Svarbiausias, Šeimos politika, Emigracija, imigracija, demografija, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

5 Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugpjūčio 8 d. 21:43

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės centruose piliečiai galės apskųsti veiklas, kurios nėra nusikaltimai, bet yra laikomos diskriminuojančiomis kai kurių grupių atžvilgiu.

Šiaurės Reino-Vestfalijoje, tankiai apgyvendintoje žemėje Vakarų Vokietijoje, vietos vyriausybė pranešė, kad ji steigia centrus, skirtus pranešti apie „anti-queer (nukreiptus prieš keistalyčius) ir rasistinius incidentus“.

Šiuose centruose piliečiai galės apskųsti veiklas, esančias „žemiau baudžiamumo ribos“ – t. y. veiklas, kurios pagal Vokietijos įstatymus nelaikomos kriminaliniais nusikaltimais.

Greta jau atsidariusio antisemitizmo apskundimo centro pradėtas kitų keturių skundimo centrų kūrimas. Jie telks dėmesį į šias temas:
  1. Į prieš keistalyčius (queer) nukreiptą veiklą.
  2. Į prieš musulmonus nukreiptą rasizmą.
  3. Į prieš čigonų diskriminaciją.
  4. Į prieš juodaodžius ir prieš azijiečius nukreiptą bei kitų formų rasizmą.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Diskusija, Svarbiausias, Nevyriausybinės organizacijos, Intelektualų vaidmuo

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

27 Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugpjūčio 8 d. 21:03

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Nacionalinio susivienijimo (NS) bendražygis A. Stankūnas laiku ir taikliai sureagavo į infa.lt portale paskelbtą p. J. Blažytės išverstą New York Times „svečio“ rubrikoje paskelbtą straipsnį. Teksto publikacija pradedama pašaipia vertėjos užuomina, kad straipsnis nepatiksiąs tariamiems Lietuvos patriotams—neatsitiktinai šis žodis rašomas su kabutėmis. Jau vien tuo apeliuojama į skaitytojus, kuriems Buča ir Irpenis nepadarė jokio įspūdžio Tokie skaitytojai paprastai nebūna linkę prisiminti ir lietuviškųjų Rainių ar Panevėžio kankinių. Jų meilė Rusijai—akla ir besąlygiška.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Partijos, Nevyriausybinės organizacijos

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

32 Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugpjūčio 8 d. 20:55

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Ar Lietuvos Šeimų Sąjūdis jau tapo Kremliaus propagandos įrankiu skleidžiant taip geidžiamą Putino idėją nedelsiant sudaryti paliaubų sutartį, kuri darosi gyvybiškai svarbi Rusijai karo sėkmės svarstyklėms pamažu pradedant svirti Ukrainos naudai?!

Klausimas yra labai rimtas, nes patriotiškiems Lietuvos žmonėms, kurie vis dar deda viltis į LŠS, būtinas visiškas aiškumas, kaip yra iš tiesų.

O klausiu todėl, kad LŠS Tarybos nario, vieno iš pagrindinių LŠS veidų vadovaujamame Infa.lt portale, kuris taip pat faktiškai yra ir pagrindinis sambūrio žinių komunikavimo portalas, paskelbtas svečio (labai patogu juo būti Kremliaus agentui, sumokant solidžią sumą leidiniui) nuomonės iš New York Times (NYT) vertimas. Straipsnyje iš esmės pažodžiui atkartojami Rusijos įtakos agentų Vakaruose skleidžiami argumentai, kodėl būtina spausti Ukrainą nedelsiant stabdyti karinius veiksmus ir pradėti derybas dėl paliaubų ir galiausiai dėl „kompromisais“ pagrįstos taikos.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Socialinė politika, Ekonominė politika

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

7 Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugpjūčio 8 d. 20:49

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Penktadienį rašiau, kad Perlas šovė į kojas valdantiesiems.

Atrodė, kad tai suprato tiek Energetikos ministerija, tiek VERT, privalanti besirūpinti vartotojų interesais ir nedelsdamos prakalbo apie galimą Perlo žingsnio neteisėtumą, tyrimo būtinybę ir pan. T. y. jie suprato, kad tai šūvis į valdančiuosius ir puolė kaip išmano taisyti situaciją.

Suprato tai ir premjerė. Tačiau jos reakcija buvo pati blogiausia, kokią tik galima buvo sugalvoti politikui – kaltinti vartotojus.

Svarstau kodėl?

Matau dvi priežastis:

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Socialinė politika, Ekonominė politika

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

15 Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugpjūčio 8 d. 20:44

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Savaitgalio tema buvo Perlo energijos akibrokštas - vienašališkai nutraukta fiksuotos kainos elektros tiekimo sutartis su 180 tūkstančių vartotojų. Perlo veiksmas baisus ir yra tik dar vienas papildomas įrodymas, kokia dirbtina ši imituojama elektros rinka ir kiek joje pavojų “nepriklausomą tiekėją” verčiamam rinktis vartotojui.

Tačiau už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija. Paklausta apie galimą Vyriausybės atsakomybę šioje situacijoje premjerė prakalbo, kad yra ir vartotojų atsakomybė. Suprask, reikėjo atsakingiau rinktis tiekėją, vertinti alternatyvas. Vartotojas - kiekvienas žmogus su elektra namuose - turėjo įvertinti ne tik esamas kainas, ne tik tikėtinas kainų tendencijas ateityje (juk nuo to priklauso, kokį ilgalaikį planą rinktis), bet dar ir įmonių patikimumą. Tai absoliučiai absurdiškas kaltinimas.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Įžvalgos, Istorija, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

6 Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugpjūčio 8 d. 20:40

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Šeštadienį Ariogaloje vyko Lietuvos tremtinių, politinių kalinių, Laisvės kovų dalyvių sąskrydis (jau 32 kartą). Ta proga keletas minčių.

Kaip taip atsitiko, kad dabartinė Lietuvoje visuomenė neskiria politinių kalinių nuo tremtinių? Kodėl nuteisti ir kalėję lietuviai ignoruojami, o šnekama tik apie Sibiro tremtinius? Tikros situacijos nesuvokimas, ar sąmoninga ideloginė konstrukcija?

Kas gali paneigti, kad naujų laikų istorinę tiesą (jeigu tokia yra iš viso) rašo tie, kurie turi specifinį požiūrį į pokario ginkluotą rezistenciją. Tiksliau, jiems GULAG‘o istorijos nereikia, nes ji, iš esmės, yra priekaištas visiems, pasirinkusiems totalitarinės partijos gretas. Tokie bijo situacijos, kurią aprašė K. Girnius:

„Kadaise JAV buvo klausiama: „Tėveli, ką veikei per karą?“. Išdidus buvo tėvas, kuris galėjo sūnui pasakyti, kad jis atliko savo pilietinę pareigą, kovojo su vokiečiais ar japonais, dalyvavo sausumos mūšiuose ar bombardavo priešo miestus. Keblesnėje padėtyje atsiranda tėvas, kuris turėjo pasakoti, kad jis išvengė karinės prievolės ar per visą karą saugiau dirbo biure, kai jo bendramečiai rizikavo savo gyvybe.

Kaip atsakytų žmogus į klausimą: „Seneli, ką veikei per okupaciją?“. Jis nebūtinai skubėtų pranešti, kad buvo komsorgas, partinės organizacijos sekretorius ar aktyvistas, komjaunimo organizatorius, prokuroras, teisėjas, valdžios ramstis ar numylėtinis. Ne taip lengva didžiuotis ir ekonomine karjera. Juk kaip smalsiam vaikaičiui ar proanūkei paaiškinsi savo sėkmes, jei per okupaciją karjera priklauso nuo okupanto malonės, nuo tavo gebėjimo jį patenkinti“.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

12 Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugpjūčio 8 d. 20:32

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Aurimas Navys ir Mindaugas Sėjūnas | Veidaknygė

Politinis strateginis lygmuo

Vakar Rusija antrą kartą iš eilės apšaudė Zaporižės atominę elektrinę, apgadino tris radiacijos jutiklius ir sužeidė elektrinės darbuotoją. Šis išpuolis dar labiau padidino radiacinės katastrofos riziką. Branduolinių reaktorių sprogimo pavojus įvardintas kaip artėjimas prie “atsitiktinio” branduolinio karo.

Iki šiol buvo manoma, kad Rusija užgrobė Zaporižės atominę elektrinę siekdama aprūpinti elektra okupuotas rytines Ukrainos dalis.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad TATENA ir JT privalo griežtai pareikalauti, kad Rusija pasitrauktų iš atominės elektrinės ir perduotų ją specialios komisijos kontrolei. Zelenskis apkaltino Rusiją naudojant Zaporižės AE teroro aktams Europoje vykdyti ir vakar aptarė padėtį elektrinėje su Europos Vadovų Tarybos pirmininku Šarliu Mišeliu.

Po Rusijos įvykdyto Zaporižės atominės elektrinės apšaudymo TATENA generalinis direktorius Rafaelis Grossi pareiškė esąs “labai susirūpinęs dėl vakarykščio didžiausios Europos atominės elektrinės apšaudymo”. Tuo tarpu Zaporižės srities gubernatorius Aleksandras Staruchas pareiškė, kad “susirūpinimo nepakanka” ir pareikalavo, kad TATENA imtųsi atsakomybės dėl atominės elektrinės. “Į susidariusią situaciją reikia reaguoti iš tikrųjų, o ne reikšti susirūpinim tarptautinių organizacijų, kurios yra už tai atsakingos, vardu”.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Geroji Naujiena

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

6 Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugpjūčio 7 d. 10:38

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Po krikšto Jordano upėje Jėzus skelbė Evangeliją apie Dievo karalystę ir ragino: „Kraukite nenykstantį lobį danguje, kur joks vagis neprieis ir kandys nesuės“ (Lk 12, 33).

Paulius, Jėzaus pašauktas būti apaštalu, uoliai skelbė jo Gerąją Naujieną apie dangaus karalystę, į kurią einame tikėjimo keliu. Laiške žydams rašė: „Tikėjimas laiduoja mums tai, ko viliamės, įrodo tikrovę, kurios nematome“ (Žyd 11, 1). Evangelijos skelbimas Pauliui labai daug kainavo: jis buvo persekiojamas ir uolią tarnystę baigė kankinio mirtimi.

Apaštalas Paulius kaip gražiausią tikėjimo pavyzdį rodo Senojo Testamento patriarchą Abraomą: „Tikėdamas Abraomas paklausė (Dievo) šaukimo keliauti į šalį, kurią turėjo paveldėti, ir išvyko, nežinodamas kur einąs“ (Žyd 11, . Palikti gimtąjį kraštą ir keliauti į svetimą kraštą, kuriame nežinia, kas laukia, Abraomui buvo didelis išbandymas. Dar didesnis išbandymas buvo Dievo paliepimas paaukoti sūnų Izaoką. Abraomui reikėjo didelio pasitikėjimo Dievu, kad įvykdytų tai, kas buvo paliepta.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Sveikatos apsaugos politika, Šeimos politika, Europa, Šiaurės Amerika

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

16 Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugpjūčio 6 d. 19:22

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Atsitiktiniai lytiniai santykiai yra neliečiama seksualinę revoliuciją sekusi teisė, o pasakyti LGBT žmonėms sumažinti savo seksualinį aktyvumą turbūt yra didžiausia erezija.

Liepos pabaigoje Pasaulinė sveikatos organizacija paskelbė beždžionių raupus „visuotine sveikatos nepaprastąja padėtimi.“ Kaip teigia pagrindinės žiniasklaidos priemonės, beždžionių raupais, pasireiškiančiais užsikrėtusiems karščiavimu, galvos skausmu, raumenų skausmais ir (be kitų simptomų) išbėrimais aplink lytinius organus, pirmiausia užsikrečia vyrai, turintys lytinių santykių su vyrais.

Beždžionių raupai dažnai perduodami lytinio kontakto būdu, dėl ko tokie komentatoriai kaip Andrew Sullivan Tviteryje griaudėjo apie prieinamų vakcinų nuo beždžionių raupų trūkumą artėjant Puikybės mėnesiui (Pride Month). Trumpai tariant, ligos didžia dalim būtų galima išvengti… laikantis socialinės distancijos.

Bet atsitiktiniai lytiniai santykiai po seksualinės revoliucijos yra neliečiama teisė, o pasakyti LGBT žmonėms, kad sumažintų savo seksualinį aktyvumą, turbūt yra didžiausia erezija. Taigi tie patys sveikatos valdininkai, kurie uždarė mokyklas ir neleido žmonėms artintis prie mirštančių giminių lovos, uždarė bažnyčias ar ribojo jų veiklą, liepė žmonėms likti namuose ir reikalavo, kad visi laikytųsi 6 pėdų atstumo vienas nuo kito ir dėvėtų kaukes, net nesvarstytų sustabdyti masinius Puikybės renginius, kurie tapo infekcijos nešėjai.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Svarbiausias, Užsienio politika, Ukraina, Rusija

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

49 Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugpjūčio 6 d. 19:18

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Susipažinkite. Tai Agnes Callamard, prancūzų žmogaus teisių aktyvistė, Amnesty International generalinė sekretorė. Žmogus tiesiogiai atsakingas už pastarojo meto šios organizacijos pareiškimus Lietuvai be galo aktualiais klausimais.

Turbūt daugelis girdėjo, kad Amnesty International paskelbė, jog:
- Lietuva pažeidžia žmogaus teises ne tik laikydama sulaikytus nelegalius migrantus, bet ir apgręždama juos nuo Lietuvos sienos. Lietuva turėtų juos įsileisti, nes jie sako, kad ieško prieglobsčio, nors daro tą neteisėtu būdu ir visi faktai rodo, kad jokio prieglobsčio jie neieško;
- Ukraina pažeidžia žmogaus teises, nes jos kariniai daliniai būna civilių gyvenamose teritorijose ir taip keliamas pavojus tiems civiliams gyventojams. Ukraina kalta, kad Rusija žudo civilius!

Abiem atvejais tai ne tik teisinio vertinimo apvertimas aukštyn kojomis. Tai ir klaikus faktų iškraipymas. Abiem atvejais tobulai atitinkant Rusijos propagandinio karo naratyvus mūsų regione.

Rusiją Lietuva pripažino esant teroristine valstybe. Socialiniuose tinkluose pagrįstai keliamas klausimas, ar Rusijos propagandą transliuojanti ir jai solidų tarptautinį statusą suteikianti Amnesty International nėra terorizmą remianti organizacija smile

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Puslapis 1 iš 1043 1 2 3 >  Paskutinis ›

Rekomenduojame

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Atsinaujinantys šaltiniai, o ne karas Ukrainoje yra pagrindinė Europos energetinės krizės priežastis

Vytautas Radžvilas: Gyvename naujoje geopolitinėje realybėje, todėl Tarpjūrio aljansas – neišvengiama būtinybė

Su Kremliumi siejamas nacių medžiotojas Zuroffas užsipuolė Lietuvą ir kitas šalis dėl „istorijos klastojimo“

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.