Gerbiamieji Lietuvos Sąrašo nariai,

Siunčiame Jums žinią apie galimybes norintiems ir galintiems paremti Lietuvos Sąrašo veiklą.

Šiuo metu finansinė parama reikalinga Lietuvos Sąrašo veiklai plėsti – judėjimui telkti, darbui regionuose, idėjų sklaidai. Todėl kviečiame visus geros valios piliečius, siekiančius šalyje demokratinių permainų, įsitraukti į Lietuvos Sąrašo veiklą tiesiogiai ir/ar paremti ją materialiai.

Seimui įstatymais apribojus nebiudžetinėms partijoms leidžiamą gauti paramą, vienas pagrindinių teisėtų rėmimo būdų yra gyventojų pajamų mokesčio nuošimtis. Iki gegužės 1 d. kiekvienas dirbantis, nesvarbu ar jis yra partijos narys, gali skirti Lietuvos Sąrašui 1 procentą gyventojų pajamų mokesčio. Įsidėmėtina, kad skyręs 1 procentą partijai pilietis kitus 2 savo pajamų mokesčio procentus gali skirti ir kitiems paramos gavėjams, įstaigoms ar organizacijoms.

Dar viena galimybė teisėtai paremti savo partiją – savanoriški partijos narių įnašai. Lietuvos Sąrašo Taryba priėmė sprendimą, jog visi nariai, norintys pagal galimybes paremti Sąrašo darbus, gali tai padaryti sumokėdami Lietuvos Sąrašo savanorišką nario mokestį už 2012 metus – jis neprivalomas, gali būti mokamas įvairiausio dydžio, bet negali viršyti 300 litų.

Politinės partijos „Lietuvos sąrašas“ einamoji sąskaita:
DNB bankas, LT394010042403902762 LTL
Juridinio asmens kodas: 302831861
Adresas: Literatų g. 5–12, Vilnius, LT-01125
Mokėjimo paskirtis: Nario mokestis už 2012 metus.

Pagal įstatymus Lietuvos Sąrašas taip pat gali gauti rėmėjų lėšų už partijos narių skaitomas viešąsias paskaitas.

Apie Lietuvos sąrašo veiklą, išvykas į regionus, Tiesos.lt klubus ir Tiesos judėjimo akcijas kviečiame skaityti svetainėse www.lietuvossarasas.lt ir www.tiesos.lt

Būsime visiems nuoširdžiai dėkingi už geranorišką paramą.

* * *

Rėmėjo atmintinė dėl 1 procento GPM skyrimo partijoms paremti

Dalinai užpildytas formos FR0512 šablonas

Politinių partijų finansavimo įstatymo pakeitimai leido kiekvienam dirbančiam paremti politinę partiją, kurią jie palaiko, ir skirti jai 1 procentą savo 2012 m. sumokėtų gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalį. Tą padaryti reiktų iki š.m. gegužės 1 dienos.

Ši 1 procento parama partijoms yra papildomas GPM procentas, skiriamas tik politinėms partijoms paremti. Kaip ir anksčiau, kitus 2 savo pajamų mokesčio proc. galima skirti kitiems paramos gavėjams (vaikų darželiams, mokykloms, Raudonajam Kryžiui ir pan.) – partijos dėl šios paramos dalies su niekuo nekonkuruoja.

Metinės pajamų mokesčio deklaracijos FR512 formą galima užpildyti dviem skirtingais būdais:

• Jei naudojatės elektronine bankininkyste ar elektroniniu parašu, patogiausia ir greičiausia pildyti elektroninę Metinės pajamų mokesčio deklaracijos FR512 formą per EDS sistemą https://deklaravimas.vmi.lt.

• Kitas būdas – atsispausdinti čia pateikiamą dalinai užpildytą minėtos formos šabloną ir baigus jį pildyti ranka pačiam įteikti artimiausiam savo miesto mokesčių administratoriui arba išsiųsti mokesčių administratoriui paštu nurodytu adresu:

VMI Deklaravimo skyrius
Neravų g. 8
LT-66257 Druskininkai

Pastaba: pildydami pajamų mokesčio deklaracijos formą atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

• Pirmą kartą pildydami naujos formos Metinės pajamų mokesčio deklaracijos FR512 formą galite nurodyti ir politinę partiją, kuriai skiriate 1 procentą, ir kitus paramos gavėjus, kuriems skiriate 2 procentus GPM.

• Jeigu jau esate užpildę prašymą skirti 2 procentų pajamų mokesčio dalį savo pasirinktiems paramos gavėjams, tiesiog pateikite mokesčių inspekcijai naujos formos FR512 deklaraciją, kurioje būtų nurodyta. kuriai politinei partijai skiriate papildomą 1 procentą savo pajamų mokesčio.

• Šiais metais teikdami prašymą galite nurodyti mokestinį laikotarpį iki 2016 m. – tada keletą metų nereikės teikti prašymo paremti tą pačią politinę partiją (nuo kitų metų gali būti nurodytas jau maksimalus tęstinis penkerių metų laikotarpis).

Tokiu būdu partijas gali remti ir nepartiniai piliečiai.

Dalinai užpildyta FR0512 forma skirti 1 proc. sumokėto pajamų mokesčio už 2012 metus


Dalinai užpildyta FR0512 forma skirti 1 proc. sumokėto pajamų mokesčio už 5 metus

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.