Tinklaraštis

Emigracija, imigracija, demografija, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

60 Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 22 d. 23:02

Ministrė Reem Alabali-Radovan

„Mes turime sudaryti galimybę žmonėms turėti daugiau nei vieną pilietybę“, - sakė federalinė migracijos, pabėgėlių ir integracijos komisarė Reem Alabali-Radovan.

Migrantai Vokietijoje turi įgyti pilietybę „geriau“ ir „greičiau“, kad Vokietija taptų „modernia imigracijos šalimi“, sakė federalinė migracijos, pabėgėlių ir integracijos komisarė Reem Alabali-Radovan, kas, jos teigimu, reikštų dramatiškai reformuoti šalies pilietybės įstatymą.

„Mes pradedame naują integracijos politikos etapą, solidarizuodamiesi su federaline, žemių ir vietinių vadovybių institucijomis. Mes norime būti moderni imigracijos šalis. Tai taip pat reiškia, kad pagaliau siūlome išeitį iš netoleruotinų „tolerancijos“ grandinių tiems, kurie daugiau nei penkerius metus gyvena čia Vokietijoje “, - sakė politikė antradienį vykusiame federalinės ir žemių vadovybių integracijos pareigūnų pavasario posėdyje Berlyne, teigiama Deutschland Funk radijo naujienų tarnybos pranešime.

Ministrė kalbėjo apie „toleruojamus“ migrantus šalyje, kuriems leidžiama likti šalyje, tačiau kurių prieglobstis nebuvo patvirtintas. Jei įstatymas būtų priimtas, 100 000 migrantų gautų pagreitintą nuolatinės gyvenamosios vietos vizą praleidę šalyje penkerius metus, o ne įprastus aštuonerius metus, o tai savo ruožtu leistų jiems gauti pilietybę kur kas greičiau.

„Mes neturime ir toliau versti juos tuščiai leisti laiką, tačiau turime suteikti jiems teisingą perspektyvą“, - tęsė socialdemokratė.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

22 Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 22 d. 22:57

Gerą vakarėlį.

1. Donbaso kryptis
1)    Šiaurinis flangas

•    Charkiv. Padėtis išlieka sudėtinga. Šiandien agresoriaus manevriniai vienetai daugiausiai dėmesio skyrė Staryi Saltiv, nors mūšiai vyksta ir kituose taškuose. Ukrainiečiai ginasi, tačiau iniciatyva – orkų pusėje. Žvelgiant į orkų artilerijos smūgių vietas be kontaktinės linijos ir Charkiv miesto vis dažnėja pietrytinių miesto apylinkių apšaudymai (ypač Chuhuiv). Tai sufleruotų, jog mūsų versija apie orkų tikslą čia sugrįžti turi pagrindo.

•    Izyum.
a)    Puolimas nuo Izyum Slaviansk link sustojęs. Buvo bandymų atakuoti Dolyna, tačiau jie nesėkmingi. Susidaro įspūdis, kad orkai tokiomis atakomis bando sudaryti sąlygas savo pajėgoms sklandžiau pereiti į gynybą.
b)    Ukrainiečiai toliau kruta prie Balakliya. Veiksmai ir toliau atsargūs, pirmiausia todėl, kad čia vietovė puolimo operacijoms nėra dėkinga. Miestelį iš šiaurės ir vakarų juosia upė Seredna Balakliya, o iš pietų – Severskyi Donec. Ukrainiečių pajėgos nuo miesto rytuose ir pietuose. Orkų propagandistai pikdžiugiškai sako, kad ukrainiečiai bus priversti forsuoti Severskyi Donets, suprask, kad „dabar mes jums atsikeršysim už Bilohorivka“. Tačiau Balakliya ruože Sverskyi Donetsk susijungia su jau minėta Seredna Balakliya, ir pietinė ruožo pusė yra itin pelkėta, t.y. nepatogi manevriniams vienetams. Labiau tikėtina, kad šiame ruože veiktų lengvieji pėstininkai (pvz. TerOborona) ir SOP, remiami artilerijos. Jie galėtų atakuoti kelią Balakliya – Savynsti – Vesele ir taip trikdyti tiekimą ir atitraukti dalį orkų pajėgų. Kas liečia manevrinius vienetus (mechanizuoti ir tankų padaliniai), neatmestina, kad ukrainiečiai atakuos nuo Verbivka, t.y. apie 5 km į šiaurės vakarus nuo Balakliya.

•    Lyman. Toliau be pakitimų.

•    Severodonetsk.
a)    Agresorius įsitvirtino Metolkine, atakuoja į ukrainiečių gynybos gilumą (Syrotine) bei siekia mūšiu sukaustyti Borivske – Voronove ruožą. Tokiais veiksmais agresorius siekia perskelti visą Borivske – Voronove – Metolkine ruožą į dvi dalis.
b)    Orkai siekia įsitvirtinti vakar užimtose pozicijose Pidlisne - Myrna Dolyna – Toshkivka - Ustinivka bei atakuoja Bila Hora. Orkai, sutraukę pasitiprinimus iš kitų sektorių vis įvedinėja šviežias pajėgas, o ukrainiečių rezervai menki. Todėl neatrodo, kad ukrainiečiai turi pajėgų kontratakomis išmušti agresorių iš užimtų pozicijų.
Padėtis labai rimta. Atrodo, kad agresorius iš vakarų (Bila Hora) ir rytų (Syrotine) bando pasiekti upę. Jei jam pavyks, gali nutikti taip, kad ukrainiečių Severodonetsk grupuotė ne tik neturės kaip papildyti resursų, bet ir kaip atsitraukti.

•      Bakhmut.
a)    Tęsiasi mūšiai aplink Bakhmut – Lysychansk kelią. Ties Berestove orkai buvo beveik jį kirtę, tačiau gerai atidirbo ukrainiečių artilerija ir priešas šiek tiek atsitraukė. Intensyvėja mūšiai Soledar link. Orkai ieško naujų vietų, kur galėtų kirsti kelią ir susikurti placdarmą vakarinėje jo pusėje.
b)    Zolote „kišenėje“ tęsiasi mūšiai, tačiau orkams įsitvirtinus Pidlisne – Myrna Dolyna – Toshkivka – Ustinivka, „kišenės“ apsupimas (arba bent jau aprūpinimo kelių dengimas ugnimi) daugiau nei realus.
c)    Tęsiasi mūšiai Svitlodarks ruože. Panašu orkai turi problemų išeiti iš vandens kliūtimis apriboto ruožo. Nors priešo dešinys flangas prieš kurį laiką pasiekė taktinių laimėjimų (prasiveržė 5 – 7 km Bakhmut link), tačiau kol kas nieko daugiau nuveikti nepavyko.

2) Centras. Be pakitimų.

3) Zaporizhia. Pasirodo, kad prieš gerą savaitę ukrainiečių žvalgyba mūšiu ties Pavlivka (šalia Vuhledar) nevyko šiaip sau. Jie šiame ruože forsavo Kashlahach upę, išlaisvino šią gyvenvietę ir siekia išvystyti sėkmę puldami Yehorivka link. Neatmestina, kad ukrainiečių tikslas - įsitvirtinti ir plėsti placdarmą taip išvalant kelią Velyka Novisylka - Vuhledar- Blahodatne.

2. Pietų kryptis. Ukrainiečiai dar šiek tiek pasistūmėjo Cherson link. Aršiausi mūšiai vyksta Kyselyvka. Ukrainiečiai įsirėžė į orkų gynybą palei kelią Mykolaiv - Cherson. Neatmestina, kad dabar ukrainiečiai bandys išlyginti savo flangus, taip užkertant tradicinį orkų bandymą smūgiuoti įsiveržusiam pleištui į flangus ir taip apsupti ukrainiečių grupuotę. 

Kova tęsiasi.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Socialinė politika, Ekonominė politika

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

22 Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 22 d. 16:04

Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi, toliau žaidžiant elektros rinkos imitavimo žaidimą. Pratęsus pasirinkimo terminą tiekėjai dar pakėlė kainas. Jos jau dvigubai didesnės nei pavasarį, apie pernai nėra ko kalbėti. Tai ne karo pasekmės, nors ir ne tiesiogiai tiekėjų pasirinkimo.

Žmonės nesirenka „nepriklausomų tiekėjų”, gal suprasdami, kad tai apgaulė iš principo, gal pasipiktinę, kad tai prievarta rinktis neinformuotam, gal tikėdami, kad ši afera visgi žlugs neįgyvendinta. Labai to norėčiau.

Tiesa ta, kad beprasmiai ir imitaciniai visi bandymai nukelti, padėti pasirinkti, kompensuoti ir t.t. Elektros tiekėjų rinka turi paprastą bėdą - ji nėra ir niekada nebus tikra rinka, nes kaina joje nustatoma pagal didžiausius tiekėjo kaštus, taigi pagal neefektyviausią tiekėją. Toks ES reguliavimas.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Demokratija ir valdymas

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

3 Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 22 d. 15:57

Pirmąją straipsnio dalį skaitykite ČIA.

I. VALSTYBĖS PAREIGA APSAUGOTI ŽMOGAUS TEISES

Pamatiniai principai – pagal juos valstybė privalo:
I. 1. Apsaugoti nuo trečiųjų asmenų, įskaitant verslo įmones, vykdomo piktnaudžiavimo (abuse): veiksminga politika, įstatymais, reglamentais ir tinkamu bylų nagrinėjimu užkirsti kelią tokiems piktnaudžiavimams, ištirti, nubausti ir atlyginti už padarytą žalą.

I. 2. Aiškiai apibrėžti visuomenės lūkestį, kad visos valstybės teritorijoje bei jurisdikcijoje esančios įmonės savo veikloje gerbs žmogaus teises
Vykdymo (operaciniai) principai – valstybinis reglamentavimas ir politika (viso 10):

I. 3. Valstybė prievolės:
(a) Priimti įstatymus, kuriais siekiama, kad verslo įmonės gerbtų žmogaus teises, periodiškai vertinti tokių įstatymų tinkamumą ir šalinti bet kurias spragas
(b) Užtikrinti, kad kiti verslo verslą reglamentuojantys įstatymai bei politikos nevaržytų verslo galimybių gerbti žmogaus teises.
(c) Pateikti verslo įmonėms veiksmingas gaires dėl to, kaip savo veikloje jos turėtų gerbti žmogaus teises
(d) skatinti, o reikiamais atvejais reikalauti, kad verslo įmonės praneštų, kaip jos sprendžia poveikio žmogaus teisėms klausimus [pavyzdžiui, atlieka poveikio aplinkai vertinimą, aptaria su visuomenę]

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Demokratija ir valdymas

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

5 Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 22 d. 15:54

Tolerantiško jaunimo sąjunga, vadovaujama A.Rudomanskio, padavė Zitą Šličytę į teismą iš esmės dėl to, jog žinoma teisininkė ir signatarė iš Seimo tribūnos grėsmingomis aplinkybėmis, t. y. Rusijos pradėto karo fone pavartojo Lietuvoje draudžiamą žodį „pederastija “.

Kažkada Sokratas sakė, kad dera saugotis pederastų, nes jie esą yra vilkai ėriuko kailyje.

Lietuvoje vilkus saugo ir gina įstatymas, o ėriuko kailio dėvėjimas jiems nėra privalomas.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Šeimos politika, Kultūros, kalbos, istorijos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

10 Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 21 d. 19:43

Stokholmo miestas sukūrė moteriško dviračio simbolį ir išdegino jį asfalte vietoj įprastų simbolių, vaizduojančių vyriškus dviračius. Tuo būdu dviračių takai tapo lygūs lyties požiūriu.

—Nors daugiau moterų nei vyrų važinėja dviračiais, iki šiol dviračių simboliai buvo vyriški dviračiai. Dabar pagaliau Stokholmas turės lyties požiūriu lygius dviračių takus, - sakė Daniel Helldén piliečių eismo tarybos, priklausantis Aplinkos partijai (Miljöpartiet, MP) dienraščiui Mitt I.

MP politikas pats buvo Sergels aikštėje, kad padėtų išdeginti gatvėje šį simbolį, rašė Mitt i.

Stokholmo miestas turėjo keletą mėnesių, kad sukurtų moteriško dviračio simbolį, kuris naktį iš ketvirtadienio į penktadienį buvo išdegintas ant vienuolikos skirtingų Stokholmo dviračių takų.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Emigracija, imigracija, demografija, Europa

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

3 Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 21 d. 19:30

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn jei jie nesilaikys griežtų Jungtinės Karalystės priemonių, pradedant nuo tų, kurie praėjusią savaitę išvengė pirmojo skrydžio į Ruandą.

Siekiantys prieglobsčio, kirtę Lamanšo sąsiaurį valtimis, bus sužymimi elektroninėmis priemonėmis.

Vidaus reikalų ministerija stebės pabėgėlius, kurie atvyksta „pavojingais ir nebūtinais“ keliais.

Tačiau toks metodas aktyvistų buvo pavadintas „baudžiančiu“ ir „drakonišku“.

Kritikai sako, jog jis reikš, kad ir su tikraisiais prieglobsčio prašytojais bus elgiamasi kaip su nusikaltėliais.

Pabėgėlius, atvykstančius per Lamanšo sąsiaurį mažomis valtelėmis, numatyta sužymėti elektroninėmis priemonėmis ir jie bus patraukti baudžiamojon atsakomybėn, jei nepaklus naujiems Vidaus reikalų ministerijos pasiūlymams.

Dvylikos mėnesių trukmės bandomoji schema stebės, kas atvyksta į Britaniją pavojingais ar „nebūtinais“ keliais, pritaisius jiems žymas. Tačiau tai gali nutikti ir pabėgėliams, kurie yra kankinimų ar prekybos žmonėmis aukos.

Pirmieji sąraše sužymėjimui yra 130 tų, kuriuos buvo numatyta deportuoti pirmuoju skrydžiu į Ruandą prieš jį sustabdant paskutinę minutę įsikišus Europos teisėjams.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Europa, Ukraina, Rusija

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

31 Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 21 d. 19:26

O tuo metu Britanijoje…

Žinutė – kiekvienam britų kariui, tačiau labai trumpai – šiek tiek konteksto, kad būtų aiškesnė jos reikšmė ir prasmė.

Karas Ukrainoje, Putino rėmėjos Europoje – Vokietija, Prancūzija, Italija nukišo gėdingą Ukrainos kapituliacijos planą į gilius stalčius, bet realios rimtos karinės paramos Kijevui kol kas nematyti. Bet ir tai gerai.

NATO toliau mindžikuoja ir blaškosi, vis daugiau analitikų teigia, kad aljansas nėra efektyvus, tai rodo ir Vokietijos sprendimas ginti Lietuvą nuotoliniu būdu.

Lietuva, nuosekliai vykdydama savo užsienio ir ES sankcijų politiką, nutraukė kai kurių prekių tranzitą tarp Rusijos ir Karaliaučiaus srities ir tuo sukėlė Maskvos įsiūtį.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Kiti regionai

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

3 Tiesos.lt siūlo   2022 m. birželio 21 d. 19:24

laikmetis.lt

Japonijos teismas pirmadienį nusprendė, kad tai, jog šalyje nepripažįstamos tos pačios lyties asmenų santuokos, atitinka Konstituciją, nors praėjusiais metais kito šalies teismo nuosprendyje buvo konstatuota priešingai.

Vakarų Japonijos Osakos apygardos teismas atmetė trijų tos pačios lyties porų argumentus. Aktyvistai, siekiantys santuokų lygybės, jau yra pateikę virtinę tokių ieškinių.

„Žvelgiant iš asmens orumo perspektyvos, galima teigti, kad reikalinga įgyvendinti tos pačios lyties porų viešo pripažinimo privalumus per oficialų pripažinimą“, – sakoma teismo sprendime.

Tačiau dabartinis tokių sąjungų nepripažinimas „nelaikomas Konstitucijos pažeidimu“, priduriama nutarime, kuriame teigiama, kad „viešoji diskusija apie tai, kokia sistema tam yra tinkama, nebuvo išsamiai įgyvendinta“.

Ieškovų advokatas Akiyoshi Miwa (Akijošis Miva) sakė, kad jį šokiravo teismo nenoras įsikišti į debatus.

„Tai reiškia, jog teisėjas sako, kad teismas neturi aktyviai įsitraukti [sprendžiant] žmogaus teisių klausimus“, – sakė A. Miwa.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Sveikatos apsaugos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

8 Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 21 d. 19:18

sti.lt

Beveik dvejus metus, kol COVID-19 pandemija trikdė gyvenimą visame pasaulyje, kitos infekcinės ligos buvo atsitraukusios. Dabar, kai pasaulis sparčiai atsisako priemonių, įdiegtų siekiant sulėtinti COVID-19 plitimą, kitos virusinės ir bakterinės ligos, kurių plitimas buvo sustabdytas, grįžta – ir elgiasi netikėtai.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Puslapis 5 iš 1443‹ Pirmas  < 3 4 5 6 7 >  Paskutinis ›

Rekomenduojame

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.