAVIMAS

2022 m. sausio 24 d.

Lietuvos Respublikos Seimas 2022 m. sausio 18 d. posėdyje priėmė įstatymą dėl Asmens vardo ir pavardės rašymo dokumentuose (toliau – Įstatymas). Minėtas įstatymas priimtas pagal projektą XIIIP-535 (2), kuriam pritarė už 82 Seimo nariai. Prieš balsavo – 37, susilaikė – 3 Seimo nariai.

 Įstatymo 3 str. 1 dalyje nustatyta, kad <Lietuvos Respublikos piliečio vardas ir pavardė Lietuvos Respublikos piliečio asmens tapatybę patvirtinančiuose dokumentuose ir civilinės būklės aktų įrašuose rašomi lietuviškais rašmenimis, išskyrus šio straipsnio 3 dalyje ir šio įstatymo 4 straipsnio 2 dalyje nustatytus atvejus>.

 Įstatymo 3 str. 1 dalis nustato, kad < Ne lietuvių tautybės Lietuvos Respublikos piliečio prašymu jo ir jo vaikų vardai ir pavardės Lietuvos Respublikos piliečio asmens tapatybę patvirtinančiuose dokumentuose ir civilinės būklės aktų įrašuose rašomi lotyniškos abėcėlės rašmenimis (be diakritinių ženklų)>.

 Įstatymo 4 str. 2 dalies 1 punktas nustato, kad

< Lietuvos Respublikos piliečio vardas ir pavardė Lietuvos Respublikos piliečio asmens tapatybę patvirtinančiuose dokumentuose ir civilinės būklės aktų įrašuose gali būti nurašomi arba perrašomi lotyniškos abėcėlės rašmenimis (be diakritinių ženklų), jeigu: 1) jis arba jo tėvai, seneliai, proseneliai ar kiti protėviai turėjo ar turi kitos valstybės pilietybę ir vardas ir (ar) pavardė šiais rašmenimis įrašyti dokumento šaltinyje>

.

 Įstatymo 2 str. 3 dalis nustato, kad

< Ne lietuvių tautybės Lietuvos Respublikos pilietis – Lietuvos Respublikos pilietis, kurio tautybė Lietuvos Respublikos gyventojų registre nurodyta kita negu lietuvių>. O šio straipsnio 2 dalis nustato, kad

.

Tokiu būdu įsigaliojus Įstatymui, remiantis bet kurios užsienio valstybės išduotu asmens tapatybės dokumentu ar civilinės būklės akto įrašu, ne lietuvių tautybės LR piliečių asmenvardžiai Lietuvos valstybės asmens tapatybės dokumentuose gali būti perrašyti (įrašyti) kitų valstybių kalbomis lotyniško pagrindo rašmenimis (kol kas be diakritinių ženklų).

Atkreipiame dėmesį, kad šio Įstatymo Lietuvos Respublikos Prezidentas negali pasirašyti dėl kelių priežasčių:

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Žiniasklaida

Nacionalinis susivienijimas dėl klausimo apie „pragarą“ kreipėsi į LRT etikos kontrolierę

0 Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 25 d. 11:36

Nacionalinis susivienijimas dėl klausimo apie „pragarą“ kreipėsi į LRT etikos kontrolierę

Politinė partija Nacionalinis susivienijimas kreipėsi į Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) etikos kontrolierę Dainą Eleną Andrikienę dėl LRT eteryje laidos „Lietuva kalba“ metu tikslinei žiūrovų grupei užduoto klausimo „Ar reikėtų neskiepytų suaugusiųjų gyvenimą paversti „pragaru“ uždraudžiant viską – įskaitant lankymąsi maisto prekių parduotuvėje?“. Partijos įsitikinimu, toks klausimas prisideda prie įtampų visuomenėje ir neapykantos konkrečioms gyventojų grupėms skatinimo.

Nacionalinis susivienijimas prašo ištirti, ar 2022 sausio 18 dieną 21.30 val. LRT televizijos eteryje parodytoje tiesioginėje laidoje „Lietuva kalba“ užduotas klausimas nepažeidžia Visuomenės informavimo įstatymo 19 str. 1 d. 3 p. reglamentavimo, o taip pat LRT žurnalistų etikos kodekso nuostatų. Minėtas įstatymo punktas reglamentuoja, kad visuomenės informavimo priemonėse draudžiama skelbti informaciją, kurioje skleidžiama ar kurstoma neapykanta, tyčiojimasis, niekinimas, kurstoma diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, negalios, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Žmogaus teisės, Tikėjimo persekiojimas, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Edvardas Čiuldė. O kur mūsų pasaulyje pasidės Dievas? (I)

0 Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 25 d. 11:33

Edvardas Čiuldė. O kur mūsų pasaulyje pasidės Dievas? (I)

Kviečiu bendraminčius pabandyti bent kartą įsistoti į vadinamųjų pažangiečių batus ir žvelgiant į pasaulį jų akimis persiimti vaizdiniu – iš kurios pusės kyla didžiausias pavojus pažangos vardu tituluojamai ideologijai?

Jau kartą turėjau progą atkreipti dėmesį į tai, kad tarp šios ideologijos šalininkų prasidėjęs sąmyšis tęsiasi, įgydamas dar labiau drastiškas nei anksčiau formas, štai Lietuvoje vadinamieji progresyvistai mūsų dienomis jau atviru tekstu ragina slaptąsias tarnybas iniciuoti oponentų persekiojimą arba įrodinėja, kad jau pats laikas būtų su karinio perversmo pagalba dar labiau užveržti visuomenės reguliavimo varžtelius (tai labai iškalbingas pasakymas ne ir tuo atveju, jeigu nuorodą į karinį perversmą čia reikėtų suprasti kaip stilistinį spalvų sutirštinimą, kaip, tarkime, vaizdinio sustiprinimą grindžiantį figūrinį posakį).

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Žmogaus teisės, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Kun. Algirdas Toliatas. Kviečiu maldai už Suomijoje teisiamus vyskupą Juhana Pohjola ir buvusią vidaus reikalų ministrę Päivi Räsänen

1 Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 25 d. 11:30

Kun. Algirdas Toliatas. Kviečiu maldai už Suomijoje teisiamus vyskupą Juhana Pohjola ir buvusią vidaus reikalų ministrę Päivi Räsänen

Krikščionių profsąjungos vardu, atsiliepiant į popiežiaus Pranciškaus šio mėnesio maldos intenciją melstis už persekiojamus krikščionis noriu jus visus pakviesti maldai už Suomijoje teisiamus liuteronus: vyskupą Juhana Pohjola ir Suomijos parlamento narę, buvusią Suomijos vidaus reikalų ministrę Päivi Räsänen.

Pasauliui patinka girdėti tai, kas Biblijoje yra cukrus. Bet griebiasi akmenų girdėdami tai, kas yra druska.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Sveikatos apsaugos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Almantas Stankūnas. Patys dalinsime narkotikus?

0 Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 25 d. 11:08

Almantas Stankūnas. Patys dalinsime narkotikus?

Nepraėjo Lietuvoje narkotikų dekriminalizavimas, tai dabar jau patys dalinsite narkotikus už mūsų pinigus p. iš TS-LKD, Laisvės partijos, Liberalų bei Co?

Gal ten jums narkomafija prie smilkinio laiko užtaisytą pistoletą, kad negalite niekaip nurimti, kol kaip nors neprastumsite Tautos naikinimo narkotikų pagalba?!

O gal dar paprasčiau: TS-LKD ministras Dulkys šiuo atveju tiesiog atidirbinėja LP, po to kai nepavyko prastumti jų siūlymo dėl narkotikų dekriminalizavimo?

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Užsienio politika, Europa, Šiaurės Amerika, Ukraina, Rusija

Dominykas Vanhara. Dėl karo grėsmės

0 Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 25 d. 11:04

Dominykas Vanhara. Dėl karo grėsmės

Kasdien eina vis grėsmingesnės žinios, jog Rusija planuoja užpulti Ukrainą ir pradėti su Ukraina pilnavertį karą. Prieš savaitę pasirodė informacija, kad Rusija iš Ukrainos išsiuntė visą savo diplomatinį personalą. Tai ar tikrai karas jau čia pat? Bijau nuvertinti karo grėsmę, bet tikiuosi ir viliuosi, kad pilnaverčio karo tarp Rusijos ir Ukrainos nebus. Pateiksiu kelias aplinkybes, kodėl taip manau.

Visų pirma, realaus ir pilnaverčio karo grėsmę indikuotų ne Rusijos diplomatinio personalo iš Ukrainos atšaukimas, bet Rusijos valdančiojo elito turtų vakaruose pardavinėjimas ir Rusijos valdančiojo elito atžalų iš vakarų, kur jie dabar gyvena, parsivežimas į Rusiją. Nes Rusijai sukėlus pilnavertį karą su Ukraina, būtent jų turtai būtų užšaldomi, o vaikai / anūkai taptų puikiais įkaitais. Jei neklystu, šiuo metu rusų elitas nei turtus vakaruose pardavinėja kažkaip labai ženkliai, nei vaikus atšaukinėja.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Linas Karpavičius. Kanadoje oficialiai bus bandoma uždrausti LGBTQ+ konversijos terapiją

0 Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 25 d. 10:45

Linas Karpavičius. Kanadoje oficialiai bus bandoma uždrausti LGBTQ+ konversijos terapiją

Kanadoje oficialiai bus bandoma uždrausti LGBTQ+ konversijos terapiją, todėl dabar tai gali būti kriminalinis nusikaltimas.

Kanadoje ruošiamasi oficialiai uždrausti konversijos terapijos metodus, kurie tariamai pakeičia asmens seksualinę orientaciją ar lytinę tapatybę.

Įstatymo projekte teigiama, kad „konversijos terapijos teikimas, skatinimas ar reklamavimas“ yra baudžiamasis nusikaltimas. Pelno gavimas iš terapijos taip pat laikomas baudžiamuoju nusikaltimu.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Vytautas Sinica. Valstybinės kalbos laidotuvės?

11 Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 24 d. 11:48

Vytautas Sinica. Valstybinės kalbos laidotuvės?

Dovilas Petkus

Daugiau nei dešimtmetį trukusi kova dėl asmenvardžių įrašų ne valstybine kalba dokumentuose pasiekė savo atomazgą. Valdantieji nusprendė leisti tokią rašybą, ignoruodami opozicijos ir visuomenininkų nuogastąvimus, kad šiuo įstatymu bus padaryta neatitaisoma žala valstybinės kalbos statusui.

Kas pasikeis priėmus šį įstatymą? Kuo valstybinės kalbos statuso problema skiriasi nuo pavojų lietuvių kalbai apskritai? Kodėl mums reikia vieno rašybos standarto ir kas buvo šios politinės kovos ryškiausi dalyviai, kritikai bei iniciatoriai? Apie visą tai laidoje kalbamės su doktorantu, politologu Vytautu Sinica.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Sveikatos apsaugos politika, Žmogaus teisės, Europa

Airija panaikins daugumą COVID viruso apribojimų, įskaitant COVID pasą

4 Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 24 d. 11:29

Airija panaikins daugumą COVID viruso apribojimų, įskaitant COVID pasą

Beveik visi COVID-19 viruso apribojimai Airijoje baigsis šeštadienį, įskaitant vietinius COVID-19 sertifikatus, komendanto valandą, socialinio atstumo laikymąsi ir renginių apimties apribojimus.

Kreipdamasis į tautą po to, kai Nacionalinė visuomenės sveikatos neatidėliotinos pagalbos grupė rekomendavo panaikinti apribojimus, Airijos Ministras Pirmininkas Micheál‘as Martin‘as pareiškė, kad airiams laikas „vėl būti savimi“.

Dėl to Airija tampa antra šalimi po Anglijos, kuri panaikino reikalautus pagal įstatymą vakcinų pasus po to, kai jų naudojimas buvo pradėtas įgyvendinti.

Tačiau reikalavimas dėvėti kaukes, saviizoliacijos taisyklės ir apsaugos priemonės mokyklose išliks, o Martin‘as „labai ragina“ žmones pasiskiepyti ir paskiepyti savo vaikus.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Užsienio politika, Europa, Ukraina, Rusija

Linas Karpavičius. Ukraina vs Rusija: savarankiška, nacionalinė Ukraina nėra niekam reikalinga

12 Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 24 d. 11:21

Linas Karpavičius. Ukraina vs Rusija: savarankiška, nacionalinė Ukraina nėra niekam reikalinga

Įvadas

Pradžioje turime geriau susipažinti su šių dienų situacija pasaulyje. Mums pripratusiems prie senosios pasaulio paradigmos, kurioje viską sprendžia valstybės ir jų lyderiai yra sunku perprasti ęsamą padėtį ir pasidaryti toli siekiančias išvadas. Pasaulis kitoks nei 1939 rugsėjo 1 dieną. Jis netgi kitoks nei buvo prieš 2001 rugsėjo 11, ir netgi kitoks nei jis buvo prieš pandemiją.

Sveiki atvykę į naująjį pasaulį, kurio taisykles iš pradžių bus sunku priimti. Senąjį pasaulio tvarkos modelį priima didžioji dauguma žmonių ir kažkas tuo puikiai naudojasi. Kas dieną iš TV ekranų eskaluojama Ukrainos ir Rusijos karo tema yra dirbtinai išpūsta o politikų elgesys ir pateikiami diplomatiniai argumentai daugiau primena vaikus smėlio dėžėje, kurie susipyko dėl mašinėlių ar „kepamų“ smėlio bandelių, nei rimtą kovą dėl įtakos regione.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Puslapis 1 iš 935 1 2 3 >  Paskutinis ›

Rekomenduojame

Ignas Vėgėlė. Kai aliejaus žinios tampa niekam neįdomios, tenka atidirbti propagandai

Tikrieji neapykantos kurstytojai – LRT nori atverti pragarą?

Moterimi persirenginėjęs Airijos kunigas nutraukė savo tarnystę: nesulaukė palaikymo iš vyskupo

Europos Komisija atsisako skelbti Ursulos von der Leyen ir Pfizer korporacijos vadovo susirašinėjimo žinutes

Edvardas Čiuldė. Dar kartą apie Vilniaus universitetą: universiteto dvasios atstatyti jau nepavyks niekados niekam

Vytautas Sinica. Valdžia su visuomenės dauguma ir toliau renkasi gyventi karo sąlygomis

Dominykas Vanhara. Ar Šimonytės vyriausybė vis dar turi pasitikėjimą Seime?

Leonas Milčius. Išduoti Sąjūdžio pažadai ir vertybės, pažeminta lietuvių valstybinė kalba

Daiva Tamošaitytė. Dvi Lietuvos: kas daugiau?

Bažnyčios krizės grimasos: Čikagos kardinolas vadovavo pagoniškai ceremonijai

Anglija panaikina visus COVID pasus, reikalavimus dėvėti kaukes, darbo apribojimus

Vytautas Radžvilas. Žvelgiant į seną nuotrauką

Albertas Žostautas. Jie sulaužė Lietuvos Konstituciją ir išdavė

Vytautas Radžvilas. Prisikėlė jedinstvo ir LKP, pasidalijusi į skirtingų pasivadinimų atskiras partijas

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Klausimai ir atsakymai

Nacionalinis susivienijimas dėl galimos korupcijos Vilniaus savivaldybėje kreipėsi į STT

Lenkija: kritikuoti Kiniją vien tam, kad įtiktume Amerikai nėra mūsų interesas

Vytautas Sinica. „Valdantieji meluoja, kad dėl asmenvardžių nepažeidžia Konstitucijos“

Vakcinacijos pasais pasipiktinę bulgarai šturmavo parlamentą

Edvardas Čiuldė. Ar jau atėjo laikas atsidalinti Lietuvą?

Naujoje „Trys riešutėliai Pelenei“ versijoje – homoseksualios scenos

Vlogerių veikla be priežiūros tuoj taps praeitimi

LRT laidą prodiusuoja Edmundas Jakilaitis, o jo žmona – premjerės patarėja, veda Rasa Tapinienė

Europarlamentaras Stasys Jakeliūnas ir teisininkas doc. Vaidotas Vaičaitis. Europos komisijos įsipareigojimai bendrovei „Pfizer“

Laima Kalėdienė. Lyg įstatymas būtų priimamas ne Lietuvos, o Lenkijos Seime

Vytautas Radžvilas. Ne, – krepšinis vis dėlto nevienija

Amerikiečiai nepasitiki žiniasklaidos informacija apie Covid-19

Vidas Rachlevičius. Ponios ir ponai, ar ne laikas prilaikyti arklius?

Regina Statkuvienė. Blogio veidas

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Dvi minios, dvi Lietuvos, dvi baimės ir du tikėjimai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.