Tinklaraštis

Demokratija ir valdymas

Edita Janulevičiūtė. Lietuva kaip prasta verslo įmonė

9 Tiesos.lt siūlo   2016 m. gruodžio 13 d. 0:11

Bernardinai.lt

Dar spalio pabaigoje pasirodė štai tokia informacija: „Statistikos departamento duomenimis, per aštuonis šių metų mėnesius apie išvykimą iš Lietuvos pranešė 35 000 asmenų, t. y. po penkis žmones per valandą, arba 120 žmonių per parą. Spėjama, kad per 2016 metus Lietuvą paliks 50 000 gyventojų. 50%  visų emigravusiųjų per 2016 metus buvo 19–34 metų asmenys. Be to, ekspertai teigia, kad lapkričio arba gruodžio mėnesį emigravusių tautiečių skaičius perkops milijoną.“

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Istorinė pedofilų paieška Didžiojoje Britanijoje: tvirkintojų pėdsakai atvedė iki parlamento

11 Tiesos.lt siūlo   2016 m. gruodžio 12 d. 23:15

Tyrimas prasidėjo išaiškėjus, kad komikas ir laidų vedėjas J.Savile’as net 60 metų prievartavo nepilnamečius ligoninėse, vaikų namuose ir mokyklose. AP nuotr.

Vytas Rudavičius | „Lietuvos rytas“

Šimtai vaikystėje seksualiai išnaudotų britų nebesitiki, kad jų skriaudėjai sulauks atpildo. Jungtinės Karalystės valdžios pradėtas milijonus kainavęs tyrimas stringa, o pedofilų pavardės neatskleistos.

Pietinio Londono Lambeto rajone, klevais apaugusioje „Wickham Road“ alėjoje, tebestovi niūrokas Viktorijos laikų pastatų kompleksas. Dabar jame įrengta keliasdešimt privačių butų ir kotedžų. Tačiau iki 1983-iųjų ten buvo įsikūrę iki šiol visoje šalyje liūdnai pagarsėję vaikų namai „Shirley Oaks“.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Demokratija ir valdymas

Kostas Smoriginas: „Reik juoktis, kai ponai juokiasi“

1 Tiesos.lt siūlo   2016 m. gruodžio 12 d. 21:13

Kostas Smoriginas. Stasio Žumbio nuotr.

Rimvydas Stankevičius | „Respublikos“ žurnalistas

Visuotinai pripažintas aktorius, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Kostas Smoriginas, pristatydamas publikai naująją drauge su kompozitoriumi Eduardu Balsiu sukurtą teatralizuotą koncertinę programą „Klounų dainos“, jau kuris laikas linksmina Lietuvos žmones scenoje virsdamas graudžiai juokingu pagyvenusiu raudonanosiu klounu.

Kaip tik su juo – su tuo nepakartojamu personažu, kuriam verkiant yra įprasta juoktis, – šiandien ir kalbamės apie meno, žmogaus bei valstybės reikalus.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Istorija, Demokratija ir valdymas, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Į pagalbą istorikams: Vidmantas Valiušaitis apie duomenis, kurių istorikai kol kas „nerado“

8 Tiesos.lt redakcija   2016 m. gruodžio 12 d. 20:45

Veidaknygė

Tik dabar pastebėjau garbiojo istoriko atoliepį ant mano FB sienos į vieno komentatoriaus pastabą, kad Laikinoji Lietuvos Vyriausybė nebuvo nacių kolaborantė (visą diskusiją skaitykite ČIAred. past.).

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Žmogaus teisės

Mantas Adomėnas siūlo atšaukti Civilio kodekso pataisas dėl viešų asmenų garbės ir orumo

29 Tiesos.lt redakcija   2016 m. gruodžio 12 d. 20:26

Mantas Adomėnas. lrs.lt nuotr.

„2016 m. gruodžio 8 d. Seimo plenariniame posėdyje buvo priimtas rezonansinis įstatymas (projektas Nr. XIIP-3606 (3), sudarantis sąlygas viešiems asmenims teisiškai persekioti asmenis, skleidžiančius kritiką apie juos, ir taip ribojant Konstitucijoje įtvirtintą žodžio laisvę. Net jeigu teismų praktikoje žodžio laisvė konkrečiais atvejais būtų apginta, tokios nuostatos buvimas Civiliniame kodekse veiktų kaip paskata autocenzūrai, kritiką slopinančiai redakcijų politikai ir paskata varžyti žodžio laisvę“, teigiama lrs.lt svetainėje paskelbtame Seimo nario Manto Adomėno spaudos pranešime.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Geopolitika

Pagaliau: Rasa Juknevičienė ragina VSD paviešinti JAV įspėjimus

12 Tiesos.lt redakcija   2016 m. gruodžio 12 d. 20:06

Rasa Juknevičienė. lrs.lt nuotr.

Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai, kad JAV žvalgybos pareigūnai pasiuntė įspėjimus Jungtinei Karalystei, Prancūzijai, Vokietijai, Čekijai ir Lietuvai dėl rusų programišių ketinimų įsikišti į rinkimus šiose valstybėse, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Rasa Juknevičienė, skelbia lrs.lt portalas, kreipėsi į Valstybės saugumo departamento direktorių Darių Jauniškį prašydama pateikti informaciją apie tai, ar Lietuva buvo informuota apie Rusijos bandymą paveikti rinkimų Lietuvoje rezultatus.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Kreipimasis į Seimo narius: sugrąžinkite piliečiams savivaldą – galimybę demokratiškai kurti Lietuvos ateitį

34 Tiesos.lt redakcija   2016 m. gruodžio 12 d. 18:38

Siūlome susipažinti su „Pilietinės iniciatyvos“ jau daugel metų plėtojamų idėjų pagrindu parengtu kreipimusi į Seimo narius.

Norinčius paremti kreipimąsi kviečiame rašyti Jonui Kaminskui el. pašto adresu (.(JavaScript must be enabled to view this email address)).

* * *

Lietuvos Respublikos Seimo nariui

Rinkėjų prašymas

Gerbiamas Seimo nary, siunčiame šį prašymą, norėdami atkreipti Jūsų dėmesį į vieną iš esminių priežasčių, lemiančią didžiulę emigraciją ir kitas negeroves Lietuvoje. Tai – neteisinga, nedemokratiška valstybės valdymo sistema.

Nepriklausomybės pradžioje (pagal 1990-tais metais galiojusius įstatymus) į Aukščiausiąją Tarybą, į rajonų/miestų Tarybas ir į apylinkių (dabar seniūnijų) Tarybas rinkome atstovus pagal mažoritarinę rinkimų sistemą – kaimo, gatvės ar kitokios gyvenamosios teritorijos rinkėjai rinko savo atstovą į seniūnijos savivaldybės Tarybą. Seniūnijos rinkėjai rinko savo atstovą į miesto/rajono savivaldybės Tarybą. Rajonas, miestas ar jo dalis rinko savo atstovą į Aukščiausiąją Tarybą (Seimą). Kandidatus galėjo kelti partijos, visuomeninės organizacijos, darbo kolektyvai ir piliečių vieši susirinkimai.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Socialinės inžinerijos eksperimentai

Anthony Esolen. Meilė, humanitarinis mokymas ir žmogaus tapatybės paslaptis

3 Tiesos.lt siūlo   2016 m. gruodžio 12 d. 17:17

Anthony Esolen

Pro Patria

Neseni įvykiai įstaigoje, kurioje dėstau, Providenso koledže (koledžo studentai protestavo prieš prof. A. Esoleną, nes jis pasipriešino „totalitariniam įvairovės kultui“, kuriam, jo manymu, pasidavė koledžas, vert. past.), paskatino vėl apsvarstyti „tapatybės“ klausimą ir tapatybės politikos reikšmę katalikiškiems humanitariniams mokslams.

Vienas mano mėgstamiausių literatūros momentų vyksta, kaip ir daugelis jų, ant Skaistyklos kalno. Dantė, Virgilijus ir jų naujai sutiktas draugas, senovės romėnų poetas Stacijus, įžengia į terasą, kurioje atliekamas apvalymas nuo apsirijimo nuodėmės. Apsirijėlių sielos čia kankinamos jas apvalančio alkio ir troškulio, alinančio jas iki pat kaulų, todėl Dantei nepavyksta atpažinti nė vieno jų veido. Vis dėlto, viena iš sielų atpažįsta Dantę, išpranašauja jam tam tikrą paguodą, kurią šis rasiąs Lukos mieste, kai bus priverstas tapti tremtiniu, ir iškelia esminį klausimą, reiškiantį viską poezijos menui, jo praktikuotam žemėje.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Kultūros, kalbos, istorijos politika, Intelektualų vaidmuo, Žiniasklaida

Istorija politinių žaidimų lauke: dar kartą apie atminties kultūrą, arba Kuo pagrįsti istorikų „politiniai vertinimai“?

47 Tiesos.lt redakcija   2016 m. gruodžio 11 d. 21:24

Lietuvos Respublikos pasiuntinys Vokietijoje (1939–1940) Kazys Škirpa

Kviečiame susipažinti su Vidmanto Valiušaičio Veidaknygės paskyroje šiomis dienomis užsimezgusia diskusija apie vis atsinaujinančius bandymus perrašyti lietuvių tautos kovų už laisvę ir nepriklausomybę istoriją ir „naujai“ įvertinti valstybę kūrusių ir gynusių asmenybių apsisprendimus ir pozicijas. Impulsu tokiai diskusijai tapo pastangos iš istorinės atminties ištrinti nepriklausomybės gynėjo, savanorio ir diplomato Kazio Škirpos nuopelnus Lietuvos valstybingumui.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Demokratija ir valdymas

Visvaldas Matijošaitis: Nenoriu gąsdinti, bet…

3 Tiesos.lt siūlo   2016 m. gruodžio 11 d. 17:03

Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis. Stasio Žumbio nuotr.

Danutė Šepetytė | „Respublika“

Septynios kartos, anot garsios astrologės, minės tą atvejį, kai valdžiažmogiams neparankus pilietis, išrinktas į valdžios olimpą, pakliuvo tarp sistemos girnų, buvo sumaltas, išspjautas ir tebemalamas iki šiol. Tai faktas iš Nepriklausomos Lietuvos istorijos. Jį turėdama omenyje prieš kiek laiko pokalbyje su Kauno meru Visvaldu Matijošaičiu pati sau iškėliau versiją: arba jis, verslo atstovas, ilgai netvers biurokratinėje aplinkoje, arba bus paverstas sisteminiu, t.y. sistemą aptarnaujančiu klerku. Tačiau per pusantrų metų nei viena, nei kita nenutiko. Norite žinoti, kodėl?

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Puslapis 827 iš 1153‹ Pirmas  < 825 826 827 828 829 >  Paskutinis ›

Rekomenduojame

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip – reikia ruoštis (II)

Kęstutis Girnius. Referendumas – tautos valia ar demagogų įrankis?

Robertas Grigas. Pasirodo, yra dar ES šalyse parlamentų, atstovaujančių savo tautų interesams!

Birželio 14-osios naktis: nukryžiuoti vaikai

„Neteisingi“ tekstai, kurie „teisingai“ valdžiai sukelia konvulsijas

Iš propagandos frontų. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas: šeimos yra visi – tiek tos pačios, tiek skirtingos lyties sąjungą sudarę

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Vidmantas Valiušaitis. Pasiuntinys, kurio neatpažino. In memoriam Stasys Lozoraitis (1924–1994)

In memoriam Marcelei Kubiliūtei (1898–1963): ar atsirastų Vilniuje paminklas pačiai iškiliausiai Lietuvos Moteriai, Tautos sukilimo dalyvei?

Zigmas Tamakauskas. Atminties išsaugojimo paminklas

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už šeimą

Lietuvos advokatūros pergalė prieš STT: slaptų pažymų eros pabaiga?

Pristatome „Šeimų Sąjūdžio“ nuotolinę vaizdo konferenciją apie protesto akciją birželio 15–17 dienomis

Geroji Naujiena: Broliai, seserys, gyvenkime ir mes tikėjimu, ne regėjimu

Rasa Čepaitienė. Jie sako „NE“

Nacionalinis susivienijimas kviečia paminėti Birželio sukilimo 80-metį

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.