Tinklaraštis

Povilas Urbšys: Grybauskaitė ir Uspaskichas – tai vieno kūno dvigalvis erelis

44 Ramutė Bingelienė   2013 m. gruodžio 8 d. 17:44

Lietuvos Generalinės prokuratūros elgesys tapo sunkiai suprantamas piliečiams. Įstatymų įpareigota padėti vykdyti teisingumą ši valstybės institucija vis dažniau teisingumą griauna, pati elgiasi neteisingai ir neteisėtai. Būtent taip Generalinė prokuratūra veikė nutekėjus informacijai apie jos planuotą „Snoro“ banko poėmį. Būtent taip ji veikia šiandien, kai iš Prezidentūros slapta VSD pažyma buvo nutekinta žinių agentūrai BNS. Ir vienu, ir kitu atveju Generalinė prokuratūra, bendradarbiaudama su VSD, metė dideles pajėgas tam, kad išsuktų nuo atsakomybės tikruosius kaltininkus. Kodėl Lietuvos valstybėje toks prokurorų ir saugumiečių elgesys tapo įmanomas? Kodėl valdžia tokį elgesį toleruoja ir skatina?

Tiesos.lt redaktorė Ramutė Bingelienė pakalbino Seimo narį Povilą Urbšį ir paprašė jo pakomentuoti tiek Generalinės prokuratūros, tiek ją globojančių aukščiausių valstybės pareigūnų veiksmus. Pasak P. Urbšio, prezidentė D.Grybauskaitė kartu su V.Uspaskichu stumianti Lietuvą į „putinišką lukašenkinę tvarką“. „Visuose šiuose veiksmuose dalyvauja ir dešinioji partija – politinė jėga, vienaip ar kitaip oponuojanti Rusijai. Ji kalba apie iš Rusijos kylančius pavojus ir nepastebi, kad įtvirtindama rusiško valdymo metodus, ji daro Lietuvą priklausomą nuo Rusijos“, – teigia pilietiniam Tiesos.lt portalui P.Urbšys.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Andrius Švarplys. Keletas pastebėjimų iš Veidaknygės: kaip establishmentas dirba su medijomis

15 Tiesos.lt redakcija   2013 m. gruodžio 8 d. 17:09

Andrius Švarplys. Asmeninio albumo nuotr.

Jau kuris laikas Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė įvairiose medijose talžoma pasimėgaujant. Ar ji to verta, ar neverta – ne esminis klausimas. Čia svarbiausia, kaip „pagaunamos“ ir formuojamos visuomenės nuotaikos. Daug jaunų žmonių smaginasi filmukais ir galvoja: „Kokią durną Seimo pirmininkę turime“.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

🌄🎬Diskusija Tiesos.lt klube: ką daryti, kad Lietuvos teisėtvarka dirbtų Lietuvai?

28 Tiesos.lt redakcija   2013 m. gruodžio 7 d. 20:34

Tiesos.lt klubas. 2013-11-28

Lapkričio 28-ąją į M. K. Čiurlionio namus susirinkęs Tiesos.lt klubas diskutavo tema „Kokių sprendimų reikia, kad Lietuvos teisėtvarka dirbtų Lietuvai?“.

Klubo svečiai – Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius ir teisininkas Kęstutis Milkeraitis.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Diagnozė – rusofobija

14 Irena Vasinauskaitė   2013 m. gruodžio 7 d. 2:58

Irena Vasinauskaitė. Asmeninio albumo nuotr.

„Nuo Nepriklausomybės atkūrimo šis referendumų palengvinimo organizavimas yra pats pavojingiausias Lietuvai! Žmonių nuomonę referendumuose suformuoja daugiausia žiniasklaida. Priešiškai šaliai karas su Lietuva yra brangus ir nepatogus. Žymiai pigiau kainuoja paveikti žmones per neurolingvistinę žiniasklaidą ir per palengvintus referendumus. Per juos atsisakėme energetinės Nepriklausomybės, paskui atsisakysime ES ir NATO, o vėliau palengvintu referendumu prisijungsime prie Rusijos muitų sąjungos…

Palengvinti referendumai Lietuvoje – didžiausias Putino džiaugsmas. Išsaugoję savo sklypą – prarasime Lietuvą. Taip atsitiko 1939 metais: Vilnius tapo mūsų, o mes visi penkiasdešimčiai metų rusų...

Sunerimęs Kazimieras“

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Vytautas Rubavičius. Už savo Lietuvos žemę

13 Ramutė Bingelienė   2013 m. gruodžio 6 d. 18:29

Vytautas Rubavičius. delfi.lt nuotr.

Referendumo organizatoriams paskelbus džiugius rezultatus – surinkta daugiau nei 320 tūkst. parašų referendumui inicijuoti, stojo tyla ir ji buvo iškalbinga. Pirmieji ją nutraukė teisininkai ėmęsi aiškinti, kad net jei ir įvyktų referendumas ir būtų priimta atitinkama Konstitucijos pataisa, tai neva neturėtų jokių pasekmių. Parduoti ar neparduoti Lietuvos žemę užsieniečiams spręstų ne tauta – įstojus į ES šis klausimas tapo nebe nacionalinės, o ES teisės veikimo sfera.

Tęsdama straipsnių ciklą, skirtą referendumo „Tautos valia“ iniciatyvai aptarti, Tiesos.lt redaktorė Ramutė Bingelienė paprašė filosofą dr. Vytautą Rubavičių pakomentuoti tokį požiūrį į piliečių valią.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

🌄Jaunajai Šiaulių rašytojai – devyneri

5 Irena Vasinauskaitė   2013 m. gruodžio 5 d. 23:25

Juanoji rašytoja Ugnė Timonytė. Sauliaus Vilučio nuotr.

Pavadinau Šiaulių Centro pradinės mokyklos trečiokę Ugnę Timonytę rašytoja ir pagalvojau: ar neišpuiks? Bet, ko gero, Ugnei sužvaigždėjimas negresia, nes pasakas ji jau trečius metus kuria – kruopščiai, atsakingai rinkdama žodžius, redaguodama pati ir močiutę žurnalistę Nijolę Petrošiūtę talkon pasikviesdama.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Algimantas Zolubas. Iš administravimo – vietos bendruomenių trapumas

2 Tiesos.lt redakcija   2013 m. gruodžio 5 d. 9:51

Algimantas Zolubas

Tik praėjus po nepriklausomybės atgavimo dvidešimtmečiui apsižiūrėta, kad vietos savivalda nedemokratiška, kad vietoj demokratijos tebeveikia partinė ar nepartinė biurokratija. Antai seniūnai, artimiausi vietos bendruomenei valdžios atstovai, nėra renkami, o juos skiria net ne rajono ar miesto taryba, o savivaldybės administratorius, t. y. biurokratas, nes pastarasis skiriamas, jo niekas nerenka. Taigi seniūnas nėra laisvas atstovauti vietos bendruomenei, nes pavaldus administratoriui, todėl jam nereikalinga laisvai rinkta, jo neadministruojama vietos bendruomenės taryba, todėl jis rūpinasi ją sudaryti iš jam palankių asmenų. Veiklus seniūnas nesunkiai „prastumia“ į vietos bendruomenės tarybą sau palankius asmenis, kas tarybą paverčia neveikliu dariniu.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Dalius Stancikas. L. Graužinienės vizito sėkmė

15 Tiesos.lt siūlo   2013 m. gruodžio 4 d. 18:05

Nuotraukos autorius Tomas Lukšys/BFL  © Baltijos fotografijos linija

Bernardinai.lt

Kritikavusieji ar net besityčioję iš Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės, o tiksliau – Seimo vadovybės (kartu dalyvavo ir vicepirmininkas iš opozicijos P. Auštrevičius bei Užsienio reikalų komiteto pirmininkas socialdemokratas G. Kirkilas) išvykos į Ukrainą šiandien turėtų atsiprašyti: po Lietuvos delegacijos į Kijevo mitingus atvyko buvęs Lenkijos premjeras, vienas iš opozicijos lyderių J. Kačinskis, buvęs Gruzijos prezidentas M. Saakašvilis su savo partijos nariais ir t.t.

Maža to – dėl milicijos išvaikytų mitinguotojų savo pasipiktinimą, o tai reiškia ir palaikymą opozicijai, pareiškė Europos Sąjunga; JAV valstybės sekretorius Džonas Kerry primygtinai pasiūlė Ukrainos valdžiai įsiklausyti į savo mitinguojančios tautos balsą, o Prancūzijos užsienio reikalų ministras net oficialiai pakvietė vieną iš Ukrainos opozicijos lyderių Vitalijų Klyčko atvykti į Paryžių.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Joana Noreikaitė: Mes tikrai galime

30 Joana Noreikaitė   2013 m. gruodžio 4 d. 8:42

Skulpotorė Joana Noreikaitė

Surinkta ir į VRK pristatyta daugiau nei 300 tūkstančių parašų už tai, kad dėl Lietuvos Respublikos žemės, vidaus vandenų, miškų, parkų priklausymo Lietuvos Respublikos piliečiams ir valstybei būtų pasisakyta per referendumą. Ir apie tai niekas – be vieno kito portalo – nekalba, nerašo, iškalbingai tyli.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Municipalinė rezistencija Šiauliuose

4 Irena Vasinauskaitė   2013 m. gruodžio 4 d. 8:32

Irena Vasinauskaitė

Lietuvoje politikų demaršai, kai protesto vardan išeinama iš posėdžių salės, yra žinomi nuo Atkuriamojo Seimo (Aukščiausiosios Tarybos) laikų. Tuo metu tai buvo efektyvi pasipriešinimo forma, nes iš salės išeinantys AT deputatai „išsinešdavo“ ir kvorumą, todėl Lietuvos Parlamento veikla buvo paraližiuota ir 1992 metais teko rengti priešlaikinius rinkimus.

Šiaulių savivaldybės Tarybos nariai municipalinės rezistencijos griebėsi kaip šiaudo socialdemokratų miestui primestame korupcijos liūne, kai iš posėdžio darbotvarkės buvo išbrauktas nepriklausomo Tarybos nario Artūro Visocko teikiamas sprendimo projektas nestatyti Menų inkubatoriaus.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Puslapis 748 iš 815‹ Pirmas  < 746 747 748 749 750 >  Paskutinis ›

Rekomenduojame

Kamilė Šeraitė. Škirpos alėjos pavadinimo keitimas – skubota iniciatyva

lrytas.lt: Italiją supurtė vaikų pardavimo skandalas: sukūrę įspūdingą schemą pildėsi kišenes

Algimantas Rusteika. Žmonių mažėja, biudžetas didėja, o pinigų vis labiau trūksta

Rasa Čepaitienė. Mindaugo kodas

Vaizdo įrašas iš akcijos Šiau­lių bul­va­ro lie­poms iš­sau­go­ti

Vygantas Malinauskas. Prie kokios civilizacijos Mindaugas prijungė Lietuvą?

Kviečiame savo parašu prisidėti prie tarptautinės bendruomenės pastangų išsaugoti Vincento Lamberto gyvybę

Saulius Dambrauskas. Kova už miškų išsaugojimą tęsiasi

Linas V. Medelis. Tiesus kelias į Orvelo pasaulį

Valdas Vasiliauskas. Ačiū partijai ir vyriausybei!

Benediktas XVI. Apie principus, kuriais privalu vadovautis viešajai valdžiai

Robertas Grigas. Apie skundimo paveldą

Raimondas Navickas. Kodėl vėl bandomas griauti lietuvių-žydų konsensusas dėl praeities didvyrių vertinimo?

Liutauras Stoškus. Kalnų parko projekto pristatymas

In memoriam. Jonas Juškaitis

Raimondas Navickas. Šakalienei pasiruošt

Ar suteikti Senovės baltų religinei bendrijai „Romuva“ valstybinį pripažinimą? Povilo Urbšio abejonės (atnaujinta ir papildyta)

Geroji Naujiena: Rinkimės tikrąjį Gyvenimą – čia ir dabar

Verta prisiminti. Pijus XII. Krikščioniškoji sąžinė asmeniniame ir visuomeniniame gyvenime

Verta prisiminti. Kazys Škirpa. Kodėl mes sukilom?

Gintaras Aleknonis. Sumaišties karuselėje

Verta prisiminti. Vidmantas Valiušaitis. Dėl Škirpos – tiesa yra kita, pone mere

Vygantas Malinauskas. Kuo skiriasi demokratija pagal JAV respublikonus ir pagal Lietuvos konservatorius?

Paremkime Irenos Vasinauskaitės peticiją „Išsaugokime brandžiąsias Šiaulių bulvaro liepas“

Arkivysk. Sigitas Tamkevičius apie radikaliai pasikeitusias Tėvynės Sąjungos vertybes ir kunigų pareigą netylėti (papildyta)

Vytautas Radžvilas. Dar vienas žingsnis idėjinio-politinio TS-LKD (?) iš(si)gryninimo link

Nuo bačkos. Andrius Navickas bendrapartiečiams: šiandieniniai gebelsai bando įtikinti, kad mes nebeturime moralinio stuburo

Narystę partijoje sustabdęs Rimantas Dagys apie jam skirtas sankcijas: Tapau itin nepatogus ir nepriimtinas TS-LKD partijos vadovybei

Liudvikas Jakimavičius. Rimantas Dagys – pirmoji kregždė

Iš Valdo Benkunsko pašto. Paminklų sostinėje klausimu. Politinė poezija

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.