Tinklaraštis

Geroji Naujiena

„Štai aš, siųsk mane“ (Iz 6, 8). Kauno arkivyskupo Liongino Virbalo laiškas tikintiesiems

18 Tiesos.lt redakcija   2016 m. gruodžio 15 d. 20:17

Lionginas Virbalas

Kauno arkivyskupijos tikintiesiems po 2016-ųjų arkivyskupijos sielovados simpoziumo ir Gailestingumo jubiliejaus metų išplatintas arkivyskupo Liongino Virbalo laiškas paskelbtas kaunoarkivyskupija.lt svetainėje.

Įžanga

Patrauktì Jėzaus Kristaus ir mūsų dangiškojo Tėvo, atsiliepiame Jam tikėjimu ir norime juo dalytis su visais bei vis labiau atverti Dievui savo širdis ir protus. Kiekvienas pašaukimas neatsiejamas nuo užduoties ir siuntimo. Tad esame pasiryžę priimti Viešpaties paskatinimus atidžiai klausydami Jo balso ir sakydami, kaip sako pranašas Izaijas: „Štai aš, siųsk mane“ (Iz 6, 8).

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Žmogaus teisės, Specialiosios tarnybos

Kastytis Braziulis. Slaptieji agentai visuomeninėse organizacijose: ar galima pateisinti?

4 Tiesos.lt redakcija   2016 m. gruodžio 15 d. 18:37

Kastytis Braziulis. Asmen. alb. nuotr.

Valdžios saugumo struktūros kartais renka informaciją apie visuomenines organizacijas ir profesines sąjungas pasitelkdamos slaptuosius agentus. Ar galima tai pateisinti? Prieš pateikdamas savo nuomonę šiuo klausimu, paaiškinsiu kelias sąvokas taip, kaip aš jas suprantu ir kaip jas naudoju straipsnyje.

Valdžios saugumo struktūros. Kalbėdamas apie jas, turiu omenyje tarnybas, kurios pagal Kriminalinės žvalgybos ir Žvalgybos įstatymus turi teisę vykdyti slaptą žmonių ir organizacijų sekimą, rinkti apie juos informaciją ir kištis į jų gyvenimą. Tokių tarnybų Lietuvoje yra net aštuonios.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Žmogaus teisės

Alfonsas Vaišvila. Padidinta meilė asmeninėms teisėms ir neapykanta pareigai

7 Tiesos.lt siūlo   2016 m. gruodžio 15 d. 14:02

Alfonsas Vaišvila. mruni.eu nuotr.

pozicija.org

Jūsų dėmesiui siūlome Alfonso Vaišvilos, teisės filosofo ir teoretiko, M. Romerio universiteto profesoriaus, pranešimą, perskaitytą 2016 m. gruodžio 12 d. konferencijoje Seime Visuotinei žmogaus teisių deklaracijai paminėti.

* * *

Visi jubiliejai ir minėjimai – tai papildoma proga analizuoti praeitį ir dabartį siekiant konstruoti pageidaujamą ateitį. Taip, matyt, turėtume mąstyti ir minėdami žmogaus teisių jubiliejų. Žmogaus teisės, kaip ir kiekvienas reiškinys, yra istorinis procesas, kuris anksčiau ar vėliau išsemia savo metodologines galimybes ir savo tolesne raida gali duoti priešingus rezultatus. Žmogaus teisės, atsiradusios kartu su individualistine ideologija, t. y. su asmens vertybiniu prioritetu prieš valstybę ir kitus socialinius darinius, buvo visokios socialinės pažangos varomoji jėga. Jos padėjo apriboti valstybinės valdžios savivalę, skatino kurti teisinę valstybę, mažino darbo jėgos išnaudojimą, padėjo įveikti totalitarinius režimus, tarnavo demokratijos plėtrai, kėlė tiesioginės demokratijos idėją ir reikalavo ja kontroliuoti atstovaujamąją demokratiją ir taip išsaugoti demokratijos tapatumą, neleisti atstovaujamajai demokratijai išsigimti į oligarchinį valdymą, ir visais šiais laimėjimais kūrė žmonių santarvę ir bendradarbiavimą. Šis žmogaus teisėse slypintis gebėjimas kurti žmonių sugyvenimą išsaugojo savo tapatumą, kol žmogaus teisės reiškė dviejų priešybių: individualumo ir socialumo balansą. Būtent šis balansas garantavo žmogaus teisėmis besiremiančių asmenų su skirtingais interesais santarvę ir bendradarbiavimą. Problemos žmonių santykiuose prasideda, kai žmogaus teisėse ima vyrauti kuri noras viena iš šių priešybių.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Pranciškonas iš Alepo: žmonės yra iškankinti

13 Tiesos.lt siūlo   2016 m. gruodžio 15 d. 1:29

Režimo pajėgos Alepe. AFP nuotr.

Vatikano radijas

Pastarosiomis dienomis ir valandomis tarptautinėje žiniasklaidoje netrūko žinių iš Sirijos miesto Alepo, kurį jau praktiškai visą kontroliuoja Basharo al-Assado režimo pajėgos, tiesiogiai remiamos Rusijos ir Irano karių. Kontrolę jie įgijo po beveik mėnesio intensyvių mūšių, kurių eigą kritikavo tiek žmogaus teisių aktyvistai, tiek Vakarų valstybės ir tarptautinės organizacijos – jie vyko beveik nepaisant civilių gyvybės. Antradienio vakare buvo paskelbta, jog iš Alepo bus leista pasitraukti penkiems tūkstančiams kovotojų kartu su šeimomis, tačiau trečiadienį evakuacija vis dar nebuvo pradėta.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Raimondas Kuodis: Kokio teisingumo reikia mūsų visuomenei?

5 Tiesos.lt siūlo   2016 m. gruodžio 15 d. 0:48

Raimondas Kuodis. lrytas.lt nuotr.

Edgaras Savickas | DELFI.lt

Praėjus 26 metams po Nepriklausomybės atkūrimo, diskusijos apie laisvę ir teisingumą Lietuvoje vis dar yra embriono stadijoje, – taip tvirtino ekonomistas, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis trečiadienį Seime surengtoje konferencijoje „Konservatizmo ir krikščioniškosios demokratijos misija šiuolaikinėje Lietuvoje“.

Prisipažinęs, kad kalbėti teisingumo tema nėra lengva, R. Kuodis pasiūlė bent jau politikams susitarti dėl bazinių sąvokų, ypač derantis dėl to, kokioje visuomenėje norime gyventi.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Ugdymo politika

Algis Krupavičius. Kokiais įrodymais pagrįsta aukštojo mokslo politika?

0 Tiesos.lt siūlo   2016 m. gruodžio 15 d. 0:29

A. Krupavičius. R. Čerbausko nuotr.

vdu.lt

Nors šių laikų politika turėtų būti viešųjų, t.y. bendrų visai visuomenei reikalų tvarkymas, deja, realūs politikos sprendimai dažniausiai vienoms visuomenės grupėms yra naudingesni nei kitoms. Ir surastume ne vieną atvejį, kai viešieji sprendimai išimtinai naudą suteikia tik labai siauroms visuomenės grupėms, nors daug rašalo išlieta ir kompiuterio klavišų spausta apie įrodymais grįstą politiką ir sprendimus joje.

Tačiau iš bendrų svarstymų nusileiskime ant žemės ir pakalbėkime apie tą atvejį, kuris ir bus aptariamas toliau. Juo bus aukštojo mokslo tinklo pertvarka. Ar tos pertvarkos ašis – aukštojo mokslo tinklo konsolidavimas, po kurio Lietuvoje liktų 3–5 universitetai ir gal dar keli jų padaliniai – yra pagrįsta tinkamais įrodymais? Beje, universitetų skaičiaus sumažinimas pagal tokį planą, kai jų skaičius mažėtų maždaug 4 kartus, būtų bent Europos mastais beprecedentis, nes niekur tokio masto mažinimo nebūta.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Liustracija ir desovietizacija

Rusijoje įvyko tai, kas iki šiol atrodė neįmanoma

9 Tiesos.lt siūlo   2016 m. gruodžio 15 d. 0:21

Apie neteisingai apkaltinto S.Karagodino mirtį 1938-aisiais nuo NKVD rankos nežinojo ir jo šeima

Aleksandras Procenka | „Lietuvos rytas“

Rusijoje to dar nebuvo. Tarpukariu sušaudyto liaudies priešo proanūkis Denisas Karagodinas nusprendė išsiaiškinti, kas pražudė jo prosenelį, ir siekia nuteisti kaltuosius.

34 metų Lietuvos pilietybę turintis rusas surado visus, kurie prisidėjo prie Stepano Karagodino mirties Tomske 1938-aisiais, – pradedant Josifu Stalinu ir kitais didžiojo teroro lyderiais, baigiant paprastais vykdytojais – tardytojais, budeliais, sunkvežimių vairuotojais ir mašininkėmis, perspausdinusiomis NKVD dokumentus.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Demokratija ir valdymas

Pritrūko slaptųjų pažymų?

10 Tiesos.lt siūlo   2016 m. gruodžio 14 d. 23:09

Saulius Skvernelis. Arūno Bernacko koliažas

Alia Zinkuvienė | vakarozinios.lt

Vakar Sauliaus Skvernelio inauguraciją nematoma ranka pasistengė bent kiek apjuodinti slaptosiomis konservatorių sąskaitomis. Matyt, nematoma ranka pritrūko slaptųjų pažymų.

Gerokai pašvinkusią naujieną apie naujojo premjero „nuodėmę“ tarsi specialiai taikyta pranešti vakar, kai Vyriausybės nariai prisiekė Seime. Esą naujasis premjeras S.Skvernelis mėgsta ilsėtis prabangiame Palangos viešbutyje. Ne tik per atostogas, bet ir būdamas kurorte darbo reikalais. Konservatoriaus Palangos mero Šarūno Vaitkaus vadovaujama savivaldybė prieš porą metų net ir sumokėjo už dvi S.Skvernelio nakvynes.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Demokratija ir valdymas, Ugdymo politika

Vytautas Daujotis. Kas valdo Lietuvos aukštąjį mokslą?

1 Tiesos.lt siūlo   2016 m. gruodžio 14 d. 22:47

Vytautas Daujotis. propatria.lt nuotr.

Pro Patria

Dalinamės prof. Vytauto Daujočio straipsniu, parengtu pagal gruodžio 9 d. Vilniaus forumo rengtoje konferencijoje „Lietuvos aukštasis mokslas: globalios rinkos prekė ar Tautos intelekto kalvė?“ skaitytą pranešimą.

Konferencijoje kelti klausimai, kaip aukštojo mokslo surinkinimas ir suprekinimas paveikė universitetų padėtį ir veiklą, kaip ir kodėl buvo susiaurinta universitetų misija ir jų kuriamas žinių laukas, kaip pasikeitė akademinės bendruomenės narių statusas, savimonė ir savivertė.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Demokratija ir valdymas

Povilas Urbšys. Didžioji Ramūno Karbauskio kaltė

12 Tiesos.lt siūlo   2016 m. gruodžio 14 d. 21:37

Povilas Urbšys. Asmen. alb. nuotr.

Praūžus valdančiosios koalicijos sudarymo batalijoms, Andrius Kubilius, vienas iš pagrindinių TS-KD partijos apologetų, ir vėl ištraukė „didžiąją“ Rusijos kortą. Šį kartą savo didįjį pirštą jis nukreipė į Ramūną Karbauskį.

Vienam iš lietuviško neoliberalaus-konservatoriško sparno lyderių pasirodė daugiau negu aišku, kad vos dešimtadalis R. Karbauskio verslo apimčių su Rusija prilygsta – nei daug, nei mažai – Viktoro Uspaskicho praeityje vykdytam verslui, kurio net 90 proc. pelno sudarė pajamos, gaunamos iš Gazpromo dujų prekybos.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Puslapis 749 iš 1076‹ Pirmas  < 747 748 749 750 751 >  Paskutinis ›

Rekomenduojame

Tomas Baranauskas. Santrumpą TS-LKD supraskime teisingai

Agnė Širinskienė. Stambulo konvencija. Diktatūros gimimas

Vytautas Sinica. Kokių minčių kyla skaitant „visiškai nenormalų Aušros Maldeikienės komentarą apie tremties atmintį“

Nida Vasiliauskaitė. Apie „erelių“ menkystę

Geroji Naujiena: Atsiverskime ir tikėkime Evangelija!

Kviečiame pasirašyti peticiją „Prieš lyčiai neutralios partnerystės įteisinimą“

Dr. John Campbell: Cinkas prieš COVID-19

Liudvikas Jakimavičius. Sniego mandala

Andrius Švarplys. Facebookas atjungė Australiją

Algimantas Matulevičius. Šventės ir kasdienybė

Algimantas Rusteika. Tai tiesiog dar vienas šansas, kuris mums bus labai trumpam duotas

Nida Vasiliauskaitė: „Dievaž, ką jie rūko?“

Vidmantas Valiušaitis. K. Škirpos atsakymas į šmeižtus apie jį, paskleistus per Maskvos išlaikomą Amerikos lietuvių komunistų laikraštį

Tomas Viluckas. Apie Bažnyčios krizę ir bendrą atsakomybę

Dienos aktualija: tarptautinė konferencija – Europos ateitis, šeima ir prigimtinės žmogaus teisės (vaizdo įrašas)

Algimantas Rusteika. Ar šis pirmininkas būtų objektyvus?

Joana Noreikaitė: Prezidente, smerkiate Lukašenkos ir Putino režimus, o patys taikote tokius pačius taikių piliečių akcijų gniuždymo metodus

Be komentarų: vasario 17 d. policijos veiksmai per „Tie-SOS!“ akciją S. Daukanto aikštėje

Kaip milijardieriai LGBT padarė tokią galingą

Vytautas Radžvilas. Diena, kai nutarėme ne tik gyventi, bet ir būti

Papunkčiui su Vytautu Sinica:  Zingeris, nacionalizmas, fašizmas ir Vasario 16-oji

Rasa Čepaitienė. Lietuva vis dar yra mūsų pasaulio ir širdžių centras

Vasario 16-oji – ir virtualioje erdvėje

„Kovojom Ąžuolais, palūžom Ąžuolais, mirėm Ąžuolais ir šlamėsim Ąžuolais, tiems, kas Tėvynę myli“ –  Vasario 16-oji: kad būtume jų aukos verti!

Vidmantas Valiušaitis. Vasario 16-oji per paskutinį šimtmetį

Zigmas Tamakauskas. Vasario 16-oji – trykštanti mūsų stiprybės gyvybingoji dvasia

Nacionalinis susivienijimas ragina Vyriausybę grąžinti „Miško brolių“ draugijai jos būstinę

Maldos akcija už šeimą: Nelaisvė prasideda dvasine okupacija. Kaip įgyti imunitetą ideologijai? Kard. Sigitą Tamkevičių kalbina Audrius Globys

Verta prisiminti. Česlovas Iškauskas. Pokario kovos: Lietuvos katalikų laiškas Popiežiui

Rasti ir atpažinti 11-os partizanų ir jų rėmėjų palaikai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.